| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porodní váha? 730 g aneb Zázraky se dějí

 Celkem 46 názorů.
 Lenka 
  • 

Hodně sil 

(1.3.2010 8:15:22)
Po přečtení článku,se mi vedrali slzy do očí, a vynořily se moje vzpomínky, kdy náš prcek, tehdy vážil 1500, nedá se to srovnávat tak s malým dítětem ,které má něco přes půl kila.
Ale i my jsme prožívaly chvíle strachu a radosti kdy jsme si našeho drobečka mohli odnést domů.

Přeji hodně sil, po návratu z porodnice teprve vše začíná, neskutečný kolotoč, rehabilitací, neustálých vyšetření a naděje že vaše dítě bude v pořádku a jako ostatní.
 singera 
  • 

Re: Hodně sil 

(1.3.2010 13:08:37)
Něco podobného jsme si taky zažili. Prcek měl 980g při narození, teď je v poho a dělá nám jen samou radost.
Barunce a její rodině přeji už jen klidné a radostné dny.
 Marky+Tomík a Klárka 


Re: Hodně sil 

(1.3.2010 14:10:42)
Děkuji za krásný článek!
Jsem z druhé strany barikády a moc mě těší, když někdo napíše pocity Vás rodičů~;((~s~
připomene a opráší ty někdy polovyhořelé city.~g~

At se Barunce daří!!!~x~
 Insula 


bulím 

(1.3.2010 8:22:26)
Tak to mě dostalo, bulím. Přeji hodně štěstí. ~;((~s~
 kreditka 


Re: bulím 

(1.3.2010 12:18:32)
Nápodobně ~n~
 ajina a adélka 
  • 

Re: bulím 

(1.3.2010 14:17:43)
já taky :-(
 Zuuuza 


Re: bulím 

(1.3.2010 17:01:41)
I já tu bulím. Jsem ve 31. tt a ani teď si nedokážu představit, že by náš chlapeček musel na svět dříve. Jste úžasná rodina. Držím palce, ať je Barunka v pořádku a dělá vám radost.
 cazadora 


držím palce 

(1.3.2010 8:47:38)
taky pláču, a držím pale aby byla Barunka naprosto zdravá holčička
 Cimbur 


Hodně sil Barunce! 

(1.3.2010 9:37:11)
Taky mám doma předčasně narozenou Barunku, sice "až" ve 30. týdnu, ale velmi dobře znám a chápu, co jste si prožili. Obdivuji Vás jako tatínka, můj manžel se v tomto těžkém období vůči nám spíše uzavřel. Teď máme krásnou a zcela zdravou holčičku a všechno zlé je za námi. :-)
 MartinaNov (dva rošťáci 


gratuluji 

(1.3.2010 9:54:42)
rodičům k šikovné holčičce bojovnici a Barunce k trpělivým a milujícím rodičům.

Taky jsem si poplakala, mám doma dva caparty a vím, co je to bát se o ně. (I když takový dramatický start do života naštěstí neměli).

Držím palečky, aby vše bylo v pořádku a vy jste si mohli miminko odvézt domů
 lleennttiillkkaa a Vítek skoro 8 m 
  • 

Krásné 

(1.3.2010 10:45:01)
Teda my to měli taky neveselé v začátcích, ale zdaleka ne tolik jako vy. Moc hezky napsané. Krásně jsem si pobrečela po ránu.
 Liška s banem :) 


Krásně napsané 

(1.3.2010 11:44:48)
Obdivuju vás, že jste to tak hezky zvládli. Hlavně ty opakující se problémy, když už to vypadalo dobře. Musel to být strašný zápřah na vaše nervy a na rodinnou soudržnost. Ne každý by to vydržel. Opravdu máte můj obdiv. ~g~ Odměnu jste ale dostali sladkou a teď už to bude jenom lepší. ~x~ ~s~
 anemon 


Mnoho štěstí a zdraví 

(1.3.2010 11:55:31)
celé Vaší rodině ~;((
Mám za sebou 16 let praxe jako sestra na novorozenecké JIRP a stejně bulím, moc hezky napsané. Svým příběhem jistě dáváte naději ostatním rodičům nedonošených dětí ~R^
 DENISA 


Re: Mnoho štěstí a zdraví 

(1.3.2010 11:58:07)
Jak uz tu psal tatinek, velke podekovani patri prave zamestnancum z neonatologie. Nikdy jsem si nevsimla, ze by na ne nekdo nekdy nadaval, jejich pristup vsichni chvali, narozdil od jinych oboru. Pracovat v tomto oboru musi byt neskutecne psychicky narocne, po precteni clanku, kde je to den po dni jak na houpacce - prezije/neprezije - si to uvedomuju jeste vic.
 anemon 


Re: Mnoho štěstí a zdraví 

(1.3.2010 12:23:11)
Denis~x~, tu práci se každý nějakou dobu učí a pokud není vidět snaha a citlivost nové kolegyně, je většinou vyštípána, nejen sestrama - i doktoři sledují přístup k dětem (jsou to nejkřehčí pacienti vůbec, stačí špatné polohování a stav se komplikuje)
 Brebina, E+M 


Re: Mnoho štěstí a zdraví 

(1.3.2010 22:44:41)
Všem pracovníkům na takovýchto místech, bych dala metál~x~
Takové drobečky zachraňovat, to je nejtěžší úkol, který si dovedu představit.
Fakt klobouk dolů a moc díky, za Vaši ochotu, trpělivost, citlivost ~g~~g~~g~~g~~g~
 foxina 


Re: Mnoho štěstí a zdraví 

(1.3.2010 12:47:42)
také jsme měli podobný začátek, i když ne tak dramatický! vše je naštěstí ok a barunce o které tento příběh je přeji jen to nej! Bohužel musím oponovat na přístup personálu! lékaři na neo kde jsme trávili skoro dva měsíce si nemohu v nejmenším stěžovat, ba naopak chvála chvála chvála a smekám. taktéž na většinu sestřiček. bohužel za dobu našeho pobytu jsem se setkala asi s dvěma sestrama, jejichž přístup k takhle malinkým miminkům byl naprosto otřesný! Možná syndrom vyhoření~:(. dokonce přede mnou si sestra neodpustila xenofobní poznámky na vietnamské nedonošeňátko, které u sebe zatím nemělo maminku. bohužel jsem v té chvíli držela tzv hubu, aby se pak v mé nepřítomnosti nemstila na mém prckovi! v jiných situacích bych samo ragovala,ale tehdy to opravdu nešlo. večer když jsem odcházela domů, tak jsem byla kolikrát tak vyřízená, když jsem si tu sestru představila jak může jednat s mím chlapečkem. no a druhý otřesný případ se stal přímo na jirp - kde sestra místo hlídání a monitorování prcka, monitoroval internet. málem to dopadlo pro mimi špatně. dostala hodinovou výpověď! zakže asi tak. Ale jak říkám, za celou dobu našeho pobytu to byli jen tyto dvě sestry které mě svým přístupem dost znejistěli. jinak ostatní byly zalaté!!!!!~6~
 SnowWhite 


s láskou popsané 

(1.3.2010 17:25:26)
dojalo mě to k slzám a přeju té statečné malé bojovnici Barunce, aby všechno dotáhla k vítěznému konci. Super, že jí máte:-)
 DENISA 


Zavidim matce Barunky, 

(1.3.2010 19:44:00)
ze ma tak empatickeho manzela. Zpusob, jakym to trapeni popsal v clanku o necem vypovida. Urcite je ji a detem velkou oporou, coz si myslim, ze vubec neni tak casty jev. Muzi jsou daleko casteji "drsnaci", kteri sve city najevo nedavaji, city a pocity resit nechteji a zenska je na to kolikrat psychicky sama.
 Astrit 


Re: Zavidim matce Barunky, 

(2.3.2010 12:18:28)
Deniso,máš pravdu - takových mužů jako má Alenka je málo, taky tiše závidím~d~
 _margitka 


budulínci 

(1.3.2010 21:26:11)
Taky máme doma malého budulínka, který měl 1490g a dnes (po roce) je z něj desetikilový cvalda a dělá nám TOLIK radosti. Člověk si po prožitém trápení a stresu váží každé maličkosti a užívá si to štěstí mít miminko několikanásobně více...
Držím pěsti, ať je váš příběh tak hezký jak náš :)
~3~
 Brebina, E+M 


Také jsem to zažila 

(1.3.2010 22:38:37)
jako bych četla své vlastní poznámky z doby, kdy se mi předčasně v 33+1tt narodila dvojčata. Vážila o hodně více než Vaše Barunku (1480 a 1920g), ale také jsme bojovali.
Hlavně syn, dechové potíže byly na denním pořádku, neustálý boj s novorozeneckou žloutenkou, sepsemi, dávali mu krev - to vše trvalo asi měsíc, než jsem si ho mohla pochovat - pořád mu klesala saturace a musel být na kyslíku.
Po 6 týdnech jsem si je mohla vzít domů, byl to nádherný den :-)

Přeju Vám, aby Vaše Barunka rostla jako z vody a hlavně byla zdravá a nikdo na ní nepoznal, že se tak brzy drala na svět~x~~x~~x~
 Brebina, E+M 


Také jsem to zažila 

(1.3.2010 22:39:14)
jako bych četla své vlastní poznámky z doby, kdy se mi předčasně v 33+1tt narodila dvojčata. Vážila o hodně více než Vaše Barunku (1480 a 1920g), ale také jsme bojovali.
Hlavně syn, dechové potíže byly na denním pořádku, neustálý boj s novorozeneckou žloutenkou, sepsemi, dávali mu krev - to vše trvalo asi měsíc, než jsem si ho mohla pochovat - pořád mu klesala saturace a musel být na kyslíku.
Po 6 týdnech jsem si je mohla vzít domů, byl to nádherný den :-)

Přeju Vám, aby Vaše Barunka rostla jako z vody a hlavně byla zdravá a nikdo na ní nepoznal, že se tak brzy drala na svět~x~~x~~x~
 ivig 


dekuji 

(1.3.2010 22:49:49)
Dekuji za clanek, za popis emoci... verte pomuze spouste zejmena novym rodicum... Byli jsme na tom podobne, nase dcera se narodila pred vice nez tremi lety ve 24.tt, vazila 670g... i diky ni vznikl projekt BabyKlokanci, aby se mohli rodice se svymi detmi i radovat...
babyklokanci.blogspot.com
 ivig 


dekuji 

(1.3.2010 22:49:51)
Dekuji za clanek, za popis emoci... verte pomuze spouste zejmena novym rodicum... Byli jsme na tom podobne, nase dcera se narodila pred vice nez tremi lety ve 24.tt, vazila 670g... i diky ni vznikl projekt BabyKlokanci, aby se mohli rodice se svymi detmi i radovat...
babyklokanci.blogspot.com
 Simča, dcery *1988 a 1997 


:-) 

(2.3.2010 9:36:07)
Jen technická poznámka - vzhledem k tomu, že je článek převzat z časopisu, asi si rodiče bojovnice Barunky vaše přání nepřečtou.
To ale nic nemění nic tom, že je velice pěkně napsaný a tatínek, který dokáže takto popsat své pocity asi musí být pro rodinu úžasnou oporou. ~g~ ~g~ ~g~
Takže i já se připojím (pokud by se k tomuto článku náhodou rodiče Barunky dostali) s přáním, aby si obtížným startem do života vybrala všechny problémy a teď se měla jen a jen krásně a celá její rodina také. A pochopitelně i ostatní mrňouskové, kteří také takto spěchají na svět ~6~ .....
Simča ~b~
 máma Barunky 
  • 

Re: :-) 

(2.3.2010 10:11:45)
Dobrý den všem,
před chvílí mi manžel přeposlal link, s tím, že se článek ocitl zde na Rodině. Děkujeme všem za podporu, která mě povzbuzuje i po tom více jak roce. Zároveň my přejeme předčasně narozeným dětem silnou vůli si své místo pod sluncem vybojovat a jejich rodičům, ať jsou svým maličkým co největší oporou.
Jinak Barunce je právě dneska již 17 nekorigovaných měsíců a dělá nám ohromnou radost.
Ještě jednou díky. Alena
 Linda 
  • 

Re: :-) 

(2.3.2010 10:26:45)
Ahoj Alenko, máte to moc hezky napsané. Ještě pořád mě mrazí, když si vzpomenu na dobu , kdy se ti naši drobečkové narodili. Jsem moc ráda, že ten čas už je pryč. Adámek je pořád prcek, ale už má aspoň trochu chuť k jídlu a začíná baštit. Mějte se krásně. Linda a Adámek
 máma Barunky 
  • 

Re: :-) 

(2.3.2010 10:37:31)
Jéé, dobrý den, Lindo,
chystám se Vám napsat už pěkně dlouhou dobu mail. To moc ráda slyším, že už je to u vás s jídlem lepší, u nás to právě poslední měsíce nestálo za nic, kromě mléka jsme do Barunky téměř nic nedostali. Ale poslední dva-tři dny nastává nějaký obrat k lepšímu. Teďko právě snědla celou půlku ovocné přesnídávky:-)) nevídaná věc. Tak mám radost. Snad jí to vydrží.
Moc Vás tedy s Adámkem zdravím a písnu konečně toho maila.
Mějte se pěkně, Alena
 SnowWhite 


Re: :-) 

(2.3.2010 12:37:28)
Tak to je Barunka stejne stara jako moje nejmladsi dcera, ta se ovsem narodila "jen" o mesic driv a stejne to pro me byl sok. Drzime palce a prejeme hodne stesti do dalsiho zivota. At je stejne urputna i v dalsich vecech jako uceni, rostaceni apod. :-)
 Cimbur 


Re: :-) 

(2.3.2010 13:13:26)
Dobrý den Aleno,
i já mám Barunku narozenou předčasně (cca 30. týden) v říjnu 2008. A dělá nám už jen obrovskou radost, teď právě řádí se svou starší sestřičkou na motorce. Přeju Vám i Barunce hodně zdraví!
 Mabel 


jsem teď v 26tém týdnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

(7.3.2010 18:47:26)
Tedy klobouk dolů a přeji MOC MOC MOC sil a hlavně, aby všechno už bylo jen to nejlepší... Ale myslím, že s tak skvělou rodinou a takhle úžasným manželem máte půlku vyhráno :-)

Držím palce, pěsti a myslím, na vás, je úžasné, že už takhle malinké děti mají naději :-)) Díky bohu za to :-)))))

Jsem teď 26TT a mám klid na lůžku kvůli čípku a říkala jsem si jak dlouho budu ještě bez šance.....
 Brebina, E+M 


Re: Další kdo to zažil :-) 

(2.3.2010 13:12:03)
to je pravda, Eli byla o 400g menší než Matěj a jinak jí nic nechybělo, vše zvládala dobře, nepotřebovala kyslík, prostě v pohodě, akorát vypadala jako žabička, tak akorát do dvou dlaní. Zato Matěj si toho užil - viz přízpěvek výše.
Holky toho vážně více vydrží~z~
 Billy+Týnka 23.6.06Péťa10.4.09 


Hodně štěstí 

(2.3.2010 13:42:00)
Při čtení tohoto článku se mi draly slzy do očí.Takový drobeček a už toho má tolik za sebou.PřejiVám,hodně štěstí a aby všechny starosti malou rychle opustily.~p~~s~
 dařbuján 


přání všeho nej 

(2.3.2010 23:07:43)
~x~Milá Aleno,máte můj obdiv.Jste úžasně silná a statečná mamina.Sama mám dva syny a vím co jsem prožila strachu při čekání na výsledky různých vyšetření,vůbec nevím jestli bych dokázala zvládnout vaší situaci a přitom se starat o další děti doma.Píšete,že už je z Barunky "velká" slečna.Tak vám přeji,aby, to všechno špatné už bylo za vámi a vy si užívala se svojí statečnou rodinou samé krásné okamžiky.
 lenka 2,5;3,5; 30tt  
  • 

díky Pánu Bohu 

(3.3.2010 12:22:49)
Také pláču, zároveň děkuju Pánu Bohu za zatím zdravé děti (ťuk, ťuk, ťuk...).
 Jiřule a 3 skřítkové 


držím palce 

(4.3.2010 18:49:13)
barunce aby už všechno bylo v pořádku a rostla ve zdraví a dělala vám všem radost. vám mnoho sil. jsem ráda že to maličká zvládla.



 Fajna devucha 


Přeji moc moc sil... 

(7.3.2010 0:38:13)
My jsme si taky polezeli se synem na detske JIP, ac proti vam s porodni vahou 2,10kg a porodem v 36.tydnu jsme absolutni cvalici. Chtela bych vam vsak napsat, ze vim kolik stalo sil se vyrovnat s nasi situaci, kdyz syn nechtel papat a hubnul, pridala se mu zloutenka, kal moc jsem trpela, kdyz jsme cvicili vojtu a dochazeli pravidelne na neurologii, nastesti jsme meli kliku na paradni lidi at uz rehabilitacni pracovnici, nebo detskou neurolozku, ktere se chovalinaprosto perfektne, a proto vam drzim moc moc palce a preji mnoho sil do dalsi narocne cesty. My dnes mame doma dvouleteho, maleho breptu, ktery spoustu veci zvladl drive a lepe, nez deti narozene v terminu a s dokonalou porodni vahou. A proto verim, ze i vase Barunka vse zvladne a bude s ni sikulka jak se patri !!! A vam preji mnoho sil na tu dlouhou cestu rehabilitaci, vojty a neurologu...a nezapomente co nas nezkoli to nas posili. Mejte se moc krasne.
 hasses 


Pocity... 

(7.3.2010 17:55:41)
Ty pocity při čtení těchto písmenek se nedají ani napsat. Jsem ve 13tt a breřela jsem u toho jak želva. Jak dojemné je číst,že takto pěkná slova dokáže napsat i muž a tak hezky to okomentovat.
Přeji jen samé štěstí,zdraví a aať malá krásně roste.
 kiwi24 


Přání všeho dobrého 

(7.3.2010 19:31:55)
Dobrý den,
Barunce přejem jen to nejlepší do života a aby ji už nic zlého nepotkalo. Hlavně přejeme hodně zdravíčka, protože to bude potřebovat nejvíc.

I já jsem rodila předčasně (31+5tt) dnes již 6tiletou dceru, která vážila 1660g a měřila něco kolem 40cm. V nemocnici jsme si pobyli měsíc a půl a pak nás pustili domů. Musím říct, že jsme žádné větší zdravotní komplikace neměli a doteď je z ní zdravá krásná holka.

Chci Vám tím dodat hodně sil, že i když je předčasný porod vše se dá dohnat a žít "spokojeně"

Mějte se moc krásně a Barunku pozdravujte
 klaracs2 


Tatínkovský pohled 

(8.3.2010 9:36:27)
Dobrý den, velice děkuji za "tatínkovský" pohled na předčasný příchod svého miminka. Připadá mi,že na tatínky někdy zapomínáme, protože většinou nedokáží popsat a " zveřejnit" svoje pocity a prožitky, týkající se tohoto přetěžkého období. Udělal jste to nádherně citlivě a určitě váš příběh pomůže a povzbudí dálší nové rodiče malých miminek! Patříte mezi ty šťastné rodiny, které celé to trápení a strachy dokázaly všechny spojit. Máte můj obdiv a hlavně držím palce a přeji moc štěstí!
Klára Csirková(Mikešek a Šimonek 28tt)~g~
 nadi12 


Re: Tatínkovský pohled 

(8.3.2010 14:10:20)
Děkuji za krásný příběh se šťastným koncem,vrátila jsem se tím o 3 roky zpátky,kdy se tohle dělo nám a přesně si vzpomínám,jak těžké to pro nás bylo..ta nejistota,ta hrůza,co kdyby..ale vše dobře dopadlo,jako u Vás a máme dnes už skoro 3 letého šikovného klučinu.
Velice Vás obdivuji,jak jste si to dokázal srovnat v hlavě a vše tak pěkně napsat..my nemáme z těch dvou měsíců žádné fotky,datumy si nepamatujeme,prostě jsme žili jak v tranzu a jen čekali až budeme moci ,,normálně žít,, a dočkali jsme se!Jen ten strach o dítě,toho už se asi nikdy nezbavíme.
Přeji Barunce v životě hodně zdraví,štěstí už má..že má tak báječné rodiče.
 Kamila B+ Honzík10/04 


moc hezky napsaný 

(8.3.2010 17:47:27)
milý tatínku,děkuju za tento článek!jsem dětská sestra na JIRP a ten váš pohled na věc z druhé strany mi pomohl spoustu věcí si uvědomit,opravdu moc hezky jste to napsal a Barunka si teda prošla snad úplně vším,čím si bohužel všechny nedonošené děti projdou,ale zvládli jste to-všichni a moc vám gratuluju a holčička je velká bojovnice a já věřím,že vše zlé už máte za sebou,zdravím celou rodinu a všem pevné zdravíčko a už jen to nej
 Mammina 


"cisaratka" 

(9.3.2010 17:04:12)



Hledam maminku, ktera dne 5.12.2008 v Brne na "Obilnaku" porodila v sedmem mesici dvojcatka, chlapce a holcicku. Asi jsem posetila, ale prave tato zena se mi stala symbolem, mela v sobe tolik statecnosti a odvahy, ze z ni cisila a prechazela az k nam, ke mne urcite! Byly tam vsechny statecne~s~, ale ono se je jinak statecne, kdyz vam miminko vozi na kojeni a jinak statecne, kdyz jej ani videt nemuzete~a~.

A proc ji hledam? Netroufla bych se ptat, jak se jim vede, chtela bych ji jen rict, ze celou tu dobu, jsem na ne myslela a modlila se za ta jeji detatka, aby si je brzo mohla odvezt domu. Doufam, ze se tomu tak stalo a ze ji "cvrcci" delaji samou radost.

S pranim vseho dobreho, Katka a holky.~;((
 Dasa* 


kdo to nezažije, nepochopí . . . 

(10.3.2010 10:32:49)
ale z Vašeho článku to alespon z části pochopí. Popsal jste to dost přesně. Zažili jsme to také, miminko mělo 1200g. Děkuji za článek a přeju hodně štěstí a zdraví Vám i Vašim dětem.:-)
 Trnovka 


Zažili jsme těžkou nedonošenost a něco navíc k tomu 

(8.4.2010 21:40:42)
Náš syn Mikuláš se narodil ve 29.týdnu císařským řezem a to s porodní vahou 800 gramů. Na nějaké dozrávání plic nebyl čas - v poledne mi řekli, že pravděpodobně ještě večer musí díky nezodpovědnosti mého gynekologa těhotenství ukončit. Když nám řekli, že mimiko je o 3 týdny menší, než by mělo být a nemá ani kilo a je na tom podle minotoru hodně špatně,s naším miminkem jsme se rozloučili. Ale zázraky se skutečně dějí a to i u takových "rychlovek" jako jsme měli my. Navíc - náš Mikulda má k tomu všemu rozštěp rtu i patra (o tom jsme věděli od 20.týdne těhotenství)- a to byl další zázrak, že ještě před propuštěním z nemocnice zvládl v 36.týdnu "těhotenství" ještě v inkubátoru při váze 1980 gr.operaci patra. Z nemocnice se nám vrátilo odoperované miminko s vahou 2200 gramů, které teď úspěšně vykrmujeme (ale je to dřina), chodíme a hlavně doma cvičíme Vojtovku a zkrátka čekáme, jak se mu bude v prvním roce dařit. Do té doby, než jsme zažili tuto vlastní zkušenost jsme netušili, že i tak malá a ještě menší miminka lze úspěšně zachraňovat. Kvůli rozštěpu i těžké nedonošenosti k tomu (jsme pro doktory trochu rarita)jsme Mikuldovi založili jeho deníček na www.rozstep-nedonosenci.cz. Rodičům nedonošených miminek můžu říct jediné - medicína umí dnes skutečně zázraky, dokáže zachránit mnoho malinkých dětí i bez pozdějších následků. Ale i kdyby Vaše miminko nějaké následky mělo, jste jediní, na koho se může v tomhle světě spolehnout, proto jej neopouštějte a nebojte se požádat o pomoc mimo svoji rodinu - ve střediscích rané péče, u svého lékaře, pokuste se přizpůsobit rytmus rodiny v prvním roce potřebám miminka. Když to zvládáme my (rodina se dvěma dětmi + nedonošený Mikuláš s rozštěpem, kde je komplikovanější celodenní péče a krmení) bez babiček, na vesnici bez školky, služeb a dalšího zázemí, tak to zvládnete i vy...~3~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.