| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku 5 největších chyb v komunikaci s dětmi: Předpokládání

Radko, uvažuješ scestně. Třeba právě v tvém příkladu naopak všichni předpokládají, že maminka všechno zvládne, tak se jí tam přece nebudeme plést.
Co je na tom divného říct si o pomoc. Naučila jsem se už dávno, že požádat někoho je stejné, jako nepožádat nikoho - žádá se vždy adresně. např. - dojděte někdo prosím pro prádlo - a mohu si být jista, že nedojde nikdo, u nás v domácnosti totiž žádný někdo nebydlí, musím to konkretizovat. Já raději o pomoc přímo požádám, než abych pak bědovala, že mi nikdo nepomohl. A stejně to učím i děti - potřebuješ pomoci? Druhý to nemusí tušit, tzn. že je to potřeba říct a přímo někoho o pomoc požádat.
Já jsem zase citlivá a řeči typu - já myslela, že vás to napadne. Okamžitě mě napadá - myslet, znamená hov.. vědět. A nahlas říkám - nemáš myslet, máš mluvit, od čeho je pusa, nejsem jasnovidec, abych věděla, co si zrovna myslíš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.