tisk-hlavicka

Jak vybrat spodní prádlo po porodu?

31.7.2020 Komerční sdělení

Mnoho maminek po porodu řeší přetékající bříško a některé problémové partie, které jsou výraznější, než zbytek těla. Hektický životní styl, stres a nevyvážená strava však maminkám nedovolí zpevnit postavu přirozenou cestou. Existují ale kousky, které si můžete přidat do šatníku a které vám pomohou vymodelovat postavu dřív, než si najdete čas sama pro sebe.

Bezešvé tvarující prádlo

Po porodu sahá mnoho žen po tvarujícím prádle. Stahovací prádlo zpevňuje problémové partie nejen v oblasti břicha, ale také na stehnech. Zejména stahovací kalhotky jsou v tomto ohledu velice cenným pomocníkem. Tvarující podprsenka zase podpoří vaše rostoucí ňadra tvořící mléko, pokud zrovna neupřednostňujete kojicí podprsenku.

 

Volte především prádlo vyráběné z bezešvých střihů; pohodlí nezařezávajících se ramínek časem velmi oceníte. Prádlo je vyráběno z jemného a hladkého materiálu, který splývá s povrchem pokožky a je možné jej nosit po celý den bez zařezávání a potřeby neustále si upravovat ramínka nebo kalhotky.

Stahovací kalhotky po porodu

Pohodlné stahovací kalhotky jsou základ. Jejich výrobci používají nekrčivé hladké materiály. Kalhotky stáhnou bříško tak, aby nepřetékalo, což je nejenom esteticky příjemnější, ale také pohodlné ze zdravotního hlediska, protože větší bříško může zatěžovat vaši páteř. Stahovací kalhotky napomáhají zavijení dělohy bezprostředně po porodu, stahují vytahanou kůži a zdokonalují siluetu. Hojení je proto se stahovacími kalhotkami mnohem snadnější, zvláště je-li doplněno ležením na břiše po porodu a vhodnými cviky. Stahovací kalhotky vyhovují některým ženám i po porodu císařským řezem, protože jizvu udrží v klidu na místě.

 

 

Pokud použijete kalhotky s nohavičkami, spolu s bříškem prádlo zpevní i vaše stehna a stáhne zadeček, takže se vám bude mnohem lépe pohybovat a dodají vašemu tělu svůdné křivky, takže nikdo nepozná, že jste nedávno porodila. Díky bezešvé technologii se také vyhnete hrozícím otlakům.

Stahovací body

Existuje ještě jedno řešení, které oceníte zejména při zvláštních příležitostech, kdy se budete chtít obléci do oblíbených šatů. Namísto stahovacích kalhotek a podprsenky si pořiďte rovnou stahovací body, které zpevní celou vaši postavu od prsou až po stehna. V době, kdy se vaše tělo zotavuje po porodu, si zaslouží zabalit do hebkého kokonu, který do jisté míry funguje i z psychologického hlediska. Zpevnění postavy a pocit podpory těla vám může pomoci zvýšit si sebevědomí, udržet rovná záda, chodit vzpřímeně atp. Tím pádem i vy najednou zazáříte a vaše únava bude tatam.

Antibakteriální materiály

Zejména v době hojení budete potřebovat svoje intimní partie zahalit do něčeho, co vám nezpůsobí nepříjemné zdravotní komplikace s doživotními následky. V případě hojících se poranění byste proto měla proto volit prádlo prodyšné, ideálně možná trochu volnější. Nejlepší je bavlna, již je možné prát na vysoké teploty, ale dobrou volbou jsou jakékoli kalhotky s antibakteriálním klínkem, který brání množení bakterií a jejich nepříjemnému působení na vaše obnovující se tělo.

Vždy záleží na vašem pohodlí

Výběr stahovacího prádla může být zdlouhavý, ale vyplatí se vybírat pečlivě. Záleží především na tom, jak se v daném kousku cítíte právě vy. Pokud vám stahovací kalhotky nevyhovují, vyzkoušejte například stahovací body nebo jiné výrobky. Rozhodně se neřiďte striktně radami lidí okolo vás, jen vy víte, jak se máte cítit. Nezapomínejte, že miminko nejlépe prospívá vedle spokojené maminky, a je jedno, jak moc se držíte tabulek a doporučení.
Vyhledávání článků podle věku