| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hledání 

Noc vědců v Praze

Návštěvníky uvítají vědci, studenti a popularizátoři vědy na univerzitách, vědeckých pracovištích, ve science centrech, hvězdárnách i gymnáziích napříč celou republikou.
Kdy:27.9.2019
Kde:Provozovatel: Akademie věd České republiky Národní 23 117 20 Praha 1
Region:Praha 1
Popis:Rok od roku populárnější akce Noc vědců proběhne v pátek 27. září 2019, a to již po čtrnácté. Návštěvníky uvítají vědci, studenti a popularizátoři vědy na univerzitách, vědeckých pracovištích, ve science centrech, hvězdárnách i gymnáziích napříč celou republikou.
Nabitý program v Praze letos připravují Univerzita Karlova, České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Česká zemědělská univerzita, Národní zemědělské muzeum, Akademie věd ČR, Štefánikova i ďáblická hvězdárna i popularizátoři vědy z nedalekého gymnázia ve Slaném.

Noc vědců láká na zábavné science-show, filmové projekce, fotografie, diskuze, přednášky, workshopy, výstavy, experimenty i osobní setkání s významnými vědci. Letošní téma Šetrně k planetě zároveň vybízí návštěvníky k zamyšlení nejen nad stavem přírody a ekologickými tématy, ale i nad podobou mezilidských vztahů a vzájemné komunikace.

Noc vědců návštěvníky zavede do jindy nepřístupných nebo neobvyklých míst. Těšit se mohou na expozice vědy v elegantní budově Právnické fakulty UK, 2. lékařská fakulta UK otevře speciálně v předpremiéře pro Noc vědců nový Ústav anatomie na Smíchově, na Albertově uvítají hosty přírodovědci a fyzikové v budově Chemického ústavu PřF UK a v alternativním prostoru Kampusu Hybernská se mohou dospělí i děti zapojit do doprovodného programu.

Akademie věd otevře svou hlavní budovu na Národní, kde se nachází i Knihovna Akademie věd ČR. Fyzikální ústav Akademie věd ČR nabídne zájemcům z řad vysokoškolských studentů program v historickém areálu ve Střešovicích a pro širší veřejnost přednášky a exkurze v budově na Ládví. Vědci zájemce provedou i nejmodernějšími laserovými centry Fyzikálního ústavu v Dolních Břežanech – ELI Beamlines a HILASE.

ČVUT otevře v centru Prahy budovy Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské a Fakultu dopravní na Albertově, v Dejvicích návštěvníky uvítají průvodci a vědci v prostorách Fakulty stavební, Fakulty informačních technologií, Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní, Fakulty biomedicínského inženýrství, dále v Českém institutu inženýrství, robotiky a kybernetiky a v Masarykově ústavu vyšších studií.

V Suchdole připravuje letos poprvé pro Noc vědců originální program Česká zemědělská univerzita. Procházkou mohou zavítat lidé na Letnou do Národního zemědělského muzea, kde natrefí na prezentaci 14 výzkumných ústavů a zemědělských institucí. Romantici mohou zamířit na Petřín do Štefánikovy hvězdárny a na své si přijdou i návštěvnici hvězdárny v Ďáblicích.

Laborky.cz a Krtek neodmyslitelně patří ke gymnáziu ve Slaném, kde nadšenci pro vědu rozšiřují program Noci vědců s neobvyklým zápalem pro věc. Bohatý program čeká návštěvníky tedy i v tomto Praze nedalekém městě.

Chytrá zábava pro všechny – Noc vědců
Jedná se o unikátní akci, která v jeden večer propojuje evropské vědecké a vzdělávací instituce. Svým pestrým programem seznamuje již od roku 2005 laickou veřejnost s činností špičkových vědců a inovátorů. Záměrem této vědecko-popularizační akce je zapojit návštěvníky do fascinujícího světa objevů a výzkumů, které nám na denní bázi zkvalitňují život. Noc vědců je určená pro širokou veřejnost, děti, studenty, dospělé a všechny fanoušky věd – nejen přírodních, ale i humanitních.

Nezapomeňte si v září před akcí stáhnout praktickou mobilní aplikaci Noc vědců, která bude letos dostupná pro operační systém Adroid a nově i iOS. V aplikaci naleznete kompletní program Noci vědců pro celou ČR.

Mapa:
GPS:50°4'56.140”N, 14°25'3.972”E
WWW:http://noc-vedcu.cz/
Vložil: Admin
Názory k aktivitě (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

zpět

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.