| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak poznat, kdy jste připraveni na rodičovství

 Celkem 78 názorů.
 Katka (zatím bez dětí) 
  • 

Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.10.2000 13:37:16)
Znám podobný test pro nastávající rodiče, ale při něm jsem se nasmála víc. Pokud chcete zjistit, jestli jste na vznešené rodičovské poslání dobře
připraveni , zkuste se řídit následujícími pokyny:

1a. Ženy: První krok v přípravě na mateřství je jednoduchý. Oblečte si
župan a na břicho si zavěste pytel s fazolemi. Noste ho devět měsíců,
potom desetinu fazolí odeberte.

1b. Muži: V rámci příprav na otcovství zajděte do nejbližší drogerie, vysypte obsah peněženky na pult a řekněte prodavači, aby si vzal, kolik chce. Pak zajeďte do supermarketu a sdělte vedoucímu, že si může nechat od
vašeho zaměstnavatele poukazovat celý váš plat.

2. Abyste si vyzkoušeli, jak to bude vypadat v noci, procházejte se denně od pěti odpoledne po obývacím pokoji a na rameni při tom držte mokrou tašku o váze tří až šesti kilogramů. V deset si jděte lehnout, ale přesně o půlnoci vstaňte a pochodujte až do jedné. Pak si nařiďte budík na třetí hodinu ranní. Protože neusnete, ve dvě vstaňte a dejte si panáka. Ve tři čtvrtě na tři ale určitě jděte do postele. Až začne ve tři budík zvonit, hbitě vyskočte, ale nerozsvěcujte. Do čtyř hodin zpívejte ukolébavky,
potom si budík nařiďte na pátou. Vstaňte a uvařte snídani. Dělejte to pět let. Tvařte se při tom vesele.

3. Vezměte meloun a vydlabejte z něj dřeň. Pak v něm vyvrtejte otvor
velikosti pingpongového míčku, zavěste ho na provázku ke stropu a
rozhoupejte. Vezměte misku krupičné kaše a zkuste ji po lžičkách do melounu vpravit. Musíte však předstírat, že jste letadlo, to znamená, že byste měli vrčet a dělat se lžičkou krouživé pohyby. Vytrvejte, dokud polovina kaše nezmizí, a potom si zbytek vylijte do klína. Pokud jste to
zvládli, jste připraveni na krmení ročního miminka. Abyste se přichystali i na batole, pomažte pohovku nějakou pomazánkou a všechny záclony zapatlejte džemem. Za rádio hoďte chleba s máslem a několik měsíců ho tam nechejte.

4. Oblékání malých dětí není tak snadné, jak se na první pohled zdá. K nácviku potřebujete chobotnici a síťovou tašku. Pokuste se nastrkat
chobotnici do tašky tak, aby žádné chapadlo neviselo ven. Máte na to celé dopoledne.

5. Zapomeňte na sportovní vůz a kupte si kombík. A nemyslete si, že s ním budete moct parkovat před domem. Rodinnými auty se totiž majitelé nemůžou moc chlubit. Chcete-li vědět, jak bude vypadat, kupte kornout čokoládové zmrzliny a položte ho do přihrádky pod přístrojovou desku. Pak do
přehrávače strčte minci, roztlučte rodinné balení čokoládových sušenek a drobty vysypte na zadní sedadlo. Nakonec přejeďte kapotu po obou stranách hráběmi. To by snad stačilo.

6. Nácvik na procházku: Oblečte se a půl hodiny čekejte před záchodem.
Potom vyjděte před domovní dveře, ale hned nato se vraťte. Totéž
zopakujte ještě dvakrát. Pak několikrát jděte k brance a zase zpátky k domu. Nakonec vyjděte na chodník a pět minut se velmi pomalu procházejte. Podrobně prozkoumejte každý vajgl, žvýkačku, papírový kapesníček a
mrtvého brouka, které najdete. Občas se pár metrů vraťte, a pak teprve pokračujte dál. Ve chvíli, kdy zvrátíte hlavu a začnete ječet, že už to dál nevydržíte ani minutu, jste připraveni vzít dítko na procházku.
Vyjevených sousedů si nevšímejte.

7. Běžte do supermarketu. Vezměte si s sebou něco, co se podobá
předškolnímu dítěti. Ideální je dospělá koza. Plánujete-li víc dětí, jedna koza nebude stačit. Obstarejte si nákup na celý týden, aniž byste z nich spustili zrak. Uhraďte všechno, co snědí nebo zničí.

8. Naučte se nazpaměť jména všech postaviček z dětských večerníčků,
Křemílkem počínaje a Rumcajsem konče. Až se v koupelně přistihnete, že si zpíváte úvodní melodii rozhlasového večerníčku Hajaja, budete na rodičovství dobře připraveni.

9. Všechno, co řeknete, minimálně pětkrát zopakujte.

10. Ještě než učiníte konečné rozhodnutí, zajděte na návštěvu k nějakým nešťastníkům, kteří už děti mají. Proberte s nimi chyby, kterých se podle vašeho názoru ve výchově dopustili, a vysvětlete jim, jak by měli postupovat. Nezapomeňte pohovořit o trpělivosti a důslednosti, bez nichž žádný rodič ničeho nedosáhne. Navrhněte jim, jak by mohli své ratolesti naučit chodit na nočník, jíst příborem, poslouchat a chodit do postele bez
odmlouvání. Vychutnejte si to - bude to totiž naposledy, kdy budete mít na všechno odpověď.
 Lucie 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(14.11.2000 21:09:40)
dobře jsem se pobavila - ale kdo má trošku štěstí, není to tak hrozné.
 Anna 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(21.6.2002 12:44:01)
Take jsem se moc pobavila. Sedi to. Ale ja mam take nastesti "zatim" stesti. (2 deti, spi celou noc od 4 mesicu). Jo, ta chobotnice ale sedi ...

..Navic doporucuji procvicovat : Kazde rano pred odchodem do prace se ciste obleknete, zajdete do kuchyne, kde si na sve obleceni nakapejte neco krupicne kase. Toto opakujte 3x. Pri poslednim pokusu se vsak kuchyni velkym obloukem vyhnete a rychle vybehnete z loznice primo pred barak, tak, aby Vas doma nikdo nevidel odchazet.Pokud Vas nekdo uvidi, vratte se, opakujte vsechno znovu - postrik krupicovou kasi.....atd.
 Misha2 


Re: Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(12.8.2002 9:33:43)
Katko moc dekuji za tento clanek. No tak jsem se uz dlouho nezasmala !! Jsem teprve v 10 tydnu, ale uz se na to vsechno moc tesim, hlavne na tu chobotnici.
 Vladimir 


Chobotnica 

(28.8.2002 14:27:00)
A to sa s tou chobotnicou budeš musieť ešte aj rozprávať! :o)))
Ale dá sa to.
:o)
 Rebeka a 1 sluníčko 
  • 

Re: Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(30.3.2006 22:22:22)
ještě doporučuji - oblečte si něco hezkého - přistupte ke stolu a polejte se vlažným čajem od pasu dolu - budete-li chtít chlapečka od výstřihu....
 Peťa 


Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(16.8.2002 1:38:18)
Test je perfektí.Dcera má teprve tři měsíce ale skoro celou noc spí, přes den je to pravda horší.Jinak mám zatím štěstí je moc hodná, ale ta chobotnice fakt sedí.Naše malá je hodně živá takže udržet ji dá hodně práce.
 xylda 


smíchem ke zdraví:o))) 

(23.8.2002 18:59:26)
Moc za tento test děkuji:o) Jsem ve 28.týdnu těhotenství, takže na nějaké testování je už asi pozdě, ale to neva, skvěle jsme se s manželem nasmáli a náš Matýsek určitě taky:o))
Dík
 Glint 


At zije rodicovstvi !!!! 

(10.2.2003 23:31:32)

Moc jsem se nasmala. Jestli tomu je opravdu tak, tak se mam na co tesit!!!
Jsem ovsem jen na zacatku sedmeho tydnu tehotenstvi, ale stejne se uz nemuzu dockat na ty vsechny nastrahy a chobotnice!!!! Dekuji
 MichaelaSe 


Re: At zije rodicovstvi !!!! 

(24.10.2004 18:55:59)
Test fakt sedí, ale jsem nepoučitelná a už se těším na čtvrtý dítě.
 Andrea Irglová, trojčátka 
  • 

trojčata 

(5.4.2003 22:13:18)
Jsem maminkou skoro pětiměsíčních trojčátek. Dlouho jsme se s manželem snažili, ale pořád to nešlo. Mysleli jsme, že je v jednom z nás chyba, ale nebyla. Odjeli jsme na jižní Moravu a když jsem se vrátila byla jsem těhotná. Po 4 letech snažení se to povedlo. Jakébylo ale překvapení, když mi na poradně doktor zdělil, že to jsou trojčátka. Byla jsem hrozně šťastná a pyšná na to, že v dnešní době, kdy má sposta párů problémy, že nám se to podařilo bez umělého oplodnění. V těhotenství jsem neměla vůbec žádné potíže, až měsíc před porodem, který byl mimochodem asi o 6 týdnů dřív, jsem musela do nemocnice. Děti se narodili úplně v pořádku a vážili 2.140, 2.130 1.860 jsou to dvě holky a jeden kluk. Jsou to naše zlatíčka a vůbec mi nevadí práce kolem nich jsem opravdu spokojená mamča. Chtěla bych všem ženám, které na své těhotenství teprve čekají ať nezoufají a zkouší to dál, určitě se to povede, tak jako nám.
 Pavlína - Sami, Kamča a Gabča 
  • 

Re: trojčata 

(6.4.2003 21:25:56)
Tak to já mám taky trojčata. Teď už roční a něco málo k tomu a že by mi práce kolem nich vyloženě "vadila", to říct nemůžu, ale přesto mi přijde, že Andreo, popisuješ všecko až moc idylicky :o) Jen počkej, až budou větší :o)) Já než děti obléknu, že jdeme ven, tak jedno řve nabalený, oblíknu druhý, řvou obě dvě, třetí řve, protože nesnáší oblékání... Než je všecky nakrmín, tak je hodina a půl pryč. Než vyjedeme z baráku s naším "náklaďákem" (Extra Combi Biposto od Inglesiny), tak nám to taky docela trvá, nehledě na to, že se nevejdeme do výtahu, tak musím jednoho čertíka tahat za ruku, stavit se v autě pro korbičku, dítko posadit do auta, kde samozřejmě řve, nasadit korbu, vyndat dítě, nacpat do fusaku... Nehledě na to, že všichni tři chodí ohromně rádi, takže jedno dítko mám puštěné a zbylé dvě se vezou. A není to sranda, řídit kočár jednou rukou s dohromady cca 20kg nákladem+samotný kočár... Takže i když je mám všecky mooc ráda, tak je to opravdu záhul, ale na to ještě přijdeš postupem času :-) Mám ještě 1 dcerku (14 let) a to jsem si myslela, když byla malá, že "HŮŘ" být nemůže. Ale může :-)))
 Vendy 
  • 

Re: Re: trojčata 

(1.4.2005 3:32:03)
Pavlíno,klobouk dolů,mám skoro roční dceru a říkala jsem si jak je to s tím dítětem težký-beru to zpět!
 andrea Irglová 
  • 

Re: trojčata 

(18.10.2007 11:39:09)
TAk na to musím reagovat. Dneska už jemým dětem 5 a opravdu to byly zlatíčka a nic jsem si neidealizovala, byli strašně hodní a jsou i teď. Vše záleží na úhlu pohledu a výchově. Takže klídek
 Veronika (zatím bezdětná) 
  • 

Re: trojčata 

(27.5.2003 19:23:54)
Tak trochu ti závidím i když vím že mít trojčata je opravdu velká starost. My to s manželem zkoušíme už moc dlouho a pořád nic jestli mi někdo může poradit tak budu moc ráda. Veronika
 "Arinka" 


Re: trojčata 

(21.4.2005 12:32:02)
Gratuluju. A to jediné slovo vyjadřuje všechno... Závist ( ale tu přející ), touhu, radost ( nad tím, že jiní se dočkali, tak já snad taky ) a štěstí, nad tím, že existují maminky, ketré na své děti v dnešní uspěchané době jen neječí a nemlátí je...

Doufám, že i já se jednou dočkám toho štěstí... stačilo by i jedno...
 Lenka 29,3 dcery 12-10-3,5 
  • 

Re: trojčata 

(3.11.2005 11:13:42)
100% souhlasim,ze kolobeh krmeni-uspavani-vychazky-krmeni......je narez!!!pri trojcatech neni trojnasobny,ale nejmin sestinasobny.tim,ze jsem mela prvni dcerku dost brzo,jsem to brala s nadhledem-nedelala jsem drama z toho,jestli jime ve 12,nebo v 1,pote co pribyla druha dcerka,zacal celkem kolotoc-jsou od sebe 20 mesicu-polovicni dvojcata-a to uz starsi byla celkem samostatna-co se tyce jidla a oblekani.u mladsi dcerky se objevila alergie na potraviny,takze pribyl kolobeh pobytu v nemocnici,coz se ukazalo svym zpusobem prospesne,nebot se mi podarilo zapojit do te doby relativne nezucastneneho tatinka.od te doby jsem uz NIKDY neslysela:"ses na materske,co jsi cely den delala?"par let sice jeste trvalo,nez pochopil,ze je prednejsi vychazka na pisek,kdyz po tydnu konecne vykoukne slunicko,nez vzorne naklizeny byt.dnes,kdyz v byte-mame 2+1,vsude bydli nejmladsi dcerka,se jen usmeje a on je ten,kdo rekne:"to neuklizej,nema to cenu".stale smekam pred vsemi maminkami dvojcatek,trojcatek...A jeste neco!!velmi popularni veta maminky prvnich ceskych ctyrcat:BORDEL V BYTE-SPOKOJENE DITE!!/kazdy jiste pozna momentalni "bordel" a stoletou spinu-ne??/
 irziktrojcata 
  • 

Re: Re: trojčata 

(21.4.2007 12:31:46)
mame nyni v dubnu 2007 trojvaječna trojčata holky je jim rok a půl a jsou originalni tim což běžně trojčata nejsou že jsou trojvaječna jedna cela maminka druha cela tatinek a třeti je přesně na pul oči a vlasy mama a obličej je tatinek a mit to namichany je špatně kluci jsou blby a pomaly a s jednim vaječnikem co ma manželka a na druhem ma cistu je to zazrak 1 ku miliardě a žadnouz ošetřovatelku nemame nebot by byla stejně blba nebot manželka je zdravotni sestra od novorozenců 15 let praxe a zvladne to jen sama a ja to stihnu taky sam a to jsem proti ženě blbej amater a kdo fnuka že jeho pouze jedno ditě řve je blb ktery nevi o čem ty děti jsou a chodit rodit vicekrat je škoda času...ps v dubnovym AHA jsme byli na pulce stranky tečka
 Dana s dvouletým Honzíkem 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.7.2003 0:44:13)
Děkuji děkuji děkuji,
ještě nikdy jsem se tak nezasmála a neuvolnila se po "běžném" dni s dvouletým broučkem, který si dnes například namazal bříčko přesnídávkou, skřípl si krk do přilby na kolo a kamarádka o něm po 5 minutách na návštěvě prohlásila, že raději půjde kydat prasatům než hlídat mého drobečka...
A to je na tom to krásné.
 Martina -holčička 14 měsíců 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.7.2003 21:31:00)
Ano ano i já jsem se moc zasmála a mám pocit,že kdybych si ten test vyzkoušela před porodem tak by mě asi už nic nepřekvapilo ani jídlo a pití na kobercích,počmáraný koberce a zdi,kartáčky na zuby v pračce atd.atd. Takže si to asi přečtu ještě jednou ba si to možná dokonce někam nalepim. Ještě jednou díky
 Helča 7 let holka a 3 roky kluk 
  • 

Re: Re: Re: a co koberec? 

(27.6.2007 8:40:13)
No my jsme řešili s manželem otázku : co s kobercem.... "jen" ho vysáváme a až děti odrostou, tak koupíme rovnou nový. Myslím, že by to bylo vyhazování peněz, nechávat ho každou chvíli čistit - nebo nedej bože drhnout ho sami - všichni, kdo děti máte, víte o čem mluvím :-)))
 JAnna,26+18měsíců 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(22.8.2003 21:33:25)
moc děkuji,právě se zmýtám v krizi,jestli jsem vůbec schopná vychovat dítě,jestli jsem vůbec na dítě zralá a ty slzy co mi někdy tečou byly teď od smíchu a uvolnění, že v tom nejsem sama a pořád mám jen jedno dítě. před těhotenstvím i v něm jsem v myšlenkách dokázala vše v klidu vyřešit a zvládnout. teď plavu a vzpomínám na ty své chytré rady. tak všem veselé dny a pevné nervy.
 Lana 


Re: Pravda a nic než pravda 

(4.10.2003 9:59:12)
Ahoj,
jmenuji se Světlana a mám tříletého syna, navíc jsem 13týdnů těhotná, z čehož mám velikou radost. Nicméně po přečtení Vašeho testu jsem byla velmi překvapené z pravdivosti a nutnosti znát vše co tam stojí. Od 1 do 10 je to pravda. Můj syn je velmi živé dítě a přád se na něco ptá, vše chce vědět a vždy si pro tu správnou otázku najde správné místo. Mapříklad nedávno jsem byla v bance a ve chvíli, kdy paní něco vyplnˇovala se mě zeptal kdy mi dal tatínek do bříška Adélku. Já jsme byla černená jak rak a paní se jen těžko přemlouvala aby nevybuchla smíchy. To samozřejmě není vše. Takových zážitků máme mnohem víc, proto 100% souhlasím se vším co ve Vašem testu je. Je to skvěle složené a hlavně pravdivé.
Těším se na další příběhy Světlana
 Martina, 29, Honzík 3 roky 
  • 

Kdo hraje skrebl? 

(4.10.2003 10:35:47)
Ahoj hraví lidičkové, ráda bych se vás zeptala. Nehrajete některý z vás doma skrebl? Já jsem tuhle nádhernou hru objevila před nedávnem doma u kolegyně z práce, strašně mě to chytlo, ale nemám s kým hrát (manžel nemá bohužel na nic čas, ani na domácnost, ani na nás dva, natož na podobné blbůstky jako je skrebl) :-(. A Honza je na takové hry ještě moc malý :-). Jinak já jsem z Prahy. Dík. Martina
 Petra Divoková 
  • 

Re: Kdo hraje skrebl? 

(13.11.2003 15:14:40)
Já sice nehraju skrebl ale ráda bych se ho naučila. Kamarádka říkala že ho dostane k vánocům jestli budeš chtít tak si ho můžeme zahrát společně.
Už dříve mě tahe hra zaujala,ale neměla sem příležitost si to zahrát.
Petra. PDivokova@seznam.cz
 Petra Divoková 
  • 

Re: Kdo hraje skrebl? 

(13.11.2003 15:15:41)
Já sice nehraju skrebl ale ráda bych se ho naučila. Kamarádka říkala že ho dostane k vánocům jestli budeš chtít tak si ho můžeme zahrát společně.
Už dříve mě tahe hra zaujala,ale neměla sem příležitost si to zahrát.
Petra. PDivokova@seznam.cz
 Martina, 29, Honzík 3 roky 
  • 

Re: Re: Kdo hraje skrebl? 

(13.11.2003 21:17:07)
A odkud jsi?
 Laliba 


Re: Kdo hraje skrebl? 

(18.11.2003 0:41:24)
Ahoj Martino...
Jsme doma blázni do Scrabblu a pořád někoho zveme, aby si přišel pohrát (pravidelně chodí sousedi). Pravidla jsme si sice trochu upravili, spíš zjednodušili.
Máš-li chuť, můžeš někdy zajít (spíš zajet). Hrajem i jiné spol. hry, třeba Hrady, Risk, manžel vášnivě šachy...a znáš Activity? Nový objev, sranda.
Jsme z vesničky u Staré Boleslavi...
Ahoj laskoval@seznam.cz
 Martina, 29, Honzík 3 roky 
  • 

Re: Re: Kdo hraje skrebl? 

(19.11.2003 1:29:04)
Je,je, to je smutné, konečně někdo, kdo má ke skreblu velmi pozitivní vztah a jste relativně z daleka (tedy pro mámu smalým dítětem jako jsem já). Já jsem z Prahy. Asi nebudete mít čas chodit do nějakého klubu v Praze si zahrát, co?
Kromě šachů to ostatní vůbec neznám. Mě stačí skrebl :-).
Mějte se, snad se někdy u skreblu potkáme. Zatím budu pátrat dál...
 Milama 


Re: Kdo hraje skrebl? Já hraju :-) 

(26.5.2004 0:05:18)
Koukám že pozdě ale přece, já hraju a taky nemám s kým, jsem z Prahy Vinohrad a mám tříletou dceru Kačku tak jestli tě to za tu dobu nepřestalo bavit ozvi se milama@volny.cz
 mazda 


Re: Kdo hraje skrebl? Já hraju :-) 

(29.1.2008 21:06:29)
R^
 Milushka 


Re: Kdo hraje skrebl? Já hraju :-) 

(4.2.2008 11:30:34)
Jsi Svědek Jehovův?????~g~
 mazda 


Re: Kdo hraje skrebl? Já hraju :-) 

(29.1.2008 21:06:30)
R^
 Martina, 2 děti 
  • 

Re: Kdo hraje skrebl? 

(8.8.2007 11:45:04)
Já chci hrát scrabble, ale www stránky, které jsem doposud našla, mi nevyhovovaly. Nevíte někde o nějakých jednodušších? Díky.
 marie 


ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(29.2.2004 3:14:38)
Ahoj jmenuji se Marie.Je mi 22, a jsem v 7 mesici tehotenstvi.Se svim pritelem jsem uz 7 let,vposlednich 3 mesicich vubec nemam chut na sex.Pripadam si jako kdybych byla frigidni.Muj kluk si sice nestezuje,ale stejne me to porad lezi v hlave....co si asi mysli.Bojim se ze se mu treba uz nelibym protoze jsem se hodne v tehotenstvi zmenila,ze uz ho tolik nepritahuji,nebo ze ma jinou.Je to nese prvni dite tak se bojim ze ta chut na sex nezmizi ani po porodu.Proto se chci zeptat vas zkusenych,jestli jste na tom byli podopne,a jaky byl vas sexualni zivot po porode.Budu vdecna za kazdou odpoved.
 bohunak 


Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(29.2.2004 4:35:32)
Marie,ja Ti zkusim rict nasi zkusenost pri mych tehotenstvich.Mam dva kluky a to jeden rok a 4 mesice po sobe,pred tehotenstvim bylo vsechno semnou a mym manzelem super,skvely sex apod. Prislo tehotenstvi a my spolu spali asi tak 5x,ja absolutne nemela chut a manzel byl skvely,nebyl nastvany,vsechno chapal,zrejme mel taky trosku strach,i kdyz vsechno bylo v pohode,proste si pomahal sam:-)A zcela vim,ze manzel nemel zadnou jinou zenu,po tehotenstvi a to hned po sestinedelce,bylo vsechno skvele,tak jak predtim,sice jsme byli oba unaveni,ale nas sex se vratil do normalu,jak pred teh.Za 7 mesicu jsem otehotnela znovu a bylo to to same:-)Sex asi 5x a konec,manzel mi ukazoval,ze jsem sexy a krasna apod. ale sex nevyzadoval,pokud jsem nechtela,po sestinedelce bylo zase vsechno v pohode a nas sex. zivot se nam navratil v plne mire zpatky:-)Takze tot ma zkusenost a neboj,mozna,ze Tvuj manzel se jen boji a proste nechce nalehat,pokud vypada vas vztah jinak v poradku,tak se nestrachuj.Ja si s manzelem proste promluvila,ze nemam chut apod. a muj manzel me proste pochopil,jeste to byl on,kdo mi rikal,neboj,po tehotenstvi se nam zase vrati nas sex. zivot:-)A mel pravdu
 katka 
  • 

Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(25.4.2004 21:51:02)
ahoj,bola som tehotna,milovali sme sa takmer kazdy den.v 6 mesiaci som vsak potratila z nicoho nic.sex urcite ano,ale s mierou katka
 Luboš 
  • 

Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(26.5.2004 10:55:58)
Vzpamatuj se, jestli ti na něm záleží a nechceš ho ztratit. Žádnej chlap nevydrží frigiditu své ženy věčně. Prostě to nejde. Pokud tě ovládá chemie tvých hormonů, je to jen tvůj problém a rychle ho řeš (pokud není už teď pozdě)
 Vzkaz Lubosovi 
  • 

Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(5.12.2004 9:28:31)
A opet se nam do debaty zapojil nejaky chytrak, ze? Co ty o tom muzes vedet? Z Tveho clanku jde poznat, ze jsi peknej sobec. Kazdy NORMALNI chlap s zenskou citi a respektuje ji, protoze to byli oba co se rozhodli pro mrne. A kazdy tolerantni chlap udela kompromis, pomuze si sam, nez aby pozdeji litoval treba ztraty maleho. Pochopil to tvuj mozecek?
 Hanka, syn 6 mesicu 
  • 

Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI? 

(29.12.2004 8:38:48)
Ses pako!

Ja mela sex v tehotenstvi zatrhnuty od doktorky a po porodu jsem z toho mela takovy mindrak, ze se mnou mel manzel dost "prace". Uz je to v pohode, ale rok jsme si pomahali jinak a muzu Te ujistit, ze manzel nemel jinou a vydrzel se mnou a nemyslim si, ze by to nasemu vztahu uskodilo. Naopak si myslim, ze nas to vic stmelilo :-)

Kdyz jse chlap normalni a da se s nim mluvit, da se vsechno vyresit!
 Petra , Anička 4 roky 
  • 

Re: Test rodičovství 

(4.3.2005 0:22:52)
přečtení tohoto testu mi málem přivodilo předčasný porod. Nebudu se vyjadřovat o bodu 1 - 10 platí beze zbytku, jen je potřeba test doplnit o body týkající se nejapných dotazů v hromadných prostředcích a potřebě čůrat v naprosto nevhodnou dobu.
 Stupidnímu Lubošovi 
  • 

Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(14.3.2005 16:20:55)
Tak ty jsi sen každé ženské...ale zlý sen. Sobecký blbec. Dej si 10ti kilový pytel na břicho, všude ho nos, tlač si pořád na močák, ideálně když ti vyskočí křečáky, a bylo by fajn kdyby ti bylo i blbě (včetně blití), no a taky by bylo vhodné kdybys nemohl dobře spát, jednak nesmíš si lehnout na pytel a jednak abys něměl mokrou postel musíš tak 2x za noc na záchod...no, a teď ti přiřadím takového milého idiota, který bude chtít jen sex, je fakt, jsi tlustý a je ti blbě - co kdyby tě raději opustil, protože přece jenom, kvůli tobě si nezničí život...Přeju ti sobeckou frigidní krávu... Naštěstí nemám takového idiota jako ty doma, ani mi nebylo v těhotenství blbě, tak že sex byl, omezený ale byl..ale vím, že některé ženské si těhotenství pořádně protrpí, a mit takového jako ty u sebe v takové chvíli je docela hnus..
 Lucka 
  • 

Žádný sex v těhotenství! 

(1.4.2005 3:58:09)
Ty seš takovej kus věčně naddrženýho šu... myslícího koulema,že bych raději hrála frigiditu,jen abych se takovýho blbečka zbavila!A už vůbec bych s tebou nechtěla mít nic společnýho-natož dítě,frajere!Mimichodem,já v těhotenství souložila,bylo to moc fajn-pro mě,ale partner se pak začal bát o miminko,přestože já jsem chtěla-a taky jsem se nezbláznila!!!
 Petr, syn 2,5 roku 
  • 

Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(7.7.2005 21:01:43)
Pro sobeckého chlapa, co nerozumí tomu, co se s ženou děje, během a po těhotenství, bych rád vzkázal, zajdi si k nějakému sloupu a mlať o něj hlavou alespoň půl hodiny. Máš být chlap, který má být opora rodiny, a ne pořád myslet jen na to, jak si sám nejlépe užít. Já jsem těhotenství nezažil, ale vyměnit bych si to nechtěl, takže pro všechny, co přemýšlí jako nadržený Luboš, trochu pochopení, chlapi...
 Helena 
  • 

Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(30.5.2004 20:24:39)
teda Marie promin, ale tvoje cestina je strasna...
 Elis 
  • 

Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(26.8.2004 17:21:57)
Musím se přidat k Heleně, Mariina čeština je opravdu hrozná, je ostuda, že se někdo nestydí zveřejnit příspěvek s tak otřesnými hrubkami.
Když jsem ale četla příspěvek Luboše, tak na obranu Marie musím dodat, že alespoň v tom lidském hledisku je normální a ne jak si asi Luboš představuje partnerství - bude sex = bude vztah - neni/nebude sex = nebude vztah. Trochu primitivní, ne? Přece se nebude do něčeho nutit, jistě je to dočasná záležitost a je dobře, když partner pochopí, že jí např. není dobře nebo má strach, nebo prostě není chuť. Je to stejné, jako kdyby to pánům 3x po sobě nevyšlo, tj. tak nějak uvadlo a partnerka se hned odstěhovala. Tak jednoduché ženy nejsou, Luboši !!!!
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(1.9.2004 15:26:10)
Naprosto souhlasim s Elis.
Lubos asi nebude zrovna tolerantni typ. Ale treba sve "priznivkyne" najde.
Nicmene, Tobe Marie drzim palce. Pokud se k teto situaci stavi Tvuj partner s pochopenim, mas stesti. Vetsinou byvaji tyto stavy jen docasne a nejaky cas po porodu odezni. Na tom, jak dlouho to bude trvat muze mit take, mimo jine, vliv Vase vzajemna komunikace a pristup partnera.
Hodne stesti.
 Jitka - deti 5 a 3 
  • 

Re: Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(20.10.2004 23:03:08)
Ja jsem nemela chut na sex v poslednich fazich tehotenstvi, ale po sestinedeli se vse upravilo do normalu. Chapu, ze nektere zeny jsou zaplneny materstvim a sex je nemusi bavit. Ale zena take musi chapat, ze muz ma take sve potreby.
 Daniela 
  • 

Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(29.9.2004 0:42:52)
Pokud tě přešla chuť jako mě, ale chtěla bys manželovi trošičku vypomoci, zkus si zakoupit rostliný přípravek Chromvital. Funguje jak na muže, tak ženy. V lékarně se sice koupit nedá, ale určitě ho na internetu někde najdeš. Já si ho kupovala tuším tady: www.vltava2000.cz/vision

Přeju ti hodně štěstíčka
Danča
 Martin 
  • 

Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(12.5.2005 0:51:04)
Hmm, tak z opačného soudku. Naopak manželka má chuť častěji než předtím. Jenom teď ve třetím trimestru jak se blíží porod, tak ji vždy u toho rozhodí, když si představí, že tím otvorem má pak projít něco velikosti malého melounu ;-). Má jako prvorodička z porodu trochu nahnáno. Navíc se již dostavili pravidelné bolesti zad a další nepříjemnosti kolem.
 Zdeňa 


Re: Re: ZADNY SEX V TEHOTENSTVI 

(14.9.2005 12:00:17)
Ahoj Martine, asi uz mate porod za sebou, ale jinak nejedna se o meloun, ale spis nekolik pomerancu za sebou a to i schopnosti se trochu smtstit. Jinak, co se tyce chuti na sex, muj manzel tvrdi, ze je cosi pravda na porekadlu nadrzena jak ve ctrtem mesici. ale ted po produ ...
 adela novakova 


Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(20.9.2004 13:43:04)
Je to super test,už dlouho jsem se tak nepobavila. :)) Smutný na tom je,že to je pravda. Tak hurá do toho!!
 Hana, dvě dospělé děti, skoro babička 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(4.12.2004 19:21:41)
Skvělé, hodně jsem se pobavila. Je vidět, že autorka ví, o čem mluví.
 M 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(5.12.2004 9:12:07)
Zdravim vsechny. Musim se k debate take pripojit, a musim rict, ze jsem se taky dost nasmala, sle nastesti nic z toho jsem nezazila. Ma dcerka ma 4 roky a od malinka byla strasne hodn avubec jsem o ni nevedela, kolikrat jsem se ptala, jestli vubec nejake dite mam. Ted jsem v sedmem tydnu a pravda je, ze nyni zacala zlobit, nevim, jestli rozumi tomu, ze maminka nebude uz jen jeji, nebo jestli ma nejake zle obdobi
 Pavlouš 


Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(6.12.2004 16:37:51)
Tak to je zlé, jestli to opravdu platí, tak se mimča asi nikdy nedočkám. A pokud to bude číst i můj přítel tak určitě.
Ale vtiné to je, to jo. Zejména odevzdávání peněz a ty procházky. Kdybych to chtěla vyzkoušet, tak sousedi zavolaji do blazince a už bych se odtamtud asi nikdy nedostala :)
 viniee 


Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(25.1.2005 21:19:26)
Chtěla bych poděkovat za všechny rodiče za krásný test rodičovství.
Dodávám, že je krásné, že tohle všichni "podstoupíme" a velmi rádi:)!
Posílám pozdravy a přeji zdravá, hodná a šťastná miminka! M. a Bříško
 Zainka 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.2.2005 9:35:13)
Na příchod miminka do domácnosti jsem se nijak nepřipravovala. Spíše nevím, zda si pořídit ještě jedno a zda je obě zvládnu. Neříkám, že role rodičů je jednoduchá. Hlavně v dnešní době plné drog a násilí nebo šikany. Jinak naše domácnost ani po dvou letech nezaznamena nějaké větší změny a naše auto máme čisté. Máme velkého psa a i tato kombinace jde skloubit dohromady s dálkovým studiem. Stačí mít jenom partnera na ktrého je spoleh. Vše se dá zvládnout, jenom to chce trpělivost a nenechat se vytočit. Mě hodně pomáhají procházky s naším psem a relaxace. Ten malý uzlíček vám dá sílu zvládnout i nezvládnutelné ... tak jako mě. Přeji všem hodně štěstí s jejich ratolestmi. Zainka
 Ena 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.2.2005 14:14:42)
ahojte, dakujem za super clanok, je to o to zaujimavejsie, ze je to realita.. ku vsetkemu treba za hrst humoru,lebo by to inak clovek nezvladol...:-)) drzim Vam vsetkym palce,ja som zatial bezdetna...
 Aneta 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(3.3.2005 15:41:58)
Ahojky Katko,
je to fakt dobry,ale ja to co pises skoro ani neznam,
mam ctrnacti mesicni holcicku a to je moc hodny dite.
Nepripadalo mi,ze jsem vstavala tolikrat,to jen kvuli kojeni do tech sesti mesicu,ale pak zas spala,ted je jeste hodnejsi a chobotnice me nepripadala,vzdy drzela,jen plakala,ze se ji to nelibi:) asi mam stesti:),poridila bych si klidne jeste jedno pokud by bylo takhle hodne jak ma Kristynka. A tehotenstvi bylo taky v poho. Tak se mej
Aneta
 Lucka+Vaneska(9 měsíců) 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(1.4.2005 3:40:51)
Dost dobrý!Nemám slov,ale zas tak tragicky bych to nebrala,nebo mám možná jen já hodné dítě,co celou noc spí,jí všechno,co se jí nabídne(až na ovoce)a občas je i hodná nehýbavá chobotnice?Nevěřím!Nebo mi to teprve začne!
 Petra,Petruška 22 měsíců 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(27.4.2005 17:48:09)
Já bych tam ještě přidala:Stoupněte si čelem ke zdi a říkejte :nelez prosím na ten stůl,ukliď si ty hračky,nevyslíkej se,atd.....Když totiž chci něco po naší Péti tak mi to přijde stejný.
 Katka 26, bezdětná 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(4.8.2005 14:19:01)
Ahoj, procházím ne zrovna jednoduchým obdobím. Zemřel mně děda po dlouhé a vleklé nemoci a už asi půl roku se ve mně bouří hormony a každý kousíček těla křicí: "Chci mimíska!"
Test rodičovství jsem se hodně nasmála, až mně tekly slzy. Nálada je o dost lepší. Děkuji.

Přeji všem krásná a zdravá miminka a optimismus.

Katka
 Petra 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(15.9.2005 17:37:07)
trapnej test .Ty děcka vtom byli pěkně rozmazlené.Záleží na rodičích jestli děti kním budou mít respekt a uctu nebo ne.určité věcy se dají tolerovat, ale určité i lezou za hranice nenormálnosti.
 Kacka + Matysek 17 mes. 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(8.10.2005 13:23:55)
ty asi nemas dite vid :-) Ten clanej sedi a podepsala bych ho okamzite....upozornuji, ze nejsem extremne rozmazlovaci maminka a tatinek taky ne/ tedy v ramci moznosti/, ale to co bylo napsano v tom testu si proste musi "odzit" kazdy rodic, to mi nikdo nevyvrati.
 kikina 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(5.3.2006 22:13:24)
Zdravím všechny lidičky!!!!!!!!!!!!!!!!
Musím reagovat na tento příspěvek,protože co se tam píše je v 80% velká hloupost.Tak:
1.Lidi chodí do práce a nemohou takovou dobu si zkoušet vstávat každou chvíli v noci.
2.Jak se bude chovat maminka v těhotenství,tak se bude chovat miminko po narození a dále to bude záležet na výchově,i když musím připustit,že něco si ty miminka vezmou v genech.
3.Je pravda ,že miminko vám změní styl života,protože potřebuje vaši Lásku,Péči a pod.,ale vše vám vrátí a to v dobrém slova smyslu.Je to opravdové štěstí.
4.Prostě,kdo miminko chce memůže žít jen pro sebe,ale i pro rodinu.To neznamená,že nemusí mít žena vlastní sny či koníčky,ale když má fajn partnera či skvělé okolí zvládne i nemožné.Všem budoucím maminkám přeji hodně štěstí a užívejte si každé chvilky s děťátkem,strašně rychle roste.
 katka 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(24.3.2006 20:04:07)
Vidím to stejně ,to co jsem si přečetla s tím nesouhlasím jako by rodičovství byl jen trable.
 vendula 
  • 

Re: Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(28.3.2006 23:22:32)
Díky, úžasně jsem se pobavila a nasmála, až mi tekly slzy..Mám 5 dětí, poslední jsou hyperaktivní 5-ti letá dvojčata-jsou jak neřízené střely-nějaké řeči o výchově, chacha, zkroŤte dvě najednou, předchozí děti byly skvělé a poslouchaly..jinak měla jsem u všech 5 dětí klidné noci, vstávání neznám, prostě spaly celou noc-zezačátku 6 hodin, každý týden postupně přidávaly hodinu.
Jinak bych asi přidala ze svého pohledu stonožku-když obouváte dvojčata aspoň tak 20x za den..
Chobotnice je přesná, já je oblékám a sama jsem ve spodním prádle, i tak ze mne leje.
Jídlo z podlahy olíže vždy připravený pes, občas vezme i nějaké to dítě a upraví do přijatelné podoby.
Procházka s dvojčaty, to je kapitola sama pro sebe..sedí to přesně, ale musím přidat, že pak jako když do nich střelí, smích a úprk pryč, samozřejmě každá jinam, vodila jsem je na vodítkách..
Ale jinak jsem si to se všemi 5 dětmi celých těch už 21 let užívala a stále užívám..
 Elke 
  • 

Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(6.4.2006 14:17:22)
Tys to opravdu brala jako seriozní test? Asi musíš být pěkný suchar. Pokud si to nepochopila, tak to mělo být vtipné zhodnocení denodenních trápení s dětmi. A samozřejmě s nadsázkou (i když u některých dětí asi bez nadsázky):)))
 Daniela,dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.4.2006 14:44:38)
Plně souhlasím s tvou reakcí
 Daniela,dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(18.4.2006 14:53:09)
Petro,jak ráda,bych ti nějak poradila,ale na co jsou rady přes počítač,když hlavně potřebuješ vedle sebe osobní podporu!To já mám tchýni,která má halucinace v tom,že za každou mou návštěvou obchodu vidí nevěru.Tohle bych jako žena a matka dvou 4-letých kluků nedopustila.No ale vyvracejte to.Naštěstí můj manžel si na ni udělal svůj obrázek už v dospívání.Vím,že je to blbý příklad.Ale zraňuje mě to
 Petra 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(24.5.2006 10:20:07)
Tak tenhle článek je opravdu trefný.Velice mě povzbudil(mám 2malé děti)a rozesmál zároveň.
 Hanka, dcera 16, syn 12 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(21.8.2006 15:12:04)
A když to náhodou bude holčina, tak v 16 přijde s tím, že se zamilovala (je mu 31), to se dá ještě ustát, v 17 pak odjede s přítelem (42) na jarní prázdniny. A to není nic proti tomu, jak vámi slušně vychovaný chlapeček začne dělat všechny nemožnosti, které tolerujete u jeho otce (ptát se, proč to má dělat zrovna on, tvrdit, že teď pomoci nemůže, protože si musí přečíst noviny, radit fotbalistům, nadávat hokejistům...........) Fakt mít miminko je docela v pohodě :-)
 Hanka, dcera 16, syn 12 
  • 

Re: Ještě než se rozhodnete pořídit si mimino 

(21.8.2006 15:12:49)
A když to náhodou bude holčina, tak v 16 přijde s tím, že se zamilovala (je mu 31), to se dá ještě ustát, v 17 pak odjede s přítelem (42) na jarní prázdniny. A to není nic proti tomu, jak vámi slušně vychovaný chlapeček začne dělat všechny nemožnosti, které tolerujete u jeho otce (ptát se, proč to má dělat zrovna on, tvrdit, že teď pomoci nemůže, protože si musí přečíst noviny, radit fotbalistům, nadávat hokejistům...........) Fakt mít miminko je docela v pohodě :-)
 Evelyn1968,2děti 


Nejsem a už asi nebudu :o))) 

(28.8.2002 23:38:16)
To je úplně přesný, já jsem taky vždycky věděla, co dělají známí s dětmi špatně. Podle testu na rodičovství nejsem zatím připravena ( ani se dvěma dětma ) a asi už nikdy nebudu :o))). Je to boj kdo s koho :o))).
E.
 Osusinka 


Nebojte se rodičovství! 

(10.1.2007 17:48:24)
Podle testu rodičovství rozhodně nejsem připravena:o)) A asi nikdy nebudu. Mám dcerku Ariu(7měs.) a jsem ve 3.měsíci těhotenství. Ale tak strašné jako to tu popisují to rozhodně není! No i když je možné že má dcerka je velmi hodná:o)))
 Kamika Kolářová 
  • 

Tvorba mléka před porodem 

(4.7.2006 18:02:12)
Jsem prvorodička v 36 týdnu a po ránu se mi tvoří na bradavkách kapička tekutiny. Může to být mateřské mléko a je to v pořádku?
 žinča 


Re: Tvorba mléka před porodem 

(4.7.2006 18:15:45)
Buď ráda, že až teď! Je to naprosto normální, té tekutině se říká mlezivo a je to příprava na kojení. Já jsem měla mokré fleky na prsou už od pátého měsíce:-). Tuto tekutinu pije miminko hned po narození, než se ti vytvoří mléko a je moc zdravá. Tak se neboj papa
 Jana Speck 
  • 

Test rodicovstvi 

(29.11.2007 7:13:40)
Zasmala jsem se, je opravdu legracni....:-)
Ale realisticky, asi mam stesti, problemy se synem nikdy nebyly, prvni ctyri mesice se budil jen na kojeni, jinak spal, pastelkamy maluje jen na papire a obcas mi i pomaha uklizet, strasne ho to bavi( alepon nekoho:-),nakupy zvladame v pohode bez zastavek u hracek a sladkosti a hlavne bez revu...
Nocni vstavani mi hned po kojeni odpalo, ale to je spise zasluhou tatinka, ktery je svym synem tak nadseny, ze vstaval v noci s elanem sam....
Planujeme druhe, premyslim, jestli si mam opravdu ten pytel piskem naplnit:-)))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.