| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Problémy s kakáním

5.5.2015 18:10:34 Miluše Šváchová,kakání

kakání

Dobrý den,
mám 2 vnoučata.Chlapci už je 9 let a děvčátku budou 4 roky.
Měli jsme u obou dětí podobné problémy.Ještě než začali chdit do školky,kakání bylo v pohodě. Pak začaly problémy.Ve školce nechtěli kakat a zadržovali to až domů,někdy se stalo,že už kakání napřišlo a druhý den po školce už pak byly problémy s tuhou stolicí.Také jsme si nevěděli rady.Když byla naše ekonomika v recesi,přišla jsem o práci.Našla jsem inzerát,že příjmou pomocnici do mateřs.školky na pár měsíců do konce škol.roku,a protože mi dětičky nevadí ihned jsem nastoupila a tady je mé zjištění:
1..některé děti,které nastupují poprvé do MŠ jsou zvyklé na soukromí a určitý standart hlavně při kakání
2..v MŠ jsou WC mísy oddělené jen krátkými přepážkami nebo vůbec a dítě nemá své soukromí a raději nejde
3..po kakání je třeba utřít dítěti zadeček vlhkým ubrouskem,samo se neutře nebo špatně,zadeček je špinavý a pro dítě pak velmi nepříjemný pocit atd. Maminky se svěřily,že jim dítě špatně kaká a já si dala čas to vysledovat. Když se zdržovalo u toalet,zeptala jsem se ho,jestli nechce kakat,váhal,tak jsem mu řekla,že půjdu s ním a počkám,stoupla jsem si k němu zády azároveň kryla před ostatníma o on se vykakal,řekl už jsem a já mu utřela zadeček,a pak už za mnou chodil stále a už se tolik nestyděl.Pak začaly chodit i další děti.Může to být i Váš problém.Šváchová
Odpovědět
Názory k dotazu (3 názorů)
kakání Hanka 17.2.2015 15:47
problémy s kakáním Irena - tři vnoučátka 11.3.2015 23:35
kakání Miluše Šváchová,kakání 5.5.2015 18:10

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.