| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Báječný život satelitní...

 Celkem 255 názorů.
 Gábi_Smolíková 


Sníh 

(22.2.2010 8:55:26)
Hezky napsáno~R^ Pravda že s postupujícím jarem (dneska u nás od rána svítí sluníčko) se tomu už dokážu i zasmát....ale jinak jsem to prožívala podobně.
 Horama 


Re: Sníh 

(22.2.2010 20:15:23)
Hezky napsaná nadsázka, bavila jsem se. Pocházím z městečka, které každou zimu tak dvakrát zapadne na den nebo dva, resp. spíš zmrzne a zledovatí. Trochu mi to tu situaci připomnělo - ale satelit to nebyl, takže jsme měli o level snazší řešení.
 DENISA 


Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:17:23)
tak autorka zde pise, ze odvazi pubose na autobus do vesnice a pak obiha satelit se psem, zatimco jeji 2 a 5tilete deti doma spi samy. No to je na me silna ranni kava. Snih nesnih, okolnosti, neokolnosti, ja bych tohle nikdy neudelala.
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:28:35)
Deniso, já bych donedávna taky údivem valila oči. Jenže jsem narazila na tvrdou realitu a tak pisatelku chápu. Jaké by jsi jí navrhla řešení, vhodné pro opakován každý den?

V mém okolí maminky nechávají doma třeba půlroční a dvouleté dítě, pokud v poledne spí a jdou pro nejstarší do školky (cca 20minut samoty). Já nechávám děti 8 a 5 doma když jedu vyřídit rychlovku, takže cca hodinu. Mladší nechám běžně samotné,pokud předpokládám návrat do půl hodiny, Starší vydrží sama 2-3 hodiny bez potíží. Odvázaná z toho nejsem,ale nemůžu téměř denně otravovat sousedky nebo kamarádky s hlídáním "na chvíli".
 DENISA 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:36:26)
No rekla bych, ze 8lete uz je o necem jinem, muze ti zavolat atd. Ale 5tilete? Ja netvrdim, ze je to neni jednoduche a neporadim jak situaci vyresit. Ale co by se stalo, kdyby autorka nabourala a v bezvedomi ji odvezli do nemocnice? Poradili by si ty male deti? Co by udelali?
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:46:09)
Já vím, není to určitě ideální. Sama mám vždycky strach, když nechávám doma malého, ale ono to fakt někdy vyjde jako nejlepší řešení. Jinak pětileté dítě už v pohodě zavolá nebo se postará samo, řekla bych, že kritický věk je tak do 3-4.

Už jsem tady na Rodině psala, jak jsem kdysi dávno byla nemocná, ráno se probudila se čtyřicítkou a než jsem vstala, že dám dětem najíst, tak jsem asi omdlela nebo tvrdě usnula znovu, to nevím. Doma byla dcera, tehdy čerstvě pětiletá a dvouletý syn. Celý den se o sebe postarali sami, já jsem se probrala až večer, když přišel manžel a začal mě budit. Děti mi prý nosily pití a dávaly obklady na hlavu. Já jsem fakt vůbec nevnímala a ty dva nenapadlo zazvonit na sousedy. Věděly, že se večer vrátí táta ze služební cesty, tak čekaly na něj.~d~ Jak to u nás vypadalo, to si asi umí každý představit. Malá ohřála polívku v mikrovlnce (ještě že byla předvařená z předchozího dne) a jedly piškoty, jogurty a banány.
 Ecim 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:26:20)
Jo jo, pod tlakem okolností se i děti dokáží vybičovat k velkým výkonům. :-) Tvůj příspěvek mi připomněl, jak to u nás občas vypadalo, když jsem byla těhotná, bylo mi zle a byla jsem doma s batoletem v nejnáročnějším věku. (Naštěstí to bylo jen pár dnů, ale fakt krize. Ty dva nejhorší měsíce jezdila hlídat moje maminka, kdyby tehdy bývala nemohla, tak bychom to také museli se synem nějak přežít, ale raději si nepředstavuji detaily.) Nebo když byl synovi rok, já jsem měla housera a lezla jsem doma po bytě po kolenou a loktech - taky lahůdka.
Je těžké, když má člověk malé děti a je mu hodně špatně. Pak se holt musí udělat jen to nezbytné minimum. Jsem alergická na řeči o tom, jak si "matka od malých dětí nemůže dovolit být nemocná" - nemoc si zkrátka nevybírá, každý někdy stůněme. Několikrát jsem se tu zapojila do diskuse na toto téma. Pak se víceméně ukázalo, že s ostatními diskutérkami máme na situaci v podstatě velmi podobný názor, jen stejnou situaci popisujeme odlišnými slovy. Někdo si pod pojmem "nemoci dovolit být nemocný" představuje právě to, čemu já říkám "zajištění nezbytného minima kolem dětí" (s čímž souhlasím) a někdo zase to, že riskuje zdraví tím, že se okázale i v kritickém zdravotním stavu věnuje činnostem, které by dělat nemusel, protože má třeba dost velké děti na to, aby ty činnosti převzaly (s čímž bouřlivě nesouhlasím).
Také jsme doma měli kdysi situaci, že jsme s maminkou měly horečku a domácnost na pár dnů převzal nejmladší člen rodiny - dvanáctiletý bratr.
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:35:43)
Jo, považuji za důležité, aby dítě bylo schopné zavolat, kdyby se něco doma dělo. Čtyřleté dítě by to mohlo zvládnout, otázkou je, zda by bylo schopné zachovat chladnou hlavu.
 Etraska 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 21:58:23)
Já si myslím že malí dítě dokáže možná zachovat chladnou hlavu víc, než dospělý.~z~
 Bumbi&05,08,10 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 19:56:57)
co by děti udělaly, kdyby jim matka doma spadla ze schodů a srazila si vaz?
Já jsem měla před nedávnem střevní chřipku, doma dvě malé děti, bylo mi zle, měla jsem horečku, omdlela jsem. I když jsem pak volala mužovi, ať přijede co nejdřív domů, stejně přijel až za 3 hodiny...
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 19:12:40)
klid, já nedávno kolabovala, když mi moje 70ti letá teta říkala, kterak její 4 letá dcera vedla svého 2 letého bratra cca kilometr po cestě bez chodníku do školky (na vesnici). Teta pracovala v kravíně a prostě to nestíhala. I tak to fungovalo. Je fakt, že nejezdilo tolik aut....
 remus 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:45:40)
Si tak nějak, článek pěkný, až na to nechání dětí doma, kdyby šla jen s tím psem, no tak to pochopím, ael nechápu, jak může odjet s autem do vesnice? Co kdyby proti ní opravdu něco vyjelo a nabourala? je tam moc kdyby, to je opravdu nezodpovědné~Rv
 Jája 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:48:36)
kdyby proti ní něco jelo a nabourala, tak při té "rychlosti" maximálně odře lak. Takže toho bych se nebála.
 remus 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:10:51)
No tak o to snad nejde, že se jí nic nestane, ale že zůstane odříznutá od domova a bude ještě muset vyřizovat škodu, těžko se asi doatne ryhcle domů, ne? Nechápu, proč puboše nedoproví otec, když je také učitel~a~
 Eva 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:14:42)
Jsem učitelka a ve škole musím být třikrát v týdnu v 6:45, tedy odcházím před šestou. Pokud puboš začíná v osm, tak zcela přesně chápu, proč ho otec nedoprovodí.
 Jahala. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:18:36)
No výjimečně za sněhové kalamity by to puboš přežil. jet prostě brzo ráno s tátou
 Eva 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:25:38)
Určitě, za předpokladu, že chodí do školy v místě, kde učí táta a může zůstat u něj. Nebo by jsi nechala děcko stát hodinu na mraze před školou? Ony totiž školy děti před vyučování nepouští dovnitř. Aspoň u nás ne.
 Jahala. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:40:53)
No kámoška dělá v družině a ta je otevřená od půl sedný každý den a v těch mrazech pouští dovnitř i deváťáky co do družiny nechodí. a divila jsem se že není málo malých dětí kterým rodiče nezaplatí družinu, ale před půl sednou vyhodí u školy a dál je to nezajímá ~d~~e~
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:26:49)
No, Jahalo, pokud by pak dotyčnej puboš měl třeba hodinu mrznout někde před školou, nepřipadá mi to jako dobrej nápad.
 Jahala. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:38:12)
ne já bych ho poslala na snídani do nejbližšího mlíčňáku nebo pekárny~t~~v~~w~. Nebo hulit trávu do nejbližšího průchodu
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:52:35)
No tak mně povězte jak to, že když sháním některého učitele svých dětí před tři čtvrtě na osm (všicni mají školu až od osmi) tak ještě není ve škole ? (a v osm už je ve třídě)
 Jahala. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:53:55)
jsem psala, že znám takovou jen denu a to ještě jen jednou týdně~t~~2~
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:28:06)
Učitel bývá ve škole od 7:00 - takže puboš tam bude hodinu sedět před školou, než mu začne vyučování? A to ještě za předpokladu, že jsou oba na stejné škole...
 Jahala. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:35:59)
Upřímě? Znám hodně učitelů a těch co musí být ve škole před 7, je jedna jednou týdně doučuje dyslektiky , jinak ani jednoho ( na škole jsem jsem i dělala a doufám zase dělat budu)a ano za výjimečných situacích jako je sněhová kalamita by se puberťákovi nic nestalo.
Nicméně věřím, že by to pro něj nebylo příjemné asi tak jako pro mámu odhazovat stokrát sníh a jen tar mimochodem, puberták může pomoct aspoň s rozmrazením auta, ale o tom článek nebyl , byl vtipný a příjemě se to četlo, takových prima bakalářů máme v kapse uřčitě všichni spoustu~:-D
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 19:14:39)
Upřímně. Na všech školách, na kterých jsem dělal nebo dělám, jsou prakticky všichni učitelé na místě mezi 7:00 a 7:15.
 Zufi. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 19:53:37)
Já bývám v 6,30~;).Vstávám v půl šestý...
 štěpánka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:00:25)
No tak to asi učím na divnejch školách. Na místě musíme být 15 min.před začátkem své 1.hodiny - jedno jestli je to 1, 2 nebo 5. Taky si tam musím chystat věci, ale to udělám v pauzách nebo když skončím. A domů si nosím tašku s písemkami, přípravami, apod co potřebuju doklepnout v klidu. Proto mě překvapilo, že někdo musí být ve škole v 6, ale chápu že jiný kraj, jiný mrav. A rozhodně se nechci handrkovat, jen mě prostě některé věci v diskusi zaujaly.~3~~3~~3~
 Zufi. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:02:48)
Závidím~x~.My musíme být ve škole v 7 ať učíme v 8 nebo ve 12 a do půl 4, většinou déle ,jak jsem kdysi psala a já stejně učím 2x do pěti.
V pátek můžu jít za to ve 2~g~.
 štěpánka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:07:00)
Zufi a proč?
Je to povinné? Nařídil ředitel? Pakárna.... To by mi okamžitě odpadl jeden z důvodů proč v tom školství ještě stále zůstávám.~y~~y~~y~~y~
 Zufi. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:09:30)
Pakárna...povinné, ale mě to je fuk, já tam stejně musím být odpo a ráno v oknech si dělám soutěže, přípravy, opravy atd.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:30:43)
Tinus, třeba ten otec učí v úplně jiné škole, než do které ten puberťák chodí, a může jezdit úplně jinudy, například.
 štěpánka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:45:22)
No, já nevím, autorka taky puboše nevezla do školy, ale na autobus, tak tam ho ty 2km mohl hodit i otec? Možná jsem nečetla pozorně....~3~~3~~3~
 Jahala. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:49:12)
to je otázka jestli by v tu dobu bus jel, ale určitě jede otec do nějaké civilizované oblasti odkud by se do školy dostal. pokud teda nejede úplně jiným směrem.
 Blanka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:58:40)
Tak upřímně, nedivila bych se, kdyby sem autorka už nikdy nic nenapsala, článkem chtěla zřejmě pobavit a možná se vymluvit a zanadávat na tu blbou zimu, ale určitě nepotřebuje rady ohledně vození dítěte na autobus a docházky manžela do práce, atd. Já se nedivím, že má dneska každý deprese, když tady vidím, jak některá děvčata i z vtipného článku udělají odstrašující příklad.
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 13:04:13)
Zatímco když jde se psem, tak ji nikdo srazit nemůže, že... :-)
Nesmysl, já bych byl s těmi obecnými soudy o nezodpovědnosti hodně opatrný. Jsou to autorčiny děti, ona je zná nejlíp a nejlíp odhadne, co zvládnou.
 Jája 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 9:47:09)
Tak u nás se 6-leťák už ráno sám vypravoval do školy. My chodili oba na 6. hodinu ráno a družina byla ještě zavřená, otvírala až v 6.30. Prostě to byla nutnost. Taky jsem z toho nebyla odvázaná, ale dítko to nakonec v poho zmáklo.
 Lenka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:25:26)
Ahoj, když měla malá rok tak mi pravidelně usínala v 11 30 a já musela pro staršího do školky,
vždycky jsem kamarádku odsuzovala že nechá děti samotné a jde na poštu.

Nakonec jsem to i já začala praktikovat, věděla jsem pokud malá usne v 11 30 probudí se až ve 14 hodin, můžu být klidná, ale bylo to vše na otočku.

Ted chodím do práce, klukovi je skoro 7 a naší princezně 3, manžel pro mě večer jezdí do práce , otázka 10 -15 minut, tak bohužel zůstávají sami doma.
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:33:49)
Lenko, jak klidná? Co kdybys třeba bourala? Dítě samo doma, ty někde ve špitále, případně na patologii...až se mi z té představy dělá špatně.:-©
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:15:47)
Lassie když není hlídání? Já teda když potřebuju do obchodu tak přemýšlím jestli je to tak nutné jít hned, v tom případě je dám ke kamarádce ve 4.p. nebo počkat až budou spát... Ale mám obchod pod barákem. Koše vynáším taky když spí... Ale fakt je, že to je max 5-10 minut, mám všechno pod barákem...
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:32:59)
Mishaczku, "když není hlídání" hrozí tyto situace taky. Nebo ne? Myslíš, že když se dítěti něco po čas tvé nepřítomnosti stane, nebo když se něco stane tobě, tak si to pak obhájíš tím, že jsi neměla hlídání? Houbelec, budeš si to vyčítat a ne, že ne.
Já nesoudím v tom smyslu, že to někdo riskne, ale vadí mi, že se o pravidelném opouštění dětí mluví, jako by to bylo OK. Což není.~d~
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:42:46)
já neříkám že je to ok, ale když hlídání nemám a dojdou mi třeba ubrousky na zadek tak do toho obchodu skočit prostě musím... A nechávám je samy max 10 mimnut, to je to samé jako když si sjedu pro poštu, nebo do sklepa...
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:47:09)
Mishaczku, to je ale(klasicky v těchto diskuzích)úplně něco jiného, než o čem píšu. A víš to. Zde se probírá pravidelné opouštění dětí, jízda autem atd. Ne to, že si skočíš za roh pro ubrousky.
Já jsem si odběhla párkrát od syna spícího v kočárku na deset minut taky - do Jednoty za rohem. Ale nedělala jsem dobře, prostě nebudu zde psát, že vlastně o nic nejde.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:50:27)
Lassi nemůžu nikoho soudit. Jen vím jaké to je když to hlídání opravdu není... U nás to funguje tak, že kluci jsou v pokojíčku, kde je dle mého mínění nejbezpečnější místnost v bytě pro ně. Jdu jen když spí a opravdu jen do obchodu pod barákem nebo vynést koš, taky pod barákem a pod...věřím že se může stát, že potřebuješ něco nutně a dítě ti spí.. Než ho vzbudíš, probereš, oblečeš a pod...
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:55:57)
Mishaczku, nemusíš se zde nějak obhajovat ~;). Je mi to jasné. Navíc dvojčata. ~x~
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:09:35)
Lassie, jeden příklad co se může stát:
Jednou jsem jela večer pro dcerku do baletu. Zima, sedm večer, počasí nic moc. Syn byl sám doma, neb měl horečku a fakt nechtěl vylízat z postýlky. Uvízla jsem ve výtahu. Na zvonek nikdo v domě nereagoval, takže jsem volala výtahovou službu. Do baletu jsme přijela o půl hodiny později, syn byl v pohodě, protože měl u postýlky mobil, na který jsme mu zavolala o co jde, dcera čekala v hale školy s uklízečkou (taky jsem jí volala co se děje).

Nicméně obě děti jsou poučené, co mají dělat, kdyby se máma nevrátila nebo neozvala, oba umí telefonovat a oba ví, na které sousedy můžou kdykoliv zazvonit (teda u nás můžou zvonit opravdu na kohokoliv, ale mají "doporučené" sousedy, se kterými kamarádíme).

Já jsem nakonec byla ráda, že jsem malého neměla u sebe, protože ten mohl v klidu spát a neseděl na podlaze výtahu, kde by se určitě bál a chtěl by čůrat atp.

A z dětství mám zážitek, že jsme se sestrou byly sami doma. Já čtyři roky, ona deset. Rodiče jeli jenom na otočku na chalupu (cca 1,5 hodiny) a vybourali se. Místo nich přijela policie, nejdřív se domluvili se sousedy, pak to šli říct nám, počkali až přijela babička a mezi tím nám udělali večeři. Neříkám, že to bylo ideální, ale máma do dneška opakuje, že je ráda, že jsme byli doma. Kdyby ne, tak by s největší pravděpodobností nepřežila ani jedna, zadek auta by na hadry. A potvrdili jí to i hasiči, co je vytahovali.

Neříkám, že je nechávání dětí ideální řešení, taky jsem ráda, když čekají u sousedů nebo je někdo u nás, ale od určitého věku se to prostě stane součástí jejich života. Jenom je potřeba jim pořád opakovat, co mají jak dělat a hlavně, probrat s nimi i neočekávané situace.
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:44:32)
Myšutko, ale co mi tím sděluješ?
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:55:32)
Že i v případě, že se "něco stane", když je maminka venku, tak to nemusí nutně znamenat pro dítě pohromu. Ostatně se může "něco stát" i když je máma doma. Sama jsem jendou den prožila v podstatě "mimo" a děti přežily bez úhony.
 Monika 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 10:31:50)
to už trochu přeháníte, dámy... s Vaším přístupem byste si nemohly ani odskočit na záchod, protože co kdybyste dostaly infarkt? Hm?
Může se stát milion věcí, který člověk neovlivní, ať už je s děckem 24/7 nebo si na 10min-2h odskočí... a dle některé statistiky se právě nejvíc nehod stává doma ;)
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:56:04)
Tak zrovna ubrousky nejsou žádná nutnost, není přece problém umýt prdelku mokrou žínkou....
Když vezmu v úvahum že tahle ubrousky spolehlivě umyjí jakokoliv špínu odkudkoliv (třeba šmír), tak jimi pravidelně mýt dětskou prdelku je velké zdravotní riziko.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:40:52)
Já tedy nevím, jestli ubrouskama utíráš prach a je to tvoje věc. Sama vím co je pro moje děti nejlepší. U nás to jsou ubrousku jedné značky. Ty koupím pod barákem v sámošce. Těch 5-10 minut jim neublíží. A když spí, tak o tom ani nevědí... Stalo s emi to jen párkrát a jsou tu pořád... Přesto,že nezodpovědná matka, letěla koupit do sámošky pod barákem ubrousku na zadek, nebo vynést koš...
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 8:26:08)
Jo, pro tvoje děti je nejlepší patlat jim na kůžičku a genitálie chemikáliema, které je tak agresivní, že umyjí i šmír. Ty sama víš, co je pro ně nejlepší.
Pro moje děti je nejlepší žínka a čistá voda.

Já se řídím zdravým selským rozumem a ty?

(že by reklamou?)
 Blanka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 8:46:52)
Tak tohle je nářez, přejít od takovýho pěknýho článku ke komentářům o ubrouscích na zadek. Vy se asi na mateřské hodně nudíte, co ?
 Kačka + dvojčátka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 12:25:48)
Ines, tak tvůj příspěvek je skutečně mimo...krom toho, že do téhle diskuze nepatří, tvrdit, že matka, která používá vlhčené ubrousky na otírání zadečků, patlá prdelky chemikáliema, je hodně přehnané...co seš prosím tě zač? Nějaká fanatická ekomatka? Chtěla bych tě vidět se dvěma miminama o váze 11kg, které nechodí, kadí každé 5x denně, jak s nima lítáš pod kohoutek ... když odhlídnu od toho, že je jednou rukou neudržím:-), tak za sebe můžu říct, že i kdybych měla jedno a vážilo o půlku méně, tak to dělat nebudu...mně prostě vyhovují vlhčené ubrousky, nekupuji žádné levné šmejdy a nemám rozhodně pocit, že bych svým prdelkám nějak ubližovala.
 Velkej tvrdej Marvin 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 13:14:16)
Celá tahle debata o ubrouscích je dost mimo. Myslím, že Ines chtěla původně sdělit, že když dojdou ubrousky, není to podle ní důvod, nechávat tak malé děti samotné doma.
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(24.2.2010 7:41:31)
No to bude problém, aby jsi mně "viděla" přebalovat moje děti, děti už vyrostly, ale všechny tři děti jsem myla vodou. (není to až tak dávno, ubrousky byly běžně v prodeji).
Lékaři (aspoň ti nezblblí reklamou a agenty farmaceutických firem) doporučují používat ubrousky pouze vyjímečně na cestách, nikoliv každodenně.
K článku: odběhnout od dítěte v případě nutnosti na kratší dobu - neodsuzuju, chápu, že to někdy jinak nejde. Ubrousky jak píšu výš, nepovažuju za věc nezbytnou, ale potencionálně škodlivou.
 RONJA, DCERA LOUPEŽNÍKA 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(16.5.2012 16:16:32)
Já mám ubrousky látkový, "vlhčící" směs si dělám doma a nosím s sebou v rozprašovači a je to. ŽÁDNÝ CHEMIKÁLIE, ŽÁDNÝ NAKUPOVÁNÍ, ŽÁDNEJ ZBYTEČNEJ ODPAD. lEVNÝ, SNADNÝ, RYCHLÝ, ZDRAVĚJŠÍ A EKOLOGICKÝ ŘEŠENÍ. Kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod... ~y~
 Zuuuza 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:40:40)
Vnímám to stejně. Dítě to zvládne, že jo? Když spí.. Ale co když se stane něco rodiči?
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:51:41)
Zuzko, ono se může stát, i když je maminka doma s děckem. Není to tak dlouho, co v novinách psali o mamince, co umřela a v bytě s ní bylo roční dítě...

A nedávno mi vyprávěla kolegyňka, že na ně večer zvonil sousedovic tříleťák, že je mamince divně špatně a on že se bojí. Maminku pak odvezla rychlá v bezvědomí, nevím co jí bylo, ale v podstatě měla štěstí, že se tříleťák rozhodl jít k sousedům.


Neobhajuji odcházení od dětí, ač to sama dělám (teda mám děti starší, dvouleťáky jsem samotné nenechala nikdy), ale ani nějak extra neodsuzuji, pokud je to promyšlené a riziko minimální. Když jsem byla malá já, tak bylo u nás na sídlišti celkem běžné, že roční dítě zůstalo samo v zamčeném pokoji a rodiče šli nakoupit atp. To mi dneska připadá vrchol odvahy, ale evidentně to tenkrát nikomu nepřišlo divné.
 Zuuuza 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:33:25)
Jasně, že se i doma může mamině něco stát. Nad tím jsem vždy přemýšlela.. Jak by to syn zvládl, když bych třeba zkolabovala nebo nevím co. Jak dlouho by asi vydržel bez MM apod. Teď je větší, tak těžko říct, jak by se choval. Rozhodně by mě asi nenechal jen tak. Ale na to, aby zavolal pomoc, je ještě prcek. Nechci nikoho soudit. Jen za sebe říkám, že v tomhle jsem posera a prostě zatím to není zapotřebí a syn je malý.
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:41:20)
Dokud nemusíš řešit odchovdy od dětí, tak je fakt neřeš. Až to přijde, tak se rozhodneš podle aktuální situace, jak to vyřešit.

Každý se bojíme něčeho víc a něčeho míň. Já mám ve zvyku nechávat dětem odemčeno, když jdu pryč, aby jenom zmáčkly kliku a byly venku z bytu. Sousedka ty své pečlivě zamyká. Co je lepší? Já tvrdím, že když by bylo potřeba, tak nebude muset děcko složitě odemykat a bude venku, sousedka tvrdí, že se na drobečky aspoň nikdo cizí tak lehce nedostane.~d~
 Jája 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:58:23)
Já byla doma sama od věku cca 6 týdnů dítěte do jeho 1 roku. Jedni rodiče 120 km (a nepřáli si, abych bydlela u nich), druzí rodiče už nežili. Taky jsem měla strach, co by se mohlo stát, kdybych se třeba zlomila nohu a doma kojenec. Naštěstí jsme měli fantastické sousedy, kdyby mne den dva neviděli, hned se sháněli, co se mnou je. Jo, člověk fakt vydrží hodně.
 x x 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:37:57)
Já tada nechávám doma tak hoďku jen starší 5,5 letou, když jdu na poštu, do obchodu atd. a ona marodí, což je letos celou zimu. Mladšího bych nenechala ani kdyby spal, na to nemám nervy. ~d~
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:32:09)
Tak mně článek teda nenadchl, přijde mně jako kdyby autorka spadla z měsíce.
Že v zimě padá sníh je snad ve střední Evropě normální jev a ne žádná "kalamita".
Ten traktor, co jí zlomysleně nahrnuje sníh před bránu, jak to má ten traktorista (co vstával taky třeba ve tři nebo ve čtyři, aby si vyhajaná mohla v šest - sedm stávat a mít prohrnuto)udělat? Vždyť to jinak nejde než shrnout sníh na stranu. To by jako radši lopatovala až na státovku, jenom aby jí ten zmetek v traktoru nenahrnul sníh před bránu?
To fakt nemůže puberťák dojít pěšky pár km? Vždyť si může vzít blikačku na kolo a svítící vestu do auta. Moje děti ( 8 + 9 + 12) tak taky chodí, v zimě, v létě, ve sněhu v dešti, mají to cca 2 km, chodníky nemáme a vozit je nemůžu, jsme v práci. Do ranní družiny, kam chodili dřív nechtějí, radši si přispí a jdou pěšky.
Proč jako musí denně nakupovat, to nestačí velký nákup jednou týdně nebo to nechat na chlapovi, když stejně jezdí do práce?
 jana malá, 2 děti 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:09:30)
Nechci teď řešit obsah článku (já bych taky děti doma nenchala) ale nevím proč když někdo napíše vtipný článek v NADSÁZCE, tak se tady vždycky najde kupa maminek, které se do autorky opřou a berou ji ve všem za slovo.
 Z + 2 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:44:00)
Tak pokud je v Praze a okolí nejdelší doba trvalé sněhové pokrývky od roku 1970, tak snad se to za kalamitu považovat dá. Stejně jako to, že napadlo nejvíce sněhu od roku 1979. Považovat to za normální mi nepřijde normální. A je jedno co může dělat traktorista, ale důsledek pro pisatelku je zřejmej a nepříjemnej. Nic proti traktoristovi, jak ji ho závidím s u nás v ulici maximálně týdenní frekvencí návštěv mistrů silničářů..
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:05:54)
Vidím, že lidí utržených od reality je tady povícero. Sníh v zimě není normální. Sice to jinak udělat nejde (prohrnovat silnici bez nahrnutí sněhu k okrajům), ale prohrnuli to blbě...
To je přesně to, co mně na článku vadí, fňukání a fňukání, jak je život zlý (padá sníh) a jak jsou na ně lidi oškliví...
 Zuuuza 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:45:56)
Ines, vždyť to bylo psáno s nadsázkou a humorem. Autorka jistě není hloupá a chápe, že to jinak nejde.
 Blanka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 14:21:25)
Znovu opakuji, že to fňukání je nadsázka, musíte mít těžký život, bez smyslu pro humor.
 Blanka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 14:19:31)
Tak tady opět nebyla pochopena nadsázka, viz. ten hrozný traktor a je snad rozdíl jestli jde ve tmě 2 km jedno dítě nebo tři společně ne ?
 sylvaina 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:43:52)
Nechávám 8 letou hlídat doma 4 letou. Telefon už starší má a mladší z něj také umí zavolat. Kromě toho máme velmi dobré sousedy. Takže holky ví, že kdyby byl problém, mají jít tam. A taky máme venku psa.
Každý večer jezdím pro manžela k vlaku a nechci táhnout holky v zimě, někdy i dost pozdě autem k vlaku. Doma je jim líp. Ani sami se mnou jet nechtějí, ještě tak v létě nebo když hlásím, že se po cestě stavíme nakoupit. Tu starší už jsem nechávala takhle doma v 6 letech, mladší s ní nechávám tak rok.
Článek byl moc hezký. My sice nebydlíme v satelitu, ale na vsi, nicméně to bylo hodně podobné. K nám tedy traktor nejezdí. Ráno vezmem lopatu, vyházíme 50 m cesty a jedem. Taky mi už ten snížek lezl na mozek. Dnes už je tu tak krásně, že doufám, že do konce týdne bude po sněhu. Já už chci jaroooo!
 Zuuuza 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:35:46)
No jo, Gigo, jasně že to někdy jinak nejde. Ale jak už psala Denisa, co když se zrovna stane něco mamině po cestě? A děti jsou samy doma.. Nad tím vždy přemýšlím. Zatím teda mám syna 2,5letého, takže doma sám není ani minutu.. Sousedka sem tam jede vyzvednout muže v noci autem - tak cca 10 minut jedna cesta. Ale co kdyby se nabourali, měli poruchu apod.?
 Horama 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:49:46)
Kamarádka si způsobila doma těžký otřes mozku. Něco přes hodinu byla v bezvědomí. Její desetiměsíční dcera byla zatím sama v obýváku. Stát se může spousta věcí i tehdy, když dítě nenecháš samotné ani na chvíli. (Taky ještě mohla na malou upadnout, že?) Určitě nenechávej malého samotného, když z toho nemáš dobrý pocit, ale není to jistota, že se nic nestane.
 Ecim 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:29:55)
Půlroční a dvouleté dítě bych se bála nechat sama doma, ale osmileté a pětileté už bych na chvilku sama nejspíš nechala. Já osobně jsem se právě v takových 8-9 letech dostala do věku, kdy už jsem začala být ráda občas sama doma a vadilo mi, když mi to nebylo umožněno.
 Kabuki 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 17:27:16)
...souhlas.
 Katka + tři princezny 2, 5, 16 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:25:38)
Milá Deniso, vesnice je od našeho domku vzdálená maximálně 2km a se psem jsem venku maximálně 10 minut, jinak bydlí na zahradě a pohybu má až až. Chůvičku pořád tahám sebou a HLAVNĚ, starší Dorotka je poučená a ví, že hned přijdu a případně umí těch deset minut, neříkám že pohlídat, ale zabavit Majdu. Taky umí zavolat babičce, která bydlí hned ve vedlejší vesnici, kdyby se nedejbože něco stalo a navíc po stejné silnici do vesnice jezdí spousta sousedů, na které se můžu spolehnout. Pravda je, že při rychlosti, jakou se dá jet po neodklizené a neposolené silnici, se nijak dramaticky nabourat nedá. Vychovávám z dětí samostatné a neustrašené jedince a kalamita se zase tak často neděje. Jinak je i naše "puboška" maximálně samostatná a ráno chodí na autobus sama (možná že i tohle budeš považovat za nezodpovědné, protože někde si asi rejpnout musíš~a~). Když je však ráno půl metru nového sněhu, mráz a tma, ráda ji odvezu. Až si budeš muset poradit sama, možná to taky přehodnotíš:-)
 Madlén1 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:36:49)
Ano,já také takto nechávala děti doma-šlo vždy jen o krátkou dobu,ale nedalo se dělat nic jiného.Takže velmi dobře rozumím a nedivím se ani neodsuzuji(dělala jsem to samé).Stát se může cokoli kdykoli,ale realita je holt jiná.~3~
 adelaide k. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 10:56:57)
Milá Katko, pětileté děti, nenechávané pravidelně doma samotné s dvouletým sourozencem, nemusí být nutně nesamostatné a ustrašené. A jejich matka nemusí mít deset sloužících k ruce.
Kdo ví proč, ví i jak ~d~

 DENISA 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:19:12)
No popravde receno, kdo to ma takhle nastavene, tak si obhajobu vzdycky najde. Ja jsem tedy o takovychto situacich premyslela davno pred tim, nez jsem vubec nejake decko a bydleni mela a tudiz jsme nakonec od nakupu pozemku v satelitu upustili. A ted, kdyz to decko mam, tak vim, jak nekdy po probuzeni naprosto neadekvatne reaguje, neco se mu zda a on se probudi a breci, ze vidi bubaka apod. Nedavno mi spadl z postele, protoze polospici, polobdici ztratil orientaci. Ale je mi jasne, ze tve deti to takto nemaji.
 Eva 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:31:46)
Deniso, já jsem taky kdysi moc přemýšlela kdy a kam přivedu děti. Pořídili jsme si děti v době, kdy jsme bydleli v jednom domě s mými rodiči (samostatné byty), měli dvoje přeochotné a zdravím kypící prarodiče, co se jen klepali na hlídání a manžel práci na osm hodin denně. Škola, školka, obchody v dosahu.
Pak život během dvou let zamíchal karty a nemáme ani jednu babičku nebo dědečka, bydlíme v jiném domě a manžel pracuje od devíti ráno do osmi večer... Obchody dvacet minut pěšky, školka deset (to je prima), škola půl hodiny... Řekneš, že je naše blbost, kam jsme se přestěhovali. Je, ale pro nás pozitiva převažují a s negativy se holt popereme jak umíme.

Plánování a rozmýšlení je dobrá a důležitá věc, ale život neovlivníš a mnohdy musíš dělat kompromis. Pisatelka sice musí občas ráno pomoct nejstaršímu děcku, ale věřím, že u ní silně převažují pozitiva z bydlení v domku.
 Blanka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:52:47)
Milá Deniso,
bydlíme i s dětmi v jednom domě s rodiči a když byl syn malý, tak nebyl doma vteřinu sám, ani to nebyla nutnost a můžu říct, že ještě třeba v deseti letech se potom doma sám bál a nebyl by sám ani za nic, proto jsem s dcerou stejnou chybu už neudělala, sice je teď doma sama se starším bráchou, když potřebujeme na nákup a tak, ale je schopná být i sama bez problémů, ale to co píšeš, můžeš napsat jenom do té doby, dokud nedojde k tomu, že nemáš jiné východisko. A samostatnost dětí je skvělá věc, teď už to vím.
 Lída+2 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 8:47:47)
Katko mě se článek líbil...tím, že jsi bydlela v Praze toho shěhu jsi nikdy moc neužila..chápu to a strašně mě to pobavilo a zrovna včera jsem telefonovala s mamkou,že jsem chtěla manželovi zaplatit školu smyku...,ale že myslím, že má po letošní zimě adrenalínu dost a dost...

MY zase máme garáž..jak je zvykem....prostě ten chumel garáží....a před garáží cca 60cm beton a pak tráva cca 20metrů a pak 100metrů štěrku a pak teprve výjezd na silnici.... a když pak napadne sníh..pluh tam nejezdí....(letos jsme volali na techický takže padalo asi po 20-25cm tak jsme ho povolali..tak nám milostivě shrnul sníh....aby tím projelo jedno auto)....není to tak dlouho co napadlo dalších jen 12cm do rána a já si říkám...jen 12 to jde to projedeme.....no neprojeli po 20metrech zapadli...a soused co zapadl o zatáčku dál se zahrabal do půl kol...
U nás leželo totiž 75cm sněhu...ale už to odtává a máme asi 50cm...

Jinak k tomu doma děti bych se nevyjadřovala....ale moje zkušenost Luk 3 roky DAn 5měsíců...jdu si ze školky a dostala jsem alergický záchvat po jídle....cestou dom...nějak jsem došla a zavolala manžela...pracoval 50km od baráku...co se dělo pak nevím...
Manžel říkal, že Daník nebyl na chodbě kde jsem ho nechala na zemi,ale že ho Luk odtáhl do ložnice(nikdy si tam nehráli) donesl mu tam deku z obyváku...slékl ho..donesl mu hračky a hezky si tam hráli...a oblečení bylo srovnaný do komínků...jeho i bráchy.
Rodiče bydlí 130km....holt někdy se stane...ale ty děti nejsou blbý a já je od té doby vůbec nepodceňuju.

Kousek výš nevím kdo to psal....se 5 letá dcerka zachovala taky perfektně.~g~

PROČ DĚLAT Z DĚTÍ BLBCE~a~CO NIC NEZVLÁDNOU A NA NIC NEMAJÍ ROZUM....

mě moje děti už 8 a 11let přesvědčují o opaku:-), že jsou šikovný a umí si poradit líp než člověk čeká~R^
 Lída+2 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 8:58:13)
REjpalkám...to se Vám to sem píše...většina babičky za zadkem...manžela za zadkem....nebo někoho dalšího...dokážete se vžít vůbec do toho, že manžel jezdáí do práce 50km a nemáte nikoho a musíe se spolehnout na sebe...~a~
já už mám 5let manžela taky za zadkem a jsem za to ráda.

Jo kluci jezdí do školy sami BUSEm a já pro ně jezdím. ZA tuhle zimu mi volali do práce 2x abych je odtaxikovala do školy,aby stihli vyučování~;)

a já teda mám divný pracovní týden...někdy jdu celý týden..někdy zase týden doma.....ale když doma jsem odvezu a přivezu je po vyučování....sama jsem dojížděla 30km a vím co to je zůstat 15km do domova a jít pěšky...v roce 1985 bylo asi -30C asi týden...4x jsem se nedostala do školy,ale na BUS jsme tam museli hodinu počkat....prostě myslím, že je zbytečný,aby mrzli, když nemusí....

A s pubošema se teda na nákup musí co 2-3dny to teda vím~t~~t~~t~
a to ten můj jí zatím jen jako 3lidi....včera se mě vážně zeptal jestli bych nemohla píct jeden plech buchty jen pro něj,aby se nemusel tak krotit....~t~
 Martina, 2 kluci 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:49:45)
Moji kluci 10 a 6 let zůstávají sami doma naprosto běžně, sami si řekli, že zvládnou být doma, když jdem do divadla, sami umí ráno vstát, nasnídat se a odejít s batůžky k babi, když s manželem odjíždíme brzo ráno...beru to jako součást jejich vyvíjející se samostatnosti. Starší má svůj klíč, svůj telefon, menší umí zavolat z domácího telefonu mámě, tátovi i babi.
I menší zůstává rád doma sám, když se mu se mnou nechce - na poštu, pro staršího atd...všechno autem, cca do hodinky doma.
Ad !vyčítala by sis, kdyby se jim něco doma stalo"...joo, vyčítala, ale úplně stejně bych si vyčítala, kdybych v kalamitě riskovala nehodu i s nimi.
Starší chodí sám kamkoliv, jen musí vždy říci kam a kdy se vrátí, na delší cesty musí mít s sebou zapnutý mobil.
Je to věc názoru, pokud chcete doma hlídat i větší děti, prima, pokud ony samy nejsou naštvené, že tam pořád jste~;)
 adelaide k. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 11:53:20)
Martino, ale tady je řeč o 5 a 2 letých dětech, což je dost rozdíl ne?
 berunka,M+M 11/04,M 01/08 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 12:08:25)
Tak teda nevím, já mám pětiletá dvojčata - kluky a dvouletýho syna. Nenechávám je samotné doma, když nemusím, ale někdy to prostě nejde. Starší kluci jsou hodně samostatní, bydlíme na vesnici a oni chodí sami ven za kamarády.Ale to spousta dětí tady. Autorku článku plně chápu, já jsem ve stejné situaci. Manžel není celý týden doma. Mladšího tahám všude ssebou, ale starší prostě někdy nechcou jít na procházku, tak zůstanou doma.
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 14:58:27)
Milá paní Deniso, jsem dcera paní Katky a vcelku s pobavením jsem si přečetla Váš komentář. Víte, připadá mi, že jste to trochu nedomyslela. Maminka mě na autobus odvezla proto, protože silnice vedoucí k zastávce je úzká, v půl sedmé ráno je tma a kvůli všudypřítomnému sněhu není ze silnice kam uhnout, když se na vás vyřítí auto. Jistě uznáte, že by byl poněkud větší karambol, kdyby mě srazilo auto, než kdyby Majda nebo Dorotka spadly z postele, či se jim snad, nedej bože, zdál ošklivý sen a viděly v něm padesát bubáků. Pokud by se něco stalo mamince, i na to mám snadnou odpověď - přijela by sanitka, která by zajisté kontaktovala blízkého člověka, nejspíše tatínka, který by zavolal babičce, která bydlí dva kilometry od nás, takže o děti by bylo postaráno. Má maminka je skutečně inteligentní a samostatně myslící člověk, který toto všechno ví, a proto si může dovolit mě jakožto "puboše" odvézt na zastávku.
Jsem si jistá, že opět něco namítnete, neboť lidé jako vy se obyčejně nedají udolat argumenty. Nedalo mi to však a musela jsem zareagovat.
Závěrem jen dodávám, že mi připadá trochu neslušné psát k s vtipem napsanému a zjevně nadsazenému článku takovéto rýpavé komentáře. Děkujeme Vám tedy za Váš názor, nashledanou a přeji hezký den!
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:07:06)
Puboši, ruku na srdce, fakt je to tam tak nebezpečné? ~;)Pamatuju se, jak jsem ve čtrnácti do ruky fasovala baterku a v šest ráno mazala na zastávku a v šest večer se vracela. Kus cesty mezi dědinama po poli (zakázaná zkratka), kus cesty po silnici, ze které se taky špatně uhýbalo, neb na kraji byly náhrny. Občas mě vzal někdo z dědiny, ale jinak bylo normální, že děcka chodily samotné.
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:36:00)
Mimochodem, fakt to tu tak nebezpečné není ;) ale ani si nemyslím, že by bylo tak nebezpečné odjet na deset minut z baráku do kilometr vzdálené vesnice a nechat těch deset minut spát děti doma ;)
 10.5Libik12 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:49:44)
Katko, nesmíš to své autorství tak prožívat. Je to normální článek o sněhové kalamitě, docela se mi líbí.

Tvé zdvojené pubošské rakce na některé ohlasy jsou ale divné.

Víš, kdy bude v satelitu fakt frisko? Až tvou sedmnáctiletou dceru skutečně napadne přispívat na Rodinu. V takovém případě bych se bez váhání sebrala a změnila podnebí.~t~

Tak už to nehroť
 Blanka 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 8:45:34)
No jo a naše babičky chodily už pátý den po porodu na pole vybírat brambory co ?
 KoproFka 


...fakt jsem ty narážky nepochopila.... 

(23.2.2010 12:09:17)
..no jo, ale když mě a možná že i tobě bylo 15 let (u mě před 17-ti lety + pocházím z vesnice), byl naprosto jiný provoz, jiná situace, žádné satelity u velkých měst, kde je provoz ráno šílený i bez toho, že napadne sníh...

Hele, já být na místě autorky, udělala bych to samé...svoje děti zná a při 3 dětech fakt ví, co si může dovolit a co ne...

...a mmch jsem ráda, že v její kůži nejsem...právě proto, že jsem od malička bydlela v malé vesničce (žádný obchod, úřad, lékař, prostě nic), kde bylo VŠECHNO daleko, sběrný autobus jezdil 3x denně a spojoval okolní vesničky se střediskovou vesnicí (2km a dva velký kopce - za mě to bylo super, busy jezdili 2, každý měl svůj okruh a nás bral jako poslední, takže jsme byly za 5min v té velké vesnici, teď je to děs, bus jezdí jen jeden, u nás začíná, takže cesta do školy i zeškoly trvá dětem cca 1:20h..brrr..když je hnusně radši se svezou, než aby šlapaly ty dva krpály, chápu je!!)

...možná právě proto, že jsem tohle zažila, hned po SŠ jsem odešla do Prahy, bydlíme v paneláku 1 zast. busem od metra. Sice do školky to máme z ruky i když máme jednu 2 minuty a druhou 5 minut od domu - synka do nich prostě nevzali (blbě se narodil, 8.9., takže mu 1.9. nebyli 3 roky-a vypadl z pořadníku - musela a jsem tedy vláčet čerstvého 3leťáka do jiné části Prahy do školky, kde otevřeli třídu navíc,kde nebyli žádní jeho kamarádi z okolí tak, aby třeba 4 leťák měl školku zadku - fakt úžasná logika, miluju nařízení!!) tzn. a jsme moc rádi, že "dojíždíme" do jiné části Prahy cca 5 minut autem, MHD 25-30min, jak jinak ale, že naprosto opačným směrem než do práce, bus tam jezdí 1 + pěšky ješte ca10-15min. - stejně jsem se tomu dojíždění ale nevyhnula, je to opruz, strašná ztráta času, ale furt lepší, než na vsi...


P.S.Naši tam na té vesničce pořád bydlí - a mmch, když padá sníh, tak taťka prostě vstává 2x, 3x za noc a odhrnuje přístupovou cestu, aby úplně nezapadli...normálka... a když jsou mrazy, vstává v noci a přikládá do kotle...fakt zlatej panelák!!!
 Líza 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:08:29)
Puboši, pěkný, až na to, že ty nejsi puboš, ale dospělej člověk ;) příště se snaž trochu víc, zaregistrovat si novej nick nestačí.
 adelaide k. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:11:45)
Předem se omlouvám případné skutečné dceři paní Katky, ale tenhle "puboš" mi přijde dost neuvěřitelný ~;)~;)~;)
Stylem, slohem i obsahem ~:-D
 adelaide k. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:12:30)
Vidím že nejsem se svým názorem sama :-)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:06:16)
adelaide,
a to jako proč? V sedmnácti byl můj psaný projev v podstatě na stejné úrovni jako teď. Akorát jsem možná víc používala přívlastky a latinské citáty. ~;)
 10.5Libik12 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:12:01)
Monty, v 17 tě hlavně nebavilo handrkovat se s babama, jestli má mami pravdu na nějaký pavláčce , kde gro jsou prdíky, kójo a pak teda slezy starých ksichtů, co je to sem vede ze zvyku a nostalgie:)
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:15:25)
Tak to já jsem byla ochotná (a jsem do teď) se pustit do každého, kdo by mé mamině kecal do života. Ostatně, proč by se Puboš nemohla vyjádřit, naopak, jen ať si zvyká, za chvíli (10 let uteče jak voda) bude taky vozit kočár, aspoň bude otrkaná.~;)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:20:22)
Libiku,
jenže když mi bylo 17, tak se akorát nasazovaly WWW v evropské laboratoři CERN a nebyl ještě připojenej ani Bílej dům. ~;)
 10.5Libik12 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:28:49)
v tomto ohledu virtualita či realita, kde není v 17 generační vymezenost k aktivitám "prdlé matky", tam je něco shnilého.

Ty jsi snad chodila s matkou na diskotéky či potlachy?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:37:56)
Libiku,
to ne. Občas na pivo. ~;) S mojí matkou je totiž ukrutná legrace. Jednou někde na dýchánku u kamaráda na chatě vylila láhev meruňkovice do ohně, divila se, že to hoří a pak jsem ji vedla ve tři ráno domů ožralou na sračky. Ale to mi bylo patnáct, pravda.
 Balbína 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 22:53:28)
s našima jsem chodila na ples v 16ti (každý se svou partou) a divila se, že oni paří víc než my.
Mámy bych se zastala i v 16ti.
 Myšutka* 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:13:00)
A to já na Puboše věřím. V sedmnácti jsem psala stylem "Jirásek" a rochnila se v tom.

A líbí se mi, že Puboš přiznal, že ten dovoz na autobus není zase až tak nutný. ~R^
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:17:04)
Teď jsem si přečetla i další komentáře, a musím vám poděkovat za některé krásné rady o hulení trávy, čekání před školou apod. Je mi skoro sedmnáct, chodím na gymnázium v Praze a táta učí na základce v Brandýse nad Labem, je tudíž celkem logické, že mě nikam moc odvézt nemůže. Je fajn, že lidé diskutují o věcech, o kterých nic neví, ale bylo by fajn, když už to tu tak rozebíráte, nesoustředit se jen na článek a uvědomit si, že je tu spousta dalších faktorů a všechno má svůj důvod... ~;)
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:17:29)
To jsi nezvládla, Katko.~;)
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:26:15)
Promiňte mi, ale mně tahle diskuze připadá už nanejvýš trapná. Pokud se bavím s lidmi, kteří si myslí, že nemůže existovat inteligentní a slušně se vyjadřující "puboš" ve věku skoro sedmnácti let, pak asi není o čem diskutovat. Mohla bych vám tu samozřejmě napsat něco ve stylu "vole krávo, tak to je fakt krutě hustý", kterým se taky občas vyjadřuju (jako ostatně každý puboš), ale chtěla jsem být slušná. Připadá mi celkem logické, že se zastanu svojí mámy, poněvadž už na to mám věk a holt už jsem taková :) takže pokud nevěříte, že nejsem dospělý člověk (ačkoli skoro dospělý člověk jsem), pak vám nejspíš budu muset napsat číslo své občanky, nebo vážně nevím. Nevím, jak vás o něčem takovém přesvědčit, ale upřímně mi to připadá celkem legrační. Vaše představy o puboších jsou zřejmě zkreslené. Není puboš jako puboš :-)
 Líza 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:26:54)
V tom to nebude ;)
 adelaide k. 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:28:52)
Asi tak :-)
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:32:40)
No nevím, jak to zvládla moje máti, ale vašim komentářům mi nezbývá než se od srdce smát :-D netuším, jak vás přesvědčit, že nejsem ona, a připadá mi to nadmíru legrační, ale to je asi tak všechno. Bylo by trochu pod její úroveň, kdyby se "vydávala za mě", nemyslíte? Vy byste to udělaly? :-)
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 15:45:39)
Ha, už mě napadlo, jak vás přesvědčit, že nejsem máma :-) chodím na španělský gympl, tudíž máme pět předmětů španělsky (děják, zemák, matiku, fyziku a chemii) - a tak vám tu můžu napsat něco španělsky. Co třeba větu "Země je lehce zploštělá na pólech a vyboulená na rovníku", kterou jsme brali před dvěma lety v terminologii? Doteďka si ji pamatuju: "El globo terrestre está ligeramente comprimido a lo largo del eje de los polos y abultado en el ecuador."
Napíšu vám španělsky cokoliv jiného a ujišťuju vás, že mamka španělsky umí tak možná "hola" a "buenos días" :) samozřejmě mi ani tohle nemusíte věřit, pero qué puedo hacer con esto :-D Adiós!
 Puboš 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 16:03:37)
Anebo jetě líp - napište mi svoje číslo na Skype, zapněte si webkameru, já si ji zapnu taky a můžeme si popovídat, přičemž uvidíte, že mi skutečně nemůže být šestatřicet ;-)
 DENISA 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 17:05:21)
Laslie ~g~~g~~R^~R^
 DENISA 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 17:15:05)
Mily Pubosi, nevim ci odpovidam Pubosovi ci matce, ale je mi to jedno. Jestli tvoje matka jedna ci nejedna zodpovedne sice nemuzu jednoznacne posoudit, ale zastavam nazor, ze v KAZDEM pripade je nebezpecne nechavat tak male deti samotne, byt jen na chvilku. Jestli to pise Pubos, tak to pochopi za par let, az bude mit dite svoje. Nejde tu vubec o spadnuti z postele ci sen, ale o celkovou dezorientaci, pri ktere dite treba muze spadnout ze schodu (predpokladam, ze je doma nemate). Riziko je samozrejme i poslat tebe samotnou po silnici, obe zalezitosti jsou rizikove. Ale stale si myslim, ze pri vyjimecne situaci se to da nejak zaridit, napr. tatinek asi nepracuje od 6ti, muze jet do prace o neco pozdeji, existuji sousede atd.
 Horama 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:46:58)
Dokážu si představit, že dvouleté dítě může spát ještě v postýlce s "mříží", takže není kam spadnout. Dítě, které je letos pětileté, bude příští rok šestileté a začne chodit do školy. Že by jeden rok nemohlo vydržet půl hodinky samo doma a další bych ho pomalu mohla poslat "s pubošem do ledového koridoru" je asi velký skok. Ta doba, kdy jsou děti samy, mi nepřijde nepřiměřeně dlouhá a možná je to lepší řešení než všechny vzbudit, naložit do auta, vézt k autobusu a následně táhnout na druhém vodítku za psem. Nebyla bych tak kategorická.
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 20:57:47)
Hujko, to se pleteš. Syn mi z postýlky vypadl, když mu bylo 16 měsíců. Chtěl se dostat ven. Vypadl na dřevěnou podlahu. Je to necelé 2 měsíce zpět.
 Horama 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 9:16:58)
Stačí vyndat příčky. Tedy - pokud je to samozřejmě postýlka s vyjímatelnými příčkami: pak z postýlky ve spaní nevypadne, ale ven se dostane. Já ale samozřejmě nevím, jakou má autorka doma postýlku, přesto mi půlhodinové "opuštění dětí" nepřijde jako tragédie antických rozměrů. Ano, mohlo by se něco stát, ale to by se mohlo, i kdyby je autorka nikdy nikde samotné nenechávala.
 Lassie66 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 9:29:46)
Hujko, máme je už vyndané. Ale syn je zvyklý rvát se ven horem, takže chodí oběma směry. Navíc nám teď večer pořád zdrhá z postýlky, protože už ho tam nic neudrží.~o~
Není to ale o postýlce - je to o tom, že se nemůžeš spoléhat, že se dítě nevzbudí, nespadne, nebude tě hledat atd.
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 8:32:27)
Není ze silnice kam uhnout..... ono je problém skočit do sněhu?
 Horama 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(23.2.2010 9:18:17)
Představ si, že ho máš až nad hlavu a že je pořádně zledovatělý. :-) Stačí, když se kolem sebe podívám po Praze. Dokážu si představit, že JE problém uskočit do sněhu.
 Ines 
  • 

Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(24.2.2010 7:51:35)
Sněhu až nad hlavu - jako že více než 165 cm?
V české republice?
Tuhle zimu?

Ještě tu o červené Karkulce, prosím...
 Horama 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(24.2.2010 9:36:03)
Jak chceš, ale než si ji nechat vyprávět ode mne, přečti si ji v knížce. ~t~

Když se odhrnuje ze silnice, vznikají bariéry. I na Proseku měřily něco přes 40 cm. Kolik měří na silnici u autorčina bydliště nevím, ale prostě celkem v klidu věřím, že mohou být vysoké. (Ve městečku, kde bydlí rodiče, byly kolem 80 cm, to už je skoro dost.) Tudíž se odmítám přidat k těm, kteří tu nadskakují nad tím, že se autorka jako matka kupodivu může bát o svou dceru, když ji mezi ty bariéry pošle. Pokud by se některé z vás více bojí o spící dítě v postýlce, taky to chápu, ale to je prostě věc konkrétního rozhodnutí konkrétní matky, která zná konkrétní situaci ve svém konkrétním okolí a taky zná své konkrétní děti. (Čímž bych mohla být dostatečně - až možná extrémně - konkrétní. ~t~)
 Ecim 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(24.2.2010 18:01:30)
To je fakt. Nedávno jsem se na Proseku vyskytla a viděla ty vysoké hromady sněhu podél silnic na vlastní oči.

Ad nebezpečí - čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám pocit, že bych se na tu chvilku víc bála o velkou dceru na zledovatělé silnici u vysokánských hromad sněhu než o spící dcerky doma v postýlkách.
 Horama 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(22.2.2010 19:49:35)
Hezká reakce. Takže co bys místo toho udělala? :-)
 KKarolina 


Re: Jestli jsem to spravne pochopila 

(24.2.2010 14:54:57)
asi by ses divila co se občas musí když to jinak nejde a pětileta holčička je už velka šikulka-mam doma šestiletou a dvou a pul letýho a ráno taky vlítnu pro rohlíky-je to cca 5minut,nebo jdu vyhrnovat sníh a oni čekají doma.Starší pohlídá a kdyby něco tak dojde před barak a řekne mi co se děje.Někdy bysme se jinak včas nedostali vůbec nikam,kdybych je měla pořád tahat sebou nebo obstarávat hlídání na pár minut.
 x x 


Život na vsi 

(22.2.2010 10:36:15)
Taky jsme letos první zimu strávili v domečku mimo panelák a poznatky máme takřka totožné, včetně sněhu u branky. Na jaře a v létě je to o poznání lepší, až na 2 metrovou lebedu, která nám brzy začne rašit na zahradě, na kterou zatím ještě nikdo neměl čas. Ale už bych se do města nevrátila, přes všechny neduhy vesnického života. Je tady klídek, paráda.
 Radka +04/06+12/07 
  • 

Re: Život na vsi 

(22.2.2010 12:25:30)
V létě až na podzim nás čeká stěhování a já jen tiše doufám, že příští zima nebude tak extrémní jako ta letošní. Ale na vesnický barákový život se já jako typický městský člověk i přesto těším. A i ten pluh se naučím snad ovládat
 Barča 
  • 

Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 10:38:13)
Nic ve zlém, ale co mě trošku překvapilo, že rodina učitele se 3 dětmi a manželkou na mateřské má na bydlení v domě v satelitu. Neberte to prosím autorko špatně, já jen neustále pod vlivem médií žiju v dojmu, že učitelé nemají pomalu ani na jídlo, ne tak na dům :-) pamatuji si na nějakou demonstraci učitelů, kde dva mladí říkali, že chtějí spolu bydlet ale nemají ani na nájem garsonky. Tak jen tak mimo téma sníh :-)
 majdaleenka +07+11 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 10:40:09)
nechci se do toho vměšovat, ale nevšimla sis na konci předposledního či kterého odstavce slov leasing a hypotéka? to je asi vysvětlení na takto oduševnělou otázku...
 Horama 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 20:03:19)
Další důležité info: Práce při rodičovské, možná i druhá práce manžela (to už se dohaduju).

Jako dcera dvou učitelů, kterým kdysi za socialismu chyběla stovka do vyrovnaného rodinného rozpočtu a chtěli a postavili dům, dále navrhuji tato pravděpodobná opatření:
1/ Nulový kulturní život, pokud to stojí peníze.
2/ Není-li na zahradě sníh, roste tam všechno, co se dá konzumovat.
3/ Druhá a třetí zaměstnání.
4/ Dluhy = ta hypotéka, leasing.
5/ Děti uvyklé na to, že "značky" se nepěstují a každé přání je podrobeno finanční analýze.

P.S. Žít se s tím dá docela dobře, akorát se občas rodina uchyluje výhradně k zeleninovému vaření namísto spotřeby masa. ~t~
 Ecim 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 22:02:50)
Coby kulturně založené dítko z hodně skromných poměrů jsem měla to štěstí, že mě velmi bavilo číst knihy a návštěva knihovny byla téměř zadarmo. ~t~ A že kulturně založený dědeček nebyl socka a rád mě bral s sebou do divadel. ~t~
 Horama 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(23.2.2010 9:19:44)
Tak nějak. Navíc moje matka je češtinářka, takže knížky byl jediný luxus, za který s odjakživa vydávalo.
 Ecim 


knihy, domácí zelenina a zasloužené radosti 

(23.2.2010 11:14:14)
Strašně ráda čtu, ale většina knih mi stačí přečíst jen jednou, a tak jsme si kupovali jen ty opravdu pěkné knihy a zbytek nám bohatě stačil z knihovny. Takže v tomto ohledu mi situace vyhovovala. :-) Nehledě na to, že když si dítě chce něco koupit, může od 15 nebo od 16 chodit na brigádu. :-)

Domácí zeleninu jsem považovala za luxusní záležitost. ~t~

(Tohle už jsem tu někde psala, ale nedá mi to.) Když mívala maminka depku z toho, co všechno nám nemůže dopřát, i když bychom si to s bráchou tak zasloužili, tak jsem jí většinou odpovídala, že je na světě spousta dětí, které by si zasloužily vidět, slyšet, chodit nebo tragicky nepřijít o rodiče. Že naše situace je upřímně řečeno nepříjemná, ale je z ní cesta ven - na rozdíl od situace výše zmíněných dětí. A potom, jakému megaprůšvihu jsme jen o vlásek unikli, by fakt bylo malicherné se užírat tím, že jsem třeba nikdy nebyla lyžovat v Alpách. Nezastírám, že mě chudoba pěkně štvala (a dávala jsem to hodně sežrat svému dobře situovanému otci, ale bylo mi to houby platné), ale věděla jsem, že když se budu hodně snažit, tak mám možnost s tím něco udělat. ~;)
 Ecim 


Re: knihy, domácí zelenina a zasloužené radosti 

(23.2.2010 11:42:08)
Milado,
uznávám, že jedna věc je teoretická možnost jít na brigádu a druhá věc tu brigádu doopravdy sehnat. Když to nevyjde, tak je to sice mrzuté, ale jak z mého příspěvku vyplývá, tak člověka může potkat spousta mnohem horších věcí.
Pro Tvou informaci - také jsem zažila situaci, kdy jsem nesehnala brigádu nebo kdy jsem nějakou dobu nemohla najít práci. Ve srovnání s tím, co jsem prožila pár let předtím, jsem z toho ale neměla potřebu dělat bůhvíjakou tragédii.
A nesmírně si cením toho, že aspoň ty další věci, které ve svém příspěvku píšu, jsi doposud nezpochybnila. ~a~
 Ecim 


Re: knihy, domácí zelenina a zasloužené radosti 

(23.2.2010 12:57:15)
Milado, mně je jasné, že brigády se zvlášť teď shánějí blbě. Neříkám, že na brigádu může každý a že kdo na ni nejde, tak je úplně nemožný a může si za to sám. Jen nastiňuji, že je tady ta možnost. Rostu z toho, když vidím lidi postatně starší než patnáctileté, kteří akorát nadávají, ale aby se aspoň pokusili sehnat si brigádu, to ne.
 Horama 


Re: knihy, domácí zelenina a zasloužené radosti 

(23.2.2010 14:33:34)
Celou střední školu mě živilo vyučování angličtiny, matiky a češtiny. Je těžské se zavést a není to brigáda na prázdniny, ale práce na celý školní rok. Ale peníze to hodí, pokud je někdo nutně potřebuje. Jo, sehnat brigádu není a nikdy nebylo lehké (teď se to zrovna ještě ztížilo), ale Ecim původně jen vzpomínala na to, co člověk prostě musí udělat, když má rodina hluboko do kapsy.
 Horama 


Re: knihy, domácí zelenina a zasloužené radosti 

(23.2.2010 16:06:40)
~t~ ~R^
 Lída+2 


Re: knihy, domácí zelenina a zasloužené radosti 

(24.2.2010 10:06:28)
Milado u nás v práci jsme před krizí měli 15-20letý brigádníky zcela běžně ve dvou halách. VYbírala se jim extra práce....
JEdnou jsem měla jednu slečnu taky k ruce....~;) bylo jí 15 a 3 měsíce~t~

Ale buhužel už loni to nešlo a letos to nebude o moc lepší~a~

jinak jsme tam měli kluky i holky od konce května do konce září....
 Madlén1 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 10:48:44)
Panebože!!!!Proč já vždycky čekám na reakci na článek-líbilo-nelíbilo,máme to taky tak-u nás je to jiné....,ale po(pro mě)vydařeném a vtipném článku všechno rozrejpat necháváním či nenecháváním dětí doma,kde vzala autorka na "barák"...přijdete mi jako vosy.Autorko~g~
 Blanka 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 12:56:56)
Naprostý souhlas, je to bezvadně napsaný článek, autorka to má srovnané v hlavě a možná bychom tady mohli začít polemizovat o tom, jestli je dobře, aby s dětmi byla doma na mateřské jenom maminka, co když se jí udělá špatně, co takhle nechat doma ještě tatínka a dědečky a babičky a tak ?
 Lassie66 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:04:51)
Ha, ha - když budu doma a udělá se mi špatně, většinou budu mít čas někomu zavolat. Když to do mě napere někdo z vedlejší, kdo mi nedá přednost, tak si nezavolám nikam. A za jak dlouho se asi tak někdo dozví, že jsou někde zavřené mé děti, které jsou doma bez dospělého? ~a~
Stát se může cokoliv a kdekoliv - i doma. Ale sorry, argumentace tohoto typu mi fakt nesedí. A jak říkám - když se něco stane, sotva si to budeme takhle omlouvat.
 Myšutka* 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:08:57)
Vlastní zkušenost - nezavolala jsem. Děti byly doma naprosto bez dozoru cca 10 hodin. Stačí?
 Lassie66 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:12:26)
Nestačí. Psala jsem, že stát se může cokoliv a kdekoliv. To mi stále nepřipadá jako vhodný argument pro to, abychom doma nechávaly děti bez dozoru.
A znovu opakuji - taky jsem to udělala(asi 3x 10 min.). Ale odmítám to obhajovat.
 Myšutka* 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:12:46)
Jinak, napralo do mě auto z vedlejší, napral do mě kamion zezadu a byla spousta času zavolat kde komu.

Neberu ti, že není ideální nechávat děti doma samostné, taky to nedělám s nadšením, ale nevidím to riziko tak obrovské jak ty. Toť vše.
 Lassie66 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:15:13)
O to přeci nejde, jak velké je riziko. Jde o to, že je to riziko zbytečné.
 Myšutka* 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:22:35)
Lassie, ale pokud budu uvažovat o zbytečném riziku, tak nenechám děcka jezdit na kole, nenechám je sekat dříví (to teda dělá jenom starší),lézt na stromy, dokonce ani nepojedeme na výlet po silnici. Téměř všechno co děláš, je spojené s rizikem.

Opakuji, nechávat samotné děti do tří-čtyř let(podle vyspělosti a rozumu) považuji za rizikové příliš, starší jsem ochotná nechat.
Když jsem měla doma batole, tak jsem ani nejezdila výtahem se smetím, šlapala jsem výhradně pěšky, abych náhodou neuvízla.
 Lassie66 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:49:12)
No tak to se skoro dohodnem - nemám právě ráda tu argumentaci, kterou dáváš, že vlastně riziko stejně číhá všude. To pak nemusíme hlídat hrnky s horkým čajem nebo děti u silnice, utrácet za helmu na kolo - a je to nesmysl. Já jsem rozhodně pro to, aby se věcem předcházelo, pokud to lze.
Jinak taky píši o mladších dětech, ne o desetiletých.
 Myšutka* 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:15:56)
V tom s tebou souhlasím, předcházet riziku je potřeba. Na druhou stranu neznáme autorčiny děti, nevíme o ní zhola nic, ani o tom, v jakém prostředí vlastně jezdí. Kdyby to byl satelit jak u naší tety, tak bych strach neměla vůbec, i kdyby se něco stalo, tak se sousedi okamžitě postarají o děti.
Jinak, já bych to "klidné" odcházení od dětí viděla spíš v tom, že pokud v něčem žiješ delší dobu, tak na riziko prostě zapomeneš. Přestaneš ho vnímat. Pokud autorka párkrát musela odejít (a je jedno, jestli my to vidíme jako že si to mohla zařídit jinak, prostě z jejího pohledu musela), tak už jí to nepřipadá zvláštní a odejde i v případě, že to není zase až tak akutní. Taky se už nebojím, když jde malá sama do školy, ze školy, jede do kroužku MHD atp. Znám spoustu lidí, co by ji nepustili, u nás se to vyvrbilo tak, že když chce chodit hrát na kytaru, musí sama jezdit MHD. Naučila jsem ji "stopnout" autobus a doufám, že to zvládne.~d~
 Lassie66 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:23:59)
Myšutko, ale to je právě zádrhel diskuzí na netu - já reagovala až na Lenku(děti, tuším, 3 a 7). Pak už jsem se vezla ~t~.
V článku by mě nenapadlo něco hledat, chytla jsem se té "jistoty" někoho, že vlastně o nic nejde.
 Myšutka* 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:34:05)
~t~ to je ono, hlavně že jsme se nezabily ~x~

Aspoň jsem měla nějaké vzrůšo ~y~, sedím doma na zadku a léčím si angínu a synátor leží vedle na gauči a léčí si tu svoji. Jenže on je sysel a celý den chrupká a já jsem zdechlá, na práci nemám ani pomyšlení a přitom neusnu.
 Lassie66 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:41:05)
Na gauči - a je nějak zabezpečený???
~t~
 Myšutka* 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:47:52)
Jistě, má kolem sebe ohrádku z mnoha dek a polštářů, neb je rytíř a postavil si svůj hrad. A navíc drží v ruce nafukovací meč, takže ho draci nemají šanci dostat, co si může matka přát víc? ~y~
 štěpánka 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 17:13:19)
Lassie,
to je fakt. Mě se článek líbil, pobavil mě a pak jsem vlastně reagovala na Barču, neb mám asi podobné myšlénky. Teď to možná vypadá, že článek je blbej, když všichni rýpem, ale není to tak. Článek je vtipně a s nadsázkou napsaný a dole pod ním se do sebe navzájem rýpou diskutérky.~t~

Vlastně chudák autorka a Puboš.....Moji puboši by Vám dvěma řekli: NEBRÉÉÉČ!~6~~6~~6~
 Blanka 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:56:07)
No, já nevím, když to se mnou švihne a praštím se o stůl, tak už asi nezavolám, ale to jsou samozřejmě extrémy. Spíš mi tady vadí rozebírání a kárání autorky.
 majdaleenka +07+11 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 23:18:08)
ale to je tady přece hlavní sport, ne?~t~
 Věra 2 děti 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(23.2.2010 14:16:49)
SOUHLASÍM!!! Ať už někdo nechává své děti či ne, je to na nich. Svoje děti zná nejlíp rodič a ví, co si může dovolit. Já své děti 8 a 5 let doma nechám a jedu na nákup, je fakt, že mají po ruce mobil a alespoň 1x během nákupu je zkontroluju.tečka..vím, že na to mají a že jim mohu věřit. Taky jsem je "proškolila" na téma Když se něco stane. Autorce tleskám k pěknému odpočinkovému článku.
 Babsi+2 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 11:29:33)
Nebo ... má pán několikero zaměstnání. I ve školství si lze dobře vydělat, když jste ochotni sedět do večera ve škole a psát projekty, mezitím si instalovat W XP a ve volných chvílích hledat chyby v ŠVP. Nebo učit rekvalifikanty a po večerech brigádničit v jazykovce.
Pak mě napadla ještě jedna otázka...proč by si vysokoškolák s praxí nemohl dovolit barák?
 Ecim 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 11:35:59)
Ono by naopak bylo smutné, kdyby si vysokoškolák dům dovolit nemohl. On hlavně člověk nikdy neví, co za majetkem může být, a proto není dobré dělat ukvapené závěry, protože za všechno v životě se platí. Někdo umí poctivným způsobem vydělat ucházející peníze, někdo třeba majetek podědí, ale je to něčím vykoupeno. Jedna starší známá například přišla díky restitucím k celkem slušnému majetku, ale vzhledem k tomu, čím si ona i její příbuzní v minulém režimu prošli, jí není co závidět. Mám několik přátel, kteří na rozdíl ode mě od rodičů dostali byt. Všem do jednoho ale v životě chybělo něco, co jsem pro změnu měla já. A shodou okolností to pokaždé bylo něco důležitějšího než majetek. :-)
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 11:18:41)
Barčo a co je ti sakra po tom kde vzal učitel na barák???? Taky ti někdo lustruje kde si vzala na to či ono? Tohle je fakt nechutné... :-©
 štěpánka 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 12:01:00)
Nezávidím (o dům v satelitu opravdu nestojím), nechci rejpat, v podstatě je mi to fuk, ale musím se přiznat, že přesně tato otázka mě při zmínce o jarních prázdninách otce-učitele napadla taky (včetně toho, proč tatínek nedoprovodí pubošku na autobus, když pravděpodobně odchází v podobnou dobu a raději riskují osamocené děti v domě). Ale znovu říkám - nezávidím a v podstatě mi to je fuk, není mi nic do toho jaké jsou zdroje financí na dům. (ono totiž stačilo vhodně a šikovně privatizovat ten byt na Vinohradech a hned je pár melounků do začátku~y~)
Jsem učitelka.~;)
 Ecim 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 12:18:41)
Autorce dům v satelitu přeju a také bych s ní neměnila. Jsem čistě velkoměstský typ, dávám přednost životu na sídlišti.
Úvaha na téma zdroj financí mi připomněla jednoho známého, který dostal auto od rodičů, a když kolegové v práci rýpali, jak si na něj mohl z platu našetřit, tak jim řekl pravdu, aby se vyhnul závisti. A v pracovním životě je lepší závist typu "prachatí rodiče koupili synkovi auto" než "dokázal našetřit na auto, nepotřebuje služební postup ani prémie".
 Horama 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 20:09:13)
Tatínek zřejmě učí na trochu jiné škole, než na které studuje dcera, tj. asi taky dojíždí do jiného města, tj. není tak úplně jisté, že odcházejí přibližně stejně.

Ke zdrojům financí: Lidé, kteří obětují svůj volný čas ve prospěch další práce a žijí poměrně skromně, dokáží s pomocí hypotéky a leasingu pořídit i dům, aniž by nezbytně privatizovali byt na Vinohradech.

Jsem dcera dvou učitelů. ~t~
 štěpánka 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 20:13:34)
Hujko,
jsem též dcera 2 učitelů a sama taky učitelka (proč jsem je neposlechla, když mi to rozmnlouvali....~t~) a velmi dobře si pamatuji na suché topinky k večeři obden a popůjčované lyže, oblečení,atd. Naši nteda nenastřádali ani na byt, ani na auto, to si koupili, až když jsme vypadli z domu. Předpokládám, že ty jsi asi ani ty lyže, kulturu a další neměla (podle toho co píšeš). Jo, být učitelem vždy bylo, stále je a nadále asi i bude fakt "finanční terno".~y~~y~~y~
 Horama 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 20:20:21)
Já si učitelství rozmluvit nechala.

Ano, moje dětství bylo o topinkách, bramborách, domácím pěstování všeho, doma trávených večerech, žádných lyžích a výletech jen do lesů, oblečení, které moje mamka ušila (a šila i na kšeft), odpolednech, které s tátou strávili tím, že doučovali každého, kdo měl zájem, nebo učili na "kulturním středisku". Ale tehdy v tom socialismu si vzali půjčku, jejíž splácení jim vycházelo do padesáti, a vlastníma rukama postavili dům, který jim teď patří. Po revoluci táta opustil učitelství, takže se vzmohli i na auto. Takže vím, že jsme sice smrděli korunou (možná spíš halířem), ale bydlení byla priorita, tak stálo i za velmi významné zadlužení a totální přizpůsobení rodiny. Prostě to jde. Ale spousta lidí by do toho za těch podmínek třeba nebyla ochotna jít.
 Radka + 04/06+12/07 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 12:22:41)
Barčo, fakt silná káva, tvůj dotaz. Představ si, že já jako žena na mateřské už skoro 5 let a manžel řadový zaměstnanec právě ted kupujeme barák a jen s minimální hypotékou. A víš proč? Protože jsem zdědila skoro 2 mil. A představ si, že i auto máme vlastní bez půjček a žijeme si slušně. Ono to není jen o povolání, ale o schopnostech, štěstí a někdy i o tragédii, jako šlo v mým případě.

Pro ostatní... ani v nejmenším se nevytahuju, jen mě ta reakce nadzvedla.
 Ecim 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:17:36)
Radko, to je přesně to, co píšu - něco za něco. Je mi líto, že se Ti stalo něco ošklivého, a jsem ráda, že když už se Ti něco ošklivého stalo, tak že jsi aspoň zdědila nějaké peníze.
Můj kamarád má bývalou kolegyni, která třeba přišla k bytu tak, že dostala jako příspěvek velkou částku od rodičů. Rodiče přišli k financím tak, že je získali z pojistky, kterou jim pojišťovna vyplatila proto, že matka měla těžký úraz s velmi vážnými doživotními následky. A vsadím se, že kdyby si ta kolegyně mohla vybrat, tak si nevybere obstojný příspěvek na byt, ale aby její maminka mohla chodit. Takže v tomto případě by závist opravdu nebyla na místě.
 MrakovaK 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 12:25:18)
Barčo, to je ale trapný dotaz.~Rv
 Ikara 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:51:49)
Naprosto souhlasím... Ať žije závist!
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 13:23:28)
Barčo, záleží na tom, jak skromně kdo žije. Učitel na ZŠ nebo SŠ málokdy dosáhne na 20 tisíc čistého, když už tě to tedy zajímá. Ale v pěti se z toho vyžít dá, na hypotéky pak musí padnout příjem partnera.

Jestli ti to přijde jako dostatečné ohodnocení práce učitele, nechápu, proč už nám před školou nestojí davy prácechtivých lidí - pořád někoho sháníme.

I když - tebe bychom asi nevzali, závistiví ignoranti se nám nehoděj... :-)
 Brebina, E+M 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 14:05:30)
Tak si to spočítej - kolik dáš za nájem v paneláku a kolik stojí hypotéka??? No my se rozhodli pro hypotéku, protože nás to stojí stejně, jako bychom bydleli někde v nájmu. Po cca 30 letech budeme mít hypotéku splacenou a budeme mít barák - co bude mít člověk, po 30 letech v podnájmu??? Kufry ve stěhovacím voze a nic víc....

Jinak článek se mi moc líbil, přesně jako u nás, jenže my bez auta a já v tom šíleným sněhu táhnu dvojčata na kočáru do školky, potom zpět, odházet si cestu k baráku, zatopit.....
už aby bylo jaro~x~
 štěpánka 
  • 

Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 17:01:13)
Brebino,
toto možná platí někde mimo Prahu. Když mi někdo vypráví o tom, jak v Praze je nájem stejný jako splátka hypotéky tak opravdu neví co mluví a nebo velkou část bytu zaplatil v hotovosti a tudíž má hypotéku malou. Veškeré náklady (nejen nájem) na naše bydlení jsou hluboko pod úrovní splátky na byt, pokud bychom si brali na celou částku. Do garsonky se 4 nevejdem.~t~~t~~t~
Tím poněkud odbočuji od tématu, pardon.Osobně je mi úplně jedno, jak autork k domu přišla a bydlet ve vlastním domku bych nechtěla.~3~~3~~3~
 Marta Kalhousová 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 16:15:10)
No to si snad děláš srandu?! Navrhuji tento dotaz jako absolutního vítěze v kategorii TRAPNÉ a UBOHÉ!
 macík 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 16:49:17)
no to už je trošku moc ne!!
 Horama 


Re: Co mě trochu překvapilo 

(22.2.2010 20:04:36)
Pokud se tím snažíš naznačit, že být učitelem je ve skutečnosti finanční terno, zásadním způsobem se mýlíš.
 markéta 05,07 
  • 

Báječný život sateltní... 

(22.2.2010 11:16:44)
Souhlasím s autorkou, bydlíme na konci slepé ulice v prudkém kopci(samozřejmě dole), manžel jezdí ráno ve 4.00 a to prohrnuto není. Také se stává, že když vidí, že je vyházeno, tak se na to vykašlo úplně. TAkže hodinu mu ráno trvá, než se prohází, když musím já i s dětmi, jsou také doma a já házím, abychom se dostali alespoň na silnici nahoru. Mimochodem, také nemáme peníze nazbyt a máme novostavbu, vše je otázkou priorit co chceme a je to vykoupeno např. hypotekou atd.
 Tuliša 


Díky za článek 

(22.2.2010 11:50:08)
Mně se ten článek moc líbil, je to vtipně napsaný a pobavilo mě to, nechápu, co tak rejpáte ~d~
 Ines 
  • 

Re: Díky za článek 

(22.2.2010 12:20:54)
Tak mně se nezdál vtipný, ale ukňouraný, jak je ten život zlý...
 Katka, kluci 11 a 7 
  • 

Re: Díky za článek 

(22.2.2010 12:28:18)
Tak to ne, mě přijde autorka v pohodě, má nadhled, o čemž svědčí označení dětí Pepin a Draco, které zveřejnila.Komentáře jsou zbytečně mravokárné,jako obvykle."To já bych NIKDY"..doplň dle svého uvážení (nešla se psem, když dítě spí apod.)Supermaminky, které NIKDY neopustí dítě ani na 5 minut, mají obvykle kolem sebe hejno babiček či sester bydlících ve stejném domě a nedovedou si představit, že to někdo taky může mít jinak a že někdy prostě není vyhnutí.
 adelaide k. 


Re: Díky za článek 

(22.2.2010 12:36:27)
Katko a nebo to prostě udělají vždy tak aby děti doma samy nebyly...
Nikdo žádní "to já bych nikdy" nepsal. Aspoň já jsem viděla jen poznámky že "je to odvaha, nechávat 5 a 2leté dítě pravidelně samotné" ~d~

Mmch to "nedovedou si představit, že to někdo taky může mít jinak" mi sedí hlavně na tebe.
 Katka, kluci 11 a 7 
  • 

Re: Díky za článek 

(22.2.2010 13:15:29)
No páni, to jsem nevěděla, že mě tolik znáš....
 adelaide k. 


Re: Díky za článek 

(22.2.2010 13:28:51)
To netvrdím, jenom hodnotím to co píšeš ~d~ Moc pochopení pro to, že někdo by stejnou situaci řešil jinak aby ty děti prostě samy nezůstaly, jsme ve tvých příspěvcích nenašla ~d~~d~
 Lassie66 


Re: Díky za článek 

(22.2.2010 12:42:26)
Katko, nemůžu najít takové příspěvky, hoď sem link...~d~
 Katka, kluci 11 a 7 
  • 

Re: Díky za článek 

(22.2.2010 13:14:23)
Denisa, 2. příspěvek.
 adelaide k. 


Re: Díky za článek 

(22.2.2010 13:27:16)
Katko, a kde je tam "JÁ BYCH NIKDY"?
 Horama 


Re: Díky za článek 

(22.2.2010 20:36:26)
Odkaz: http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=13160125

Citace: "Jestli jsem to spravne pochopila tak autorka zde pise, ze odvazi pubose na autobus do vesnice a pak obiha satelit se psem, zatimco jeji 2 a 5tilete deti doma spi samy. No to je na me silna ranni kava. Snih nesnih, okolnosti, neokolnosti, ja bych tohle nikdy neudelala."

"Já bych nikdy" je v poslední větě.
 Jahala. 


sníh 

(22.2.2010 12:51:14)
Já teda nevím,jediné co mi ořijde divné, že otec je učitel a celé ráno je na manželce. Můj táta taky učil, a ráno odcházel stejně nebo dýl než my a když byla se mnou máma doma vodil do školky bráchu on.
 sylvaina 


Re: sníh 

(22.2.2010 12:56:57)
Bydlí v satelitu, ono to může trvat dost dlouho než manžel dojede až do zaměstnání. To co píšeš by platilo, kdyby měl školu za rohem.
 Jahala. 


Re: sníh 

(22.2.2010 13:05:41)
No ano, ale ten puberťák jede taky někam autobusem. jen mi přišlo divné aby to aspoň s jedním dítětem nešlo zkloubit~d~
Táta neučil ve škole za rohem, ale klusal každý den přez celé město, auto jsme nikdy neměli.
Ale to je jedno jinak je to opravdu vtipně napsaný příběh a asi i pravdivý:-D
 bobule 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 13:08:54)
já bych viděla jako řešení nějakou malou sněžnou frézu. My si jí pořídili a nemohu si ji vynachválit. Sníh odházenej hned a nemusím si ničit záda s lopatou.
 bobule 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 14:53:09)
myslela jsem to dobře. u rodičů je furt spousta sněhu a odhazovat to stále dokola nás nebavilo, tak jsme koupili sněžnou frézu a pohodička.
 kolemjdoucí 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 15:15:56)
Tak jsem si chtěla počíst, jak jsou na tom jinde se sněhem ( my žijeme ve středu Krkonoš) a ona se diskuze zvrtla někam úplně jinam a nedá mi to nereagovat. Můj muž je také učitel a chodí do školy na 6:00. Pouze ve výjimečných případech (moje služební cesta mimo obec apod.) jde do školky ( častěji jde v takovém případě babička). Je to věc naší dohody ( já naopak jsem v práci déle odpoledne), ale nelze přece zevšeobecňovat, že učitel=pracovní doba od 7:30(?).
 pederika 


Re: sníh 

(22.2.2010 16:16:48)
Ahoj puboši,
z Brandejsa jsi za 15 minut v Praze na Cernáku~:-D
 Puboš 


Re: sníh 

(22.2.2010 16:31:34)
Díky za radu, jenom do Brandejsa se jede půl hodiny, další čtvrt hodiny na Čerňák a z Čerňáku další třičtvrtě hodiny na Budějovickou, už jsem tak jednou jela :-) až budu chtít jednou zatáhnout první dvě hodiny, určitě to tak udělám :-)
 štěpánka 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 17:21:03)
Puboši,
když už to tady teda tak rozebíráš - když táta učí v Brandejse, proč jsi teda nešla s ním?
V podstatě mi to je fuk, ale když už se tu taková debata rozjela a ty máš potřebu obhajovat svoji mámu (která mimochodem dle mého jedná tak jak považuje za správné (stejně jako některé uživatelky Rodiny, jen má hranice jinde, než některé zase jiné uživatelky rodiny) tak by mě ta odpověď zajímala.~3~~3~~3~
 štěpánka 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 17:46:45)
Proboha kolemjdoucí,
~h~jaká škola začíná v 6 hodin? To není rýpání, fakt mě to zajímá. U nás začínáme v 7,30, doteď jsem si myslela, že se slepicema, těžko uvěřit, že někde učí ještě od dřívější hodiny. To tam ty děti nespěj?~h~~h~~h~
 Eva 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 17:53:45)
U nás třeba gymnázium začíná v 7:00. Děcka mají zcela běžně rozvrh 3-4x týdně od těch sedmi. Na VŠ se taky začíná v 7:00... I některé základky učí od sedmi ikdyž třeba jenom vyšší ročníky a jenom jednou týdně.
 kolmjdoucí 
  • 

Re: sníh 

(22.2.2010 18:57:32)
Proč by ŠKOLA měla začínat v šest? Nepleťte si vyučování a pracovní dobu učitele. Prostě někdo raději bude v práci odpoledne ) to by ybl můj případ) a někdo půjde na šest a bude dřív doma. Práci musí udělat v obou případech. Beru, že učitel s kombinací třeba tělocvik a výtvarka moc času navíc ve škole trávit nemusí, ale jazykář asi ano.
 Katka + tři princezny 2, 5, 16 


PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(22.2.2010 23:13:33)
Zuzanko, jsem na tebe moc pyšná a hlavně zůstaň taková jaká si. Až někdy budeme mít náladu na malý výlet, zkusíme jet do Prahy na Budějovickou přes Brandýs a Černý Most. Výborná rada, co říkáš???~2~
 *Niki* 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(22.2.2010 23:20:55)
Katko, článek mi přišel v pohodě, nadsázku jsem pochopila, skvělý!

Ale, není nutné hodit všechny netleskající názory do jednoho pytle a začít kopat. S tím, že malé děti se nenechávají doma samotné do věku, kdy zvládnou zareagovat na dlouhodobou nepřítomnost nebo nenadálou situaci, souhlasím. Svého šestiletého syna nechám taky doma samotného, hodinu dvě, pokud je nemocný a já jdu s mladším do školky. Oba bych je doma nenechala. Sám neudělá nic, zapne si dvd akouká nebo si čte. S mladším by se honili, řádili, nemuselo by to dopadnout. Mě může srazit hned za rohem auto. Nenosím s sebou doklady a často ani mobil. Než by dal někdo manželovi vědět, uplynou hodiny... rizika prostě jsou, není důvod se čílit, že se to někomu nezdá.
Usnuvší mládě probudím, nebo spící zabalím do kočárku a beru s sebou. Má 18 měsíců a musela bych být padlá na hlavu, nechat ji doma samotnou...
 Katka + tři princezny 2, 5, 16 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(22.2.2010 23:29:31)
Hodinu, dvě? Bez dokladů? A to máš odvahu to sem napsat? Denisa a spol. na tebe pošlou sociálku~Rv Já byla pryč 15 minut, s chůvičkou, mobilem a samozřejmě všemi doklady...
 Jahala. 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(22.2.2010 23:42:39)
Katko, prosím tě co máš za chůvičky takovým dosahem? To myslím vážně známá shání ne kvůli dětem, ale potřebuje větší dosah a nějak nemůže na nic vhodného narazit.
 *Niki* 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(23.2.2010 8:03:44)
Katko, mám odvahu to sem napsat, protože se jedná o zodpovědného kluka ve věku 6 let, mladší děti doma nenechávám. Pokud je nemocný (výjimečně, to že jsem ho nechala doma se stalo asi 4x), a já musím odejít, netahám ho s sebou.
Nemyslím, že to je na sociálku:) Za půl roku jde do školy, tam bude chodit taky sám:)
 Binturongg 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(23.2.2010 9:06:09)
Katko - Hlavně to teda Mona rozjíždí zas od začátku, já už bych na Tvém místě nereagovala- "Článek dobrý, všechno jsem pochopila, ale jak můžeš a bla bla bla da capo al fine..." a pak už jen stačí přečíst zcela zcestnou diskusi o nechávání dětí samotných, učitelích atp...

Jdu se juknout, kdo a jak se vrhne na 3. samoživitelku ~;)
 *Niki* 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(23.2.2010 10:07:56)
Binturong, nic nerozjíždím, jen konstatuju, že nechávat doma dvouleté dítě, spící, nepokládám za rozumné. Odlišný názor je snad v diskusi povolen.
Babičky nemáme, manžel chodí domů mezi 19 a 23 hodinou, různě. Pro rejpalky, že snad za mě někdo něco dělá.

Jinak já to opouštění dětí v článku ani nezaregistrovala, článek mi přišel v pohodě. Reagovala jsem na diskusi.
 Binturongg 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(23.2.2010 10:27:52)
Já bych neměla nic proti podobným diskusím, kdyby byl článek o uštvané matce s 3mi dětmi, která si potřebuje postěžovat nebo podpořit a žádá o názory, zda je možné nechávat děti samotné doma.
Ale pokud jsi si všimla, mělo to být něco mezi fejetonem, popisem života v kalamitou zasaženém satelitu a Krkonošským deníčkem, takže o reakce Tvého typu, jichž je tu 80%, myslím, autorka vůbec nestála, resp. nečekala to.

Přirovnání:
V Krkonošském deníčku (kdo nezná, lze vyggoglit nebo je v této diskuzi trefná reakce "Kysuce", což je totéž)se na konci píše, že dotyčný nechápe, proč myslivci tu havěť (míněni jeleni), o kterou si rozbil auto, nevymlátili na podzim všechnu.
Divím se, žes nerozjela diskusi na téma krutost vůči zvířatům, dopravní nehodovost, bezpečnost při jízdě atp. - prostě stejně mimo mísu ~t~ ~t~ ~t~ ~;)
 Z + 2 


Re: PRO MÉHO ODVÁŽNÉHO PUBOŠE 

(23.2.2010 10:45:03)
No to je logický, u toho Kysuckého deníčku není nikdo komu lze slovem ublížit, a tak holky slovní sadistky nemaj oběť a bez oběti to ubližování není žádná sranda. Že Lasií, Lizo, Deniso?~b~
 Horama 


Re: sníh 

(22.2.2010 20:28:04)
Navíc záleží, kde v těch "7:30" začíná. Může taky poměrně dlouho cestovat a vstávat hodně brzo. Ne každý učitel nutně učí v místě bydliště.
 macík 


Re: sníh 

(22.2.2010 16:56:56)
tak mi nedá jinak, než zareagovat na komentáře, které se objevily pod tímto článkem. Jsem také obyvatelka zmíněného satelitu a musím vás ujistit, že cesta od nás do vesnice je sotva průjezdná na jedno auto a metrové sněhové haldy nelze opravdu přeskočit či přešplhat. Takže pro chodce naprosto nemyslitelné tam jít. Jsme rádi, že projedeme alespon autem.
Ale proč hlavně píšu - jsem zaskočená tím, jaká diskuse se nad tímto článkem objevila. Asi si řada z vás nevšimla, že to je článek psaný nadsázkou a hlavně o PROBLÉMECH SE SNĚHEM a ne o tom, abyste hodnotili a komentovali zda někdo nechá doma na chvilku samotné dítě. To už se nedokážete nad něčím pousmát a pobavit. To radši hledáte jak někoho "ukamenovat", nebo mu něco závidět! Jsem opravdu zklamaná a otřesená z chování některých lidí.
M.
 Velkej tvrdej Marvin 


Re: sníh 

(22.2.2010 16:58:19)
Teda, vás tady najednou je... ~;)
 Lassie66 


Re: sníh 

(22.2.2010 16:58:24)
To je prostě riziko internetové diskuze. Pokud někdo čeká určité reakce, pak může být zklamán.
 macík 


Re: sníh 

(22.2.2010 17:05:46)
jenže tohle není už diskuse. A hlavně diskutuje se úplně o něčem jiném. Zkuste si ještě jednou přečíst ten článek, třeba to pochopíte.
 Lassie66 


Re: sníh 

(22.2.2010 17:37:54)
To je prostě smůla - diskuze má svůj samostatný život. Můžete zkusit na konci článku požádat o konkrétní reakce, ale asi vám to nevyjde.
 Binturongg 


Re: sníh 

(22.2.2010 18:37:10)
To je to, co píšu níže. Myslela jsem, že se kamenování a zdivočelé diskuse obhajující vlastní názory čistě ze sportu či z nedostatku jiné smysluplné činnosti, objevují jen pod kontroverzními tématy, ale tady zjevně stačí jedna větička, kterou si dámy vytrhnou a jedou na úplně jiné téma, nicméně se stejnou vášní, jako kdyby autorka psala o jeslích, potratech, domácích porodech či euthanasii ~t~ ~t~ ~t~

Za tu krátkou dobu, co navštěvuji články na Rodině, jsem poznala "hlavní hrdiny" téměř všech diskusí, zpočátku jsem též ráda přispívala, ale trochu mě zklamalo slovíčkaření, hádání a nesmyslné debaty... Prostě jak na pavlači ~t~ ~o~ ~t~
 Binturongg 


Konečně příjemný a milý článek! 

(22.2.2010 16:21:07)
Navíc mi mluví z duše.
Zaplaťpámbu nebydlíme v satelitu, ale v horách, nicméně rok co rok je to u nás totéž. Myslela jsem, že "vtipný mail" s názvem Beskydský (Alpský, Krkonošský) deníček, je nadsázka - není!!!
:-))

http://kivi-povidky.blog.cz/0810/muj-krkonossky-denicek

A jen poznámka - chystala jsem se kdysi napsat něco podobného, ale asi by mě velmi rozladilo, kdyby se diskuse pod článkem rozvinula směrem k mateřské odpovědnosti atp. - to prostě nechápu.
Když chcete řešit, jestli nechávat či nenechávat děti samotné doma, jak staré by měly být, jak dlouho by měly být samy, čím má matka opouštějící děti cestovat, jak se má chovat otec - učitel po ránu a co s puberťáky ve výjimečných povětrnostních podmínkách, napište o tom článek a diskutujte pod ním, ne? ;o)

 Velkej tvrdej Marvin 


Něco mi to připomnělo... 

(22.2.2010 16:21:21)
...slyšela jsem před časem v Uvolněte se, prosím

Krásne Kysuce

12.augusta
Nasťahovali sme sa do nášho nového domu na Kysuciach. Som taký šťastný. Je tu tak krásne! Hory sú nádherné. Neviem sa dočkať, kedy ich uvidím pokryté snehom.
14.októbra
Najkrajšia krajina na svete! Lístie sa sfarbilo všetkými tými krásnymi odtieňmi žltej a oranžovej farby . Cestou som videl zopár jeleňov. Sú také pôvabné. Sú to najkrajšie zvieratá na svete. Toto musí byť raj. Milujem Kysuce.
11.novembra
Čoskoro sa začne lov na jelene. Nemôžem pochopiť ako niekto môže zabíjať tak nádherné zvieratá. Dúfam, že čoskoro napadne sneh. Je tak nádherne...
2.december
Tejto noci napadol prvý sneh. Vstal som a uvidel všetko prikryté bielou prikrývkou. Je to ako na najkrajšej pohľadnici. Vyšli sme von, očistili schody a prístupovú cestu a potom sme sa guľovali (ja som vyhral). Keď prešiel snežný pluh, museli sme znovu odhrnúť sneh spred brány. Aká krásna krajina. Milujem Kysuce.
12.december
V noci znovu sneh. Znovu prešiel pluh a nahrnul sneh pred bránu. Tu je naozaj krásne.
19.december
V noci znovu sneh. Nemohol som vyjsť s autom a ísť do práce. Je tu naozaj krásne, ibaže som už trošku unavený z lopatovania. Znovu prešiel ten pluh.
22.december
Tie biele hovná znovu padali celú noc. Už mám mozole od lopaty a aj chrbát ma bolí. Ten sviniar s pluhom akoby sa skrýval za rohom a čakal kedy ja odhrniem sneh spred brány. Sviňa jedna!
25.december
Veselé posrané a odporné Vianoce! ...a zase ten posraný sneh. Ak sa mi niekedy dostane do rúk ten buzerant s pluhom tak ho zabijem! Šľak aby ich trafil! Prečo nesypú viac soli na cesty, aby sa sneh roztopil?
27.december
V noci znovu sneh. Už tri dni nevychádzam z domu. Iba aby som odhrnul sneh zakaždým , keď prejde pluh. Nemôžem nikam ísť, auto zapadlo do kopy snehu pred bránou a je aj chladno. Hovoria , že tejto noci napadne nových tridsať centimetrov tých hovien. Kurva...
28.december
Predpoveď nevyšla. Napadlo pol metra. Ak to takto bude pokračovať, neroztopí sa ani do leta. Už aj pluh zapadol a ten buzerant si prišiel odo mňa pýtať lopatu !!! Povedal som mu, že sa mi zlomilo už šesť lopát pri odhrabovaní toho bordelu spred brány, ktoré tam on najebal. Málo chýbalo tomu, aby som mu nerozbil hlavu. Kokot...
4.január
Konečne som sa dostal z domu. Bol som v predajni kúpiť trochu jedla. Keď som sa vracal, zrazil som autom jeleňa. Na aute je škoda za tridsaťtisíc. Tá posratá háveď by mala byt pobitá! Všade ich je ako hnoja. Čo ich všetkých poľovníci nepostrieľali na jeseň?! Hajzli...
5.január
Mám depresiu...
3.mája
Bol som s autom v servise. Neuveriteľné ako zhrdzavelo od tej humusnej soli, ktorú všade rozsýpajú ... Do piči aj so soľou...
10.mája
Jebem na to, sťahujem sa do Nitry! Nemôžem pochopiť, ako niekto normálny môže žiť na týchto posratých Kysuciach.
 Zuuuza 


Re: Něco mi to připomnělo... 

(22.2.2010 18:39:53)
Kysuce u Krause neměly chybu ~t~~R^
 Paulisa 


AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 19:01:12)
zajímalo by mne, jestli byste měnila v této své zkušenosti zpět za Vinohrady 5+kk? Jsme v satelitu taky se třemi dětmi, vozit je budeme muset snad do 15, protože po té úzké silnici ještě k tomu jezdí snad nonstop kamiony. Chci mezi lidi, jezdím přes celou prahu do práce. Máme chůvu a letošní zima - vážně jsem uvažovala, že se odstěhujeme zpět do Phy. Ale zas ta zahrada, dům, na jaře, v létě, je to paráda. Kamarádi pro děti na každém rohu, výhled na hřiště pod okny. Všechno má něco...
 Katka + tři princezny 2, 5, 16 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 21:55:54)
Milá Pauliso, neměnila bych ani za nic. Je to všechno o prioritách. Já v baráku se zahradou vyrostla, pak v pubertě jsem pořád utíkala do města, všechno co bylo pro mě tenkrát důležité se odehrávalo tam, našla jsem si tam taky manžela a s první dcerou jsme bydleli na Vinohradech. Všechno jsme měli po ruce a v podstatě všudě jsme si došli pěšky nebo dojeli MHD. Měli jsme krásný (i když malý) byt s ohromnou terasou v pátém patře a výhled na celou Prahu. Idyla se začala pomalu rozplývat s tím, jak Zuzka rostla, ven bych ji samotnou nikdy nepustila a když už jsme šly spolu, tak pouze spořádaně po chodníku, protože všude jinde hrozilo že si domů přineseme na botech psí ... Táhlo mě to zpátky na vesnici, i když satelit má do vesnice samozřejmě daleko, ale aspoň z toho našeho dojdeš do lesa za 15 minut i s dětma, jsou tady poměrně velké pozemky, tak si se sousedy nekoukáme vyloženě do oken. Kontakt s vesnicí taky není k zahození, děti si chodí zaběhat nebo zacvičit na místní fotbalové hřiště, spousta akcí pro ně i pro nás. No a pak ta zahrada... Když můžou holky lítat celý den venku a stačí přitom vyběhnout pouze z obýváku, i zahrádkaření nás kupodivu docela chytlo~;((~;((~;(( Chodí za nima spousta kamarádů a ony zase k nim. Máme naštěstí super sousedy a vůbec vztahy tady jsou, řekla bych, výjimečné. No a i z učitelského platu a mého přivýdělku jsme našetřili na menší dětské hřiště (snad mě ty milé dámy co vedly diskusi pod článkem neukamenují a nepošlou na mě sociálku~j~), takže jsem si jistá, že holky jsou tady maximálně spokojené a i naše puboška, přestože studuje v Praze(~d~myslím ve městě~d~), tak ráda vezme psa a jde k rybníku, nebo na kolo za kámoškama, nebo jen tak na zahradu na sluníčko. Je to prostě NĚCO ZA NĚCO. Ano, jezdíme všude autem, dětem dělám denně taxikáře, jsme zadlužení až po uši, někdy holt řešíme věci tak, že né každému se to může líbit (a já z toho taky nejsem vodvázaná), ale neměnila bych. Jsem tady šťastná a moje rodina taky.
Rozepsala jsem se tady nějak moc, takže omluva za zdržení. A jen tak na okraj: je to můj první článek na Rodině, a asi i poslední, protože to, co se tady rozpoutalo jako reakce na nevinný příběh, který měl hlavně pobavit a myslím, že to z něj bylo jasně cítit, mě fakt dostalo a tohle opravdu nemám zapotřebí... ~a~~a~~a~
 Lída,3 kluci a holka 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 22:00:16)
Vidíš, já bych měnila hned. Nebo spíš jinak - do satelitu bych šla, jen kdyby mi nezbývala jiná rozumná možnost. Zato bych všema deseti brala ten byt na Vinohradech... v podobném jsem žila do svých 22 let.
 štěpánka 
  • 

Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 22:07:29)
Lído,
já taky tak. Jen jsem tm žila jen do 20.~n~~n~~n~
Hned bych se vrátila. Ale asi to už nepůjde...
 Horama 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(23.2.2010 9:56:42)
Jéje, já tedy žila na Vinohradech jen čtyři roky v podnájmu a docela mi vyhovuje, že jsme se odtamtud odstěhovali před narozením malé - zatím jen na kraj Prahy, ale časem snad mimo ni do malého města. Nedávno jsem jela na Vinohrady s kočárkem za kamarádkou a měla jsem pocit, že mě raní mrtvice. Dřív mi to nevadilo, ale historické chodníky vyžadují terénní verzi kočárku, všude "oboucháno" auty, zeleně málo (ale je tam, to jo), bezbariérovost je výjimkou. Ty čtyři roky jsem tam byla moc spokojená, ale vracet bych se nechtěla.
 Ecim 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(23.2.2010 11:21:20)
Hujko, to je přesně ono - jestli člověk má nebo nemá děti. Mně by se s malým dítětem také nechtělo bydlet v centru, i když jako bezdětné by mi to nejspíš docela vyhovovalo.

A na Tobě, Katko, se mi nesmírně líbí, že když jste celá rodina toužili bydlet na venkově, tak jste si za tím dokázali jít, i když to určitě nebylo jednoduché. ~R^~x~ Ono se lehce řekne "oni mají barák", ale že to třeba stojí spoustu úsilí, to si ne každý uvědomí.
 štěpánka 
  • 

Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 22:06:22)
Katko, neblázni,
vždyť tvůj článek byl prima a nikdo tě z ničeho neosočoval, jen se najdou lidé s jinými zvyklostmi, zkušenostmi, apod.~6~~6~~6~
 Ecim 


pozitivní reakce  

(22.2.2010 22:10:48)
Katko,
to je skvělé, že bydlíte tak, jak se to celé Tvojí rodině líbí. ~x~
Nedivím se Ti, že jsi z řady reakcí smutná a rozčarovaná.
Jsem ráda, že jsi tento článek napsala, je vtipný. Na Rodinu mě moc baví chodit a diskutovat, ale k tomu, abych sem napsala článek, bych nejspíš nesebrala odvahu. (A hlavně mě nenapadá téma.) Takže máš můj obdiv. :-)
 Stáňa a dva kluci 


Re: pozitivní reakce  

(22.2.2010 22:16:20)
Katko, můj taky, a obzvlášť proto, že jsi to dala na rodinu~t~. To je opravdu jen pro psychicky velmi silné a trénované jedince~t~, protože ani vtipné články nezůstanou ušetřeny a každé tvé slovo je rozpitváno do posledního písmenka:-). Nic si z toho nedělej~x~.
 Ecim 


Re: pozitivní reakce  

(22.2.2010 22:24:12)
Katko, a pokud jde o typ bydlení, tak jsem hrozně ráda, že existují lidé jako Ty, protože kdyby všichni chtěli bydlet ve velkoměstě na sídlišti jako třeba já, tak bych taky třeba neměla kde bydlet. ~t~
Stejně jako jsem ráda, že existují lidé, kteří navzdory všem nevýhodám učitelského povolání chtějí jít učit. ~t~
 Binturongg 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 22:31:56)
Já už jsem to tu jednou psala - ať je článek jakýkoli, dámy ho rozeberou na prvočinitele, nebo alespoň hodí diskusi úplně jiným směrem, aby se bylo o čem donekonečna dohadovat ~q~
A já myslela, že moc reakcí mít nebudeš, protože to není kontroverzní téma, Spíš jsem čekala, že rozcupujou ty nešťastnice - samoživitelky v předchozích článcích ~t~ ~v~
No nic - "slohovku" už jsem Ti pochválila odpolko a rozebírat "opouštění" dětí a učitelskou pracovní dobu...do toho se zapojím možná až na to bude nějaký jiný článek ~y~

Fakt si z toho nic nedělej a buď v pohodě. Reakce, které nejsou vo koze, nýbrž vo voze, jsou veskrze pozitivní ~;) ~R^

(mimochodem - jsem učitelka z učitelské rodiny, křtěná Vltavou v Praze, kde jsem žila skoro do 30 - nyní žiju již několik let v horách a rok co rok nadávám na zimu - zaječí úmysly však nemám ani omylem, jen mě přestaly brát lufťácké sporty jako lyžování, sáňkování atp. Denně s lopatou si člověk zasportuje až až a je rád, když zaleze do tepla ~:-D )
 pan král 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 22:53:41)
Milá Kačenko, ti co se hrabou v Tvém textu podobně, jako když ráno u stolu Pepin vybírá rozinky z koláčků, nevnímají poetickou nadsázku článku a možná se sami cítí nejlépe, pokud je každý kousek jejich života již dopředu omotán sterilní gázou. Vážně jsem i za princezny moc rád, že k nim nepatříš. pan král od našich tří princezen~s~...
 majdaleenka +07+11 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(22.2.2010 23:16:10)
gratuluju, taky se chystáme prchnout a zadlužit a strašně se na to těšíme~x~
 kattynka a 2 čertici 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(23.2.2010 10:03:04)
Katko, nezblázni, mě se článek líbil a těším se na další. Popsala jsi to s humorem a na ostatní kašli. Udělala jsi to jak jsi uznala za vhodné. Přece jen nikdo nezná naše děti líp než maminky. Takže klid. Ono ty diskuze jsou ošemetné právě v tom, že každej rejpá a má tendence radit. Navíc hodně lidí se do tebe obuje právě kvůli té krásné anonymitě si někdy lidi dovolí víc. Je fajn, že máš svoji rodinu, svůj sen s baráčkem splněn a že to i přes všechny úskalí zvládáš. Držím palce v dalších zimách. ~x~
 Horama 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(23.2.2010 10:05:50)
Ať se většina diskuse ubírala, kam chtěla, já jsem se u tvého textu upřímně pobavila, něco si málo si připomněla a nenarazila na nic, co bych toužila sáhodlouze rozebírat.
K okrajovým tématům: Náhodou jsem z rodiny dvou učitelů (byli učiteli ještě i v dobách socialismu), co z ničeho vyrobili dům, takže chápu, že to není dané tím, že by učitelé veřejně plakali nad chudobou a soukromě se topili v penězích, ale tím, že se nastaví priority, z nižšího životního standardu se ještě sleví a k práci učitele se přidá devatero řemesel. :-) Dokonce i nějak chápu to, že ponecháš malé děti půl hodinky samotné doma, nepřijde mi to nijak strašné a rozhodně ne jako téma na většinu diskuse. ~;) Puboše máš zdatného ve vyjadřování a přiměřeně toužícího napravovat životní křivky, zvláště pokud se dějou rodičům, takže v tomhle směru jsem ochotna ti i závidět.
Přeju hezké bydlení v satelitu okořeněné zážitky všeho publikovatelného druhu. ~x~
 Horama 


Re: AUTORKO, MĚNILA BYSTE?  

(23.2.2010 10:06:51)
"životní křivdy" - ne křivky ~t~
 www.stridavka.cz 
  • 

Diskuse 

(22.2.2010 21:57:48)
Včera si tu některá z neúnavných diskutérek stěžovala, že na Střídavce není žádná diskuse. Tak už je. Těšíme se zejména na zdejší feministky. :-)
 štěpánka 
  • 

Re: Diskuse 

(22.2.2010 22:03:51)
Otázka je, zda se na vás těší zdejší "feministky". Poté co jsem si Vaše stránky přečetla jsem se opět přitulila ke svému muži a teď váhám, zda bych také neměla zavolat svým tchánovcům, že mi ho tak hezky vychovali.~6~~6~~6~
Obávám se, že diskutovat není o čem.
 Uliana 


Re: Diskuse 

(22.2.2010 22:39:30)
Fakt tleskám.~g~ Reakce na poměrně milý, humorný, čtivý, s nadsázkou psaný článek povětšinou jsou (s čestnými výjimkami - díky, Monty ad.):
- autorka je blbá (místo slova blbá můžete dosadit zde i níže např. nezodpovědná, divná, neschopná etc.), že nechává malé děti sama doma
- autorka je blbá, že vozí svou pubošku - proč to dělá, když dotyčná má nohy?
- autorka má blbého manžela, který se nepostará
- autorka je blbá, že bydlí tam, kde bydlí
- autorka je podezřelá - kdoví kde na bydlení v satelitu vzala
- puboš zcela jistě není puboš
- měla by to dělat tak a tak (nebo jinak, nebo ještě jinak...)

Tento způsob komunikace mi vadí opravdu o moc víc než tolik zde v poslední době propírané "plevelení".Navíc myslím, že autorka v článku o radu neprosila.~;)
 štěpánka 
  • 

Re: Diskuse 

(22.2.2010 22:43:55)
Uliano,
to je zvláštní, mě se nezdálo, že by někdo autorku nebo někoho z její rodiny nazýval "blbou". Nečteš mezi řádky? Ani mi to nepřišlo útočné, jen trochu rýpavé. A v diskusích pod články je to tu běžné.~d~~d~~d~
 Binturongg 


Re: Diskuse 

(22.2.2010 22:49:18)
Uliano - lépe bych to neshrnula! ~;) ~R^
 štěpánka 
  • 

Re: Diskuse 

(22.2.2010 22:50:50)
Vypadá to, že každá čteme jinou diskusi. Jdu do hajan.~h~~h~~h~
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Diskuse 

(22.2.2010 22:11:27)
Pokud ten pán, co tu píše, je A. H., tak pro něj: z toho, co píšeš, věřím jen zčásti, i vzhledem k tomu, jak jsem tě (zběžně) poznala.
Střídavá péče rozhodně není vhodná vždy, a rozhodně mi nepřipadá rozumné například to, aby dítě každý půlrok měnilo školu. To je podle mě zhovadilost.
Podobný problém jsem vyřešila jinak, a v současné době se myslím už poměrně dobře dá říct, že k všestranné spokojenosti.
 Kája 


Re: Diskuse 

(22.2.2010 23:42:44)
Milá Lído, proč taková silná slova? A není zhovadilost spíš to, rozbít rodinu kvůli mladému klukovi? A proč je tvůj bývalý muž na Facebooku ve skupině "Diskriminace mužů" (týká se svěřování dětí do péče), když jsi problém s dětmi vyřešila údajně k všestranné spokojenosti?
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Diskuse 

(22.2.2010 23:44:40)
To nevím proč, ale pokud jde o svěřování dětí do péče, rozhodně k tomu důvod nemá ~j~ Navíc je ti do toho houby.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Diskuse 

(22.2.2010 23:52:43)
Mimochodem, pokud bys mě do tý skupiny nezval zrovna ty, uvažovala bych o tom se k ní přidat taky. Problém to je, ale ne konkrétně pro nás.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Diskuse 

(23.2.2010 8:35:36)
Pro doplnění: zřejmě si nepamatuješ vlastní školní docházku, a dítě máš ještě malé. Skutečně si myslím, že pro málokteré dítě by bylo rozumné střídat každého půl roku školní kolektiv, učitele, způsob výuky... Zkus si vzpomenout, jak bys to jako dítě snášel.
No a pokud máš potřebu pro podepření své argumentace vytahovat patnáct let starou historii, a to evidentně bez znalosti souvislostí, vypovídá to leccos i o tobě.
 Balbína 


milý článek - děkuji 

(22.2.2010 23:32:24)
článek se mi moc líbil. Připomíná mi tu písničku Ladovská zima od Nohavici. Sníh je super (my letos po dlouhé pauze začali znova lyžovat!) Ale - teď nám padá ze střechy, cesty taky nic moc, přesně jak se píše v článku.
Četla jsem pár příspěvků od diskutujících - taky jsem si lecos myslela a život mě naučil. Na podzim byla dcera delší dobu nemocná. Bylo jí pět. Domluvila jsem se s ní a nechala jí chvilku doma samotnou a šla se synem na procházku. Nešli jsme daleko, kolikrát jen u baráku, občas se zaběhl dál. Ale taky se mohlo něco stát, že? člověk sám si musí odhadnout, co risknout, co už ne. Také každé dítě je jiné.
Děkuji za hezký článek o zimě, potěšil :-)))))
 Paulisa 


Re: TAKY BYCH NEMĚNILA 

(23.2.2010 9:28:08)
Katko, díky za rekaci :-) Ten satelitní život jsi popsala přesně a snadhledem, reakce si neber osobně a příště na ně snad radši nereaguj. Kdysi dávno, když byly děti menší jsem tu zveřejnila článek na absolutně nekontroverzní téma a reakce byly stejné.

Jsem taky z rodinného domu, pak po vš jsme bydleli 10 let v praze a pak se zadlužili a odstěhovali sem. Já jsem opravdu vážně uvažovala o návratu do phy, nevím, jak to budemě dělat, až děti budou jezdit třeba na střední školu. ale popravdě už si bydlení v bytě představit nedokážu. třeba teď se dívám velkými okny na sluncem zalitou terasu a za ní už pod sněhem vykukuje tráva, pozoruju pučící stromy a občas se jdu jen tak projít kolem domu. Z okna pracovny mám od PC výhled na údolí a i na to dětský hřiště. to bych na vinohradech neměla:-) a pokud už bychom bydleli někde na okraji prahy, tak je to s dojížděním stejné, jako odtud.
Prostě zaječí úmysly mne vždycky berou v zimě, kterou jsi v tom článku vystihla naprosto přesně a která je se 3 dětmi náročnější, než si kterýkoli pražák umí představit. U nás jsme často ani ten traktor neviděli~:-D
 Katka + tři princezny 2, 5, 16 


Re: PRO PAULISU 

(23.2.2010 11:43:55)
Pauliso, moc děkuju ~x~~x~ Máš naprostou pravdu, neměla jsem vůbec reagovat, ale když se dámy pustily do dcery, tak jsem musela. Možná nemohly uvěřit, že puboška může mít svůj vlastní názor a zastat se své mámy, protože ty jejich ratolesti je mají furt za zadkem a žádné vlastní názory nemají. Nevím, říkám si "podle sebe soudím tebe". Já jsem na Zuzu fakt pyšná a myslím že všechny ty rejpalky strčí v pohodě do kapsy. Taky by mě zajímalo, co dělají ty opečovávané dětičky, když jejich dokonalé matky sedí od rána do večera na netu a jen čekají na svoji příležitost, jak se zase do někoho pustit. Včera v noci jsem se schválně koukla do diskuse a ty největší hvězdy tam mají rozdiskutovaných několik příspěvků najednou a už jedou... ~b~~b~~b~ Proto jsem moc ráda a ještě jednou ti děkuju za reakci a taky všem čestným výjimkám, které pochopily legraci (Monty, Binturong.... ~x~
 *Niki* 


Re: PRO PAULISU 

(23.2.2010 13:47:55)
Katko, trošku už přeháníš. Jasně, dámy opečovávají nesamostatné dětičky (že je nenechávají ve 2 letech samotné doma), zatímco ty vozíš do školy 16-ti leté samostatné miminko. Fakt vtipné. Přemýšlej příště, než ukřivděně zareaguješ.
Myslím, že dámám přišlo divný, stát za zadkem 16-letému děcku, a doma nechat 2-leté.
Máš trošku pomýlené, co je samostatnost a co nezodpovědnost, vid?~t~

Voz ji klidně i ve 30-ti, to je vaše věc. Ale proč ti tak vadí, že ostatní to mají jinak?
 Stáňa a dva kluci 


Re: PRO PAULISU 

(23.2.2010 14:03:19)
Stát za zadkem? To jako že ji při kalamitě odveze? Když jsou mantinely kolem silnic a musí se jít po silnici, tak bych taky radši odvezla, obzvlášť při dnešním provozu je to dost nebezpečný.

Bože holky a nechcete toho prudění už nechat? Odvézt neodvézt, nechat doma nenechat doma...vždyť je to přece tak individuální...že vás baví se takhle dohadovat.
 *Niki* 


Re: PRO PAULISU 

(23.2.2010 14:26:31)
Stáňo, to bylo na mě? "Stát za zadkem" použila autorka na ty, kterým přišlo divný nechat doma batole samotné. Troufám si tvrdit, že pokud to myslela vážně, má to lehce pomýlené ona. Nechám toho už klidně:)

Škoda jen, že je tak vztahovačná. Napsat článek a doufat, že to všichni pochopí, jak myslím, je naivní. Je právem čtenáře najít si v článku to, co chci. Čtenář nemusí vidět stejně, jako autor.
Mě třeba nezaujal vůbec. zato mě zaujala diskuse ~y~
 Stáňa a dva kluci 


Re: PRO PAULISU 

(23.2.2010 14:46:31)
Jo bylo~t~. No naivní to je jen v případě, pokud nechodí dlouho na netové diskuse, já když jsem je objevila, tak mi to přišlo naprosto strašný~t~. A zbytečný hnidopišství bez humoru a nadhledu mi vadí pořád.
Já mám kluky 5,5 a 3,5 a teď jsem je dvakrát nechala asi 5 a 10minut taky doma samotné, udělala jsem jim z toho bojovku. Byli nemocní a hladové kočičky od sousedů nepočkají, až se uzdraví, že. Slíbili jsme totiž, že je nakrmíme. No nic, jdu na vzduch a děti beru tentokrát sebou~t~.
 Binturongg 


Re: PRO PAULISU 

(23.2.2010 15:10:23)
Mono - nedá mi to ještě jednou nereagovat - článek Tě nezaujal? Večer jsi měla jiný názor, tos tedy mohla přiznat rovnou.
Ale vrhnout se s plnou vášní do diskuse, která je zcela mimo mísu, jen aby sis přisadila... ~a~ (teda promiň - abys vyjádřila svůj názor na autorčiny domácí poměry, na což máš právo, ač o to vůbec nejde a nikdo Tebe ani další rejpaly o radu ani názor na toto téma nežádal, jelikož o tom vůbec nepsal - jojo, pěkné ~g~ )
No nic, však už jsem se vyjádřila dopoledne - teď už jen schází napsat článek o týrání jelenů v Krkonošském deníčku. Jestli mě mimino nechá, napíšu ho já ~t~ ~t~ ~t~
 Kačislava 


Je to legrační 

(23.2.2010 13:36:27)
Haha, je legrační, jak je to přesně u každého obráceně! Já jsem původem z pražského centra a do šesti let jsme většinu času trávili na chalupě v malé vesnici. Od šesti let aspoň každý víkend. Díky tomu jsem manželovy návrhy na prodej pražského bytu a zakoupení/stavbu domku někde v satelitní vesničce rázem odmítla, protože pro mě by představoval jen noclehárnu a o víkendu bych se snažila utéct. Máme chatu, kam jezdíme a ani tam mě ten víkend nebaví, musím říct... Nemyslím to nijak zle, jen holt spíš než do přírody jsem typ do baru :-). Článek Kateřiny byl jinak vtipný a aspoň jsem se na rodince pobavila! Velmi oceňuji jazykově/stylistické schopnosti autorčiny dcery, je fakt dobrá!
 Bára a kluci 


sníh všude... 

(23.2.2010 11:29:14)
Milá Katko, Váš článek mě opravdu pobavil a děkuju - máme to totiž naprosto stejně :o))

Jsme první zimu v domečku a hned taková nadílka - zpočátku také všeobjímající nadšení, děti u vytržení, my se s manželem prali o lopatu, kdo bude odhazovat. Po pár dnech už nebylo pomalu kam to házet, podél vjezdu k domu jsme si vytvořili obří kopce.
Z nadšeného hulákání u oken, že pořád padá, se to nadšení začlo vytrácet a pak už jsme jen vrčeli, že už ZASE padá.

Bydlíme u lesa, všechny cesty do Prahy odtud vedou lesem, takže se tu nesolí...a bohužel ani moc neprohrabuje. Naopak u baráku nám řádil zřejmě stejný traktorista - s bonusem sousedů, kteří zásadně parkují venku naproti sobě, takže tamtudy neprojede s pluhem nic, takže to zase u nás u vjezdu zvedne a odcouvá ulicí zpět.

Včera tu projel zase - na silnici jen břečka sněhu na ledovém podkladu. Projel zbytečně, silnice nevím proč po jeho průjezdu vypadala pořád stejně, jen do vjezdu nám nahrnul obří 60cm barikádu zledovatělého sněhu.

....miluju jaro
 Dana 
  • 

Hezké 

(23.2.2010 17:10:48)
Pěkně s nadsázkou napsaný článek.Také už se těším na jaro :-).A reakce pod článkem?Nedávno jsem četla trefné přirovnání:Dokud neujdeš v mých botách 1000 mil,tak mne nesuď!
Takže milé dámy-kritičky,zameťte si před vlastním prahem a nekritizujte pořád!
 Gabča, Adélka 12/02 


Re: Hezké 

(24.2.2010 10:41:55)
Moc hezký článek.
Na reakcích jde vidět, kterážto maminka už má změklý mozek - co kdyby se něco stalo? A co když ne!!!
Co kdyby bourala? A co když bude bourat s dítětem v autě a zmrzačí ho? Panenko skákavá kdyby nebyly ryby nebyly by rybníky. To je tak nesmyslné se hádání!

Nedávno spadl sníh ze střechy na maminku se dvěma holčičkama -KDYBY TAMA NEŠLA NESTALO BY SE TO a KDYBY SE DÍVALA NAHORU A NE PŘED SEBE, STIHLA BY USKOČIT, KDYBY DĚCKA NEChALA DOMA NESTALO BY SE TO.
.... KDYBY......

Autorka článku to vyřesila tak, jak je to pro její rodinu nejschůdnější a navíc to bere nádherně s nadsázkou = šťastný to člověk - nezblázní se a nezměkne jí mozek

Joo starosti, práce a málo času nedají myšlenkám na kdyby šanci a člověk pak věci řeší prakticky.

 Theend 


Bílý svinstvo 

(23.2.2010 19:40:41)
Satelit - autorko, myslíš pražský satelit? My jsme se před cca 11 lety přestěhovali z Prahy na Vysočinu. Solí nám tu poslední 2 roky, pánbůh jim žehnej! Máme nejdelší chodník ve vsi, má něco přes 50 metrů, ale letos obec koupila frézu, takže první rok chodník neprohazujeme. Jiná místa kolem našeho domu ale samozřejmě ano. Před pár lety koncem zimy jsme sníh překřtili na "bílý svinstvo". Ale musím říct, že za ta léta, co jsme tady, jsme si už zvykli. A osobně si pamatuji na zimy, kdy tady bylo 2x - 3x více sněhu než letos. Fakt nepřeháním. Dvoumetrové mantinely kolem silnice a protažený pouze jeden pruh ... to teprve byla síla. Tvůj článek se mi líbil, do háje se všemi rejpalkami.
 keksik4 


Hezký článek 

(27.2.2010 22:02:01)
Článek mě moc pobavil, částečně proto, že byl moc vtipně napsaný, částečně proto, že to je jak story z naší vesnice /minimálně ten traktorista jako by byl společný/. Také jsme se odstěhovali z města do vesnice /dodnes nechápu, jak nás to napadlo/, nemám řidičák, ale jen co zmizne sníh, jde se na to. Svoje dítě doma sama nenechávám,respektive nechávám, ale jen v dosahu chůvičky, ale nechápu ty odsuzující reakce, každý ať si dělá co chce, sama musíte vědět, co je v té chvíli priorita. A kdyby místní rejpalky viděly ty hromady zmrzlého sněhu u krajnice cesty kde jezdí kamiony, ožralý zemědělci a takdále, pochopily by / i když asi nepochopily ~a~/, že prostě dítě doma v postýlce je v bezpečí, kdežto puboš na cestě nee.
Každopádně na rodinku nechodím dlouho, ale již jsem si stačila všimnout, že jsou zde stále ty stejné přispívatelky, které si vždy najdou nějakou --kravinu-- a v té se vrtají a vrtají a vrtají. Jooo, také jsem si ve městě říkala že já bych teda uritě nikdy....No, po roce bydlení ve vsi bez školky,lékaře,obchodu,babiček vzdálených milion světelných let...už z toho---nikdy---moc nezbylo.
Přispívej dál, nenech se odradit, no někdo se prostě na mateřské holt nudí.
A ještě: já na mateřské, manžel běžný zaměstnanec, máme dvě auta, spoustu zvířat a dům, který jsme koupili a kompletně předěláváme. Pokud nám někdo závidí hypotéku a dluhy, stačí říct, ráda se s vámi rozdělím ~;)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.