tisk-hlavicka

Mít dítě je útokem na peněženky?

3.8.2022 Komerční sdělení

Máte-li dítě, mohli byste vyprávět. Máte-li druhé, mohli byste na děti vydat manuál.

Je to tak, první dítě v rodině znamená testování, zkoušení, co se mu líbí, co na něj platí a hlavně, co se vyplatí. V dnešní době, kamkoli se podíváme, tam máme reklamu na ty nejlepší výrobky, bez kterých nemůžeme žít.

Když odmítáme televizní reklamy a přivádí nás k šílenství na čtyřikrát přerušený film tak stejně, kdykoli otevřeme jakoukoli stránku na internetu nebo v časopise, vyskočí na nás reklama. Je naprosto logické, že když jste rybář, díváte se na stránky nebo kupujete časopis pro rybáře, a když cvičíte jógu, hledáte informace a produkty vztahující se k tomuto koníčku. Když jste čerstvá maminka, vyhledáváte informace o kojencích, a když jste maminka tříleťáka, nejspíš hledáte produkt, jako jsou garáže na autíčka nebo kočárky pro panenky.

První potomek znamená rodinný převrat. Nejen v oblasti přizpůsobení bydlení, ale hlavně v produktech, pro které vám za pár měsíců nebude stačit sklep. Každá maminka a tatínek se touží a chce se připravit na miminko co nejlépe. Jenže ouha: přebalovací pult ano nebo ne, cestovní postýlku ano nebo ne? Dnes existuje tisíc a jedna vychytávek, které usnadňují maminkám život. Nebo neusnadňují a jsme jenom dotlačeni skvěle propracovaným a emotivním marketingem k tomu, že ten a ten produkt musíme mít? Jinak že se zboří svět a miminko nebude správně prospívat…?

Je prima v nakupování věcí pro dítě jednat s rozumem. Kojenec potřebuje hlavně svou maminku a pro tříleté dítě se třikrát zamyslete, než danou věc koupíte.  Maminky v očekávání, které jsou mediálně vzdělané, nehledají informace na no-name webech a v diskusích, kde je každý generál a ředitel světa a nekupují hned věc, na kterou je masivní TV reklama.  Informují se u svých přátel a známých, protože to není tak anonymní jako obsah, který je umístěn na internetu.

V titulku je věta „Mít dítě je útokem na peněženky“ s otazníkem, protože tento článek má za cíl vyvolat klidnou mysl jak u nastávajících maminek, tak u maminek malých dětí… Ano, je to vaše dítě, milujete ho více než svůj život, ale poslední hit ve značce kočárků nebo nejmodernější jízdní kolo z vás lepší rodiče neudělá. 
Vyhledávání článků podle věku