tisk-hlavicka

Nejlepší česká města pro život

15.6.2022 Komerční sdělení

Hledáte bydlení pro sebe a svou rodinu a přemýšlíte, která města patří k těm nejatraktivnějším?

Pokud chcete žít ve velkém městě s vysokou zaměstnaností, spolehlivými službami, historií i bohatým kulturním vyžitím, odstěhujte se do Brna.

Město Brno je druhým největším českým městem, z hlediska turismu patří po Praze, Olomouci nebo Českém Krumlově k turisticky atraktivním cílům. Dobré spojení, bohatá historie i zajímavý kulturní program je každoročním lákadlem pro domácí i zahraniční návštěvníky. Brno každopádně nezažívá takový nápor turistů v době letních prázdnin a dovolených jako například hlavní město. Spolehlivými lákadly jsou hrad a pevnost Špilberk, Petrov s katedrálou sv. Petra a Pavla, funkcionalistická perla vila Tugendhat nebo například kapucínská hrobka v kostele Nalezení svatého Kříže. Město rovněž těží ze své strategické polohy - je odtud blízko do Vídně, nedaleko leží oblíbené vinné oblasti. Protože je Brno univerzitním městem a sídlem mnoha dalších vyhledávaných škol, potkáte zde spoustu mladých lidí, díky nimž město žije celoročně - konají se zde koncerty, přednášky, můžete zajít na výstavu, vybrat si svoje oblíbené kino či se stát pravidelným návštěvníkem mnoha nejrůznějších divadelních scén.

Pokud hledáte zajímavé místo pro život, nabízí Brno mnoho možností. Protože se nejedná o hlavní město, ceny nemovitostí se nevyšplhaly tak vysoko jako třeba v Praze nebo ve Vídni. Na realitním trhu snadno najdete bohatou nabídku pro velké rodiny, skupiny studentů i jednotlivce. Zadáte-li do vyhledávače slovní spojení pronájem bytu Brno, rozhodně si vyberete nemovitost podle svých představ, ať už máte zájem o sdílený pokoj, byt, dům, kancelář, komerční prostory pro podnikání, zahradu nebo například stavební pozemek.

Bydlení si najdete v blízkosti historického centra města, v nově vznikajících lukrativních komplexech vybavených restauracemi, zábavními podniky a obchody, po případě na kraji města stranou veškerého ruchu velkoměsta. Díky výbornému dopravnímu spojení není problémem během několika minut dojet včas do zaměstnání, stihnou první hodinu ve škole či přijít včas na setkání s přáteli v centru města.

Hledáte-li velké město v Česku s občanskou vybaveností i bohatým kulturním programem, bude pro vás Brno ideální volbou.
Vyhledávání článků podle věku