| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lékařka v poradně v porodnici mi předepsala injekční Fraxiparine pro aplikaci 3 dny po porodu. Z důvodu věku - prý se teď plošně píchá po porodu preventivně všem rodičkám nad 35 let. Problémy se srážlivostí nemám a nikdy jsem neměla.

Jsem z toho rozpačitá - k lékům na ředění krve mám docela respekt, v (po)porodním období dvojnásob. Při prvním porodu jsem ztratila poměrně dost krve - co to udělá s Fraxiparinem? V příbalovém letáku píšou, že se při léčbě Fraxiparinem nedoporučuje kojit(!?) Zároveň nevím o žádné rodičce 35+, která nedávno rodila, že by jí někdo Fraxiparine aplikoval nebo se o něm jen zmiňoval.

Lékárnice napsala na balení "3 dny po porodu s.c.", což bych si vysvětlila jako po porodu sekcí, ale sekce se u mě neplánuje, mám fyziologické těhotenství. Naopak jsem mluvila s lékařkou o porodu pouze s PA a ta nemá v mém případě námitek. Nevšimla jsem si, zda na receptu bylo také s.c.

Víte o tomto postupu něco? Skutečně se nyní dává plošně rodičkám 35+? Je to míněno pouze po císaři? Proč mi to tedy lékařka předepisovala? Má to skutečně nějaké opodstatnění? Mám pocit, že se léky na ředění krve poslední dobou velmi nadužívají obecně. Moc se mi do toho nechce, ale nemám moc seriózních informací, o které se opřít. ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.