| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Uhodil moje dítě

 Celkem 327 názorů.
 susu 
  • 

zastání 

(21.10.2010 8:57:22)
Nejdůležitější podle mě je, že tvůj syn viděl, že ses ho zastala. Že je svět občas hnusný a nesparvidlivý, na to by časem přišel tak jako tak, ale vědět, že je máma při něm je prima.
 susu 
  • 

Re: zastání 

(21.10.2010 9:36:37)
"nesparvidlivý, " Ehm ano, má být "nespravedlivý"
 ErikaB 


Re: zastání 

(21.10.2010 10:04:38)
Ten chlap si to absolutně neměl dovolit, i kdyby ho tvůj syn kopl schválně, měl by to řešit s tebou a né s tím dítětem. Zachovala ses dobře,doufám, že i já bych byla schopná reagovat a alespoň mu vynadat. Okolí neřeš, možná neviděli, co se konkrétně děje. Zvládlas to dobře a neboj, kluk bude v pohodě, hlavně, že ses ho zastala.
 hbf 


Re: zastání 

(21.10.2010 10:17:43)
A to čerpáte z čeho?
Když mě někdo kopne schválně, tedy mě napadne, tak se můžu přiměřeně bránit a rána přes zadel by byla asi košer.
 Pawlla 


Re: zastání 

(21.10.2010 10:26:41)
hbf,je košer mlátit cizí děti???~e~
 Terinka4444 


Re: zastání 

(21.10.2010 10:47:32)
A ještě tříleté mrňousky?~a~~a~
 hbf 


Re: zastání 

(21.10.2010 12:31:09)
Reagoval jsem na obecnou hlášku o tom, že kopání od dítěte se řeší s rodiči. Vy byste se nechali skopat třeba od nějakého desetiletého smrada?

K diskutovanému případu se nevyjadřuji, máme tu koneckonců jen názor z jedné strany a tak nějak těžko říct, jak se to jevilo tomu pánovi, že.
 Terinka4444 


Re: zastání 

(21.10.2010 12:46:41)
:-©:-©Ať se to jevilo tomu pánovi jakkoliv, nikdo nemá právo praštit tříleté dítě někoho jiného. Ať je dítě jaké je, tohle si nemůže dovolit ani zapšklý dědek:-©:-©:-©
 hbf 


Re: zastání 

(21.10.2010 14:11:42)
Ale houby. Právo na PŘIMĚŘENOU obranu má prostě každý a proti každému útočníkovi.
Mimochodem, podle Vašich zásad, od kolika let věku útočníka už se tedy může dospělý bránit? Jakým způsobem má ten věk zjišťovat?
 Terinka4444 


Re: zastání 

(21.10.2010 15:10:55)
Prosím tě, jinak se cítíš zcela v pořádku? Dospělý člověk v metru, se musí bránit před tříletým dítětem cestujícím s maminkou tím, že mu zfláká prdel?~e~ Dospělý člověk se musí bránit před cizím dítětem tím, že ho praští? No, to jsou tedy názory, tak aby se pak takový dospělý nedivil, že rodič bude bránit své dítě podobným způsobem. Sáhnout na mé dítě zapšklý dědek, či nenávistná ženská, v dopravním prostředku, s velmi zlou by se potázal, nedej bože, kdyby u toho byl můj manžel. Advekvátní reakce normálního dospělého člověka, ne idiota, je, říct: Paní, hlídejte si to dítě, kope do mne. Ale jestliže někdo může mít tvoje názory, že dospělý se brání před tříletým dítětem ranou, nedivím se snad už ničemu. Ale je mi z toho:-©:-©:-©
 mabela 


Re: zastání 

(22.10.2010 16:28:22)
zfláká prdel??? já myslela že mu jednu šupl na zadek. za chvíli to bude, že ho skopal do kuličky ~t~~t~~t~ tak takhle se dámy a pánové šíří bludy~g~
 Pawlla 


Re: zastání 

(21.10.2010 16:00:38)
Právo na PŘIMĚŘENOU obranu má prostě každý a proti každému útočníkovi

Pořád se bavíme o neklidných batolatech v MHD?~t~~e~~e~
 ZuziP 


Re: zastání 

(21.10.2010 21:19:34)
"Ale houby. Právo na PŘIMĚŘENOU obranu má prostě každý..."

Dufam, ze tu nikto nechce tvrdit, ze je primeranou obranou, ak dospely tresne trojrocnemu dietatu.. ~e~
Ja fakt nestiham.

A ludia sa divia, ze som proti akemukolvek fyzickemu trestaniu deti..
 Terinka4444 


Re: zastání 

(21.10.2010 21:31:03)
To je viď? Já to rozdýchávám od rána~a~~a~~a~hlavně i ten její názor, jak se musí bránit, když ji někdo napadne, já to prostě nějak nemůžu vydýchat, co to musí být za člověka~e~
 ZuziP 


Re: zastání 

(21.10.2010 21:34:18)
Bohuzial.. aj takyto ludia su medzi nami.
Zaujimave ale je, ze prave takyto mavaju vzdy najviac reci o tom, ako sa ludia maju k sebe spravat.. ~a~
 Filip Tesař 
  • 

Re: zastání 

(22.10.2010 7:58:22)
Hbf, zírám. Je pravda, že pohled je tu jen z jedné strany, ale člověk s určitou zkušeností s lidmi odhadne, že ta paní by tu ani neventilovala svoje pocity tak, jak to udělala, kdyby její syn někomu nakopal.
„Zkopat“. „smrad“, „útočník“, „přiměřená obrana“ – co to má co dělat s popsaným? Jo, tak teda přiměřená obrana I v případě, že mne ZÁMĚRNĚ kopne malé dítě (což tenhle případ myslím nebyl), je slovní. Věk zjistím pohledem a trefím se plus minus rok. Patnáct, deset, nebo tři roky je sakra rozdíl.
A chlapa dělá chlapem i velkomyslnost. Jsem větší a silnější než "desetiletý smrad“, o tříletém prckovi nemluvě. A tuším, že ani život navenek laxní matky není zrovna leháro (nemyslím tím tuhle matku). Takže nebudu rozebírat, kolik přesně děcku je a jak se bránit, prostě se ohradím a hotovo.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: zastání 

(22.10.2010 20:26:42)
takže přiměřěná obrana proti dotknutí s e tříletého dítka je dát mu na zadek? cizímu dítěti, které s emě dotklo??? mazec.. to s enedivím že to tady vypadá jak vypadá
 maw 


Re: zastání 

(23.10.2010 11:11:34)
Přiměřená obrana proti tříletýmu špuntovi je mu něco říct - na normální, průměrně vychovávané dítě to stačí.
Nestalo se mi, že by to nefungovalo, ani když ta výchova nebyla nic moc.
 Maťa. 


Re: zastání 

(25.10.2010 23:59:07)
hbf..si primitív. Tebe by som v takej situácii, keď by si sa dotkol mojho dítka jednu fakt vrazila...
 Bumbi&05,08,10 


Re: zastání 

(21.10.2010 18:17:31)
jako sorry, to už tu bylo, že důchodce zmlátil 10 leté dítě. Aby kdokoli cizí mlátil 3 leté je nepřijatelné. Pro mě je nepřijatelné i aby vlastní rodiče dávali na zadek svým vlastním dětem - vypovídá to jen o neschopnosti dospělého to s dítětem vyřešit a samo "daní na zadek" neřeší vůbec ale vůbec nic :-©:-©:-©:-©
 Venca 
  • 

Re: zastání 

(22.10.2010 1:43:35)
S tim bez do ... Nekam.
 Renča a Nelča 


Re: zastání 

(26.10.2010 14:14:28)
přesně tak, ani bití dětí od vlastních rodičů není v žádném případě adekvátní. Rodič má být dítěti vzorem a ukázat mu jak dokáže každou situaci v "klidu" zvládnout.Jsou samozřejmě případy,kdy se vám zdá,že už to jinak nejde,než výchovným pohlavkem,ale vžádném případě to nesmí být velká rána a dítě z toho nesmí být nijak traumatizováno.Tzn.že rodič musí mít vše dostatečně pod kontrolou a snažit se vysvětlovat a vysvětlovat. Fyzický trest je známka slabochů a nerváků!
 Šimon Konečný, 8 dětí 
  • 

Re: zastání 

(26.10.2010 22:15:49)
Jestli by někdo měl trestat dítě fyzicky, pak jenom rodič, ten, který se s ním mazlí, si s ním zpívá, čte mu pohádky, hladí ho, utírá mu zadek... Od takového to rádo přijme. V ideálním případě by fyzický trest měl přijít až jako čtvrtá fáze po nejméně třech mírnějších, odstupňovaných, vždy důsledně opakovaných, takže ke čtvrté fázi je většinou nutno přistoupit jen jednou. Ne však zásadně nikdy. Dítě potřebuje hranice k růstu v bezpečném prostředí (jestli mě rodič neuchrání přede mnou samotným, neuchrání mě ani před tím neznámým světem tam venku).
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: zastání 

(22.10.2010 22:45:53)
pán mohl sám matku požádat o sjednání pořádku. Nicméně, nelze udeřit cizí dítě, de facto je to napadení! To, že se jedná o mrňouse, nic neznamená.
 Iva Dočkalová.1dceruška 
  • 

Re: zastání 

(22.10.2010 23:20:49)
Dobrý den,mně by jen zajímalo jak by reagoval dospělí který by mně třeba omylem bouchnul holí a pak do ně vrazil a já ho čapla a dala mu ránu na zadek.Jak by jste reagoval vy?Přijmul by jste podle vás tento (úplně normální) trest?Odpovite mi?Jak by se Vám to líbilo?
 maw 


Re: zastání 

(23.10.2010 11:18:21)
Mně takhle jednou kopala starší paní sedící naproti mě, opakovaně, takže jsem pochopila, že to není náhodně. Zeptala jsem se jí, proč do mě kope. Čučela a kopala mě do holeně, tak jsem jí lehce odkopla botu a požádala ji, ať do mě laskavě nekope - nahlas. Ale lidi okolo nikdy nic, to víme.
Když jsem vystupovala, tak jsem si to dobře načasovala a kopla jsem jí do holeně trochu víc, čuměla jak puk, ale byl nával a nestihla už nic.
Nechápu, proč si začala - fyzicky jsem vůči ní byla ve výhodě.
Ostaně, jednou mě napadly důchodkyně - natlačily mě na klín staré paní s holí - ta nadala mně, ne jim... Přitom jsem je předtím upozorňovala, ať se na mě netlačí, že jim nemám kam uhnout...
Ale váhu tří bab neustojíte...
 maw 


Re: zastání 

(23.10.2010 11:10:21)
Ale kluk ho nekopl schválně. Pán mohl něco říct hošíkovi - ať dává pozor, nebo mamince, ať to řeší, to by stačilo.
Když by na dvojí trojí upozornění (výhružným hlasem při opakování) hošík ani maminka neragovali, tak by LEHKÉ plácnutí mohlo být snad přijatelné, ale pán nic neřekne a pak mu prostě flákne????

Děti za to nemůžou, že jim ty botičky vycházejí nešikovně, a pokud dítě není celé od bláta, a hlavně vidím, že to A) nedělá naschvál B) maminka se snaží, aby to nedělalo, tak to neřeším a prostě uhnu.
A jestli to pánovi vadilo, měl si odsednout.

Debil, na slabší si troufá, kdyby byla autorka s manželem, tak by si to nedovolil.
 Iva Dočkalová,1 dceruška. 
  • 

Re: zastání 

(23.10.2010 11:29:37)
Je mi jasné,že kluk nekopnul schválně!Ale i kdyby jo,nejde to řešit takhle.Jak by to vypadalo kdyby se takhle trestali za strkance a tak všichni?Potkat toho pána tak si to na něm s radostí vyzkouším.Ale určitě bych hnedka mněla na krku trestní oznámení.Je to debil,který si něco dokazuje.Jednou dostane od nákého tatínka možná i maminky přez držku a bude se divit.Já bych se asi neudržela a to jsem klidas
 DrMIK 


Re: zastání 

(24.10.2010 4:36:44)
Tak takova filosofie je uzasna...oko za oko, zub za zub...pripada mi to pritazene za vlasy u dospelych, natoz pak mezi dospelym a ditetem. Kam se vytratila zodpovednost deti ruznym vecem naucit a ne je hned za vsechno triskat? Jak se nam dospelym libi, kdyz nam nekdo, protoze s nami nesouhlasi (nelibi se mu, ze dostal kopanec), jednu vrazi? Co kdyby si ten pad sel proste odsednout misto toho, ze diteti, navic ne vlastnimu, jednu pleskne? To je neslychane, ja bych mu to pekne vysvetlila, panovi, ze tohle teda ne a ze je stejne jako ja, jeho matka, detem kolem prikladem. Jak se pak maji nase deti chovat slusne, kdyz svet kolem je neslusny? Samozrejme vse zacina doma, v rodine, ale potom se prece zaclenuji do spolecnosti a vnimaji veci kolem sebe. Pan byl absolutne mimo misu...tu facku si proste nesmi dovolit. ~o~
 malostranska 


Re: zastání 

(21.10.2010 16:30:55)
souhlas s Erikou! Melas v ten den proste pech! Nekdy nastavaji takove blbe situace. Me se pred lety stalo neco podobneho. Synovi byly ani ne dva roky. Ja osobne jsem to tenkrat vyresila trestnim oznamenim, ale je mi jasny, ze v CR neco takoveho neni zvykem.
 Mirka Dvořáková 


Re: zastání 

(22.10.2010 13:30:24)
Souhlas.Já zažila slovní agresi v autobuse.Jela jsem s dcerou a synem.Před dcerou seděla holka(15-16 let) a malá jí zřejmě kopla do sedačky.Slečna se otočila a zaječela na celý autobus jestli by byla tak laskavá a mohla by toho nechat(na pětileté dítě).Já jsem jí řekla,jestli by ona byla tak laskavá a pokud má nějaký problém s mojim dítětem ať ho řeší se mnou a nebo jí to řekne v klidu.Že řvát na malou holku je opravdu hrdinství.A malé jsem pak,tak aby to slečna slyšela,že slečna za to nemůže,že se s ní doma asi taky jedná takhle.Že se zřejmě neumí chovat slušně,protože jí to nikdo nenaučil.Malá byla zbytek dne zaražená a já teda taky.
 maw 


Re: zastání 

(23.10.2010 11:19:42)
Tos to zvládla hezky.
Bohužel se asi holka nechytla za nos...
Dokazovat si něco na slabším to je dnes v módě.
Ale mě několikrát napadli i lidi, kteří byli vůči mě evidentně slabší.
 Mirka Dvořáková 


Re: zastání 

(23.10.2010 21:08:58)
Měla jsem jí dát daleko větší ,,kopr".Mě spíš zarazilo,že ona se chovala jako bych tam vůbec nebyla a rovnou ječela na malou.Nechápu dodnes.
 Vladka a Mishell 


Re: zastání 

(21.10.2010 16:18:44)
Tak tomu se mi ani nechce verit.Vychovavat (trestat) cizi dite??Proboha!!!!!Je to dite a pokud se panovi Misovo chovani zda neunosne,ma v prve rade kontaktovat jeho rodice,respektive meminku.No ja bych si to taky nenechala libit a pri nejmensim bych se ozvala.Nemej strach,myslim,ze v tomhle jsou vsechny deti stejne,proste neposedi.A pokud nema boty od blata,da se to prezit.Sam asi nikdy ditetem nebyl ani zadne nema,tak je treba mu rict na rozum.
 Blanka 
  • 

Re: zastání 

(22.10.2010 7:41:19)
Přesně tak, děti bohužel od nespravedlnosti světa neuchráníme, ale musí vědět, že mají doma pevné zastání.
 Jana J. 
  • 

Re: zastání 

(24.10.2010 0:08:19)
Souhlasím!!! Moji dva synové vždycky věděli, že u mě mají zastání, že nenechám jen tak, když se jim děje něco, co by nemělo a to je podle mě nejdůležitější. Vědí, že MÁ SMYSL MLUVIT DOMA O SVÝCH PROBLÉMECH, protože jim bude pomoženo.
Myslím, že kdybyste to přešla bez odezvy, neřešil by Váš chlapeček toho přihlouplého pána, ale to, proč mu maminka nepomohla...
 Renča, 2 děti 
  • 

Re: zastání 

(25.10.2010 21:58:04)
Člověka takové věci mrzí a sama si pamatuju, když jsem měla děti malé, že jsem si často říkala, že je "prostředí venku" až nepřátelské k dětem. Chvílema jsem byla až nešťastná z toho, jaký lidi dokážou být. Počínaje staršími nerudnými lidmi, nebo těmi velmi zaměstnanými, kteří i v tramvaji musí pracovat na notebooku a soustředit se na "budoucí jednání atd.", kdy Vám dávají najevo, že je vaše dítě vysoce obtěžuje už jenom tím, že se třeba dětsky rozesměje apod... Nebo se nám stalo, že moje dcera v cukrárně, když byla tak 4 letá zasněně a s úsměvem sledovala jakousi "babičku", načež se na ní babička obořila se slovy, co čumíš ty rozmazlenej spratku a pak mi dala kázání o tom, jak si ty dnešní haranti můžou všechno dovolit, např. koupit si dort na který ona se jen chodí koukat apod. Postupem času jsem došla k tomu, že holt tyhle "události" patří k životu, jsou lidi v pohodě a pak ty "nepříjemní prudiči", kteří mají problém se vším a nejspíš to nebude jen s dětmi. Začala jsem tyto lidi považovat za chudáky, kteří jsou nejspíš ve svém životě značně nešťastní, či tak sebestřední, že kromě sebe nic nevnímají a takovými lidmi se nemá cenu zabývat. Tyto lidi ignoruji, pokud vím, že je mých dětí se potřeba zastat, tak stojím při nich a děti prostě ví, že se setkají v průběhu života s lidmi příjemnými i nepříjemnými. Vychovávám je tak, aby se chovaly ke všem slušně a pokud narazí na "blba", tak ať si myslí své a pokud není nutné jít do konfliktu, tak to vypustit z hlavy a ží si dál svůj život a sbírat si do něho ty hezké zážitky a tyhle lidi možná tak v duchu politovat. Docela to funguje, myslet si, že je to nešťastník, který je na tom vlastně asi dost špatně. Určitě jsem to ale víc vnímala, když děti byli opravdu malé. Postupem času člověk tak nějak "otupí" a myslí si své a už se tím ani tak netrápí, ono to nemá smysl a nebojte syn se z toho oklepe, když ví, že jste stála při něm. Pro něho by bylo horší, kdyby neměl zastání,takhle si myslím, že to bude v pohodě :-)
 kreditka 


Alergie na děti 

(21.10.2010 9:34:31)
Vždycky mezi lidma najdeš člověka, který je na dítě alergický, měli jsme jednoho takového souseda, ve tři odpoledne na nás ječel ze 4. patra, protože jsme si dovolily hrát venku na písku a on se chce odpoledne vyspat (nedělal noční nebo podobně aby musel odpoledne nutně spát), ale celý to bylo tím že ten chlap neměl nikdy děti, neměl sourozence jen manželku která na tom byla úplně stejně, doteď si myslím, že kdyby si bývaly pořídily alespoň psa, hned by byli milejší.

Jinak to že se nikdo nezastal to je těžký, on tvého syna nemá bít to je pravda, ale ty lidi okolo opravdu nemusely vidět co se přesně stalo, ono kolikrát zastání se obrátí proti tomu kdo se zastal, tak se lidi raději do ničeho nepletou
 Lída+2 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 10:49:17)
mě před 11lety převrátila vzteklá důchodkyně syna i s vozejčkem v samoobsluze a uhodil se o dlažky. řvala na mě, že mám vypadnout a mám sedět doma s dítětem na zadku a né lítat po sámošce....pak drcla do vozejku...a nestačila jsem vůbec nic...~n~~n~
Následovala nemocnice, rengen a tak.....

A asi 1/4 roku před tím mě na chodníku nějaký chlap...cca 50-60let...jeden denmi vynadal, že na tak úzkým chodníku nemám s kočárem co dělat, že tam chodí lidi a co čert nechtěl..já ho potkala i druhý den....prostě šel proti mě...popadl mi kočár vepředu a schodil mi ho z chodníku.........se slovi" máš dítě seď doma a nikde necourej"
 kreditka 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 11:00:15)
Já jsem teda totální kliďas, ale tyhle důchodci by to asi jen tak nerozchodily a mám obavu že na rentgen by musely taky ~o~~o~
 Ecim 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 11:47:45)
To mi povídej. Já jsem nesmělá a zakřiknutá, ale když se před pár měsíci do mého tehdy čerstvě tříletého syna na ulici nějaká bába pustila za to, že se pokusil vběhnout na trávník u paneláku, tak jsem udělala pěkný virvál. ~o~~q~~4~ Až jsem se sama sobě divila. Kdyby mu to řekla slušně, tak prosím, ale ona na něj ječela tak, že z toho dostal hystrák. Na místě Lídy bych se porvala. ~o~~q~~4~
 Panímáma 
  • 

Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 12:46:39)
Nechápu lidi, které rozčilují batolata. A to že babka nesnesla pomyšlení, že by se dítě pohybovalo po trávě, to je absurdní. A přitom určitě kdejaký čokl, který ne jen že po té trávě běhá, ale dělá si z ní i záchod, by babce určitě nevadil.
Někteří důchodci jsou často nerudní a nesnášenliví. Když nesnáší ostatní obyvatelstvo, jsou to ONI, kteří mají sedět doma a necourat po městě a sámoškách, ne?
 Ecim 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 17:16:50)
Panímámo, dík! ~x~ Přesně tohle mi pak řekla jiná důchodkyně, která celému incidentu přihlížela. :-) Ano, měla jsem si syna lépe ohlídat, ale komu nikdy neuteklo batole a nevběhlo na trávu? Kdyby k ní syn přiběhl a nakopl ji, tak pochopím, že bude takhle nepřátelsky reagovat. Ale tohle? ~a~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Alergie na děti 

(22.10.2010 22:50:00)
pardon, ale pokud na trávníku nebylo napsáno zákaz vstupu, nebo nebyl oplocen jakožto soukromý pozemek, poslala bych bábu do háje. Z právního hlediska si může jít stěžovat tak na Národní výbor. Z morálního hlediska se může jít zahrabat, páč přesně takoví starospoluobčané jsou zodpovědní za to, že jsou mladí vůči důchodcům "nesnášenliví"!!!
 Lída+2 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 13:00:12)
Ecim
no můžu Ti říci, že se seběhli prodavačky a paní teda nikdo nic neřekl....,ale já na ní ječela...do toho brečel Luk...no to byla situace....a baba řvala, že mám sedět doma na zadku a nelízt do krámu s dítětem......příšerný......
Kupodivu nejpíp se chovali v nemocnici...uječenej zvědavej Luk nešel zrengenovat......říkám já ho uspím a budeme si s ním moci dělat co chceme.....DR nevěřil a pak říkal....teda super jste ho uspala, to bych nevěřil, že tyhle prťata můžou spát tak, že je člověk vyndá z kočáru...šoupne na stůl natočí jak potřebuje 3x a pak vrazí do kočáru a dítě se ani nehne.~t~....ale teď ho musíme zase vzbudit....
 Ráchel, 3 děti 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 13:40:38)
Asi bych začala trvat na tom, že chci zavolat policii. By se bába divila. Mohla dítěti také způsobit těžké ublížení na zdraví.
 Ecim 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 17:19:41)
To bych bábě i dědkovi nejspíš řekla, ať sedí doma na p***li sami. ~o~~q~~4~~:(
 Ecim 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 17:24:16)
A do krámu a po chodníku si může chodit každý. To máte být doma bez jídla nebo co? ~a~
 vlad. 


Re: Alergie na děti 

(21.10.2010 15:00:25)
Lído, kde to bydlíš ~e~? To je nějaká rezervace, ne? ~a~
 maw 


Re: Alergie na děti 

(23.10.2010 11:26:13)
Já nevím, v obou případech volat policii?
Ale člověk je v šoku a řeší hlavně dítě...
To jsou hrozný story.
 maw 


Re: Alergie na děti 

(23.10.2010 11:25:31)
Jo, mlčící většina. A pak jeden magor decimuje stovku lidí, kteří by ho rázem zpracifikovali...
Jsem viděla jednou, jak se důchodkyně obula do prvňáčka v tramvaji - už to probíhalo, když jsem přistoupila. Evidentně si vybrala nejzaraženější a nejmírnější dítě z celé smečky a řvala na něj něco jako že nepustí starý lidi sednout, ale on ji právě pustil... Nikdo nic, kluka mi bylo líto, ale nevěděla jsem prve honem, co bylo předtím. Ale když to trvalo, kluk slušňáček zaraženej, tak jsem na bábu vyjela, ať toho nechá, a jestli má problém, tak ať mu to řekne slušně, normálně a neřve po něm takhle, když si na tu slušnost jako důchodci tak strašně hrajou, tak ať mu to předvede.
V tram děti, maminky s dětma, důchodkyně...
Baba dala pokoj.
Hrozně mě štvalo, že to běželo asi delší dobu, ale kluka se nikdo nezastal.
Kolikrát důchodci po malých děckách takhle řvou, na větší si nedovolí. Ale když si chci sednout, mohu to říct slušně.
Navíc ty děti jsou kolikrát do něčeho zabrané, že si fakt nevšimnou, nebo báby začnou řvát ještě nenastoupily, že dítě ani nemělo kdy zareagovat (nabídnout místo)
 Johanka41 


Re: Alergie na děti 

(23.10.2010 18:27:15)
prostě to byl blbec~o~
 Pawlla 


Tak mě by to zarazilo 

(21.10.2010 9:48:06)
a nejen to,řekla bych mu pěkně od plic co si o něm myslím.Kdyby jak píšeš,byl s vámi manžel,spolehni se,že by si to pán nedovolil.To jsou Ti hrdinové co si troufnou na dítě a těhotnou ženu,ale kdyby tam byla parta chuligánů tak je ticho.~o~~q~
 Zuzka N. 
  • 

Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(21.10.2010 10:03:23)
je nehoráznost. Ano, mohl mu vyhubovat, nebo si stěžovat vám, ale tohle je opravdu přes čáru. Na druhou stranu, často mi přijde, že děti a jejich matky jsou nedotknutelné a když si člověk oprávněně postěžuje na okopávání (stalo se mi nejednou) tak na něj dotyčná akorát tak dotčeně civí nebo hůř. Takže třeba měl dotyčný prostě podobných zážitků víc a bohužel u vašeho syna mu došla trpělivost.
 Pawlla 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(21.10.2010 10:32:55)
Já teda nevím,ale tyhle zkušenost nemám.Několikrát se mi stalo,že v mhd sedělo proti mě (nebo vedle)malé dítě,samozřejmě ,že se mě semtam dotklo nebo i koplo,pokládám to za normální,dvou- tříleté,nebo větší hyperaktivní nedokáže v klidu sedět dvacet minut.Maminky jsou vždy velmi vystrašené a omlouvají se,když řeknu,že mi to nevadí,jsou překvapené,asi to nebývá zvykem.~d~
 Ecim 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(21.10.2010 11:51:04)
Ano, hodně záleží na reakci dospělých. K mému synovi v létě na hřišti přiběhlo menší dítě a začalo ho zničehonic mlátit lopatkou. Syn z toho byl celý vyplesklý. Hned ale přiběhla maminka toho dítěte a adekvátně zakročila, a tak jsem nemusela vůbec nic řešit. Kdyby dělala mrtvého brouka, tak to bych se ozvala.
 barri + cervnova dvojcatka 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(21.10.2010 12:56:21)
zrovna vcera a predevcirem jsem jela se dvema maminkami, ktere mely deti v kocarku, v narvane tramvaji, takze jsem musela stat nalepena na kocarek, v ruce jsem mela mobil a jedno mimco na nej porad sahalo, druhy den mne jine dite z kocarku zase hladilo kabelku nebo muj kabat, obe maminky vystresovany furt se omlouvaly, me to vubec nevadilo, usmala jsem se a spis mne jich bylo lito, ze to fakt neni sranda zabavit male dite, aby bylo chvilku v klidu..
 Ecim 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(21.10.2010 17:21:01)
~g~
 wenesia 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(22.10.2010 21:48:15)
...no, to jsou právě ty zkušené maminky, co vědí, že to občas jinak nejde. Mám podobnou zkušenost a řeším to úsměvem. ~2~
 wenesia 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(22.10.2010 21:48:32)
...no, to jsou právě ty zkušené maminky, co vědí, že to občas jinak nejde. Mám podobnou zkušenost a řeším to úsměvem. ~2~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(22.10.2010 22:52:24)
taky to tak dělám. Řeknu, ať jsou v klidu, protože mám doma to samé, v bleděmodrém. Pokud má dítko špinavé botky a já se bojím o svůj ohoz, sednu si tak, aby na mně pokud možno nedosáhlo, ať už úmyslně, nebo ne. Pokud je neodbytné, řeším s jeho dozorem. Pokud je dozor na nic, zvedám kotvy, protože nejhorší je srážka s blbcem.
Jedna věc je neposedné dítě, druhá ignorant a hovado.
 Etraska 
  • 

Re: Vztáhnout ruku na cizí dítě 

(21.10.2010 19:06:13)
Přesně, do mě když omylem strčí nějaký malí dítě, tak mě to vůbec nevadí, beru jako samozdřejmost, že je ještě malí a ani neví co dělá.
 Ananta 


Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 10:11:36)
Moje fantazie je, že mu vytekly nervy zrovna na tvém dítěti. Vidím to jako bezdětná tak, že je dnes doba, kdy z jedné strany máme kult dítěte, z mého pohledu to dost rodičů s benevolencí přehání a děti jsou nevychované, rozmazlené, zvyklé na maximální pozornost, sebestřednost, které jsou děti v tomto věku přirozeně majiteli je místo potlačována, tak rozvíjena. Na druhou stranu jsme k nim netolerantní, zavádí se hotely a restaurace kde děti nejou vítány atp. což je podle mě dost zcestné, protože dítě je tak jako dospělý součástí společenství a nemá být vydělováno. Pána mohlo před tím naštvat pár rozmazlených fracků a pak se vybil na tvém synovi. V pořádku pán asi taky úplně nebyl, protože to by málokdo nervově zdravý udělal. Mě osobně lezou na nervy v takových případech spíš matky, když se dítě chová jako malý debílek a rodiče přihlíží s láskyplným opičím výrazem, tak moje (vnitřní) agrese míří na ně.
 Klarisanek 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 10:26:01)
Souhlasim s tebou. Nemam duvod autorce neverit, urcite to bylo tak jak pise a to je teda sila, co si ten chlap dovolil. Samozrejme mel postupovat naprosto jinak. Ale na druhou stranu znam par matek, ktere presne po jakemkoliv incidentu si jdou stezovat uplne vsem, rozebiraji to zleva, zprava a nebo pisi clanek. Mela jsem v okoli jednu takovou, neustale rozebirala, jak se lidi na jeji ditko - spatne divali, hubovali ho, ublizovali mu. Ze on je taaaaaak hodny. Bylo mi to moc divne, proc jsou lidi na jeji ditko tak zli, dokud jsem ho nevidela v akci na hristi, kde naprosto bezduvodne napadl jine dite az mu tekla krev. Maminka mu slabym hlaskem rekla "ale Honziku to se nedela" a matce toho postizeneho se vubec neomluvila. Kdyz jsem vyjadrila svuj nazor, ze to jako jeji mazanek prehnal, tak mi odvetila, ze on za to vuuuuubec nemuze, protoze je hyperaktivni.
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 10:36:13)
Já mám právě podezření, že dnes se na každou kravinu nalepí nějaké to dis nebo ADHD, ADD, ODD a bůhví co a pak je to zneužíváno v neprospěch těchto dětí, protože se jim různě uhýbá. Tím se nechci nikoho dotknout, ale nedávno mi přišel klient s tím že je disgrafik, dislektik a diskalkulik a mě už proběhlo hlavou, že jednoduše není tak chytrej, ale rodiče to nepojali a odborníci tuhle nálepku rozdávají na potkání, aby to líp vypadalo. Dnes si totiž společnost váží hlavně těch studovaných a pak to dopadá tak, že se i ten co má mít řemeslo nacpe se všemi dis na maturitní obor, má plno úlev a nějak to s nimi udělá. To už je ale mimo téma, takže pardon.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:05:23)
Ananto,není to k tématu,ale nedá mi to.Tenhle názor,že dítě prostě není tak chytré,tak mu odborník dá diagnozu a ono pak v pohodě dojde až k maturitě,mě vždycky zvedne.Za prvé,odborník Ti nedá dg jen proto,že chceš,na dys.poruchy jsou složité testy,můj syn třeba není dys.,má jiné dvě diagnozy a ujasňovalo se to dva roky.Za druhé je úsměvné,jak si představuješ,že to funguje ve škole,že žák dostane úlevy,nemusí nic dělat a známky má zadarmo.Povím Ti jak to vypadá v praxi,absolvuješ s dítětem x dlouhých vyšetření,konečně dostaneš dg,ale hlavně doporučení pro Tebe a do školy,jak s dítětem pracovat,ve škole Ti učitelka řekne,že ji to nezajímá,Ty si opět bereš v práci volno,aby jsi znovu navštívila poradnu,kde se všichni diví,ale vzápětí Ti řeknou,že oni s tím nic dělat nemůžou.Ty doma děláš přípravu cca 2 hodiny,dítě Ti nosí ze školy pětky přesto,že je inteligentní.Opravdu výhra,to opravdu stojí rodičům za to,aby si dg vylítali i když ji dítě nemá.~Rv
 Iva 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:14:13)
Pawlo mluvíš mi z duše.

Ananto, můj syn má vývojovou dysfázii, dyslexii, dysgrafii. Možná ještě něco přibude, ještě není ve škole.
Věř, že ačkoli je úplně průměrně inteligentní se sloní pamětí, díky své vadě nebude v životě plynně mluvit, bude mít vyjadřovací problémy, budeme rádi když se vyučí s maturitou. Moc mě to mrzí, protože mu jednou budu muset vysvětlit, proč mu to ve škole nejde, ačkoli je chytrý.

Dala bych všechny poklady světa za to, abych mu to nikdy vysvětlovat nemusela, aby byl bez problémů.

A Tobě bych přála, aby se Ti žádné takové dítě nikdy nenarodilo. Nevíš o čem mluvíš.
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:20:13)
Jenže tohle je něco trochu jiného, může být klidně výborný technik. Ty Dg co popisuješ souvisí.
 Klarisanek 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:33:50)
Ivo, ale Ananta ma svym zpusobem pravdu. Ono totiz to zneuzivani techto diagnoz lidma, kteri takove dite nemaji je pak strasne nefer vuci vam, ktere takove dite mate. Pak to mate HLAVNE VY tezsi, lidi na vas koukaji jako na ty, co se vymlouvaji a vymysli si, proste vas hazi do stejneho pytle s temi, co toho zneuzivaji. Mam to bohuzel doma take, manzeluv syn z predchoziho manzelstvi byl vychovavan tak, ze nikdy nemusel nic, nidko se s nim neucil, mohl se flakat, a kdyz byl v puberte a uz zacal propadat, tak jeho matka vsude sirila, ze je dis-vsechno. Nikdy s nim u zadneho odbornika nebyla, bodejt by jo, ono se to da lehce poznat jestli je dite hloupe nebo dis. Ale vykladala to kazdemu na potkani, jake je jeji dite chudak, ono je to daleko pohodlnejsi, nez se s nim ucit ci ho dokonce vychovavat. A bohuzel takovych rodicu je hodne.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:39:29)
Deniso,Tvůj příspěvek je trochu mimo,pokud s tím chlapcem matka nikdy u odborníka nebyla,tak si může vykládat co chce,nikde na to neberou ohled,protože jak jsem psala na většině škol neberou ohled ani na zprávu odborníka.
 Jája 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:03:38)
Mám v příbuzenstvu děti, kdy si matka vylítala různá dys.., ale děcka byla jen a jen zanedbaná. Na lítání po doktorech měla matka čas, na procvičování školních úloh ne. Učitel byl blbec, když jí říkal, aby na děcka dohlédla, takže nakonec i škola rezignovala. Proč by se měl učitel nervovat, když rodičům to bylo jedno?
 anavel + 3 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:19:16)
Nechci se do toho moc plest, ale proc si si tak jista, ze ty deti nemeli ruzne dys? ty s nima zijes? Asi ta matka nejlip vedela co dela ne? A zase si nemyslim, ze ruzne dys se rozdavaji na potkani. U meho syna to bylo podobne, ve 2 letech si vsichni mysleli, ze je zanedbany a ja spatna matka, nakonec ma syn tezky autismus a mentalni retardaci. Tim nechci rict, ze treba nemas pravdu, jen to,ze obcas neni vse tak, jak to vypada na prvni pohled.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:23:18)
Anavel přesně,to mám taky nejradši,tři odborníci se na dg shodnou,ale příbuzní to ví samozřejmě nejlíp.
 jarda novak dve deti 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 10:57:00)
jen aby jste se z těch odborníku nepopo
 Jája 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 20:25:35)
Žila jsem s nimi tři roky. Děti byly opravdu zanedbané. Proč by se matka starala a dělala s dětmi úkoly, když stačí vydat učitelce, ať je dětem nedává. Tam stačilo, že to děcka nebaví. Děcka byly králové, máma je k ničemu nenutila, ještě jim psala omluvenky do školy, když se jim do školy nechtělo. Ale to jen tak na okraj.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 20:32:46)
Jájo,bez urážky fakt pochybuju,že by kterýkoliv odborník vydal diagnozu na základě toho,že děti učení nebaví.~a~Možná byly zanedbané,ale to nevylučuje dys.poruchu,ne?
 Jája 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(22.10.2010 7:55:36)
Nevím, jak dosáhli toho, že dítka dostala nálepku dys.. Ale protože jsem svého času pracovala ve zvláštní škole a taky v DD pro děcka ze zvláštní školy, vím, jak děti poradna nálepkovala. Dítě je hyperaktivní? Šup s ním do zvláštní, aby ve škole nevyrušovalo. Dítě by zvládlo výuku v pomocné škole, ale rodiče nechtějí, aby denně dojíždělo 20 km? Šup, a mělo posudek, že do školy nemusí. Co jsme s tím jako kantoři zmohli? Leda velký kulový.

Ale tady to má pokračování: dítka dospěla a co se nestalo? Zaměstnavatele nezajímá, že se mu jim do práce nechce a už vůbec neakceptují omluvenku od matinky. Považ, jaká drzost!! A tak se 28-letý mladík plácá tu na Úřadu práce, tu je měsíc zaměstnaný, pak opět Úřad práce, pak týden v práci... Řečí má kolem každé práce, že by se z toho dalo napsat několik dílů seriálu Ulice. Leč cancy za něj práci neudělají, že? A věz, že kombinace lenosti a levých pracek je smrtící. Pokud potřebuje peníze, doma si je vezme, namastí si v hospodě hubu a je spokojený. Pokud doma dojdou, je tu ještě Provident.
 jarda novak dve deti 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 10:21:17)
dnes ma každá nova maminka dítě dys nebo hyper ale děti byly vždycky a budou zas.Dřiv se také musely vychovat i bez těchto nálepek.Někdy je jedna na zadek lepší než deset psychyatru nebo psychologu(oni se tím živí)a některé maminky jsou ve své až opičí lásce velmi neoběktivní. Vždyt právě maminky by měly dbát na to aby jejich děti neobtěžovali ostatní Nemněl ten pán dát na zadek té mamince že zanedbává výchovu?
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 10:33:15)
Jardo,podle Tvého psané projevu,bys zrovna Ty nálepku dys. uživil.~;)
 jarda novak dve deti 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 10:50:36)
Ale děti mám vychované tak že nikoho neobtěžují
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 10:57:11)
To já taky,ovšem čemu říkáš obtěžování,pokud se mě v MHD nechtěně dotkne nohou dítě předškolního věku,není to podle mého obtěžování a vztáhnout na dítě ruku může jen rodič.
 jarda novak dve deti 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 11:14:36)
,,nechtěně"a opakovaně? a na co celou dobu čučí maminka?
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 11:33:58)
Jardo,jestli se pořád vyjadřuješ k článku,tak dítě se dotklo nohy zlehka,maminka ho napomenula a když se to stalo podruhé dítě zvedla,v tu chvíli ho pán uhodil.Jsem na straně maminky,nic hrozného se nestalo a ona reagovala,nečučela.
 jarda novak dve deti 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 11:16:43)
jo a já na rodiče aby to bylo fér
 ba 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(22.10.2010 12:25:06)
No já byla na vyšetření s ml.synem v ped.poradně. Paní psycholožka první co mi řekla, že nemám se synem chodit jinam, protože by mě někdo jinej mohl říct něco jiného. Po testech mi bylo sděleno, že syn má LMD, dys. žádnou nemá - prý zatím. Dále se mě ptala, jestli jsem si všimla, že je hyperaktivní (jako bych ho měla těch 6let zavřenýho ve skříni) a že je nevyhraněnej (pravá - levá ruka). Vyfasovali jsme papír, který platí 2 roky a právě nás čeká další vyšetření. Doufám jen, že "vyfasujeme" jinou paní psycholožku, pokud né tak zažádám o vyšetření někým jiným sama. Udělala bych to dříve, ale nebyl důvod, syn má jen problém se soustředěním a tou nevyhraněností, učí se výborně má jen 1 a 2 - tudíž o proti jiným prkotina. Mě totiž tahle paní přišla stižená svým zamětnáním a prostě, když už do rukou někoho dostala, tak mu už něco našla. Píšu o jedné ženské, neházím všechny do jednoho pytle a také nepodceňuji dys. poruchy, jen reaguju na to, že se to nedá zneužít. Synovec je dyslektik a dysgrafik - tudíž vím, jak "trpí" dítě i rodič.
 Iva 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(22.10.2010 16:19:43)
A můžu se zeptat na důvod vyšetření v poradně? Doporučení ze školy, Vaše podezření na něco... ?
 maw 


Re: Asi nesnáší děti 

(23.10.2010 11:48:53)
Znám případ, kdy v srpnu narozený chlapec byl s matkou v ped.psych.poradně, zda je zralý na zahájení školní docházky nebo ne - matce (už nějaké syny měla) se úplně nezdál - jestli ho má dát do školy nebo ne, tak se šla poradit. Inteligentní byl dost, ale sociálně a psychologicky, jestli to bude ok.
Po nějakých vyšetřeních jí paní ujistila, že chlapec je ok, zcela bez problémů vše zvládne, ať neváhá a do školy ho rozhodně dá.

Po nějaké době školní docházky problémy, matka nasvštívila stejnou poradnu, byla u stejné paní, ta ji horzně seřvala, "proč dávala dítě narozený v srpnu do školy, navíc když je to kluk, proč se nepřišla někam poradit...!!!" Matka říkala, že se radit byla... (nedořekla). Paní psycholožka na ni vyjela, kde jako, v který poradn, že to není možný, a kterej debil jí poradil něco takovýho...
Matka jen odpověděla "Vy."
Bábě spadla brada, matka se zvedla a v žádné poradně už ji nikdo nikdy neuvidí.

Chci tím jen ukázat, jací to jsou někdy odborníci.

A dále: požadavek té paní, abyste nechodila jinam je více než podivný. Je naprosto v pořádku, žádoucí, znát více než jeden názor odborníka, vyžádat si názor i jinde - je to zdravotnicky doporučovaný postup u složitějších věcí. Je to Vaše plné právo. Mně to spíš příšlo, že paní nechtěla, aby někdo jiný třeba přišel na to, že věci nejsou úplně tak, jak ona diagnostikovala.
 wer 


Re: Asi nesnáší děti 

(24.10.2010 8:58:28)
nemyslím si že si někdo takovou diagnozu může vylítat~a~
 co-co 


Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 13:08:40)
Jako učitelka matematiky se často setkávám s dyskalkuliky a nemám s nimi nejmenší problém. Často ale narážím na rodiče. Dys. cokoliv je komplikace, která znesnadňuje žákovi studium, ale podle doporučení odborníka lze velmi snadno odstranit mnoho překážek žáčkovi z cesty, docílit tak lepších výsledků a zvednout sebevědomí, pak už to jde samo. Jde ale o to, že učitel a rodiče MUSÍ spolupracovat. Měla jsem i žáky dyskalkuliky, kteří měli z domova nabulíkováno jenom nedno: teď máme papír, teď už nemůžeš propadnout. To se potom může ten učitel postavit třeba na hlavu...
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(26.10.2010 18:48:09)
Co co,rodiče zase velmi často narážejí na učitele.~d~
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:41:56)
Za druhé,o zneužívání se dá mluvit pokud je to pro ty děti nebo rodiče výhodné a to opravdu není,tak už se proberte,nebo si budeme závidět už i nemoci?Syn má ADHD a Atypický autismus,ve škole jsme si opravdu užili,chcete si to někdo vyměnit?
 Klarisanek 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:05:49)
Ty jsi asi vubec nepochopila, co jsem tim chtela rict? Opravdu si myslis, ze ti nekdo zavidi? Ja nemluvim o tom, ze chtela ziskat nejake vyhody, ale chtela, aby ji okoli jeste litovalo za to, ze na kluka cely jeho detstvi kaslala. Aby obhajila to, ze dite dvou VS vzdelanych neudela ani ucnak. Tenhle druh alibismu se mi velmi prici a zda se mi strasne nefer vuci takovym lidem, jako jsi ty.
 x x 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:29:16)
Pawlo nečil se, nejsi jediný člověk na světě co má problémy. Chápu Tě, ale ty zase musíš pochopit, že není nikdo povinný být nadšený z dětí, které všude lezou, otravují atd. atd a rodiče nezakročí. Je jedno, zda je dítě dis, hyper, super, nebo něco jiného, ale pokud je někde ve společnosti jiných lidí, měl by rodič zajistit, aby dítě neotravovalo ty, co o to nestojí. On ne zrovna každý na to má náladu. Mně taky vadí, když jsem jednou za sto let s přítelem v restauraci bez dětí, chci mít klid a cizí caparti mi furt lezou div že ne do talíře, pod stolem, stahují ubrus, hulákají na celý podnik atd. Ono by to chtělo ohledplnost na všech frontách.
Jasně, že u autorky článku to byla nepřiměřená reakce toho pána (ke smůle autorky), o tom žádná, tipla bych to na to, že má děcek plné zuby, když se tak strašně prosazuje kult dítěte a děti jsou často vychovávány (nebo nevychovávány) k sebestřednosti, agresivitě, ostrým loktům atd. Myslím, že ve všem musí být míra a děti by se měly vychovávat v úctě k ostatním, je to minimálně slušnost. Děti patří do společnosti, ale neměly by být všude středem vesmíru, někomu jsou třeba dětičky šumafuk a chce mít svatý klid.
Jinak so se týče toho, že někdo dis na entou udělá matirutu s odřenýma ušima, protože je přece táááák chytrý a nemůže za to, tak to je jako kdyby moje dcerka chtěla být mistriní ve skoku dalekém, přestože má kratší nohu a přitom umí taaaaaaaak krásně skákat do písku a běhat. Prostě když někomu něco nejde (ať už z jakéhokoliv důvodu), tak se má snad zaměřit na to, v čem je dobrý a kde mu jeho vada, nedokonalost nebude vadit, ne?
Je to dost složité, snad jsem to napsala pochopitelně. Oni lidé mají různé vady a problémy a každý má nadání a talent na něco jiného, tak proč ho cpát do něčeho, co mu prostě nepůjde, i když na to má diagnozu? ~d~
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 13:35:52)
Jo Žabátko,ale ten dyslektik může excelovat na VŠ technického směru,tak proč ne.~d~
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:42:57)
Dala bych všechny poklady světa za to, abych mu to nikdy vysvětlovat nemusela, aby byl bez problémů

Iva to napsala výstižně i za mě.~R^
 Lída+2 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:43:54)
Iva to napsala výstižně i za mě.
Taky s tím souhlasím ...nebaví mě to být DYS a nebaví mít takový starosti s tím u syna,aby aspoň on se měl líp.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:48:59)
Lído,já pochybuju,že to kohokoliv baví,docela bych chtěla vidět ty rodiče,co prosí odborníka,aby jejich dítě bylo dys.~a~
 štěpánkaa 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:14:08)
Pawli, stačí začít učit a takových rodičů uvidíš.... Bohužel ne každý rodič je na výši a ne každý psycholog a podle toho ty diagnózy a požadavky rodičů taky vypadají...~3~~3~
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:22:18)
Štěpánko,já nepochybuju,že jsou rodiče,kteří by chtěli pro své potomky různé výhody a aby vystudovali jak se říká zadarmo,ale takhle to nefunguje a Ty dobře víš,že ne,takže jim to k ničemu není,což pochopí i průměrně inteligentní delfín.U dcery ve třídě jsou tři dyslektici,žádné výhody nemají,ani to málo,co jim napíšou z poradny škola neakceptuje,pracují s nimi rodiče,přesto děti propadají z ČJ a cizích jazyků.Takže mě fakt uniká smysl toho,proč by si někdo tuhle dg sháněl.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:25:50)
Štěpánko a taky,píšeš požadavky rodičů.U vás se ptáte rodičů jak učit?To jste vyjímka,tady se maximálně přihlédne k papíru z poradny(a to ne vždy) a rodič si může povídat co chce,nikdo se ho neptá.
 štěpánkaa 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:32:38)
Pawlo~t~~t~~t~ Rodiče (někteří) nám totiž poskytují nevyžádané rady, víš....~y~ (např. - a tu kvadratickou rovnici, to on na právech potřebovat nebude, není nutné ho to učit, atp.)
Ne, ve skutečnosti je to tak, že já se rodičů dětí s dys- ptám co si představují, co jejich dítěti pomůže, prostě proto, že nemám dost zkušeností a každému dítěti pomůže něco jiného. Dle doporučení psychologů si škola - jdnotliví učitelé - stanoví, co bude kdo dělat, rodiče si stanoví co budou dělat a všichni doufají, že to dítěti pomůže.
 Pawlla 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 13:39:15)
Štěpánko,ale my mluvíme každá o něčem jiném,ano rodiče mohou dávat nevyžádané rady učitelům,doktorům,řidiči trolejbusu,ale to je tak všechno,škola nemá povinost poslouchat rodiče,tak jak ten doktor nebo řidič,takže pokud tak činíte,nechápu proč.Škola by mohla přihlédnout ke zprávě z poradny,ale bohužel ne vždy to tak je.
 štěpánkaa 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 16:33:12)
Pawlo, já jsem se ty 2 věci snažila odlišit. Některé zprávy z poradny mají nulovou použitelnost a prospěšnější je vyslechnout rodiče. Samozřejmě, že jakákoliv spolupráce školy a rodičů začíná tou zprávou z poradny (event. posláním dítěte do poradny.~3~
 wer 


Re: Asi nesnáší děti 

(24.10.2010 9:17:24)
štěpánko sama mám dys ,a dvě děti taky, a ano,někteří učitelé se chovají hrozně,dávají najevo že je to výmluva, nebo si myslí že o tom oni musí vědět víc ,ale neví
a pak jsou učitelé bezvadní
 JiBi* 


Re: Asi nesnáší děti 

(22.10.2010 21:53:39)
Ivo, promiň, ale nechápu, jak může tvůj syn mít dyslexii, když ještě není ve škole.
Žáden seriózní odborník takovou diagnózu nestanoví, dokud dítě nechodí do školy.
 wer 


Re: Asi nesnáší děti 

(24.10.2010 9:20:58)
~R^ asi jsou i neseriozní odborníci,už jsem se stím setkala i v nějakých článcích o SPU, já si myslím že ve školce se to stanovit nedá,není ještě znát co je SPU a co nezralost
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:18:08)
Já ti věřím, že je to jak píšeš, jen je těch různých dis dnes nějak moc a to že se rozdávají příliš, diskutují i odborníci, to není můj výmysl, já nejsem diagnostik, ale trošku o tom něco vím, i když pracuji v jiném oboru.
 Lída+2 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:27:04)
Ananta v něčem máš pravdu ve výkresech se toho moc nepíše...převážně čísla a to mi jde super. VYmyslet...nakreslit..udělat výkresy.~;)

Kdybych měla psát celý dny nějaký texty..to by nešlo.
 anavel + 3 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:26:59)
super napsano! souhlasim. Ja se synem jako hodne malym makala jak vztekla, zatimco ostatni maminky sedeli a povidali si u kaficka, nikde nebyl videt vysledek, nakonec mi rekli, ze je zanedbany a ja neschopna matka, ktera si nejake problemy vymysli.
 Lída+2 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:22:54)
Ananta
a víš jak já jsem přišla k svým DYs poruchám s kterýma nikdo nic nedělal....přeučili mě z leváka na praváka..je to terno....fakt Ti povím. navíc se DYS poruchy píšou s tvrdým a to vím i já(jak by řekl můj manžel- zdůvodnit to umíš nádherně jen to nepoužíváš....)

1. co to dělá mě....paličkuju jako levák, pletu a háčkuju jako pravák
šiju jako levák...na vleku se držím jako levák.....řežu věci pravou. píšu teda pravou,ale umím to i levou....
A teď záležitost tento týden...manžel donesl nový otvírák na konzervy- nejsem to s ním schopná otevřít...musel by být opačně a pak by to nerozděl manžel a dvě děti...~:(
TY chyby co napíšu i dkyž to přečtu nevidím.FAkt super záležitost ti povím.
aLE NAUČILA JSEM se s s tím žít.Nevymlouvám se na to....

A co mi to udělolo dál: ve škole nálepku lempla,ale já se učila dalo mi to víc práce a stejně na hlas čtu hůř než moje děti v první třídě....

2. a teď co to přineslo mím dětem:
mladší to zdědil a má čerstvě diagnostikovanou dysortografii a dyslexii
je to super. Krom běžných úkolů s ním už od půlky července děláme divná cvičení, který s ním dělám já a to to mám víc jak on...nevyčerpává to jen jeho.....
ty děti se tak snaží, že jsou ze školy mnohem víc unavený víš.


Možná než začneš odsuzovat.Zkus se s někým seznámit....a zjistit jak moc ho to baví.....třeba pohádky klukům jsem četla naposledy když jim bylo asi 3roky....pak četl manžel...už jsem se před nima styděla....že mi to nejde. Dokonce Luk(12let) nemá poruchu a když manžel není doma a je večerní čtení. Tak jde a řekne" maminko já DAníkovi přečtu" pak příjde a řekne. Vím , že Ti to moc nejde a tahle je to lepší.
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:31:59)
Sorry za to dys, já vůbec nevím proč jsem tam psala měkké "i"... nechápu, fuj, se stydím, já to vůbec nepoužívám, dělám v úplně jiném oboru, tohle jsem psala jen u zkoušek ve škole a nevím proč mi tam skočilo to íčko... jdu se bodnout. Jinak za tím že se to s dysporuchama přehání si stojím. A nebo je teda něco blbě a proč je jich tolik?
 Lída+2 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:47:29)
Ananta proč jich je tolik. Já myslím, že toho je pořád stejně.ze čtyř dětí jsem v první byla já DYS

Protože, když jsme byla malá já..tak se PPP s dítkem nechodilo...byla to ostuda...... proč nevím~a~
Kdo tam šel měl dítě debílka(tohle , když mi mamka řekla jsem teda nemohla)

A je víc informací a tak se na to líp příjde.A rodiče tam s tím dítkem dojdou.Bohužel se jim dostane odpovědi: a co s tím chcete jako dělat...~q~

A hlavně...já pilně pracuju na zlepšení. Dostala jsem typ od sousedky na jednu paní. Má kluka 15let. TA mu pomohla cvičením. A já už s DAnem taky pilně cvičíma doufám, ež to pomůže.

A
 wer 


Re: Asi nesnáší děti 

(24.10.2010 9:28:44)
Lído tak nějak,myslíme si v rodině,že dys je i můj tatínek,jenže tehdy se to nediagnostikovalo vůbec,prostě měl čtverky,vyučil se,byl šikovný a zručný,pak si udělal střední školu technického typu,kde byl za hvězdu,ale v pravopisu dělá chyby dodnes

 anavel + 3 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:38:14)
a nezda se ti, ze to muze byt tim, ze jsou dnes lepe diagnostikovane????
 maw 


Re: Asi nesnáší děti 

(23.10.2010 11:57:52)
Ne, je to tím, že rodiče se dítěti nemohou, nechtějí, neumejí, nezvládají věnovat.
Buď na to z nějakého důvodu nemají, nebo by chtěli, ale jsou od rána do večera v práci, nebo neumí dítě zabavit, a pokud je takové dítě od přírody živější, tak pak dostane nálepku hyperaktivní, nějaká diagnozka, léky na uklidnění...
A ty matky - a že nejsou hloupé - mu je dávaj!! V pěti letech!!!
Místo, aby se šly s klukem někam vyřádit...

Dětí jsem se nahlídala dost, když jsou unavené, nevymýšlí blbosti a hyperaktivity se nekonají. Každé dítě potřebuje zabavit trochu jinak, hlavně činnost, a pestrou, a která ho fakt zaměstná (a vyčerpá). Totéž každý den nikoho nezaujme a neunaví.
Vzít dítě do ZOO, dělat s ním dřevo, chodit celý den po kopcích... neznám žádné, které by se po večeři spokojeně nesvalilo do postýlky.
 wer 


Re: Asi nesnáší děti 

(24.10.2010 9:31:34)
no fajn,a to jako po návštěvě ZOO,a dřevu se dítku rozsvítí v hlavě a bude z ničeho nic ČÍST~e~
teda doufám že nejsi ušitelka
 Ines 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(25.10.2010 9:05:13)
pleteš si hyperaktivitu a temperamentnější povahou....
 Iva 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 21:40:50)
Ananto víš proč je toho tolik?

Moje sestra byla ve 2.třídě ZŠ v pedagogicko-psychologické poradně. Bylo to v roce 1986. Mámě tam odborníci řekli, že má LMD, a že bude ráda, když proleze základku, protože LMD=být úplně blbý.
Ségra prolezla nejen základku, ale i střední, i nástavbu. Stálo jí to strašně úsilí, maturitní otázky se učila zpaměti, dřela se denně do noci jak blázen.

Pořád si chtěla dokazovat že je dobrá, protože měla v živé paměti, jak jí učitelky na ZŠ ukazovaly celé třídě, jak neumí číst. Musela číst nahlas před všemi dětmi, jako odstrašující příklad!!!
Dneska se té diagnoze říká "dyslexie".

Tak moc si dokazovala že je dobrá, až spadla do bulimie, ze které se hrabala 14 let.

Tak asi tak. Případy dys- až tak moc nenarůstají, to jen diagnostika a přístup k těmto dětem se změnil....
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:34:27)
Přeučování z leváka na praváka byl velký omyl, a nadělal bohužel hodně paseky, :-(
 Ecim 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:07:36)
To je pravda. Znám ze svého okolí případ paní (generace mých rodičů), která jako přeučená levačka skončila s četnými poruchami ve zvláštní škole - úplně zbytečně. ~n~
 Lída+2 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:56:26)
Ecim
mě tam málenm šoupli taky....a to jsem šla do první třídy v roce 1980~a~
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 14:03:07)
Ono se to ale dřív myslím nevědělo, že to takhle zarajbluje mozkem, já už si nepamatuju všechny vedleší příznaky přeučení z leva do prava, ale vím že jich nebylo málo a byly tam i nějaké psychické poruchy a poruchy chování.
 wer 


Re: Asi nesnáší děti 

(24.10.2010 9:50:01)
uf,tak to vidím že jsem měla štěstí,první třída rok 1976/78,ve duhé mě dali do "dyslektické" třídy tam nás bylo jen 15 dětí, rodiče se naučili jak semnou cvičit jak mi pomoct,to bylo dobré (akorát v rámci školy na nás někdy hleděli jako na třídu blbečků,např jsme nenacvičovali na spatakiádu,aby sme to škole nekazili,tehdy ve čtvrté tř. mi to bzlo hodně líto~t~)

pak přišela 5tř. druhý stupeň, a to bylo jak hození do studené vody,někteří učitelé si s dys nevěděli rady,někteří si mysleli že jsem blbá, já jsem si nevěděla rady s ničím,nebyla jsem zvyklá mít víc než jeden dú na druhý den, a ktomu spoustu čtení a jiného procvičování,a teď najednou všechno zvládat sama........
ale byli tam naštěstí i skvelí učitelé (hlavně češtinářka)

bráchu pak naši do "dys" třídy nedali,nechali ho ať bojuje v normální třídě od začátku,ale věnovali se mu,věděli jak na to

no představa že bych skončila ve zvláštní ~q~
 Jája 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 12:07:57)
Nadělal hodně paseky, ale drtivá většina různých nástrojů a přístrojů je jen pro praváky. My měli v práci nůžky pro leváky a nikdo s tím nic neustřihnul , to se nedalo vzít do ruky. Takže z praktického hlediska to pochopím: oni se prostě snažili děckám usnadnit život.
 Barča 2 kluci 
  • 

Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 13:02:44)
Praktické hledisko - no nevím. Moje maminka je přeučený levák. Píše sice pravou, ale jinak všechno dělá levou. Tak ji ve škole naučili opravdu jen a jen pravou psát. Můj ml. syn je sice pravák, ale některé věci dělá levou. Nesnáší pracovní činnosti ve škole, neustále je upozorňován na to, že např. nůžky se drží v pravé ruce apod. To jsem upozorňovala, že je nevyhraněný, ale má smůlu, když hold někdo nechce pochopit tak nepochopí - tudíž je brán za nešiku a nemehlo.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 13:42:18)
no, tak ať se pak nediví, že ji jednou praští lopatou ~a~
 karma 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 10:37:10)
Neber to osobně, ale já si jako bezdětná taky (při pohledu na dítě v záchvatu vzteku) říkala, že teda moje dítě se jednou takhle chovat nebude...cha cha, to jsem se teda spletla. Ale nic ve zlém, vím, jak to myslíš, jsem zastáncem hodně demokratické výchovy, nikoli liberální bezvýchovy. kult dítěte "vod camaď po camcaď"
 Ananta 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 10:55:45)
Ale jo, záchvat vzteku patří k vývoji, to já zase jako spec.ped vím :-) myslela jsem to tak, že když dítě bije někoho lopatkou po hlaviččce, tak ho to nenechám dělat jen proto že je v období vzdoru, kde najít tu hranici musí být v praxi dost náročné.
 Ecim 


Re: Asi nesnáší děti 

(21.10.2010 11:54:48)
Ananto, souhlasím. Hrozně mi vadí, když se rodiče a jiní příbuzní nad dítětem rozplývají, i když vyvádí hrozné věci. Před lety jsem zažila situaci, kdy se mé tetě jedna kamarádka chlubila svým vnoučkem a nadšeně vykládala, koho kdy ten úžasný chlapeček praštil nebo pokousal. Měla jsem co dělat, abych neřekla něco velmi peprného.

On je ale rozdíl, pokud živé dítě o někoho omylem zavadí a maminka jedná, a když dítě do někoho kope schválně a maminka kouká, jako kdyby se nic nestalo.
 maw 


Re: Asi nesnáší děti 

(23.10.2010 11:36:36)
Promiň, ale to s bezdětností nemá nic společného, jen s mindrákem, co ten pán má, když je psychicky tak labilní, že ho vytočí malé děcko, které se ho dvakrát dotkne, tak že je schopen mu ublížit, má sedět v Bohnicích.
A máš názor jako sobec, co o světě ví pramálo. Copak nemáš sourozence, mladší sestřenic, nebo malé synovce, neteře, nestarala ses nikdy o žádné dítě, nejezdila jsi na tábor, nic a ani nemáš trochu bystrosti a citu, aby sis to dopočítala?
Je spousta rodičů, co vychovává děti normálně, ale děti už na svět nějaké přicházejí, a hlavně, každé normální zdravé dítě je prostě neposedné a nevydrží sedět půl hodiny v klidu v metru...
Stejně tak se lidi rozčilují, když je maminky baví, aby děti v klidu seděly, a děti něco nahlas vyprávějí... Tuhle jsem jela, malá holčička s babičkou a dědou, zpívala si docela nahlas, slova ještě žvatlala, ale bylo poznat, že zpívá fakt dobře, melodie krásná, doma se jí museli v tomto směru hodně věnovat. Babi s dědou se snažili, aby nezpívala tak moc nahlas, ale jí byly sotva 2 roky. Zrovna mě to sice rušilo, ale co bych měla říkat? Ať nezpívá, neboť mě to ruší? Ne, radši jsem si poslechla krásný zpěv krásného děcka a bylo mi veseleji. Vždyť to bylo hezký. Jen nezdravý nemocný dítě sedí způsobně jak zasraženej špunt.
A když rodič nefunguje, zkuste s dítětem konverzovat, takhle malé z toho mají ZÁŽITEK, kolikrát se zarazí úplně, nebo se naopak hezky rozpovídají... A rozhodně pak nemají čas vás okopovát.
 Eecta 


stejna mince 

(21.10.2010 10:14:21)
je to trochu jine, neslo o dite, ale meho psa... v metru, pes kosik, nakratko na voditku, ja kolem sebe 2 deti a pupek...

pes je mooooc sympaticky, i kdyz velky, lidi ho neustale otlapkavaji, tahaji za ocas, leze mi to na nervy - nastesti je pes hodny a necha si to libit. ale tenhle pan ho samou laskou tak poplacal po hlave, div si pes nesecvakl jazyk zubama. v te sekunde jsem se k panovi natahla a stejnou merou ho taktez poplacala po hlave. a usmala se na nej. ani necekl a radsi vystoupil:)

kdyby placl moje dite, natoz bezduvodne, udelam mu taky to same, pupek nepupek, to si nesmi dovolit. a jiste bych ani nemlcela.
 Inka 
  • 

Re: stejna mince 

(21.10.2010 10:31:17)
To je dobrý! Když budu mít někdy potřebu aby mě někdo pohladil, pohladím jeho psa, třeba se mi to vrátí :)
 Jája 
  • 

Re: stejna mince 

(21.10.2010 12:09:38)
Tím chceč říct, že pán měl taky několikrát kopnout tvého syna pod koleno?
 Petr_Ptak 


Re: stejna mince 

(21.10.2010 12:31:23)
Že je její pes sympatický se mi pokoušela vysvětlit paní ve chvíli, kdy mi její labrador stál předníma packama na bundě a z deseti centimetrů mi štěkal do xichtu...
 Markéta, kluci 8 a 2 
  • 

Re: stejna mince 

(21.10.2010 13:40:29)
Ty jo, proč jsi prostě pánovi neřekla, ať tvého psa tak vehementně nehladí, že ti to leze na nervy?
 Dáňula 


Re: stejna mince 

(21.10.2010 15:26:24)
NO to nechápu, proč je necháš psa osahávat? Já teda se psem moc mezi lidi nechodím a když už, tak teda k němu nikoho nepouštím, bo lidi jsou různí a nemusí vždy dobře zareagovat.
Tak jim řekni - prosímvás nechte psa být, nemohu zaručit, že nezaútočí pokud na něj budete sahat(i když to nemusí být pravda). A máš klid od hladičů.
Plácat někoh po hlavě za to, že ti poplácal psa je fakt ujetý, sry. Buď si to poplácávání ošetřím předem, nebo prostě pak nesu následky (teda v tomto případě pes).

Co se původního článku týče, ten pán to fakt přehnal a já bych na něj asi taky spustila. Nicméně když teda vidím, že je dítě neklidné, tak ho posadím někam stranou, kde ůže kopnout tak maximálně mě. ~d~
 hanci neposeda 


Re: stejna mince 

(21.10.2010 21:36:14)
Danulo, presne souhlasim, ze to pan prehnal a take bych mu neco rekla, ale zaroven bych sama taky posadila dite preventivne jinam, pokud by to slo, abych sedela vedle pana ja, nebo bych dala ruku na synkovy nohy, nebo tak neco. Autorce verim, ale neda mi to nevzpomenout na radu situaci, kterych jsem byla svedkem, kdy se nekdo jen krive podival na kopajici dite a matka pak nasledne sve dite jeste schvalne v kopani "povzbuzovala" nebo se tvarila jako nic nebo zacala jecet, co vam vadi, vzdyt je to batole! (vsechny situace jsem v MHD uz videla) A jeste musim rict, ze nekomu (obzvlast starym dedkum) staci jen maly dotek a ohen je na strese.... A to nejen v metru... Takze priste radim prevenci pred akci :) Ale jinak si myslim, ze autorka jednala spravne.
 Pruhovaná 


Re: stejna mince 

(21.10.2010 16:54:29)
Skvělej nápad. Až kem ně zase budš čmuchat nějaké tele u vchodu do obchodu, půjdu a očmuchám a poslintám páníčka.
Tahleta "hodná zvířata" mi fakt lezou na nervy ~:(
 Oliverka 


Re: stejna mince 

(22.10.2010 4:02:53)
Dobre jsi udelala. Pokud mam nutkavou potrebu pohladit ciziho psa, vzdy se nejdriv majitele psa zeptam na povoleni. Pokud rekne ne, respetkuju to.

Pan v pribehu to prehnal. Nikdo nema pravo fyzicky trestat jinou osobu a je jedno zda se jedna o dite ci dospeleho.
 Hilly. 


Tímhle se právě vychovává 

(21.10.2010 11:44:07)
Takto se dítě vlastně naučí, že lidé jsou všelijací a že všechno co udělá(i nechtěně), může mít nějaké důsledky. Jen mu to umět dobře vysvětlit, aby se z toho dobře poučilo.
Jinak bych z toho nedělala drááma, že nějaký pán plácl mého nezvedeného synáčka, i když si to samozřejmě NESMÍ dovolit.
 Jája 
  • 

Re: Tímhle se právě vychovává 

(21.10.2010 12:13:12)
Hilly, přesně!!!!
Kdysi mi řekl jeden pán, když moje dítě nezvladatelně zlobilo: "Čemu se divíte? Když si svoje dítě nedovedete vychovat sama, tak se nedivte, když vám ho budou vychovávat cizí." Že nebudou brát ohled na jeho útlocity, mi v ten okamžik bylo jasné. Já můžu dítěti vysvětlovat, můžu ho politovat, ale cizí se s ním machat nebude.
 HANA 
  • 

Kde je omluva? 

(21.10.2010 11:56:51)
V celém článku postrádám slova "pane, promiňte"! Je jedno v jaké intenzitě se dítě dotklo pána, je jedno, zda ho ušpinil, či nikoliv. Je jedno, zda je hyper nebo nehyper. Možná, kdyby se zakladatelka pánovi omluvila a synovi ukázala , že i tak se lidé mají k sobě chovat, situace by se tak nevyhrotila.
 alžbjeta 


Re: Kde je omluva? 

(21.10.2010 11:58:26)
než jsem to poslala, napsala jste totéž... :-)
 maw 


Re: Kde je omluva? 

(23.10.2010 12:03:31)
Já daleko více postrádám slova toho pána - ať už směrem k dítěti nebo k mamince, vůbec se nesnažil situaci řešit, jen pod záminkou útočil.
Je to jako jít v tlačenici v metru ven a dotknete se policajta a on vás rovnou vezme obuškem nebo zastřelí, ne?
Kde jsme?
Snad první fáze je, že se ozvu, něco řeknu.

Když se o mě malé dítě otře a vidím, že matka to řeší... tak co?

Omlouvat by se tady teda měl hlavně ten pán.
 alžbjeta 


připomínka 

(21.10.2010 11:57:01)
o chování toho pána ani nechci diskutovat.
na druhou stranu mi v článku chybělo, že by se autorka za to "drcnutí" syna pánovi řekla třeba "pardon" nebo "promiňte".
s dětma metrem taky jezdím a pokud k něčemu takovému dojde, přijde mi to naprosto samozřejmé. přijde mi, že lidé pak i lépe reagují, pokud už jste s nimi alespon takhle navázali kontakt.
 anavel + 3 


Stalo se mi neco podobneho 

(21.10.2010 12:13:48)
akorat dotycna pani meho syna kopla do ruky, bylo to v krame, ja ji tam udelala takovou scenu (byla jsem i hodne sprosta), ze na ni vsichni koukali, z kramu odesla bez nakupu a schovavala hlavu v satku.
 Berdulka & Anja & Alexander 


Chovani toho pana moc diskutovat nechci  

(21.10.2010 12:30:00)
- to je mimo misu bit cizi dite, spis me zarazilo, ze jste dvakrat videla, jak se synek pana "dotknul" a nijak jste nereagovala... Myslim si, ze svemu diteti vysvetlit, ze pan ma ciste kalhoty a jde treba do prace by bylo na miste. Treba by ten pan vaseho kloucka potom neuhodil...
 Inka+Viki 
  • 

Re: Chovani toho pana moc diskutovat nechci  

(21.10.2010 12:44:55)
Přidávám se - autorka slovo omluva vůbec nezmínila, pán reagoval až na druhý kontakt s klukem.
 maw 


Re: Chovani toho pana moc diskutovat nechci  

(23.10.2010 12:09:39)
Reagovat UŽ na druhý dotek dítěte?
Já nevím, při prvním doteku si nejsem jistá, zda se to fakt stalo, kolik to bylo, při druhém dám pozor, pak buď kousek uhnu (když se dítě neroztahuje nějak enormně), nebo dám najevo, že mi to vadí, nebo něco - klidně a jemně a zdvořile řeknu. Ale pokud vidím, že maminka už si to s dítětem řeší, aby se to neopakovalo a dítě nepřišlo bažinama, tak se nezblázním. Ono to někdy tak úplně nejde, i když se všichni snaží.
Mně třeba kopalo dítě v letadle do sedačky zezadu - být to dospělý, tak se ozvu dost. Ale bylo to dítě kterýmu ty nožičky vycházely prostě na dýlku akorát do mých zad, nemohlo rozumně sedět jinak. S rodiči jsme si to pohledem ujasnili - já jsem viděla, že si toho všimli a že se snaží to eliminovat, a já nebudu na ně nebo na dítě startovat, protože i pro mě jsou sedačky v letadle špatně rozměrově (nevejdou se mi tam kolena), dítě bylo malé na to, aby mělo nožičky přes hranu dolů, ale dost velké, že natažené prostě byly do zad mé sedačky. Cesta proběhla v klidu a nerušeně, rodiče se snažili, já jsem nestartovala na občasné drbnutí.
Pořád lepší než vyžraná matrona co zabíráv MHD 1,5 sedadla a dívá se na vás křivě, že ji utlačujete.

 NL 


Re: Chovani toho pana moc diskutovat nechci  

(25.10.2010 15:30:45)
Možná, že se neomluvila, autorka to nenapsala, ale i tak je útok na malé dítě od dospělé osoby neomluvitelný!!!
 Panímáma 
  • 

Omluva 

(21.10.2010 12:48:32)
Kdyby moje dítě někoho schválně nebo neschválně koplo, tak bych se dotyčnému omluvila. Pokud by se to stalo podruhé, ještě jednou bych se omluvila a vzala bych dítě na ruce, nebo si sedla jinam, aby to už nemohlo udělat.
Kdyby kdokoliv moje dítě napadl, tak bych ztropila pěknou scénu. Uhodit dítě je neomluvitelné. A jak tady někdo už psal, pán si to měl vyřídit s matkou a ne s batoletem.
 magdusa 


Re: Omluva 

(21.10.2010 14:54:19)
Stareho psa novým kouskům nenaučím - vyřizovat si něco s matkou, která se neumí omluvit za to, že její kluk kopne a je uplně jedno či vědomě nebo ne člověka? Pán se chopil situace. takhle by spratek videl, ze "srat lidem na hlavu" lze bez následku. Že matka pána seřvala je věc jiná, pořád mu za zadkem stát maminka nebude... Pokud s cecíku nebude pít celý život.
 magdusa 


Re: Omluva 

(21.10.2010 14:56:18)
z cecíku. puvodně jsem chtěla napsat Stát za zadekem
 Borny 


Re: Omluva 

(21.10.2010 18:36:31)
Ano to je pravda, mohla jsem se dotyčnému omluvit, ale v tu chvíli kdy Míša do pána poprvé drcnul, jsem to prostě nevyhodnotila za tak strašný provinění - to byl můj špatný odhad. Po druhé to ovšem bylo strašně rychlé - snažila jsem se Míšu zvednout ze sedačky aby byl co nejrychleji u mě a pak bych se pánovi omluvila, nicméně dotyčný byl mnohem rychlejší a stačil ho plácnout ještě dřív než jsem stačila dítě zvednout ze sedačky a než jsem se stačila omluvit. On se vůbec nerozmýšlel, spíš mi přišlo, že vyloženě čeká na záminku.
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Omluva 

(22.10.2010 11:01:50)
Mně vždycky přijde divné, když malé děti sedí samy na sedačce. Jednak zbytečně zabírají místo, jednak se jim tam špatně sedí, jelikož to jsou sedačky pro dospělé a ne pro batolata, takže ty se tam různě vrtí, cloumá to s nimi, nevidí z okna, tak se zvedají... tím můžou udělat spoustu mírných okopnutí a drcnutí ve sém okolí. Já děti vždycky brala na klín, nohy natáčela na bezpečnou stranu a nikdy nebyl problém....

Co řci k této situaci, jasně, že pán to přehnal, ale kdo to z nás občas nepřežene...jasně, že to mrzí. Ale zase bych se tím zas až tak nezabývala. O to více jsem dbala naprevenci.
 Petra 
  • 

Re: Omluva 

(22.10.2010 11:18:02)
Martina psala, že je těhotná. Takže si malého na klín vezme dost těžko.
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Omluva 

(22.10.2010 11:28:59)
I těhotná jsem si brala děti na klín... v pátem měsící psala - tak to snad lze. ~;)
 maw 


Re: Omluva 

(23.10.2010 12:15:16)
Každému je jinak.
A co by to řešilo? Tím spíš by se dotkly někoho okolo, zabrali více míst ado šířky, botičky byly výš...
Naprosto mě nevyvádí z klidu, když těhotná má dítě zvlášť na sedačce, a nevádí mě z klidu ani když těhotná není (nebo to není ještě vidět).
Z klidu mě vyvádí smradlaví lidi, zahulení lidi, homelessáci a báby, co zaberou 2 sedačky a odmítají se posunout, když si vedle nich sednete a z druhého sedadla padáte, jak málo máte místa.
Nebo lidi, co jdou kolem vás a nějakým zavazadlem vás praští do obličeje, ramene, a to hodně a neřeknou vůbec nic.

Hlavně, aby ty těhotný, s dětma byly radši někde zalezlý, bodejť by jim chtěl někdo kousek uhnout nebo projevit pochopení
 maw 


Re: Omluva 

(23.10.2010 12:11:48)
Vem si v pátém měsíci tříleté dítě na klín, když máš třeba ještě batůžek nebo tašku.

Krom toho daleko víc míst zabírají rozvalení lidi s batohama, báby s taškama....
 maw 


Re: Omluva 

(23.10.2010 12:10:27)
Přesednou si v pražské MHD? :-))
To jde málokdy.
Přesednout si taky mohl pán, když mu to tak vadilo.
 Tenna /2 


Těžko hodnotit 

(21.10.2010 13:50:13)
Je těžké hodnotit situaci, u které člověk nebyl a má informace jen z jedné strany. Je možné, že dotyčný pán ve své reakci neomluvitelně přestřelil (pak bych reagovala úplně stejně, jako autorka), ale stejně tak je možné, že chování kloučka zkrátka vnímal jinak, než jeho maminka (i tak by ovšem měl řešit situaci slovní reakcí a ne bitím dítěte). Vím dobře, jak se malé děti dokáží vrtět na sedačkách a jak je těžké je uhlídat, aby nikoho kolem sebe nekopli. Nejdůležitější v takových situacích asi je, aby bylo jasně patrné, že matka se snaží mít situaci pod kontrolou - v opačném případě se může stát, že dotčení lidé budou reagovat sami a možná i razantněji, než je mamince milé.
 Gabriella, 2 děti 


podivný popis situace 

(21.10.2010 14:03:27)
Tenhle popis situace mi poněkud "smrdí". Můj synáček bobeček je úúúplnej andělíček... je tedy sice hyperaktivní a možná i něco navíc, ale můj andělíček se toho člověka jenom úúplně zlehýnka dotknul a napodruhý se ho možná snad ani nedotknul a ten zloduch ho hned praštil, chudáčka ubohýho.
Klidně je možný, že pán přišel domů a manželce si postěžoval, co to dnes potkal v metru za famílii - děcko nezvedený, celou dobu do mně strká, po sedačce skáče, člověk nemá chvíli klidu, věčně aby byl ve střehu a uhýbal nějakýmu kopnutí... když to překročilo meze, tak jsem ho přes zadek lehce třepnul a matka hned začala ječet jak stará siréna - no kdyby desetinu toho jekotu zavčas investovala do vlastního děcka, tak z něj není takovej vejlupek.
Kdo z těch dvou má pravdu netuším, já u toho nebyla, jen mě tak napadl ten starej vtip o prodavačce, zákaznici a tvrdým chlebu v sámošce.~;)
 Paraple 


Re: podivný popis situace 

(21.10.2010 15:31:53)
Souhlasím s vaším příspěvkem. Každý vypráví svoji verzi. Pokud se přímo nezúčastním nějaké situace, nemůžu hodnotit. Ikdyž jsem máma jedné malé čertice, tak mě občas taky některé dítě naštve. A naopak. Moje dcera je trochu hlasitější v ústní projevu a né každému se to musí líbit.
A omluva je samozřejmostí ať se jedná o nechtěné i chtěné kopnutí.
 Marta 
  • 

Re: podivný popis situace 

(22.10.2010 23:27:50)
Dost mě zaráží,kolik příspěvků zde omlouvá onoho pána,který dal malému přez zadek.Ať už mu chlapeček udělal cokoli,podle mě ho nemá co mlátit(nebo jen plesknout přez zadek), od toho tam má snad maminku.Nevím, jak by se líbilo vám,co se dotyčného muže zastáváte,kdyby to bylo vaše dítě.mně by se to rozhodně nelíbilo.Kam jsme to proboha dospěli,když cizí lidé mlátí cizí děti a ještě se zde dočkají zastání.Když mu to dítě lezlo na nervy,tak si snad mohl přesednout sám,ale mlátit????
Jak se měla nebo neměla zachovat maminka,to je přeci uplně jiná kapitola.
 Katerina17 


Re: podivný popis situace 

(23.10.2010 22:43:51)
Tak normálně si tady příspěvky pouze přečtu, nikdy nereaguji, ale dnes musím....také nechápu, kolik lidí se zde zastane nějakého chlapa, který (ať už z jakéhokoli důvodu) plácne cizí dítě. Vždy se vžijte do stejné situace - přála bych si vidět, jak by reagovaly maminky, které se tady oného pána zastávají. Že se nestydíte!!! On na to neměl absolutně právo, ať už se stalo cokoli. Takže souhlasím se všemi, kteří napsali, že si to měl vyřídit s maminkou.
 Katla 


at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 15:57:48)
cizí chlap nemá co sahat na dítě a už vůbec ne ho uhodit ...mel vystartovat na matku, třeba jí i vynadat, mne je to jedno, ale kdyby mi takhle napadl dítě, tak volám ostrahu
 metty, 3 kluci 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 18:13:55)
Přesně, co má co cizí člověk sahat na mé dítě? Vy by jste si dovolili uhodit cizí dítě? Já ne, pokud byl nějaký spor, vždycky jsem to řešila nejdřív s rodiči dítěte. To je takový problém říct:"Paní, hlídejte si to dítě, kope mě do nohy"? Podle se pán choval jako debil. Ať už chlapeček zlobil nebo nezlobil, na tohle nemá právo!
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 18:51:36)
Já klidně. Už jsem od toho jednou nebyla daleko. Jednomu spratkovi jsem řekla, že "jestli toho nenechá, dostane ode mě na zadek." Maminka sice něco brblala, ale spratka si pro jistotu držela dál ode mě.
 Pawlla 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 19:03:19)
To jsi tedy hrdina~b~
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 19:11:40)
A co má chudák člověk dělat, když maminka nadšeně sleduje, jak její zlatíčko roztomile řádí, až mají lidé okolo krvavé šrámy?
 metty, 3 kluci 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 19:54:42)
No nejdřív by to chtělo asi zkusit ho okřiknout nebo si to vyříkat s rodiči a ne hned bít. Mám zkušenost, že když houknu na cizí děti, tak většinou reagují - minimálně se zarazí a když se tvářím naštvaně, tak většinou odejdou zlobit někam jinam. Vidím to i na našich klucích - bohužel kolikrát líp poslechnou někoho nového cizího, než okoukanou věčně se opakující mámu ~t~.
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 19:58:51)
Já mám bohužel zkušenosti i opačné, děti se nezarazí a mě následně okřikne maminka. Od tý doby, co mi dceru v obličeji do krve poškrábala "roztomilá" holčička si v některých situacích servítky neberu ani vůči dětem ani jejich rodičům a opravdu bych příště v podobné situaci cizímu dítěti na zadek dala.

A nebyl to jediný případ. Nedávno jsem byla svědkem toho, jak podobná "princeznička" vyštvala ze hřiště jinou maminku s dětmi, protože ta chudera si netroufla bránit svá práva razantněji a raději odešla.
 Pawlla 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 20:05:18)
Krvavé šrámy a přiměřená obrana~t~~t~~t~.To jsou perly,děvčata raději nejezděte MHD,řádí tam zákeřná batolata.~b~
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 20:11:05)
Žes něco nezažila ještě neznamená, že to neexistuje.
 Pawlla 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 20:15:34)
Ano,to nezpochybňuju a jsem ráda,že žiju v oblasti,kde se vyskytují docela normální malé děti,někdy zlobivé,někdy jen neklidné a ne malí vrazi~t~
 kreditka 


Hrůza 

(21.10.2010 20:40:45)
Mě zas udivuje že dospělá ženská řeší spory s cizím malým děckem tím, že mu dá na zadek ~a~
 Jíťa 
  • 

Re: Hrůza 

(21.10.2010 20:53:02)
Mě zas překvapuje, že se někdo diví tomu, že existují matky, které nečinně nechají své spratky terorizovat okolí a ještě očekávají, že si to nechají líbit.
 ZuziP 


Re: Hrůza 

(21.10.2010 21:21:40)
"že existují matky, které nečinně nechají své spratky terorizovat okolí a ještě očekávají, že si to nechají líbit"

A toto je krasny priklad... anonymny clovek, ktori deti nazyva "spratkami"... brr.

Takze ja to otocim: existuju ludia, pre ktorych su deti, ktore nedrzia hubu a neotravuju svoje okolie automaticky SPRATKAMI, ktori si zasluzia poriadnu bitku... fuj.
 Jíťa 
  • 

Re: Hrůza 

(21.10.2010 22:05:27)
Zuzi, kreditko, Pawlo a další dámy, které s tím máte nějaký problém

Laskavě si přečtěte můj příspěvek o pár řádků výše, abyste si udělali představu o co vlastně tenkrát šlo. A znovu opakuju, že v podobném případě jsem schopná dát i cizímu dítěti na zadek. A klidně mě tu můžete pranýřovat.
 ZuziP 


Re: Hrůza 

(21.10.2010 22:17:45)
Jito, citam a velku predstavu o tom nemam... pises len, ze
"mi dceru v obličeji do krve poškrábala "roztomilá" holčička"

Z toho clovek vela nevylusti, o co presne islo.. aj moje dieta poskriabalo ine dieta. A aj moje deti boli poskriabane inymi detmi... V ziadnom pripade ich vsak nevolam spratkami (aj keby to urobili naschval) a nemienim ich za to bit.

Nikto nehovori, ze si clovek ma nechat dieta terorizovat inymi detmi. Len si proste myslim, ze dospely, hlavne taky, ktoremu vadi nasilie od inych, by mal ist podla tejto zasady a nebit deti, pretoza sa ta situacia VZDY da riesit inteligentnejsie.
Kruci, co cakaju ludia, ktori biju deti? Ved im jasne davaju najavo, ze fyzicke nasilie je ok... A potom sa cuduju.

Ja ta nemienim pranierovat, ja to len nechapem... nechapem, co ty sama od takeho riesenia cakas. A co sa cudujes.
 Jíťa 
  • 

Re: Hrůza 

(21.10.2010 22:43:07)
Tak sorry, zapomněla jsem připsat, že moje dcera se v parku batolila kolem kočárku, protože ještě neuměla bez opory chodit a přiběhla ta tříletá "roztomilá" holčička a zcela bezdůvodně ji poškrábala v obličeji. Nebylo to poprvé ani naposled, co bezdůvodně nějaké dítě takto napadla, ale její maminka hlásala, že se mezi děti zásadně neplete, protože se musí naučit bránit se samy.

Ta druhá holčička o níž jsem psala neskutečně paní otravovala. Ačkoliv ji paní neustále okřikovala a odháněla, maminka dál nevzrušeně seděla na lavičce a ani nic neřekla. Asi tak!
 ZuziP 


Re: Hrůza 

(21.10.2010 22:54:13)
Jito, nechapem... preco bit dieta, ked ten, kto to tam potentoval, je rodic, ktory nestrazi svoje dieta??

Myslim si stale to iste.. tieto situacie sa daju riesit inak, ako tresnutim decku po zadku.
 Jíťa 
  • 

Re: Hrůza 

(22.10.2010 0:46:47)
Mysli si co chceš. Pokud je rodiči absolutně jedno, že jeho spratek terorizuje celé okolí, tak je načase aby oba taky dostali lekci, že jsou lidi, kteří se nedají.
 ZuziP 


Re: Hrůza 

(22.10.2010 1:23:38)
"Mysli si co chceš. Pokud je rodiči absolutně jedno, že jeho spratek terorizuje celé okolí, tak je načase aby oba taky dostali lekci, že jsou lidi, kteří se nedají."

Fakt su pre teba deti SPRATCI?
A naozaj si myslis, ze jediny sposob, ako sa nedat, je natrieskat cudziemu malemu dietatu na zadok?

Ak si toto naozaj myslis, tak naozaj nie je o com dalej debatovat.. myslime skutocne kazda diametralne odlisnym sposobom.

Len davaj bacha, aby niekto podobnym sposobom nechcel ukazat aj tebe, ze sa neda.
 Jíťa 
  • 

Re: Hrůza 

(22.10.2010 7:40:48)
Mluvíme každá o něčem úplně jiném. skutečně to nemá cenu, když se nechceš na problém podívat i z jiné strany. Očividně jsi ještě takové dítě s tak debilní matkou nepotkala, nebo jsi taková sama taková a máš s tím problém.
 Jája 
  • 

Re: Hrůza 

(22.10.2010 8:06:24)
Jíťo, máš pravdu. Rozjívené batole, které nikdo neusměrní, se časem ve spratka promění. Nakonec může terorizovat jak rodiče, tak okolí. A začne to docela nevinně, rozjíveným batoletem.
 ZuziP 


Re: Hrůza 

(22.10.2010 22:23:25)
"skutečně to nemá cenu, když se nechceš na problém podívat i z jiné strany"

Zjavne mas pocit, ze ty sa na to z druhej strany pozerat vies, ze?

A ked ide o to.. fakt sa na to neviem pozriet zo strany niekoho, kto deti nazyva spratkami.
 kreditka 


Re: Hrůza 

(23.10.2010 11:36:54)
Debilní matka je debilní matka, to dítě za to nemůže že má právě uhle matku, ty jsi ztrestala akorát dítě, ale matku ne docela nefér...
 kreditka 


Re: Hrůza 

(23.10.2010 11:35:29)
Proč si teda nedala lekci té matce - to by sis netroufla, viď na dítěti je to snažší
 Ecim 


Re: Hrůza 

(21.10.2010 23:30:20)
"Nebylo to poprvé ani naposled, co bezdůvodně nějaké dítě takto napadla, ale její maminka hlásala, že se mezi děti zásadně neplete, protože se musí naučit bránit se samy."

To by mě zajímalo, jestli by se geniální matka držela té své ještě geniálnější zásady, kdyby nějaké jiné dítě napadlo tu její "roztomilou holčičku". ~o~~q~~4~

 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Hrůza 

(22.10.2010 20:48:19)
jíto:-) by mamka čučela kdyby přišlo jiný dítě a její holčičce jednu líplo co:_) jsem takhle byla s holkama na nějakym programu pro děti a tam dvě holky 3 roky, strkaly se atd a maminky se bavily tím, jak se brání a že s eděti musí nechat si to vyřešit... pak se holka vrhla na naší nejmenší. v tý době jí byl rok a půl.začala plakat a sebrala se naše Aninka.. (byly jí 4 a je hodně velká) čapla holku za flígr a zařvala : nech mojí ségru na pokoji.- Tos měla vidět maminku.. vůůůbec s ejí to nelíbilo, že prej si mam s aničkou něco udělat. Tak jsme se jen usmála a řekla jí že si to přece dě+ti musí vyřídit samy ne:-))) čučela jak puk
 JiBi* 


Re: Hrůza 

(22.10.2010 22:19:37)
Copak plesknutí po zadku, když dítě nereaguje na domluvu, je BITÍ ??
 ZuziP 


Re: Hrůza 

(22.10.2010 22:28:35)
"Copak plesknutí po zadku, když dítě nereaguje na domluvu, je BITÍ ?? "

Ako silne plesknutie myslis? Kde je ta hranica?

Je to fyzicky trest, o tom nie je pochyb.. a ze som uz par mamiciek videla dat dietatu taku po zadku, ze teda o bitie islo bez debaty.
 malostranska 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 23:30:56)
Ano , ukazujte svym detem, jak se "to" ma delat a ze se konflikty resi vzajemnym otloukavanim. Bravo! Mas stesti, ze nezijes v treb v U.S.A, kam bys za takove chovani prisla minimalne do predbezne vazby~t~
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(22.10.2010 0:50:11)
Klidně svým dětem ukazuj a vysvětluj, že si musí všechno nechat líbit, protože je slušně vychované.
 ZuziP 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(22.10.2010 1:19:50)
"Klidně svým dětem ukazuj a vysvětluj, že si musí všechno nechat líbit, protože je slušně vychované."

A toto kde kto tvrdi??
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(22.10.2010 7:44:05)
Je to tu neustále naznačováno, že "nikdy" nesmí člověk cizí dítě uhodit. Píšu, že se to stávalo opakovaně a matka na to nikdy nijak nereagovala a na nějaké pokusy o komunikaci tímto směrem reagovala, že "si děti musí všechno vyřídit samy mezi sebou." Batole, které sotva stojí na nohou si nic s nikým nevyřídí.
 ZuziP 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(22.10.2010 22:26:17)
"Je to tu neustále naznačováno, že "nikdy" nesmí člověk cizí dítě uhodit. Píšu, že se to stávalo opakovaně a matka na to nikdy nijak nereagovala a na nějaké pokusy o komunikaci tímto směrem reagovala, že "si děti musí všechno vyřídit samy mezi sebou." Batole, které sotva stojí na nohou si nic s nikým nevyřídí."

BATOLE, KTERE SOTVA STOJI NA NOHOU... Preboha, na to, aby si sa obranila pred takymto batolatom, mu potrebujes dat jednu na rit??
 ZuziP 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(22.10.2010 22:31:22)
"Je to tu neustále naznačováno, že "nikdy" nesmí člověk cizí dítě uhodit. Píšu, že se to stávalo opakovaně a matka na to nikdy nijak nereagovala a na nějaké pokusy o komunikaci tímto směrem reagovala, že "si děti musí všechno vyřídit samy mezi sebou." Batole, které sotva stojí na nohou si nic s nikým nevyřídí."

BATOLE, KTERE SOTVA STOJI NA NOHOU... Preboha, na to, aby si sa obranila pred takymto batolatom, mu potrebujes dat jednu na rit??

Aha... teraz som pochopila.. ze to batola bolo tvoje dieta. Tak to je jasne, ze deti si medzi sebou NIC NEVYRIESIA. To ja neuznavam.

V kazdom pripade to ale pre mna neznamena, ze budem fackovat cudzie deti.
 maw 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(23.10.2010 12:21:55)
Pleteš to. To batole bylo její!!!
 Jíťa 
  • 

Re: at už to bylo jakkoliv  

(24.10.2010 13:41:49)
Proboha, promiň, že jsem hned nepoznala, že jsi dyslektik.

Moje dítě bylo batole sotva stojící na nohou. To, kterému jsem pohrozila "pár na zadek" bylo tříleté.
 malostranska 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(24.10.2010 0:44:22)
bohuzel jsi me nepochopila, ale to nevadi.
 maw 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(23.10.2010 12:21:18)
V určitém věku a situaci je jedna správná (přiměřená) rána víc než tisíc slov.

Jo jo v Americe. Tam se pak něco teenagerovi nelíbí, a tak jde a vystřílí půl školy. To jsou ty důsledky, že včas jednu nedostal.
 ZuziP 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 21:23:25)
"děvčata raději nejezděte MHD,řádí tam zákeřná batolata"

~t~~t~~t~
 ZuziP 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 21:27:00)
"Jednomu spratkovi jsem řekla, že "jestli toho nenechá, dostane ode mě na zadek.""

Anonymny Jito.. stavim sa, ze ta velmi stve, ze nemozes vsetkych tych spratkov riadne zchuti vyfackat. ZE?
 Jíťa 
  • 

Abych to tedy shrnula 

(24.10.2010 14:40:42)
Pochopila jsem a všem dotčeným se omlouvám.

Dospělý mlátící bezbranné dítě je v každém případě špatný a neexistuje pro to žádná omluva.

Podstatně starší dítě mlátící batole je v pořádku a to i v případě, že to starší dítě to dělá vyloženě úmyslně. Pokud takové dítě ani jeho matka nereagují na okřiknutí, tak má batole holt smůlu.
 Pawlla 


Re: Abych to tedy shrnula 

(24.10.2010 14:53:28)
~e~~e~~e~nechápu,ale nevadí.
 kreditka 


Re: Abych to tedy shrnula 

(24.10.2010 19:20:32)
To je jednoduchý Jíťa tím chtěla naznačit, že pokud nemůže zmlátit cizí dítě tak si nebude vědět rady se situací kdy jiné dítě ubližuje tomu jejímu. To je totiž strašně těžký nejprve se pokusit s dítětem slušně domluvit, popř. při nejhorším odnést svoje dítě od agresora pryč
 Pawlla 


Re: Abych to tedy shrnula 

(24.10.2010 20:54:43)
Aha,no tak to jo~t~
 Jíťa 
  • 

Re: Abych to tedy shrnula 

(24.10.2010 23:06:17)
Domluvy opakovaně nepomáhají, jaký navrhuješ další postup?
Aha, vzít nohy na ramena a utéct!
Už se nedivím, že jsou problémy se šikanou, když povinností slušného člověka je utíkat před agresivním dítětem.
 Pawlla 


Re: Abych to tedy shrnula 

(25.10.2010 5:49:42)
Jíťo,jsi politik?Překrucovat fakta jak se Ti to hodí totiž umíš dokonale.Kreditka Ti to napsala dobře,pokud jediné Tvoje řešení každé situace je agrese,tak jsi vlastně chudák a ano pro případ budoucí šikany to není moc dobré.
 Jíťa 
  • 

Re: Abych to tedy shrnula 

(25.10.2010 8:55:32)
Pawlo, já fakta nepřekrucuju, na rozdíl od tebe se držím položené otázky a diskutuju, jestli je vůbec přípustné v nějaké MIMOŘÁDNÉ situaci cizí dítě uhodit.
Výsledkem zatím je, že se cizího dítěte nesmím dotknout ani kdyby zrovna vraždilo a jeho matce to bylo naprosto šumák.

Ten pán z MHD je pro mě blbec jako pro všechny ostatní. Minimálně měl matku upozornit, že pokud si dítě neuklidní, tak se bude nějak bránit.
 Xantipa. 


Re: Abych to tedy shrnula 

(25.10.2010 15:46:26)
Jíťo - tak to není. Můžeš použít přiměřené prostředky vůči cizímu dítěti. Ovšem přiměřený prostředek není bití. V případě toho malého dítěte se mi jeví jako přiměřený prostředek zachytit mu nohu, aby nedopadla na mne /tedy v případě, že to dítě činí opakovaně/. A to zachycení nohy nemyslím kroucení, bolestivé sevření nebo tak něco - to snad zvládne každý.
 jarda novak dve deti 
  • 

Re: Abych to tedy shrnula 

(26.10.2010 10:30:19)
jeho mama evidentně ne
 Pawlla 


Re: Abych to tedy shrnula 

(25.10.2010 5:54:40)
Jo a ještě,bavíme se o malých dětech v MHD,pokud zabráníš dítěti v kontaktu s tím Tvojím,ono Tě přepere?Dvou nebo tříleté dítě?To už vůbec nemluvím o tom,že komunikuješ s matkou,doufám,že si tady jen honíš triko,protože ososbně si nedovedu představit člověka tak drzého,že klidně mlátí cizí děti.
 Jíťa 
  • 

Re: Abych to tedy shrnula 

(25.10.2010 8:39:43)
Promiň, ale bavíme se o něčem úplně jiném. Otázka v diskuzi zazněla, jestli je někdo schopný uhodit cizí dítě. Já v určitých situacích ano a uvedla jsem příklad. Klidně přidám, že i v MHD jsem v určité situaci schopná a ochotná cizí dítě uhodit, ovšem ne kvůli takové prkotině, jako že se pohnulo a dotklo se mě.
 kreditka 


Re: at už to bylo jakkoliv  

(21.10.2010 20:37:50)
~R^ Přesně tak to dítě je malý za nic nemůže, ale tendědek byl už snad dost starý na to aby věděl že za to dítě je někdo zodpovědný tudíž s případnou stížností se má obrátit tam
 Borny 


Re: podivný popis situace 

(21.10.2010 18:28:04)
Je mi jasné, že mi nemusíte věřit, ale nejsem ten typ matky, která omlouvá svoje dítě za každou cenu, spíš naopak, když něco provede tak mu domluvím ale když zlobí schválně tak dostane na zadek. Už jsem několik podobných situací řešila a nemám problém přiznat, že se moje dítě někdy chová jak vejlupek a podle toho to taky řeším. Jenže tohle bylo fakt o něčem jiným, jinak bych se nad tím ani nepozastavila. Tentokrát jsem Míšovi nemohla ani nic vytknout, natož abych ho potrestala.
 Pawlla 


Re: podivný popis situace 

(21.10.2010 18:30:52)
Borny,nemyslím si,že by člověk musel vysvětlovat proč si nenechá bít dítě cizími lidmi.
 kreditka 


Re: podivný popis situace 

(21.10.2010 20:42:45)
Přesně tak, chlap pokud se cítil poškozen měl se obrátit na matku a ne hned bít dítě, zřejmě ten dědek byl nějakej chudák, kterej se nezmohl na nic jinýho než uboze bít malý dítě ~o~
 hanci neposeda 


Re: podivný popis situace 

(22.10.2010 14:38:53)
Borny, nezlob se, ale ve svem prispevku pises "aby byl klid, naklonila jsem se k synovi a upozornila jsem ho, aby daval pozor," z toho trosku vyzniva, zes ho okrikla proto,ze se pan zachmuril a nikoli proto,ze se to nedela. Ja trvam na tom, ze bit dite, natoz cizi, je nehoraznost, ale trochu me prekvapuje, ze jsi hned napoprve nebrala panovo zachmureni jako jisty druh varovani. Navic upozonit trilete dite, aby daval pozor, na me pusobi velice nedurazne. Stejne jako rict 3letemu, aby daval pozor, kdyz si malem usekne prst :) (umyslne prehanim...) Ale samozrejme cerpam jen z tonu tveho prispevku a bit bych si dite od nikoho nenechala, to povazuju za neuveritelne podle...
 malostranska 


Re: podivný popis situace 

(21.10.2010 23:20:40)
Gabrielo, jiste nebyly jsme u toho, ze...ale pokud se pan skutecne citil obtezovan, mel to resit s matkou.Navic at to bylo jakkoliv, nemel pravo na to dite sahat.Konflikty se snad neresi tim, ze nekoho uhodim ne?
 Gabriella, 2 děti 


Borůvko, 

(22.10.2010 8:21:29)
já nediskutuju o pánovi, ten jednal přitrouble, mohl problém řešit inteligentnější cestou, to tu uznávají prakticky všichni a netřeba to dál probírat.
Jen na mně ten popis situace působil mezi řádky nějak neobjektivně, jako že matka je citově angažovaná, takže podává mírně zkreslený pohled na věc. Nebyla by to první ani poslední matka, která má pocit, že její dítě je pupkem světa a všichni okolo mají padat na zadek. Nemám ráda argument "vždyť je to dítě", kterým se přikrývá když dítě obtěžuje okolí a rodiče namísto aby chování dítěte řešili tak si vynucují od okolí tímhle "zaklínadlem" toleranci.
A z toho článku nebylo k poznání, jestli je matka soudná nebo sebestředná (pán z toho vyšel jako blb v každém případě, tak jsem tuhle jasnou věc neměla potřebu víc rozebírat, otázka je jen jetli byl či nebyl v právu, ačkoli to jednoznačně řešil nevhodně).
 karma 


konflikt generační 

(21.10.2010 14:45:41)
Nepochybně se cizí dítě nebije (dle mě ani vlastní), ale já stále narážím se svými rodiči na definici toho, co je a není výchova. Snažím se! uplatnovat respektující přístup, tzn. diskutuji s dcerou o spoustě věcí, které se jí týkají. Má tři roky, dělám to snad od jejího narození...to třeba moji rodičové (oba despotické povahy), hodnotí jako šílené rozmazlování. Taky ji nechám dělat spoustu věcí, co by oni nesnesli (např. kol dvou let chtěla lézt často na stůl...když jsme DOMA, ne ve veřejných prostorách, nechala jsem ji. Atd. Dnes obecně se přistupuje k dětem jinak, už to není "škoda rány, která padne vedle". Ale zas děti opravdu nutno stále utvrzovat v tom, že pravidla jsou a přes některá prostě jede vlak. A někomu ubližovat je nepřípustné oboustranně.
Myslím, že i kdyby chlapečka někdo hloupě a neprávem takhle plácl, on viděl, že se ho máma zastala, byla to v podstatě tvrdá lekce, ale lidi jsou různí, v žovotě tj někdy fakt těžké.
 marina+1 


Re: konflikt generační 

(21.10.2010 15:59:48)
Pěkně to řešíte, a co teď dělají vaše děti? Nebylo by lepší se jim věnovat?:-):-):-)
 Balbína 


Re: konflikt generační 

(21.10.2010 16:34:00)
moje spinká ~:-D~;)
 Ecim 


Re: konflikt generační 

(21.10.2010 17:22:49)
Moje si tu u mě hezky hraje. Chce si prostě chvilinku dělat něco svého, stejně jako já. ~3~
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: konflikt generační 

(22.10.2010 14:01:24)
Sisan: Nezlobte se na mě, ale nechat lézt dítě na stůl a ještě o tom diskutovat, to mi fakt moc výchovné nepřijde. Asi jste jí měla domluvit, že se na stůl neleze, ne? To je právě ta dnešní výchova. Vaši rodiče byli despotičtí, ale vy jistě na stůl nelezete, co?
 karma 


Re: konflikt generační 

(22.10.2010 14:34:49)
Však tak chápu diskusi: lezla, já ji nechala, když moc a moc chtěla, řekla jsem, že fajn, jsme doma...když třeba chtěla v restauraci, neexistovalo. Neboj, dnes už ji to ani nenapadne. Má tři. Prostě měla období, že ji to strašně bavilo, staniovily jsme pravidla, kdy jo, kdy ne. To byl jen příklad, že ta hranice výchava/nevýchova je myslím dnes posunutá.
 karma 


Re: konflikt generační 

(22.10.2010 14:43:07)
Právě, že moji rodiče byli tak despotičtí, na stůl lezu dodnes...ale tj jiná kapitola~:-D~t~
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: konflikt generační 

(22.10.2010 15:11:10)
Jako vtip dobrý. Já spíš myslela všeobecně to, že některé děti prostě neznají meze. Nemyslím tím zrovna tvojí holčičku, ale fakt jsem zažila v restauraci, že nám asi čtyřletý kluk doslova vylezl na stůl a vylil mi pití do jídla. Docela mě to šokovalo, ale ještě víc mě dostala reakce jeho matky. Začala mi dlouze vysvětlovat, že klučina je neposeda a když jsem viděla, že leze na stůl, měla jsem si pití držet. Když jsem se jí zeptala, co mám teď dělat, odpověděla mi, že se omlouvá a že si budu muset objednat jiné jídlo a pití. Kluka vzala do náručí a řekla mu, že se to nesmí a nazvala ho nezvedeným broučkem. Pro mně je to nadosmrti neskutečný zmetek. Ona i to dítě.
 karma 


Re: konflikt generační 

(22.10.2010 15:43:29)
Dítě spíš chudák: matka mu nedala mantinely, když je nevymezila, ono bude v životě zmatenější a zmatenější. Taky jsem znalatakové neusměrněné dítě, dnes je asociál. Neříkám, že moje výchova je top, co z dětí vyroste se stejně ukáže za 20let...nakolik obstojí v realitě. Myslím, že my (teda já určitě!!) popíráme výchovu našich rodičů a chceme to dělat líp, ale výsledek stejně ukáže čas. Mám sebereflexi a je mi jasný, že mě rodiče (fakt děsní despotové) jako budoucího vychovatele hrozně vyhranili, je mí proti srsti jakýkoli nátlak na děcko, ale to neznamená, že bych ho nechala jako dříví v lese. Svoboda druhého je mi svatá a RESPEKTOVAT osobní hranice druhého člověka snad učím dceru permanentně. Obtěžobvat-jak píšeš-někoho v restauraci by bylo nemyslitelné...o tom žádná.
 maw 


Re: konflikt generační 

(23.10.2010 12:25:27)
Volat obsluhu a pití a jídlo natížit na JEJICH účet, ne? Kde jsme? To sis dala líbit???
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: konflikt generační 

(23.10.2010 19:29:08)
Bohužel, než přišel číšník, odešli.
 Balbína 


reagovala jsi dobře 

(21.10.2010 16:33:05)
Martino, reagovala jsi dobře. To, že se nikdo nezastal, to mě neudivuje. Metro, to je anonymní prostředí, lidi neviděj, neslyšej. Spíš se dočkáš pomoci v prostředí, kde je pár lidí než dav. Navíc ne všichni mohli vidět, co se stalo.
Pán je hajzlík.
 Simona 
  • 

Je Míša neviný andílek nebo hyper neklidný dítě ? 

(21.10.2010 19:05:28)
Sama píšeš, že Míša je živější, hyper dítě, že jednou už kopnul, že to ráno byl neklidný a rozjívený. Ale pak, že pána se poprvé nechtíc dotkul nohou a podruhé ani nevíš co se stalo - Míša je malý andílek a za nic nemohl. Bylo by opravdu zajímavé znát verzi toho pána.
Pán reagoval špatně (možná adekvátně a dle zvyklostí svého věku), taky bych nenechala mlátit vlastní dítě. Ale být na místě pána, dítě evidentně neklidné a nezvladatalné do mě šťouchá špičkou boty taky bych nebyla milá.

Být na tvém místě, pánovi bych se v první řadě omluvila, asi donutila dítě k omluvě. A pak bych si vyříkala ránu, která byla dost mimo. Ale asi bych nepsala článek na hlavní stranu, protože chyba nejspíš na obou stranách.
 Balbína 


Re: Je Míša neviný andílek nebo hyper neklidný dítě ? 

(21.10.2010 19:39:24)
no nedokážu si představit, že nutím své dítě, po tom co dostalo od cizího chlapa na zadek, aby se mu omluvilo ~:-D~a~
 Gabriella, 2 děti 


Re: Je Míša neviný andílek nebo hyper neklidný dítě ? 

(22.10.2010 8:29:43)
Ne POTOM ale před tím. Pokud dítě kopne a omluví se, tak je skoro jistý, že k žádnýmu plácnutí nedojde.
 severanka 


Re: Je Míša neviný andílek nebo hyper neklidný dítě ? 

(21.10.2010 21:06:43)
pán si to ale měl vyříkat se zákonným zástupcem a né plácat cizi dítě. Na omluvu by měl nárok když by o kopání řekl matce. Ale takto vlastně si byly fifty fifty, rána za ránu a nezasloužil si nic.
 ZuziP 


Re: Je Míša neviný andílek nebo hyper neklidný dítě ? 

(21.10.2010 21:26:21)
"dítě evidentně neklidné a nezvladatalné do mě šťouchá špičkou boty"

Tak neviem. Dieta, ktore sa vrti v MHD a nevie obsediet, je pre mna osobne dieta ABSOLUTNE NORMALNE A BEZNE... pre niekoho zjavne "evidentně neklidné a nezvladatalné"

Ludia, ludia... co vy od tych deti necakate.. ~a~
 Katerina17 


Re: Je Míša neviný andílek nebo hyper neklidný dítě ? 

(23.10.2010 22:59:08)
Paní píše, že byl to ráno klidný...dobře si přečtěte článek, než něco takového napíšete.!!!
 Eva, Daniel9+Lucie3 
  • 

Omluva je základ 

(21.10.2010 20:14:07)
Moc mě mrzí, že jsou děti svědky takovýchto výstupů. Jste statečná, že jste se syna zastala!
Stalo se mi(a ne jednou), že někdo moji dceru srazí nebo i skopne, jen se otočí, ani se nepodívá zda je v pořádku, ani se NEOMLUVÍ a uteče. A i když chci a potřebuju reagovat, není na koho! Jak mám svým dětem vysvětlit, jak se mají chovat k jiným? A to jsou obě mé děti vyjímečně hodné, klidné a empatické.
 Gajka + 2 


A jak technicky to provedl? 

(21.10.2010 20:58:17)
Zajímalo by mne, jak to technicky provedl, když jste tedy předpokládám seděli na sedačce? to ho nadzvihl a dal mu na zadek?tak to mi přijde dost síla...myslím, že možná vidění autorky může být zkreslené tj. dítě mohlo opravdu být neklidné, kopnout atp. ale představa, že tedy ho ten pán nadzvihl a jednu mu lupnul je pro mne dost silné kafe...jinak nevím, jak by se mu na ten zadek mohl dostat.
 maw 


Re: A jak technicky to provedl? 

(23.10.2010 12:27:31)
ČTI: autorka ho zvedala, brala si ho na klín... Syn asi měl zadek směrem k pánovi, stačil moment, pán byl dávno na tu ráýnu nachystán.
 Borny 
  • 

Re: A jak technicky to provedl? 

(30.10.2010 18:55:43)
Jednoduše - plácnul ho přes zadek právě v tu chvíli, kdy jsem se rozhodla že ho raději sundám ze sedačky a vezmu si ho k sobě - vzala jsem ho za ruce, řekla pojď ke mě a on se natočil a chtěl sesednout. Pán nezaváhal.
 suplici 


itreba situlace pana 

(21.10.2010 21:19:28)
muj tchan ma bercove vredy,i mali tukanec mu zpusobi mucici bolest,sviji se v bolestech a je bolesti sileny,treba i ten pan mel bolest a ventiloval to takto,vzponte si i vy kdyz vas neco boli a jak jste mile,j
 myš 
  • 

takové chování nechápu 

(21.10.2010 21:22:13)
Můj dojem je, že to byl asi nějakej zapšklej důchodce, uhodit cizí malé dítě jen proto, že ho nechtěně kopne, to je neuvěřitelný. Kdyby ho 2x kopnul zcela schválně a cíleně, tak bych to naštvání pochopila, ale takhle....

Každopádně by to měl nejdřív řešit s matkou slovně a ne dávat na zadek, to je nepřijatelné. Občas se tu setkávám s tím, že se lidi, i ti starší prostě neumí chovat. Nadávají na děti, jak jsou nevychovaní, ale sami mají chování dost děsné. Arogance, agresivita, zbytečné napadání, naštvanost, místo aby nejdřív slušně požádali o změnu chování, tak okamžitě agresivně vyjedou. Je jasné, že takhle dojde akorát ke konfliktu a ne k řešení situace.

Nejdřív ať se podívají sami na sebe, jak se k sobě chovají a pak bych řešila jak se chovají děti, ono to někdy má i souvislost.
 M.+T. 
  • 

policie 

(21.10.2010 21:27:10)
Naprosto normálně bych zavolala policii, dala do televize atd. důchodci si na nás dovolují čím dál víc.
Mám taky tříletého hyperaktivního autistu a s negativními reakcemi se setkávám dnes a denně...většinou na 99 % jen u důchodců.
 myš 
  • 

Re: policie 

(21.10.2010 21:45:18)
Zažila jsem i negativní reakci úplně jen tak. Stáli jsme ve větším městě na zastávce tramvaje u ZOO, jely tam dvě maminky po chodníku s kočárama a okolo si to štrádoval důchodce s holí a začal pokřikovat "kam vy se to všude s těma kočárama nenaserete". Nikdo mu nic nedělal, cestu měl volnou, jen byl zbytečně agresivní. Těžko očekávat, že těsně u ZOO nenarazí na rodiče s dětma a kočáry...
 ZuziP 


Re: policie 

(21.10.2010 21:54:00)
"kam vy se to všude s těma kočárama nenaserete"

No teda, tiez pekny priklad.. takyto najcastejsie vykrikuju o slusnosti a tolerancii.. :-©
 Balbína 


Re: policie 

(21.10.2010 21:57:39)
to já jsem na jaře jela MHD a nastoupila do autobusu a poprosila, zda by mě mohli pustit na místo vyhrazené pro kočárky, abych nepřekážela v prostředku. Je pravda, že jsem to řekla jasně a nahlas, ale strkat se tam, když už je bus plný ... Jeden chlapík, tak 35 let měl taky poznámky o tom, že ty maminy s kočárkama už to přehánějí.
 ZuziP 


Re: policie 

(21.10.2010 22:02:35)
"Jeden chlapík, tak 35 let měl taky poznámky o tom, že ty maminy s kočárkama už to přehánějí."

Nespytala si sa ho ako konkretne to mysli?? ~d~
 JiBi* 


Re: policie 

(22.10.2010 22:03:13)
No jo, to víš, ne všichni nemocní leží v nemocnicích nebo je to na nich na první pohled vidět, že nejsou zdrávi, ... však ty duševní nemoci jsou horší než fyzické, často hlavně pro okolí. A chování takového člověka, jak píšeš, nějakou nemocí, nebo aspoň poruchou, zavání.
 Berdulka & Anja & Alexander 


Re: policie 

(22.10.2010 8:43:34)
proboha prober se, ten pan to dite placnul ne zmlatil. navic to ocividne zadny duchodce nebyl~a~. tady je to pomalu jak hon na carodejnice. nejsem pro fyzicke tresty v jake koliv podobe, ale volat policii, psat do novin ci do televize je dle meho nazoru znacne prehnana reakce...
 M.+T. 
  • 

Re: policie 

(22.10.2010 11:00:57)
nevím proč přehnaná reakce, nikdo nemá právo mlátit moje dítě, má si to vyřídit prvně se mnou
a že se důchodci chovají huř než pubertáci to vidím denně
 Berdulka & Anja & Alexander 


Re: policie 

(22.10.2010 11:41:36)
nikdo nikoho nemlatil, klucik dostal jednu po zadku. to je pro me obrovsky rozdil, k volani policie by doslo v americe a tam nastesti nezijeme. stejne je to i stema duchodcema, nech pausalisovani. ja osobne bych takovou matku povazovala za hysterku, ktera te veci naprosto nepomuze a jeste se to nakonec obtrati proti nam rodicum malych deti.
 myš 
  • 

Re: policie 

(22.10.2010 15:28:30)
Berdulka
tak policii ani media bych v takovém případě taky nevolala, ale ta hranice mezi plácnutím a bitím je někdy dost tenká. Kdyby dítěti vrazil silnou facku, bylo by to už na policii? Měla by matka právo mu to vrátit, a pak už by bylo akceptovatelné volat policii, nebo až kdyby pán jednu vrazil jí? No jen se nad tím tak zamýšlím, jak je to u nás nastavené co se týče agrese vůči dítěti a vůči dospělému.... Nevím, podle mě je i plácnutí jistá fyzická agrese a v tomhle případě naprosto přehnaná reakce toho chlapa.

A hlavně mě fascinuje, jak lidi, co nemají slušný vychování chtějí vychovávat cizí děti. A těch nevychovanejch dspělejch je tu na můj vkus až dost.
 Beruška 
  • 

Re: policie 

(22.10.2010 22:57:47)
No já teda nevím, sice chápu, jaký ten autismus je (taky mi byl diagnostikován) a že si to děti leckdy neuvědomují, ale to ještě neznamená, že se nemohou chovat přijatelně na veřejnosti. Nevím, v jakých situacích Vám vynadali za chování Vašeho dítěte, ale kdyby mě nějaké dítě vyloženě obtěžovalo a mně na to řekl jeho rodič: "Promiňte, on je hyperaktivní autista", tak by mi to stejně moc nepomohlo - svoboda jednoho začíná tam, kde končí svobda druhého.
 Marta 
  • 

Re: policie 

(22.10.2010 23:39:25)
Beruško můžu se zeptat,jak by se vám libilo,kdyby někdo cizí plácnul vaše dítě, ještě k tomu malé 3leté?
Mně by se to nelíbilo,vám jo?
Abychom jen nefylozofovali o svobodě.M
 Beruška 
  • 

Re: policie 

(23.10.2010 12:24:11)
Nevím, jak to souvisí s mým příspěvkem, ale kdyby provedlo něco závažného a já nebyla nablízku, tak bych to přijala. Jinak bych byla mnohem raději, kdybych mu mohla naplácat/domluvit sama.
 Pawlla 


Re: policie 

(23.10.2010 7:59:59)
Beruško,pokud má autista své projevy jen doma a na veřejnosti se dokáže ovládat,tak není autista.Oni nemají žádný knoflík,který přepneš podle toho,kde jsi.~t~
 Beruška 
  • 

Re: policie 

(23.10.2010 12:29:11)
To vím :) Ale třeba já se s tím snažím něco dělat a aspoň to omezit, i když je mi jasný, že to třeba nikdy úplně nevymizí. Kdybych to nezvládala, tak do MHD nelezu, abych ostatním nelezla na obtíž. Včelí úl si taky do tramvaje nepotáhnu.
 Pawlla 


Re: policie 

(23.10.2010 12:32:10)
Beruško,včelí úl jistě není nutné tahat do MHD,ale s dítětem občas jet musíš.Chápu,že o téhle problematice nic nevíš,ale pak se nepouštěj do teorií co by matky autistů měly nebo neměly dělat.~;)
 Simona 
  • 

Re: policie 

(23.10.2010 13:59:31)
Pawlo, nikdo nemáme knoflík na vypnutí. Pravě proto existuje jakés slušné chování, které se snažíme dodržovat. Chovají se tak dospělí i děti a diagnoza v tom nehraje roli. Ohánět se diagnozou pokud moje dítě několikrát kopne člověka v MHD nebo někoho někoho obtěžuje (třeba i hlasitým projevem), je mimo a až bezohledné.

Ten důchodce taky nemá knoflík na vypnutí a třeba má taky diagnozu.
 Pawlla 


Re: policie 

(23.10.2010 14:36:44)
Simono,já se diagnozou neoháním a článek o tom ani není.Reaguju pouze na Berušku,autista v kombinaci s ADHD je problém,samozřejmě se matka snaží ho zvládnout,ale prostě ruší víc než jiné dítě.Opravdu diskutovat s někým kdo s tím nemá žádnou zkušenost je těžké,nejde o to,že je rodiče neučí slušnému chování,problém je jinde.A rada,že tedy nemají jezdit MHD mě dostala už úplně.
 Pawlla 


Re: policie 

(23.10.2010 14:39:13)
Nedávám fakt omezenost lidí,kteří si myslí,že rozdíl mezi autistou a normálním dítětem je ve výchově.~a~Nicméně jsme se od původního článku dost vzdálili,protože tohle bylo normální malé dítě a pána se nohou dotklo nechtěně,nikoho nekopalo schválně.
 M.+T. 
  • 

Re: policie 

(23.10.2010 17:29:38)
Pawllo, ony o tom nevědí vůbec nic a kdo to nezažil , nepochopí, a tak nemá cenu diskutovat...
jsem ráda že tu nemáme MHD ale chudáci matky, co tým MHD jet fakt někdy musí. třeba k lékaři to je lituju, poslouchat kecy hlupáků a nevzdělanců.
Autistu opravdu nepředěláš a nemáš šanci ho někde krotit...to znám a vím že jo...a denně poslouchám blbé kecy ani nemusím jet MHD
 Pawlla 


Re: policie 

(23.10.2010 18:46:26)
M+T,my taky naštěstí moc MHD nevyužíváme,ne z toho důvodu,že by syn obtěžoval ostatní lidi,ale proto,že oni vadí jemu,nesnáší tlačenici,doteky cizích lidí.Jenže tady je situace taková,že spousta rodičů je sociálně slabých,protože nemůžou jít s autistou do práce,takže auto nemají,někteří autíci jsou fakt hodně neklidní,takže je to peklo.A do toho takové kecy,že mají zůstat doma.Chtělo by to trochu tolerance,já jsem už nížýe psala,že se mi x krát stalo,že mě v autobuse koplo malé dítě,v životě jsem z toho nedělala drama.
 Beruška 
  • 

Re: policie 

(23.10.2010 17:29:04)
Že o této problematice nic nevím, to bych netvrdila, autismus mi byl taky diagnostikován (OK, sice v ne tak závažné formě, ale to je jedno). Já vím, že to je těžký, ale když je prostě jízda MHD nezvladatelná, tak je lepší jet autem nebo jít pěšky nebo prostě nějak dítě naučit být aspoň trochu v klidu. To není žádná nadávka nebo tak něco, když vím, že něco nezvládám a že to může dopadnout špatně, tak do toho nelezu. Já taky nedělám spoustu věcí, protože je nezvládám a nechci, aby na moje chyby doplatili jiní.

A jak řekla Simona, třeba to byl taky případ toho pána - a i kdyby byl, té mamince je fakt jedno, jestli je nebo není autista, děti se za takovouhle prkotinu nebijou.
 Pawlla 


Re: policie 

(23.10.2010 18:35:48)
Beruško,pěšky nedojdeš všude a auto bohužel taky každý nemá.Silně pochybuju,že někdo jezdí MHD z rozežranosti.
 M.+T. 
  • 

Re: policie 

(24.10.2010 19:01:44)
to je vlastně pravda, když většinou rodiče zustávají doma, tak jim nic jiného, než to MHD jednou za čas využit, nezbyde
ale to je asi na jinou diskuzi a diskuzi pro zasvěcené protože se jinak o tom nedá bavit
 Pawlla 


Re: policie 

(24.10.2010 19:08:07)
M+T,jo tady bychom se akorát dozvěděly,že když máme autistu,máme sedět doma~Rv.
 Pawlla 


Re: policie 

(24.10.2010 19:16:46)
Máš mail:-).
 Radek 
  • 

Re: policie 

(25.10.2010 10:51:09)
Co že? Policie? Neprehanite to už trochu, mluví se tady o placnutí po zadku !!!
 tasipaldrem 


Re: policie 

(25.10.2010 15:12:49)
jsem horkokrevné povahy a vím čeho jsem schopna šáhnout mi někdo cizí na dítě tak mu dám nejspíš pěstí mězi oči minimálně,ale kdybych byla těhotná tak si to netroufnu,opravdu škoda žetam nebyl ,manžel ten by si to vyřídil,popříůpadě dotyčný pán by si to vůbec nedovolil
a shodit dítě z kočárku no tak to je už síla kde to žijem-shodit mi dítě z kočátrku tak ho nejspíš shodim se schodů miminálně prostě přijwela by tam rychlá jedno pro mé dítě a druhá černá pro útočníka a obhájila bych to jako přiměřenou obranu
 Jana, školkáč a školák 
  • 

Re: policie 

(8.11.2010 9:11:50)
Ty bys taky potřebovala nějaké prášky na nervy, že ano? Máš na ty svoje super pěsti, jimiž jsi připravena trestat na životě, zbrojní pas?
 Edit 
  • 

Důchodce v pětačtyřiceti ???? 

(21.10.2010 23:25:18)
. . . pán zavalitější postavy kolem 45 asi nebude důchodce ! -)))))))
 Edit 
  • 

Re: Důchodce v pětačtyřiceti ???? 

(21.10.2010 23:27:16)
To se mne teda jako 42 leté dost dotklo a nikomu to tady nepřišlo divné? -))))
 zdena 
  • 

Dále od dětí, dále,... 

(22.10.2010 9:00:24)
1. Vlastní děti jsem nebila.
2. Cizí děti nebiji.
3. Když někde vidím dítě, jdu od něho co nejdál. Pravděpodobnost, že to bude klidné dítě nebo dítě, kterému se jeho doprovod věnuje tolik, aby neobtěžovalo své okolí, je v dnešní době blízká nule. Každá matka ví, že cizí děti jsou špatně vychovaní fracci, ale to vlastní dítě je jen lehce hyperaktivní nebo si má nějakou vhodnou diagnózu, aby si nemusela přiznat, že se j9 nechce zabavit ho, aby se nenudilo.
 Petra 
  • 

někdy je to složitější 

(22.10.2010 9:48:24)
Je složité hodnotit, něco u čeho jsem nebyla, některé matky nechtěji vidět co jejich děti dělají nebo nedělají schválně, je fakt, že mezi námi žije více těch nevychovaných dětí a tak se mohlo stát, že pánovi přetekly nervy.... Já bych však své dítě, pokud by nic neudělalo schválně také bránila, nikdo nemá právo uhodit mé dítě bez mého svolení.
Jednou mě schválně kopl můj malý synovec, když jsem ho napomenula a udělal to schválně znovu, tak jsem mu kopnutí oplatila, švagrová se na mě ohrnula, já se však nedala. Od té doby jsem jediná před kterou má synovec respekt a také švagrová ikdyž bývalá:-(
 Prdlinka 
  • 

Re: někdy je to složitější 

(22.10.2010 14:20:59)
Z čehož plyne, že pán neměl dítko plácnout přes zadek, ale kopnout pod koleno. Kdyby se matka ozvala, měl kopnout i ji.
 MartinaNov (dva rošťáci 


plácnutí 

(22.10.2010 22:44:08)
byli jsme se synem (3,5) na dětském hřišti. Já jsem kojila na lavičce druhého, starší si hrál, já na něj z dálky dohlížela. Najednou přišel, celý ubrečený, že ho paní zbila. Ptala jsem se jaká, ona už přišla taky, že prý tam nějaké dítě držel za ruku a nechtěl pustit, tak ho přes tu ruku uhodila. Uhodila asi nemálo, jinak by nebrečel.
Ptala jsem se, jak je možné, že bije cizí dítě, že by snad měla nejdříve zjistit jeho matku... Na to mi odpověděla, že ona nikoho přece nebude na hřišti hledat. Seděla se svými známými hned u vedlejšího stolu!!!!!
Normálně jsem měla chuť volat policii, protože tohle je neskutečné.
Tak jsem ji aspoň vynadala, protože když nemá tříleté dítě rozum, jako že vlastně nikomu nijak neublížil, tak taková stará koza, navíc, taktéž matka, by ho mít měla.

Byla jsem z toho taky vytočená, protože mě by nikdy nenapadlo uhodit cizí dítě. Napomenu, když je nejhůř, za ruku zavedu za jeho maminkou a tu upozorním. Z vlastní zkušenosti vím, že se hodně věcí stane, když se rodič zrovna nedívá, zvláště, když má dětí víc. Ale jsme přece lidi, ne??? Co si pak z takového chování vezmou samy děti??
 Eva s 2 dětmi 
  • 

Asi jiný názor 

(22.10.2010 23:03:45)
Tak tedy, pokud by cizí pán plácl přes zadek moje dítě, řekla bych dítěti: "Vidíš, já Ti to říkala, že máš dávat pozor, abys někoho neušpinil."
(A myslela bych si o reakci pána svoje...).
Doufala bych, že příště si dítě dá velký pozor, aby se o někoho ani neotřel.
Když se dítěte zastanete a pána před dítětem seřvete, dítě akorát zjistí, že nemusí respektovat hranice jiných lidí.


 Pawlla 


Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 7:56:17)
Evo s dvěma dětmi a uvědomuješ si,že Ty dáváš svému dítěti signál,že jej může kdokoliv kdykoliv uhodit a kdokoliv cizí na něj sáhnout.Nic mi do toho není,ale to je velmi nebezpečné.Jak kvůli různým úchylům,tak pro případ budoucí šikany.
 Anna 
  • 

Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 9:01:22)
To si nemyslím. Ono je důležité, jestli něco dělá nebo ne. Je podstatné dítě naučit, že ho nikdo nesmí mlátit a ubližovat mu bezdůvodně, ale taky ho naučit, že když bude někomu dělat něco nepříjemného, že může od druhého dostat přes pusu.
 Pawlla 


Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 12:23:14)
Anno,dítě ale nemusí dobře odhadnout situaci,nebo třeba opravdu něco dělá,dejme tomu je venku hlučné a cizí člověk mu řekne,že ho musí potrestat.Já teda učím své děti,že nikdo nemá právo je bít nebo na ně sahat tak,že je jim to nepříjemné a opravdu považuju za nebezpečné děti učit opak.~a~
 Luc. 


Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 15:10:20)
No, já spíš učím své děti, že v MHD nesmí kopak nohama do cizích lidí,aby je jednak neušpinily a za druhé proto, že to těm lidem jistě vadí.
Pokud by to mé dítě udělalo, hned poprvé!! bych se pánovi omluvila a pokud by to udělalo podruhé zvedla bych ho ze sedadla a muselo by stát. Nechápu, proč by cizí lidi měli trpět okopáváním mým dítětem a nebo dokonce vystoupit z MHD špinavý jak čuňata.
Nevím proč by si před mým dítetěm měl každý sednout na prdel a tolerovat jeho (nevy)chování.
Jasně že pán neměl dítě plácnout přes zadek, to měla udělat jeho maminka.
 myš 
  • 

Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 15:32:17)
lucluc

Pokud se dítě nechtěně někoho dotkne v MHD, tak mu dáš hned na zadek? Ještě bych to pochopila, kdyby to udělal schválně. Udivuje mě, za co všechno tady lidi děti neplácaj. Vždyť tohle se může stát a stává i dospělým, že do někoho i víckrát omylem drcnou, obzvlášť v MHD a taky se hned vzájemně nefackujou.

Pánovi bych se taky omluvila a dítě posadila jinam, o což se zakladatelka taky hned snažila.
Nevychované tady není to dítě, ale ten chlap. Všechno se dá vyřešit slušně, takhle agresivně jako ten chlap to řeší jen hovada.
 maw 


Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 12:32:57)
Tříletému dítěti vysvětluj, že nesmí v pražské MHD nikoho ani dotknout.... To aby bylo hodně éterické.
Tam se kdekoho dotkneš mockrát, a nikdo Tě kvůli tomu taky nepraští (nebo by neměl).
 Staronová.luc 


Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 15:17:49)
Tak já nevim nečetla jsem všechny příspěvky, ale jednu říct musim. Když jedu s dvouleťákem tramvají, tak jednak ho neposadím nikdy samotného, protože to není moc bezpečný, když tramvaj prudce zabrzdí, ale dám si ho na klín a nožičky mu otočím tak, aby ani nechtěně nikoho nemohl kopnout a navíc to okomentuju, aby prcek věděl, proč tak sedí a že má dávat pozor.
 Anna 
  • 

Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 8:59:37)
Vidím to naprosto stejně. Krom toho mi připadá rozumější dát si dítě na klín. Ty sedačky nejsou dělané pro malé děti.
 maw 


Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 12:35:44)
V pátém měsíci pravděpodobně ještě s nějakým zavazdlem... To se na tu úzkou sedačku nevejdeš.

Jinak ty sedačky taky nejsou dělaný pro lidi, kteří mají více než 1,72 m, já nikdy nedám nohy tak, aby tomu naproti nezavazeli (a nejsem sama) a nikdy se ani 2 hubení vedle sebe nesednou tak, aby se nedotýkali...
A taky to vůbec není dělaný pro tlustý lidi...
Taky si tyhle všechny má brát někdo na klín? A kdyby maminka ty děti měla s sebou 2, nebo 3, taky si je má dát na klín?
 myš 
  • 

Re: Asi jiný názor 

(23.10.2010 15:51:22)
Evo

Podle mě se dítě akorát naučí že v takových situcích se nejedná slušně, ale agresivně a hulvátsky. Což je podle mě problém značného množství nevychovaných dospělých čechů. Místo slušného upozornění agresivně vyjedou a myslí, si, že druhá strana pochopí. Druhá strana se ovšem pouze naštve a dojde ke zcela zbytečnému konfliktu, který by nemusel být, pokud by lidi měli slušné chování.

Přece se nezačneme všichni třískat za nechtěné se dotknutí v autobuse. Dítěti bych vysvětlila, jak se má chovat a že takhle je to špatně. Představa, že pokud mu dám na zadek, nebo to udělá nějakej pitomec, tak se tříleťák v MHD už nikdy nikoho nedotkne, je naivní.





 Petra 
  • 

Náhoda 

(22.10.2010 23:38:22)
málokdy jezdim městskou dopravou, ale půjčila jse své auto mé sestře a tak jsem byla donucena. Jsem hodně striktní a přísná, ale dnes jem potkala v autobuse prarodiče, jak hlídali dvojčátka holčičky, jedná mi v autobuse šahala neustále na culík, babička ji okřikovala, ale já sama věděla, že to není o provokaci, ale o , poznání. Nemám ráda rozmazlené děti, ale dokáži rozlišit danou situaci.
 maw 


Re: Náhoda 

(23.10.2010 12:33:39)
BINGO!
Výstižně napsáno.
 16.5Salám&Lajka14 


Dost mne překvapuje, 

(23.10.2010 19:18:54)
kolik je tu matek - bojovnic.
"Sama jsem plachá, ale jak si někdo dovolí zvýšit hlas na MÉ DÍTĚ..."
No, já rozhodně nejsem plachá, ale moje dítě není pupek světa a ani nevím, proč by mělo být, pro úplně cizí lidi.
Kupodivu jsme nikdy žádný významný konflikt s okolím neměli. Třeba právě proto, že z něj střed světa nedělám.
Kdyby se mi stalo to, co autorce článku, rozhodně bych nešílela nad tím, že si nějaký chlap dovolil plácnout moje dítě, nýbrž bych svému dítěti vysvětlila, že holt i toto je možná reakce některých lidí na jeho skopičiny a příště by si měl dávat větší pozor.
 Pawlla 


Re: Dost mne překvapuje, 

(23.10.2010 19:25:06)
Monty,řekla bys synovi,že pokud se bude chovat kdekoliv nevhodně,nebo se to bude jen někomu zdát,je dotyčný oprávněn na něj vztáhnout ruku?~e~Myslíš,že je to vhodné?Za další,když u něj stojíš,neměl by dotyčný spíš komunikovat s Tebou jako dospělou osobou dřív než Ti začne vychovávat dítě?Pořád tady padají takové věty,že dítě není střed světa,není,ani to moje,ale vychovávat si ho budu s dovolením sama a jak už jsem psala,já děti učím,že sahat na ně nesmí nikdo.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Dost mne překvapuje, 

(23.10.2010 20:36:06)
Pawllo,
jak "naprosto v pořádku"? Proboha, já nemůžu nijak docílit toho, aby se všichni chovali tak, jak to pokládám za správný a nevím, proč normálně nevysvětlit dítěti, že taková reakce třeba podle mýho názoru NENÍ správná, ale bohužel ji nelze "celoplošně" vyloučit?
 Pawlla 


Re: Dost mne překvapuje, 

(23.10.2010 20:40:15)
Monty,tak to je něco jiného,já jsem měla dojem,že reakci považuješ za normální,tak to se omlouvám.Samozřejmě,že svět není dokonalý a děti se setkají s různými věcmi a právě proto by měli dopředu vědět co se smí a nesmí a nejen oni,ale i druzí lidé ve vztahu k nim.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Dost mne překvapuje, 

(23.10.2010 20:47:49)
Pawllo,
jasně, jenže já těm lidem nemůžu zabránit v tom, aby se chovali jen tak, jak se mi líbí. Jasně že mi nepřijde správný plácat cizí dítě (ačkoli jsou typy dětí, který bych s chutí plácla i já a mám často co dělat, abych se udržela). Ale chci, aby syn znal co nejširší možný spektrum reakcí včetně těch, který správný podle mne nejsou.
 Pawlla 


Re: Dost mne překvapuje, 

(23.10.2010 20:52:37)
Monty,to je mi jasné,ale já bych se třeba ohradila,proto,aby dítě vědělo,že je to neadekvátní reakce.
 Tvrdá Šárka 


Re: Dost mne překvapuje, 

(24.10.2010 12:46:54)
Ohradit se je naprosto normální a podle mě správné! Já se snažím své děti vychovávat tak aby samotné nebyly jednou "agresivní" a reakce ty plácneš mě, já plácnu tebe k tomu vyloženě nabádá... Něco se mě nelíbí tak ti jednu lísknu? No tak já bych pána neuhodila ale to co bych mu řekla by si za rámeček nedal....
 Brusinka14 


Tohle není nejhorší, co se může dítěti stát 

(24.10.2010 16:35:20)
Pán se měl samozřejmě ovládnout a celou věc řešit s matkou. Ale na druhou stranu šlo zřejmě o přímého a nezáludného člověka, který dítě nezranil. Já jako matka bych dítěti vysvětlila, že si to pán sice neměl dovolit, ale ono samo mělo dávat pozor, co dělá, a když příště zase nebude dávat pozor, zase mu vynadám. Takže bych vynadala oběma.
Nemám děti, ale snažila bych se dítě hlavně uchránit před lidmi, kterým jsou lhostejné důsledky jejich činů. Počínaje pedofily a sadisty s příjemným a milým vystupováním a konče různými zamindrákovanými lidmi, kteří umí vést děsivé řeči, a tím dítěti ublížit i třeba na dlouhou dobu.
 Radek , 2 deti 
  • 

muj nazor 

(25.10.2010 11:17:39)
Na tento server vetsinou nechodim, ale koukam jako blazen, jakou diskusi vyvola jedno placnuti na zadek. Nijak neobhajuji toho pana, asi by se mi taky nelibilo, kdyby nekdo placal po zadku moje deti, ale na druhou stranu bych z toho nedelal takovou kovbojku. Maminka panovi vynadala a tim bych skoncil. Podle me mela vynadat i svemu diteti, aby vedelo proc na zadek dostal. Ale maminka bude asi trosku hystericka, kdyz si mysli, ze to na diteti zanecha nejake nasledky. Maximalne si bude v metru davat vetsi pozor, aby nekoho nekopl a pak melo to placnuti na zadek vychovnejsi ucinek nez tisic domluv. A obsahle rozebirat chovani duchodcu, volani policie a dokonce jsem tu zahledl i autisticke deti atd. To uz trochu o necem jinem nemyslite? Jeste si dovolim jednu pripominku, ktera jiste vyvola dalsi obsahlou diskusi, ale proc trilete dite sedelo na sedadle a ne v kocaru nebo u mamy na kline? Proc zabiralo misto treba nejakemu tomu duchodci?
 mnoho detí. kazdý den... 


Re: muj nazor 

(25.10.2010 11:39:36)
njn on když někdo stráví na teto diskuzi 3 dny nonstop psaním jak píšete a všichni vídíme, tak času moc na výchovu nezbývá tak se holt o to musel postarat někdo jiný...
 Radek , 2 deti 
  • 

Re: muj nazor 

(25.10.2010 11:51:02)
:-) taky mi prijde, ze to nektere maminky trochu prehaneji s tou starostlivosti viz veta v clanku "bude se mi ještě několik nocí budit a bude si to celé promítat znovu a znovu" To me teda pobavilo. Co z toho ditete vyroste, kdyz by ho melo tohle tak rozhodit? Uplakanek a mamincin mazlicek. Ale jak uz jsem psal, myslim, ze to je pouze hystericky nazor maminky, mozna trochu ovlivnen 5 masicem tehotenstvi, kdy jsou zeny trochu precitlivele :-)
 Xantipa. 


Re: muj nazor 

(25.10.2010 15:43:22)
Radku, ty by sis nechal plácat svoje děti? Já tedy ne. Pokud se někomu něco nelíbí, má se obrátit na mne. A je u dětí dost dobře poznat, kdy kopnout chce a kdy je to omylem. Jasně, nemusí se mi to líbit, nechci mít oblečení od bahna, ale pak je namístě říct - prosím vás, usměrněte svoje dítě, nechci mít znečištěné oblečení. A ne vysolit dítěti na zadek. Jen by mě zajímalo, jak by tento spor řešila přivolaná policie, když by pán vysolil dítěti, mamina vysolila pánovi a ten by si to nenechal líbit.
Zajímavý problém.
 Radek , 2 deti 
  • 

Re: muj nazor 

(25.10.2010 15:53:57)
Rozhodne netvrdim, ze to pan udelal spravne, take jsem psal, ze by se mi nelibilo, kdyby nekdo placal moje deti. Ale jak uvedena maminka psala, pána seřvala, což je prirozena reakce. Me spis udivilo, kolik lidi a jak na to reaguje. Vubec me prekvapuje, jak strasne je z toho pani zdesena a proc to sem vubec pise. Takovou tragedii bych z toho nedelal. A hlavne, kdo vi, jak to bylo, je to verze pouze od jedne strany konfliktu
 Xantipa. 


Re: muj nazor 

(25.10.2010 15:56:57)
Radku, nejspíš ji to tak zarazilo a překvapilo a poté znejistilo, že neví, co nejlepší by bylo udělat. Tak chce slyšet, co se komu stalo a jak to řešil, aby věděla napříště.
Já ji celkem chápu:-)
 Radek , 2 deti 
  • 

Re: muj nazor 

(25.10.2010 16:02:18)
to by me teda zajimalo, co si z toho vseho vybere :-)
 NL 


Re: muj nazor 

(25.10.2010 15:34:54)
Některé děti ve 3 letech v kočáře už nesedí a sedět na klíně tehotné ženě taky nemusí být ono. A i to dítě, stejně jako důchodce má nárok si sednout. Nikde tam snad nebylo zmíněno, že tam místo nebylo, nebo ano?
 Radek , 2 deti 
  • 

Re: muj nazor 

(25.10.2010 16:00:38)
Aha, no jo, s tim tehotenstvim a sezenim na kline jsem si to neuvedomil, tak beru zpet. Jen jsem tim chtel rict, ze se mi nelibi, kdyz nekteri rodice od mala uci deti, aby si v MHD sedali. Ty deti to berou jako samozrejmost a vubec je potom i ve starsim veku nenapadne pustit sednout starsi nebo tehotne. Ale to uz se zase dostavam k tematu, ktere s timto pripadem vubec nesouvisi :-) Takze radsi vse neguji
 Ronja 
  • 

Bez váhání 

(25.10.2010 22:56:14)
bych mu ránu vrátila s patřičným slovním doprovodem.
 vera&sophia3.04+Rayan2.6.05 


taky nazor 

(27.10.2010 11:05:19)
jak se znam tak v teto situaci i kdybych se tisickrat kousala do rtu,tak bych se neudrzela a neco pekne od plic bych zarvala~o~NIKDO!!!!nema pravo vztahnout ruku na cizi dite,snad jen v pripade starsiho a agresivniho,coz tohle tedy rozhodne nebyl ten pripad.Jednoznacne bych to resila slovne.A jeste jedna pripominka,prosimte co se tyka aspargerova syndromu,ten se da pry urcit az nekdy kolem puberty.Drz se a nedej se!
 štěpánkaa 


Re: taky nazor 

(27.10.2010 16:16:22)
~a~jak jsi přišla na to, že AS se dá určit až kolem puberty? Organizace APLA, (resp.jejich psychologové), která se tím zabývá dokáže určit, zda se jedná o AS již u předškoláků nebo mladších školáků. Ano, ve 3 letech je možná brzy, ale nejsem odborník, jen jsem pár zoufalých rodičů a dětí \)nediagnostikovaných) potkala a po určení diagnózy a nastudování info o AS se dětem, rodičům i jejich okolí dost ulevilo, navíc se mohla najít cest, jak na ně a jak pomoci~a~~a~~a~
 Vikinga 


Hm...  

(5.11.2010 20:46:06)
Já vám nevím, ale co je tohle za článek?

To všem těm maminám na mateřské už tak hrabe, že musí s odpuštěním řešit každou prkotinu?

Ano, dítě dvakrát koplo do nějakého nerudného dědka, dědek se neudržel a jednu mu plácnul. No bože. ~4~
Osobně si nemyslím, že by to na vašem děcku zanechalo nějaké těžké psychické následky...

Já mám dítě s AS, čiže doporučuji, pokud máte podezření, raději se cíleně věnovat důsledné výchově syna, namísto skuhrání na internetu, jak k vám byl někdo strašně nespravedlivý.

Pokud má váš syn PAS, pak takových a horších nespravedlností zažije mraky a je jen na vás, jak ho vychovat k tomu, aby se on přizpůsobil svému okolí a minimalizoval tak podobné situace. Nečekejte, že se všichni z postiženého dítěte posadí na zadek a budou mu všechno tolerovat a on tak prožije krásný bezkonfliktní život.
Zní to možná cynicky, ale čím dřív vaše dítě zjistí, že ne všichni jsou na něj ťuťu ňuňu, tím líp.

To jsou mé vlastní zkušenosti a omlouvám se za upřímnost. Pravda je halt někdy krutá.

V.

 Pawlla 


Re: Hm...  

(5.11.2010 20:51:17)
Vikingo,jsi naprosto mimo,vůbec jsi nepochopila o co zakladatelce jde~Rv
 Vikinga 


Re: Hm...  

(5.11.2010 21:04:07)
Zakladatelce čeho :-)?

Jo, autorka si chtěla postěžovat, jak je život strašně nespravedlivej, že někdo ZMLÁTIL její dítě. Předpokládám, že dítě má modřiny ještě dnes, zlomenou nohu, naraženou kyčel a doživotní trauma. Pokud ne, je to článek na dvě věci :-)

Někdo tady psal, že cizí člověk nikdy nemá právo použít násilí... no kdyby to byl článek o tom, jak cikánské dítě vytáhne nůž a bodne vás do břicha, to byste mluvily jinak :-)

Neobhajuju toho dědka, byl to nějakej nerudnej důchodce. Takovejch jsou mraky. Proč to proboha nepřejít s nadhledem a nezajímat se raději o to, jak své hyperaktivní dítě s podezřením na PAS přizpůsobit lépe okolí, aby se takové situace pokud možno nestávaly???

To máš pravdu, to opravdu nechápu.
 Pawlla 


Re: Hm...  

(6.11.2010 8:39:09)
Jo autorce,to jsem byla mimo,na diskusi se zakládají témata.Jinak nevím přirovnávat nůž v břichu k tomu,že do Tebe nechtěně kopne malé dítě v MHD je fakt úsměvné.Za další nechápu,proč když dítě není zmlácené do bezvědomí je to o.k?Nebudu to zas celé rozebírat,už se diskutovalo dost dlouho,ale jednu věc napíšu.Je hodně nebezpečné učit děti,že na ně může cizí člověk vztáhnout ruku,ať tak nebo tak.
 Pawlla 


Re: Hm...  

(6.11.2010 8:42:10)
No a diagnoza,já bych ji třeba ani nezmiňovala,protože v tomhle případě je to jedno,tohle si cizí člověk nesmí dovolit k nikomu,ke mě,k Tobě ani k dítěti,mimochodem jak by ses tvářila,kdybys dostala v MHD facku,protože jsi do někoho vrazila?Autorka spíš chtěla trošku nešťastně předejít komentářům o tom,že dítě v MHD má sedět bez hnutí celou cestu.
 Vikinga 


Re: Hm...  

(6.11.2010 14:30:03)
No já když do někoho kopnu, tak se mu hlavně omluvím :-)
A když do něj kopnu podruhé, tak budu čekat, že se na mě oboří, jestli si z něj dělám legraci...

Dát dítěti jednu na zadek, je naprosto NORMÁLNÍ výchovná metoda. Nevidím nic dramaticky závažného na tom, že dítě plácne cizí člověk, když si to to dítě zaslouží. A v tomhle případě si to evidentně zasloužilo.
 Pawlla 


Re: Hm...  

(6.11.2010 14:44:09)
"Nevidím nic dramaticky závažného na tom, že dítě plácne cizí člověk, když si to to dítě zaslouží. A v tomhle případě si to evidentně zasloužilo"

Když si to zaslouží,Ty rozeznáš tu situaci,rozezná ji to dítě?Ty ho učíš,že pokud si to zaslouží může být bito kýmkoliv a kdykoliv,že není divné když na něj sáhne cizí člověk,myslíš,že si to dítě a o to víc když je AS uvědomí rozdíl,když se setká s duševně vyšinutým člověkem?Nebo s šikanou?Neřekne si ,že si to asi zaslouží?
 Vikinga 


Re: Hm...  

(6.11.2010 19:36:57)
Sorry. Ty tvrdíš, že se dítě z jednoho plácnutí cizím člověkem NAUČÍ, že ho můžou bít cizí lidé :-)???
Pokud je tak učenlivé, proč už dávno neví, že se do cizích lidí teda nemá kopat???

Dramatizuješ jedno blbý plácnutí. Dítě po něm podle autorky ani NEBREČELO. Takže ho to asi ani nebolelo. A ty, stejně jako autorka z toho děláte, jak ten kluk bude mít do konce života někde zasunuté, že ho mohou bít cizí lidé, šikana, noční můry, bla bla bla.
Zbytečná hysterie, opravdu.

Vsadím boty, že kluk dneska někde vesele kope další cestující. ~R^

 Pawlla 


Re: Hm...  

(6.11.2010 20:06:42)
Pro Tebe blablabla,pro mě zcela opodstatněná obava.Jinak nevím jak se mělo dítě naučit nedělat něco,co udělalo nevědomě,to už je na mě moc složité.
 Vikinga 


Re: Hm...  

(6.11.2010 14:24:11)
No myslím, že kdybys měla zkušenosti s opravdu hyperaktivním - a tím nemyslím jen hodně živé - dítětem, chápala bys, že takové chování druhé opravdu obtěžuje a opravdu to je někdy na facku a někdy i na víc než facku.

Protože já takové dítě mám, umím si živě představit, co to dítě dělalo, když autorka píše, že "jen dvakrát trochu koplo". Autorka článku tady hledá jen falešnou útěchu, že její dítě není tak zlé, nic víc, nic míň.
Přispěvatelky jako ty jí tu útěchu dáváte. To je špatně. Autorka by tu energii, co dala to tohohle stupidního článku, měla spíš věnovat tomu, jak to své dítě lépe zvládat.
 Pawlla 


Re: Hm...  

(6.11.2010 14:40:02)
Vikingo,mám tenhle exemplář doma,takže vím o čem to je,ale trvám na tom,že v této diskusi je to bezpředmětné.Jestli je bití výchovná metoda je sporné,někdy ano,ale vychovává dítě rodič,ne cizí člověk.Je to prostě přes čáru,tečka.
 Vikinga 


Re: Hm...  

(6.11.2010 19:38:04)
Já neříkám, že to není přes čáru.
Já říkám, že o nic nejde a autorka zbytečně vyšiluje :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.