| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak pracují Evropané z domova

Uvítám tabulku o výši mezd a platů v porovnání dalších států Evropy. Tu zde vkládejte denně. Po 30 letech od "plyšáku" jsme na čestném místě mezi posledními státy na samém chvostu. Premiér má pouze zájem o otroky do svých továren a podniků, kteří budou pracovat za v přepočtu 400 - 500 euro. Tedy na samé hranici minimální mzdy. Potřebují zahraniční pracovníky jen do montoven, kde jim zaplatí 1/4 toho, co by musel zaplatit například v Německu. Proč mají státy jako Slovinsko, Řecko, Portugalsko či Španělsko a Itálie podstatně vyšší mzdy??? Přitom jde o zcela ekonomicky srovnatelné země. Tedy jejich HDP je nižší, či jen nepatrně vyšší než dosahuje ČR. Ale my máme průměrnou mzdu kolem 32. tisíc hrubého, medián někde kolem 27 a kousek hrubého. V Německu je průměr bezmála 4. tisíce euro hrubého. Podobně v Rakousku. Přitom na rozdíl od Němců odpracujeme v průměru za rok o 400 hodin více!!! Protože naše pracovní doba je naopak ve srovnání s ostatními státy TOP.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.