| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dětská imunita a alergie (archiv)

Na otázky z oboru klinické imunologie a alergologie Vám odpoví MUDr. Eva Daňková, CSc.

MUDr. Eva Daňková, CSc. působí od roku 2008 jako primářka zařízení IMMUNIA spol. s.r.o. v Centru prevence a léčby alergií a poruch imunity Thámova 11, Praha 8. Dochází též na polikliniku v Mazurské ulici v Praze 8. Její specializací jsou obory klinické imunologie a alergologie, jimž se dříve věnovala i v Imunologickém centru IMUMED s.r.o. v Praze a na Dětské klinice Fakultní nemocnice Motol. Zde byla zapojena i do výuky mediků. MUDr. Eva Daňková CSc. je absolventkou Fakulty dětského lékařství na Univerzitě Karlově v Praze a v rámci svých několika atestací se specializovala na obor pediatrie a lékařské imunologie.

Dotazy budou odpovídány společně 1x za týden. Prosíme proto o trpělivost.
Zodpovězené dotazy [Dalších 35 dotazů >>] 
?
88926

Očkování a imunologické vyšetření 
( 30.4.2015 8:47:48 Radka, 8. měsíc těhotenství )

 Dobrý den paní doktorko, četla jsem na internetu názory maminek, které měly špatnou zkušenost s časným očkováním svých dětí (hexavakcína současně s Prevenarem). Prý je dobré požádat před očkováním o imunologické vyšetření. Co si o tomto preventivním vyšetření myslíte? Odhalí toto imunologické vyšetření možné problémy? A je možné dnes o něj běžně požádat? Děkuji za odpověď Radka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88922

Teplota po očkování 
( 27.4.2015 10:13:23 Anytsi )

 Dobrý den paní doktorko, byli jsme se synem na očkování. Vedle hexavakcíny jsme mu nechali dát i Prevenar. Měl pak teplotu přes 38 °C a velmi jsme se báli, aby nenastaly větší komplikace. V očkování obou vakcín chceme pokračovat, jen se bojíme dalších vedlejších účinků. Je pravděpodobné, že na další dávku bude reagovat stejně nebo dokonce hůř? A v jakém případě bychom měli už zajít za lékařem? Také jsme zvažovali 2. dávku vakcín očkovat odděleně, ale je to vůbec možné? Děkuji, KH Vaše zkušenosti:
Teplotu nad 38 °C je vhodné již tlumit léky,

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88921

Alergie na psa 
( 23.4.2015 8:47:06 Veru + Eliška )

 Pabí doktorko, moc prosím o odpověď. Naší dcerce jsou teď 3 roky. Protože měla občasné potíže s dýcháním, nechali jsme ji vyšetřit a byl jí (odběr krve) zjištěn 3. stupeň alergie na psa. Bydlíme v rodinném domě. Myslíte, že stačí psa vykázat ven z bytu na zahradu (občas s námi spí v ložnici), nebo ho máme dát pryč úplně (to bychom neradi). Zlepší se tato alergie časem? Veruna

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88920

Zrušení poslední dávky Prevenaru 
( 22.4.2015 8:33:14 Marta )

 Dobrý den, mému synovi je nyní 11 měsíců. Vážně uvažuji o tom, že bychom vynechali čtvrtou dávku očkování Prevenarem. Hrozí nám v tomto případě něco? Zaplatí pojišťovna předchozí již aplikované dávky? Děkuji za odpověď Marta

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88918

Opakované záněty středního ucha 
( 21.4.2015 9:54:20 Hana, 5-letá dcera )

 Moje dcera (5 let) má několikrát do roka zánět středního ucha. Dětská lékařka mi poradila koupit Wobenzym na zlepšení imunity, v lékárně doporučovali také Curenzym. Co myslíte, že je pro takto staré dítě lepší? Předem děkuji za pomoc.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88915

Očkování proti klíšťatům a IVF 
( 17.4.2015 15:44:00 Jana Š. )

 Dobrý den, za měsíc mne čeká další pokus IVF (již jeden neúspěšný mám za sebou). Uvažovala jsem o očkování proti klíšťatům. Mám očkování realizovat nyní nebo až po dalším pokusu IVF? Děkuji za odpověď. Jana Š.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88914

Alergie na penicilín 
( 17.4.2015 7:27:47 Míša, Klárka 4 roky )

 Dobrý den paní doktorko, má čtyřletá dcera se před půl rokem zcela osypala během užívání antibiotik. Řekli nám, že jde o alergii na penicilín. Co byste nám doporučila a je možné, že alergie během let vymizí? Moc děkuji za odpověď. Míša.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88904

Jakou vakcínu - meningokok 
( 10.4.2015 9:44:46 Andre+sluníčko )

 Dobrý den, přemýšlíme o očkování 18. měsíční dcery na meningokoka. Nevím, kterou vakcínu vybrat, protože maminkyy na internetu radí vakcínu proti více typům - nejenom proti "evropskému" typu C. Jakou vakcínu byste doporučila vy? Nebude případné očkování proti více typům větší zátěž pro dítě? Velmi děkuji Andrea

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88903

Alergie na vejce 
( 10.4.2015 7:58:39 Pavla, dcera 2 roky )

 Dobrý den paní doktorko, má dcera je alergická na vejce. Doporučila byste očkování proti zarděnkám a spalničkám, když vakcína obsahuje zbytky vaječných bílkovin? Moc děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88895

Hexavakcína versus Pediacel 
( 3.4.2015 1:49:27 Kami+M+M )

 Dobry den, dekuji za odpověď k memu dotazu z 20.3. (http://www.rodina.cz/dotaz88877.htm) Jeste bych se chtěla znovu zeptat: dcera ma casto teplotu kolem 37,2 az 37,5 - u miminek se toto udajne nepovazuje za zvýšenou teplotu - je to v poradku a je mozne tedy ockovat? Nebo by mela mit nejakou dobu před ockovanim pod 37? Jaky je Vas názor na ockovani hexavakcina vs. pediacel - je opravdu pediacel setrnejsi? A kdy je pak mozne ockovat proti hepatitide B ? Diky moc!

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 35 dotazů >>] 
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.