| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Profese psychologa

29.1.2005 17:00:01 Pavlína

Jak zvládnout panickou úzkost

Dobrý den!
Je mi 31 let, mám tři děti - osmiletou holku a čtyřletá dvojčátka. Přes můj těžký život v dětství (zdrav. hendikep, neúplná rodina) jsem vždy byla až chorobná optimistka. Všechny tři děti jsem zvládla docela dobře. Sama pomáhám a radím dalším rodinám s dvojčaty. Jsem dost aktivní. Ale před dvěma lety jsem začala trpět paníckou úzkostí. Paní doktorka psychiatrička mi předepsala Cipralex, který pomohl, ale s očekávaným nástupem do práce (budu pracovat v poradně pro maminky) se můj stav zhoršuje. Své tělo jsem se už naučila poslouchat, ale zkouší na mě stále něco nového (zimnice, brnění rukou a pod.) Můj optimismus se úplně vytrácí. Spíš mě možná trápí, že jsem vždy všem stále oporou a když sama potřebuju pomoc, není nikdo. Naštěstí manžel se s mými stavy smířil a již mi je nevyčítá a čeká, co ukáže čas. Nyní beru čtrnást dnáí Neurol a alspoň mohu trochu žít. Mám ovšem strach ze závislosti. Když bylo dvojčatům pět měsíců, začala jsem trpět šílenou nespavostí a od té doby beru Stilnox každou noc. Něco se asi tehdy pokazilo a já nemohu přijít na to, co to bylo. Všem radím a sama se sebou si poradit nedokážu. Když jsem svoji "slabost" sdělila "tchánům", aby více pomohli s dětmi setkala jsem se s velikým opovržením. To je také možná to, co mě moc trápí. Myslíte si, že až začnu pracovat přijdu na jiné myšlenky a vše se zlepší? Jsem doma již 9 let.
Děkuji moc Pavlína
Odpovědět
Názory k dotazu (13 názorů)
Re: Profese psychologa Stanislav 30.6.2004 15:28
Jak zvládnout panickou úzkost Pavlína 29.1.2005 17:0
*Re: Jak zvládnout panickou úzkost Jakub 1.10.2007 12:12
**Re: Jak zvládnout panickou úzkost PolaAbdul 1.12.2007 18:6
*Re: Jak zvládnout panickou úzkost Vanhelsinng 11.5.2008 14:42
**Re: Jak zvládnout panickou úzkost Jana 20.4.2009 18:7
*Re: Jak zvládnout panickou úzkost u ne... Jana 17 let 13.1.2009 12:16
ProblémyČeskéPsychiatrie MichalMartinu 27.3.2005 6:37
Re: Profese psychologa Zuzka 13.8.2005 19:16
Re: Profese psychologa Lenka Nadějová, bezdětná 22.2.2006 10:53
smrt v rodině Ivana,27 29.3.2007 10:42
Uzdravenie z depresie-moj životný príbeh Andrej Dudáš 14.3.2011 11:48
prosim o radu Samanta Nova 1.9.2016 11:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.