| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pozvánka na mateřskou dovolenou

 Celkem 291 názorů.
 Hilly. 


Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 8:59:06)
Jsou ženské, které už pár týdnů po porodu mají břicho, jako kdyby nikdy nerodily. Nabraná kila se během pár týdnů také vypaří a ještě prý kojením! a lítáním okolo dítěte zhubnou.(nevím proč to na mě nefunguje, já kojila skoro dva roky) Oblečené chodí pořád hezky, protože mohou nosit šmrncovní oblečení, co měly před porodem...akorát mají trošku větší prsa, takže jim to sluší ještě víc. Doma mají naklizeno, navařeno a s dítětem chodí každý den na pět hodin ven.Se sexuálním životem začnou ještě dříve než končí šestinedělí, takže i manžel je spokojen. Znáte nějakou takovou? Já ano, ale já to nejsem.:-)
 Ecim 


Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:20:54)
Článek je místy vtipný (třeba s tím spánkem a soutěžemi), ale s některými pasážemi ani v nejmenším nesouhlasím. A na řeči o neupravených matkách na MD už jsem vyloženě alergická. Poslouchala jsem je celé dětství a už tehdy jsem z toho měla osypky, cítila jsem v nich výčitku za to, co my děti těm ubohým dospělým svojí fyzickou existencí působíme. Ano, mít pár kilo navíc, to k porodu a poporodní době patří. Někdo se těchto kil navíc zbavuje lépe, jiný hůř. Ale vždy s tím jde aspoň trochu něco udělat. A z řečí o neumytých a neupravených vlasech a vytahaných teplákách fakt nemůžu. (S culíkem ale souhlasím. Nosila jsem ho ale i před dětmi.) Psala jsem to tu už miliónkrát a napíšu to tu po miliónté prvé, že SLUŠNĚ SE UPRAVIT TRVÁ PÁR MINUT A TY SI MŮŽE NAJÍT KAŽDÝ. Kdo to nedokáže, dělá něco špatně a za svůj zanedbaný zevnějšek si může sám. Znám spoustu maminek na mateřské a mastné vlasy a vytahané tepláky nemá žádná z nich.
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:27:41)
Ecim a v čem tedy doma chodíš? V "nevytahaných" teplákách? Já mám koupené takové ty černé do zvonu, co se nosí do fitka. Mám dvoje asi za sedm stovek každé. Dost často je mám od něčeho umudlané, tak musí dolů a dojde i na ty nechutně vytahané elasťáky od "Pšonka", bohužel ~;((
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:36:18)
Hilly, nosím doma buď elasťáky od Vietnamců (za 250 Kč, docela vydrží) a jednoduchá trika a svetříky. Když se umažou, tak se také převleču. Zkrátka taková jednoduchá elegance. :-) Pravda, není to oblečení jak do kanceláře, ale já pro svou pohodu nutně potřebuju být upravená. :-)
Jinak nosím buď culík nebo americký cop (vydrží to a dá se to rychle přečesat), vlasy si myji každý druhý den, i kdyby trakaře padaly, doma se většinou nelíčím - protože se mi nechce, ne proto, že přeci mám děti. Pokud se mi náhodou chce, tak se namaluju a moje děti to kupodivu tu minutu vydrží. ~t~ Dřív jsem se každý den voněla, ale od doby druhého těhotenství se mi přestalo chtít, a tak se nenutím a voním se jen občas. ~:-D
Fakt je, že kdyby mi tu náhodu některá pisatelka náhodou chtěla oponovat, že stihnout se na MD upravit není možné, tak mám "skvělé eso v rukávu" - když má někdo čas chodit na internet, může mít čas i na to, aby se upravil. :-)
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:47:21)
Mně tedy elasťáky od Vietnamce zoufale nesluší, některé jsou už taky takové vytahané(ty jsou ale nejpohodlnější), vím že v nich mám děsnou prdu, ale co se dá dělat, leda koupit ještě nějaké další elastické kalhoty za dalších sedm stovek.
Jsem navíc celkem velká a Vietnamec dělá hrozně malé oblečení, tak si vněm připadám jak ve svěráku.
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:47:26)
Mně tedy elasťáky od Vietnamce zoufale nesluší, některé jsou už taky takové vytahané(ty jsou ale nejpohodlnější), vím že v nich mám děsnou prdu, ale co se dá dělat, leda koupit ještě nějaké další elastické kalhoty za dalších sedm stovek.
Jsem navíc celkem velká a Vietnamec dělá hrozně malé oblečení, tak si vněm připadám jak ve svěráku.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:48:27)
Hilly, kvalitní tepláky jsou elegantnější než vytahané elasťáky. ~;)
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:49:27)
To jo, jenže jsou drahé jak sfiňa~o~
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:52:14)
Ale vydrží. :-) Některé oblečení od Vietnamců mi ale naprosto vyhovuje - kalhotky, košilky a elasťáky (po 250 Kč, vydrží i několik měsíců, nosila jsem je do porodu a potom také, a to měřím 180 cm).
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:53:20)
Myslela jsem - drahé tepláky vydrží, nezničí se tak rychle. :-)
 Lassie66 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:10:13)
Já nosím doma džíny nonstop. Byly pokusy se převlékat, ale džíny mám prostě nejraději. Navíc máme dům a pořád lítám někam ven - pro poštu, pro dřevo, vedle k tchýni, ráno dceru do školky, dopoledne pro ní...desetkrát za den se převlékat nezvládám. Někdy nosím kapsáče nebo jiné kalhoty, ale mám je na sobě celý den. Jsou mi pohodlné, džíny jsou dneska pružnější a pořizovací cena je taky nízká.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 12:47:40)
jsem na tom úplně stejně, celou tu pro mě zoufale dlouhou mateřskou jsem strávila v džínách ~:-D, teď, po skončení jsem si pořídila i sukni ~;), nicméně, byla jsem v ní asi třikrát, jinak džíny ...
 Lassie66 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:07:16)
Sukni mám taky - myslím. Jestli se už do ní nedali moli.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:36:30)
Také nosím na mateřské skoro pořád kalhoty a sukni jen v létě. :-)
 susu 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:29:03)
Ecim, ty co nemají čas se upravit, nejsou často ani na internetu, jako třeba jsem nebyla já. Na síť jsem se dostala jen večer, nejčastěji už v pyžamu, ale to už nemělo moc smysl se upravovat. jINAK NA MATEŘSKÉ JSEM ZKRAJE NOSILA STEJNÉ LACLáče jako v těhotenství(sorry za CAPS) a pak věci, co mi zbyly z vandrů, páč byly volnější než věci do kanclu. A finance nám prvného 2,5 roku nedovolovala si ani koupit něco nového, tak jsme s hrůzou sledovala jak je všechno moje oblečení čím dál víc odrbané a hnusné. Cítila jsem se zanedbaně, vadilo mi to a nemohla jsem s tím nic moc dělat. Vlasy mám dlouhé do půl zad a nosila jsem je v copu a sousedi neměli nic na práci než se mi smát, že jsem Nastěnka. já nevím, jak to někdo dělá, že je upravený, ale mě to fakt nešlo.
 andyŠ 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(6.2.2010 23:02:09)
Tak džíny a kapsáče z vandrů,... jako bych to psala já. :-)) Nakonec džíny jsem vyměnila za celkem slušivé tepláky od vietnamců. A na zimu jsem od manžela dostala takové khaki vyteplené kalhoty, které teď nosím pořád. Jen když se mi tu už zdá horko, tak je opět vyměním za tepláky. :-) Taktéž neustále chodím pro dřevo a ráno zatápím v krbových kamnech, takže mít na sobě něco velmi elegantního by bylo asi tak zralé do popelnice, protože saze a mour jdou špatně vyprat. Vlasy jsem měla také skoro do půli zad ale po porodu začali děsně padat a já každý den viděla všude moje vlasy - na zemi, na malým, na mém oblečení, jeho oblečení, v koupelně všude, tak jsem udělala alespoň okrašlující krok, zašla jsem si ke kadeřnici. Stálo mne to sice 200 kč, ale alespoň při té kratší délce vlasů se nezdá, že jich se tu doma válejí miliony a nemám takové deprese z padání vlasů. Jinak také není moc financí na to, abychom si kupovali slušivé oblečení ze značkových obchodů. Spousty věcí jsem podědila po kamarádkách a spousty mám od vietnamců. Jedině džíny jsou z Tesca zn. Cherokee. Mám troje stejné, protože i když mám tak vel. 42, na svojí postavu nemohu prostě sehnat kalhoty. Buď je vůbec nepřetáhnu přes boky, nebo když je přetáhnu, tak zas v pase bych mohla ještě si tam někoho vzít k sobě. :-( Dnes se moc nedají sehnat klasické pasové kalhoty. nebo alespoň k pupíku, většinou jsou to samé bokovky, takže tepláky a kapsáče to jistí :-) Ať žije móda.
 susu 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:30:23)
Ecim, ty co nemají čas se upravit, nejsou často ani na internetu, jako třeba jsem nebyla já. Na síť jsem se dostala jen večer, nejčastěji už v pyžamu, ale to už nemělo moc smysl se upravovat. jINAK NA MATEŘSKÉ JSEM ZKRAJE NOSILA STEJNÉ LACLáče jako v těhotenství(sorry za CAPS) a pak věci, co mi zbyly z vandrů, páč byly volnější než věci do kanclu. A finance nám prvného 2,5 roku nedovolovala si ani koupit něco nového, tak jsme s hrůzou sledovala jak je všechno moje oblečení čím dál víc odrbané a hnusné. Cítila jsem se zanedbaně, vadilo mi to a nemohla jsem s tím nic moc dělat. Vlasy mám dlouhé do půl zad a nosila jsem je v copu a sousedi neměli nic na práci než se mi smát, že jsem Nastěnka. já nevím, jak to někdo dělá, že je upravený, ale mě to fakt nešlo.
 susu 
  • 

omlouvám se za dvojí vložení, nějak to blblo. 

(1.2.2010 10:32:05)
omlouvám se za dvojí vložení, nějak to blblo.
 Ecim 


Re: omlouvám se za dvojí vložení, nějak to blblo. 

(1.2.2010 11:01:57)
Mně to tu dneska taky blbne, párkrát se mi tu příspěvek nevložil vůbec.
 Veveruše 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:18:33)
To má jistý háček~2~. Na internet jsem zvládala chodit vždy, protože obě děti vždycky někdy večer usnuly (nejpozději do 23 hod) a spaly jinde než na mě, což se o ránech, obzvlášť s prvorozeným, rozhodně říct nedalo~j~. Takže jediné jisté a poměrně dlouhé volno (pochopitelně přerušované několikerým nočním kojením, teď už většinou jen dvojím) jsem měla (a de facto doteď mám) až večer a v noci. To je dobré tak na umytí vlasů (i když ty už si docela dlouho můžu mýt díky stále větší samostatnosti a šikovnosti mladšího i přes den:-)), ale nějak víc se krášlit jaksi večer postrádá smysl - resp. má to smysl pro manžela, ale ze škatulky neupravených matek to dotyčnou patrně nevyřadí~g~. S prvním synem jsem často byla ještě po 10. hodině nejen neupravená, ale přímo dokonce v pyžamu, přestože už jsem byla několik hodin vzhůru (což se mi teď stává výjimečně~f~). Pravda je, že u druhého dítěte už jsem musela zvládat zároveň i to první (tříleťák se prostě ještě sám neobsloužil), tudíž druhorozený syn nebyl tak obletovaný a nemohl viset na prsu pořád, a v důsledku toho se našla i nějaká ta minutka pro mě~:-D. Pokud budu mít někdy ještě 3. dítě, tak už to myslím bude brnkačka a budu vypadat jak ze žurnálu i po 8. hodině ranní~z~.
 Kukajs (Mája+Jožka+Tom) 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 9:44:35)
Hihihi, Ecim, nezlob se, ale tvůj příspěvek mě fakt rozesmál. Přesně to, co považuješ za nedbalou eleganci a upravenou maminku, je podle mého to,co autorka článku (a já s ní) považujeme za ústupek od původně stanoveného standardu.... prostě jsme se přestaly pravidelně malovat, pěstit a vonět, protože už to nepovažujem za až tak důležité (aspoň u mně to platí, že raději mám spokojené děti než upravené nehty). Takže tvoje rozhořčení nad hloupými klišé od vzhledu žen na MD je trošku komické, protože podle svých vlastních slov je přesně splňuješ. Ale nic ve zlém ~x~
 Ecim 


Kukajs 

(2.2.2010 10:07:38)
Chi chi, Kukajs, neberu to ve zlém, tak to jsi uhodila hřebíček na hlavičku. ~t~ Dnes v noci, když jsem nemohla spát, mi došlo, že kdybych tu svou "definici upravenosti" tady napsala hned, tak by tato diskuse nejspíš nebyla tak dlouhá a šťavnatá. ~t~~x~
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 12:39:25)
Nojo, až na to, že pro řadu lidí to neznamená žádnou změnu - nemalovala jsem se vůbec nikdy, vlasy jsem vždycky nosila rozpuštěné, v culíku nebo v copu. Žádný moderní střihy vlasů, slušivý oblečky a poslední výkřiky módy, ale ani kojicí podprsenky. Do práce nosím džíny, triko, svetr a tenisky, štve mě, když si někam musím vzít boty na podpatku. Ale to jsem měla vždycky, MD na to neměla vůbec vliv ~t~
 Ecim 


líčení 

(2.2.2010 13:01:14)
I když se občas trochu líčím, tak na druhou stranu myslím naprosto dokonale chápu důvod, proč se některé ženy líčit NECHTĚJÍ. :-)
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 13:03:38)
Podpatky také nemusím, i když mě jako dítě fascinovaly. Jednak jsem vysoká, jednak mám podpatkové období už za sebou, jednak mi podpatky neladí k menšímu manželovi a jednak je pro mě pohodlí důležitější než móda. Na špičaté botky na jehlách se ráda mrknu ve výloze, ale nekoupila bych si je ani za nic. ~:-D
 Mammina 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(12.2.2010 11:54:29)
Myslim, zes" ten clanek mela pochopit jako vtipnou recenzi. Neverim, ze autorku najdes kazdy den doma usmudlanou ve vytahanych teplacich. ~c~~c~
 Kabuki 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:46:15)
...nosím doma staré ale pěkné džíny, v létě třeba šaty, rozevlátou sukni a triko, tílko... Nalíčení je věc cviku, trvá fakt tři minuty, líčím se, když se mi chce :-)
 Veveruše 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:32:13)
Mně trvá líčení asi 5 minut, ale opravdu to pro mě byl s 1. dítětem problém. Ale vím, čím to bylo - nechtěla jsem ho nechat plakat, co plakat, ani pokňourávat, pokaždé jsem za ním hned běhala, ať mu byl 1 týden nebo 8 měsíců. A u prsa jsem ho nechávala, jak dlouho chtěl, bez ohledu na svoje potřeby. Pamatuju si, že jsem často jedla jen sušenky během kojení (a o to víc mi pak brečel kvůli bolení příška, přestože jsem nejedla jinak nic nadýmavého - netušila jsem tehdy, že může vadit, když jím sladké~d~). O nějakém krášlení se nemohla být řeč, byla jsem ráda, když jsem si zvládla dojít na záchod~;((. Ale během téměř nekončícího kojení jsem přečetla spoustu knížek (o dětech, pochopitelně~a~). A pokud jsem měla opravdové volno (dítě spalo ve stojícím kočárku), tak jsem se vrhala na vaření a domácí práce, sebe jsem nestíhala. Pravda je, že mi dost ulevilo, když jsem v 5 měsících staršího přestala žehlit (jeho oblečky jsem tedy žehlila ještě měsíc a pro druhorozeného do jeho půl roku taky). Kamarádka mi tehdy svou větou "Ty žehlíš?!!" myslím zachránila duševní zdraví~k~.
 Ecim 


definice upravenosti 

(2.2.2010 9:01:54)
Veveruše, na vysvětlenou:
Zcivilizovat se mi ráno trvá také déle než před dětmi, někdy začínám sama sebou, někdy jimi, pořadí se mění podle momentální situace. :-) Moje odolnost vůči dětskému pláči ani po 3 letech na mateřské za moc nestojí, až se tomu sama divím. :-)

Asi jsem hned ze začátku měla napsat, co upraveností přesně myslím:
Domnívám se, že je v lidských silách, aby se matka během rána nebo dopoledne stihla:
1.RYCHLE UMÝT
2.VYČISTIT SI ZUBY
3.OBLÉCI SI ČISTÉ OBLEČENÍ
4.PROČÍSNOUT SI HŘEBENEM VLASY

 Veveruše 


Re: definice upravenosti 

(2.2.2010 19:42:07)
No tak oblečená jsem do 12 hod bývala:-). Ale někdo tady psal o osobním pocitu, a ten byl fakt blbý - hlavně to zvykání si (a jak už teď vím, chybné - jenže předělat to se mi zas tak úplněnedaří~d~) že je pro mě na prvním místě miminko a jeho veškeré potřeby, pak manžel a zejména jeho práce, pak dlouho nic a pak teprve moje osobní potřeby, včetně těch základních~q~
 Bumbi&05,08,10 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 21:12:32)
hilly, chodím doma v jeansech nebo manžestrákách, nebo v šatech či sukni... PO 5 letech doma bych totiž defacto neměla důvod se z těch tepláků vebec slíkat... Na ven se většinou nepřevlíkám, prostě chodím doma i po venku v jeansech.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 21:14:07)
hilly, chodím doma v jeansech nebo manžestrákách, nebo v šatech či sukni... PO 5 letech doma bych totiž defacto neměla důvod se z těch tepláků vebec slíkat... Na ven se většinou nepřevlíkám, prostě chodím doma i po venku v jeansech.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 21:24:54)
Kdybych vydržela doma v džínech, tak bych to nejspíš dělala stejně.
Já jsem ale myslela, že chodíš do práce?
 Bumbi&05,08,10 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:50:00)
2 dny v týdnu, jinak pracuju doma, po nocích... a přes den, jak mě děti nechají, většinou 2x40 minut. Ale takhle to mám až ten poslední půl rok, mě se režim kdy jsem doma a kdy v práci průběžně mění podle věku a potřeb dětí, práce a možností hlídání. Kombinatorika na entou... ~a~
 Zuzka +Toníček+Miška 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(7.2.2010 22:02:35)
já tepláky nesnáším, takže doma chodím v bavlněných volnějších kalhotech nebo ve starších riflích. Upravit se lze opravdu za chvilku, vlasy se dají umýt při večerním sprchování a pokud nechybí trocha vkusu a peněz, tak se dá i hezky obléct - takže některé věci ve výše uvedeném článku považuji za zbytečná klišé...
 bobule, dcera 2roky 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:40:28)
Já naprosto souhlasím. I na MD může žena být upravená - pravidelně chodím ke kadeřnici, na pedikůru a kosmetiku. Chci se svému manželovi líbit a je mi líto kamarádek, které se pod záminkou mateřství o sebe přestanou starat a stěžují si, že s manželem to už není ono. Stejně je to i se zálibami. Nikdy jsem nechápala, proč by měla žena na MD obětovat veškeré své záliby a věnovat se jen vaření a uklízení. Když nepohlídá děti nikdo jiný, tak je tu ještě otec dítěte a ten by se na výchově a péči měl též podílet. Žena má pak čas i pro sebe.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:47:16)
Bobule, krásně napsáno. ~x~~R^ S tím vzhledem i s tím hlídacím otcem. Také chodím ke kadeřnici (jednou za 3 měsíce se to přežije), na kosmetiku zatím ne, protože budu jezdit přes celé město, ale zase začnu. Kromě toho existují i koníčky, které jdou provozovat doma při dětech, když děti spí - čtení, cvičení nebo ruční práce. Také bych střílela z řečí typu: "Slušná matka přeci nemá koníčky." Nesmysl.

P.S.Když si udělám pleťovou masku, moje děti jsou nadšené. ~t~
 Bumbi&05,08,10 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:53:19)
syn plakal při mé pleťové masce hrůzou, dcerka je z ní nadšená a chce taky ~t~
 x x 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:08:39)
No řeknu to asi takto, když mému chlapovi nevadilo, že jsem se nemalovala a nevoňavkovala před dětmi, těžko mu to bude vadit teď. Rád se na ty namalované nafintěné ženské jak z katalogu podívá, ale doma by to mít nechtěl. Bytostně nesnáší ženské, které když projdou, ještě půl hodiny po nich zůstává smrdutý odér parfému. Jasně, hygiena a základní péče o tělo ano, ale malování se nepovažuji za nutné, mám pleť dobrou i bez toho, tak nač. A ušetřím. Hold každý má jiné priority. Na vytahaných teplákách není nic špatného, ostatně ven je nenosím. Když jdu s košem tak ano, a co?
Jinak mýt si hlavu ob den je pěkná blbost, čím častěji se hlava myje, tím víc se mastí. Já si myju tak 1x za týden dle ročního období a ještě 6. den mi vlasy voní šamponem a nemastí se. ~d~
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:20:11)
Znám hodně lidí, kteří si myjí hlavu obden. :-) Já si hlavu obden mýt musím, protože jinak mám mastné vlasy a připadám si hrozně. Kdykoli jsem se snažila prodloužit interval, nedopadlo to dobře. Každému se vlasy mastí jinak. :-) A tou upraveností jsem hlavně měla na mysli právě tu základní hygienu.
 Liška s banem :) 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 12:04:40)
Ecim, já si hlavu myju každý den. Musím. A doma chodím v kalhotech volného střihu, sukni nebo v hezkých teplákách. Po dětech se mi postava nezměnila, jen prsam mám o něco větší. :-)

Když jsem měla jen jedno dítě, měla jsem opravdu hromadu volného času a děsně jsem se nudila. Z nudy jsem se přihlásila na další VŠ a jazykové kurzy. Teď mám děti 2 a je to s časem už horší, ale pořád se to dá celkem na úrovni stíhat, i s každodenním makeupem.
 Liška s banem :) 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 12:05:21)
Ecim, já si hlavu myju každý den. Musím. A doma chodím v kalhotech volného střihu, sukni nebo v hezkých teplákách. Po dětech se mi postava nezměnila, jen prsam mám o něco větší. :-)

Když jsem měla jen jedno dítě, měla jsem opravdu hromadu volného času a děsně jsem se nudila. Z nudy jsem se přihlásila na další VŠ a jazykové kurzy. Teď mám děti 2 a je to s časem už horší, ale pořád se to dá celkem na úrovni stíhat, i s každodenním makeupem.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:40:03)
Jo jo, se dvěma dětmi je toho času opravdu méně. Také jsem některé aktivity omezila, ale ani mi to kupodivu nevadí. ~;)
 Veveruše 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:45:48)
Jak Ti tu nudu závidím~;((. Já jsem všechno, co jsem potřebovala (psaní příručky, úklid po předělávání bytu) dělala s prvorozeným po nocích. Naopak s 2. dítětem je to lepší, protože to už se zabaví se starším, nemusím mu při hraní pořád asistovat jen já~z~. Po mně prostě obě děti pořád vyžadovaly nějakou interakci. A když spaly (starší mi spal do 2 let v kočárku nebo usnul u prsa, od 2 let přes den nespí, protože není jak ho uspat; mladší spí v 1,5 roce rovněž v kočárku nebo u prsa, ovšem když usne u prsa, málokdy se mi ho povede odložit, a když už se to povede, často se stejně brzy potom vzbudí), tak jsem se honem snažila dohnat, co bylo potřeba (uvařit oběd, poklidit, věnovat se chvíli v klidu staršímu dítěti). Na jakékoliv samostatné aktivity delší než 5 minut nemůžu doteď ani pomyslet - vaření teď zvládám dobře jen díky tomu, že vařím společně s mladším dítětem (starší je ve školce nebo se už zabaví sám). Učit se společně s dítětem na VŠ se mi zdá vyloučené. Taky díky tomu doteď nemám hotové rigorózum, které jsem chtěla při mateřské zvládnout. Měla bych psát rigorózní práci a ne tady plkat na internet~q~. Jenže já už večer po 21. hod, kdy děti usínají, na to nemám sílu. A je to horší než při 1. dítěti, to jsem zvládla občas aspoň ještě něco odborného napsat. Asi stárnu a lenivím nebo co~;((
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:00:42)
Mám to stejně, Ecim. Viz příspěvek níže. Prostě si je umýt musím.
 Barculda, A 10/08 a Z 11/10 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:54:10)
přidávám se k těm, co si musej umýt vlas už obden...jinak je to nepříjemný mě samotné...~;) ... co se úpravy týče, každé ránko si vlezem s malým do koupelny, vyčistíme společně zoubky-máma důkladně, malý jen tak žužla kartáček a maminka následně dočistí ~p~, pak si malý sedne na kobereček, dostane moji šminkovničku k které se strašně rád hraboší ~k~ naštěstí ještě nedokáže otvírat jednotlivé lahvičky, šmrdlátka, srcátka atd.,- takže mamka si vezme tu jednu šminku co potřebuje, obarví řasu a trochu stínu nad oko a jde se ~:-D stačí to pro můj dobrej pocit a i pro okolí jsem takhle v přijatelnější podobě myslím ~t~ Makeup rozhodně třeba není ~j~ Na kosmonautiku už jsme přemýšlela budu muset začít zas chodit, neb zatím ještě nejsem tak stará a pak už bude pozdě začínat ~e~ na aguaaerobic 2x týdně klidně doběhnu a pantáta holt jednou pohlidá ~y~ ač známky nadšení zrovna nejeví...~l~
 Bumbi&05,08,10 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:56:23)
popis, jak se maluješ mě rozesmál díky - moje 15 měsíční slečna už to bohužel umí otevírat, nedávno jsem házela do koše zničenou rtěnku... ~t~ musela jsem změnit postup ~t~
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:26:13)
žabko, já jsem mluvila o tom, že když to žena potřebuje, tak by si na to čas udělat měla. Když máš pěknou pleť, nezbývá než závidět. Já nechodit pravidelně každý měsíc na kosmetiku, vypadám jak 16letá puberťačka. Taky na sebe neliji litr parfému, ale základní hygiena musí být. On je rozdíl mezi tím vonět čistotou, parfémem nebo potem. A tak podobně. Jestli jsi spokojená sama se sebou, tak je to naprosto v pořádku, o to totiž jde hlavně. Chtěla jsem svým příspěvkem říct, že by si žena na sebe čas udělat měla, některá ho potřebuje víc některá míň.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:28:07)
Souhlasím. Já ho toho času třeba potřebuji relativně málo, ale udělám si ho stůj co stůj. :-)
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:05:09)
Taky tak. Vlasy mít umyté a učesané prostě musím. Automaticky používám antiperspirant. Když jdu ven nebo je doma manžel, navoním se trošku parfémem. Make-up nepoužívám, ale to ne proto, že jsem na RD, ale proto, že jsem ho nepoužívala nikdy. Mám výrazné oči a pleť celkem ok. Takže sem tam výjimečně použiju řasenku. No a momentálně nosím těhotenské 3/4 tepláky od Litexu. K tomu trička s dlouhým rukávem (čistá, nevytahaná, v podstatě obtáhlá, ne obyčejná). V létě bývám doma v kraťasích/sukni/šatech.
 Veveruše 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:50:40)
Naprostý souhlas. A mělo by to být ve všech příručkách pro nastávající maminky, aby se zbytečně nenechaly zblbnout a kvůli dítěti zapomínaly na sebe jako jsem to dělala já (a bohužel doteď často dělám - zvyk je železná košile~d~). A to hned na začátku a tučným písmem~j~.
 Veveruše 


Oprava 

(1.2.2010 23:51:57)
"nezapomínaly", ne "zapomínaly", pochopitelně...
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 9:18:45)
Veveruše, přesně tak. A hlavně bych za šíření poplašných zpráv trestala lidi, kteří takové nesmysly šíří. ~;)
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:00:04)
Žabátko, mýt vlasy obden rozhodně není blbost. Každý je máme jiné. Bohužel. Někomu vydrží nemyté a krásné týden, někomu ne. Já si je taky myju obden nebo každý den. Holt mám jemné vlasy a mám to tak už asi od svých 15 let. Totéž moje mamka i babička. A promiň, ale chodit s mastnou hlavou jen proto, že to je "blbost" mýt je obden, to fakt nemusím. Mě těch 5 minut nezabije a cítím se dobře ~;)
 Lassie66 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:03:54)
Zuuuzo, nevím, ale u mě platí, že čím častěji si vlasy myji, tím se mi více mastí. Taky mám jemné vlasy a byly doby, kdy jsem si je myla denně - ale postupně jsem prodloužila intervaly a 2x týdně stačí(ale většinou je nutné je mýt hlavně proto, že je mám přeleželé, jinak by stačilo 1xt).
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:07:09)
Lassie, bohužel to jsem zkoušela a nemá to efekt. Teď, když jsem těhotná, tak 2 dny vydrží, ale neprodloužím to už fakt ani o den. Zkoušela jsem. Zas na druhou stranu se cítím dobře, když je mám umyté. No a navíc jsem teď celkem nakrátko.
 Lassie66 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:09:41)
Jasný, Zuuuzo. To se nedá nic dělat. Koneckonců tvé účty za vodu já neplatím ~t~
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:19:23)
~t~~t~
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:56:42)
mně vydrží nemyté vlasy i celý týden, mám je totiž relativně suché a nemastí se mi skoro vůbec. No a moje kadeřnice říká, že min. 2x týdně je umít prostě musím, protože se z nich smeje nachytaný prach, smog,.... a ony se lépe regenerují. Takže ono to s vlasama není tak jednoznačné, co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému.
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:58:05)
omlouvám se za dvojitý příspěvek
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:58:53)
Přesně tak. Každý to má jinak. Taky by se mi líbilo nemuset si mýt vlasy obden/každý den. Když je člověk doma nebo v civilizaci, je to ok. Horší to bývalo na delších cestách..
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:57:12)
mně vydrží nemyté vlasy i celý týden, mám je totiž relativně suché a nemastí se mi skoro vůbec. No a moje kadeřnice říká, že min. 2x týdně je umít prostě musím, protože se z nich smeje nachytaný prach, smog,.... a ony se lépe regenerují. Takže ono to s vlasama není tak jednoznačné, co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému.
 Horama 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:25:37)
Otázka je, kdy se ten otec dostaví domů. U nás je to v tom směru zatím docela problém.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:29:17)
U nás taky, otec chodí občas i po půlnoci. A pak na ten nákup zákonitě nejdu a musím ho třeba o pár dnů odložit.
 helena + veverčátka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:55:10)
No bobule, ono má vše své. Třeba ty koníčky.. Dříve před dětmi jsem chodila do sauny a běhat, s mužem jsme se sešli večer, ten zas chodil na fotbal. Ale dnes.. změnil práci, dojíždí, chodí domů okolo sedmé - tobě by se chtělo okolo sedmé vyměnit dítě mezi dveřmi a vyrazit? Nebo ráno vstát a jít si zaběhat, když jsi vstávala 2x v noci? Ňák mi to nejde nebo co i když dříve jsem chodila běhat ráno - třeba okolo 6-7 a nosila domů rohlíky. Chodili jsme na výlety.. dcera nevydrží nic moc v kočáru, ve sněhu se s ní nedá na delší trasy a na krátké je to tak na hodinku dvě. Není to prostě ono.
Je potřeba si přiznat, že prostě musíme něco obětovat (a to oba, ani manžel už nechodí na fotbal), pokud nemáme k dispozici manžela chodícího domů okolo 4. hodiny odpoledne a pokud máme ty děti takhle malé. Občas se dá, to ano, ale dělat z toho pravidlo třeba u nás bohužel nejde. Zůstal mi internet, knihy a TV a občas tedy někam vyrazím(e) do hospy.
Jinak starat se o sebe je fajn, ale taky už to flákám, když teď v zimě nepotkám za den živou duši, když nejdu do obchodu, tak už mi to taky moc nejde. Ale tepláky vytahané nemám, mamka pracuje v Tescu, tak občas dovalí pěkné věci za super ceny z akcí, tak to je moooc fajn a já ani nikam nemusím~;). A nevoním se, ale zuby si čistím a používám antiperspirant, takže snad nesmrdím ani když někdo přijde nečekaně~t~, ale taky si někdy ty zuby čistím až v 10 než jdeme ven.
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 14:27:54)
Heleno, já nechápu, že si to hned každý vztahuje na sebe a má potřebu se obhajovat, když to dělá jinak.Tohle bylo adresné, tak musím reagovat. Můj manžel domů rozhodně nechodí ve 4h., ale když se domluvíme, tak mu dám holku do práce a ona si tam třeba hraje s jeho sekretářkou. Chodím 2x týdně hrát tenis, dřív jsem chodila ráno, ale teď to prostě nejde, takže předám dítko v 7h. večer a běžím si zapinkat. On jí zatím nakrmí, vykoupe a když se vrátím společně ji uložíme. Já jsem plná energie a vůbec mi nevadí k ní vstávat. Někdy se mi nechce, ale manžel mě žene, ať se neflákám. Ono je to hodně o domluvě, toleranci, ochotě a hlavně o tom chtít. Vždycky je jednodušší říct, že to nejde než to zkusit, tím nechci říct, že jsi to nezkusila.
 Líza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 15:24:50)
Dát dítě manželovi do práce, aby si tam hrálo s jeho sekretářkou, to je samozřejmě rada, která je zcela univerzálně a široce použitelná a jako taková má cenu zlata ;)
 Terinka4444 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 17:13:38)
můj manžel nemá sekretářku~n~~n~~n~~n~a jsem nahraná~n~~n~~n~proto nechodím hrát tenis~n~~n~~n~
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 17:28:53)
Jaktože ne?! To je přece základní podmínka pro to, mít dítě..~a~A potom si stěžuj, že nemůžeš chodit hrát golf a tenis..dobře ti tak~;)
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 17:37:12)
Říkala jsem, jak to dělám já, ne že to tak máte dělat taky. Myslela jsem, že diskuse k článku je od toho, aby se diskutovalo, ne aby se dávaly rady. Jinak z vaší reakce je cítit spíš závist než cokoliv jiného. No, a tenis chodím hrát, když manžel příjde domů (19h), což byla reakce na helenu, že ona změnila své zájmy, protože večer se jí už nechce nikam chodit cvičit. No, když se jí nechce, ať nechodí, ale ať neříká, že to nejde.
 Líza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 17:39:24)
Bobule, bobule, neber se tak vážně. Fakt si myslíš, že ti závidím manželovu sekretářku? ;)
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 17:56:49)
sekretářku ne, ale čas, který tím získám:-))), ale vážně, já to myslela tak, že když se chce nebo je potřeba, lze využít kohokoliv.
 terka 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:03:41)
Já bych taky moc chtěla, už jsem se několikrát přihlásila na cvičení, několikrát tam i došla, ale abych to dělala pravidelně, to prostě nejde. Z jednoho prostého důvodu: manžel se léči chemoterapií a máme malé dítě, které je teď v zimě a po nástupu do školky celkem dost nemocné (i když lehce, nějaké ty infekce HCD, doma prostě být musí). Takže jeden týden jíž můžu, další týden je mnažel v nemocnici, takže nemůžu, další týden je doma po chemě a je mu zle - tj. hodinu a půl s malým dítětem nezvládne, a další týden je nemocné dítě, nejčastěji oba. A tak pořád dokola. Hlídání nemámke, babičky jsou daleko, a po tom, co si malý za poslední rok užil (neustálé dojíždění za manželem do nemocnice, rozházený režim atd.), tak kohokoliv jiného na hlídání odmítá. Takže ačkoli by mohla hlídat kamarádka nebo paní sousedka v důchodu, tak to prostě nevychází. Ještě pořád si myslíš, že to jde, když se chce?
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 9:07:54)
Terko,
tak tohle je třeba MIMOŘÁDNÁ SITUACE. Přeju hodně štěstí a ať se manžel uzdraví.
 Lída+2 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 5:57:51)
~t~~t~~t~tak sekretářce......přemýšlím pro kolik lidí to bude mít užitek...1% (kamarádek mám dost a sekretářku nikdo)

MAnžel taky jezdil v 18-19hodin z práce, když jsem byla na MD...,ale 50km nevěděl kdy přijede..cokoliv si plánovat nemělo smysl.~;((

Našla jsem si jinou zábavu~;)aniž bych musela z domu~t~ a taky jsem si odpočala...

Navíc teda já mám třeba tolerantní práci...děti do budovi můžou. Ale tam co dělala mamka děti můžou max. na vrátnici~t~~t~ takže když mamka šla zalejt kytky. Moje děti zůstali na vrátnici sedět...s vrátnou a mamka se za 10minut vrátila.....
(a takových prací bude hodně)
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 17:49:37)
Jasně, tohle byl vtip. Jinak je ale důležité umět rozlišit, jestli něco neděláme, protože nemůžeme, nebo protože jenom nechceme. Já už jsem se třeba spoustě svých oblíbených aktivit dlouho nevěnovala - ne proto, že bych nemohla, ale protože se mi prostě zatím nechtělo. :-)
 Veveruše 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 23:59:07)
Hlavně když si s tou sekretářkou hraje dítě a ne manžel~;). Ale to už utíkám někam jinam, sorry~f~.
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 16:31:53)
~t~~t~~t~
 helena + veverčátka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 18:43:50)
Bobule, psala jsem svůj pohled na ten tvůj, já netvrdila, že nedělám nic, ale bohužel na některé zájmy prostě teď nemám chuť~d~ jsem prostě nějaká utahaná. Teď přes zimu víc. Ale u nás by to manžel chodící ve 4 (případně ta sekretářka~t~) vyřešil, protože to se mi ještě chce něco dělat, ale večer už ne. Já jsem spáč, takže mám problém ráno vstávat, když v noci mám 2x koukat na dítě, ale počítám, že časem zase začnu běhat i saunit (možná i s dětmi), teď holt zas víc čtu a sedím u kompu, to také není zas tak špatné - nezapomenu kultivovaně mluvit a když nemám problémy s váhou, tak ani zdravotně mi to nijak neubírá.
Jinak je manža zlatej a stará se o malou od mimi, už spolu byli i sami pár dní/nocí a vedli si skvěle a o víkendu jak to jde, tak jsou/jsme spolu, což je fajn. Nechtěla bych chlapa, co nepomáhá a k dítěti se nehlásí jenom proto, že je to mimi, ale s těmi aktivními koníčky je to halt zatím bída, proč to jsem psala, i objektivně musíš uznat, že někdy to prostě nejde i kdybychom chtěli (třeba ty výlety, to je vzhledem k věku a povaze dítěte prostě nemožné).
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 19:53:24)
Helčo, naprosto to respektuji. Z tvého příspěvku mi přišlo, že máš pocit, že na sebe leju litry voňavky, mám nohy na stole a dítěte si nevšimnu. Snažím se udržovat ve formě, a to jak duševně, tak fyzicky. Každá k tomu máme jiné podmínky a je jasné, že něco se hold musí oželet. U mě je to spánek, u tebe sauna, prostě každá to máme jinak. Důležité je být v pohodě. My teda dáváme spoustu výletů a Lucka (dcera) se může pochlubit, že v létě zdolala svou první dvoutisícovku. Samozřejmě že na zádech tatínka. Kolegyně z práce mi tvrdila, že až se dítě narodí, bude se vším konec a já měla deprese jak blázen, že budu jen s dítkem, mozek mi zakrní a budu tlustá sedřená matka. Ale ukázalo se, že když se zapojí manžel, babičky a dědové (oni jsou nadšení, že malou mohou pohlídat)a občas nějaká ta teta nebo strejda, tak si mohu dobřát své koníčky a Lucinka netrpí.Maminka totiž není frustrovaná a má energii s ní blbnout:-). Hold pak to prádlo žehlím,když už skoro pro únavu nevidím a manžel si občas k večeři dá instantní polívku. Přeji, ať si brzy najdeš víc času sama pro sebe, je to fajn.
 helena + veverčátka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 20:10:31)
bobule, nenajdu, v létě zase rodím~t~~n~
ale pak už to bude hotovo a jen samá pozitiva a sociální jistoty~j~
Nicméně, v létě jsme také chodívali trošku s manducou, ale stěhovali jsme se a doděláváme domek, tak to bylo fakt sváteční, ale až se oteplí, tak zase začneme, dokud mi břicho dovolí a po porodu se "děj vůle boží"~t~ to si nebudu ani žádné koníčky pamatovat, ale zas to po pár měsících přejde a pak už to bude pohůdka.
 bobule 
  • 

Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 22:11:49)
No, joo, jenže budete mít baráček, rodinku pohromadě a pak budete mít spoustu času na výlety:-). Jak jsem psala už dřív, vždycky je to něco za něco. Kámoška mi vždycky říká, že jedno dítě = žádné dítě, ale na to se příjde až budou dvě a více. Takže se máš na co těšit. Ale úsměvy těch našich dětiček, stojí za tu dřinu, a když se k tomu stihne nějaká ta mimodětská aktivita, tak je to super. Držím pěsti, ať vše probýhá jak má a nový člen rodinky je hlavně zdravý.
 helena + veverčátka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 9:39:35)
dík, snad jo, na mimíse se těšíme, budou to naše zlatíčka, ale víc štěstí bychom asi nezvládli~t~ i když.. člověk míní, život mění
taky se mějte a hlavně ať jsme zdraví a v poho!
 severanka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:45:32)
tak to asi těch maminek moc neznáš, nebo je vidíš jen venku zababušené v bundě :-)
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 9:49:56)
Nebo se převlečou pokaždé, než k nim přijdu na návštěvu. ~t~
Ne, mně šlo čistě o to říct, že kdo chce chodit upravený, ten to dokáže.
 albert1 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:27:47)
Normalne chodim po byte v Nike, kdyz krmim, dam si na nohy starej rucnik, dite mi nikdy prilis neublinkavalo:-), kdyz cekam navstevu, prevlecu se do rifli, co se tyce kojicich podprsenek, povedlo se mi pres net sehnat krasne vystuzene modely. Vahu mam jak pred tehotenstvim, takze s oblecenim no problem. Mam ted na sebe prekvapive vice casu(20min), pred MD jsem byla porad v praci, vzhled jsem neresila vubec, kdyz potrebuju jit do koupelny, tak si tam dceru dovezu v kocarku, mam v byte starej lehounkej golfac, je nadsena, pozoruje a hraje si. Problem mam jedine s vlasama, mam je pod zadek, myti a suseni mi trva 40min, to hlida manzel.

... no na druhou stranu, autorka clanku pise, ze ma tri ratolesti, ja zatim jen 1, to je "asi" dost podstatnej rozdil~;).
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:54:47)
Když se můj starší syn začal stavět, nosila jsem si do předsíně před koupelnu ohrádku (schválně jsem si pořídila malou) a zatímco jsem se myla, tak jsme si spolu povídali a zpívali.

Mám kamarádku, která kdysi měla vlasy až po pás, bylo to v době, kdy ještě nebyly kondicionéry. Měla takový ten silný typ vlasů, které se málo mastí, a říkala, že si myla hlavu jednou za 2 týdny a byla to vždy velká akce. Já jsem si celé dětství vlasy až do pasu přála, ale nikdy z toho nic nebylo, protože jakmile dosáhnu délky do půlky zad, tak mi začínají slábnout. A taky údržba je náročná, a tak jsem si je nechala na ramena.
 albert1 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:29:48)
Kdyz si je zvladnu umyt 1x v tydnu, jsem naprosto spokojena:-) Mam je nastesti silny, malo mastici, 5. den stale vypadaji, jako cerstve umyte, nosim cop, bez nej to nejsem ja~:-D
 Horama 


Re: Malá ohrádka 

(1.2.2010 11:32:07)
Ty jsi měla malou ohrádku? Jak malou? Kde se dala sehnat?

Máme mini-byt a občas bych potřebovala dceru na pár minut "uvěznit", aby se mi např. nespálila o troubu nebo abych se mohla jít právě vykoupat. Jenže standardní ohrádky by zabraly moc placu. Buď by se musela dát složit nebo být jen malá.

(Zkoušela jsem ji na tu chvíli strčit do postýlky, ale z toho chytá amok. ~;((
 Ecim 


Re: Malá ohrádka 

(1.2.2010 11:40:34)
Hujko,
koupila jsem ji na Černém Mostě v Babyparku nebo Babystaru. Je to taková malá se síťkou, aby se děťátko neuhodilo. Nechtěla jsem větší, aby nám nezabírala místo a hlavně proto, že jsem ji chtěla používat jen na nezbytně nutnou dobu v těch nejnutnějších případech.
Teď jdeme ven, ale kdyžtak se Ti odpoledne zkusím mrknout na víc informací.
A taky jsem vymyslela super hry, aby se děťátku v ohrádce líbilo. (Ve stylu - jak Ty říkáš - volejte Bohnice. Budeš-li mít zájem, mohu Ti je popsat.~t~)
 Horama 


Re: Malá ohrádka 

(1.2.2010 12:17:39)
Já mám zájem, mám zájem, mám zájem. ~t~
 Ecim 


Re: Malá ohrádka 

(1.2.2010 17:03:17)
Hujko, zrovna dnes mají v Babystaru akci na podobnou ohrádku, jakou máme my.

http://www.babystar.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&manufacturer_id=6&Itemid=54&vmcchk=1&Itemid=54

www.babypark.cz
www.babystar.cz
 Ecim 


Re: Malá ohrádka 

(1.2.2010 17:13:17)
A teď ty hry: ~t~
Účelem je děťátko přesvědčit o tom, že ohrádka je BEZVA věc a že se s ní a v ní dá užít spousta zábavy. Účinek sice není stoprocentní, dítě časem nejspíš začne ohrádku tak jako tak nesnášet, ale aspoň budeš mít čisté svědomí, že ses o něco snažila. ~t~ A hlavně si všichni pěkně pohrajete. ~t~

1.Bouchání a dupání do podložky - ohrádka krásně duní.~t~
2.Nashromáždíš nejoblíbenější hračky děťátka a předstíráš, že velmi touží po tom se dostat do ohrádky (je přeci skvělá ~t~), a tak skáčí do ohrádky i ven. Děťátko při tom může nebo nemusí být v ohrádce. (A hned jsou z toho dvě hry.) ~t~
3.Děťátko se umístí do ohrádky a maminka (jakákoli jiná osoba) na něj chodí přes okraj ohrádky jukat ze všech možných míst. ~t~
4.Maminka (jakákoli jiná osoba) nebo oblíbené hračky chodí miminko v ohrádce zvenku hladit přes síťku ohrádky. ~t~
 Ecim 


Re: Malá ohrádka 

(1.2.2010 17:16:07)
A důležitá rada na závěr: Ohrádku doporučuji koupit v kamenném obchodě a ne přes internet. Kdysi jsme si jednu ohrádku objednali přes internet (u úplně jiné firmy, jméno si nepamatuji) a dodnes nedorazila. ~t~
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 10:59:29)
Ad 3 ratolesti - Ono taky hodně záleží na věku a temperamentu ratolestí. :-)

Když jsem se před pár dny ráno myla, tak moje starší temperamentní ratolest otevřela dveře na chodbu (bydlíme v paneláku), asi aby měli procházející sousedi na co koukat (naštěstí zrovna nikdo nešel), vesele tam vyvolávala a pak ještě vyrvala ze zdi domácí telefon. ~t~ Stačila mu na to chvilka, je to enormně schopný chlapeček. ~t~~t~
 severanka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 16:18:35)
to je fakt, ale i záleží jak je mimčo staré. ze začátku když mimi jen kadí blinká, hází okolo sebe mrkvové kaše atd. tak si na sebe mamina neveme triko za 500kč ale bavlněné triko za 50,- za to když už mimi chodí samo na wc a samo se nají tak maminy už mají důvod na sebe dbát. Nevím jeslti je to přímo pravidlo, ale v mém okolí jsou venku dobře upravené rusky, možná doma taky chodí ve vytahaných teplákách, ale venku jsou kočky.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 16:29:38)
Trika za 50 nosím občas taky. :-)
 severanka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 18:48:52)
jsou nejlepší bo z nich jde vše nejlépe vyprat. a když nejde, tak to není taková škoda -kdo je trochu zručný a umí barvit, banánový flek a mrkvový flek se mezi batikou ztratí lehnce. a banán ve vlasech může působit jako melír.jen tam nesmí být moc dlouho.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 19:21:14)
Skvělý je také melír z rýžové kašičky. Ten mají moje děti nejraději. ~t~
 severanka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 22:20:32)
a je to rychlá úprava a zadarmo:-)
 Pavlacmenka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(4.2.2010 0:10:42)
Seveřanko,nevím jak Rusky,ale bydlím s Ukrajinkou a ta i když jde z koupelny tak vypadá v perfektním županu suprově.Vytahané tepláky určitě nemá a nenosí ani doma.Nedávno vyhazovala tašky PRY UŽ 2!!!roky starého oblečení s tím,že už je to všecko staré, obnošené a byla by v tom nemožná!
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:13:58)
neříkej mi, že jsi nikdy neměla mastné vlasy a zároveň jsi neměla chuť/sílu/náladu si je jít umýt a vyfénovat?????????

Nevěřím.

S mastnými vlasy ven nechodím, doma se mi ale párkrát povedlo.... Snažím se před manželem nevypadat jako strašidlo, ale někdy se tomu prostě nevyhnu, peru takřka nonstop, ale stejně tak jsem nonstop ucintaná od dětí.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:26:46)
Mastné vlasy mám pravidelně před každým mytím. Nefénuji se, považuji to za ztrátu času (pro mě, druhým to samozřejmě neberu). ~t~ Jednou jsem se zachovala jako pravá krkavčí matka. Synovi bylo asi 10 měsíců a já jsem ho večer uspávala. Když se to 2 hodiny nevedlo, tak mi bouchly saze, nechala jsem ho řvát v postýlce a šla jsem se do koupelny umýt s tím, že už toho mám dost, že jsem v tu chvíli udělala víc, než by udělalo 99% matek na mém místě, a že hygiena je jedna z mála věcí, na které si nenechám sáhnout. ~:-D

Ucintaná pochopitelně také bývám, ale snažím se převléci co nejdříve, někdy to vyjde hned, jindy až za chvilku. ~t~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 12:20:04)
no a o tom to je, někdo má to "hned" až za dlouho....

Já považuji za prioritu č. 1 spánek. Když jsem nevyspalá, jsem protivná.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 13:54:25)
Já taky. Ale s neumytou hlavou se mi blbě spí. ~t~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 8:33:51)
taky bych nešla neokoupaná spát, ten pocit olepenosti... kdybych byla sebevíc unavená, na tohle sílu mám. Nechápu, jak se někdo může sprchovat až ráno a de facto si leze do postele špinavý..
S těmi vlasy to ale není na dvě minutky, navíc, chodím s dětmi dvakrát týdně plavat, tak si mytí vlasů plánuji i podle toho, nemá smysl mýt si vlasy, když jdu na bazén...

~:-D
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 16:34:41)
Marti, když jsem byla v Londýně jako au-pair v indické rodině, tak paní i pán se sprchovali zásadně až ráno, než šli do práce... ~a~ Taky si neumím představit, že po celodenní honičce jdu spát neumytá. Vynechávám jen výjimečně, když jsem nemocná.
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 17:48:34)
Já si zase nedovedu představit jít do práce ráno zpocená a neumytá. Mrkni někdy kolik za noc vyloučíš z těla vody a močoviny(potu).
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 17:49:46)
Tak já se v noci fakt nepotím. V létě jo, ale to se sprchuju (i několikrát denně). Jinak ne.
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 17:52:48)
Ale potíš, je to zhruba stejně, kolik toho vypotíš za den. Jít do práce neumytá mi přijde podobné, jako si nevyčistit zuby.
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 17:53:18)
(Potí se každý)
 Zuuuza 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 17:56:53)
Tak asi jo. Ale ráno si zpocená nepřipadám. Takže se cítím dobře ~;) A používám antiperspirant a parfém.
 Hilly. 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 18:12:00)
Tak vidiš~j~
 Horama 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:23:53)
Ne, vytahané tepláky nemám, ale v teplákách od Litexu teď chodím většinu času. Naven mám jedny slušné manžestráky - těhotenské!!! Ano, devět měsíců po porodu mám stále 8 kilo navíc, ze kterých kojením neubyl ani gram (naštěstí ani nepřibyl). Cílený útok na fitcentrum připadá v úvahu po ukončení kojení a hlavně vydobytí alespoň dvou volných večerů (resp. jejich částí) týdně, abych vůbec byla schopna někam v určitém čase dojít. (Bez dcery.)
Můj celý šatník sestává z trojích kalhot a šestera triček - protože jinak bych všechno musela najít a nakoupit ve velikosti, kterou jsem nikdy předtím neměla. A nějak mi to přijde jako přiznání, že ten tvar hrošice už mi zůstane, tak přežívám v tom, co mám, a těším se, až ty kila shodím. (Jednou.)
Vlasy mívám sice umyté, ale vyjednávání o termínu návštěvy kadeřníka (neb manžel musí být doma a hlídat) způsobuje, že se dávám stříhat tak 3 týdny poté, co jsem to nutně potřebovala.

Tak úplně klišé to zase není.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 11:36:36)
Hujko,
Ad kadeřník - jednou jsem měla před návštěvou kadeřníka (nosím melír) sedmicentimetrové odrosty místo třícentimetrových.

Ad šatstvo - také se mi nechtělo kupovat si moc větších věcí, měla jsem snad jen jedny letní kalhoty větší velikosti, abych měla co nejvíc motivace navrátit se do původní podoby. (Hubla jsem snadno, ale kdyby mi to nešlo, tak bych z toho taky nedělala vědu, protože diety v době kojení jsou nezdravé pro miminko i maminku.) Co se oblečení týče, tak mi vyhovuje styl MÍT MÁLO OBLEČENÍ, UNOSIT HO A KOUPIT NOVÉ. Nechci mít šatník narvaný zbytečnostmi. I když jsem velká parádnice, tak jsem atypická žena v tom ohledu, že mám skoro pořád pocit, že MÁM CO NA SEBE. ~t~
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 12:58:19)
Hujko, neboj se, ty kilča půjdou dolů později, taky jsem takový typ, když měla první dcera 9 měsíců, vážila jsem tolik, co těsně před porodem tzn. minimálně takových 15 kg navíc ... do té doby mě to nějak nezajímalo, byla jsem prostě mamina zamilovaná do svého mrněte, pak jsem náhodou stoupla na váhu, málem omdlela a za ty kila měla dole za půl roku. A to jsem nedržela žádnou dietu, jen jsem hodně přidala do jídelníčku zeleninu, cereální pečivo a ubrala přílohy ... tak si říkám, že to tak prostě bylo načasováno ... tělo po porodu prý se dává do kupy rok, já tomu věřím, takže nevěš hlavu a oblečení ve větší velikosti si rozhodně nekupuj ~;)
 SnowWhite 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(1.2.2010 16:15:41)
Tak já s nimi tedy souhlasím. Máš pravdu v tom, že upravit se trvá pár minut, ale už nikoliv v tom, že si je může najít každá. Mastné vlasy v culíku, týden nemytá hlava a každodenní upadání do komatu, kdy si ještě v polovědomí slibuji, že zítra si hlavu opravdu už stihnu umýt, si pamatuju moc dobře. Prostě je to tak, že když jdeš ráno do práce, víš, že se upravit musíš, protože by se ostatní při pohledu na tebe po..... Ovšem ráno, když se snažím vypravit všechny děti do ústavů a navíc vyrvat mladou z postele tak aby nevzbudila manžela, který chodí spát nad ránem a zároveň ji tam udržet co nejdéle, většinou si nestíhám ani vyčistit zuby :-). No a pak je najednou devět a já mám odsvištět plnit své naplánované úkoly, dítě předané, ostatní ve školách...no po pravdě na vyčištění chrupu dojde, ale culík je nejrychlejší a malovat se???? To prostě nestíhám, protože urvat pár minut na cestu navíc a stihnout vše, je mi milejší. Takže ač nerada, ale vychází mi z toho culík, mastný vlas a tepláky. Kojících podprsenek jsem se naštěstí zbavila :-)
 Astrit 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(2.2.2010 22:01:54)
Ecim, máš naprostou pravdu co se týká péče o vzhled, běžná úprava fakt zabere jen pár minut.
Ale autorka má pravdu s tím oblečením. Ne že bych preferovala vytahané tepláčiska, ale....ale pravda je, že si vybírám módu ke kočáru, boty ke kočáru, zkrátka šatník ke kočáru:-)) V obuvi chodím mlsně kolem lodiček na podpatcích, v obchodem slintám nad kostýmky a to se už vždycky začínám těšit do práce.....ale nechávám si ty kousky zatím jen jako pastvu pro oči. Teď prostě upřednostňuju pohodlnost před elegancí, ale i pohodlné hadříky mohou být svěží a velmi ženské.
Souhlasím s názorem, že ženská má o sebe dbát, konkurence číhá na každém rohu a hlavně kdo chce jak vypadat, tak taky vypadá a působí.
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(3.2.2010 8:27:44)
"Teď prostě upřednostňuju pohodlnost před elegancí, ale i pohodlné hadříky mohou být svěží a velmi ženské."

Astrit, tak to mám naprosto stejně. :-) A měla jsem to tak i před mateřskou. :-)

Na lodičky a kostýmky se v obchodě také ráda mrknu, ale bohatě mi to stačí. ~:-D
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(3.2.2010 9:13:15)
No a já jsem strašně ráda, že mám zaměstnání, kde takové nesmysly jako lodičky a kostýmky nemusím nosit. Navíc se nepotřebuju oblíkat nějak zvlášť žensky, nevím, co bych z toho měla - většinou to znamená něco nepohodlného, případně blbé serepetičky okolo (mašličky, kraječky, blejskátka, kytičky).
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(3.2.2010 9:55:33)
U nás v práci si naštěstí také můžeme nosit, co chceme. ~x~ A chápu, že ne každého baví se oblékat zvlášť žensky. ~z~
 Ecim 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(3.2.2010 10:14:39)
Jo jo, všechno je v pořádku v případě, když se každý obléká tak, jak je mu příjemné. Na druhou stranu jsem rostla z toho, když mě nějaká sportovně založená žena přesvědčovala o tom, že ona se obléká "správně" a že se mám oblékat stejně jako ona. (To není útok na Tebe, jen postřeh k tématu.) :-)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Hloupá klišé o vzhledu žen na MD 

(3.2.2010 10:20:12)
Přesně tak, tohle jsem vždycky nesnášela, když mi někdo cpal svůj názor a styl jako TO jedině správný. ~;)
 Tazi28 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 9:25:57)
No já vážím ještě míň než před dětma, ale s těma prsama je to horší~t~~t~. Asi už to nikdy nebude, co to bývalo. Jinak s autorkou souhlasím. Hlavně ten culík a tepláky( věčně upatlané, tak co bych nakupovala v butiku, že??) Modní oblečení u mě vystřídalo oblečení praktické( tmavé) a hlavně pohodlné ( už nenosím podpatky). Někdy už se opravdu těším do práce, to si konečně odpočinu~y~~y~
 Ecim 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 9:40:33)
Vážím zhruba stejně (ať žije lítání kolem dětí a dlouhé procházky), naštěstí jsem hodně nevyvinutá, ale když důsledně nosím podprsenku, tak katastrofální změny snad nehrozí, každé prso mám teď jinak velké, ale je mi to jedno, jsem ráda, že můžu kojit, z křečových žil se nevěším. Také nosím praktické oblečení, ale i to může být vkusné. :-) Do práce se zatím netěším, ale vím, že časem se těšit začnu. :-)
 Ecim 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 9:43:19)
Snažím se pravidelně cvičit, buď kdy děti spí nebo nic nepotřebují, některé cviky jdou provozovat i tak, aby mi přitom děti neskákaly po hlavě, protože mám problémy se zádama, a tak je lepší nechat na chvilku domácnost domácností (ta na rozdíl od dětí počká), než abych měla housera a byla vyřazena z provozu. Na domácnost jsem hodně pečlivá, ale nijak fanaticky to nepřeháním. :-)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 13:21:51)
Hilli,
znam.
Sebe pred sedmi lety, vlastne ani druhe ditko to moc nezmenilo, akorat spanku jsem mela min :-)

diky za hezky clanek
ale opravdu neni to tak vzdy
melo by byt hned pod nadpisem: Jaky si to udelas....
 Zuuuza 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 13:27:03)
Tak, Hilly, co se týče váhy, tak to jsem měla velké štěstí. V 1. těhotenství jsem přibrala jen 7 kg. Po porodu už jsem měla o 10 kg míň. A pak jsem ještě kojením zhubla tak, že jsem si musela koupit o číslo menší kalhoty (po konci kojení už jsem se do nich zas nevešla). Teď jsem těhotná podruhé a vypadá to, že naberu taky tak do 10 kg max. Tak třeba znovu obleču ty menší kalhoty ~t~
 Hilly. 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 14:08:31)
Zuuzo, Cairo, vy sem vůbec nechoďte, jenom nás, nedokonalé, tu zbytečně rozrušíte ~;)
 Zuuuza 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 14:10:41)
Hilly, klííííd, já vůbec nejsem dokonalá :-) Ani nechci být. Jen píšu svou zkušenost. Ani jsem nečekala, že po porodu budu shánět kalhoty o číslo menší ~t~
 Zuuuza 


Re: Není to tak vždy :-) 

(1.2.2010 14:10:49)
Hilly, klííííd, já vůbec nejsem dokonalá :-) Ani nechci být. Jen píšu svou zkušenost. Ani jsem nečekala, že po porodu budu shánět kalhoty o číslo menší ~t~
 DENISA 


Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 9:55:19)
... ktery chtel asi jen pobavit po ranu tu opet rozpoutal vasnivou diskusi o upravenosti ci neupravenosti matek na MD. Proc to resit? At si kazda chodi jak chce, v teplakach ci na podpadkach. Znam zeny co na MD pribraly 50 kg a nic jineho uz nez teplaky na sebe uz nenavlecou, znam takove, ktere vyrazi na celodenni nakupy hadriku aby zustaly in a vubec jim nevadi, ze nebozatko tam cely den rve v kocarku. Jak tu nekdo vyse psal, upravena zena je otazka par minut - to taky neni pravda, matka s urvanym deckem nema ani tech par minut. Ja osobne za par minut nic nevykouzlim, moje extra jemne vlasy musim rano umyt a pak slozite vyfoukat, aby vubec trochu drzely, coz mi zabere min. 45 min, namalovat se a nanest makeup na moje akne dalsi min. 30 min + bezna hygiena a oblekani celkem 2 hod. Ktera matka s miminem ma po ranu 2 hod? Do prace jsem si privstala, ale po probdele noci se mi jaksi nechtelo, ano sesla jsem na MD, ale nehroutim se z toho, je to preci o necem jinem.
 Ecim 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 9:59:50)
Chce "efektivní úpravu zevnějšku", pak se to zvládnout dá - mám vlasy na ramena a ty jsou v culíku cobydup. Pudr je mi nepříjemný, a tak ho nepoužívám. Nelíčím se buď vůbec nebo symbolicky, což trvá 1-2 min. Zde je otázka, co je znamená "být upravená". Do práce jsem také chodila upravenější než teď, ale neupravená fakt nejsem.
 Ecim 


MD 

(1.2.2010 10:01:39)
A ještě k MD jako takové - má to svá pro i proti, jako úplně všechno v životě. :-)
 DENISA 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 10:30:35)
No to je presne o tom, takto bychom se tu mohly hadat do zitra. Ja mam take vlasy na ramena a do culiku si je dat nemuzu, protoze mam velke a odstate usi. Pudr je mi take neprijemny, ale protoze mam plet same akne, tak musim nanest makeupu a pak pudr, abych spatnou plet zakryla. Symbolicke liceni nepestuji, protoze jsem velice svetly typ, tak se bud nenamaluju a vypadam jak vyblite zeli, nebo se musim namalovat vyrazne, abych k necemu vypadala, tzn. stiny, linky, rasenka a to trva. Takze upravena pro nekoho znamena umyte vlasy a vycistene zuby. U mne je to i uces a naliceni a na MD to proste nestiham, tak si pripadam casto bidne. Drive bych takto nesla ani s kosem, dnes takto chodim cely den. Ale pokud nepotkam svoji uhlavni nepritelkyni ci sveho byvaleho, co me opustil, tak mi to nevadi ~t~~t~~t~~2~
 fisperanda 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 11:02:06)
Dvě hodiny? Panebože co se sebou děláš...
Ráno stíhám za deset minut: nanesení makeupu, namalování očních linek, řasenku, tvářenku, lesk na rty. Nasadit naušnice.
Pět minut předtím mi trvá vyčištění zubů a opláchnutí xichtu. Další minutu deodorant a parfém. Učesání.
To má ke dvou hodinám hodně daleko. Že na sebe ženská nemá na mateřské čas, to sou kecy a alibismus. Vlasy si můžeš umýt když usne děcko, umytí vlasů trvá tak pět minut. A že se nedostane nikdo na nákupy... nechápu pak na co sou ti otcové, když se ženská nemůže trhnout ani na hloupej nákup oblečení.
 Ecim 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 11:04:36)
Bez hlídání (hlavně tatínka) by to fakt nešlo. Kdybych si měla děti brát s sebou na nákup oblečení, tak to bude krajně nepříjemná záležitost pro mě i pro ně. Skončilo by to tak, že já bych si nic pořádného nevybrala a děti by byly vytočené. ~t~
 susu 
  • 

Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 11:13:50)
Umytí vlasů 5 minut:-), Fisperando, záleží na vlasech. Já mám dlouhé, samotné umytí asi 5 min, ale kondicionér dalších deset, pořádně opláchnot dalších pár a pak hodinu fénovat nebo 2hodiny sušit bez fénování. Navíc se to blbě dělá jen tak v předklonu do vany, aspoň mě z toho rozbolí krk, záda a hlava, takže kompletní sprcha.

:-) 5minut, no někomu asi jo:-)
 Ecim 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 11:20:41)
Já v předklonu u vany šampónem s kondicionérem v jednom bez fénování cca do 10 minut. ~:-D
 susu 
  • 

Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 11:27:49)
No jo, to jsou ty rozdílné podmínky a technologie.:-)
 Petra a dvě holky 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 13:06:32)
Sahám si do svědomí a honem si jdu umýt hlavu (dokud malá spí) ~b~~b~
 Hilly. 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 12:00:53)
Souhlasím s tím, že péče o účes může být u někoho opruz. Já mám vlnité silné vlasy, které mi navíc už od dvaceti šediví.
Aby můj účes k něčemu vypadal, tak si je musím alespoň 2x za sebou umýt, nechám působit kondicionér na vlasy, opláchnu...zabalím vlasy do ručníku a čekám, kdy mi doschnou do takové té fáze, kdy je budu moci bez námahy a za co nejkratší dobu vyfénovat kulmofénem.Tahle fáze se ale nesmí propásnout, jinak mám vlasy do dalšího mytí krepaté a nevzhledné jak beran.(Tudíž je vyloučeno, aby se zrovna v tuto chvíli dítě pokakalo, mělo hlad, prdíky, nebo plakalo) Fénování kulmofénem za ideálních podmínek zabere tak 15 minut.Pokud jdu někam do společnosti, musím si je ještě přežehlit žehličkou na vlasy. Ke kadeřníkovi je pro mě nejlepší chodit tak jednou za měsíc, ale už i v této době mi u kořínků prosvítají šediny.Teď když jsem těhotná, chodím 1x za dva až tři měsíce,odrosty maskuji čepicí, nebo culíkama. Barvení je přeci jenom dost toxické, tak ho teď v těhotenství dost omezuji.
myju je tajk jednou za týden, i když už je mám ke konci dost mastné, když meju častěji, mastí se víc a je s nima hrozně moc práce.
 susu 
  • 

Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 12:46:43)
Jen se jdu přidat do klubu těch, co myjí vlasy jednou týdně. Jsem ráda, že nejsem sama. Po reklamní masáži stran každodenního mytí jsem měla obavy, že začínám být málo hygienická.

Jen na okraj, když jsem je zkoušela mýt častěji, opravdu se mastily rychleji, takže to vlastně bylo na nic.
 fisperanda 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 13:41:06)
Co to tady čtu, tak asi mám štěstí na vlasy, i když kadeřnice dycky lámou rukama. Umývám je kopřivovým šamponem jednou týdně a stačí to. Nefénuju, nechávám uschnout. Kamarádka jednou měla pocit, že bez kondicionéru nemůžu žít, tak mi dala k narozkám dost drahej, spešl super mega profesijonál. Výsledek byl, že po použití kondicionéru jsem si skutečně musela umývat vlasy každý dva dny. Hrůza. Takže návrat k rodinnému balení kopřivovýho šampónu, a stačí ~R^
Reklamy mi můžou... Bez kondicionéru mám taky vlasy, bez aviváže mám taky vypraný prádlo, nejím Activii a přesto je mi fajn a nepiju dva litry tekutin denně a je mi fakt dobře. Moje dítě bude stejně tak nemocný s Actimelem nebo bez něj a BIO rajčata mají u nás stejně hnusný jako ty obyčejný. ~l~
 DENISA 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 13:59:52)
No a to je presne ono o cem jsem psala. Obyc clanek a rozpouta diskusi na kilometry o tom, kdo a jak casto si myje sisku, jak dlouho si nanasi novy oblicej na ksicht atd. Takze kdo je tu krasnejsi, tak to ma kratsi, kdyz je nekdo hnusnej jako ja, tak mu to trva dyl, ale to tezko vysvetlovat Fisperando. ~v~
 helena + veverčátka 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 14:10:49)
Deniso, tak tak, moje vlasy je kapitola sama pro sebe. Mám tedy jemné a husté vlasy (podotýkám, že ani kadernice z nich není nijak nadšená), dlouho schnou a málo drží tvar. Takže postup pro účes, který vydrží MAXIMÁLNĚ TŘI DNY je následující: umýt ráno a nejdéle do půl hodiny DŮSLEDNĚ vyfoukat do naprostého sucha. Pak se alespoň půl dne starat o účes, aby nebyl příliš rozcuchán - především tedy ofina a pěšinka.
Fajn je, že pokud se toto udělá, mám následující dva dny téměř bez česání. Pak už musím upravovat, ale ne kulmou, ale fénem s napůl namočenou hlavou, ale vlasy si mýt nemusím třeba týden, nemastí se, jen už to prostě nevypadá..~d~
Podotýkám, že mám vlasy celkem krátké, ne na boba, ale takové ty střapečky okolo krku a kratší, ale stejně to třeba foukám hodinu. V době půl roku po porodu jsem tedy téměř na úpravu rezignovala a nechala to dlouhé - do culíku nebo šátek/čelenku do vlasů, aby to tedy nějak vypadalo, ale ideál tedy ne, tomu se blížím teď.
 DENISA 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 15:24:50)
No tak to ti docela zavidim. Ja si musim myt vlasy kazde rano, kdyz umyju vecer predtim, tak cely den nevydrzi nemastne. Jak tu nekdo psal, s frekvenci myti se zvysuje mastivost, to potvrzuji odbornici, ze to je blbost. A ja to mam vyzkousene, nezalezi na frekvenci, ale na kvalite a hormonalni cinnosti. Ja se kvuli mastnym vlasum a akne dala i vysetrit na endokrynologii a nic, proste jemne, ridke vlasy naprd. A uces vydrzi tak pul dne, vic ne. Uz jsem tak nejak rezignovala, dala se osmikat a chodim vetsinou jako rousnik, protoze at se to tu supermatkam zda prapodivne, fakt hlavne po ranu cas na upravu vlasu nemam.
 Ecim 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 15:41:36)
Deniso, protože nejsem supermatka, tak tohle chápu moc dobře. Přiznám se, že do takovéto úpravy by se mi denně nechtělo ani "za bezdětna". Kdysi se mi hrozně líbily lokny, ale pak jsem zvolila jiný typ účesu, a to přesně z důvodů, které popisuješ. :-) Pěkný účes je sice fajn, ale ne za cenu, že spolkne zbytečně moc času.
Manžel mi občas říká, že bych měla nosit rozpuštěné vlasy, že se mu to líbí, ale já mu odpovídám, že na MD je to hrozně nepohodlné. Do práce se to vydržet dalo, ale doma s dětmi fakt ne.
 helena + veverčátka 


Re: Obycejny clanek.... 

(1.2.2010 18:52:15)
No vidíš, a já i tak toho mám plné kecky, musím obětovat nejméně! hodinu a půl hned ráno ob dva dny (tvé vlasy opravdu nezávidím), což jsou celkem ucelené aktivity jako kakání, papání, oblíkání.. ale dnes mi manža řekl, že mi to sluší (mám novou teplákovku~t~~t~~t~), tak buď je tak nenáročný nebo jsem fakt vypadala v posledním čase hrozně! Ale hlavně si myslím, že mě má rád i v teplákách a v sedm večer je mu asi i trošku jedno, co mám na sobě, je rád, že se nají a pohraje s malou a pak už jdeme stejně do pyžámek~;)
 bravad 


trefné 

(1.2.2010 9:59:32)
Skvěle jsem se po ránu pobavila. Díky, díky, díky.
 Katka, 3 žížaly 
  • 

To jsem se zase pobavila 

(1.2.2010 10:11:43)
Děkuji za velmi vtipné shrnutí akcičky s názvem mateřská dovolená. Moc jsem se pobavila, zvlášť proto, že mám svoje mastné vlasy stažené do culíku. Už jsem si tento prožitkovo-poznávací zájezd koupila už potřetí. :-D
 Ecim 


Re: To jsem se zase pobavila 

(1.2.2010 11:08:34)
Mám svoje nemastné vlasy taky stažené do culíku a pro velký úspěch se také časem chystám na třetí koupi tohoto prožitkovo-poznávacího zájezdu. ~t~ Jestlipak cestovní kancelář poskytující tyto prožitkovo-poznávací zájezdy také poskytuje množstevní slevy pro stálou klientelu? ~t~
 Katka, 3 žížaly 
  • 

Re: To jsem se zase pobavila 

(1.2.2010 20:20:28)
o o množstevních slevách nic nevím, ale já si to z radosti vždycky prodloužím na 4 roky. :-D
 Katka, 3 žížaly 
  • 

Re: To jsem se zase pobavila 

(1.2.2010 20:20:32)
o o množstevních slevách nic nevím, ale já si to z radosti vždycky prodloužím na 4 roky. :-D
 Winky 
  • 

Další  

(1.2.2010 11:32:25)
jj, hezké, ale k marketingové dokonalosti tomuto propagačnímu letáku je třeba přihodit ještě pár detailů - všelijaká NEJ které během dovolené zažijeme (již několikaměsíční příprava na tuto akci, kdy si připadáte NEJTĚHOTNĚJŠÍ na celém světě a po narození potomka zase jako střed vesmíru :-) NIKDO NIKDY ještě tak nádherné miminko neměl...... JEDINEČNOST vaší situace Vám dá patent na udílení rad osobám které neprošly ještě žádnými etapami této dovolené (nebo méně etapami než vy), vynášení soudů nad druhými (ovšem někdy přivolá udílení rad od osob které už podobnou zážitkovou cestu prošly a je to doba zhruba tak dlouhá že odpovídá vašemu vlastnímu věku). Získáte taktéž EXKLUZIVNÍ právo na strach o Vaše děťátko a budete mít často "větší" znalosti než praktický lékař vašeho maličkého. I na spoustu jiných věcí o kterých jste dosud netušila že existují získáte detailní náhled a budete je moci ERUDOVANĚ rozebírat v klubech "dovolenkářek" nebo na diskuzních fórech pro "dovolenkářky", kde budete také kdykoli moci požádat o radu nebo pomoc (zpětná vazba často zahrnuje i překvapivě negativní aspekty ale na to si zvyknete).
Tato dovolená se vyznačuje ještě jedním velmi specifickým jevem - ačkoli se Vám momentálně určitá etapa zdá nepříliš příjemná či zajímavá, zpětně ji vždy budete hodnotit jako milou, hezkou a možná i lepší než etapu kterou procházíte aktuálně.
A proto si Vaši dovolenou nezapomeňte SKVĚLE UŽÍVAT každým dnem, i když si myslíte že to je vtip. Rutina, rutina a rutina přijde AŽ POTOM :-)
 Ecim 


Re: Další  

(1.2.2010 11:44:16)
Winky, dík! Jsi marketingově velmi zdatná, protože Tvojí zásluhou mě chytá chuť na čtvrté dítě. ~t~ Nechám Tvůj příspěvek přečíst manželovi, třeba to na něj bude účinkovat také tak. ~t~
 Katka, 3 žížaly 
  • 

Re: Další  

(1.2.2010 20:24:57)
Jdi do toho! U nás na maloměstě jsou teď 4 děti IN! :-D
 Ecim 


Re: Další  

(1.2.2010 20:34:48)
Super nápad! Zavedu tento trend i do našeho velkoměsta. ~t~ Nepřišla jsem totiž na lepší způsob, jak trávit dovolenou. ~t~ Ještěže jsou lidi jako my, co? ~t~ Jinak by ty cestovky určitě tak neprosperovaly. ~t~
 Magda & 2 
  • 

Re: Další  

(2.2.2010 10:53:26)
Winky, super sepsano - mas nadhled a humor zaroven! Dik! M.
 ellen32 


Re: To jsem se zase pobavila 

(2.2.2010 11:30:07)
mám tenhle zájezd taky potřetí ,sice nemám mastné vlasy a po ránu se líčím každý den max. /10 min/ale taky jsem se moc pobavila a myslím že o tom tenhle článek byl.
 Teta+3 
  • 

A kolik máš dětí? 

(8.2.2010 21:08:01)
Předpokládám, že nejméně čtyřčata. Takhle vytížena není přece ani matka s dvojčaty /že si ani nestihne umýt a učesat vlasy/. Leda že by byla vyloženě organizační antitalent. Nestrašte přece ženy co ještě nemají děti, tak "šílené" to přece zdaleka není. Naopak 1 dítě na 3 roky je přece docela pěkná dovolená. Nebo ne?
 marketa 
  • 

Re: A kolik máš dětí? 

(9.2.2010 10:38:19)
spis jak stare je to dite, predpokladam, ze je jedno.
prvni dva mesice jsem opravdu mela problem si umejt vlasy a ohrat jidlo, o vareni nemohla byt rec. dite pres den spalo, ale jen max 10 minut v kuse, pak otevrelo oci dosiroka a zkontrolovalo, jestli jsem u nej a beda pokud ne!
no a postupne se to zlepsovalo a ted ve 3 letech je tak samostatne, ze je mi to ocas skoro lito ;-)
 amy 
  • 

Docela smutné,  

(1.2.2010 11:35:47)
beru to jako pokus budoucí matky spíš vyděsit.
Moje MD : délka 6 měsíců, jediná památka na těhotenství je jizva po cs, jinak se vše vrátilo do původního stavu, na md jsem odcházela jako blondýna a vracela jsem se do práce jako blond (první šedivý vlas jsem objevila teprve nedávno), počet probdělých nocí bych spočítala na prstech jedné ruky, u dítěte jsme se s manželem střídali, měla jsem 8-hodinový spánek, i přesto, že jsem byla na md, nepřestala jsem o sebe dbát - návštěvy kadeřnice, líčení i pěkné oblečení (tepláky mám jen na úklid), domácnost a péči o ni jsme dělili vždy na půl a ani md na tom nic nezměnila. Já osobně jsem si mluvení svého dítěte vždy užívala, je to nádhera, jakmile začne žvatlat, máme to všechno nahrané a moc rádi si to pouštíme stále dokola.
Přečíst si tohle jako bezdětná, tak se do dítěte nejspíš nehrnu a nabydu dojmu, že s dítětem život končí.
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 11:46:39)
Amy, cítím to velmi podobně, jen s tím rozdílem, že jsem na MD o dost déle než Ty. (Toto není míněno jako kritika, jsme obě v diametrálně odlišné situaci, je mi naprosto jasné, že Ty si na rozdíl ode mě práci domů vzít nemůžeš. ~t~)
 Stáňa a dva kluci 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 12:00:41)
JEžkovy voči, jak odradit~e~? Holky nepřeháníte to trochu? Vždyť ten článek je vtipnej a pro někoho i dost pravdivej, uznávám, že vyjímky jako Ecim či Amy, matky, co zvládnou vše, navíc za pomoci svých dokonalých manželů existujou...

Neříkám, že nejsou ženy, co na sebe začnou úplně kašlat během md, to asi ano. Snažila jsem se nechodit jak čuně, i ke kadeřnici jsem se dostala...Ale obě babičky pracující plus manžel v takové práci, kde se žije ze dne na den, práce i o víkendech a nebyla extra možnost si nějaké návštěvy doktorů či kadeřníků plánovat dopředu. Takže zkuste si občas představit i méně dokonalou realitu než je ta vaše.

Gabčo moc hezký a vtipný~R^.
 Lůca+2 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 12:46:43)
Tak naprostý souhlas s tím co jsi napsala ty i Gábina, navíc si myslím, že je to vtipně napsané...a v mém případě i dost výstižné...hlavně ty vlasy mě pobavily ~R^
Jsem na dvě děti sama, manžel je v práci od rána do noci a víkendy pracuje doma, pomáhá mi hlavně v tom, že sobotu a neděli dospávám, ale jinak je to fakt šrumec....mě se článek líbí....a taky se mi líbí ty supermatky, štíhlé, krásné, upravené, s dokonalou manikůrou, dokonalou postavou a rodinou, co mají stále krásně uklizeno, spokojené muže - sexuálně vybité, jak jinak, neb ony jsou neustále při chuti, doma mají denně navařeno a ještě studují a pracují, třikrát týdně cvičí, chodí se bavit s kamarádkama...a zkrátka jsou nádherné a dokonalé a postava...jak bylo psáno, jako kdyby nikdy nerodily...gratuluji ~t~~y~...vše se stíhá levou zadní, jak by také ne, na dovolené.....~y~
 Lůca+2 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 12:47:21)
Tak naprostý souhlas s tím co jsi napsala ty i Gábina, navíc si myslím, že je to vtipně napsané...a v mém případě i dost výstižné...hlavně ty vlasy mě pobavily ~R^
Jsem na dvě děti sama, manžel je v práci od rána do noci a víkendy pracuje doma, pomáhá mi hlavně v tom, že sobotu a neděli dospávám, ale jinak je to fakt šrumec....mě se článek líbí....a taky se mi líbí ty supermatky, štíhlé, krásné, upravené, s dokonalou manikůrou, dokonalou postavou a rodinou, co mají stále krásně uklizeno, spokojené muže - sexuálně vybité, jak jinak, neb ony jsou neustále při chuti, doma mají denně navařeno a ještě studují a pracují, třikrát týdně cvičí, chodí se bavit s kamarádkama...a zkrátka jsou nádherné a dokonalé a postava...jak bylo psáno, jako kdyby nikdy nerodily...gratuluji ~t~~y~...vše se stíhá levou zadní, jak by také ne, na dovolené.....~y~
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 13:44:43)
Lůco, jaké supermatky? Já jsem na žádnou takovou ještě nenarazila, dokonce ani v diskusi. Jediné, co jsem psala, je to, že mi vadí ty předsudky ohledně vzhledu, nic víc, nic míň.
Ano, mateřská je šrumec, to nikdo nepopírá. A nikdo nikdy nestihne všechno.
 Ecim 


jaké supermatky 

(1.2.2010 13:45:07)
Lůco, jaké supermatky? Já jsem na žádnou takovou ještě nenarazila, dokonce ani v diskusi. Jediné, co jsem psala, je to, že mi vadí ty předsudky ohledně vzhledu, nic víc, nic míň.
Ano, mateřská je šrumec, to nikdo nepopírá. A nikdo nikdy nestihne všechno.
 Ecim 


Jaké supermatky? 

(1.2.2010 13:45:07)
Lůco, jaké supermatky? Já jsem na žádnou takovou ještě nenarazila, dokonce ani v diskusi. Jediné, co jsem psala, je to, že mi vadí ty předsudky ohledně vzhledu, nic víc, nic míň.
Ano, mateřská je šrumec, to nikdo nepopírá. A nikdo nikdy nestihne všechno.
 Ecim 


pár dotazů pro Lůcu 

(1.2.2010 16:25:15)
"A taky se mi líbí ty supermatky, štíhlé, krásné, upravené, s dokonalou manikůrou, dokonalou postavou a rodinou, co mají stále krásně uklizeno, spokojené muže - sexuálně vybité, jak jinak, neb ony jsou neustále při chuti, doma mají denně navařeno a ještě studují a pracují, třikrát týdně cvičí, chodí se bavit s kamarádkama...a zkrátka jsou nádherné a dokonalé a postava...jak bylo psáno, jako kdyby nikdy nerodily...gratuluji ...vše se stíhá levou zadní, jak by také ne, na dovolené."

Kdo tu kde v diskusi psal o tom, že
1.Vždy dokonale zvládá domácnost a má stále navařeno a naklizeno?
2.Že je nustále při chuti na sex a sexuálně vybitý?
3.Že studuje, pracuje, třikrát týdně cvičí a chodí se bavit s kamarádkami?
4.Že se vše stíhá levou zadní a že mateřská dovolená je výhradně dovolená?
5.Že je nádherný a dokonalý?

Ať hledám, jak hledám, nikde to tu nemůžu najít.
 Lůca+2 


odpověď pro ECIM 

(2.2.2010 22:59:17)
Ecim, promiň, ale tady zřejmě došlo k nedorozumění, špatně jsi si vyložila moje slova, když si je zpětně čtu, tak se tomu ani nedivím, ale co jsem napsala si nespojuj výhradně s touto diskuzí....měla jsem to namysli tak nějak všeobecně, vycházela jsem spíše ze svého okolí, ve kterém se tyto matky vyskytují hojně a jsou téměř takové, jaké jsem napsala...přeji hezký večer ~;) a omlouvám se, že odepisuji tak pozdě....
 Ecim 


Re: odpověď pro LŮCU 

(3.2.2010 8:36:32)
Lůco, jasně, v pohodě, už chápu. ~x~ Pokud je to míněno všeobecně, tak tomu rozumím. To fakt leze na nervy. V tomhle mám větší štěstí, mám kolem sebe převážně podobný typ matek jako jsem já, které si samy ze sebe v jednom kuse dělají srandu, jak jsou nedokonalé, je to mnohem snesitelnější. ~t~
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 13:35:04)
Stáňo, já nejsem matka, co zvládne vše. A můj manžel je bezva, ale není dokonalý. ~;)
 Stáňa a dva kluci 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:17:16)
Ecim, no to je fakt, jinak bys tu asi s námi neseděla na rodině, ale užívala si blaženosti v jiných sférách~:-D.
Ne víš co, jak tobě lezou na nervy klišé o matkách na md, tak mě zas leze na nervy heslo "jaký si to uděláš..." a prohlášení matek, které mají v tomto větší kus štěstí ať už na dětičky či manžely či babičky. Budiž jim to přáno, to co mi na tom vadí je neschopnost si představit, jak by ona matka zvládala třeba dvojčata nebo řvoucí dítě do 8měsíců nebo manžela celý týden v práci včetně některých víkendů a k tomu děti po dvou či dokonce roce. Pak už si trochu přerovnáš priority a radši dáš občas přednost spánku nebo vlastnímu relaxu než se mejkapovat na cestu k popelnicím nebo do místního konzumu. Vadí mi především ten nedostatek empatie...
Já osobně si děti hrozně moc užívám a taky chci vypadat dobře, navíc teď už to i nadstandartně stíhám, mám vypipláno~z~.
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:28:38)
Stáňo,

já naprosto chápu, co myslíš. S heslem "jaký si to uděláš" souhlasím jen ZČÁSTI. Vím, že spousta maminek to pobývá na MD za podstatně těžších podmínek než já. Můj problém je v tom, že mám tendenci svoji situaci zlehčovat a popisovat o něco optimističtěji než řada jiných lidí. Můj manžel se také často vrací domů pozdě. Vím, že spousta maminek nemá babičku, která je ochotná děti pohlídat, já ji sice mám, ale věř mi, že je to zatraceně draze vykoupená výhoda. (Psala jsem to tu v diskusích už mockrát, nechce se mi k tomu vracet.) Nehledě na to, že její pomoci fakt nezneužívám.

Jediné, co jsem svými příspěvky chtěla říct, že JDE O CHVILKU, O PÁR MINUT, a ty se najít dají. I bez manžela a babičky.

P.S.Přála bych Ti TEĎ vidět svoji domácnost, měla bys radost. ~t~

Ale jsem ráda, že jsme si to vysvětlily. ~x~
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 18:19:01)
Jinak empatie mám spíš přemíru, rozhodně ne nedostatek. ~;)
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 18:20:08)
Děti mám 2 roky po sobě, kojence a batole, a nároční umějí být oba dva velmi. ~:-D
 Stáňa a dva kluci 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 20:29:05)
Tak to jsme dvě, jen ti moji chlapečci jsou o něco starší~;).
 Stáňa a dva kluci 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 20:31:46)
No pak určitě nebudeš mít problém vcítit se, že někdo má holt ty priority v určitém období jinak, a že žádný článek, navíc psaný s nadsázkou nezahrne všechny možnosti, aby se v něm stoprocentně našla každá...
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 20:37:11)
Jasně! Protože nejen žádný člověk, ale ani žádný článek se nemůže zavděčit všem. ~t~
 Horama 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 12:43:56)
Já myslím, že i bezdětná holka z toho pozná, že je to psáno s nadsázkou. A dokonce musím říct, že by mi přišlo nebezpečnější malovat jí pobyt doma s dítětem na růžovo. Neříkám, že nejsou rodiny, kde se dokonale zvládá bez všech vedlejších nežádoucích efektů (vy podle popisu evidentně zvládáte úplně úžasně), ale je obrovská pravděpodobnost, že se jí alespoň něco z toho, co si v článku přečte, bude týkat. Moje malá vstává v noci každé tři hodiny (dneska po dvou, nevím, co se dělo). Manžel sice hlídá poměrně ochotně, ale v časech, kdy už si u kadeřníka, v obchodech nebo ve fitku nezařídím nic. Málokdy se stane, že stihnu uvařit i najíst se, zatímco malá spí, abych mohla pojíst bez neustálého odbíhání a odnášení její maličkosti z dosahu kabelů apod. Každá by měla vědět, do čeho potenciálně jde, a mít vyřešeno, že za tohle jí její dítě stojí. Když pak bude mateřská probíhat lépe, než čekala, určitě jí to udělá spíš radost.
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 13:52:29)
~R^
 Lizzie 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 12:55:49)
Bezdětná jsem a článek se mnou /naštěstí/ nijak nezamával. Mám kolem sebe naštěstí dost matek, které vypadají dobře i na mateřské. To, že je někdo šmudla je pravděpodobně z velké části vliv i jiných faktorů než mateřství. Ale používá se to asi jako dobrá zástěrka:-)
 Maia 
  • 

Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 13:12:26)
Presne tak, Lizzie.

Okolo me to vidim naprosto presne, smudly zustaly smudlami, tluste tlustymi a naopak, smrncovni zenske jsou porad ty stejne, jen se k nim priradily deti.
Ve svem okoli neznam ani jednu radikalni promenu nahoru , ani dolu. Je to o lidech, ale casto se to pouziva jako zasterka, ted uz mam duvod vypadat jako koste, kdyz uz mam ty deti.
Legrace je, jak se to traduje i mezi ostatnimi, ja kdyz prijdu na party s manzelem od prace, tak jsou nekteri v soku, jak to, ze vypadam tak dobre, jsem stihlejsi nez bezdetne, mam upravene vlasy atd., kdyz preci MAM TY DETI ! a naposled jsem rodila pred 11 mesici :-)
 Lizzie 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 13:23:08)
V tom případě musí být velice příjemné šokovat druhé.
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:01:14)
Lizzie, souhlas. ~R^ Mně se hrozně líbilo, jak jsi kdysi v jedné diskusi psala (pamatuji si to téměř doslova): "Vidím to třeba na mojí mámě, která měla vždycky kromě dětí i spoustu jiné práce a svého času i hodně málo peněz a přesto to vždycky byla a je kočka jako hrom."
 fisperanda 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:07:55)
Pravda. Když slyším někoho tvrdit, že o sebe na md nepečuje protože to nestíhá, připadá mi to stejně blbý jako argument tlustýho člověka, že má "štítnou žlázu." Beru, když holka řekne: Já se na ňáký malování můžu vykašlat, mě to prostě nebaví...
Jo, bezva. Protože má priority jinde, že jo. Když lezu s košem nebo nakoupit, taky se kvůli tomu nemaluju. (A kolik známých jako na potvoru v tom obchodě potkám).
Ale když někdo argumentuje nedostatkem času, to fakt nechápu. To je blbost jako mraky. Přece to děcko celej den nemám na rukách. Případně celej den neuklízím, nebo nevím... co si mám představit že ostatní dělají. Nejvíc se asi množí argument "si nestihnu zajít ke kadeřnici". A co jako. Já bez kadeřnice docela v pohodě žiju. Barvím vlasy doma.
A fakt si nedovedu představit, že budu mít doma chlapa, kterej mi nepomůže ani natolik abych mohla někam občas vypadnout, nebo si doma odpočinout třeba tím že se na hodinu naložím do vany, pudu spat když potřebuju nebo si něco přečtu.
 Markéta, kluci 8 a 1 
  • 

Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:18:05)
Chacha, to s tou štítnou žlázou pošlu tetě, která má buď hypo nebo hyper funkci (prd tomu rozumím). Vždycky byla pěkně oplácaná, jen co nasadila adekvátní léčbu, zhubla snad dvacet kilo, stravovací ani pohybový režim nezměnila ani za mák.
 Lizzie 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:21:47)
Blbé je, že se útočí na ty, kteří to nějakým způsobem zvládají. Nemusí mít několikacentimetrové nehty (když mají, tak tím hůř), ale když někdo dobře vypadá, stává se častěji terčem útoku. Protože ušmudlaná, neučesaná ženská asi líp plní představu pečlivé hospodyňky...a pak jsou z toho hádky a boje a ,,srandy" kopec.
 Ecim 


Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 14:33:14)
Přesně tak! ~t~
 Nika 
  • 

Re: Docela smutné,  

(2.2.2010 10:44:08)
Fisperando, s tou štítnou žlázou nevíš o čem mluvíš. Přibrala jsem, zjistili mi hypofunkci štítný žlázy a to má vliv na zpomalení metabolismu, k tomu autoimunní záněty št.žlázy. No teď rok beru hormony št.žlázy, který mi vlastně chyběly a tělo nefungovalo tak jak má (zpomalený metabolismus, přečti si něco na netu) a mám 15 kg dole. Životní styl jsem nijak nezměnila. Takže se laskavě nevysmívej nemocným lidem. U mnoha lidí to může být sice výmluva, ale u mnoha ne, to záleží, jestli si člověk lže do kapsy nebo ne. Zkušenost z okolí:Štíhlé matky na MD jsou ty, které prostě mají rychlý metabolismus a když má někdo sklony k tloustnutí od dětství, tak s těhotenstvím a MD nabere pěkně. A paradoxně právě tyhle ženský jedi mnohem zdravěji než ty štíhlé, které můžou sníst co chtějí. Už to tak holt je.
 Markéta, kluci 8 a 1 
  • 

Re: Docela smutné,  

(1.2.2010 13:51:04)

Amy, podle mého je to kus od kusu. Moje první MD trvala devět měsíců, pak návrat na full time do práce. Měla jsem jen jedno dítě, takže denně tříhodinové procházky s kočárem (a já chodím celkem rychle, takže každý den tak 15 km, takže když jsem se vracela do práce, měla jsem mnohem lepší postavu než před otěhotněním. První syn spal od šesti neděl cca 20 hodin denně, celou noc, takže jsem se krásně vyspinkala, byla to fakt dovolená. Po nástupu do práce jsem ho viděla od pondělka do čtvrtka tak hodinu večer a pak o víkendech, pokud nebyla nějaká nouzovka. Žvatlání a pak mluvení mi přišlo každodenně roztomilé.

Druhá MD trvala šest měsíců, pak návrat na třetinový, od ledna půl úvazek (jiné, mnohem pohodovější zaměstnání). Chlapec od malička ukřičený, první tři měsíce v noci vstával 3 -4 krát, pak tak 2 - 3 krát. Strašně blil, takže neustálé převlékání. K tomu prvňáček, zvykání na školu, kroužky. Takže každodenní tříhodinové procházky fakt nešly. Postava se mi nevzpamatovala doteď, ale už jsem najela na tvrdý režim, málo žeru a každý večer cvičím a výsledky jsou už vidět (taky je mi čtyřicet a jde to holt hůř než před osmi lety). Pracuju tak dvakrát týdně v kanceláři (ne vždy celý den), jedno dopoledne doma s hlídáním a skoro všechny večery aspoň chvilku až jdou kluci spát. Takže jsem s malým vyjma jednoho dne celodenně, a ač mi jeho žvatlání přijde roztomilé, často si přeju ať zmlkne a dá mi pokoj. Například když potřebuju uvařit, uklidit a tak (což u staršího obstarávala teta).

Šedivý vlasy nevím, na melír chodím každé tři měsíce, už ani nevím, jaké mám původní vlasy. Líčím se každý den (jinak nemám oči), v teplákách chodím minimálně. To u obou.
 Cimbur 


Ale vždyť to není smutné 

(1.2.2010 13:34:06)
Mě ten článek pobavil,rozhodně neurazil. Vždyť je tam i dost nadsázky. Některá z nás to má prostě na mateřské jednodušší, jiná méně. A není to dáno jen "šikovností" maminky, ale i vnějšími okolnostmi.
 1.3Magráta13 


vtipné 

(1.2.2010 13:44:43)
Ale jo, článek je jistě vtipný.
Chci k tomu říct jen jedno: Jsem na mateřské dovolené podruhé a skutečně jí považuju za dovolenou. nemusím do práce, nemusím nikam cestovat, nemusím jednat s lidmi když nechci. Můžu se jen a jen starat o domácnost a svoje děti. Jistě je to stereotypní a občas nudé a ubíjející, ale moc dobře si pamatuju, jaké to je mít dítě a ještě k tomu chodit do práce, dojíždět x kilometrů s dítětem do školky, pak x kilometrů do práce a odpoledne v opačném směru nanovo. Vytržení z tohoto pracovního stereotypu představují pouze víkendy, kdy se stejně dodělává s jazykem na vestě to, co se nestihne během týdne. A dovolené.

Takže mím snem, bohužel nesplnitelným, je zůstat na mateřskédovolené alespoň 10 let a užívat si dětí a klidu. :)
 1.3Magráta13 


Dovolená :o) 

(1.2.2010 13:45:43)

Chci k tomu říct jen jedno: Jsem na mateřské dovolené podruhé a skutečně jí považuju za dovolenou. Nemusím do práce, nemusím nikam cestovat, nemusím jednat s lidmi, když nechci. Můžu se jen a jen starat o domácnost a svoje děti. Jistě je to stereotypní a občas nudé a ubíjející, ale moc dobře si pamatuju, jaké to je mít dítě a ještě k tomu chodit do práce, dojíždět x kilometrů s dítětem do školky, pak x kilometrů do práce a odpoledne v opačném směru nanovo. Vytržení z tohoto pracovního stereotypu představují pouze víkendy, kdy se stejně dodělává s jazykem na vestě to, co se nestihne během týdne. A dovolené.

Takže mým snem, bohužel nesplnitelným, je zůstat na mateřské dovolené alespoň 10 let a užívat si dětí a klidu. :)
 Ecim 


Re: Dovolená :o) 

(1.2.2010 13:50:17)
Na mě osobně by 10 let bylo moc, ale jinak mnohé vnímám stejně jako Ty. Kolem dětí je sice samozřejmě spousta práce, ale můžeme si v rámci možností dělat, co chceme, jít kdy chceme a kam chceme atd. Takže šrumec, ale krásný. ~x~
 Veveruše 


Re: Dovolená :o) 

(2.2.2010 0:05:19)
Jo jo, taky se děsím, až mi to krásné období skončí~;((.
 Lída+2 


Re: Dovolená :o) 

(2.2.2010 6:00:36)
Takhle jsem se kdysi taky děsila, co budu dělat až nebudu na MD...a chtěla jsem třetí. Než jsme se k němu dostali jsem ve stavu, že třetí jen pod podmínkou , že s ním bude doma někdo jiný než já~t~(tím myslím manžela) kojení by mi bylo určitě dovoleno....a manžel u mě v práci byl z domu za 5minut~:-D

NYní jsou kluci 2 a 5. třída a já bych neměnila~j~
 Ecim 


Re: Dovolená :o) 

(2.2.2010 9:12:22)
Mě s koncem MD smiřuje skutečnost, že chceme ještě třetí děťátko - tedy já určitě a manžel je už skoro úplně rozhodnutý, pokud do toho něco mimořádného nevleze. Ale stejně si občas uvědomuju, že jedna věc je chtít a druhá to, jestli to vyjde, že ne všechno se dá ovlivnit. Ale jsem přesvědčená, že až odroste třetí dítko, tak si budu říkat: "Bylo to krásné být s dětmi doma, ale už je čas jít dělat něco jiného." Takhle jsem to třeba měla před koncem studia, říkala jsem si, že to sice mělo něco do sebe, ale už to stačilo a potřebuju změnu.
 magggi synáček z léta09 


Re: Dovolená :o) 

(2.2.2010 9:40:12)
Ecim - je fajn, když to má někdo pěkně rozfázované. Mně to zpočátku taky vycházelo - studium, práce, další studium...a pak se to celé nějak zvrhlo a posledních 10 let zároveň studuju, pracuju a do toho jsem si ještě pořídila mimino. Chtěli bychom další (přesně, jak píšeš - pokud možno rychle po sobě, u mě i kvůli věku), takže se mi vždy něco kombinuje s tím studiem. Ať žije prodloužení mládí - stará matka, v teplákách, ale ještě moje spolužačky ze střední prožívaly toto období o 15let dřív! ~t~
 Veveruše 


Re: Dovolená :o) 

(2.2.2010 19:52:05)
Já bych docela taky chtěla třetí, ale je to čistě pocitové, rozumné to v naší situaci není. Přistavujeme bydlení u rodičů (momentálně bydlíme 4 ve dvou nijak zvlášť velkých místnostech) a dost nás to finančně vyčerpává, téměř jsme zlikvidovali úspory. Pokud nevymyslím, jak si přivydělávat, tak to asi nepůjde. Taky se mi už moc nechce být znova těhotná a rodit - mně by možná stačilo, kdyby mě jen v tomhle zaskočil manžel~t~. A další věc je, že se docela těším, až začneme všichni víc cestovat - s mimčem bychom to museli odložit. Čtyřicítka se mi nebezpečně blíží, budeme to muset brzy rozseknout (pokud nám nepomůže náhoda~;)).
 Katla 


autorka zapomněla: zaregistrujete se na rodina .cz 

(1.2.2010 14:01:27)
nebo na podobném serveru, kde budete číst stále to samé a diskutovat o tomtéž.
Po třech letech byste si mohla napsat disertaci zabývajcí se obsahovou analýzou článlů o ústrapách rodičvské dovolené a o porodech.

Uf - holky, prosím, něco NOVĚHO!!! Proč ta Zasjaj nedala ten příspevej o tom stárnutí na hlvaní stranu.
 Ecim 


Re: autorka zapomněla: zaregistrujete se na rodina .cz 

(1.2.2010 14:05:41)
Hroudo, aspoň je vidět, že je to aktuální téma! ~t~
 Šešule 


Re: autorka zapomněla: zaregistrujete se na rodina .cz 

(1.2.2010 14:05:51)
Zase Hroudo, když si budu chtít pokecat o genetických modifikací prováděných na žížalách, tak s tím nepolezu na rodinu, ne?~;) Myslela jsem, že rodina je od toho, aby se tu probíraly porody, děti, MD atd. Člověk to nesmí číst furt, jinad zblbne, ale občas je fajn pokecat se stejně "postiženýma" (zvlášť když nemáš "dětné" kamarádky).
 Katla 


Re: autorka zapomněla: zaregistrujete se na rodina .cz 

(1.2.2010 14:24:02)
Ale,FURT?
FURT?
dyt sem chodí takový inteligenstní, sečtělý, vzdělaný ženský kolikrát, bože, proč furt mastný vlasy ženských na RD?
 Ecim 


Re: autorka zapomněla: zaregistrujete se na rodina .cz 

(1.2.2010 14:34:55)
Hroudo, já taky nechápu, proč mastný vlasy ženských na RD tu tolik frčí, zvlášť když jsme se tu skoro všechny shodly na tom, že ani na RD mastné vlasy NEMÁME! ~t~~t~
 Lizzie 


Re: autorka zapomněla: zaregistrujete se na rodina .cz 

(1.2.2010 14:56:35)
Třeba se tu vytváří nová ideologie.
 Tatramelka+3 


Pozvánka na mateřskou dovolenou 

(1.2.2010 14:03:41)
Veselý článek:-). Také patřím k těm, co to mají jednou tak a jednou onak:-) a nestydím se za to. Baví mě to a tuhle dovolenku jsem si vybrala ještě jednou a moc se těším i když někdy i trochu bojím. Třeba, když jsem ted´ asi 2 měsíce byla prototip tohoto článku. Jen co jsem začala blinkat jen jednou denně a vydržím neusnout až do 20hod., tak jsem si zašla ke kadeřnici (obvykle chodím co 3měsíce, pedikuru, manikuru ani kosmetiku neprovozuji a neprovozovala jsem nikdy). Pokoušela jsem se jí přemluvit at mi z mého už přerostlého mikáda udělá takový střih do onoho pověstného copu a ona mě mrcha tak lanařla, až mám takovýho pankáče, že manžela málem přecházel zrak a vzpoměla jsem si, že ta úprava není zase až tak strašná, v 5min. jsem skutečně upravená. Ale manžel to uvítal neb jsem krátké vlasy nosila co se známe a jemu se to mnohem více líbí. Z odpurkyně Vietnamcu jsem se stala jejich příznivkyní, tak že i doma i když je mi blbě jsem za dvě kilča pěkná holka v plát´áčkách a pohodlným sportovním tričku. Pokud to jde, máme uklizeno, mám to tak ráda, ale také se moc ráda věnuji svému dítku, tak že né vždy jsem s obojím spokojená. Mám štěstí, že si to mužeme dovolit a ted´ před příchodem druhého dítka jsem si dohodla paní na výpomoc v domácnosti 1x týdně. Bydlíme daleko od rodiny, nemá nám kdo vypomoci na hlídání či dohnat nedostatky v domácnosti a já se cítím fajn, když je vše v pořádku.

Článek beru s nadsázkou, umím si představit, že pisatelka je bezva máma a to je jedno, jestli má mastné vlasy a nebo vytahané tepláky. Třeba má jiné přednosti a priority... . Ráda se takhle bavím a motivuji moje dosud nezasvědcené kamarádky. Pravda je, že ani my nemáme stále a vždy pohodu i když jsme doma rády, děláme to s láskou. Taky máme trápení, obavy, strachy a mysl plnou buhvíčeho, ale zpravidla se to týká starostí s dětma. Beru to jako poslání a vše zmíněné v článku k tomu patří. Když jsem v práci ponocovala, taky jsem né každý den vypadala jako hvězda i když jsem byla nacpaná v kostýmku, necítila jsem se tak. A ted´ mám 90% dní, kdy se fakt cítím ve své kuži.
 maaf 


Čas se najde, 

(1.2.2010 14:07:35)
ale mě nějak někdy chyběla síla:-). Prostě jsem si chtěla jít nabarvit vlasy a po deseti minutách v koupelně jsem pořád seděla na zemi, dítě zpacifikované v židličce, lehačce apod. ... Nikdy jsem nezůstávala upatlaná, s mastnými vlasy, ale měla jsem neustále pocit, že musím v tom směru něco podnikat a něco (někdo) mě vždy v půli sebezáchovného činu odklonil od cíle. Tím, jak to nebylo hned a člověk si na to musel vyhradit čas předem, tak mi to přišlo náročnější. Při čtení některých příspěvků mám pocit, že mi chybí ve výživě nějaký základní vitamín, abych taky tak všechno pěkně v sobě rovnala a přetavila v akci jako jiné maminky.
 Tatramelka+3 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 14:20:54)
Nenech se stresovat. Myslím, že tvoje děti tě mají rádi takovou jaká jsi. Pro ně jsi určitě krásná a voňavá maminka:-).

Zatím jsem neměla picit, že bych činila nějakou obět. Taky jsem hodně pracovala, taky jsem sportovala a měla 45kg, perfektní postavu, bříško samý sval a ty ruce, bože:-). Ale my jsme se s manželem těšili na to až vyprávění o tom kdo mi co hodil pod kolo a kolirát jsem dneska píchla vyměníme za plínkování, veselé večery nad chut´ovkama a vínem a budeme si vyprávět co ta naše ratolest. Počítala jsem s tím, že jakmile opustíme domovinu, tak s tím vším sportem bude konec, protože budeme chtít být rodina a dělat věci společně. Máme ted´ jiné koníčky, společné i s klukem, třebas chodíme ke koním, pustili jsme se do pěší turistiky. Máme rádi čas, který mužeme trávit spolu, protože přes týden ho moc není, když je tat´ka v práci a tak se nám nechce se trhat."Ted´ si jdi zajezdit ty a pak pujdu já" už nás to nebaví, když to neděláme společně. Ale zase se k tomu určité s dětmi postupně vrátíme.
 Winky 
  • 

Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 19:21:32)
nj, když to je asi i o lidech se kterýma se člověk vídá. Já jsem taky byla přede "smířená" s tím čeho se budu muset vzdát - a vlastně jsem se s RD nesmířila dodnes. Snažím se dělat že mi je to aspoň jedno, ale není. Takže říkám že bych třeba už na sjezdovky ani nejela když je dneska na horách takový nával, a pak si vzpomenu jak se mi jednou poštěstilo brázdit sjezdovky v Rakousku a bulím u toho. Lyžování mi fakt šlo. A koho to dneska zajímá? Když po mě švagr chtěl jestli bych jeho kopretině nepůjčila lyže, říkala jsem mu rovnou že to jsou přes 10 let staré prkna, žádné carvy, jsou dlouhé těžké a nemoderní. Dělal že to nevadí. Když je viděla ta jeho, myslela jsem že mě zabije pohledem. No a co, můžu za to že jsem lyžovala naposled před 6ti lety než jsem poprvé otěhotněla? Nebo když potkám známého se kterým jsem dříve v partě jezdívala na super cyklo výlety - a on si drandí dál, já se s dětmi vydám max. v létě na koupák (nejsem zastáncem drtit to za každou cenu s dítětem spícím a visícím v cyklosedačce). Chodili jsme na vandry i v zimě, celodenní. Dneska když jdu s dětma ven tak nejdýl za hodinu je jim oběma zima, bulej že sníh je mokrej a stejně musím s sebou táhnout svačinu a pití jako kdybych šla na tu tůru....... Asi mám poslední dobou splín, ale mě to fakt chybí. Dneska šel muž na večeři - pracovně. Z legrace jsem se ptala jestli manželka nebyla taky náhodou pozvaná. Řekl že byla - ale prý kdo by nám hlídal.... to jsem taky obrečela, kdyby mi to řekl včas, hlídání bych si (co si, snad nám, ne, krucinál) sehnala. Tohle mi přijdou jako momenty kdy fakt pustnu. Asi mám depku, prostě mě to poslední dobou žere. Muž když chce, tak mi jen řekne že někam jde a jde. Já když chci, tak si to musím zařídit aby někdo hlídal - minimálně to obnáší poprosit jeho, jinak rodiče, připravit všechno sbalit..... Tuhle jsme měli diskusi proč jsem zastavila pánovi který zapadl do závěje. Chtěla jsem ho pomoct vytáhnout na silnici. Dostala jsem kázání že s dítětem na palubě tohle dělat nemám. Jemu se to kecá když jezdí vlastně stále sám a já stále jen s dětmi. Když "hlídá" třeba v ¨sobotu odpoledne, v neděli by se nejradši někam zdejchnul (nezdejchne ale vidim to na něm) - připadá mi že on pořád nechápe kolik času trávím s dětmi já a kolik on, a že v tom je ten rozdíl jak vnímáme jednotlivé činnosti. Já vím že mě živí a já dělám teda doma tu "podporu". Ovšem mě by to bavilo i opačně. Jeho ne. Ale já nemám šanci dostat tolik co on, takže je to přece "jasné" co mám dělat. Vím to a nesouhlasím s tím. To je všechno co můžu dělat.
 Zuuuza 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 19:27:28)
Winky, hlavu vzhůru! Nebude to přece trvat věčně ~;) Ale rozumím ti.. Dej si něco dobrého a relaxuj. Být tebou, asi bych to manželovi zkusila (vím, že ne asi poprvé) vysvětlit. Jak se cítíš, co ti chybí. A zkus se s ním dohodnout třeba na pravidelném dni v měsíci/týdnu, kdy si podnikneš něco sama. Mimo domov, mimo rodinu.. Držím palce.
 Ecim 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 19:28:24)
Zuuuzo, líp bych to nenapsala. ~R^
 Ecim 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 19:27:50)
Je fakt, že pro otce je většinou jednodušší uhájit si svoje pozice než pro matky - zvlášť pro matky na MD. (To míním jako konstatování, ne jako stížnost.)
 maaf 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 19:28:16)
Winky, taky mám poslední dobou splín. Přesně ze stejného důvodu jako Ty.
 Ecim 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 19:31:17)
Taky nejsem úplně ve své kůži. Manžel za pár dnů odjíždí na 2 týdny na zahraniční dovolenou, sice jsem nám s dětmi (jak je mým zvykem) na tu dobu naplánovala hezký program, ale budu taky ráda, až bude zpátky.
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 21:00:14)
Ty jo, winky, tenhle tvůj příspěvek měl jít na hlavní stranu, a ne ta slátanina nahoře...

A ty si koukej vyjet na víkend na lyže, (i dva dny jsou dost na to, aby se člověk zase trochu srovnal) a pořiď si cyklovozík, ať se někam s dětmi dostaneš.

Ale vážně: zkouším si průběžně na střídačku obě role a na obou je něco: když jsem právě doma, strašně mě ubíjí řešení stále stejných věcí, když jdu do práce, nemůžu pochopit, proč jsem se tak hnal do těch stále nových problémů, co mě tam čekají... Myslím, že člověk vždycky touží po tom, co zrovna nemá, a sám se v sobě moc nevyzná.

Ale aby si toho byl vědom, potřebuje občas vypadnout a získat odstup, nadhled. To není lenost, to je nutnost. Co ti brání se v pátek večer rozloučit a v neděli odpoledne se vrátit, vylyžovaná a spokojená? A pokud to náhodou fakt nejde, v nejhorším se skoro všechno dá dělat i s dětmi, jen je to víc námahy. I tak je to ale změna a stojí to za to.

Držím ti palce!
 Ecim 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 21:06:04)
Ondro, kéž by se k tomu všichni otcové dokázali postavit takhle. ~x~

Můj manžel má stejný přístup, našim chlapečkům se krásně věnuje, ale v neděli večer říká, jak už se těší do práce. Na začátku MD říkal, jak mi závidí, teď mě spíš lituje. ~t~
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 21:15:54)
:)
No, my si s manželkou střídavě závidíme a litujeme se navzájem, někdy i obojí najednou... Je to složitý. :-)
 Winky 
  • 

Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 21:30:27)
dík. Já to obvykle zvládám i bez té ventilace, ale někdy je potřeba vypustit "džina" :-) A zrovna včera mě právě skorošvagryně nějak dostala na kolena, ani snad nechtěla, nebo si zatím myslím že to nemá tak úplně v povaze, jen prostě vidím jak ten rozdíl 10ti let které mi připadají jako pár roků mezi námi bere ona jako nebetyčnou propast a řadí mě spíš do věkové kategorie tchyně (fakt nic proti ní :-) ale tam je rozdíl 25). Dřív jsme totiž se švagrem dost vyráželi - buď spolu s mužem, nebo mi dělal "garde" např. na filmy na které by muž nešel. Takže vlastně asi žárlím :-)
Se ségrou v tomhle vycházím mnohem líp, i když je taky vlastně o víc než 6 let mladší, stala se právě učitelkou takže má o dětech zdravé mínění :-) a i když na vlastní nespěchá, mě nebere jako "postiženou" jen proto že je už mám.
 Hanka 
  • 

Re: Čas se najde, 

(2.2.2010 8:30:22)
Když tak píšeš o svých pocitech z cyklovýletů a lyží a tak... tak si plně uvědomuju, jaký jsem šťastlivec, když je mým hlavním koníčkem čtení a RPG hry. Četla jsem na mateřské víc než před ní (i když pravda, přestala jsem číst věci intelektuálně náročné a vrhla jsem se na "palivo"), RPG jsme vyřešili přesunutím herních seancí k nám a večerní pauzou na koupání dítěte...
 Bumbi&05,08,10 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 21:18:26)
ty jo winky, to je syrové vyjádření mých pocitů...
 Ecim 


Re: Čas se najde, 

(1.2.2010 21:52:54)
Tohle je přesně důvod, proč jsem si pořídila děti rychle po sobě - abych se jim mohla v klidu věnovat, ale abych na druhou stranu nemusela doma být příliš dlouho. Rostla jsem z toho, když mi někdo radil, že mám s druhým dítětem ještě počkat, že XY byla doma s dětmi také třeba 8 let. Pokud chce někdo být třeba 8 let v kuse doma, tak proč ne, když je takhle spokojený. Jenže každému to tak dlouho nevyhovuje.
 Vorvaň 
  • 

No momentálně vypadám jak vorvaň 

(1.2.2010 22:54:22)
. . Milé maminky co pravidelně chodíte ke kadeřníkovi, kosmetiku, manikůru a nechodíte v teplákácH, máte to štěstí že Vám je manžel ochoten pohlídat dětičky a babičky k tomu !!Jak já Vám závidím . . važte si toho, jsem také na Md podruhé . . chodím do práce na malý úvazek (většinou noční, to mé kráse taky nepřidá)a k tomu abych si mohla skočit k zubaři , na gyndu apod. jsou potřeba manévry , manžel pracuje a není ochoten si vzít volno( kvůli čemu ? že jde stará k zubaří no promiň). .babička mi narovinu řekne!" No to máš blbý ale já přece kvůli tomu nepojedu do Prahy ( vnoučátka jí naprosto neberou) . . kadeřnice chichi ano s mou neustále řvoucí slečnou je to chuťovka díky! Sním o tom ject si třeba sama nakoupit NEMOŽNÉ, něco si koupit na sebe NEMOŽNÉ, . . jednou za týden se obleču jako člověk, udělám účes, napudruji nosánek a jdu na noc do práce mezi pacienty a připadám si jak venkovanka na výletě. Takže matky "Upravenky " na vaš nezbytné procedury pro kásu máte prostě ČAS a toho si nadmíru važte!! Momentálně dcera marodí . . obraz její matky, kruhy pod očima, mastné vlasy( v nemocnici neteče teplá voda ve sprchách pro doprovod) , opary , beďary a výraz zoufalce !
 amy 
  • 

Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 7:54:14)
Já pracuju na plný úvazek, manžel nehlídá, manžel se stará (podle mě dítě rodiče nehlídají, ale starají se o něj). Dělá to proto, protože je to i jeho dítě a tím pádem i jeho povinnost.
 Lída+2 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 8:25:05)
Amy no občas se nestačím divit....co považují někteří tatínci za povinnost...je to spíš k pláči~;((
 amy 
  • 

Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 8:42:03)
Já to myslela tak, že manžel se stará, ne že dítě hlídá. Když jsme se pro dítě rozhodli, bylo nám oběma jasné, že se o něj budeme muset i starat. Bereme to jako povinnost, ale příjemnou. Prostě jsme si to zvolili.
Já jsem vcelku zděšená z toho, co píše Vorvaň, kdy vlastní otec dítěte není ochoten se o dítě starat a péči o něj přehazuje jen na matku.
 Horama 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 9:18:32)
Ona je to třeba i otázka času. Pokud prostě chodí z práce moc pozdě, je kadeřník, nákupy, manikúra apod. v nedohlednu. Na manželčina doktora už by si tedy volno vzít i mohl, ale přiznejme si, že někteří zaměstnavatelé s tím dělají takové obstrukce, že se manžel může i bát o zaměstnání. A není-li nějak vysoce kvalifikován, asi si nedovolí jen tak práci pustit s tím, že si najde něco lepšího.
Já jsem si třeba na začátku mateřské plánovala, že si s manželem oba vyjednáme částečné úvazky a tím pádem oba budeme pečovat o dceru, oba budeme finančně přispívat rodině a oba budeme mít nějaký volný čas pro sebe. Na straně mého zaměstnavatele by to bývalo šlo, na straně jeho zaměstnavatele byl zájem, aby dělal na plný úvazek. (A je to hodně dobrá práce, tu se nevyplatí pustit.) Když nechci nechat několikaměsíčního kojence doma s cizím člověkem (což tedy moc nechci), jsem doma, dělám pro svého zaměstnavatele pár hodin týdně vzdáleně a se vším, co nejsem schopná absolvovat s miminem, čekám, až se manžel večer vrátí. S čím je problém: kadeřník, fitko, nákupy, u kterých bych si měla něco zkoušet. Prostě když se manža konečně vrátí, už není moc kam jít. Jednou týdně zvládnu to cvičení, potřebovala bych aspoň 2x. Tak co s tím? Podle mě je normální, že někde prostě nebude mít mamina nějakou dobu stejný přístup "ke službám" a že holt nebude nejupravenější osoba na světě. Pokud je čistá, nepáchnoucí a vlasy si projela hřebenem, může mít klidně i tepláky a poněkud odrostlý sestřih.
 Ecim 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 9:25:29)
Tak tomuhle naprosto rozumím. Taky teď některé své "krášlící aktivity" odkládám, protože o ně nestojím tolik, abych si sháněla na hlídání další osobu. Já třeba cvičit nechodím, cvičím doma, když to situace dovolí. (Často to dopadá tak, že cvičím v noci, když mě bolí záda a nemůžu spát.) U větších dětí už bych je ale zvážila.

Není samozřejmě nutné, aby mamina na MD pořád vypadala, jako když má jít na ples, skutečně stačí, jak jsem nahoře psala(a Ty sis to teď zjevně přečetla) se ráno umýt, vyčistit zuby, čistě obléci a projet vlasy hřebenem. A pak už člověk těžko vypadá jako vorvaň.

Vorvani, jestli mohu doporučit, když máš tak nevstřícné okolí, nestálo by za to pořídit si nějakou "náhradní babičku", která by si dítě pravidelně vzala a Ty sis trochu odpočinula? V jiných diskusích jsem tu už několikrát četla příspěvky ve stylu: "Ty tři stovky týdně ušetřím, ať se děje, co se děje, našla jsem si paní, která děti jednou za týden 2-3 hodinky pohlídá a já si aspoň trochu oddychnu." A věř mi, že dítě potřebuje změnu stejně naléhavě jako maminka.
 Zuuuza 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 16:41:00)
Amy, asi tak. Je to smutné, když někdo řekne, že manžel HLÍDÁ... Dítě je i jeho, ne? Jsem ráda, že můj manžel nemá problém s tím, že si zajdu 1x za 3 měsíce ke kadeřnici, sem tam SAMA nakoupit (řídím já, takže stejně musím), občas za kamarádkami, když jdu na gyndu, předám syna manželovi ve městě apod.
 Hanka 
  • 

"hlídání" 

(2.2.2010 17:24:37)
Zase není nutné prožívat úplně každé slovo. U nás to bývalo "dneska večer hlídám já, zítra manžel". Snad mě a manžu nepodezíráte, že jsme hlídali cizí děti :-)
 Zuuuza 


Re: "hlídání" 

(2.2.2010 17:50:28)
Tak jasně, když je to takhle bráno u obou, tak jo... ~;)
 & 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 8:56:54)
Vorvani,

ke kadernikovi se da chodit v sobotu rano
na kosmetiku nechodim, staci si pravidelne si cistit oblicej, obcas medovou masku vycisteni, a potom nejakou hydratacni {levnejsi nez kosmetika..
manikuru nechodim, to mi prislo neprakticky, nehty mam cisty a ostrihany, to staci...
Zubar- to jsou tvy bizsky pekni sobci, ze ti to nedopreji, mozna si to che vic dupnout. Nebo nejsou v Praze neajky detsky koutky, NC kde by ti dite pohlidali?
Natahnout na sebe teplaky trava stejne dlouho, jako jakykoliv jiny kalhoty..
 magggi synáček z léta09 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 9:34:14)
Jasně, ale celodenní péče o dítě je fyzicky totéž jako gruntovat byt-dům-chalupu.
Nevím, jak Ty, ale já osobně radši gruntuju v teplákách než v džínách či jiných "vzhledných" kalhotech ~;)
 & 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 10:25:25)
Maggi, neco jineho, je kdyz to nekomu vyhovuje. Taky zalezi, jak kdo kde bydli.. My bydlime v byte, v centru velkeho mesta. Ja se oblecu tak, abych mohla vyjit na ulici. Na bezny uklid si vemu zasteru.
 magggi synáček z léta09 


Re: No momentálně vypadám jak vorvaň 

(2.2.2010 10:48:06)
No, právě mateřství mi ukázalo další řadu výhod bydlení na vsi. Nikdy jsem nelitovala přestěhování se z rodné Prahy - z centra, kde naše rodina bydlela a částečně pořád bydlí už po generace - na hory ( nelituji - s výjimkou odkízení sněhu a s výjimkou každodenního prodírání se zimníma kalamitama do práce ~t~ )
Být celý den oblečená tak, abych mohla v centru Prahy ven, no to by mě trefilo! ~:( ~t~

Ale taky tedy neotvírám pošťákovi v propínacích šatech a v natáčkách (kde bych vzala čas na natáčky a propínání ~t~ ~t~ ~t~ )
 magggi synáček z léta09 


Hlásím se do klubu vorvaňů a majitelek "nestarajících se a nehlídacích" otců! :o))) 

(2.2.2010 9:30:28)
Rodina
Jsem na dovče sice teprve 7 měsíců, ale cítím se všemi, kdo v článku najdou kus svého současného života.
Článek se mi líbil i nadsázka v něm (jelikož je diskutabilní, co a nakolik je nadsázka) :o))
1. Chodím z 90% v "manšestrových" teplákách od Vietnamců (mám čtvery), popř. v douhých sukních, jichž mám bezpočet.
Horní polovinu těla kryjí oděvy značky New Yorker, které připomínají něco, co by si nevzal ani bezdomovec, i když je to vyprané a voňavé.
Důvod? Kojení. Tahám ňadra z výstřihu a už se mi nechce zvykat na nějaká speciální trička, když jsem si nezvykla ani na kojící podprsenku - tu nikdy nerozepínám, jen z ní vše potřebné vytahuju :o)), takže potřebuju trička a dva svetříky s výstřihem - venku kryju velikým šátkem.
2. Nelakuju si nehty od té chvíle, co jsem otěhotněla - stejně žádné nemám...
3. líčím se minimálně - vzhledem k barvě vlasů, obočí a řas (přírodní hodně světlá blond), stíhám nanést maskaru, abych nevypadala jako něco, co vstalo z hrobu, ale jako něco, co tam teprve uložili…
4. vlasy mám dlouhé do pasu, v současné době nosím různé druhy rychlých drdolů.
U kadeřníka jsem, zaplaťpámbu, !nikdy! nebyla – nepotřebuju melír, barvu…nic, vlasy mi zastřihává maminka a umýt a ošetřit si je umím sama :o))
5. myju se, čistím si zuby a uši, holím si nohy a podpaží, starám se o obličej, občas upravím nehty.
6. Kila navíc mám
7. připadám si jako vorvaň, ale ne jako šmudla, jak tu někdo uváděl a řada diskutujících naznačila..
8. Na mimino jsem sama a navíc na mně visí jak vakoveverka – nezná prakticky nikoho jiného; jeho otec, pokud je doma, mě nenechá ani nakoupit (30minut), aby mi nevolal, že se dítě posr..., řve, má hlad atp., ač si dovolím jet na nakup pouze tehdy, když jsou všechny miminí potřeby naplněny... Proto můžu jen tiše závidět (a přát) matkám, které mohou alespoň 1x týdne do bazénu, sem tam s kamarádkou na kafe atp. a doma jim NĚKDO mimi přebalí, nakrmí odstříkaným mlékem, uspí, vyvenčí aj.

Nestěžuju si, jen konstatuju - neměnila bych s nikým, a to ani toho neschopného tatínka! ;op

Nicméně vzhledem k tomu, že nemám pro koho být úžasná a upravená – většinu týdne – pokud si tedy jako „upravená“ někdo představuje nalíčená a skvěle oblečená, neplýtvám energií, kterou se snažím věnovat miminu (80%), jemuž je dost egál, jak vypadám a domácnosti se zvířátky ;o))
 albert1 


Re: Hlásím se do klubu vorvaňů a majitelek "nestarajících se a nehlídacích" otců! :o))) 

(2.2.2010 10:08:47)
Maggi, super prispevek, rozhodne lepsi jak puvodni slatanina~R^

... jeste dodam k tomu, co jsem psala kdesi nahore, zevnejsku venuju asi 20min denne, pocitam do toho samozrejme i zakladni hygienu, na druhou stranu zadne fitko nebo bazeny neprovozuji, snazim se chodit hodne ven s kocarem, temer za kazdyho pocasi, pod stromeckem jsem nasla vytouceny posilovac brisnich svalu, na kterem cvicim 2x 5min denne a vysledky me samotnou hodne prekvapily, svoji velkou vasen kone jsem doufam pouze docasne povesila na hrebik, jak pise Maggi, ty manevry s hlidanim, stres ze se ve staji zdrzim, coz se stane skoro vzdycky, to mi proste za to nestoji. Proste cas by se nejak nasel, ale nekdy to za tu namahu nestoji ...
 Vorvaň 
  • 

Nejsem nepřející jsem jen vyčerpaná 

(2.2.2010 10:01:35)
Nechtěla jsem se kolegyň, které zvládají na MD o hodně víc než já dokonce i být upravené, ale zřejmě jsem došla do bodu kdy už opravdu nemůžů, jsem vyčerpaná fyzicky i psychicky,své děti miluju a jsem s nimi šťastná, ale uvědomuju že jedu už pouze na "baterky! Manžel není v takovém postavení aby si mohl vzít volno v práci( chodí z práce po 20h) , babička je jen jedna ( má matka) si konečně žije svůj život. Měla nás tři děti, žili jsme ještě s babičkou a neměla to vůbec lehký tak asi teď mi to podvědomně "vrací" stylem "Já taky neměla pomoc , tak si to nějak zvládní" respektuju to ale nechápu, nic po ní nechci jen občas ( 1měsíčně) pohlídat. Ale nic mám jen depku na jaře bude líp a já se snad taky "upravím"
 Ecim 


Re: Nejsem nepřející jsem jen vyčerpaná 

(2.2.2010 10:19:20)
Vorvani, já z Tvého příspěvku cítím právě tu VYČERPANOST, nikoli nepřejícnost. Proto jsem se snažila Ti přispět konstruktivní radou. Mám ji i ozkoušenou z pozice dítěte (maminka měla zdravotní problémy a babičky také nebyly po ruce, o víkendu třeba i jo, ale na pohlídání během zubaře to fakt nebylo), prospělo to nám všem. :-)
A vyčerpanost, tak k životu patří - člověk si naplánuje, že stihne třeba pět věcí a nakonec je kolikrát rád, když stihne jednu nebo dvě. ~:-D A takhle je to všude - se studiem, prací, péčí o děti...
Přeju Ti, ať je Ti brzy líp. ~x~
 & 


Re: Nejsem nepřející jsem jen vyčerpaná 

(2.2.2010 10:29:29)
Vorvani,

ja to taky chapu, ze to je vycerpani, kor kdyz je dite nemocny. Ale bohuzel svuj prostor si musis vybojavat sama. Jestli jse na tom trosku financene dobre. Co si najit 1xtydne nebo jednkrat za 14dni hlidani, treba nejakou maminku co je taky na MD.
 magggi synáček z léta09 


Re: Nejsem nepřející jsem jen vyčerpaná 

(2.2.2010 10:52:37)
Vorvaň - takhle jsem se cítila v 6tinedělí, které u mě trvalo cca 10 týdnů a dalších 10 jsem se probírala ~:-D
Úplně Tě chápu - když si představím, že by mi do toho ještě dítě stonalo, byla by vorvaňovitost to nejmenší!

Taky čekám na jaro jak na smilování - snad se brzy dočkáme ~;)
 Julie 
  • 

Zveličování 

(2.2.2010 11:01:47)
Zdravím všechny,
sama mamkou ještě nejsem, ale někdy mám pocit,že se tu články snaží o to, nahnat mi hrůzu :-).
V práci mám kolegyni, která právě ukončila tříletou "dovolenou"...má doma syna,který opravdu není "zlaté" dítě,spíše klučík z čertích vajec. Má manžela,spoustu kamarádek. Celou "dovolenou" si nestěžovala,chodila rozzářená,užívala si, pečovala o sebe...myslím si,že pokud si to ženská dokáže zorganizovat a v našich schopnostech to je:-), nemůže vypadat jako havíř,který právě vyfáral :-).

Krásný den všem a prosím nekamenovat,tenhle názor mi opravdu nevezmete :o).
 magggi synáček z léta09 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 11:20:03)
Nikdo Ti názor nebere - já před veřejností a vůbec ostatními taky vypadám celkem dobře a šťastně, můj chlapeček je společenský a tváří se také jako úžasné dítě...
Vidíš jen ten obal - možná si vše zachováš a nic se nezmění, je dobré jít do toho s optimismem ~t~ ~t~ ~t~
 Julie 
  • 

Re: Zveličování 

(4.2.2010 11:52:39)
Zdravím,
ona kolegyně je i moje kamarádka,tak vidím i u nich doma "do kuchyně"...má teta má čtyři děti...trávila a trávím u nich spoustu času,vím co děti dokážou:-),asi jsme v rodině optimisté:-) a dle toho tak vypadají i mí přátelé.
 Vorvaň 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 11:39:27)
No já v práci taky působím jako štastná matka na MD nenapadlo by mě někoho obtěžovat svými stesky.
 ellen32 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 11:43:35)
Jůlie to co jsi ted napsala si vytiskni a zarámuj- až budeš mít děti ,teprve pochopíš o čem je řeč ,taky jsem byla tak naivní a myslela jsem si že při dobré vůli jde vše zorganizovat/musím psát rychle můj poslední 3 zájezd na MD předělává pokojíček na leteckou rampu.
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 12:32:41)
S jedním dítětem zvládám v pohodě uklízet, chodit na batolecí cvičení, plavání, zpívánky, malovánky. Dodělala jsem si docela těžké zkoušky, na které nevím, jak bych se při zaměstnání připravila. Chodím minimálně třikrát týdně cvičit - od sedmi do osmi, to už je manžel z práce doma. Ke kadeřnici jednou za měsíc a to od té doby, co jsem doma na RD. A hlavně jsem tak v pohodě jako nikdy. Nikdy jsem nevypadala tak dobře, jako teď. Jo a nikdy jsem se tak dobře nevyspala jako na RD :-) To je asi věc štěstí, přiznávám. Takže o té organizaci to také trošku je a také o tom, nesnažit se všechno zvládnout sama jako dokonalá matka, málokterá má nesvéprávného manžela.
 ellen32 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 12:55:48)
Víš je dítě a dítě,já bych u první dcery klidně vystudovala vysokou ale u druhého dítěte /syn/jsem si pomalu nestihla učesat ani vlasy protože do 3 let byl to nejuřvanější dítě ,které se změnilo na hyperaktivní a uklidnil se až v 19 to 3 dítě je kombinací obou.Představ si že máš manžela který chodí z práce unavený v 7 večer,babičky které bud pracují nebo jsou nemocné natolik že ti dítě nemůžou hlídat ,já například s malým nedokážu ani vytřít podlahu to dělám zásadně bud v noci/a to už jsem na doraz/nebo za tu hodinu co odpoledne spí a za hodinu toho moc nestihneš když máš milion dalších povinností které jsi měla udělat.Asi máš to štěstí že máš ,,hodné dítko,,které někam posadíš a ono si samo hraje a samo se zabaví ale všechny dítka takové nejsou
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:07:39)
No já když nestihnu vytřít podlahu, tak jí prostě nevytřu, jelikož v noci spím. Už mi není dvacet, ba ani třicet a spánek je pro mě základ. U nás doma se život nepodřizuje pořádku a dalším "povinnostem", které si možná ženy přidělávají samy, protože tohle a tamto by přece měly jako ženská dělat. Babičku na hlídání nevyužívám, mám pouze jedno dítě, tedy zatím tato pomoc netřeba. Ano je to dítě, které si vezme krabici s legem a hodinu o ní nevím. A je mi naprosto jasné, že jedno dítě je něco úplně jiného než dvě a více dětí. Přesto věřím, že ani s druhým do té uštvanosti nevlítnu.
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:16:16)
Jo jo, on pak člověk při druhém dítěti zase někde ubere a také se to přežije. ~:-D
 magggi synáček z léta09 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 14:04:15)
Fakt je, že taky nejsem ten typ, co má sterilní byt i za cenu nevyspání. Přísloví BORDEL V BYTĚ, ŠŤASTNÉ DÍTĚ sice netřeba brát doslova, ale něco na něm je ~p~ ~z~ ~t~

Ale zajímalo by mě, čím se dítě zabavovalo do věku, než bylo s to se hodinu zabavit s legem.. ~;)
 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 14:23:38)
Já nevím, jak jinde, ale u nás doma držíme takový ten provozní pořádek. Umytou koupelnu 2 x týdně, utřený prach 2x do měsíce, podlahu mám ráda taky umytou 2x do týdne ale někdy se to taky nevydaří. Vařím každý den a nebo ob den. Hračky držíme v pokojíčku a tam se držíme většinou i my. Úklidu nevěnuji více jak 1h. denně a za tu hodinu se mi dítě vždy podařilo zpacifikovat tak, bych to zvládla. Bud´ hračky a nebo mi prostě pomáhá. Dostane hadr a zabaví se s ním sám, nebo vysavač či koště a koštátko s lopatkou jsou taky bezva zábava.

Ted´teda mám od února paní na výpomoc na 2-3h týdně neb mi měkne čípek a nesmím se namáhat, tak že nám bude umývat podlahu a žehlit, zatím snad se to nezhorší. Ale prostě razím zásadu, že děti by měly taky být účastny běžného denního domácího provozu. Pak když po 15 letý holce najednou zčista jasna chceš aby umyla koupelnu, čučí jako tele. Znám to dobře z dětských táboru... .
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 17:58:38)
Myslíš jako nehybné miminko? U nás frčela hrací dečka. Třeba. A knížky, knížky, knížky. Různé hrací nesmysly. Co se týče většího úklidu, ten se koná o víkendu, a to frčí tatínek :-)
 Zuuuza 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 18:42:00)
Želvičko, přesně. V noci spím. Odmítám dohánět resty.
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:15:08)
Mně se syn dřív při vytírání rád ráchal v kyblíku se saponátem. ~t~
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:21:52)
Mně se snaží vydrápat na záda v domnění, že jdeme hrát na koníčky :-))) Takže vytírám s klíštětem na zádech a ještě u toho dělám ty zvuky :-))) Ty jo, ještě rok a Chocholoušek to jistí :-))
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:23:50)
Tak já teď dělám hlavně kabriolet, odtahovou službu, popelářské auto, mycí linku, benzínovou pumpu... ~t~ Sejdeme se u Chocholouška. ~t~
 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:29:02)
~R^Jojo, to máme ted´ taky to ráchání v kýbli. Tak mu dám jeden do vany nebo do koupelny, zatím co vytírám a on dukladně myje koupelnu a já vytřu mnohem rychleji a kvalitněji než když chci, aby se zrovna koukal na pohádku a nehamtal mi tu~;). Koupelnu pak setřu během 5min. ajeto a oba jsme spokojený a večer má tatkovi co líčit.~x~
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:12:18)
"Takže o té organizaci to také trošku je a také o tom, nesnažit se všechno zvládnout sama jako dokonalá matka, málokterá má nesvéprávného manžela."

Souhlas. ~R^
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:13:56)
Juliin příspěvek se mi líbí. :-)

Ellen, mně dnes můj první zájezd procítěně vysvětlil, že se mi nechce jít na záchod. ~t~
 Julie 
  • 

Re: Zveličování 

(4.2.2010 11:59:32)
Vytisknuto a půjde to do rámu:-).

V mém věku už opravdu nejde o naivitu.
To mi připomíná přítele,který mi na mou mini výtku směrem k jeho synovi,který u nás trávil víkend řekl: nemáš děti,nemůžeš vědět..teď už ví,že nemám děti,ale vědět můžu :-)

Možná to bude dáno přístupem každé z nás...a taky je možné,že jednou příjdu o ty své růžové brýlky a skončím s vrabčím hnízdem na hlavě,řvoucím mimčem v rukou a zoufalým výrazem ve tváři....
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 12:37:52)
Je to věc každé ženy, jak RD pojme. Problém vidím spíš v tom "sklouznutí" do stereotypu, pohlcení dítětem, vypuštění jiných aktivit, u kterých se dítě nevyskytuje. Takový začarovaný kruh - na jedné straně vědomí vlastní nepostradatelnosti, neschopnosti např. tatínka postarat se stejně dobře nebo nedejbože ještě lépe a tím pádem úúúnava, naštvanost, pocit nedocenění. Tak alespoň budou takové ženy demonstrovat jak toho mají hodně, že nemají čas se za celý den ani učesat, nalíčit, na cvičení to už jsou až moc unavené atd. Tento článek jest toho důkazem.
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:20:04)
Tak tak. Chápu maminku na MD, která nemá čas a energii si třeba vyhradit půl hodinky nebo hodinku na cvičení (také se mi to mnohokrát stalo - a komu ne?), ale všeobecně nemám ráda, když se někdo vymlouvá, že nemá čas udělat něco, co trvá pár minut (např. zde x-krát zmíněné čištění zubů nebo projetí vlasů hřebenem).
 magggi synáček z léta09 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:58:43)
Želvičko - a stíháš se taky starat o to dítě? Kroužky plavání, malování atp. jsou fajn, ale to nestačí - co doma?

 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 14:09:38)
~;) Jo, taky jsem na začátku byla plná toho, jak budeme aktivní a kam všude nebudeme chodit. A ze začátku jsem to taky praktikovala. Jenže pak ti mi nějak seplo, že to dělám pro sebe, abych nebyla doma, sama..., a najednou muj mozek udělal cvak a mě doslo, že to pulroční mimino až tolik děti nepotřebuje, jako spíš tu mámu, co si s ním bude kativně hrát. No, na cvičení se taky hrálo, ale převážně jsme pindaly o tom, co které miminko papá, jak kaká a já nevím co. A začali jsme se držet víc doma. A moje dítě, které už tehdy reagovalo na každé moje zmizení ukrutným řevem, mám pocit, že dostalo šanci ujistit se v tom, že jsem tu pro něj, že mi muže věřit a dneska, když už ty děti opravdu začíná vnímat a potřebovat je pro suj rozvoj neb ted´ už pomalu přechází ta doba, kdy mu společným našim hraním mohu skutečně něco předat, pomalu upadat (i když potřebovat nás na pohrání si bude určitě ještě dlouhá léta~;)) je ted´ fajn, vyrovnaný, s dětma nemá problém, rozdělí se, když se mu teda někdy jo nechce, tak je to těžší, to nezastírám~;). Ale ani ted´ nevymetáme všechny zpívánky, plavání a já nevím co. Chodíme 1x v týdnu do MC, 1x v týdnu máme cvičení v naší vsi a nám to uplně stačí a každý den si mužeme pohrát s dětma na ulici. Ale hodně si hrajeme i sami.

S druhým dítětem se těším, že si nasadím pohodičku hned od začátku. Dneska tohle honění se za kroužkama tak trochu odsuzuji~;).
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 18:06:20)
To my vymetáme plavání, zpívánky, cvičení apod. V létě ponejvíce hříště. Právě proto, aby si dítě zvyklo na ten kolektiv, děti, o to hlavně jde. Mám sice hodnou, klidnou, zato velice rezervovanou holčičku, zejména co se dospělých týče. Děti miluje. Příliš si s nimi ještě nevyhraje, ale je mezi nima moc spokojená. Proč jí držet stále doma, pokud je jí dobře v kolektivu? Asi mám výhodu, přes den spí dvě hodiny a v osm už je zase tuhoň:-) Opravdu hodně záleží na nátuře. Všechno má výhody a nevýhody.
 Lassie66 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 19:10:16)
Želvičko, a jako nevýhodu má, když ti dítě spí přes den i v noci? ~t~
 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 20:58:52)
No, my taky spíme vedne i v noci~t~
 Lassie66 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 21:33:59)
Tatramelko, já reagovala na konec příspěvku "...Asi mám výhodu, přes den spí dvě hodiny a v osm už je zase tuhoň:-) Opravdu hodně záleží na nátuře. Všechno má výhody a nevýhody. "
Tak se ptám, kde je ta nevýhoda. :-)
 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(3.2.2010 10:55:28)
No, mě to taky pobavilo. Neb je na rodičích, jak se přizpusobí nátuře. Já než jsem otěhotněla podruhé, tak jsem klidně mohla ponocovat do 4h do rána a bylo mi to jedno, že musím vstávat v 6 nebo v 7h. Tyto příspěvky od Želvičky mi příjdou jako z pískoviště. ~;)
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(3.2.2010 13:22:42)
Tedy upřesnění formulace: mělo jít o výraz toho, že možná ne každé dítě spí ve dne dvě hodiny či více a pravidelně v osm večer usíná, aby se ráno vzbudilo kolem sedmé. Tedy ne každá matka, má tu výhodu, že její dítě takto hodně spí :-) Snad už je to jasné.
 Lassie66 


Re: Zveličování 

(3.2.2010 14:17:11)
To ne ~t~
 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(3.2.2010 19:00:32)
~t~
 magggi synáček z léta09 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 19:19:45)
Já Ti nevím. Proti gustu dítěte žádněj dišputát, ale domnívám se, že denodenně vymetat nějaké "aktivity" je poněkud neurotizující.
Každodenní kroužky špatně snáší i školáci, i když je baví a je to ku jejich prospěchu. Kojenec či batole potřebuje hlavně komunikaci s matkou a opatrně s novými dojmy nebo s rozličnými podněty, ne mít roztříštěnou pozornost na davy dětí i dospělých tak často.

Můj syn je "společenský" téměř celých svých 7 měsíců, ale rozhodně nehodlám podnikat podobné aktivity, které píšeš teď ani v budoucnu.
Je to totiž totéž jako zavalit ho v ohrádce hračkama a nechat ho zmateně vybírat...
 Želvička plus Petruška 20 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 20:16:07)
Se svým chlapečkem si podnikej co chceš, Tvoje věc, v jeho věku jsme chodívali jednou týdně na plavání. Výborná věc. Nikdy jsem holčičku neviděla tak vysmátou, jako v bazénu. Protože máme rádi, když je šťastná, jezdíme o víkendu i s tatínkem do termálních lázní. Je to super. Nevím kde píšu o denodenních aktivitách, vidím že to ale stejně nemá smysl. Ty budeš asi ta matka, co má takzvaně načteno :-) Zkus vnímat konkrétně to svoje vlastní děťátko a ostatní nech dělat to, co jim vyhovuje. Zbytek Tvého příspěvku fakt no comment.
 magggi synáček z léta09 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 21:44:00)
No, načteno mám, vzhledem k tomu, že to po mně chtěli na obou vejškách i na SŠ u zkoušek ~t~
Stejně tak mám poměrně dost praxe (12let) na to, abych mohla vycházet ze zkušeností jiných.
Neříkám, že Ti nevěřím, jen, že jste Ty i holčička opravdu veliké výjimky, když je to fajn pro obě a přínosné pro psychosomatický i sociální vývoj.
A denodenní aktivity? Předpokládala jsem, že malování, zpívání, plavání atd. nastíháte v jednom dni... ~;)

Plavání by se mi možná i líbilo, ale sama alergik mj. na chlór (což je děsná věc, jelikož vodu miluju), nehodlám na ně zakládat i synovi a hlavně - opět cizí zkušenost - v zimě je to dost "vošajstlich", jak se tu říká, protože "plavací děti" trpí daleko častěji na rýmy a různé virózy.
Nicméně u Tvé holčičky předpokládám, že jí to posílilo imunitu a od půl roku nezastonala ~;) ~z~
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(3.2.2010 13:16:26)
Malá nezastonala do půl roku, nevím jestli taková rýma se počítá jako stonání :-)). Jednou jedinkrát jsem zaznamenala zvýšenou teplotu. Toť vše co se týče jejího "stonání". Ťuk ťuk. Po plavání většinou následuje alespoň hodina v herně, aby děti nemusely hned do mrazu. Co se týče aktivit, ano, je to otázka dvou dní, to ještě pro doplnění. Úterý, středa. Doufám že sama chápeš, že je rozdíl mezi sedmiměsíčním kojencem a skoro dvouletým batoletem, co se možností vyžití týče. Možná by stálo zato, časem něco takového také okusit, abys pochopila, že o nějaký řízený drill zde fakt nejde, pozornost takového malého dítěte lze udržet možná nějakých 15 minut, zbytek si děti užívají spíše po svém s tím že se zapojí, když protě chtějí a mají chuť, s tím se tak nějak počítá. Jinak teda oproti Tobě jsem s jednou VŠ slabý odvar, přiznávám, tím spíše bych snad předpokládala trošku nadhledu, pochopení, že nejen mateřství je jediný způsob seberealiizace ženy :-)
 magggi synáček z léta09 


Re: Zveličování 

(3.2.2010 23:43:57)
Však já Ti taky názor neberu ~;)
S těmi kroužky to vypadalo, při tom vyjmenování, že denně někudy lítáte.
Nadhled je věc jedna a 2 kamarádky + x známých s názorem, že má matka svá práva a nemůže být neustále sama s dítětem, popř. vůbec s dítětem, je věc druhá.
Teď fakt nemyslím Tebe, neznáme se, takže si můžem max. vyměnit názor a něco upřesnit - ale všechny zastánkyně názoru o "právech" matky na seberealizaci, které znám, mají buď zakřiknuté nebo naopak nezvladatelné děti, denně je někudy vláčí - po kroužcích, a když konečně pomine stres ze všeho toho běhání, nastane večer a je doma klid, matka předá dítě otci (babičce, chůvě, sestře...) s tím, že je unavená a jde cvičit, plavat, na kafe, na drátkování atp.
Takže se omlouvám, ale nemám dobré zkušenosti s matkami navštěvujícími všechno možné, a ačkoli je neházím do jednoho pytle a uznávám, že každému sedí něco jiného, sama podobné podniky v budoucnu zkoušet nehodlám...
~:-D
 Tatramelka+3 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 20:57:32)
No, každý necht si robí jako myslí. Ale já taky nejsem zastáncem lítání po kroužkách ani pro batolata ani pro školáky. Mám na to dost podobný názor a utvořený na základě vlastní zkušennosti.

Nyní nemáme problém ani s dětma ani s dospělíma byt´ jsou naprosto cizí. Ale někomu to tak vyhovuje, když je spokojená maminka, mělo by být i dítko. Je pravda, že já teda zrovna dvakrát kolektivní nejsem a tak pro nás bylo fajn, že jsme se drželi v naší vsi. Dnes už vyrazíme i na pě´kné dětské představení, plavat, když se nám chce a vody se taky nebojíme, potápět jsme se naučili i bez kurzu. Prostě každý má svuj zpusob jak dosáhnout spokojenosti. ~x~
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(3.2.2010 13:19:20)
Tak tohle je super názor, díky za něj :-) Hodně štěstí :-)
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 18:00:19)
Přijeď se podívat:-) Jsi srdečně zvána. :-)
 Želvička plus Petruška 21 měsíců 
  • 

Re: Zveličování 

(2.2.2010 20:22:49)
Stíhám - v čase mezi prvním a třetím milencem...:-)
 Ecim 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 13:21:59)
Julie, ono pak taky záleží na momentální situaci každé maminky, chvilku je to idylka, chvilku šílený blázinec. Tvůj příspěvek je ale pěkný. :-)
 Lůca+2 


Re: Zveličování 

(2.2.2010 23:21:53)
Ecim, výše jsem ti ještě odpověděla, pro jistotu to ještě zkopíruju :
Ecim, promiň, ale tady zřejmě došlo k nedorozumění, špatně jsi si vyložila moje slova, když si je zpětně čtu, tak se tomu ani nedivím, ale co jsem napsala si nespojuj výhradně s touto diskuzí....měla jsem to namysli tak nějak všeobecně, vycházela jsem spíše ze svého okolí, ve kterém se tyto matky vyskytují hojně a jsou téměř takové, jaké jsem napsala...přeji hezký večer a omlouvám se, že odepisuji tak pozdě....
~;)
Mimochodem, článek beru jako zábavný a odlehčený....netřeba vše brát vážně, to nepatří tobě, ale všem....
 Ecim 


Re: Zveličování 

(3.2.2010 8:39:57)
Lůco, v pohodě, já se VĚTŠINOU vážně neberu. ~t~
 Lůca+2 


Re: Zveličování 

(3.2.2010 22:41:26)
~t~ ~R^
 Julie 
  • 

Re: Zveličování 

(4.2.2010 12:28:34)
Ecim,
předpokládám,že ne vždy a za všech okolností lze zůstat s úsměvem na tváři:-).

Jak pročítám příspěvky,články...každá ženská je jiná,každé vyhovuje něco jiného...mě se líbí,že každý dokáže říct svůj názor a přitom neurazit.
 Tatramelka+3 


Chápu pocity z vyčerpání 

(2.2.2010 13:26:26)
...ale jak tak čtu, mnohde by to chtělo krom domácnosti uklidit i ve vztazích.

Přišla jsem za manželem kuli jeho projektu co má v "zahraničí (na Slovensku)" Tak že vymýšlet si, že zrovna bych chtěla jít s kámoškou ven, jestli nechce naklusat domu dříve, to opravdu nehrozí. Ale co se týká lékařu? ...kluka si dokážu vybavit všude sama a když potřebuji já, bud´ ho zavezu manželovi k práci a jdou se projít a prohlídnout si prumyslovou zonu:-), aby nestratil čas ještě cestováním neb bydlíme ve vsi, nebo prostě jede s nami a nebo přijede domu. Podotýkám, že máme jen jedno auto a do města 15km. Jinak po něm žádné volno v práci nežádám. Ale k dr. ted´ tedy chodím každý měsíc a na to jsme zaměstnavatele připravili a dali mu 3 návrhy na řešení. Jinak kamarádku co s ní chodím ven tu mám jednu a ta dělá v té samé firmě, tak že chodíme bud´ do kina a nebo na večeře a nebo obojí a to mi +- naplánují na poradě nebo ví, že jsem sama doma večer a tak přijede. Jinak chodíme denně ven s mamčama a i s nima se vyrelaxuji. Nákupy řeší bud´ manžel a nebo si vyrazím když příjde z práce s tím, že se postará o večeři, koupání, uspávání a večerní pofackování domu. Kadeřnice sobota nebo neděle a mládežníci alespoň mohou trávit nějaký čas beze mne a mají to rádi.

Jasně, vařím, peču, uklízím, jako každá jiná a čekám doma na manžela, ale když je doma, jsme zapojení do chodu rodinného života oba. Muj manžel taky chodí unavený z práce, ale rodina je jeho relax a my se snažíme mu ho i dopřát. My s Jáchymem takovou možnost změny, jako má manžel nemáme, oddychnout si jeden od druhého a když to jde, tak se vším všudy, abych nemusela dva dny vařit, uklízet a honit se, protože chci jít do kina na 2 hodiny.
 Balbína 


trefné 

(4.2.2010 16:55:21)
Gábi, trefný článek. Samozřejmě to tak není vždy, ale dost často. Mám i období, kdy mám jakž takž uklizeno a jsem i upravená, ale návštěva přijde zaručeně, když mám doma binec a sama jsem samý flek. Přiznám, že se odmítám převlékat při každém flíčku.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.