| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zaujala mě stížnost amerických středoškolských atletek z Connecticutu, kterou se nyní bude zabývat odbor federální vlády na jejich sportovní federaci, která umožnila studentům, kteří se identifikují jako ženy soutěžit v ženských (či dívčích) disciplínách, konkrétně šlo o závody v běhu. Těchto závodů se zúčastnili dva chlapci, kteří obsadili první a druhé místo a podle stížnosti dívek přišla děvčata nejenom o férovou výhru, ale i o možnost postoupit do národního kola, ve kterém mají možnost úspěšné sportovkyně dostat stipendium na univerzitě.

Píšu, že se jednalo o chlapce, i když se ve stížnosti píše o transgenderových atletech, protože já jsem si to zprvu mylně vykládala, že tito mladíci nějakým způsobem podstupují fyzickou přeměnu v ženy. Nicméně nejde o nic takového tj. operativní zákroky ani hormonální léčbu, nýbrž pouze o skutečnost, že se ve své vlastní myslí identifikují jako ženy. Tak jak byste takový spor rozhodli?

Myslíte, že se středoškolská atletická federace zbláznila, když nechává nastupovat k dívčím závodům chlapce, jenom z toho důvodu, že se prohlásí za holku?
Nebo že mají holky smůlu a záleží jenom na tom, jak se kdo cítí?
Mně by přišlo nejvhodnější zařadit třetí transgenderovou kategorií, ale toto očividně v současnosti nikdo nezvažuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.