| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Po příchodu domů z porodnice

 Celkem 15 názorů.
 Simona Sládková, dcery 2 a 12 let 
  • 

Mastička je super 

(23.6.2000 8:58:11)
Moc a moc blahopřeji k Adámkovi, vypadá jako velmi spokojené mrně. Mně zaujala zmínka o mastičce s rybinou. S mojí mladší dcerou jsme ji také používali a mohu ji vřele doporučit i na ty nejzatvrzelejší zadinky, které se nehodlají vzdát opruzenin. Doporučuji ji po zkušenostech s Aninkou kudy chodím, je opravdu účinná!!!
Tak se držte a vydržte ty noci - bude lépe. A co se týké rituálů - jsem přesvědčena, že není nikdy brzy. Děti asi vnímají více, než si mnozí lékaři myslí - ony nám to jen občas nedovedou dát najevo natolik důrazně, abychom to my dospěláci pochopili.
Ahoj
Simona
 zdena,český rozhlas,Máta 
  • 

po příchodu domů z porodnice 

(23.6.2000 9:36:36)
Milí skokánci,konečně se dostávám ke gratulaci k vašemu rodičovství a Adámkovi ke skoku do života. Zprávu o odjezdu do porodnice jsem sice dostala včas, ale nebylo mi dopřáno probojovat se doma k počítači, který stále okupují moji synové. Doma jsem zkrátka stále vymezována do prostoru kuchyň, koupelna - pračka, chodba- žehlící prkno. V práci zase moc času na Internet není, jen rychle projedu rodinu.cz, co je nového a dost. Navíc teĎ ta vedra, byla jsem naprosto otupena a zpomalena, dnes konečně prší!!!Porod jak jsem četla asi ne zcela v duchu myšlenek Hnutí za aktivní mateřství,zřejmě, ale ta medikace byla nutná, nejsem lékař a netroufám si do jejich profese mluvit. Hlavně, že všechno dobře dopadlo, Adámka jsem v anketě tipovala!Povídání o nachystaných hrncích doma mi připomíná vyprávění mé oblíbené etnografky Ilony Vojancové ze skanzenu na Veselém kopci u Hlinska, která mi v Mátě povídala o pověrách v šestinedělí. Postel novopečených maminek bývala oddělena plachtou koutnicí od dění ve světnici. Plachta bývala červeně vyšívaná - červená je barva života, a byly tam malé otvory, aby přece jen mohla žena pozorovat co se děje venku. Často prý v koutnici bývala zapíchlá jehla, to jako ochrana před nečistými silami. A právě dou koutnice nosívali sousedé a příbuzní hrnec - koutnák s polévkou a také kořaličku rosolku pro podporu tvorby mléka. Nikdo prý dnes už neví jak se rosolka vyráběla a co to vlastně bylo, ale zní to lákavě, ne. Tak se Káčo přiznej, jak je to s tou rosolkou u vás???Adámek je krásný kluk jako buk i Tobě to s kočárkem náramně sluší. To spaní venku jsem si potvrdila i se svými třemi dětmi, jak zabité spaly celé hodiny venku na balkoně či na chalupě na zahradě, ale jen jsem je dala do psotýlky doma, to neusnuly zanic. Píšeš o režimu i s tím jsme začínali hned, manželova práce bylo koupání a masáže. Ač jsme tenkrát nic nevěděli o blahodárném účinku kojeneckých masáží - k dispozici byla jediná literatura "Naše dítě", manžel intuitivně vycítil potřeby synů a ti každý večer pod jeho tlapkami hekali slastí. Moc se jim to líbilo.Vyrostli rychle, tak si prožívejte a užívejte každou chvilenku s miminkem!Jsem zvědavá jak dopadne Adámkovo občanství na vsi, měli by si tam snad každého nového občánka hýčkat, ne? Zdraví a někdy zase napíše. Zdena, Máta.
 zdena,český rozhlas,Máta 
  • 

po příchodu domů z porodnice 

(23.6.2000 9:36:36)
Milí skokánci,konečně se dostávám ke gratulaci k vašemu rodičovství a Adámkovi ke skoku do života. Zprávu o odjezdu do porodnice jsem sice dostala včas, ale nebylo mi dopřáno probojovat se doma k počítači, který stále okupují moji synové. Doma jsem zkrátka stále vymezována do prostoru kuchyň, koupelna - pračka, chodba- žehlící prkno. V práci zase moc času na Internet není, jen rychle projedu rodinu.cz, co je nového a dost. Navíc teĎ ta vedra, byla jsem naprosto otupena a zpomalena, dnes konečně prší!!!Porod jak jsem četla asi ne zcela v duchu myšlenek Hnutí za aktivní mateřství,zřejmě, ale ta medikace byla nutná, nejsem lékař a netroufám si do jejich profese mluvit. Hlavně, že všechno dobře dopadlo, Adámka jsem v anketě tipovala!Povídání o nachystaných hrncích doma mi připomíná vyprávění mé oblíbené etnografky Ilony Vojancové ze skanzenu na Veselém kopci u Hlinska, která mi v Mátě povídala o pověrách v šestinedělí. Postel novopečených maminek bývala oddělena plachtou koutnicí od dění ve světnici. Plachta bývala červeně vyšívaná - červená je barva života, a byly tam malé otvory, aby přece jen mohla žena pozorovat co se děje venku. Často prý v koutnici bývala zapíchlá jehla, to jako ochrana před nečistými silami. A právě dou koutnice nosívali sousedé a příbuzní hrnec - koutnák s polévkou a také kořaličku rosolku pro podporu tvorby mléka. Nikdo prý dnes už neví jak se rosolka vyráběla a co to vlastně bylo, ale zní to lákavě, ne. Tak se Káčo přiznej, jak je to s tou rosolkou u vás???Adámek je krásný kluk jako buk i Tobě to s kočárkem náramně sluší. To spaní venku jsem si potvrdila i se svými třemi dětmi, jak zabité spaly celé hodiny venku na balkoně či na chalupě na zahradě, ale jen jsem je dala do psotýlky doma, to neusnuly zanic. Píšeš o režimu i s tím jsme začínali hned, manželova práce bylo koupání a masáže. Ač jsme tenkrát nic nevěděli o blahodárném účinku kojeneckých masáží - k dispozici byla jediná literatura "Naše dítě", manžel intuitivně vycítil potřeby synů a ti každý večer pod jeho tlapkami hekali slastí. Moc se jim to líbilo.Vyrostli rychle, tak si prožívejte a užívejte každou chvilenku s miminkem!Jsem zvědavá jak dopadne Adámkovo občanství na vsi, měli by si tam snad každého nového občánka hýčkat, ne? Zdraví a někdy zase napíše. Zdena, Máta.
 Jitka, 22 týden 
  • 

kompliment 

(23.6.2000 12:24:37)
Prostě nemůžu odolat, abych nenapsala jak krásného kloučka máte. Poslední novorozeně, které jsem držela v ruce byl můj nejmladší synovec, který se narodil předčasně s hmotností 2kg a musím říct, že i přesto, že jsem byla z jeho malinkatosti unešená, tak opravdu není nad krásně stavěné miminko.
Váš Adámek je opravdu kus pěknýho kluka.
Ještě jednou přeji hodně zdravíčka a více klidu v noci.
 Alice, 10 denni syn 
  • 

Dalsi Emiminko 

(23.6.2000 23:17:36)
Ahojte Skokani!
Jeste jednou vam blahopreji k Adamkovi a musim se taky pochlubit - 13.6. v 18,10 se nam narodil Marecek, je to taky poradny chlap - predstav si, ze vazil 4,50 a meril 53 cm. Navic je dalsi Emiminko - s manzelem jsme se seznamili pres internet. Jeste tyden pred mym porodem jsem nekolikrat denne sledovala internet a byla jsem hrozne zvedava, jak to u vas dopadne. Ted si Tvuj denicek cteme zaroven s manzelem srovnavame, jake to bylo u nas. Ja jsem mela porod velmi rychly, sla jsem k doktorce na kontrolu a ta mi rekla, at si sbalim doma tasku a vratim se na porodnici (byla jsem otevrena na 4 cm). Ale rikala jsem si, co tam vlastne delam, kdyz nemam porad zadne bolesti! Pak jsem byla na 6, na 8, a porad v pohode, jeste jsme volala nasim, ze uz to teda asi zacina. Horsi byl ale zaver, dyl jsem musela tlacit a pak, kdyz uz mel maly venku hlavicku, jeste nemohli dostat ven raminka. Taky mel maly hlavicku celou fialovou, jak se tlacil ven a chvilku trvalo, nez se nadechl, museli mu davat kyslik. Pak mel i zloutenku, ale uz jsme z porodnice doma a vse je v poradku, maly je moc hodny, doufam,ze mu to vydrzi. S tim spanim v noci je to taky trochu horsi, ale na balkone v kocarku spi pres den klidne 5 hodin.
Mejte se moc krasne a piste denicek co nejcasteji!
Zdravi
Alice a Marecek
 Petra 
  • 

Co dodat?.... 

(26.6.2000 14:59:01)
Milá Kačenko,

co dodat k Vašemu senzačnímu deníčku a ještě lepšímu synkovi? Opravdu moc Vám to oběma sluší a určitě i svědčí.

Hodně zdraví (toho není nikdy dost) a spokojenosti. Petra
 Šárka, 29 let, 5.týden 
  • 

Blahopřání + rada 

(28.6.2000 7:44:48)
Kačko,srdečně blahopřeji k narození
Vašeho Adámka.Přeji mu jen to nejlepší a rodičům samozřejmě také.
A nyní bych Tě chtěla poprosit o radu.Podle těh. testů jsem zřejmě
těhotná,jak rychle bych se měla dostavit k lékaři?Ještě prosím o radu jak na dělohu v RVF,cviky?Dík
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Blahopřání + rada 

(29.6.2000 22:20:26)
Ahoj Šárko,

kdy k lékaři se asi bude lišit. Ten první, ke kterému jsem chodila, mě "potvrdil" těhotenství až vyšetřením. Ten druhý, ke kterému chodím doteď, kolegyni potvrdil ultrazvukem hned ze začátku těhotenství.

K těm cvikům - je vlastně jen jeden, který jsem cvičila. Klekni si na kolena, pokrč lokty, abys ramena měla co nejníž k zemi a zadek co nejvýš. A pak už jen prohýbej páteř nahoru a dolu jako u kočičích hřbetů.

Takže gratuluji k těhotenství,
Káča
 Mirka, jeden klučina 
  • 

Gratuluji 

(29.6.2000 11:59:22)
Chtěla bych Vám pogratulovat k Vašemu uzlíčku radostí, ale i krásných starostí. Máme 3letého Martínka, který se narodil 17.6.1997 a vážil 3,98kg,měřil také 54cm.
Takže užívejte Vašeho Adámka a ať Vám roste a máte z něj jenom radost.
Mirka
 Lucie, zatim bez miminek (snad uz ne dlouho) 
  • 

Budoucnost eMIMINEK? 

(29.6.2000 13:27:38)
Mila Kacenko!

ja a muj pritel jsme se taktez seznamili pres Net a pokousime se momentalne o miminko. Ja bych ho chtela uz zitra :-) a tak jsi me trochu vystrasila, ze by to taky jen tak nemuselo vyjit. :-)
Ja deti nadevsechno miluju. Pritel uz dve ma(4 a 8), mame je u nas tak 3 vikendy v mesici a ja je miluju a oni me opravdu zboznujou, takze se citim skoro jako mama:-). Ale uz to nestaci a ja bych chtela jeste sveho drobecka, ktereho bych mela kazdy den a vypiplala si ho od malicka...
Teprve predevcirem jsem objevila tenhle server a dneska Tvuj denicek. Cele dopoledne jsem stravila jeho ctenim (od prvniho az k poslednimu prispevku!) a strasne me to vzalo u srdicka. Napsala jsi to naaaaaaaadherne, obcas jsem z toho mela slzy v ocich a musela se zhluboka nadechnout :-)).
Ja jsem taky takovy spisovatel, vsechno porad sepisuju, mam nekolik stranek a pokousim se i o knihu. Denicek o miminku chci psat taky a ted, co jsi me jeste takhle krasne inspirovala, do toho mam jeste vetsi chut!:-)
Urcite tu pak budu taky referovat (az se to povede :-().
Mej se prenadherne, vychutnavej si materstvi a vonaveho Adamka a neopominej ani Skokyho :-))).

paaaaa LUCIE
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Budoucnost eMIMINEK? 

(29.6.2000 22:24:46)
Ahoj Lucie,

přejeme Ti, aby se miminko povedlo brzo! A až budeš psát ten deníček, dáš mi ho taky přečíst? Nebo to bude asi jen pro Vaše soukromé vzpomínky?

Díky za blahopřání, hodně štěstí,
Káča
 Luc ie, zatim bez miminek (snad uz ne dlouho) 
  • 

Re: Re: Budoucnost eMIMINEK? 

(10.7.2000 10:09:49)
Samozrejme dam denicek precist :-)).
Mame Internet i doma a tak muzu psat kdykoli. Uz se moc tesim:-)).
Kdyby ses chtela podivat na moje stranecky, tak se jukni :-).
Tam bude pozdeji uverejnen i denicek.

www.mujweb.cz/www/lurom

At se ti libi!

Lucka
 Romana 
  • 

Blahoprani 

(30.6.2000 14:51:34)
Mili Skokanci, blahopreji Vam k nadhernemu chlapeckovi a pusobivym clankum.
Diky Vam jsem zacla chodit cvicit do Agentury Pomad a nemuzu si to tam vynachvalit.
 Lucka, těhulka 
  • 

přání opravdu ze srdce 

(22.8.2000 6:02:12)
"Když narodí se maličký,
dar vidění má pod víčky,
dar slyšení má v něžném oušku,
dar chuti pozná v prvním doušku,
dar doteku má v prstíčkách...
Maminko a tatínku, vy k těm darům v krátku, dar řeči přidejte nemluvňátku."

Moc Vám závidím, že už máte malého doma. A všem přeji jen to nej, hlavně zdravý a pohodu (v tom dnešním uspěchaném světě ji asi potřebuje každý). My na prcka zatím ještě čekáme. Jsem ve 4.měsíci a moc moc se už těšíme. A s pravděpodobností to bude asi chlapeček. Řekl mi to náš pan primář /a tomu věřím, vždyť pracuji v nemocnici na gyn. por. odd. :-))) / Teď je ale nejhorší vymyslet jméno. To co se líbí mě, se nelíbí mé drahé polovičce a naopak. Dokonce jsme si půjčili z matriky knihu "Jak se bude jmenovat?" a ani z toho si moje drahá polovička nevybrala. Já ano. Docela jsme se u některých jmen pořádně zasmáli. Ale definitivní jméno ještě nemáme, vždyť je i čas, ne ? :-)
 Eva, Martínek 1 měsíc 
  • 

Díky Káčo 

(30.9.2000 17:51:10)
Ahojky Káčo,
moc díky na Tvoje články, které mi pomáhaly v těhotenství. Martínek se narodil 28.8.2000 a nepropadáme panice, vždycky si počtu jak to probíhalo u Vás, zjistím, že je Martínek podobný Adámkovi a i biorytmus mám podobný.
Je na Vás přímý email?
Dík.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.