tisk-hlavicka

Se silikony už dítě nenakojíš. Nebo ano?

30.4.2019 Komerční sdělení

Nejste příliš spokojená se svým poprsím a sníte o větší velikosti a lepším tvaru ňader? Přemýšlíte o prsních implantátech, ale nejste si jistá, jestli je to dobrý nápad? V našem článku vyvracíme řadu mýtů a naleznete zde všechno, co potřebujete o zvětšení prsou vědět.

Získejte prsa, u kterých nikdo nepozná, že nejsou vaše

Asi nejčastější obavou žen je strach z nepřirozeně vypadajícího poprsí. V tomto případě je důležité říct, že velmi záleží na klinice a plastickém chirurgovi, a to hned z několika důvodů. K ještě krásnějšímu a většímu poprsí potřebujete nejenom šikovné ruce chirurga, ale také zdravý úsudek, a především konzultaci s konkrétním chirurgem. Jestli jste někde narazila na poprsí obřích rozměrů, které vám údivem zvedlo obočí nahoru, pak vězte, že za to nemohl silikon, ale špatná domluva chirurga a klientky.

Poslouchejte plastického chirurga. Ví, co radí

Ženy někdy přicházejí na plastickou chirurgii s představou velkých prsou, i když se to k jejich drobné postavě vůbec nehodí. Měla byste proto vždy dát na radu a doporučení plastického chirurga, který vám navrhne velikost poprsí s přihlédnutím k vaší postavě. Na klinice Aesthevita vám chirurg dá tzv. sizery, tedy speciální gelové vycpávky, abyste si na vlastní kůži vyzkoušela, jak se s větším poprsím budete cítit. Můžete se na sebe podívat ze všech možných úhlů a lépe si představit, jak budou prsa po zákroku vypadat.

Kojení jde i se silikonem

Dalším mýtem, který mezi ženami nezadržitelně koluje, je mylná představa, že s prsními implantáty už nebudete moci kojit své dítě. Není tomu tak. Silikony vám chirurg vloží pod žlázy, takže implantáty rozhodně v cestě kojení nestojí. Jediné, co se může po kojení stát je, že vaše poprsí lehce poklesne. V takovém případě stačí přistoupit k modelaci poprsí.

Silikonový implantát nebo výplň vlastním tukem

Silikon patří mezi zcela bezpečný materiál, který tělo ve většině případů bez problémů přijme. První augmentace prsou silikonovým implantátem proběhla už v roce 1963 a za tu dobu se moderní technologie ještě vylepšily. Pokud byste nicméně chtěla zvětšit velikost poprsí například jen o 0,5 až 1 velikost, pak máte možnost využít lipotransfer, tedy modelaci prsou vlastním tukem, nikoli silikonem.

Hlavně si pořádně odpočiňte

Velmi důležitou součástí dobrého uchycení implantátu i požadovaného tvaru ňader je rekonvalescence. Samotný zákrok trvá 1-2 hodiny. Vás následně čeká odpočinek po dobu 4-6 týdnů, během kterých budete nosit speciální elastickou podprsenku. Dobu odpočinku rozhodně nepodceňujte. Zapomeňte na nošení nákupu, úklid, řízení auta nebo zvedání dětí. Při takových činnostech totiž hrozí, že by se implantát mohl přetočit.

Stále váháte? Zajděte na odbornou konzultaci. K většímu sebevědomí a dokonalejší postavě už máte nakročeno.
Vyhledávání článků podle věku