tisk-hlavicka

Dovolená snů: Co vidět a zažít na Zanzibaru a jak na ostrově předejít komplikacím?

10.6.2019 Komerční sdělení

Zanzibar se řadí mezi vysněné dovolenkové destinace. Mnoho turistů ostrov v Indickém oceánu láká k odpočinku i k poznání. Co na Zanzibaru musíte rozhodně zažít a jak si dovolenou užít všemi doušky bez starostí?

Největším lákadlem Zanzibaru jsou jednoznačně pláže s jemným bílým pískem, mezi ty nejoblíbenější patří Chwaka, Nungwi, Mateme a Paje. Z pláží je překrásný výhled na korálové útesy, ke kterým se při odlivu dostanete dokonce i pěšky. Rozhodně ale není nutné čekat na odliv, nejen korály, ale také další krásy podmořského světa lze vidět i při šnorchlování.

Co zažít na Zanzibaru? Festival, Spice Tour a Stone Town

Jakmile budete mít na ostrově opalování, koupání a potápění dost, můžete se vydat za poznáním a zábavou. Každý průvodce pro Zanzibar vám doporučí místní kulturní festival, který je přehlídkou tradičního afromuslimského způsobu života. Koná se každoročně v červenci, a to od roku 1994.

Vydat se můžete také na moře za delfíny nebo do přírody za opicemi, žirafami, slony, krokodýli, hrochy a antilopami, z místní flóry je pak k vidění třeba chlebovník, muškátovník, skořicovník nebo pepřovník. Milovníci koření se mohou zúčastnit také speciální „Spice Tour”.

Za historií se vydejte do hlavního města Zanzibar City, kde najdete historické centrum Stone Town, které nechybí na seznamu dědictví UNESCO. Ve městě na trzích pak můžete pořídit suvenýry, mezi ty nejoblíbenější patří dřevořezby, obrazy s masajskými náměty, látky, bižuterie a zanzibarské koření.

Praktické rady na cestu do Zanzibaru. Jak předejít komplikacím?

Ostrov je skutečným rájem na zemi, přesto i v ráji mohou nastat komplikace. Vhod proto přijde vědět pár základních informací, ať je pro vás dovolená na Zanzibaru skutečným zážitkem.

  • Pro vstup do země potřebujete cestovní pas platný alespoň ještě 6 měsíců po dovolené a vstupní vízum, které získáte na místním letišti.
  • Očkování do Zanzibaru není povinné, doporučováno je ale očkování proti žluté zimnici.
  • Pronájem auta je na ostrově možný, řidič ale musí mít 25 let, mezinárodní řidičák a oprávnění k řízení vozu staré nejméně 1 rok.
  • Národní měnou je tanzanský šilink, na všech místech Zanzibaru je však uznáván i americký dolar, v turistických resortech pak zaplatíte také eurem.
  • Na ostrově místní očekávají spropitné za své služby, obvykle 2 až 5 USD za osobu na den.
  • Časový posun na Zanzibaru je +2 hodiny oproti ČR, v době letního času +1 hodina.
  • Elektrická síť na ostrově je 230V/50Hz a zásuvky jsou typu D, zapotřebí je tedy koupit tzv. přechodku, a to nejlépe ještě v Česku.
  • Na Zanzibaru je přísně zakázáno opalování a koupání bez plavek.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.