tisk-hlavicka

Mise Podaná ruka aneb Expedice zdravé děti

8.5.1999 Děti a my Portál 1 názor

Více než 300 000 dětí ročně u nás utrpí úraz. Přibližně 30 000 dětí je následkem úrazu hospitalizováno. Téměř 3000 dětí zůstává po těžkém úrazu trvale postiženo. Více než 300 dětí následkem úrazu do 24 hodin umírá. Nejčastějším místem, kde děti přijdou k úrazu, jsou domov a škola.

Projekt Podaná ruka je vlastně velká hra pro děti o tom, jak se chránit před úrazy. Pilotní částí projektu jsou dva videopořady. První z nich Proto pozor, proto bacha! řeší téma náhodných úrazů, jako jsou popáleniny, opařeniny, zlomeniny, otravy, tonutí apod. Druhý program s názvem Neubližuj mi! se zabývá cílenými úrazy, které dětem vědomě způsobují dospělí (týrání, zneužívání a zanedbávání dětí).

Na tyto pilotní pořady navazuje Mise Podaná ruka. Jejím cílem je organizovat aktivity dětí k tématu primární prevence úrazů v jednotlivých regionech ČR. Proto se jedna etapa Mise Podaná ruka uskuteční v každém okresním městě. Náplní Mise je soutěžní program pro rozvoj aktivit pro primární prevence úrazů. Každé akce se zúčastní populární osobnost, která je zároveň i autoritou pro děti. Celý program moderuje Petr Jančařík, na přípravě scénáře se dramaturgicky podílí Česká televize.

Start Mise se uskutečnil 5. září 98 na Staroměstském náměstí v Praze. Mise dosud navštívila 29 okresních měst. Další etapy probíhají od letošního února až do října 99.

-r-

Názory k článku (1 názorů)
Podpora Luboš Trojna, dvě holky 5 a 8 let 31.12.2004 7:2
Vyhledávání článků podle věku


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.