| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pro moji holčičku

 Celkem 27 názorů.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Mám jen slzy 

(8.6.2010 9:30:43)
.. přes které ani nevidím na klávesnici.
A´T Vá Adrianka vynahradí i Adélku.
Určitě budou s bráchou správná dvojka...

A myslím, že velká pravda je to, co píšeš: Je to vysvobození.
 czechchic 


Re: Mám jen slzy 

(8.6.2010 11:34:35)
ja tady taky skoro bulim,jelikoz jsem tehu, s dvojcaty v 16 tydnu, ach joooo!!!!
preju hodne sily cele rodine, hodne zdravi do budoucna!!!~x~
 Anerri 


Re: Mám jen slzy 

(8.6.2010 13:22:46)
~s~~s~~s~ hodně sil
 Lentilka, Kačka98 + Míša08 


Re: Mám jen slzy 

(8.6.2010 13:39:33)
Morry, hodně síly a hlavně hodně radosti s Adri. Je to krásná kočička!!! Já mám Míšu 12.12.08, kamarádka chodila k Vám na diskuzi, tak tvuj příběh trochu znám a přeju už jen štěstí~3~
 Lentilka, Kačka98 + Míša08 


Re: Mám jen slzy 

(8.6.2010 13:39:41)
Morry, hodně síly a hlavně hodně radosti s Adri. Je to krásná kočička!!! Já mám Míšu 12.12.08, kamarádka chodila k Vám na diskuzi, tak tvuj příběh trochu znám a přeju už jen štěstí~3~
 Romana32 


Re: Mám jen slzy 

(9.6.2010 8:38:44)
Morry, věřím, že se Ti vypsáním hodně ulevilo a i přesto, že Váš příběh znám tak tu brečím s Tebou. Přeji Vám mnoho štěstíčka s Adriankou a Adélka ať zůstane ve Vašich srdcích jako malá bojovnice.
 jary 
  • 

Díky za článek 

(8.6.2010 11:29:04)
A teď si, vy zastánci potratů, představte, že by tahle maminka šla na redukci počtu miminek, a zredukovala by Adrianku, Adélka by pak nejspíš stejně se svou vadou nepřežila. To by bylo! Takhle, když dala šanci oběma, což dnes není zas tak rizikové, má aspoň jednu zdravou holčičku.
Není to náplast za bolest, ale dává tomu celému smysl.
 x x 


Re: Díky za článek 

(8.6.2010 12:24:39)
Myslím, že tento příspěvek není moc vhodný. Ona redukce někdy je nutná. Třeba já kdybych čekala dvojčata, bych na redukci jít musela, protože mám vadu dělohy a dvojčata bych nedonosila v žádném případě. Takto bych dala šanci alespoň jednomu, protože nechat obě, nemělo by ji ani jedno. Život je o náhodách a rozhodnutích, která jsou těžká a nikdo dopředu neví, jestli to dané rozhodnutí je to správné.
Autorce přeji hodně štěstíčka s dětmi které má a hodně síly se s danou situací vyrovnat.
 macy, 4 dcery 
  • 

Drž se! 

(8.6.2010 13:17:20)
Chtěla bych Ti hlavně vyjádřit podporu. Jsi báječná statečná máma. A maličká tam nahoře určitě ví, jak moc ji máš ráda.
 Marta 2 dítka 
  • 

Statečné mamince dík... 

(8.6.2010 13:30:26)
Vždycky, když čtu podobný článek, říkám si, jak jsou ostatní problémy v životě malicherné. Skládám poklonu mamince, která svou dceru neměla možnost ani na okamžik spatřit.
Hodně štěstí a zdraví celé Váší rodině přeje Marta.
 Oliverka 


Re: Statečné mamince dík... 

(8.6.2010 14:53:45)
Autorce bych chtela poprat aby ji cas pomohl zahojit tu velkou bolest. Neumim si predstavit co proziva.

Jenom me trochu zaskocila jedna vec, nevim jestli jsem to pochopila dobre - rodice svoje miminko nikdy nevideli, tedy se ani s nim nemohli rozloucit? Mozna jsem to jenom spatne pochopila.
 Petra, dvě děti 
  • 

Přeji hodně síly a zdraví... 

(8.6.2010 15:02:58)
Milá Martino,
už dlouho mě žádný článek takhle nerozplakal... napsala jste to tak krásně, tak lidsky a s takovou nezměrnou láskou... Adélce je v nebíčku jistě moc dobře, i proto že ví, že jste ji milovali a milujete. A vy si nic nevyčítejte, byla to jen krutá rána osudu, nemohla jste ji ovlivnit...ani tím stínem pochybností, které jste měla. Přeji vám i celé vaší rodině hlavně zdraví a už jen samé šťastné dny.
 Demeter+2 


hodne stesti na dalsi ceste zivotem 

(8.6.2010 16:20:55)
mila Martino, moc me mrzi, ze jsi prisla o holcicku, muselo a asi stale musi byt velmi tezke rozdelit svou pozornost mezi tu radost z holciky, ktera prezila a mezi tu silenou bolest z toho, ze te druhe se to bohuzel nepodarilo, preji hodne sily a odvahy do kazdeho dalsiho dne, casem to trochu preboli, ale jizva zustane navzdy a tvoje holcicka mozna bude stale "hledat" svoji sestru ac podvedome...
ja vloni prisla o mimi "jen" ve 23tt a netusim a nikdy se nedozvim, jak moje dcera vypadala a jaka by byla, pak jeste jednou v 10tt, ale zivot jde dal a ted doufam, ze novy zivot, ktery nosim pod srdcem ma byt hodne dlouhy a radostny...a ze budu mit moznost ho sdilet...
jeste jednou hodne sily !!!
 Hanka,,2 dětičky 
  • 

PRO MOJI HOLČIČKU 

(8.6.2010 20:53:16)
Moc držím palečky,atˇje líp...jako bych to psala sama.Také jsem psala pro ni,povídám si s ní.Pomáhá to...a přeju Vám,atˇjste na to dva.
 madlenka+2 


Je mi to líto... 

(9.6.2010 10:57:15)
...znám dobře ten pocit, když si vyčítáš to rouhání, že jsi druhé miminko nejdřív nechtěla. Já otěhotněla přes Postinor a když jsme se vzpamatovali ze šoku, řekli si že to finančně nějak zvládneme a začali se na miminko moc těšit, tak těhotenství v 9. týdnu zamlklo. Zapal za Adélku svíčku, hoď pro ní do řeky kytičky, aby je voda donesla až ke tvojí holčičce, šeptej pro ní vzkazy hvězdám na nebi... A víš co, možná že se vám to, že budete velká rodina ještě splní, myslím, že právě tohle by ti nejvíc pomohlo zaplnit to smutný prázdný místo. Přeji ti to ~6~~6~~6~
 akpilif 


Pro Adélku.-.... 

(9.6.2010 11:30:57)
Morry, krásně napsané a Adéka to jistě ví, žes ji milovala a milovat budeš~;((~;((Brečím tady jak malá, ale i já při zjištění třetího těhotenství byla na vážkách, takže vím jak se asi cítíš~;((Ale Adélce je dobře a s Adriankou na ní nikdy nezapomenete~;((~;((
 markét 
  • 

Re: Pro Adélku.-.... 

(9.6.2010 13:13:38)
je mi to moc líto,sama mám tři děti a tak si dovedu představit jak strašně moc to bolí...pro slzy ani pořádně nevidím ..jste statečná a rozumná maminka a holčičky cítí vaší lásku,rozumem to člověk nepobere ale asi to tak mělo být,člověk nikdy nevidí tu druhou stranu,jaký by to bylo kdyby to bylo jinak,jaký by holčička měla život,co by ji čekalo-- ve vašem srdíčku bude s vámi porád a vy porád budete její maminka...moc hezky jste se s ní rozloučila.. a ona si zasloužila takovou maminku a odešla v pokoji,víc jste udělat nemohla.PŘEJU VŠEM JEN TO NEJLEPŠÍ a držím palečky
 máma markétky 


pro adélku... 

(9.6.2010 20:08:31)
přes slzy pomalu na monitor ani nevidím. děti jsou jako andělé, kteří stojí nad námi a drží nás nad vodou za každé situace - díky bohu za adrianku... věřím, že jste si prošla peklem a nedokážu si představit, co jste prožila. v životě bych se takového smutku nechtěla dožít a přeji vám jen lásku, štěstí a zdraví pro celou rodinu.
 Hanka,Rebeka 12/05,Miriam 4/07 


Krásný a smutný 

(10.6.2010 12:57:53)
článek ze života... Také mi vhrkly slzy do očí. Děkuji za váš příběh, za upřímnost a odvahu. Určitě je to tak, jednou se se svojí holčičkou potkáte, ale teď jste tu na zemi bez ní, smutní i šťastní zároveň. Přeji hodně společné radosti v celé rodině.
 Hanka, 
  • 

Re: Krásný a smutný 

(11.6.2010 8:40:08)
Jen doufám,že se daří radovat se z narozeného miminka a ostatních dětiček.Mně se nedařilo.Věřím,že pro ně dýcháte...Pomohly mi sezení u psychologa,prevence před zhroucením,které si možná ještě neuvědomujete.Určitě nechci strašit,jen se tím dá ulevit a prý předejít.
 Káča, dvě děti 
  • 

rozloučení s dítětem 

(10.6.2010 14:39:41)
Mám dost praktickou otázku. Mé kamarádce zemřelo dítě ve 40 tt, porodila, miminko viděla, protože chtěla. Pochovat jí jej nedali. Autorka píše, že svoji dceru ani neviděla. Osobně si myslím, že i jí jako matce by pomohlo se se svým dítětem v klidu rozloučit, pochovat ji. Po přečtení vícero článků mám pocit, že zemřelé dítě už není součástí rodiny, rodiče na něj nemají "právo". Nevíte, zda mají nemocnice v těchto případech nějaký doporučený postup? Autorce přeji v životě už jen vše dobré.
 Luinka 


Re: rozloučení s dítětem 

(11.6.2010 0:04:42)
www.dlouhacesta.cz - projekt Prázdná kolébka - brožury do nemocnic
 trdlisek 


Re: rozloučení s dítětem 

(14.6.2010 9:58:01)
kdyz zemre nekdo blízky, je to kruta rana, kdyz zemre dite, je to horsi, ovsem kdyz zemre takto kratce po porodu, nebo se musi rodit mrtve, je lepsi, kdyz je mama nevidi (ano, vim, ze spousta maminek, ktere muj prizpevek budou cist to odsoudi, pisi ze zdrav. hlediska) Tim, ze by maminky dostali moznost to dite videt mohou vzniknout dve situace. tou prvni je citovy vztah vetsi, nez byl dosud. a tou druhou psychicky sok. Komu se toto nedej boze stane,budte rozumne, vzpominejte na ten pocit kdyz bylo miminko v brisku a ne na to, jak vam ho ukazali mrtve. Pracuji jako zdravotni sestra a jednou jsem byla u porodu mrtvych deti. Kdyz to vezmu kolem a kolem, nemela jsem s tim nic spolecneho, pani jsem ani nevidela poradne, protoze porod byl omezen na nejnizsi pocet lidi, ale ty deti jsem videla. bylo to hrozne a vzalo me to vic, nez jsem cekala. nedovedu si predstavit, co s clovekem musi udelat, kdyz takto vidi sve dite.....


Autorce clanku preji spoustu sil na vyrovnani se ztratou a ostatni deticky at vam delaji spoustu radosti.~x~
 xxy 
  • 

Re: rozloučení s dítětem 

(14.6.2010 18:23:35)
Naprosto souhlasím. Já rodila mrtvého syna a při té hrůze, při tom smutku a všem okolo jsem byla moc ráda, že jsem ho nikdy neviděla, nechovala ... Bylo to sice hrozné, ale kdybych ho mohla vzít do náruče, tak bych se zbláznila. I tak jsem se vyhýbala všem kočárkům a maminkám, které jsem v okolí potkávala. Naštěstí se po několika letech povedlo. Dnes mám 4-letého syna a 2-letou dceru. Všichni mi přáli, aby byli zdraví. Já vždy dodávala, aby byli živí.
Autorky článku je mi moc líto a přeji, aby se z toho co nejdříve dostala a věřím, že jí v tom její velká rodina pomůže. Mi můj tehdejší manžel nepomohl, tak vím, jak moc je podpora okolí důležitá. Držte se!
 Mulderka+ufounci /05,08,11/ 


Morry 

(11.6.2010 0:18:23)
~6~~6~~6~~
 Renča, Erča04/08 a Verča02/10 


Re: Morry 

(11.6.2010 13:58:01)
Morry, nádherně si to napsala a do nebíčka Adélce posíláme pozdravení a pohlazení:-)
 zaclonka 


uzas 

(23.6.2010 9:58:29)
nejdriv diky za sdileni pocitu a prani vseho dobreho. urcite to muselo byt hrozne tezke.
krome smutku pri cteni, ale nemuzu uverit tomu, ze vam lekari vase deti za tech 24hodin(nebo kolik) ani neukazali. To je proste neuveritelne, nelidske, bezcitne. A ze rozhodli o operaci srdce a poslali vasi dcerku do Prahy, aniz by meli vase svoleni? Nad tim mohu jen zasnout a jsem moc vdecna, ze jsem sve deti rodila v usa, kde ke kazdemu zakroku museji mit lekari svoleni pacientu, rodicu, protoze je to vas zivot a zivot vasich deti.
A jeste k redukci, kazdy zasah do "bricha" behem tehotenstvi zvysuje riziko pro plod i matku. Tim spis redukce pri vice cetnem tehotenstvi. Jsem rada, ze vas manzel rozhodl, ze na redukci nepujdete...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.