| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Matky s dětmi doprava, vozíčkáři doleva, tak vypadá integrace?

 Celkem 129 názorů.
 Markéta, dcera 6 let a 7 měsíců 
  • 

také " integrace" 

(13.12.2010 9:17:57)
Také jsem se setkala s podobným přístupem. V našem městě je v knihovně celkem příjemná kavárna, ve které se učí začlenit do společnosti "postižení" lidé. Je bezbariérová a protože jsem v dešti nechtěla čekat na starší dceru s kočárkem někde venku, rozhodla jsem se, že tam zavítám. Mladší dcera v kočárku spala. Hned při vstupu do kavárny mi bylo sděleno že dovnitř s kočárkem nesmím a pokud chci, tak si ho mohu před kavárnou uzamknout k zábradlí - zámeček mi zapůjčí.~8~ Na námitku, že mi v kočárku spí dítě a že bych seděla kde bych nikomu nepřekážela, obsluha pokrčila jen ramneny. Tak jsem se otočila na patě a odešla. ~:(~Rv
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


* 

(13.12.2010 9:21:43)
Mnooooooo,
doporučuji autorce sednout si na pár let na invalidní vozík, aby pochopila, že to není totéž co kočárek.
Pokud zatarasíte koborec pro postižené kočárkem, nedostane se něj. To je logické - pokud se mu vaše batole bude plézt pod kolečky či pod berlemy, nehne se z místa, postižení mívají cit pro prostor a nepohrnou se někam, když uvidí, že mohou ublížit.
a prohlédněte si někdy kolečka na vozíčku a kolečka na kočárku - je to rozdíl.
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 11:10:49)
Milá Cairo a Susu, autorka píše o (až na jednoho hosta) prázdné kavárně. Kdyby přijel další vozíčkář, kterému by kočárek překážel v průjezdu, předpokládám že by mu s ním autorka uhnula, neboť byla poblíž a zjevně má také mozek v hlavě. Totéž o "překážejícím" dítěti. Vždyť tam proboha nebyl nikdo, komu by překážely!!!!! Pokud by někdo přišel, myslím že je lepší předpokládat, že by matky děti usměrnili, než předpokládat že ne a rovnou je vyhodit. Pokud by jakoliv obtěžovali případné osazenstvo kavárny, pak by bylo na místě požádat je o změnu chování. Mnohdy mohou lidé dělat chyby při kontaktu s postiženými z nevědomosti, ne ze zlé vůle. Pak je potřeba jim problém vysvětlilt a ne je "preventivně" vyhodit. O TOM PRÁVĚ INTEGRACE JE!!!!!!!!!!!!
 susu 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 11:32:38)
Jano, autorka možná, ale často potkávám tolik lidí bez mozku(jako u nás na tom zmiňovaném rodičáku), že se obsluze nedivím.~d~
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 22:28:52)
Ano, takže budeme předpokládat že všichni jsou sobečtí. Mimochodem, co vám při té třídní schůzce bránilo klidně a bez negativních emocí říci "Mohl by prosím jeden z vás to malé vzít ven, přes jeho pláč špatne slyším o čem je řec. A paní učitelka říkala, že se po tom koberci nemá chodit v botách, děti si na něm hrají" Možná by na vás blbě koukali, možná by vás poslali někam a možná by řekli "Jé, pardon mi jsme si to neuvědomili, už jdeme".

 severanka 


Re: * 

(13.12.2010 22:44:33)
když to neřekne učitelka, tak proč to má řešit rodič. Vypadal by jako prudič.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: * 

(14.12.2010 1:22:25)
protože chytrému napověz a blbého prostě kopni!
Protože už to asi učitelka po milionté osmé nezvládne říct. A protože je to zájem i mého dítěte, tak se přece ozvu, ne??

To je to samé, jako když jsem upozornila pána u pečiva, že když si chce každý rohlík zmáčknout, pak by měl použít ochranné rukavice. No a dozvěděla jsem se, že jsem prase.... já s rukavicí... Ale i tady je můj zájem - příště dám rohlík, který osahal právě takový "neprasák" a mé dítě z toho bude mít žloutenku????

Takže buďme prudiči a upozorňujme všechny nechápavé ignoranty, je to hlavně v našem zájmu!
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: * 

(14.12.2010 8:52:44)
Jasně, lepší je stěžovat si na rodině. Také si myslím že jim to měla říct učitelka, ale když to neudělala a autorce to (oprávněně) vadilo, tak se měla ozvat.
 susu 
  • 

Re: * 

(14.12.2010 9:36:17)
Jano jsem to, čemu se říká introvert. Je pro mě téměř nemyslitelné mluvit před větším množstvím málo známých lidí. Jo, je to blbé, ale v takové situaci si holt neporadím. A snad aspoň můžu napsat, že mi to vadilo a nepovažuju to za správné.
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: * 

(15.12.2010 8:33:34)
Je fakt, že introverti to v tomto mají těžší.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: * 

(13.12.2010 11:49:18)
A kavárna je od slova káva - já si ráda zajdu na kávu do kavárny, ale abych se utoho musela dívat, jak u vedlejšího stolu baští mimi přesnídávku, to fakt nemusim. Prostě si proto vyberu kavárnu, ka kočárky nejezdí.
A pokud tahle vaše kavárna má koutek pro děti - no to je super, ale pak je řeba respektovat koutek pro děti a ne je hodit pod nohy personálu a ostatním.
joooo, a děti mám, ale do kavárny je fakt netahám
 A. 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 12:06:40)
tomu se zase říká segregace, kdo ti ještě vadí při tvém šálku kávy? staří lidé? nemocní? tmavé pleti?
 susu 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 12:10:14)
A. je něco divného na tom, chtít mít klid? Mně to přijde naprosto normální. Proto třeba nemám ráda Vaňkovku, páč si tam kafe a ani nic jiného v klidu nedám. Pořád kolem někdo chodí, běhá, všichni mluví, ....strašné prostředí, v ten momnet mi vadí všichni. Možná to tobě nevadí, ale někomu prostě ano.
 Kacik, syn 9 let 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 12:18:17)
Já souhlasím. Také si někdy chci v klídku pokecat s kamarádkou a v tom případě jsem vděčná za podnik, kde malé děti nejsou a obloukem se vyhýbám MC Donaldům a restaracím s dětskými koutky.
 Babsi+2 


Re: * 

(13.12.2010 16:48:31)
To jsem ráda, že nejsem jediná matka, které vadí pobíhající řvoucí děti. Párkrát za poslední rok jsem byla v baru. Fakt se mi moc líbilo, že všichni lidi kolem uměli říkat ř a nervali se o hračky(ani o krýgle).
 Petra Neomi 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 22:59:44)
Moje šestiletá dcera je v baru jako doma. Kdyby měla dobrou náladu, možná by ti i přinesla drink :)
 severanka 


Re: * 

(14.12.2010 1:52:20)
je hezké mít dítě které stále drží krok s mamčou ale v baru asi moc vrstevníků se kterýma si pokecá a pohraje nepotká.
 Lizzie 


Re: * 

(13.12.2010 20:06:32)
Ach ta hysterie.
Caira nenapsala nic špatného.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: * 

(14.12.2010 9:51:57)
prudiči všeobecně
káva je pro mne posvátnost a chci na ní mít klid
a je mi jedno, jestli je u vedlejšího stolu rom anebo mongol. Pokud je to klid nerušící společnost , je mi tohle fuk.
Ale dítě nebývá společnost do kavárny, to se na mně nezlob. O kavárnách mám jinou představu.
S dětmi na kávu do mléčného baru, to lidně jo.
 Petra Neomi 
  • 

Re: * 

(14.12.2010 12:29:33)
Definici kávy jako posvátnosti ovšem nevyhovuje ani jedna z kaváren u nás v okolí, na to si představuju něco jako Cafe Louvre, ne Ouky Douky, Kumbál, nebo Balkon, prostě žádné z těch míst, kam se u nás chodí na kafe :) Řekla bych, že tady je informační šum už v definici pojmu "kavárna" :)
 hbf 


Re: * 

(14.12.2010 11:39:03)
Na takové segregaci není nic špatného. Ostatně, jak byste se tvářila, kdyby do dětského klubu přišla parta kopáčů slavit výplatní termín? Alkohol by tekl proudem, po šesti rundách by došla striptérka ... jak dlouho byste se tam s potomkem chtěla integrovat?

Zcela chápu číšnice, že je lépe potenciálně problémového hosta předem vyhodit, než čekat na vznik problémů a řešit problémy.
 susu 
  • 

Re: * 

(14.12.2010 11:46:30)
~t~~t~~t~aspoň by děti měly na co koukat.
 hbf 


Re: * 

(14.12.2010 14:50:30)
No, já už nějakou striptérku viděl... Jakožto otrlý opilec jsem to nějak přečkal, ale myslím, že nic pro děti to tedy nebylo :-)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: * 

(15.12.2010 8:45:21)
u mnás ano :-)
přijed do Plzně
 Nítěnka 


Re: * 

(15.12.2010 13:24:05)
Hbf,
přece jen je podle mého názoru rozdíl mezi opilým kopáčem a střízlivou matkou s batoletem!~b~
 Goaa, deti nemam 
  • 

Re: * 

(24.3.2011 20:03:31)
Deti nemam, na voziku nejsem, ale:..."Zcela chápu číšnice, že je lépe potenciálně problémového hosta předem vyhodit, než čekat na vznik problémů a řešit problémy."...

To uz je trochu moc. Mamka s ditetem v kavarne s detskym koutkem je problemovy host? Protoze si mamky s ditetem jdou sednout do kavarny, neznamena, ze dite bude obtezovat okoli. jsem z velkyho mesta, takze netrpim tim, ze by me v kavarnach obtezovalo nejake dite. Jenom v ulici kde bydlim, jsou 2 detske kavarny, tak je mozna muj nazor zkresleny, ale PROBLEMOVY HOST je na me MOC SILNY KAFE.
 myš 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 12:42:30)
To ti fakt vadí dívat se na miminko jedící přesnídávku? To zírám, co některým lidem vadí, je na tom snad něco odpudivého?

Tady v okolí je kavárna s dětským koutkem, takže tam s dětma rodiče chodí a ty děti svoje jídla občas jedí včetně našeho. Pokud chce někdo jít někam, kde děti nejspíš nebudou, má jít do kavárny, kde dětský koutek nevedou. Je to vždy jen o toleranci personálu, pokud tam nechtějí mít občas kočárky a děti, nemají si zřizovat dětské koutky.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: * 

(14.12.2010 9:53:51)
s tím naprosto souhlasím, a totéž jsem i napsala :-)
 adelaide k. 


Re: * 

(13.12.2010 14:41:31)
Cairo, dětský koutek je od toho aby se děti měly kde zabavit, né že tam povině musí být ~a~~a~~a~~a~
 maja 
  • 

Re: * 

(13.12.2010 17:44:01)
no ale tohle v tom jedl. ústavu není kavárna s velkým K ...je to místo, prodejna, "restaurace", bufet a možná i kavárna, kde postižení i nepostižení obsluhují příchozí a prodávají jim jak nakoupené zboží (sušenky) tak vlastnoručně upečené..takové ty mini picy a koláče a tak...
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: * 

(14.12.2010 9:23:16)
No, jestli ti fakt vadí pohled na dítě baštící přesnídávku, tak to tě opravdu lituju!
Na těhle diskusích mě naprosto fascinuje do extrému vyhraněný názor některých lidí.
Takže kvůli tomu, že občas nějaká matka s kočárem a plačícím dítětem, které nepovažuje za vhodné umístit tak aby ostatním vyloženě nepřekáželi (aby se dalo chodit kolem kočáru a děcko se nepletlo lidem pod nohy)rovnou nebudeme pouštět do restauračních zařízení (kromě těch ounly for baby).
V tom článku se jasně píše o tom, že v kavárně byl jediný host. A kde jinde než v Jedličkové ústavu by měli mít zájem o INTEGRACI, nikoli SEGREGACI každého, kdo vyloženě dělá problém. Kdo dělá problém, ne kdo by mohl dělat problém!!!
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: * 

(14.12.2010 9:56:17)
vadí
při pití šálku dobré kávy mi tohle opravdu vadí

proto vyhledávám kavárny bez dětských koutků
pokud vlezu tam, kde dětský koutek je, je to můj problém a já se s tím musím vyrovnat :-)
nepozvracím se z toho, to ne - ale není to ten pravý klid na kávu, co si představuji
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: * 

(15.12.2010 8:34:38)
No, alespoň že nezvracíš
 Ronja 
  • 

Re: * 

(14.12.2010 12:08:42)
Pitomost, v tý kavárně je místa dost.
 susu 
  • 

ke kočárkům 

(13.12.2010 9:57:56)
U dcery ve třídě mají děti koberec. Paní učitelka nás prosila, abychom na něj nšpalapali v botech, pokud třeba přijdeme na rodičák, že si na něm přece běžně hrají naše děti, tak aby byly na čistém. Na pak jsem na rodičáku nevěřícně sledovala maminku, která přišla i s tatínkem a miminem v kočárku, které zaparkovala právě na tomto koberci. Učitelka nic neřekla, ale mě vadilo, že špiní ten koberec a to stále kňourající mrně dost rušilo v poslechu, a naprosto jsem nechápala, proč s ním jeden z rodičů nejde ven. Asi si to chtěli poslechnout oba, leč mě přišli dost bezohlední. Opravdi si myslím, že není úplně OK, chtít jezdit s kočárkem a dítětem kamkoli.
 . 
  • 

Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 11:18:15)
Ze stejnýho důvodu jsem přestala jedit to bezbariérové kavárny ve Vaňkovce. Žádnej koberec tam není, prázno a ticho tam je, ale kočárek si ke stolu člověk vzít nesmí, údajně z důvodu, že by někdo mohl dítě polít horkou vodou /?/. Takhle integrace skutečně fungovat nemá a nebude. Většinou za jinak dobrým projektem stojí jeden blbec, kterej něco takovýho vymyslí a prosazuje.
 susu 
  • 

Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 11:30:07)
Ve Vaňkovce je někdy prázdno a ticho? :-)
 kreditka 


Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 11:49:22)
U nás mají děti taky koberec na hraní a proto učitelky žádali rodiče aby dětem dávaly do školky kalhoty jiné než na ven, právě z toho důvodu, že venku se mohou kalhoty ušpinit od bláta a tak je zbytečný aby děti to bláto nosily na koberec kde si hrají, cvičí apod. Samozřejmě se objevilo několik rodičů kteří měli kecy o tom, že kvůli školce bude muset mít dítě x tepláků apod....~a~ Jako by byl problém teď v zimě dát dítěti na hraní třeba punčochy, přes které si na ven navleče kalhoty ~a~
 susu 
  • 

Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 11:52:25)
já to taky nechápu.
 Dobra1 


Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 16:12:34)
U nás třeba jen punčocháče mít nesmí, musí přes ně mít ještě jedny kalhoty nebo sukni s kapsou. Jinak ale řeči o tom, že je to moc oblečení nechápu, dovnitř stačí dvoje kalhoty na převlečení, které o víkendu vezmu domů a vyperu, to přece nejsou žádné velké náklady~d~
 kreditka 


Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 17:27:46)
paradoxně se ozývali lidi, kteří z chudých poměrů rozhodně nepochází...u sociálních případů bych to ještě nějak pochopila
 maja 
  • 

Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 18:04:04)
mě by teda zajímalo jestli by tohle vůbec řešili v těch zemích kde se nepřezouvají a v botách jsou děti ve školách, školkách i v jeslích ....
 cyann 


Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 19:47:33)
Tak to tedy neřeší. U nás mají děti v družině pěkný koberec a když si na něm hrají, občas si zujou boty, ale rozhodně to není povinnost. Pakz ase běhají v ponožkách po celým prostoru, kde chodí jiné děti a rodiče v botech. Nikomu to nečiní žádný problém, děti jsou zdravější než v ČR.
 kreditka 


Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 20:39:59)
To že si tam nosí sra.ky jejich děti na koberec je jejich problém, my to tu máme nastavené jinak, a sorry ale vadilo by mi kdyby nějaké dítě šláplo venku do psího ho.na, na botě ho přineslo na koberec do školky a moje dcera by se v tom měla válet
 Sova a dvě sůvata 
  • 

Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 19:01:44)
To nechápu, jak nesmí mít jen punčocháče? Jakože punčocháče a třeba delší tričko ne? Legíny a triko jsou povolené?
Holka takhle nosí punčocháče a krátké tuniky a rozhodně tam není sama. I kluci mívají punčochy a trika. Je k tomu nějaký důvod?
 ALL 


Re: ke kočárkům 

(13.12.2010 23:16:34)
Asi se nějaké paní učitelce eklují děti v punčocháčkách ~b~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: ke kočárkům 

(14.12.2010 1:25:39)
spíš jde o to, že ty menší děti si punčocháče neumí samy obléci (po spinkání, když se převlékají z pyžamek). A asi je pro paní učitelky rozdíl pomáhat nebo nepomáhat dvaceti dětem do punčocháčů. O používání toalety nemluvě
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: ke kočárkům 

(14.12.2010 9:40:00)
Dobri píše "U nás třeba jen punčocháče mít nesmí, musí přes ně mít ještě jedny kalhoty nebo sukni s kapsou". Asi jde o tu kapsu, do které si mohou dát např. kapesník. U nás ve školce děti nosí jenom punčošky, některé holčičky na nich mají ještě sukýnku, a kapesníky si strkají za gumu těch punčošek, což je občas nepraktické. Ale když jsem přes ty punčošky dala klukovi tepláky, bylo mi řečeno že to nemám dělat, neboť je mu pak horko.
 ALL 


Re: ke kočárkům 

(14.12.2010 17:17:35)
U nás ve školce měly děti k dispozici papírové kapesníčky a do toho, co mají na sobě, nám nikdo nemluvil.
 Jíťa 
  • 

Re: ke kočárkům 

(14.12.2010 12:03:21)
Zřejmě si nedovedeš představit rodiče, pro něž jsou i patery tepláky pro dítě luxus na hranici možností.
 Limai 


Re: susu 

(13.12.2010 14:28:02)
nejlépe tedy přestat rodit děti,že?
 Saina 
  • 

Re: susu 

(13.12.2010 14:35:23)
A co třeba jen vzít na vědomí, že to dítě je vaše a že ostatním do něj třeba nic není a není potřeba ho všem pořád všude vnucovat?
 adelaide k. 


Re: susu 

(13.12.2010 14:44:58)
Saino, teď tě na****u k nepříčetnosti, ale řeknem si to až nějaký to mimi budeš mít jo? Třeba si pak na to vzpomeneš ~;)
 1.3Magráta13 


Re: susu 

(13.12.2010 14:52:05)
Adelaide, a třeba taky ne. ono fakt některé matky jsou až protivné s tím, jak se všude dožadují ohledů na jejich děti. Taky se snažím se svými dětmi nikoho nerušit, na svůj klid má každý právo.
 MirkaEyrová 


Re: susu 

(13.12.2010 18:13:26)
Magráto, souhlas, je SPRÁVNÉ mít místa, kde si můžou v klidu u vínka pokecat kuřáci, jiná, kde se v klidu nad sodovkou pobaví nekuřáci, kam mohou jít na pokec maminy s dětmi, které nemají hlídání a děti mají na krku 24 hodin denně 7 dní v týdnu, další, kam utečou ty šťastnější maminky batolat, které mají na dítko občas hlídání a dětské žvatlání jim už leze na mozek, a nakonec další, kde mohou být všichni dohromady. V době, kdy jsem měla dítě v kočárku a žádné společenské kontakty, byla jsem vděčná, že můžu s dítětem do obchodu a ne jen korzovat poloprázdným parkem. A teď jsem naopak vděčná, když mám klídek, páč našeho dítka je všude plno (když má svůj den).
Nemohu se připojit celkem ani ke kritice ani k zastávání se obsluhy v podniku, o kterém je řeč, neboť ho neznám. Obecně řečeno bych ale očekávala, že když podnik avizuje integraci, tak ji taky bude skutečně aplikovat... A zajisté jsou matky, které si pro sebe a své děti uzurpují i to, na co nemají nárok jaksi automaticky, a zajisté jsou též "obsluhy", které prudí i tam, kde to není nezbytně nutné (na druhou stranu se mohla půl hodiny přetím paní např. dozvědět, že jejímu otci byl potvrzen zhoubný nádor - a jen málokdo podobné zprávy ustojí s grácií a klidem Angličana).
 1.3Magráta13 


Re: susu 

(13.12.2010 18:35:52)
Mirko, naprosto s tebou souhlasím. přesně tak jsem to myslela. K podniku se taky nevyjadřuji, protože ho neznám, a i kdyby, mohlo to být prostě jen nepochopení z jedné či druhé strany nebo jeden ze zůčastněných nemusel mít zrovna svůj den. To se stává.
 susu 
  • 

Re: susu 

(13.12.2010 14:49:53)
uz ti tu napsala misto mne, nevnucovat sve dite porad vsem okolo. Jeden z nich klidne mohl byt s ditkem na chodbe. A sorry, ale napasovat spinavy kocar na koberec, kde si deti hraji je proste bezohledne.
 1.3Magráta13 


Re: susu 

(13.12.2010 14:56:46)
Dceři na třídní schůzky chodili pravidelně matka a otec, s sebou mimino a asi 2 leté dítě. Asi se šli všichni zeptat na brášku ~;) Rušili všechny, nás rodiče, učitelku i sami sebe. Stejně z toho nic nemohli pořádně slyšet. když přišli takhle asi po 3., paní učitelka je požádala, zda by vzal jeden z nich děti pryč, že nás to ruší. Od té doby je klid, možná jim to jen nedošlo.
Taky jsem byla nucená jednou táhnout na třídní schůzku mladší dítě, ale jak začal rušit, prostě jsem s ním šla na chodbu a přišla pak individuálně po skončení.
 susu 
  • 

Re: susu 

(13.12.2010 15:02:13)
to muselo byt peklo Magrato,:-) Jinak jasne,ze se nekdy stane, ze mas dite s sebou, ale rozumny clovek se snazi moc nerusit.
 Limai 


Re: susu 

(13.12.2010 15:06:59)
to jsi jaksi trochu mimo,ne?To že matka jde někam se svým dítětem neznamená,že ho vnucuje.Snad aby ho teda dala do dětského domova,aby přítomnost dítěte někoho neobtěžovala?A proč si teda nedáš kafe doma,když chceš mít klid a vadí ti že na veřejnosti jsou lidi a děti?
 susu 
  • 

Re: susu 

(13.12.2010 15:20:56)
Jestli je tu nekdo mimo, tak ty. Asi mas potrebu prskat jedovate sliny, tak si klidne posluz.
 1.3Magráta13 


Re: susu 

(13.12.2010 15:30:44)
Limai, určitě je většina normálních soudných matek, ale taky znám pár takových, co si myslí, že se kvůli jejich dětem posadí okolí na zadek. Viz sousedi nesmí ve dne ani nastartovat auto, ani vrtat do zdi, ani chodit okolo se psem, protože štěká a budí jejich dítě....

 kreditka 


Re: susu 

(13.12.2010 15:49:43)
Taky takovou maminu znám běda jak někdo by si chtěl nařezat dříví, nebo ráno jet autem do práce, nedejbože aby si sousedi udělali v létě grilovačku na zahradě
 severanka 


Re: susu 

(13.12.2010 22:56:42)
tyhle lidi je třeba patřičně vychovávat:-)
 kája+dva 


Ta Kavárna 

(13.12.2010 11:48:43)
Ten článek je trošku mimo, kavárnu v Jedličkárně znám, kočárky se odjakživa nechávají venku, stěna je prosklená, takže na kočárek je vidět. Do toho je tam část, kde jsou židle, takže si mohli jít sednout tam. A děti nechat samotné si hrát na koberci v koutku, bez problémů by na ně viděli.
 cici+Maty (20m) 
  • 

Re: Ta Kavárna 

(13.12.2010 13:24:09)
Tez Takavarnu znam a podle me mela pani zkratka smulu. S kocarem jsem byla jednou, stal celou dobu na koberci a nikomu to nevadilo. S detmi se vzdycky usidlime v tom rohu s polstari, protoze koutek uz byva obsazen, nikdy nas nikdo nevyhodil. Jen se parkrat stalo, ze obsluha nahle bafla dite nekde v meziprostoru a postavila ho na koberec do detskeho koutku :lol:
Ale vzdy to byl clen obsluhy, ktery tam dochazi z Jedlickova ustavu a pro ty mam zase pochopeni ja. Deti patri tam, vozicky sem. Takhle funguje jejich hlava a kdyz je to nejak jinak, velmi tezko se s tim srovnavaji.

Z jednoho nenalozeneho jedince bych fakt nevyvozovala celou atmosferu v Takavarne, byla jsem vzdy spokojena a uz se tam zase tesim :-)
 Elí  


Re: Ta Kavárna 

(13.12.2010 17:58:22)
Do Té Kavárny chodím už téměř dva roky a musím říct, že naprosto chápu, proč personál po maminkách chce, aby nechávaly své kočáry venku. Běžně se zde sejde najednou několik maminek a pokud by si všechny vzaly kočáry dovnitř, vozíčkářům, pro které je kavárna také určena, se zde bude špatně pohybovat. Proboha, to snad není problém nechat kočár venku a vzít si dítě dovnitř? Obzvlášť, když je celá stěna kavárny prosklená, a na kočáry je krásný výhled, takže se nemusím bát, že mi s ním někdo ujede či něco ukradne... Sama mám dvouleté dítě, a vadí mi když ostatní maminky s kočárem vjedou dovnitř, opravdu překáží obsluze i návštěvníkům, a navíc (zvlášť v tomhle počasí) po jejich odjezdu na zemi zůstane velká mokrá louže, přes kterou pak děti v lepším případě běhají, v horším se batolí. Přijde mi, že v dnešní době většina matek hlasitě křičí po toleranci ale sama nedokáze tolerovat ostatní a jejich potřeby. Ta kavárna byla vždy přátelská k matkám s dětmi, nikdy se mi nestalo, že by mé dítě vyháněli do dětského koutku, pouze občas mile upozorní např. ať děti neroznášejí hračky po celé kavárně (vozíčkářům se přes ně špatně jezdí :o))
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: Ta Kavárna 

(14.12.2010 9:50:56)
Některé malé děti není možné nechat v cizím prostředí na opačné straně místnosti si hrát. Např. moje dcerka by tam jako maličká nevydržela, prostě se bála a plakala by tam. Což by asi osazenstvo rušilo víc, než kdyby mi seděla na klíně nebo ve vedle stolku postaveném kočárku. Kluk by se tam sice nebál, ale pořád by za mnou běhal, ukazovat mi jaké tam našel hračky, jaký namaloval obrázek...
 Karlice 


Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 13:02:57)
Já jsem pracovala v restauraci s dětským koutkem. Jako personálu nám nikdy děti jako takové nevadily, jako spíš jejich matky - některé. Často přijde 5-6 matek s dítětem v kočárku. Kočárky si obestaví kolem stolu tak, že je nemožné se k nim dostat a podat jim pití nebo jídlo. Přitom místa, kam by si mohly kočárky odsunout u nás bylo dost. Na slušnou žádost si nikdy žádná kočárek neodsunula. Vždy argumentovaly tím, že chtějí mít dítě vedle sebe. Některé své děti nechají volně běhat po restauraci, kde se nosí horká jídla a nápoje a může se stát nehoda. Je opravdu zážitek nést několik horkých káv a čajů a dávat pozor na 5 dětí, které běhají po restauraci a kličkují mezi stoly. Při upozornění, ať děti po restauraci neběhají se většinou dostane odpovědi, že jsou to prostě děti, tak si chtějí hrát. Na to je snad určen ten dětský koutek, ne???!!! Vadily mi také matky, které v restauraci seděly s dětmi např. 2-3 roky do 22-23 hodin. Děti kňouraly, že chtějí spinkat, že se nudí a pod. A opravdu perličkou jsou matky přebalující své posrané děti na stole uprostřed restaurace v době obědů či večeří. (koutek je vybaven stolečkem na přebalování)Po těchto zážitcích jsme s kolegyněmi opravdu zhnusené už když vidíme matky s kočárkama přicházet. A to většina z nás děti má. Ale věřte mi, že to, co jsem popsala, dělá 8 z 10 matek, které do restaurace přijdou.
 1.3Magráta13 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 13:28:22)
Zajícová,přesně. Chce to toleranci na obou stranách.
Když jdu někam s dětmi, vybírám restauraci s dětským koutkem či něčím pro děti zajímavým. nenechávám své děti běhat po restauraci, jdeme tam většinou za účelem jídla, takže se najíme a jdem. Nebudu riskovat zbytečné neštěstí ve formě polití dítěte něčím horkým. Když mé dítě nevydrží sedět a hrát si v židličce nebo v dětském koutku, tak s ním prostě do restaurace nechodím. Kočár jsem vždycky snažila parkovat tak, abych nebránila v průchodu ostatním.

No a pokud mám chuť jít si posedět bez dětí s kamarádkou na kafe, obloukem se všem rodinám s dětmi vyhýbám. Dokonce se jim vyhýbám i ve vlaku. Právě proto, že mám za celý den svých dětí dost a chci mít taky někdy klid.
 Zuuuza 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 18:29:38)
Magráto, tak nějak ~;)
 karma 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 14:21:00)
šmarjá, já mám vždycky strach, že mě potká někdo ze sociálky: taky bývám občas s tříletým děckem venku do půl desáté (chodí spát v půl 11.) a když byla menší (a chodila spát bohužel! před 12.), bývala jsem i dýl. ~t~
 1.3Magráta13 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 14:29:18)
No, na sociálku to není rozhodně, ale taky je rozdíl kde a dky s tím dítětem jsi. Jestli v létě venku na procházce nebo za tmy někde v hospodě, to je rozdíl.

Byla jsem s kamarádkama posedět v restauraci a fakt tam pár rodičů s dětma do půlnoci sedělo. Moc mě ten jejich řev teda netěšil, když jsem šla v 9 večer do restaurace, nečekala bych, že tam budu do půlnoci překřikovat uřvaný děti. Ale jinak mám děti fakt ráda ~j~ jen si myslím, že se ten kult dítěte, který všude kolem nás panuje, trochu přehání.
 karma 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 14:36:50)
No, v zahulené hospodě bych nebyla, ale v kavárně klído, moje dcera je kavárenský povaleč od narození, pohybuje se v kavárně s přirozenou nonšalancí, o řevu nemůže bejt řeč. Do nekuřácké hospody ji beru taky. Máme to nějak v rodině, moje neteř je to samý~t~
 1.3Magráta13 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 14:49:11)
Jo, to já naprosto chápu. Já jsem skřivan, takže pro mě sedět někde do půlnoci je nadlidský výkon. Chápu, že to má někdo obráceně, dokonce i děti. Pro praktický (rozumněj školní a pracovní) život mi sice přijde lepší být skřivanem, ale co naděláš.

Ovšem potkat tě s dětma o půl 11 v restauraci, kam jdu posedět s kamarádkou ve vidině klidu a odpočinout si od dětí, kterých mám za celý den dost, nebyla bych ráda. A není to nic osobního ani nic proti dětem. Jen je prostě nechci vidět pořád a všude ~:-D
 maja 
  • 

Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 18:00:00)
v jižních zemích je naprosto normální , že děcka potkáš všude i v noci ...u nás se bojím sociálky i v 9 v obchoďáku :)
 Mili+2 


Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 22:41:19)
Jo, my jeste jako deti byli za exoty, a totez se opakuje i s moji dcerou. Tady fakt od cervna do rijna potkas mraky batolat jeste po pulnoci, a zacatkem listopadu kdyz zacne chladne pocasi se vsichni s detmi mladsimi 7 let zabarikaduji do domu. Tak se divi ze my s ditetem po osmy vecer nikam nechodime, neb nemam nervy poslouchat knourani ospaly dcery , a v zime zase tchyne a okoli pada do mdlob kam se chystame kdyz je teplota pod nulou.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Děti a matky v restauraci 

(13.12.2010 23:50:52)
Ale to přece není vůbec kult dítěte, to je jen to, že někdy nemáš jinou možnost, než aby dítě sdílelo tvůj život. Já jsem přesně ta matka, co byla s dítětem v jedenáct v baru... jasně, chodila jsem tam, kde nebylo nahuleno, ale dcera mi stejně usínala v jednu v noci, hlídání jsem neměla a většina mých známých žije spíš odpoledne. Paradox je, že skejťáci, barmani a motorkáři byli ochotni mimino bavit do úpadu, kdyžto "spořádaným" lidem to vadilo. Teď je jí šest, chodí do školky, takže se může do pozdních večerních hodin zdržovat jen před dnem "pracovního klidu", ale stejně je na různých křtech a vernisážích jak doma. Já tam musím a ji to baví.
 svetla 
  • 

Re: Děti a matky v restauraci 

(14.12.2010 12:22:27)
Plně chápu, že jste zhnusená. Jsem taky mamina od nyní už 3 letého syna a je pravdou, že do restaurace chodíváme od jeho narození. Když byl mimino, tak opravdu se stávalo že jsme z restaurace odcházeli velmi brzo, protože např: brečel a je mi jasné že lidi chodí do restaurace pojíst, popít a né poslouchat řvoucí dítě. Když povyrost, tak jsme ho postupně učili, jak se má chovat. Se svým synem jdu i do ,, lepší restaurace a vím, že mi nebude dělat scény, že si slušně požádá o to co chce a že pokud se nudí, tak to prostě poznám a snažíme se ho buď zabavit, nebo tedy odejít. Je to opravdu o tom jak si kdo dítě vychová. Mám kamarádku a s její stejně starou dcerou jsme byli na obědě. Byla to katastrofa. Lítání, křičení apod. a samozřejmě moje dítě se toho chytlo, takže jsem opravdu byla ráda že jsem zhltla jídlo a že jsme odešli. Na druhou stranu si i já vzpomínám, že kolikrát když jsme vjeli do restaurace s kočárkem, tak pohled na otrávený obličej personálu mě dokázal našlápnout. Někdy je v restauraci dětský kout tak, že dítě musí běhat přes celou místnost ke stolu kde rodiče sedí a to mi opravdu přijde nebezpečné, ale na to by měl být personál připravený, když tam ten koutek je. Prostě si myslím, že stačí určit místa na kočárek a výslovně na tom trvat,klidně to hodit na nařízení vedení, ale udělat to tak aby matky na místa viděly a nebyly z toho vystresované. Další je tolerance na obou stranách, chápat potřeby rodičů, ale i zodpovědnost personálu na straně druhé. Určitě kdyby se stalo že servírka polije polévkou dítě, tak by byla scéna jak z hororu. Taky bych nebyla zrovna v klidu, ale proto je nutné naučit svoje ratolesti, jak se chovat v restauraci. Nic se nedá dělat, ale pokud chceme s dětmi na dobroty a trochu si oddychnout, tak holt na to musíme připravit i dítě.
 vlad. 


to je škoda 

(13.12.2010 13:52:34)
To je škoda, docela jsem se tam těšila.
 Saina, zatím svobodná a bezdětná 
  • 

Integrace...a ty kočárky.. 

(13.12.2010 14:28:01)
Říká se, že těhotenství není nemoc. Ale mateřství také ne. Občas mám pocit, že maminky vyžadují pozitivní diskriminaci proto, že jsou matky. Tolerance je vážně potřeba na obou stranách, nemám problém ani s dětmi, ani s matkami, když jsou rozumné. Ale u nás ve stíji provozujeme babyvoltiž a některé matky sem své děti vodí spolu s kočárkem s mladším sourozencem a taky jsme museli zvýšit hlas, než pochopily, že postavit kočárek na cestu, kde chodí koně, není moc chytrá věc... Někdy je fajn, když se okolí přizpůsobí matkám s dětmi (a kočárkům), ale vyžaduje to i přizpůsobení opačným směrem.
 Irena 
  • 

? 

(13.12.2010 16:26:55)
"zpátky na zem do podniků, kde se na rodiče malých dětí dívají jako na blázny, co požadavkem na nekuřácké prostředí obtěžují chudáky kuřáky..." jsem sama nekuřák a mám 4leté dítě. Přesto s touhle větou hrubě nesouhlasím. Nezlobte se, ale rodina s dětma která si dá občas polívku a smažák hospodu neuživí. Hospody a podniky prostě jsou na to, že se v nich jí, pije, kouří, schází se tam zamilovaní a dělá byznys. Mimčo v kočárku nemá co v hospodě dělat.Já chodím se synem do MC nebo do mléčných barů.A musím říct, že když si s manželem vyrazíme někam ven, na děti tam fakt nemám náladu, zvlášť večer.
 Katka +3 


Re: ? 

(13.12.2010 16:46:39)
Promiň, ale jak to, že v zemích, kde je kouření v restauracích apod. zakázáno, tyhle podniky hromadně nekrachují? Možná je to i o tom,že nejen matkám s dětmi vadí smrad z cigaret.
A jen tak naokraj - když si v létě na zahrádce dám džus a dětem koupím po koktejlu nebo poháru, nechám tam kolem tří stovek. Rozhodně víc, než ty dvě, co u vedlejšího stolu hodinu vyhulujou nad jedním kafem.

Hlavní problém "integrace po česku" vidím v tom, že na cestě mezi dobrým nápadem a jeho realizací se skoro vždycky najde nějaký "píp", který postrádá obyčejný selský rozum a celou věc zabije nějakou naprostou absurdností.
 Karlice 


Re: ? 

(13.12.2010 18:02:28)
Přesně. Já nemám nic proti dětem v nekuřácké restauraci nebo v zahrádce. Myslím tím děti, které se slusně nají, případně si hrají v dětském koutku. Chápu, že i žena s dětma, případně kočárkem si chce na chvíli sednou na kávu a třeba koupit dětem pohár. Vadí mi děti, které běhají po restauraci jak po hřišti a znemožňují mi moji práci. Nebo děti, které v deset večer breči v restauraci, že chcou domů. Děti, které kolem sebe rozhazují jídlo tak, že ho sbíráme ještě va dny po celé restauraci.Vadí mi kočárek postavený do cesty tak, že nemohu projít a obcházím půl restaurace - i když je kam si kočárek odložit a je ne něj vidět. Ale za to nemůžou ty děti, ale jejich rodiče.
 Karlice 


Re: ? 

(13.12.2010 18:11:01)
Protože jsme jediná nekuřácká restaurace ve městě, přizpůsobili jsme se i pro děti. Vybudovali dětský koutek, místo na kojení i přebalování, dost prostorů na odkládání kočárků a to tak, aby matky ať si sednou kdekoliv mohli kočárek odložit tak, aby na něj viděli. Přesto děti běhají po restauraci, matky kojí u stolu, přebalují na stole plné restaurace (skvělé, když u vedlejšího stou sedí dvojice na večeři:-©) My jsme se jim maximálně přizpůsobili. Z jejich strany absolutní nezájem o spolupráci.~a~
 Rapiti 


Re: ? 

(13.12.2010 19:00:00)
A vědí třeba, kde můžou přebalovat a kam můžou postavit kočárek? Já chodím s dětmi do kavárny s dětským koutkem a personál hned maminky s kočárky usměrní a pomůže jim najít vhodné místo na kočár. A když nesou horké pití, tak jen zahalekají, maminky si odchytí děti, obsluha projde a zase odejde. Je tam rodinné prostředí a nějak nepozoruju významné problémy ani na jedné straně. Jsem moc ráda za podnik, kde jsou moje děti vítané, protože jinak bych byla léta odsouzená sedět jen doma.
 Karlice 


Re: ? 

(13.12.2010 23:33:48)
Ví to moc dobře. Chodí k nám většinou jedny a ty samé maminky. Pokud přijde nová s dítětem, tak jí hned při uvítání vše ukážeme.
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: ? 

(14.12.2010 10:00:31)
To je správný přístup
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: ? 

(14.12.2010 10:01:03)
:-)To je správný přístup
 severanka 


Re: ? 

(13.12.2010 22:32:15)
a říkáte jim jak se mají chovat? nechce se mi věřit že někoho napomenete, např. ohledně toho přebalování a dotyčná to příště zopakuje, nebo to udělá některá z jejich kamarádek která sedí vedle. Vím že maminy umí nahodit ksicht když se jim něco vyčte, ale pak si už většinou dají pozor. Dnes jsem např. slušně upozornila jednu paní v MŠ s kočárem že nechávat ho ve dveřích znamená pro ostaní že už se těma dveřma nikdo nedostane, paní se tvářila kysele ale kočár odsunula bokem.
 Petra Neomi 
  • 

Re: ? 

(13.12.2010 23:05:36)
No, upřímně, pracovala jsem po celou dobu mateřské a chodila na pracovních schůzky do různých podniků, ale aby mě někdo při kojení vykazoval od stolu, to jsem opravdu nezažila. Já nejsem zrovna ultramatka a nějake extra tyhle věci neřeším a nikdy jsem neřešila, ale pokud by mi někdo řekl tohle, tak udělám opravdu brajgl. A to jsem opravdu kojila všude, i v podnicích, kde jsme dali pět tisíc za oběd ve třech.
 Karlice 


Re: ? 

(13.12.2010 23:30:55)
Na kojení i přebalování mame nádhernou místnůstku sousedící s restaurací. Vybavenou sedačkama, hračkama a pod. Nikoho jsme od stolu nevykazovali! Pokud je mi známo, tak pokud je to možné, má mít dítě při kojení klid. Pokud není kde nakojit, tak to samozřejmě neodsuzuji. Nevadí mi ani, když si maminka prostě odhrne halenku a nakojí. Ale doslova "vyhodit prso" uprostřed plné restaurace mi opravdu nepřijde vhodné. A opravdu se nestačím divit, kolik je těch, které to tak dělají. Pak jsou maminky, které si jen tak odhrnou halenečku, případně se zakryjí šátkem-jak to jde nebo si aspoň sednou tak, aby všichni při jídle neměli výhled. ~R^ Ale to je jen můj názor. Kdo ví, kde a jak budu kojit já.~;)
 Petra Neomi 
  • 

Re: ? 

(13.12.2010 23:55:41)
No, opravdu není třeba "vyhazovat" prso, stačí nadzvednout triko. Pro mě by to bylo kontraproduktivní, kojila jsem, protože jsem potřebovala klid na práci :) Dítě sálo a my měli trochu času probrat pracovní věci. Je fakt, že od té doby všichni mí spolupracovníci přesně vědí, jaké mám poprsí, ale nestěžují si a občas si na to období i zavzpomínají :)
Jinak určitě jsou matky, které pohodlnou místnost na kojení ocení, někdo k tomu klid opravdu potřebuje a někomu vadí pátravé pohledy. Musím přiznat, že se taky kouknu, když si všimnu, že ženská kojí, prostě je to pro mě milá vzpomínka.
 Karlice 


Re: ? 

(13.12.2010 23:58:31)
Jo,jó. Kdo ví, jaké budou moje mateřské pudy. Třeba budu vyhazovat kozy na náměstí. Co já vím?!...
 Petra Neomi 
  • 

Re: ? 

(14.12.2010 0:02:57)
Možná jo, protože to pro tebe nebude "vyhazování kozy", ale prostě krmení dítěte. Ono to žádnej jinej podtext prostě nemá... a upřímně, každej raděj snese kojící ženskou, než vyjící dítě, z toho jsem vždycky vycházela já.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: ? 

(14.12.2010 1:37:12)
taky jsem kojila přímo u stolu, za prvé mi není jasné, proč bych kvůli tomu měla opouštět společnost, se kterou tam jsem a které kojení nevadí (např. manžel), za druhé, solidní člověk neciví na kojící matku, pokud se na ni zrovna nechce chápavě usmát a vzpomenout si na své zážitky. Za třetí, poté, co mě obsluha odkázala do "kojící místnosti" - rozuměj jakýsi úklidový supertěsný kumbál, ve kterém sice byla židle, ovšem ve společnosti smetáků, smradlavých hadrů a takového toho úklidového záchodu - taky si myslím, že i mimčo u prsu má právo na důstojné místo a klid na jídlo.

Nejde o kult matky a dítěte, ale o docela zajímavý podnikatelský záměr - např. v zimním období je u nás v Ostravě docela problém, kam si zajít na kafčo/jídlo s dítětem, které by si i chvilku pohrálo mimo kočár.
 ALL 


Re: ? 

(14.12.2010 11:03:49)
Co si vzpomínám, ono to kojení taky zabere dost času. To by někdy člověk mohl být zavřený ve speciálním kojicím kumbále v jednom kuse a z návštěvy kavárny by nic neměl :-)
 Petra Neomi 
  • 

Re: ? 

(14.12.2010 12:18:31)
Tak jasně, navíc já tam chodila pracovat, těžko jsem si mohla nakvartýrovat redaktory s noťasama do kojící místnosti. To by se případné ostatní kojičky divily :)
Tohle imho člověku opravdu nedojde, dokud se do té situace sám nedostane.
 1.3Magráta13 


Re: ? 

(14.12.2010 15:05:11)
To kojení je taky hodně individuální. Já kojila syna poměrně pracně a dlouho, navíc moje prsa nejsou žádná extra velikost, takže pro mě bylo nejpraktičtější sedět do pasu nahá ~;) Takové to decentní kojení mi nevadí, ale zase na druhou stranu když jsem se mohla schovat, tak jsem na veřejnosti nekojila. Ne že by to vadilo mě, ale mohla jsem tím okolí přivézt do rozpaků.
Mám jednoho opravdu dobrého kamaráda. Máme se moc rádi, ale on je velmi stydlivý a citlivý, takže by ho pohled na to, jak kojím, přivedl do neskutečných rozpaků. Takže když přišel na návštěvu, odcházela jsem kojit vedle do místnosti.
 Saina 
  • 

Re: ? 

(13.12.2010 21:03:20)
Děti nemám, ale stejně mi nehorázně vadí zakouřené prostory. Člověk pak smrdí jak houmlesák a když by náhodou chtěl v podniku jíst, přijde o vůni a částečně i o chuť jídla. V Anglii je kouření v restauracích zakázáno a ani kuřáci si nestěžují, naopak!
 Binturongg 


Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 0:10:17)
a to i s miminem, dnes už batoletem.
Dělali jsme to tak odjakživa, protože se nám opravdu málokdy poštěstilo narazit na nehlučnou a nenápadnou skvadru.

A myslím, že podobně jako existuje milión nekuřáckých hospod, kaváren, baby center aj., na což mají mámy nárok, aby se měly kde slejzat, měli by mít ať už kuřáci či prostí pivapijci možnost vypít si svou dávku, najíst se, popř. si dát cigáro, aniž by jim do toho lítalo a ječelo hejno dětiček, o které personál zakopává a rodiče je ignorují, nebo na ně naopak nepřetržitě vřeští a ještě na pivapijce koukají, jako kdyby jim chtěli děťátka sežrat.

Symbol přeškrtnutého kočárku mi připadá jako dost hustá věc, ale asi někdy nic jiného nezbývá, když nemají matky soudnost... ~d~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 0:21:02)
Jenže ony neexistují jen případy, že se někde slejzají maminy. Pokud jsem někam šla s dítětem, tak většinou s partou bezdětných redaktorů :) Upřímně, teď jsem si představila, jak problírám scénář erotického filmu s třemi potetovanými chlapy v mateřském centru :D Ještě by mi je maminky znásilnili na přebalovacím pultě :D
 severanka 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 2:03:17)
a byl by scénář hotový, tak až s něma vyrazíš do toho MC tak napiš :-)
 cyann 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 8:26:28)
Přesně tak. Nelze vycházet z logiky, že maminy se slejzaj jenom s dalšími maminami a popíjejí kávu, takže jim musí stačit baby kavárna. To je právě logika segregace. Já jsem se chtěla scházet se svými bezdětnými kamarády a dát si s nimi pivo, v prostředí, které není podřízeno dětem, ale kde děti prostě existují stejně jako jakýkoliv lidi. To v Praze před čtyřmi lety moc nešlo.
Když jsem se přestěhovala do NL a ptala se tu lidí, kde je nějaká kavárna s dětským koutkem, abych věděla, kam chodit, koukali na mě jak na cvoka. Děti přece chodí všude, všude dostanou od obsluhy nějakou hračku, pastelky, a nikde se na ně blbě nekouká. Akorát do cofeeshopů nesmějí :-)
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 9:20:42)
Petra Neomi - špatně jsem se vyjádřila. Já tím jen chtěla říct - po přečtení diskuse - že tak, jak si matky osobují právo na pohodu a klid téměř kdekoli, může si např. pokérovaný, bezdětný student nárokovat výběr podniku, kde nelítají a nevřeští děti a celkem logicky předpokládá, že v "jeho" zahulené (i nezahulené)špeluňce nebude zakopávat o malá tělíčka, až se bude potácet po 12. pivu na WC ~:-D .

Tvůj model se mi velmi líbí - my to máme ve famílii podobně, jen nejde o práci, ale pouze o společenské vyžití či uměleckou tvorbu ~;)

Já a má sestra jsme vyrostly po hospodách a bytech letenských intelektuálů - a tehdy to bylo i s tím zahulením - a nikomu jsme nevadily, naopak, čímž se dostávám k tomu, že je to většinou na rodičích, jak jsou jejich ratolesti otravné a obtěžují okolí, či zda je možné je nějak zabavit a později zpacifikovat.
A protože jsme se já a můj přítel zatím setkali téměř výhradně s rodiči zastávající model výchovy "laissez faire", pokud narazíme v jakémkoli podniku na dítě-děti, prostě bereme naše "vychované" batole a odcházíme ~;)
 ALL 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 11:08:11)
To jsem nevěděla, že se do zahulených a zaplivaných špeluněk hrnou davy bojovných matek s kočárky... Chudáci pijani! ~t~
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 12:44:20)
Al - a víš že hrnou? To by ses divila. Nemusí to být zaplivaná špeluňka, stačí slušná restaurace, v níž se kouří, ale má vlastní oddělený salonek pro nekuřáky.

Rodinka se nacpe do kuřárny, haranti lítají a rodiče dělají scény, nebo aspoň ksichty, že se tam hulí. O salonku, kde je dětský koutek, vědí.

A to nepočítám rodinky, kde hulí jeden až oba rodiče, tudíž chtějí i s dětmi někam, kde je jim to umožněno ~d~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 13:03:36)
Fakt ses setkala s tím, že se někdo rozčiloval, že se v kuřácké restauraci kouří?
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 14:34:21)
Petra Neomi - ano, bohužel setkala a víckrát.
Když tam jsou děti, tak snad nebudou opilci, štamgasti a jiné nechutné typy hulit a počkají, až se rodinka napapá, nahází hranolky pod stůl, umatlá čalounění tatarkou, rozlije colu (zjevnou příčinu hyperaktivity)...zkrátka vyřádí se ~d~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 18:07:03)
Tak s tím jsem se fakt nesetkala. Připadáš mi taková nabroušená, není to všechno fuk? Nevím, toleruju ožralýho typa stejně jako dítě brindající colu a vnitřnosti mi to nerve. A podle mého prostě dítě do restaurace a kavárny patří, stejně jako tam patřím já. Málokteré dítě dokáže udělat většíproblémy, než dospělý a přesto nikdo nepochybuje, že my dospělí do hospody můžem. Podívej, taky tě přece nevyhodí z restaurace Na Mělníku jen proto, že ji před tím rozbili hools :)Tedy, leda že bys přiznala, že fandíš Baníku, pak by tě přirozeně vyhodili :)
 ALL 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 21:18:24)
Souhlas ~g~
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(15.12.2010 19:15:54)
Petra Neomi - nojo, možná to trochu elektricky působí, ty moje reakce. Jsem ochotná uznat, že jsem - jsme asi měli extrémní smůlu na spratky i jejich rodiče v pohostinstvích.

Výjimku tvoří Mělník - Na Mělníku jsem byla takřka odkojená, ale jiné kojence jsem tam naštěstí nikdy nepotkala.
Ovšem Mělník už je pro děti dost drsná káva, i kdyby měli rodiče permanentně sjeté Neurolem ~t~

Jojo, od dob mého těhotenství jsem tam nebyla - skoro dva roky ~7~ ~v~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(16.12.2010 0:55:33)
Naše Niki je tam jako doma... a pokaždý tam taky slaví Silvestra. A děti se tam většinou pohybují, minimálně dcera majitele, dcera dcery majitele a pak pár dětských štamgastů :) Zrovna na Mělníku dítě vypouštím a pak jen poplatím účty na obou výčepech :D
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(16.12.2010 9:31:15)
Petra Neomi - fakt? To teda zírám ~e~ ~t~
Já tam vídala maximálně syna majitele - toho jsem učila - v době jeho puberty, takže žádnej prcek ~:-D

Nojo jenže od té doby uplynulo více než 8 let (já se odstěhovala do hor a na Letnou se podívám párkrát do roka)a s mou milovanou putykou jsem ztratila kontakt... ~7~

Stěhovala jsem se z baráku, který je cca 200m od hospody a teď je z toho baby club ~t~ ~t~
No nic, vidím, že má můj syn závažné mezery ve všeobecném vzdělání. Asi to budeme muset na jaře napravit! ~v~
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(17.12.2010 0:06:08)
Lukáš už je dávno velkej kluk :) Každopádně, s dítětem klidně, i když je to pořád sparťanská hospoda :) Když se mi Niki narodila, při návratu z porodnice jsme ji ukázali na výčepu a štamgasti jí zpívali "rozvíje se poupátko" :) Dost perverzní zážitek, musím říct :)
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(17.12.2010 20:49:49)
Petra Neomi - tak to by mě asi rozplakalo - rozněžnělí opilci jsou k sežrání ~t~

Lukášovi může být, počítám, tak kolem 23-24let - učila jsem ho jen rok, byl v osmičce.
Čím je? Hraje ještě hokej?
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(17.12.2010 21:58:26)
Imho studuje FTVS a pomáhá v tátově hospodě.
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(18.12.2010 14:19:24)
Dík za info.
Vidíš, já měla pocit, že jsem ho tam při poslední návštěvě zahlédla ~:-D
FTVS? To má i moje babička - kdysi tam s manželem učili. Tak to je fajn, že bude kluk "zdělanej" ~R^ ~;)

 maja 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 14:20:37)
binturong.... berete své vychované batole a odcházíte aby také nezačalo dělat to co nevychované děti ??? ...nic proti ničemu ,ale mám trochu pocit , že se domníváš, že máš vychované batole pouze a jen svojí zásluhou :) ...jako máma tří dětí a pozorovatelka dětí kamarádů ti mohu říci, že vychované batole je jen z části tvojí zásluhou, velikou a hlavní zásluhu na vychovaném batoleti má osud a to totiž , že ti nadělil takové batole , které se dá " vychovat" a usměrnit atd....z našich 3 dětí se jako batole dalo výrazněji usměrnit pouze jedno , zbylá dvě byly od malinka velmi těžko řiditelné střely se svými jasně danými názory za kterými si stáli hlava nehlava ...no ale zase musím říci, že po několika zkušenostech z restaurace , kdy mi pot tekl až na zadek a nervy pracovaly k prasknutí, jsme usoudili, že holt restaurace, hotely a td nebudou v nejbližších letech nic pro nás :) a sveřepě jsme navštěvovali mekdonalda s koutkem a nebo když už tak objednávali na rodinné akce uzavřený salonek .
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 14:41:14)
maja - jasně, ale já nevycházím ze zkušeností se svým jediným batoletem. V naší rodině bylo asi tak 15 dětí (mých vrstevníků, plus mínus 8 let), většina z nich byla tahaná po hospodách atp. a všichni se uměli chovat - cca od věku, kdy rozum brali.
Do té doby se je všichni přítomní snažili zabavit, což se většinou dařilo (elektrická kytara či paleta s barvama je lepší než interaktivní stoleček ~t~ ).

Nicméně to vše nemění nic na faktu, že dítě primárně do hospody ani kavárny nepatří, a pokud se tam dostane, je na rodičích, aby to nebyl pro ně či okolí očistec... ~d~
 Mortadela 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 14:00:39)
Mě zase fascinuje, že zmíní-li někdo, že v restauraci byly děti, vždy se jedná o hejno vřeštících dětí, které lítají po restauraci, pletou se servírkám pod nohy a matky si jich nevšímají. To je zase paušalizace... ~a~ Jsem matkou už 7 let, za tu dobu si těchto věcí celkem všímám a vřeštící děti, kterých si matky nevšímají, bych spočítala na prstech jedné ruky. Většinou se nikdo nikomu pod nohy neplete, děti buď sedí u stolu a nevřeští, nebo si hrajou v dětském koutku. Proč se proboha pořád předpokládá, že děti jsou výhradně uječené příšery, proč se matkám pořád podsouvá, že všechny nestoudně vybalují při kojení prsa, proč se paušálně předpokládá, že si matky nebudou dětí všímat?
 1.3Magráta13 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 15:10:53)
protože děti jsou uječené příšery a kojící matky nestoudnice prsaté ~t~

Ne, vážně, jasně že to nejde paušalizovat a těch "slušných" je většina. jenom ti rozjívení jaksi víc a rychleji upoutají.

Ovšem nedávno jsem byla s kamarádkama na víkend na horách. Luxusní hotel, prima prostředí, byla jsem bez dětí. U snídaně se k nám posadila rodinka, rodiče a dva kluci ccca 3 a 6 let. jedli způsobně vidličkou a nožem, nedrobili, před napitím z hrnečku si utřeli pusu....menší chlapec po jídle utřel pusinku ubrouskem a optal se "Mami, nejsem někde umazaný?"

No, mě vám to normálně přivedlo do deprese. představila jsem si svoje děti, jak tam rozdrobí rohlík po stole, pocintají si triko, polijou se pitím do něhož si předtím naplivali...pak jsem se koukla pod sebe a zjistila, že mi upadl kousek párku na zem a že mám na triku kousek vajíčka. V duchu jsem ty děti obdivovala a šla si půjčit do knihovny Ghuta Jarkovského ~;)
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 16:24:07)
Magráta - na mě se v necelých 3 letech chodili dívat číšníci i kuchaři, jak způsobně papám příborem a chovám se jak princeznička - máma díky mně nafásla občas zadarmo zmrzlinový pohár nebo limonádu ~:-D
Ovšem moje mladší sestra se sice chovat uměla, ale dodnes jí jak prase - špatná jemná motorika.
Takže už jako dítě tiše seděla a okouzlovala svým zjevem a vytříbenou slovní zásobou, ale měla ve vlasech špagety, na prsou kofolu a u nosu nudli, a to ve dvou i v šestnácti ~t~
 1.3Magráta13 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 19:15:49)
No jo, ale jak to vysvětlím sama sobě, když jemnou motoriku mám velmi dobrou? ~t~
 Binturongg 


Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(15.12.2010 19:11:29)
Magráta - nijak si to nevysvětluj, kašli na to. Když se zaprasíš tiše a s úsměvem, nikoho tím iritovat nebudeš (příklad mé tetičky - ta má taky jemnou motoriku ok, ale dát jí přesnídávku, je lépe uvázat i bryndák ~t~ ) - aby to tak nevyznělo, nejsem na tohle nijak vysazená a je mi srdečně jedno, když se pokydám hořčicí z hotdogu, a když je pokydán kdokoli jiný, je mi to fuk tím spíš, pokud tak činí vychovaně ~t~ ~;)
 Petra Neomi 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(14.12.2010 18:08:48)
Asi tak.
 myš 
  • 

Re: Z restaurace, kde jsou děti, většinou odcházíme -  

(15.12.2010 17:05:06)
Mortadela
souhlasím. Psala jsem to tady už víckrát, ale nemám žádnou negativní zkušenost s rozjívenými dětmi a letargickými matkami/rodiči, natož s takovýma co přebalujou děti na stolech :-). A to jsme chodili do restaurací, cukráren a kaváren dost intenzivně pár let. Teď se dvěma prťatama chodíme méně, ale ani tak se s takovými jevy zatím nesetkávám. Podle mě je to spíš taková lehká davová hysterie, někdo něco takového zažil a pak zobecňuje. Podle mě o tom ale většina spíš četla na internetu :-), protože takhle bezohledných rodičů je naštěstí menšina.
 Panímáma 
  • 

Dětský koutek=děti 

(14.12.2010 18:44:08)
Myslím si, že pokud je v kavárně dětský koutek, tak je to kavárna přátelská dětem. Pokud se chovají děti slušně, tak snad nemusí být jen v dětském koutku. Pokud dělají děti brajgl a obtěžují okolí, tak stejně rodiče z kávičky nic nemají a měli by zvednout kotvy a jít s dětmi raději na dětské hřiště.
Pokud si někdo zajde na kávu do kavárny s dětským koutkem, musí počítat s tím, že se tam setká s dětmi a ty je mohou rušit. Pro lidi, kteří vyhledávají u kávy klid, je lepší kavárna bez dětského koutku, kde se výskyt dětí předpokládá mnohem méně nebo vůbec:-))
 enny 


Přijde mi to jako z 19. století 

(12.1.2011 2:26:57)
Královna Viktorie, když byla těhotná, tak téměř necházelo ze svých pokojů, tenkrát se to prostě neslušelo:).. a že jeden čas byl těhotná v jednom kuse:)..

Místo, kde nejsem vítána s malou dcerou, nehodlám navštěvovat ani v čase, kdy dcera bude zvát na kafe mě.. byť si ještě počkám:)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.