| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hledání 

Jaro na dědině ve Valašském muzeu

Při své procházce se setkáte s hospodyní nebo hospodářem, kteří vám rádi otevřou chalupy a budete moci přihlížet dříve běžným činnostem, které se dnes již povětšinou z našich životů vytratily.
Kdy:18.5.2019
Kde:Valašské muzeum v přírodě Palackého 147 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Region:Vsetín
Popis:Při své procházce skanzenem v Rožnově se setkáte s hospodyní nebo hospodářem, kteří vám rádi otevřou chalupy a budete moci přihlížet dříve běžným činnostem, které se dnes již povětšinou z našich životů vytratily.
Hned na začátku trasy můžete v Kolibě z Černé hory pozorovat baču při výrobě prvního ovčího sýra. O kousek dál, v pasekářské chalupě z Velkých Karlovic ochutnáte něco z tradiční kuchyně, například pohanková jídla. Jak se pohanka ještě nedávno zpracovávala pro kuchyňskou potřebu, uvidíte o kousek dál, v pohankovém mlýně u objektu ze Študlova a hned naproti bude i k vyzkoušení tradiční výroba provazů. Na stánisku z Rákošového ovce Valašky shodí vlnu, kterou budou hospodyně hned zpracovávat až po její spřádání na kolovratu.

Můžete si také sami vyzkoušet odstřeďovat mléko, následně stlouci a ochutnat voňavé máslo, ale také starý sýr a šrotové pagáče, či si dát na zdraví kalíšek syrovátky. Hospodyně budou pilně šít, plést, tkát na tkalcovském stavu, pracovat na zahrádce a jestli se podaří, sluníčko jistě pomůže při bělení prádla na louce. Cestou potkáte zručné řemeslníky, např. košíkáře, výrobce užitečných věcí ze dřeva a také se můžete přiučit, jak se správně nakuje kosa a poseká tráva, či jaká prospěšná bylinka roste v našem okolí. Své produkty a rady vám nabídnou včelaři z Českého svazu včelařů, výrobce přírodních mýdel Kačena, chovatelé koz z místní farmy Zerlina a další.

Základem „života na dědině“ bylo vždy zemědělství a tak i na muzejních políčkách budou pracovat hospodáři s nepostradatelnými pomocníky, párem muzejních koní plemene Slezský norik. Kdo přijde včas, v kovárně uvidí dopoledne jejich okutí.

Společně se můžete těšit i na rozverné vystoupení slovenského souboru Limbora a zvučné písně Dívčího pěveckého uskupení z daleka i z blízka, jejichž veselá muzika - a věřme, že i krásné počasí, vás bude provázet po celý den.

9:00 - 17:00
Mapa:
GPS:49°27'42.930”N, 18°9'0.205”E
WWW:http://www.vmp.cz/
Vložil: Admin
Názory k aktivitě (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

zpět

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.