| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

zdravím, chtěla bych poprosit o zkušenosti se soukromými středními školami.

mám chlapce v osmičce, už od loňska mluví o tom, že by chtěl jít na střední "na nějaký IT obor". nemám pocit, že by to pro něj bylo nějaké "životní poslání", ale spíš bezradnost, kam se vrtnout a řekněme si to upřímně, počítače jsou pro chlapce jeho věku vděčné téma. letmo jsem koukla na nabídku možností a zjistila, že tenhle obor vyučuje kdejaká střední škola a díky tomu se právě liší i zaměření (na programování CNC strojů, kybernetická bezpečnost, informatika v ekonomice, správa sítí...), tak jsme se s klukem dohodli, že si školy obejdeme už na letošních dnech otevřených dveří, aby si mohl všechno nechat projít hlavou. jako PROČ chce zrovna tenhle obor a JAKÉ zaměření by mu tedy nejvíc vyhovovalo.

a já teď váhám, jestli ho mám brát i na SOUKROMÉ střední školy. jsme z Prahy, takže konkrétně jsem narazila na SSŠVT, 1. KŠPA a EDUCAnet. na jednu stranu jsem přesvědčená, že soukromé střední školy jsou odkladiště dětí, které by se jinam nedostaly. na druhou stranu uznávám výjimky, i když z nich mě napadá jenom PORG. vlastně být to jiný obor, ani bych si o soukromé škole neuvažovala, ale tady mi přeci jenom vrtá červík v hlavě - nemohou v tomto oboru být soukromé střední školy ve výhodě? jako že třeba mají modernější vybavení díky školnému? jako normálně bych modernost vybavení zas až tak neřešila, ale zrovna u počítačů a spol. mi přijde docela podstatná, protože učit se na zastaralých věcech by tady asi nebylo zrovna ono. zas ale na druhou stranu sebemodernější vybavení je k ničemu, pokud škola za školné vezme každého a nechá ho jen tak prolejzat nebo pokud absolvent bude mít horší startovací pozici, protože zaměstnavatelé mají o škole špatnou mínku ~d~

máte někdo zkušenosti, jak to u zmiňovaných soukromých škol je? může si na ně kluk bez obav dát přihlášku, pokud by si je vybral, nebo je mám z pozice matky z výběru rovnou vyřadit a vysvětlit klukovi, že žádné školné nikde platit nebudu, když může studovat zdrama?

díky za každý názor

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.