| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Adam se na nás směje

 Celkem 11 názorů.
 Alena Říhová, dvě šestileté dcery 
  • 

Plaváčci 

(3.8.2000 7:24:57)
Ahoj Káčo,chci Ti moc poděkovat za Tvé články o Adámkovi. Mám už "velké" (šestileté) holky - dvojčata, a asi bych byla velmi uvítala, kdybych zjistila, že ještě někdo jiný řeší podobné problémy, jako já.(Mimochodem, jen proto, že jejich tatínek je Američan a nemá tady trvalý pobyt, nemůžu na děti dostávat přídavky, ačkoliv mají české občanství.) Zdá se, že Adámkovi se líbí voda, možná by stálo za to uvažovat o nějakém kursu plavání miminek, já jsem s dětmi chodila od tří měsíců a bylo to naprosto báječné. Držím Vám všem třem palce (neocucané) a těším se na další články. Alena
 Mia 
  • 

Úřady 

(3.8.2000 9:13:41)
Ahoj Káčo,
čtu pravidelně Tvé články o těhotenství a nyní o Adámkovi. Gratuliji vám k němu. Já jsem teď ve 23. týdnu těhotenství.
Se Slovenským velvyslanectví mám podobné zkušenosti. Můj přítel je Afričan a začátkem července jsme chtěli jet do Bratislavy sestřenici na promoci. Nejenže jsme před Slovenským velvyslanectvím po tři dny stáli a čekali na formulář, který jsme stejně neobdrželi, ale dotyčná zaměstnankyně Slovenského velvyslanectví mě jako Češku vykázala z fronty na víza se slovy "Vypadněte, vy jste Češka a nemáte tu co stát". Po těchto slovech jsme náš úmysl zažádat o slovenské vízum vzdali. Zaměstnanci slovenských diplomatických služeb by měli mít aspoň trochu diplomatické chování. Peripetie na ostatních úřadech mě teprve čekají. Hodně štěstí s Adámkem přeje Mia.
 Milan 
  • 

Re: Úřady 

(4.8.2000 15:12:30)
Jsem taky Slovak, bohuzel... omlouvam se za jednani konzulky, ale jak pravil Jan Werich "lide jsou ruzni a jini, vetsinou hovada..."
Uz chapete proc ziju v Praze a proc mluvim cesky ?? Protoze se stydim za to, ze jsem se narodil na Slovensku.
 Blanka, 3 deti 
  • 

Re: Re: Úřady 

(5.8.2000 17:24:58)
To trochu dobre nechápem. Prečo sa hanbiť za niekoho cudzieho? Veď určite nikto nehádže Slovákov do jedného vreca len kvôli tomu, že nejakí úradníci sa nevedia správať. Chyba je v nich, nie v ich národnosti. Dosť mi to zavádza šovinizmom alebo nacionalizmom. Myslím si, že ste chceli ukázať Kateřine, že nie všetci Slováci sú zlí, ale to predsa ona vie, má manžela aj jeho rodinu na Slovensku.
 Lucia 
  • 

Milan, Milan... 

(7.8.2000 9:02:26)
V každom národe nájdeš rôznych ľudí. Ani mne sa nepáči mnoho vecí, samozrejme ani jednanie spomínanej panej, ktorá určite nerobí dobré meno nášmu štátu, ale preto sa ešte nevzdávam svojej národnosti... Ale ak si sa tak rozhodol, je to samozrejme tvoja vec.
 Milka 30, Kristýnka skoro 6 měsíců 
  • 

Nahřívání bříška 

(3.8.2000 10:43:48)
Ahoj Káčo,
nejdřív ze všeho moc gratuluji k miminku. Čtu tvoje příspěvky už skoro od začátku a velmi často pozoruji podobné prvky (stejně jako asi většina čtenářek). Moc ti ale závidím hodné a spavé miminko, protože to se mi opravdu nepoštěstilo. Co mě nadchlo, je tvoje objevení fenu jako uspávadla. Už jsem si myslela, že jsem vadná. Stejně jako ty jsem při nahřívání bříška zjistila uspávací účinky fenu a do teď ho jako uspávadlo používám. Hlavně přes den, když Kristýnka nemůže zabrat a spala by, až by brečela - a to nejen obrazně. Večer to až na výjimky není potřeba, protože usínání v postýlce už máme od dvou měsíců zmáknuté. Známí se mi sice kvůli tomu fenu smějou (na všechny návštěvy ho vozíme s sebou), ale to jedno - důležité je, že se mimčo netrápí a spinká.
Hodně štěstí a ať vám Adámek roste a je zdravý
Milka
 Iva 
  • 

fén jako uspávadlo 

(3.8.2000 12:39:56)
Ahoj Kačko!
Při čtení Tvého příspěvku jsem si vzpomněla na uspávací praktiky mé švagrové. Jelikož má 2 velmi živá dvojčátka, která zásadně v miminkovském věku usínala "napřeskáčku", uspávala miminka tím, že jim pustila vysavač a miminka usnula vždy pěkně společně. Přišla na to úplnou náhodou a od té doby to /k našemu pobavení/ vždy používala...
Musím Ti ještě pogratulovat, Adámek je roztomilý a nejúžasnější na něm je to bezvadné "háro", které má na hlavičce. Je opravdu moc krásný!
Měj se hezky!
 Alena Šťastná - dcera Barbora 
  • 

Jak na Slovensko s českým dítětem 

(3.8.2000 16:09:32)
Ahoj,

už dlouho si čtu Tvoje příspěvky a všechno s Vámi prožívám. Jsou tomu asi dva roky co jsme řešili podobný problém jako Vy. Já jsem totiž Slovák a manžel je Čech. V roce 1997 se narodila naše Barborka a rok nato se na Slovensku konali volby a já chtěla být u toho. Zbalila jsem Barušku a sebe a odjeli jsme. Eště předtím manžel zjišťoval jetli nebude na hranicích kvůli Barušce, která má české občanství problém. Různě si nás přehazovali od Slovenské ambasády k Cizinecké policii až na Ministerstvo vnitra a nakonec, že to bude v pořádku. Ale skutečnost byla jiná - celníci nás obě po 5 hodinách cesty nemilosrdně vyložili z vlaku i když jsme měli zakoupenou spáteční jízdenku. Jejich argument byl, že je možné, že utíkám od manžela a co když eště k tomu unáším Českého státního občana - naší Barborku... Celé to nakonec skončilo dobře, našli se i hodní lidé a k nám domů na Východ i k volbám jsme se dostali.Na slovenských úřadech jsem zjistila to samé co vy tady na těch českých. Barborku mi nikdo do pasu nezapíše, protože je cizí státní příslušník. Vyřešili sme to tak, že po příjezdu do Prahy zařídil manžel Barborce dětský pas a máme cestování bez problémů. Napište jak dopadne Vaše honba za občanstvím a za tím, aby Adámek mohl cestovat i do ciziny jak s oběma rodiči, tak i jednotlivě buď s maminkou nebo jenom se svým tatínkem a nemusel se bát, že ho někdo vyloží v půlce cesty z vlaku. Držím Vám palce Alena
 Alena Šťastná - dcera Barbora 
  • 

Jak na Slovensko s českým dítětem 

(3.8.2000 16:12:58)
Ahoj,

už dlouho si čtu Tvoje příspěvky a všechno s Vámi prožívám. Jsou tomu asi dva roky co jsme řešili podobný problém jako Vy. Já jsem totiž Slovák a manžel je Čech. V roce 1997 se narodila naše Barborka a rok nato se na Slovensku konali volby a já chtěla být u toho. Zbalila jsem Barušku a sebe a odjeli jsme. Eště předtím manžel zjišťoval jetli nebude na hranicích kvůli Barušce, která má české občanství problém. Různě si nás přehazovali od Slovenské ambasády k Cizinecké policii až na Ministerstvo vnitra a nakonec, že to bude v pořádku. Ale skutečnost byla jiná - celníci nás obě po 5 hodinách cesty nemilosrdně vyložili z vlaku i když jsme měli zakoupenou spáteční jízdenku. Jejich argument byl, že je možné, že utíkám od manžela a co když eště k tomu unáším Českého státního občana - naší Barborku... Celé to nakonec skončilo dobře, našli se i hodní lidé a k nám domů na Východ i k volbám jsme se dostali.Na slovenských úřadech jsem zjistila to samé co vy tady na těch českých. Barborku mi nikdo do pasu nezapíše, protože je cizí státní příslušník. Vyřešili sme to tak, že po příjezdu do Prahy zařídil manžel Barborce dětský pas a máme cestování bez problémů. Napište jak dopadne Vaše honba za občanstvím a za tím, aby Adámek mohl cestovat i do ciziny jak s oběma rodiči, tak i jednotlivě buď s maminkou nebo jenom se svým tatínkem a nemusel se bát, že ho někdo vyloží v půlce cesty z vlaku. Držím Vám palce Alena
 Jitka 
  • 

prosím o radu 

(7.8.2000 11:47:08)
Ahoj Kacko,
moc dekuji za Tvoje prispevky.
Prave jsem si znovu procitala Tvuj druhy clanek, jak jste se o Adamka teprve snazili. Prave se s manzelem snazime o to same a cekani je fakt nejhorsi. Rada bych si poridila take ten dulezity kalendar. Nejak se mi, ale nedari najit nejake clanky, jak si spocitat ty spravne dny.
Pomuze mi nekdo? Mate nejake zajimave odkazy?
Dekuji predem. A omlouvam se, ze tak odbocuji od tematu.
J.
 Soňa 
  • 

Re: prosím o radu 

(7.8.2000 12:07:37)
Pokud trochu ovládáš angličtinu, můžeš si kalendář vytvořit např. na www.babydata.com a www.babycenter.com

S.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.