tisk-hlavicka

Ze spermatu lze odstranit virus HIV

6.3.1999

Italští lékaři se zabývají problematikou vzniku těhotenství u párů, v nichž je muž nositelem viru HIV. Vyvinuli postupy, jimiž se snaží sperma zbavit viru HIV.

Italský lékař dr. Augusto E. Semprini a jeho spolupracovníci se soustřeďují zejména na problematiku vzniku těhotenství u párů, v nichž je muž nositelem viru HIV. Vyvinuli postupy, jimiž se snaží sperma zbavit viru HIV.

Cílem procedury je oddělit samotné spermie od ejakulátu, po kterém následuje velmi citlivý test na přítomnost jakýchkoli zbytků viru HIV ve vzorku. Během let 1989 až 1998 provedli italští odborníci celkem 1585 pokusů o umělé oplodnění HIV negativních žen. Výsledkem těchto oplodnění bylo 178 porodů, 12 dosud trvajících těhotenství a 38 těhotenství neúspěšných (mimoděložní nebo ukončená potratem). Nikdo z žen ani dětí nebyl postižen virem HIV.

Dr. Semprini k těmto závěrům dodává, že je velmi důležité, aby se páry, kde je muž HIV pozitivní, nepokoušely o těhotenství přirozenou cestou. A uzavírá, že vzhledem k šíření viru je pravděpodobné, že stále více mužů bude žádat pomoc při početí potomka.

MAFS

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.