tisk-hlavicka

Jak zútulnit dětský pokoj: Vybírejte funkční i hravé doplňky

24.1.2024 Komerční sdělení

Při zařizování dětského pokoje se zkuste na chvíli vžít do svého dítěte a řekněte si, jaké doplňky mu opravdu udělají radost.

Jako rodiče to nejspíš vidíte jinak, napadají vás spíš praktické a funkční věci. Při plánování dětského pokoje ale nezapomínejte ani na hravé doplňky. Poradíme vám, jak zútulnit dětem pokoj tak, aby v něm rády trávily čas.

Multifunkční nábytek: Využijete prostor na maximum

Dětský pokoj bohužel není nafukovací. Proto vybírejte takový nábytek, který slouží pro více účelů. Populární jsou například postele, které v sobě kombinují úložné prostory například s psacím stolem. Psací stůl bývá součástí konstrukce a dá se s ním hýbat. Pokud potřebujete v pokojíčku uvolnit místo, jednoduše stůl zasunete pod vyvýšenou postel.

Úložné prostory přímo v posteli zase šetří místo u stěn, které můžete využít pro další doplňky. Do zabudované praktické komody snadno složíte třeba oblečení nebo hračky.

Závěsná houpačka: Zábava i relaxace v jenom

Houpačka nepatří jen ven nebo na hřiště. Závěsná houpačka nabízí skvělý způsob jak děti zabavit a zároveň jim do pokoje přidat prvek, ve kterém mohou trávit čas třeba s knížkou, nebo jen tak lenošit.

Závěsné houpačky do interiéru seženete v různých designech a způsobech provedení. Nechte klidně děti vybírat s vámi, ať se jim přesně trefíte do vkusu. Dejte si jen pozor, ať je houpačka správně připevněná ke stropu. Při výběru si také zkontrolujte maximální nosnost.

Kolem houpačky by také měl být dostatečný prostor, aby dětem nehrozilo žádné zranění.

Dětská lezecká stěna: Rozvíjí radost z přirozeného pohybu

Oceníte ji obzvlášť ve dnech, kdy není zrovna nejlepší počasí na dovádění venku. Dětská lezecká stěna rozvíjí radost z přirozeného pohybu a zlepšuje celkovou koordinaci, rovnováhu a sílu. Navíc na ní děti efektivně vybijí nahromaděnou energii.

Výhodou je, že děti na lezecké stěně dělají jen přirozené pohyby, které zatěžují rovnoměrně celé tělo. Navíc se děti naučí překonávat překážky a tím se zvyšuje jejich sebevědomí. Na trhu seženete lezecké stěny pro malé i starší děti.

Pro menší děti, které se teprve učí, jsou vhodnější stěny s úchyty blízko u sebe. Pod stěnu dejte například měkkou podložku nebo žíněnku. Menší děti pak nenechávejte lézt po stěně bez dozoru.

Dětské TeePee: Vytvoří luxusní „zašívárnu“

Určitě jste jako děti toužili po svém koutku, kam si můžete kdykoli zalézt. Dopřejte dětem přímo v jejich pokoji přesně takové místo.

Dětské stany TeePee jsou hitem několik posledních let. Děti v nich rozvíjí svou fantazii, získají bezpečné útočiště, kde si mohou hrát, odpočívat nebo si číst. Mohou si do něj zalézt kdykoli potřebují být chvíli samy, schovat se před světem a cítit se bezpečně.

TeePee spolehlivě oživí každý dětský pokoj a díky množství různých provedení si vyberete přesně ten pravý pro vaše dítě. Seženete TeePee buď s čtvercovým nebo pětiúhelníkovým půdorysem. Velikost vybírejte podle věku dítěte a také podle prostoru, který máte v pokojíčku k dispozici. Přeci jen TeePee zabere kus místa.

Podlahu zútulní dětský hrací koberec

Dětské koberce spolehlivě zútulní každý pokoj. Tvrdá a studená podlaha není zrovna ideální, protože děti rády tráví čas při hře na zemi. Koberec lépe drží teplo, a při pravidelném vysávání na něm nevíří tolik prach a další nečistoty, a nabízí velmi příjemný a hřejivý došlap.

Vyberte jim buď měkké kusové koberce, nebo se rovnou mrkněte po dětských metrážových kobercích, které zakryjí celou podlahu v pokojíčku. Celoplošné koberce seženete v mnoha hravých vzorech. Oblíbené jsou například koberce s motivy města nebo silnice.

Výhody koberce v dětském pokoji:

  • Podporují dětskou fantazii a kreativitu – na koberci s motivem města nebo silnice si děti snadno vyhrají a vytvoří si různé příběhy, které rozvíjí jejich fantazii a samostatnost.
  • Tlumí hluk – divoká dětská hra na koberci se nenese celým domem, tak jako v případě dovádění na tvrdé podlaze.
  • Nabízí měkčí a teplejší došlap – chůze po koberci je příjemnější než chůze po studené tvrdé podlaze. Navíc při hrách děti často skáčou nebo padají na zem. Koberec zpříjemní i případné pády.
Vyhledávání článků podle věku