| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Antikoncepce a hloubka našich vztahů

 Celkem 30 názorů.
 Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 


Já bych se na metody tzv přirozené spolehnout nedokázala 

(7.10.2014 12:38:26)
Hezky se to čte, ale ..
Já jsem hormonální antikoncepci zvolila, až po opravdu zralé úvaze. Už jsem byla dospělá. Rozhodně jsem ji nezačala užívat, protože jí používá kamarádka.
První důvod byly problémy při menstruaci, byla jsem prostě nemožná minimálně dva dny a ačkoli nejsem cimprlich, tak jsem se musela uchylovat k pojídání ibuprofenů, což se mi zdá ještě horší.
Druhý důvod byl to neotěhotnění. Čím jsem starší, tím je představa nechtěného otěhotnění horší. Já bych si to na zodpovědnost nevzala. Interupce je pro mě nepřijatelná a riziko komplikací, jak pro mě, ale hlavně pro miminko je čím dál vyšší. Do dejme tomu 35 bych to ještě brala, ale dál?
Prezervativ je sice krásný vynález, ale když pominu, že bez je to pro mě mnohem příjemnější, tak jeho spolehlivost není nijak velká.
Ideální to není, ale mám pro sebe pocit, že je to to nejzodpovědnější co mohu dělat.
 Katy 


PPR používáme a vyhovuje 

(7.10.2014 13:39:30)
Je to lepší, než zobat pilulky. Ať si říkají mnozí odborníci, jak je hormonální antikoncepce bezpečná, je to prostě další chemie, které je kolem nás i tak dost~a~.
 janna001 


Není to jen komunikaci 

(7.10.2014 14:34:54)
To není jen o tom, nakolik jsme spolu schopní a ochotní komunikovat. Co když už další dítě nechceme - třeba kvůli věku. Nejde jen o to, zda bychom to dítě byli ochotni přijmout do života, někdy je to spíš už hazard, ať kvůli věku, finanční situaci, zdravotnímu stavu.
 katka+synek2007 


HA nikdy víc! 

(7.10.2014 21:12:06)
Hormonální antikoncepci jsem užívala dvakrát v životě. Prvně tu, kde všechny tablety jsou stejné. Když jsem ji pak vysadila, protože jsem neměla partnera, rok mi nemohli rozjet menstruaci, zabraly mi až tabletky pro ženy v přechodu (bylo mi 23!). Pak mi hned nasadili jinou hormonální a., rozfázovanou, což jak vysvětlila Dr. je mnohem šetrnější. Tu jsem tedy vydržela brát pár let, ale měla jsem z ní silný PMS, zhoršení paměti, pocit tloušťky, téměř deprese. Vysadila jsem ji, až když jsem chtěla otěhotnět a chvíli trvalo, než se cyklus srovnal. Od té doby (už 8 let) nikdy žádné hormony! A nemyslím tím jen antikoncepci, ale pokud to nebude ze zdravotních důvodů naprosto nezbytné, ani nic jiného. Hormony ovlivňují v těle všechno a jak se tam dají nějaké navíc, taky to všechno rozhasí.
Používáme metodu "vyndat včas" a vzhledem k hrůze partnera z otěhotnění je celkem spolehlivá~;)
 Hana 
  • 

Re: HA nikdy víc! 

(8.10.2014 10:23:49)
Hm, věta o tom, že používání prezervativu je v dlouhodobém vztahu známka nedůvěry, je teda žůžo. A co když HA prostě nemůžu a symptotermální metoda nelze použít pokaždé, protože někdy má člověk rýmu, někdy je unavený, někdy přetažený a teplota může kolísat aniž by to znamenalo něco hormonálního? Autorka prostě zase pěkně generalizuje. Já mám dlouhodobý vyrovnaný vztah, ve kterém víceméně funguje jak symptotermální metoda, tak použití prezervativu tehdy, kdy si nejsme úplně jistí. A nevím, co je u prezervativu blbě, nebo jaká je tam mezi partnery tím pádem vzájemná nedůvěra. Osobně pro mne mezi prezervativem a slouložením "naostro" není až takový pocitový rozdíl, já jsem vždycky vlhká dost a klouže jedno i druhé :-)
 Blanimour 


zřejmě křesťanská fanatička 

(10.10.2014 12:28:10)
Autorkou propagovaná metoda antikoncepce má jednu zásadní nevýhodu: je ze všech nejméně spolehlivá, takže ji propagují pouze fanatičtí křesťané. Pobavilo mě, když se jako negativum kondomu uvádí, že ze sexu mizí spontaneita. Co může být spontánnějšího, než když si mohou zasouložit pouze ve dnech, kdy si naměřím tu správnou teplotu?:-)
 katka+synek2007 


Re: zřejmě křesťanská fanatička 

(10.10.2014 21:16:40)
Nevím, jestli je nebo není fanatička, ale zase tak nepochopitelné mi ty argumenty nepřijdou. Mně osobně ani mému partnerovi kondom příjemný není.
 Hanina 
  • 

Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 10:57:09)
Proč se mluví jen o hormonální antiko? Dřív existovala taky DANA, vkládala se do pochvy a byla vcelku spolehlivá. K tělu ženy taky byla šetrná, daleko šetrnější než hormony. To už DANY eexistují?
 Iva 
  • 

Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 14:29:11)
Existují, i jiná nitroděložní tělíska (hormonální i nehormonální). Jenže to by nebylo tak zajímavé pro hloubku vztahů :-)
 C22 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 17:59:37)
He, he - Ivo tys to dobře vystihla ! Fakt ten článek není psanej pro lidi, který u antikoncepce musí řešit hlavně zdravotní stránku.
 Lenka 
  • 

Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(9.10.2014 13:38:06)
Heh, tak to je velmi dobře vystiženo - to prostě není článek, který by se zabýval nějakými zdravotními dopady rozdílných druhů antikoncepce. A když se vrátím k tomu rovnítku kondom=nedostatek důvěry, tak mi to nedá si nevzpomenout na psychologa, který v tom, že si kamarádka rozepnula sponku u culíku, aby se mohla při terapii pohodlně opřít, viděl rovnítko sexuální odevzdanosti a touhy po styku :-)
 Helena 
  • 

Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(9.10.2014 16:51:08)
Nevím, jaké zdravotní problémy u vás řeší antikoncepce, ale jejím prioritním cílem je zabránit početí. Mnohdy je nasazována pro "úpravu" cyklu - aby byl pravidelný. Jenže to pak není přirozený cyklus, ale uměle nastavený a vlastní příčina problémů vyřešena není. Proto se mnohdy po vysazení antikoncepce tyto problémy vrací.

PS: Každý chirurg, který operuje v děloze pozná uživatelku antikoncepce - v tak hrozném stavu to tělo je :(
 Lída+4 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 16:01:12)
Nejspíš nevíš, o čem mluvíš - DANA bylo nitroděložní tělísko.
 Šešule 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 18:28:02)
Do dělohy.
Existuje. Jen z toho není takovej vejvar (já měla tu, co se dává na 5 let a stála okolo 600Kč).
 Šešule 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 18:29:17)
Pak je ještě pesar. Ten se u nás začal znova prodávat před pár lety. Vkládá se do pochvy.
 katka+synek2007 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(8.10.2014 20:46:23)
Pak taky existuje chemická antikoncepce. Teď nevím, jak se to jmenuje, ale je to buď pasta nebo čípky, vkládá (maže) se to do pochvy před souloží. je to založené na změně ph a mechanické bariéře pro spermie, které v tom špatně plavou. taky jsme to používali. těžko říct, jak je to spolehlivé a jaký to má dopad na zdraví. Pokud vím, tak změna ph v pochvě pro zdraví nic moc. Záněty jsem taky měla,zda z toho, těžko říct.
Zvláštní je, že se o tomto druhu antikoncepce vůbec nemluví a mnoho žen o tom myslím neví. Já jsem se to dověděla z knížky od Kateřiny janouchové, která píše v oblasti sexu snad úplně o všem, tímto ji vřele doporučuju.
 Helena 
  • 

Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(9.10.2014 16:47:19)
Protože tyto "prostředky" mívají vysoké procento selhání.
 Adriana 
  • 

Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(10.10.2014 0:58:19)
používám kombinaci symptotermální metody a vaginárních čípků Pharmantex v plodných dnech a jsem už sedm let v pohodě a to mám dvě děti na první pokus :-)
 katka+synek2007 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(10.10.2014 21:20:37)
Já jsem dokonce trochu šidila, protože jsem dítě chtěla (partner ne), dávala jsem krému jen málo a pak už jsem ho měla rok prošlý, no a stejně nic~;. To ovšem nic neznamená. Spolehlivost se musí prokázat astatisticky a statistiku neznám. Je ale celkem logické, že bude nižší, než u HA, při které žena vůbec nemá cyklus. Otázka je o kolik.
 Líza 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(11.10.2014 5:44:32)
Děláš si legraci? "Trochu sidila?" Prováděla si s antikoncepci abys otehotnela, i když partner dítě nechtěl a spoléhal na to, že se chranis?
 katka+synek2007 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(11.10.2014 21:48:17)
Asi nepozorně čteš. Já jsem antikoncepci používala, ovšem nedávala jsem si tak záležet na její bezpečnosti, to je aspoň pro mě něco jiného, než lhát a nic nebrat.
 X_X 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(12.10.2014 15:53:52)
Katko, a jaký je tedy v tom rozdíl nebrat a tvrdit, že se chráníš a úmyslně užívat neúčinně a trvdit, že se chráníš?
 katka+synek2007 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(12.10.2014 20:22:12)
evidentně to neúčinné nebylo
 Líza 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(13.10.2014 15:34:28)
No pro mě je to lautr to samý. Prostě ses pořádně, časem dokonce vůbec, nechránila, ale chlapa jsi udržovala v domnění, že ano.
 Šešule 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(10.10.2014 19:18:22)
Jo, to je třeba Pharmatex.
 Terka 
  • 

Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(10.10.2014 20:14:55)
Nevím, jestli je na změně Ph v pochvě něco tak moc špatného a strašně rizikového. Pro mě je to riziko určitě menší než hormonální antikoncepce. Na Pharmatexu jsme s manželem fungovali dlouho (asi 10 let), za tu dobu jsem neměla žádné zdravotní problémy - ať už poševní záněty či jiné, které se ovšem projevovaly při užívání hormonů. K tomu máme zdravé dítě, které se nám podařilo na "první pokus". Pro nás byl Pharmatex skvělou volbou.
 katka+synek2007 


Re: Proč se mluví jen o hormonální antiko? 

(10.10.2014 21:23:05)
Změna ph je např. vstupem pro mykózy. Pro mě ale taky lepší volba než HA, zase do toho asi půjdu. Teď jsem akorát po šestinedělí, tak to budeme znovu zvažovat.
 Michaela 
  • 

Zaplat Bůh za antikoncepci 

(12.10.2014 8:16:47)
Článek ukazuje, ze jediná správná metoda je měření teploty. Brali jsme se mladí ado roka měli jedno dítě a za rok ul druhé. Moc jsme to nezvládli a představa dalšího me dělila. Po odkoupení druhého dítěte beru antikoncepci a přestože naše manželství nevydrželo, jsem spokojena . Nikdo ji neurčuje, kdy mužů nemuzua tak a ani sebe víc hovoru o poševní hlenu zádný vztah nezachrání. M
 JÁJA 4D 


Antikoncepce je škodlivá pro každou ženu 

(15.10.2014 10:40:23)
Přeji hezký den,
mám zkušenosti s antikoncepcí a jediné, co můžu říci, že naprosto degraduje přirozený hormonální a biologický cyklus každé ženy, nemá žádné pozitivní účinky / zabíjí oplodněné vajíčko a ničí plodnost /.
ANTIKONCEPCE NIČÍ VZTAH A NIČÍ I HLOUBKU NAŠICH VZTAHŮ.
Ženy, pokud se máte rádi, neberte žádnou chemii. Ta totiž zabíjí, úplně všechno.~q~~q~~q~
 Gabi, 2 synové 
  • 

Dobrá zkušenost s PPR 

(14.10.2014 21:03:19)
Díky moc za článek.
Mám zkušenosti napříč antikoncepčními metodami.
Hormony jsem zavrhla po 3 letech užívání. Po měsíci od ukončení jejich braní jsem si teprve uvědomila jejich vliv. Zase jsem se při pohledu do zrcadla i pocitově cítila ve své kůži. Udivilo mě to, protože jsem si o hormonální antikoncepci četla v časopisech a měla jsem pocit, že vím vše. Ale to byl omyl.
Zusila jsem i tělísko - tzv. Danu, po které tu volala jedna přispěvatelka. Jenže, čím víc jsme vnímala své tělo, tím víc mi tělísko vadilo. Taky mi vadilo, že v mém těle navozuje stav trvalého zánětu a přitahuje na sebe bílé krvinky. A nejhorší bylo zjištění, že nezabrání oplodnění vajíčka, ale zabraňuje jeho uhnízdění. Bylo mi z toho smutno. Takže i tělosko došlo zavržení.
Symptotermální metoda mě přivedla k mému tělu úplně nejblíž - vím, kdy mám ovulaci, a to i kdybych se neměřila. Vím, kdy jsem plodná a kdy ne. Vím, kdy budu mít víc energie a kdy zase méně během mého cyklu. A vím, kdy a jak mě ovlivňují mé hormony.
Ne že by mě někdy nezaskočily změny nálad a únava. Menstruace někdy přijde jakoby nic a jindy jsem 4 dny jako papiňák. Ale to k životu zdravé plodné ženy prostě patří.
Takže moc díky za tenhle osvětový článek. Všem ženám přeju, aby své tělo vnímaly. Je to úžasné.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.