tisk-hlavicka

Oblékněte se do funkčního a zároveň slušivého

1.8.2023 Komerční sdělení

V létě nás sice lechtají sluneční paprsky a my bychom nejraději chodili jen spoře odění, ne vždy je to ale možné. Na zahradě klidně můžeme během parných letních dní chodit jen v plavkách, ale když jdeme do obchodu, do práce, na návštěvu? To se chceme obléknout pěkně. Co si na sebe vzít, abychom se nepotili a cítili se komfortně? Jednoznačně funkční oblečení!

Co je funkční oblečení zač?

Když se řekne funkční oblečení, snad každý, kdo o něm už alespoň jednou slyšel, si představí sportovní termoprádlo, které má vynikající termoregulační vlastnosti a nosí se třeba v zimě pod lyžařské oblečení. Drží tělo v suchu díky své schopnosti odvádět od těla vlhkost směrem ven, udržuje příjemnou teplotu a brání prochladnutí. Funkční prádlo se ale dá nosit nejen v zimě, oceníte ho i během parných letních dní. Samozřejmě záleží na výběru.

Vždy ale platí, že funkční oblečení musí:

  • Odvádět tělesnou vlhkost od těla směrem ven
  • Izolovat teplo

Víte, že funkční prádlo a termoprádlo nejsou dvě zcela odlišné věci, jak si mnozí myslí? Termoprádlo je druh funkčního prádla, který se nosí v zimě, má vyšší hřejivost a vy se díky němu budete dobře cítit i během chladných dní.

Funkční oblečení nám může i slušet

Měli jste za to, že funkční oblečení se nosí přímo na těle, takže je třeba si přes něj vzít ještě nějaký další kousek? Omyl! Funkční oblečení můžete nosit i jen tak. Jeho výrobci to dobře vědí, proto ho vyrábí nejen v nejrůznějších velikostech a provedení, ale také barvách a motivech. Funkční oblečení se opravdu nemusí ukrývat pod nějakým dalším kouskem textilu.

Jaké kousky funkčního oblečení si můžeme pořídit?

Ne každé oblečení, které je označeno jako funkční, je opravdu funkční. Podle ceny to nepoznáte, důležité je něco zcela jiného. Co?

  • Materiál, který do vlákna nenasákne vlhkost, ale vzlíná po něm na povrch, je příjemný na tělo, hygienický, extrémně odolný a málo nasákavý. Materiály se mezi sebou dají i kombinovat, to třeba když potřebujete vyšší elasticitu nebo hřejivost. Mezi materiály ideálními pro výrobu funkčního prádla vyniká polypropylen, který se dá kombinovat s merinem, elastanem i modalem.
  • Materiál je fajn, sám o sobě ale nemusí nabídnout to, co potřebujete. Teď přichází na řadu struktura pleteniny, která dokáže úžasné věci. Třeba zvětšit nebo naopak zmenšit plochu, kterou úplet přiléhá na tělo, vytvořit vzduchové kapsy, které izolují teplo a umožní pletenině rychleji schnout.
  • Každá část těla vyžaduje něco jiného. Po zádech nám stéká pot, takže je zapotřebí větší savosti, aby bedra neprochladla, podobně i v podpaží, kde je důležité i lepší odvětrávání než na zbytku těla. Jak toho dosáhnout, abyste si mohli obléknout jen jeden kousek oblečení? Díky zónám s různou strukturou pleteniny.
  • Nejen na to, aby se vám prádlo dobře nosilo, ale také pro jeho správné fungování, je zásadní střih. Funkční oblečení vás nesmí nijak omezovat v pohybu, přitom by ale mělo perfektně přiléhat na tělo.

Když tohle všechno pohlídáte, můžete si vybrat přesně ten kousek, který hledáte. Jak pro vás, tak pro partnera nebo děti. Bude to tričko, mikina, nátělník, šaty, rolák, spodní prádlo, ponožky, noční prádlo nebo třeba bunda?
Vyhledávání článků podle věku