tisk-hlavicka

Co bylo před Conanem II.- dítě není zboží, abyste ho mohli v záruce reklamovat!

30.11.2000 Bára (máma 4leté adoptivní dcery)

Přes náročnost "prověřování" naší svéprávnosti k rodičovství musím jisté paní doktorce, která se pod nás rozhodně nechtěla podepsat, přiznat, že opravila jedno naše přesvědčení. Domnívali jsme se - jako jistě dalších 99,9% žadatelů - že si do žádosti nadiktujeme "parametry" svého dítěte: věk, pohlaví, barvu pleti, barvu očí, výši IQ atd.

A státní úřad, pokud projdeme sítem žadatelů, nebude mít nic jiného za úkol, než si vzít databázi 20000 dětí v DD a vybrat nám dle našich požadavků to "naše" dítě:o))

OMYL, VELIKÝ OMYL!!! Vše je naopak. Nikdy se nehledá dítě pro rodinu, ale rodina pro dítě. Zdá se to totéž, ale není.

Po právním uvolnění jakéhokoliv dítěte hledá komise složená z odborníků rodiče (z těch co měli štěstí a propracovali se až na ten vrchol = byli zapsáni do databáze žadatelů:o)), kteří při "šetření" prokázali dostatek tolerance, aby dané dítě přijali takové jaké je - bez podmínek. A více či méně o toleranci je, dle mého názoru, celý proces náhradní rodinné péče.

Musí tu být téměř 100% jistota, že rodina, které je dítě svěřeno, se za čas nerozhodne dítě vrátit - protože nesplňuje jejich požadavky a představy. Tady nelze praktikovat systém náhodných pokusů a omylů!!! Dítě není zboží, které můžete reklamovat, když zjistíte, že nesplňuje požadované "parametry".

Znám případ, kdy "máma" přišla vrátit krásnou malou holčičku proto, že má pořád nudli u nosu:o) Případ možná k pousmání. Ale jiné případy vrácených dětí už tak úsměvné nejsou a končí mnohdy dost tragicky.

Věřte, že celý proces "prověřování" je mnohdy náročný, někdy - narazíte-li na "inteligentní" státní orgány- až ponižující. Ale to, co Vás čeká a nemine po té, kdy si tak těžce vybojované dítko přivezete domů, může být mnohem, mnohem těžší a náročnější. Většinou k Vám totiž dítě nepřichází tak jak se narodilo - čisté a nepopsané. Tyto děti mívají "za sebou" kolikrát i přes svůj ranný věk stohy popsaných archů o tom, co je ŽIVOT. A Vám se mnohdy ani nepodaří vyzmizíkovat ty negativní vzpomínky - zbývá jen je zakrýt těmi lepšími - naplněnými láskou.

Proto zvažujte a rozmýšlejte - než se rozhodnete. Ale pokud se rozhodnete, jděte do toho s plnou vervou. Nenechte se odradit zastaralým státním aparátem a úředníky, kteří na svých místech sedí již od krále Klacka a mají plnou pusu řečí o právech dítěte apod. Houbičky, jediné na co má každé dítě právo, je láska! Proto dejte do toho všechno, vždyť ta námaha stojí za to, když Vám Vaše dítě řekne: "Mámo, táto, mám Tě rád!".

Držím palce a zlomte vaz.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.