| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

zalití před zimou je důležité pro všechny stálezelené rostliny, aby se předem "napily" - důvodem úhynu v zimě je nejen mráz, ale taky jejich uschnutí, protože stálezelené mají i v zimě velký odpar.

tj. v případě bobkovišně se to kombinuje. Zalitím se předejde uschnutí. Ale to, že cca při -25 tu vymrzne, se nedá nijak předem ošetřit (u živého plotu je dost iluzorní, že by to člověk celé nastlal listím a obalil jutou apod., jak se chrání jiné choulostivé rostliny). Ještě má šanci jen omrznout a na jaře obrazit, ale když je navíc na nějakém nechráněném větrném místě, tak kombinace takového mrazu s větrem, který ochlazení urychlí, ji zahubí úplně, promrzne skrz.
Když je někde zapojená v ostatní výsadbě, která ji trochu chrání, tak to jde, ale plot, hlavně na SZ straně, je kritické místo a u bobkovišně je prostě velké riziko, že 5 let krásně poroste, pak přijdou jedny hluboké holomrazy a plot (tj. mnoho rostlin najednou) je v pr...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.