| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku 5 největších chyb v komunikaci s dětmi: Předpokládání

Co se dětí týče: Když dítě tři roky učím, že má odpovídat na pozdrav, tak opravdu předpokládám, že to má vědět. A já osobně bych v upozornění: "Támhle jde paní sousedka, tak jí nezapomeň pozdravit." chápala s podtextem: asi jsem hloupá, když mi musí připomínat, že mám zdravit.

U dospělých je to kapitola sama pro sebe. Uznávám, že bych měla život zřejmě snadnější, kdybych si vždycky o všechno řekla a nepředpokládala, že partner ví, co chci. Ovšem nejsem si jistá, jestli bych z takové pomoci měla radost. Ona, žádost o pomoc s sebou zároveň nese snížení hodnoty.
Uvedu příklad: Maminka má plné ruce práce s přípravou večeře, snaží se, aby se nic nepřipálilo, aby nenechala po vaření kuchyň ve stavu jako po výbuchu, aby jídlo nevystydlo dřív, než ho dá na stůl. Požádá ostatní členy rodiny, aby dali na stůl příbory a pití. Ostatní pomohou, ale proč? Kdyby pomohli sami od sebe, maminka by věděla, všímají si, že mám spoustu práce, mají mě rádi, zasloužím si pomoc. Když si musí o pomoc říct, maminka svou práci nezvládá - je pomalá, nešikovná, no tak jí tedy holt pomůžeme, co se dá dělat.
Nevím, jak vy, ale já jsem na tenhle rozdíl dost citlivá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.