| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Potíže s pamětí v těhotenství?

 Celkem 25 názorů.
 Jája 
  • 

50 žen 

(23.7.2010 9:00:36)
Necelých 50 žen je solidní výzkum?
 Margot+1 


Re: 50 žen 

(23.7.2010 20:05:06)
Přesně tak. To je k smíchu ~t~~t~~t~
 amanvireja 


Re: 50 žen 

(24.7.2010 13:57:29)
NO JÁ TENTO VÝZKUM POTVRZUJI.OD 3MĚSÍCE VŽDY ZAČNU TĚŽCE ZAPOMÍNAT,CO JSEM DEN PŘED TÍM ŘÍKALA, KAM JSEM CO DALA A POD. JEŠTĚ HORŠÍ JE STAV ,KDYŽ KOJÍM A NĚKDO PO MNĚ NĚCO CHCE ,NĚJAKÉ ROZHODNUTÍ,ODŮVODNĚNÍ (NĚCO U ČEHO MUSÍM PŘEMÝŠLET) NEJSEM SCHOPNÁ MU ROZUMNĚ ODPOVĚDĚT.
TAKŽE NEJSTARŠÍ DCERA ,KDYŽ NĚCO POTŘEBUJE VYCHYTÁ TUTO CHVÍLI A VĚTŠINOU JÍ TO PROJDE~t~
POSTUPNĚ TENTO JEV ODEZNÍ ,ALE U MĚ URČO NÉ PO 3MĚSICÍCH~d~
 connie3 


No, u mě spíš pracuje 

(23.7.2010 9:36:28)
později "kojedemence", když kojím a ještě po porodu bývám chudokrevná a dohoním to až za pár měsíců - tak si spíš říkám, že je to nedostatkem minerálů a okysličování krve, spíš je to sranda, jak člověk zapomene, kam co položil. V těhotenství podobné problémy nemám.
Co se týče tohoto článku, docela nevím, proč ho sem plácli, vždyť je to spíš jedna paní povídala - na padesáti ženách se nedá udělat žádný reprezentativní výzkum.
 Binturongg 


Nekupovat časopisy tohoto typu :o))) 

(23.7.2010 10:21:59)
Podobné články mě vždycky utvrdí v tom, že kupovat takovéto časopisy je vyhazování peněz ~d~
 Pavlína 
  • 

Věda:-) 

(23.7.2010 10:49:02)
Ještě by měli otestovat s odstupem času ty těhotné, až už těhotné nebudou:-). Hrozně by mě zajímalo, jestli se zlepší.
 Saille 


a skutečně 

(23.7.2010 14:23:06)
Rodila jsem přede dvěma lety a ještě si živě pamatuji, že ačkoliv jsem dobrá řidička a ročně jezdím okolo 50 tisíc km, tak v těhotenství jsem se sama se sebou bála jezdit, hůře jsem parkovala atp. Něco na tom bude...
 Insula 


těhotná pořád 

(23.7.2010 15:02:17)
Já jsem asi těhotná pořád. ~t~
 metty, 3 kluci 


taky 

(23.7.2010 15:11:28)
Jen nevím, jestli ze zapomínání v těhotenství plynule nenavazuju na stařeckou demenci...~t~
 marpodka 


Re: těhotná pořád 

(23.7.2010 16:54:54)
~R^ Mám stejný problém... říkám si, jestli to přestane (mám tří měsíční mimčo) nebo budu muset navštívit nějakého lékaře ~n~.
 RaDus&holky 


Re: těhotná pořád 

(23.7.2010 19:13:42)
Pripravte se na nejhorsi, ja mam mimco pulrocni a zlepseni veskere zadne... ~a~
 Katka 3h 
  • 

Re: těhotná pořád 

(23.7.2010 19:49:10)
Ha, ha... Jen jsem si přečetla titulek, tak mě napadlo totéž!:-D Ale dokud nehledám děti, tak je to dobrý. :-D
 Petul.a a Babu 


Re: těhotná pořád 

(23.7.2010 23:05:49)
Nápodobně~t~~t~~t~
 Ivulle 


U mně to tak fungovalo.. 

(23.7.2010 16:47:56)
.. v těhu se mi zhoršila nejenom paměť, ale i logické myšlení a schopnost vyjadřovat se. Později se to zlepšilo, ale mám pocit, že do původního stavu se to už nikdy nevrátilo, prostě jsem už na odpis.. :)

 Katka, roční David 
  • 

Re: U mně to tak fungovalo.. 

(24.7.2010 19:24:23)
Bohužel souhlasím. Mám pocit, že do původní "formy" už se nikdy nedostanu :-(.
 kreditka 


Hm 

(23.7.2010 17:52:37)
Dneska se zkoumá kde co, bohužel někdy s prominutím pí.oviny ~a~~a~
 Margot+1 


Re: Hm 

(23.7.2010 20:07:58)
Tak mě ještě napadlo, že kroutit nad tím hlavou nebo se smát můžeme do chvíle, než nám na základě takové "vědecké" studie nějaký mudrc ty klíčky od auta pro jistotu rovnou sebere (viz Pařízek a kol., Kniha o těhotenství a porodu - jinak docela dobrá).
 kreditka 


Re: Hm 

(23.7.2010 21:04:57)
~t~
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Hm 

(24.7.2010 13:09:14)
Taky jsem musela tvrdě obhajovat, že dokud se za volant vejdu, můžu řídit. Hlavně můj dědeček z toho byl v šoku. Ale já si nemůžu pomoct, myslím, že jsem v těhotenstvích jezdila stejně dobře jako netěhotná. Naopak možná ještě zodpovědněji, protože mě to nutilo dělat časté přestávky ~t~~t~~t~ A demenci jsem na sobě začala pociťovat spíš až po narození dětí - kojení, nevyspání, únava, hormony na pochodu = totálně vygumovaný mozek. Ale v autě jsem to zase nijak nepociťovala, obě děti milovaly jízdu autem, neřvaly, já byla v klidu a odpočinula jsem si~t~
 amanvireja 


Re: Hm 

(24.7.2010 14:00:31)
mYSLÍM,ŽE ZAPOMÍNÁNÍ A ŘÍZENÍ AUTA NEMÁ SPOLEČNÉHO NIC (TEDA POKUD NEZAPOMENETE CO JSTE SE NAUČILI V AUTOŠKOLE) SPÍŠE V TĚHU BYCH SE OBÁVALA NEVOLNOSTI,(i KDYŽ MI NEBYLO BLBĚ JEN ,KDYŽ JSEM ŘÍDILA) A POMALEJŠÍCH REAKCÍ.
 Margot+1 


Re: Hm 

(24.7.2010 22:12:38)
Ono jde o míru zpomalení těch reakcí. Někteří lidé by byli ještě rádi, kdyby v nejlepší kondici dosáhli na úroveň zpomalených reakcí jiných lidí - a nikdo jim řídit nezakazuje... ~t~ Kdo to nakonec posoudí? ~5~
 Margot+1 


Re: Hm 

(24.7.2010 22:07:56)
Taky jsem řídila do poslední chvíle. Při frekvenci všelijakých předporodních vyšetřeních a kontrol bych bez auta trávila celé dny v MHD a rodila nakonec někde na zastávce za asistence bezdomovců ~t~
Pokud se dobře pamatuji, KAŽDÝ řidič má před jízdou zvážit svůj aktuální zdravotní stav a pokud ten není s jízdou slučitelný, nemá za volant sedat. To není důvod diskriminovat těhotné / kojící / menstruující / a vůbec ženské.
Jinak po porodu (sc) jsem také byla unavená, kojení 3x za noc do roka, celkem 16 měsíců - a na úsudku ani paměti jsem nic významného nepozorovala. Začala jsem z domova pracovat po 2 měsících.
Chápu, že každý to má jinak, ale na své mentální funkce jsem velmi žárlivá a hotovím se k boji, pokud je někdo chce hodnotit na základě jakýchkoli předpřipravených, instantních soudů ~t~
 Sova 
  • 

Re: Hm 

(25.7.2010 10:24:57)
Já jsem, a to si sebevědomě říkám, že před porodem to bylo fakt dobré, část mentální kapacity po porodech ztratila. Připisovala jsem to únavě, nevyspání a monotonní zátěži. Mám problém se soustředěním - rozhodně nevydržím tak dlouho jako před dětmi, jsem roztržitější. Možná je to jako se vším, prostě když se přestane trénovat, výkon jde dolů.

Ale taky to může být věkem - děti jsem měla ve 33 a 36.
 Studujici 
  • 

Spatna a lziva studie. 

(25.7.2010 1:55:37)
Neni to pravda:
http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/4558971/Pregnant-womens-brains-are-not-mush-says-study.html
 tornado-lou 


castecny souhlas 

(28.7.2010 9:29:27)
no ja na sobe teda zhorseni pozoruju. horsi pamet, horsi soustredeni, daleko vetsi namaha, nutna k tomu, abych dokazala to co jindy zvladam bezne.... z znejsiho pohledu to vazne vypada jako zblbnuti.
ale nemyslim si, ze by to byla neschopnost, spis mi spousta veci zacala pripadat zbytecna, tak o nich nepremyslim a neplytvam zadnou energii a veci, ktery sem driv resila ted neresim, protoze me ve srovnani s miminkem pripadaji jako prkotina. takze ja bych to nevidela jako objektivni zhorseni schopnosti, ale spis jako posun priorit.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.