tisk-hlavicka

Přírodní kosmetika a drogerie z voňavého krámku

5.2.2024 Komerční sdělení

Pokud patříte k těm, kteří z nejrůznějších důvodů ztratily důvěru v kosmetické a drogistické přípravky ze supermarketů, určitě dáte na kosmetiku přírodní.

Svědčí to o tom, že chcete pro své tělo to nejlepší a zároveň vám není lhostejný dopad na životní prostředí. Kde takovou kosmetiku nakoupit?

Voňavý obchod v kamenné i online verzi

Široký výběr přírodní kosmetiky a ekologické drogerie naleznete v internetovém obchodě Ekokocka.cz. Případně se můžete vydat do Vsetína a navštívit jeho kamennou prodejnu. V čem je obchůdek Ekokocka.cz tak výjimečný? Jeho majitelka velmi dbá na přírodní složení produktů, které do svého sortimentu pečlivě vybírá. V nabídce voňavého obchůdku naleznete produkty domácí výroby a malosériové produkce. Upřednostňováni jsou čeští producenti.

Jaké jsou výhody přírodní kosmetiky?

Jelikož přírodní kosmetika pochází pouze z přirozených zdrojů, je k naší pleti mnohem šetrnější. Nehrozí tak podráždění pokožky a je minimalizováno riziko alergických reakcí. Výroba kosmetiky bere ohled na životní prostředí a současně přípravky nejsou testovány na zvířatech. Co se týče složení, nenaleznete v ní žádné syntetické a chemické látky. Ty jsou nahrazeny rostlinnými, bylinnými a esenciálními oleji.

Přínos dlouhodobého používání přírodní kosmetiky

Pokud přírodní kosmetiku používáte dlouhodobě, vaše pokožka se postupem času vyčistí od nahromaděných toxinů, které v ní zanechaly chemické kosmetické přípravky. Zaznamenáte to na jejím lepším stavu, vlasy budou lesklejší a pevnější. Dále je třeba věnovat pozornost životnímu prostředí. Jelikož při výrobě přírodní kosmetiky jsou používány pouze organicky pěstované suroviny, minimalizuje se negativní dopad na ekosystém. Nezatížíme ho totiž pesticidy a herbicidy. V neposlední řadě jsou obaly přírodních kosmetických přípravků recyklovatelné a biologicky rozložitelné, což je další plus pro přírodu.

V obchůdku naleznete vše, na co si jen vzpomenete

Eshop Ekokocka.cz je velice přehledně uspořádán do kategorií, rozdělujících péči o tělo, obličej a vlasy. Dále zde nechybí kategorie pro děti a pro muže. Kosmetický sortiment doplňují osvěžovače vzduchu a svíčky, doplňky stravy, parfémové oleje a kosmetické pomůcky. Produkty jsou dále rozděleny do podkategorií, v nichž můžete jednoduše filtrovat podle značky, seřadíte si je dle ceny, oblíbenosti nebo abecedy.

Přípravky, které stojí za zmínku

Určitě se mezi ně řadí tuhá mýdla, jež jsou oproti běžným tekutým mýdlům mnohem ekologičtější. Při jejich výrobě se nespotřebuje tolik energie, není na ně potřeba plastových obalů a jsou plně rozložitelná. Tuhá mýdla z obchodu Ekokocka.cz pochází z malých mýdláren a jsou obohacena krásně vonícími bylinkami a přírodními oleji. Navíc tuhá mýdla lze použít i místo šamponu na vlasy. Mýdlo napěníte, aplikujete na vlasy, necháte chvíli působit a poté omyjete.

Pro útulný a voňavý domov

Svou pozornost byste měli zaměřit též na přírodní svíčky a další osvěžovače vzduchu. Svíčky jsou vyrobeny ze sójového, včelího nebo jiného rostlinného vosku. Jako esence jsou použity přírodní esenciální oleje. Díky tomuto složení máte jistotu, že vdechujete pouze naturální aroma, nikoliv toxické látky. Oproti parafínovým svíčkám ty přírodní déle hoří.

Podpořte své zdraví

V sortimentu Ekokocka.cz se nachází rovněž přírodní doplňky stravy, a to ve formě kapslí, tobolek nebo přírodních olejů. Například CBD konopný olej má na náš organismus blahodárné účinky. Lze ho aplikovat pod jazyk, kde ho necháte působit se slinami a poté polknete, nebo se vstřebává přes pokožku. Rozhodnete-li se pro tuto aplikaci, smíchejte pár kapek konopného oleje s krémem či pleťovou vodou.

 
Vyhledávání článků podle věku