| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pět otázek ohledně mentální anorexie

 Celkem 18 názorů.
 kreditka 


Taky znám anoretktičku 

(16.11.2010 8:30:57)
Domlouvají ji rodiče, doktoři, kamarádi a je to k ničemu...k obědu sní klidně jen kousek papriky - 2 * 2 cm, vyjímečně bílý jogurt a to jen tak půlku, chvilku je nahoře chvilku dole. Nejhorší je že její matka k tomu taky svým způsobem přispěla tím, že pořád mluvila sama o sobě že je tlustá, přitom to nebyla a není pravda, dcera to asi hold v dětství slyšela moc často...nejhorší je že ji nikdo nemůže pomoc...
 štěpánkaa 


Re: Taky znám anoretktičku 

(16.11.2010 14:00:14)
Pomoci jí může jedině návštěva psychiatra a ani to ne 100%. Velmi často je nutná dlouhodobá hospitalizace. Ta nemoc je děsivá, i když se zdá, že je z toho konkrétní dívka venku, kdykoliv může nastat recidiva s nejfatálnějšími následky....~n~
Četla jsem diskusi dospělých žen anorektiček, některé mají děti, rodinu, ale stálý Damoklův meč cítí nad svouj hlavou.~d~
 kreditka 


Re: Taky znám anoretktičku 

(16.11.2010 15:28:15)
U psychiatra už byla třikrát bohužel má pokaždý dojem že ji chtějí ublížit a závidí jí jen její štíhlost ~n~ Teď má "lepší" období, nicméně, holce je 20 roků a údajně nemá ani menstruaci...
 štěpánkaa 


Re: Taky znám anoretktičku 

(16.11.2010 16:41:48)
kreditkop, vím, je to smutné, ale dokud ta slečna nepochopí, že má problém, tak jí nepomůže vůbec nikdo~n~~n~
 kreditka 


Re: Taky znám anoretktičku 

(16.11.2010 20:20:40)
To je právě to nejhorší, rodiče to zjistili docela včas, ještě nebyla tak vychrtlá, bohužel než pochopily že sami ji nepomůžou tak bylo pozdě, holce bylo 18 a teď jak píšeš záleží jen na ni...
 štěpánkaa 


Re: Taky znám anoretktičku 

(16.11.2010 20:27:46)
kreditko, ani mladším holkám nemůžou v nemocnici nijak pomoci, pokud to slečny samy nechtějí~Rv~Rv~Rv Je to hrozná nemoc~n~
 susu 
  • 

kamarádka 

(16.11.2010 8:56:37)
kamarádka na anorexii umřela. Prostě nejedla a nejdla a pak už to nešlo spravit.
 Jana038 


Dcery spolužačka... 

(16.11.2010 21:46:40)
...je hodně štíhlá. Je jí sice teprve 10 let, ale na výšku 150 cm má sotva o málo více, než 30kg. Podle dětského BMI je to hraniční, ale budiž.

V čem je problém je její máma. Prý jí říká, že by měla (ta holčina) zhubnout, že má na břiše "špeky" (cituji).

Zatím to holčina myslím neřeší, ale mám trochu strach, aby až přijde do puberty, tyhle máminy řeči nezačala brát vážně a v té nejhorší variantě aby to nedopadlo jako popisuje tenhle článek.

O to horší je, že rodiče se rozcházejí, mámu má pořád v práci a táta se má odstěhovat jakmile najde bydlení. Bývá doma po příchodu ze školy sama, prarodiče taky pracují. Takže nějakého zádrhelu by si nikdo nemusel všimnout.

Snad se z toho nic nevyvine, jen jsem chtěla napsat, že i mámy by si měly dávat pozor na to, co svým dcerám říkají o jejich vzhledu~;)

 Ines 
  • 

Re: Dcery spolužačka... 

(16.11.2010 23:44:58)
tak to je síla, máma by měla pochopit, že každé slovo může způsobit katastrofu
(ještě to nemusí být problém, moje holka měla při stejné výšce jenom o pár kg víc a já našlapovala jak mezi vejci, abych nevhodným slovem nezpůsobila katastrofu - a teď má obligátních 170 cm; 55 kg; 90-60-90 cm)
 hanci neposeda 


Re: Dcery spolužačka... 

(17.11.2010 17:27:42)
Jano, s temi matkami musim souhlasit.V clanku mi bihuzel chybi vice probrat, proc se vlastne divky stavaji anorexickami. Ono to totiz nemusi vubec souviset s idealem krasy ve spolecnosti, ale treba v nefunkcnim vztahu s matkou. Nechci generalizovat, ale myslim, ze vztah matka-dcera je v teto nemoci casto velmi podstatny. Ano, jde o sebedisciplinu, ale odkud se ta touha po tak zivotunebezpecne forme sebedicipliny bere? To mi bohuzel v clanku chybi a je to velmi dulezite prave pokud chceme nekomu s mentalni anorexii pomoci.
 Slávka 
  • 

Re: Dcery spolužačka... 

(26.11.2010 1:33:08)
Od té doby, co jsem poprvé navštívila rodinné konstelace jsme na toto téma pracovali dvakrát. Příčina byla nalezena pokaždé jinde. Je to supr metoda, protože jak se o ní píše, opravdu odkryje skryté věci v rodině. Občas si dojdu jen tak udělat "poznávací den" na konstelace k Vivian,a vždycky si něco odnesu. Popisované věci mají příčinu a ta se dá odkrýt. :-)) Chce to jen odvahu a správnou volbu toho, kdo konstelace vede. Pak už člověk nevychází z údivu ~;((
 Blanka+Adámek 


Existuje anorexie 

(16.11.2010 23:48:47)
ve spolecnosti, kde nemaji co jist? Myslim nekde v chudy Africe a tak.
 kili 
  • 

Re: Existuje anorexie 

(17.11.2010 10:05:21)
Ano, i v chudých zemích Afriky jsou děti s poruchami příjmu potravy (eating disorders) včetně anorexie

http://www.wrongdiagnosis.com/a/anorexia_nervosa/stats-country.htm

Pokud se chcete o věci dovědět více na úrovni vědecko-populární, pak na

http://www.healthychildren.org/English/health-issues/conditions/emotional-problems/Pages/default.aspx

klikněte na možnosti - např.:
Anorexia
Eating Disorders
Eating Disorders and Teens (Audio)
Eating Disorders in Children
Eating Disorders: Anorexia
Eating Disorders: Bulimia

Informace podrobnější pak na

http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprint/pediatrics;111/1/204.pdf
 Pavouček a Lucinka 


Anorexie 

(20.11.2010 13:58:47)
Znám jednu ženu anorektičku. Nejedla, když jí bylo kolem 25. Dnes je jí už přes 35 a vypadá normálně a jí. Ale anorexií ve své podstatě trpí stále. Jen se s ní naučila do určité míry žít. Celý její den je vlastně takový velký rituál, ona dělá každý den to samé (hlavně co je jídla týká) - jí jen ty potraviny, které si z hlediska kalorií dovolí a jen v tom množství, které si sama povolí. Jí každý den to samé. K večeři jí například každý den zelný salát s celozrným rohlíkem a když ho z nějakých důvodů nesežene, tak nevečeří.
Je to hrozná nemoc na celý život, je to psychické onemocnění a souvisí s celkovou labilitou člověka. Vyléčit se to nedá, ti lidé to mají prostě v hlavě.
Soužití s takovým člověkem je velmi složité. Tato anorektička žije sama, nemá děti ani přítele. Každý její vztah se rozpadne po cca 3 měsících. Jakmile se nějaký muž přestěhuje k ní a zjistí, jak podivně žije, prakticky od ní uteče.
 Majka , 2 dospívají dcery, syn 4 roky 
  • 

Tohle bohužel znám 

(20.11.2010 17:27:22)
U nás tahle "anča" bydlela 3/4 roku a je to hrozné. Bohužel mi tenkrát nikdo nebyl schopen konkrétně pomoci - každý měl jen chytré řeči( učitelé, lékaři, příbuzní...), že mám s dcerou něco dělat, ale odbornou pomoc jsem si musela najít až na internetu! Do dnes nechápu, že adresu na nejbližšího psychiatra, který se tímto problémem zabývá nevěděli ani v nemocnici, ani dětský lékař a ani chytrá výchovná poradkyně ve škole - všichni se mnou mluvili jako kdyby mi to bylo jedno....ten přístup některých byl hrozný a stejně jsem na vše zůstala sama. Bylo to opravdu psychicky náročné období.
 Andrea (Jan 05/ JAkub 07) 
  • 

Re: Tohle bohužel znám 

(26.11.2010 21:26:00)
Také jsem si tím prošla v posledním ročníku vysoké školy, nebyla jsem nikdy tlustá, ale nikdy né úplně hubená, ale ty narážky na ty normální velikosti mě k tomu donutily. Naštěstí jsem se probrala z toho sama asi po dvou letech, kdy jsem měla 40kg a dokrorka co jsem si našla¨mě řekla, že takhle se dlouho žít nedá, našla jsem si psychoterapeuta a ten mě docela pomohl. Teď po 12 letech a dvou dětech, chtěla bych třetí, jsem zase krev a mlíko, ale nestresuji se tím a jsem v pohodě, i když občas mě červík hlodá, jestli bych neměla být trochu hubenější, ale už jsem si jista, že to není to pravé ořechové. Život je krásný a ohromně rychlí, to si člověk uvědomí až s těma dětma, jak ten život rychle utíká.
 annah-2 


Konečně jeden velmi dobrý článek o MA !!!! 

(11.12.2010 18:33:09)
Bravo. Konečně jsem četla jeden velmi, velmi pravdivý článek k tématu. Bohužel mohu soudit z vlastní zkušenosti. Co pomáhá? Upnout se k jiným "středům vesmíru" než je jídlo a vlastní osoba. Teď to zní snadně, ale realita je hodně drsná. Mě pomohla realizace v zaměstnání, později přišla rodina. Happy-end...
 Marta 
  • 

pomoc a podpora osobám s poruchami příjmu potravy 

(14.12.2010 13:50:54)
Je to opravdu síla, kolik lidí má z touto nemocí zkušenosti...
Pokud by se někomu hodilo, doporučuji stránky www.anabell.cz - jde o občanské sdružení, které se zabývá pomocí osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Realizuje poradny, svépomocné skupiny, arteterapii, terapeutické víkendové programy, knihovnu s touto tematikou, primární prevenci na školách...

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.