| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je to náhoda, nebo mládežníci začínají být praktičtěji orientováni?

U syna (letos maturuje, údajně "elitní" vícelétý gympl, objektivně asi nejlepší v okrese) sleduji novou tendenci, aspoň jsem si toho dříve nevšimla.

Dva studenti a jedna studentka (z 30) si nedávají bambilion přihlášek na VŠ - každý jenom jednu, o které je bytostně přesvědčen, s tím, že pokud se nedostanou, tak nemají zájem strávit rok na nějaké vš, která je vůbec nezajímá a stejně by zkoušeli za rok zase tu, co letos).

Pokud se nedostanou, chtějí jít na roční učební obor, který nabízí místní učiliště pro maturanty - prostě 30 hodin týdně, z toho 2 nějaká teorie, 28 praxe. Za rok výuční list. Přijímají pouze maturanty. Holčina chce kadeřnici, jeden student elektřikář, druhý tesař.

Samou mě to překvapilo, doteď jsem viděla, že si dávají přihlášky na pět škol s tím, že někde to vyjde. Jinak nikdo z nich není ze sociálně slabého prostředí, že by neměl 500 kč na přihlášku, vyloženě jejich volba.

Sledujete to taky, nebo je to prostě výjimka v této jediné třídě?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.