tisk-hlavicka

Nepromokavé prostěradlo nebo chránič matrace pro děti

4.8.2020 Komerční sdělení

Jestli má vaše děťátko vlastní postýlku, je ideální mu lůžko přizpůsobit. Ke všemu, co dítě potřebuje, si můžete připsat také položku nepropustného ložního prádla. Takové povlečení nebo chránič dokáže prodloužit životnost matrace o několik let, zamezit zápachu a ušetří vám i práci.

K čemu nepropustné prostěradlo?

Nepromokavé prostěradlo do postýlky dítě potřebuje z důvodů zcela zjevných. Mnoho dětí trpí do určitého věku nočním pomočováním, čímž trpí nejen hygiena, ale i výdrž matrace. S nepropustným prostěradlem je možné také vyzkoušet spaní bez plenek. Nejedná se ale jen o únik moči. Děti slintají, zvrací, občas v postýlce i jedí a pijí, a kvůli neobratnosti malých dětí jsou dětské postýlky jedna louže za druhou.

 

 

Kvůli nutnosti častého převlékání musíte vlastnit dostatek ložního prádla k tomu, abyste zvládli měnit jedno prostěradlo za druhým. Vhodným doplňkem je i chránič matrace do postýlky. Někdo jej nahrazuje igelitovou plachtou, ale ta šustí a ruší během spánku.

Proč pořídit chránič matrace nebo nepromokavé prostěradlo?

  • Spánek probíhá ve větší čistotě.
  • Absorpcí vlhkosti zabraňujete pachu.
  • Matrace díky nim neplesniví.
  • Prodloužení životnosti matrace.

Nepromokavé prostěradlo do dětské postýlky

Nepromokavé prostěradlo do postýlky se vyrábí z froté. Spodní strana je potřeba polyuretanovým zátěrem, který je sice prodyšný, ale zároveň zabraňuje proniknutí tekutiny. To je právě ta látka,která drží prostěradlo v suchu. Svrchní část z froté je v podstatě druh bavlny, která se velice snadno udržuje a je zdravotně nezávadná. Froté je velice měkký materiál vhodný v létě i v zimě. Dětská prostěradla jsou vyrobena z látek certifikovaných pro použití dětmi. Prostěradlo je tedy zdravotně nezávadné. Prostěradla je možné prát až na 60 °C. Neměla by se ale sušit v sušičce, ani žehlit.

 

Chránič matrace do dětské postýlky

Chránič matrace do postýlky je jednoduchou variantou, jak moci použít vlastní prostěradlo a přitom udržet matraci v suchu. Chrániče se vyrábějí v rozměrech 120 × 60 cm a 140 × 70 cm. Seženete je proto do jakékoli dětské postýlky. Také chrániče bývají certifikovány pro použití dětmi a zdravotně nezávadné. Bývají také vyrobeny z podobného materiálu, jako nepromokavá prostěradla, tedy z froté ošetřené polyuretanem.

 

Chránič matrace je vlastně neprospustná podložka, která se vloží mezi matraci a prostěradlo a zabezpečí gumičkami na rozích. Podložky mají antibakteriální úpravu, díky které si můžete být jistí, že miminko zůstane celou noc v čistotě a není nijak ohroženo jeho zdraví.

 

 

Chrániče matrací je možné prát na vysoké teploty (snesou až 95 °C). Nesmějí se žehlit, ale lehké sušení na normální střední stupeň zvládnou.

Jak předejít vlhkosti v postýlce?

Zamáčení lůžkovin se dá předejít i jinými způsoby.

Pokud dáváte dítěti napít v postýlce, doporučujeme použít k tomuto účelu hrníček s víčkem a násoskou. Počůrávání je trochu sofistikovanější problém. Do určitého věku je normální, může být způsobeno podnětem ve snách, ale ve vyšším věku může počůrávání souviset se stresem, strachem nebo psychickými potížemi vlivem okolí. Možností je také lehký zánět močového měchýře nebo ledvin, který se nemusí projevovat bolestí.

 

Dítěti, které se počůrává, se neposmívejte, nekárejte ho a pokuste se situaci přecházet s rezervou. Nenuťte děti, hlavně ty malé, aby po sobě důsledky této nehody uklízeli. Všechny tyto okolnosti mohou vést ke snížení sebevědomí dítěte a tím pádem se může zhoršit případná psychická příčina. Vyhněte se podávání kofeinových nápojů a obecně zvýšenému příjmu tekutin před spaním. Pokud se dítě počůrává i ve školním věku, navštivte lékaře. Někdy může pomoci maličkost, třeba noční lampička, která umožní dítěti během noci zajít na záchod, aniž by se bálo.
Vyhledávání článků podle věku