| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě jako svobodná bytost. Tak ho vnímala Maria Montessori

Zase tendenční článek ve stylu 90.let, který opěvuje každou pitomost, která sem přišla ze Západu. Nechápu to neustálé sebemrskačství a malé sebevědomí národa, který má dojem, že je ve všem horší, než jsou ti ostatní, a proto se jim musí neustále lézt do zadele. Proboha, naši učitelé dokázali vzdělat národ na rozumné úrovni a s minimem pomůcek, s neskutečným nadšením, a my budeme neustále slintat nad tím, jak je na Západě tráva zelenější a pedagogické metody lepší? Nevím, jak se mám dívat na svobodu a na postupy výuky Montessori, ale já jsem s jejich svobodou nebyla vůbec spokojená. Do Montessori chodil syn, ještě jako malý, protože jsem měla dobrou práci a měla jsem dojem, že by mu školka s malým počtem dětí prospěla víc než chůva. A celá slavná Montessori za celý rok docházky nepoznala, že dítko se nezapojuje do hry a neposlouchá, protože prostě nerozumí pokynům. I když vykládali, jak jsou bilingvní a jak pomáhají dětem, tak pro trilingvní dítě byla nakonec lepší klasická státní školka, která se sice nehonosila svobodou a moderními postupy, ale dítě se v ní naučilo víc než v celé slavné Montessori.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.