tisk-hlavicka

Byli jste v Muzeu hraček?

8.4.1999

Jedním z nejvýznamnějších pražských poutních míst vašich dětí, o kterém však málokdo ví, se může stát Muzeum hraček na Pražském hradě.

Najdete je v prostorách Starého purkrabství (Jiřská ulice č. 6) na místě bývalého Domu československých dětí. Mapu najdete tady a chcete-li třeba letecký snímek, ten je zde. Ve dvou patrech najdete druhou největší sbírku hraček na světě – desítky vláčků, vojáčků, panenek, medvídků, hracích strojků, stavebnic a dalších rarit ze světa dětí.. Co nesmíte určitě přehlédnout jsou tlačítka pod některými vitrínami, po jejichž stisknutí opice i méďové začnou dovádět nebo dokonce pracovat. Takovéto atrakce totiž v první polovině století století byly běžným doplňkem výloh některých obchodů. A pozorně si prohlédněte také rozměrnou vitrínu s obrovským počtem panenek Barbie, mezi kterými se vyjímá řada světových osobností, včetně „barbíňáka“ Jaromíra Jágra.

Všechny hračky patří do rodinné sbírky Ivana Steigera, který kromě toho, že vlastní stejné muzeum v Mnichově, je známým, ale především znamenitým, karikaturistou, proslulého především ilustracemi Bible.

Rodinná vstupenka stála v lednu 50 Kč, otevřeno každý den od 9.30 do 17 hodin.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!




Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.