| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nepovinná očkování dětí

Katko, moc Ti díky za ty informace. Jsem moc vděčná za vaše sdružení a máte ve mě novou členku.
Chtěla bych se podělit o své zkušenosti s očkováním. Už jsem tu jeden příspěvek psala, ale chtěla bych to ještě rozvést. Již osmým rokem pracuji jako dětská terapeutka s dětmi s autismem u nás a hlavně v zahraničí (USA a velká část evropských zemí). V mojí praxi se stále setkávám s případy dětí, které se vyvíjeli normálně až do doby, kdy byli očkované určitým druhem vakcíny (většinou trojkombinace- ne, že by ostatní byly bezpečné, ale u trojkombinace MMR je to nejlépe poznat). Znám též osobně pár dětí s obrnou získanou po očkování. Jestliže rodiče (zvláštěpak v ČR) oznámili svému pediatrovi své podezření na újmu očkováním, většinou byli rázně odmítnuti s tím, že je to nesmysl a očkování je přece tak bezpečné.!! Pokud rodiče prosili o další neočkování jejich postižených dětí, či jejich sourozenců, neuspěli.Např. Jedna holčička z Olomouce, se kterou jsem pracovala měla právě před svým dalším očkováním. Matka i já jsme žádaly lékařku o neočkování (jelikož jsme znaly těžké reakce holčičky po předešlém očkování). Lékařka tvrdošíjně dítě naočkovala a výsledek se okamžitě dle očekávání dostavil: holčička opět ztratila těžce získanou slovní zásobu a začala se opět bouchat do hlavy a neutěšeně plakat. Zajímavé na tom je, že postupem času se pomalu začíná i u nás mluvit o možné souvislosti autismu a očkování. Nedávno se mi podařilo dovolat do vysílání ČR 2 (pořad: káva o čtvrté, téma: očkování), kde jsem se zeptala přítomného doktora na souvislost autismu a očkování a sdělila své zkušenosti. K mému překvapení doktor otevřeně do éteru přiznal, že autismus může být vyvolán očkováním, je to ale podle jeho názoru tak malé množství případů, že se to musí prostě risknout (nebo se to dá říci, že pár dětí můžeme přece obětovat). Počet případů autismu rapidně stoupá, v některých zemích se to dokonce přirovnává k jakési epidemii. Kdyby rodiče těchto dětí byli včas informováni, nemusel by se stav jejich dětí nadále zhoršovat (další vakcinací), mohl by se začít řešit (když známe příčinu, najde se i řešení, nebo se alespoň po něm začne pátrat), nemuseli by onemocnět jejich další děti (ve své praxi mám případy 15 rodin se dvěma autistickými dětmi, znám i několik rodin se třemi). Lékaři u nás i ve světě většinou rodinám zatajují adekvátní informace o očkování a rodiny pak tápou a smiřují se s myšlenkou, že "příčina autismu dosud není známá".
Kdybych si byla jista účinkem vakcín, možná bych tak rázně nebojovala za nepovinné očkování, ale mudr. Gerhard Buchwald v již zmiňované knize"Očkování-obchod se strachem" dokazuje,že vakcíny vlastně ani nemusí plnit svůj ochranný úkol, nehledě na desítky zahraničních studií, které jsem přečetla. Nejsem zdravotník, takže moje slovo nemá v odborné veřejnosti takovou váhu, jsem však máma a budu o svém dítěti rozhodovat sama. Nenechám nikoho beztrestně vpravovat do svého miminka rtuť či hliník, nevěřím na "bezpečné množství" těchto jedů. Vyřídila jsem své dcerušce odklad do dvou let a pak se uvidí.
Ještě dodávám, že pokud máte postižené dítě a přemýšlíte o neočkování, mnohým rodinám pomohla Mudr. Strnadelová (neuroložika),neznám její kontakt, ale věřím, že se dá najít na internetu.
Pokud se rozhodnete své děti neočkovat, přeji Vám hodně síly!!
Linda

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.