| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chorvatská dovolená trochu jinak

 Celkem 71 názorů.
 DENISA 


Chorvatsko 

(19.1.2010 10:07:47)
Mame s Chorvatskem presne ty same zkusenosti, jako vy v prvnim pripade. Z piscite plaze se vyklubal vybetonovany val atd. Akorat na toho Grigorie jsme nikde nenarazili, takze Chorvatsko u nas uz nikdy priste.
 Mystik 195 
  • 

Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 10:42:00)
Nakonec, jak to může dopadnout jinak? Ty milióny turistů se musí směstnat na relativně malém prostoru podél pobřeží... Nevím, spousta lidí musí trpět úchylkou zvanou Masochismus. Dobrovolně se vrhat do Babylonů tisíců stejně bláhových lidí, kteří touží po "dovolené". Již cesta je obrovský stresem, hodiny v kolonách, místy popojíždění - nevyspalost, únava z dlouhé jízdy. Předražené služby srovnatelné s centrem Prahy. A klid, pouhé přání. Ne, děkuji...
 Gertruda 


Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 10:50:20)
Jasně, to jsou mnohem lepší miliony turistů v Praze, navíc za férové ceny. Co víc by si astmatické děti mohly o prázdninách přát.
 Mystik 195 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 10:56:28)
Dnes je snad normou mít v každé rodině nějakého astmatika, alergika, LMD...Dle mého selského rozumu je možno se vydat např. k tetě, babičce.. na venkov - daleko od měst. Zde běhat po louce, vykoupat se v přehradě, odbahněném rybníce apod. Dýchat čistý vzduch a tetě, babičce pomoci s domácí havěti - děcka neznají ani drůbež, králika, prase domací...
 dadlenka 


Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 11:25:05)
no třeba nejedou na venkov, protože tam žádnou tetu, strejdu, babičku a dědečka s prasetem, slepicemi, hnojem a přilelými polnostmi a rybníky prostě nemají.
Nevím, co je pro tak nervydrásajícího na tom, že dvě ženské, které mají dítka s astmatem jedou k moři, když prokazatelně mořský vzduch a voda jsou léčivé.
BTW alergie a astma se můžou objevit i daleko po třicítce, tak aby ti ty tipy ještě nepřišly vhod~z~
 Mystik 195 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 11:32:19)
Já si zajedu na venkov... Naleznu tam, co lidé potřebují a hledají nejintezivněji: klid. Ten je nejcenější hodnotou v dnešním světě.
 Lysil 


Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 15:23:46)
Nemůžu si pomoci, ale venkovský klid je mýtus. Sen obyvatele města o rurálním ráji... My máme chalupu na konci vesnice v zastrčené podšumavské oblasti a hádejte, kolik tam za den projede traktorů, v létě se za nimi zdvihají třímetrová oblaka prachu... a to nepočítám místní omladinu na pionýrech a jiných prastarých, hlučných a smradlavých strojích, o dýchavičných stodvacítkách a chrchlajích ladách, kterými jezdí chrabří venkované až do lesa, ani nemluvě. Doby, kdy zemitý hospodář oral s koňmi a srdečná hospodyně nalévala pocestným čerstvě nadojené mléko, jsou dávno za námi (pokud kdy byly).
 Karolína 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(20.1.2010 11:39:46)
Každý máme jinou představu o klidu a pohodě, radši budu sledovat pár klučinů při jízdě po rynku na čemkoli, než se placatit mezi 250000 obdobnými hledači klidu na přeplněné pláži..Pošumaví docela znám, žila jsem tam na místě, kde jsem byla ráda i za ten občasný traktor, nyní žiju na dost podobném místě na Moravě a proto s tím co píšete opravdu nesouhlasím, už jen protože vím, že kdo hledá najde..to že přímo vy máte okolo chalupy nepřiměřený vyrvál je váš případ, takže je absurdní ho bagatelizovat na všechny chalupy a vesnice ČR.
 Carlin 


Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 13:34:50)
No pyly z louky a alergeny ve zvířecí srsti ani ráchání v rybníce by pro alergiky a ekzematiky moc nebylo. Klid beru, ale ten zbytek...~l~

Nicméně synovi na ekzém mořa nezabralo, zabralo až Rakousko. A to máme chalupu v Jizerkách, kde je taky relativně čisto, ale v tom Rakousku jsem ho snad poprvé v jeho životě viděla bez jediného flíčku.~R^
 Danuta Ch. 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(22.1.2010 22:39:59)
Můj syn byl jako šestiletý (do té doby těžký ekzematik) na 2-týdenním ozdravném pobytu v Alpách. Taky mu to pomohlo, od té doby se mu ekzém začal zlepšovat.
 luci 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 13:15:14)
odbahněný rybník? A kde?
 Martina, 2 kluci 


Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 13:26:09)
Bomba - louka a havěť je pro alergika, přehrada či "odbahněný" rybník pro atopika jak dělaná~:-D
Jsme ze samoty za vsí, syn alergik, jako batole i atopik, vím, o čem mluvím~:-D Výborně se bavím!
 Iva, dva kluci 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(19.1.2010 19:37:00)
Přesně tak!!! Alergik na louce. Chacha
 Danuta Ch. 
  • 

Re: Všichni, rozhodně ne... 

(22.1.2010 22:35:29)
Zřejmě toho asi o alergii moc nevíte, že? Kvetoucí tráva na louce, srst králíka a tak dále - to je přesně to, co alergikovi víc škodí, než pomáhá.
 Sqeeky a kluci 02/05 a 06/08 


Re: Chorvatsko 

(19.1.2010 11:42:13)
Jsem ráda, že autorka nakonec našla pěkné místo na pobyt. Ovšem vůbec mě nepřekvapuje, že měli něco domluvené a realita byla jiná ~:-D to je prostě Chorvatsko~Rv~a~
 Lenka 
  • 

Re: Chorvatsko 

(19.1.2010 13:27:10)
Do Chorvatska jsme jezdili pravidelně - syn má atop. ekzem a tamní moře mu opravdu vždy pomohlo.
Nikdy jsme neměli jediný problém s ubytováním, NIKDY jsme neuvízli v žádné koloně. Jezdili jsme vždycky " na blint", takže jsme si ubytování měli možnost prohlédnout před zaplacením. S domácími také nebyl nikdy problém:-)
Jezdili jsme k Makarský, jednoznačně mohu doporučit Brelu! Teď už "pro změnu" využíváme jiné destinace:-)
Takže se Chorvatska nebojte!
 Ilona+Lucka5 
  • 

Re: Chorvatsko 

(24.1.2010 22:16:31)
My do Chorvatska jezdíme už dlouho, když to spočítám, tak jsme tam byli 9x za posledních 15 let.Hned první dovolená na Krku byla nádherná a od té doby se tam vracíme. Projeli jsme za ty roky celé chorvatské pobřeží až k Dubrovníku, ostrovy Cres,Lošinj,Korčulu, pořád poznáváme něco nového. Nikdy jsem nejeli v koloně
ty jsou pá+so v sezoně), jezdíme na blint i na předem domluvené místo, nikdy jsem neměli problém. Nejklidnější místo, které znám je Mala Duba ( asi 15 km za Makarskou) a nejhezčí a v srpnu také klidná je Brela-Stomarica. Jezdíme i s malou, poprvé měla rok a půl a všechno úplně v poho...chorvatsko je moje srdeční záležitost
 Chorvatsko 


Re: Chorvatsko 

(8.1.2011 16:09:03)
Zdravim z Chorvatska!
Mislim že bi každi pomohol taki a v Česki Republice je to normalni ale dicki se musi davat pozor co se pronajima a taki žadat vsehne fotki apartmana proto že gdi objednate apartman a nebudete spokojeni
to vam skazi dovolenku.. Vsehno najlepši v Roce 2011
Grigori
 Gertruda 


S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 10:08:00)
takové kňourání jsem už dlouho nečetla.
Bóže, ještě, že tam byl princ Gregorij a tak nějak, narozdíl od jiných Chorvatů chápal, co my, Češky potřebujeme.

Jezdíme s kamarádkou a našimi dětmi do Chorvatska pod stan.
 marketa 
  • 

Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 10:14:53)
knourani? takze ty jezdis s detmi - atopicky ekzem, astma, vek 2,2,5,5 na mesic pod stan? ty budes asi superzena ;-)
 Dalila, kluk 4r + holčička 7m 
  • 

Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 10:21:04)
Žádné kňourání v tom "nevidím". Vy jezdíte pod stan s kamarádkou a 4 dětmi v uvedeném věkovém a zdravotním složení? A na měsíc? Tak to tedy klobouk dolů. Já pisatelku naprosto chápu. Ono něco je vydržet diskomfort týden a něco jiného celý měsíc. Tak asi tak....
 Gertruda 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 10:46:12)
Ten pán se živí turisty. Není potřeba z toho dělat nějakou šlechetnost a vůbec už není potřeba to stavět v rovině "ubohé matky bez pomoci versus mužský hrdina". To je trapné.
Jezdíme s dětmi od jejich necelého roku, na tři týdny, teď, co chodíme do práce už jenom na dva. Máme každá sice jen po jednom dítku, pravda, ale pobyt ve stanu zase obnáší jiné věci. Olivový olej jsme byly schopny vybrat si samy.
 & 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 13:54:43)
Souhlas ~;).. autorka dramatizuje, ti puvodni pronajimatele co je chteli umlatit zlatym krizem ua....
 Líza 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 14:24:08)
Přesně tak ;)
 Lída+2 


Ach jo.... 

(19.1.2010 17:14:36)
Už dlouho jsem nečetla takový divný článek.....spousta věcí mi nesedí...ale to psali už ostatní....

A přikláním se hodně k názoru, že sposta lidí dovolenou letos ani loni vůbec neřešila.....má jiné starosti....třeba, že jí kvůli krizi žádní nezbyla...nebo je propuštěný, nebo něco jinýho....a tohle prostě bere za prkotiny...
 magdusa 


Ach jo.... 

(19.1.2010 17:19:35)
já nechápu, co na tom předraženém chorvatsku pořád lidi vidí. Daleko levnějši dnes vyjde last minute s all inclusive u moří, které se krásou vyrovnají tomu v chorvatsku. Já osobně bych se tam takhle "naslepo" bez referencí známých s tak malýma dětma nevydala. Pisatelka může být jen ráda, že natrefila na lepší kastu ubytovatelů a že se nelopotila s děckama zase domů nebo nehladala náhradní ubytko podstatně déle.
 helis78 


Re: Ach jo.... 

(19.1.2010 22:27:27)
jo, ale kolik by asi tak stál pobyt na měsíc? Já teda na to nemám.~d~
 Lída+2 


Re: Ach jo.... 

(20.1.2010 10:17:22)
Nevím...nemůžu to posoudit. Nikdy jsem tam nebyla. Ale atlantik v kterým jsem se koupala asi na 10 místech se mi líbil moc.~t~
 Bellana 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 17:47:30)
Gertrudo, pokud pojedu na dovolenou a na místě bude všechno jinak, než jsem původně čekala, tak si tedy s dovolením taky pokňourám :-)
Chápu, že není pisatel článku ten, aby se zavděčil čtenářům Rodiny všem, nicméně asi čtu něco úplně jiného než ty... článek mi přijde napsaný s nadsázkou, která je mi sympatická.
Občas si říkám, jestli to už tak nějak nepatří k bontonu tohoto serveru hledat hnidy úplně na všem. Při čtení článku jsem ho považovala za úplně nekonfliktní... a zase nic :-)

Mmch, pod stan nejezdím ráda ani v Česku, natož abych to považovala za vhodné povyražení v cizině. Halt ne každý je duší tremp ~2~
 & 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 18:07:01)
Bellano, asi v tom tu nadsazku nevidim. Me prijde ze autorka ze sebe zbytecne dela "poplasenou slepici""dve Cesky s detma samy v cizine. Pomoc!"~t~ Vzdyt to ve finale docela dobre vyresily a poradily si. Kdyz jedu bez cestovky, tak nemuzu ocekvat, ze to vsechno bude super. Tak at si zaplati drahou cestovku a hada se s delegatkou, kdzy neco neni podle jejich predstav...
Jinak je to podle mne celkem normalni historka, neco podbneho na udelali v Rakousku nejak by mne nenapadlo o tom plsat clanek.
 Bellana 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 18:18:10)
No tak spousta lidí jede na dovolenou a nepíše o tom článek... to přece o ničem nevypovídá, že? Každý zažíváme zajímavé věci a ne všichni o tom píšeme ~j~
Já fakt pochopím, že se všem nemůže líbit všechno, jen jsem se pozastavila, kde bylo to "kňourání"... nu a když už bych teda pochopila (občas jsem i chápavá), proč někomu přijde, že si autorka zbytečně stěžuje, tak pořád nemůžu pobrat (zas až tak moc chápavá nejsem), proč hned vykřikovat cosi o kňourání (což je výtka směrm ke Gertrudě, ne k tobě) a dělat z autorky pipinku, co si netroufne pod stan.
Prostě normální článek, pro mě v pohodě... nechápu ty výkřiky okolo.
Jsem fakt vděčná, že jsem první článek na Rodině publikovala ještě v dobách, kdy na komentářích vládla vlídná atmosféra. Dneska bych dostala hned napoprvé takovou sodu, že bych už raději nadosmrti čmárala svoje postřehy jen do deníčku (mmch, chápu, že ne každý by to vnímal jako takovou škodu, kdybych se přidržela deníčku a necpala se na Hlavní ~y~)
Asi jsem dneska v nějakém citlivě sluníčkovém rozpoložení, ale tak nějak je mi pisatelky normálního pohodového článku líto.
 Stáňa a dva kluci 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 18:50:32)
Jó Bell, já už vážně nevím, jak by tak měl ten vyvolený článek na hlavní stranu vypadat. Asi nějaké intelektuální zamyšlení plné nadhledu a jiskřivého humoru, bez kňourání, bez porodů, genderově vyvážený, co by zrovna pobral Pulitzerku~y~
 & 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:16:12)
Bellano,

Poznamka o stanu je zbytecna to beru. Ikdzy to podle mne bylo spis mysleno, "vim o cem mluvim, protoze taky jezdim sama s detma". Jinak napisu, ze mi nejaky clanek prijde ukonourany stejne ted, jako pred sesti lety. Ted uz dost veci nectu. Nevim, jak ma vypadat clanek na hl. stranu. Akorat, kdyz se mi neco nelibi tak to pod to nepisi, od toho tam ty komentare jsou. Me to v tom Rakousku neprijde, jako zajimava historka stejne, jako tahle.
 Bellana 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:22:20)
Kririka je v pořádku. Psala jsem o způsobu kritiky... ty mi fakt mnohdy přijdou přemrštěné. Když si vezmeš, že sem píšou amatéři (snad kromě Monty a pár převzatých článků), tak prostě podle toho Hlavní strana vypadá. Až bude mít Jiří na to aby si platil nějkého slavného sloupkaře, to pak bude jiná ~t~
 & 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:29:46)
Ja nevim, ja to vetsinou nectu, jediny co mi vadi, kdyz nekdo sepsuje nekoho "osobni" pribeh. Na psani clanku ani kritik jsem nikdy nemela ambice. Ty kritiky taky pisi amateri. Nejak se mi nechce nazorit, jak se nam ta Rodina kazi.
 Bellana 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:32:38)
Já nevím, zda kazí... ale jiná je. To je normální, servery se taky vyvíjejí. Možná jinou atmosféru na "komentářích" vnímám jen já...
Já bych to uzavřela asi tak, že třeba tvoje kritika mi přišla v pořádku, Gertruda halt nemá sluníčkový den... všichni jsme si napsali názor a já jdu koupat děti. Přeju hezký večer.
 & 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:35:46)
Moje uz se koupe samo..~z~
 Bellana 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:38:05)
Jo, samo... moje by taky rády samy, ale jak jim nestojím za zadkem, tak mi dělají z koupelny bazén... už slyším podivné šplouchání, tak fakt vstávám a jdu dělat přísné obličeje :-)
 Gertruda 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(19.1.2010 19:18:01)
Dobře, to o naší stanové dovolené jsem si mohla odpustit. Mě trochu pobouřilo (nemám dnes sluníčkovou náladu), ten pochvalný chorál na božského pana G., který zařídil, opravil, pomohl specifickým českým matkám v nouzi (nikdo jim nerozumí!). Jistě jsou autorky poměrně schopné ženy, když už vůbec vyrazily, dojely, přežily a vrátily se, dovolenou také popisují v podstatě s nadhledem, tak proč tohle slepičení.
 myš 
  • 

Re: S dovolením nebo bez něj,  

(20.1.2010 15:45:38)
Jo občas si u nějakého článku říkám, že tenhle teda žádnou kritiku sklidit nemůže a pak koukám jak puk :-) , že jo. Asi je to nějaký místní sport :-)
Pravda, názory jsou různé a ne všechno se musí líbit všem, ale někdy mi to už připadá jako hnidopišství....
 miia 


Re: S dovolením nebo bez něj,  

(20.1.2010 22:58:31)
~R^~R^~R^:-)
 Mystik 195 
  • 

Jinak, lidé už nereagují na příběhy z letovisek... 

(19.1.2010 11:28:42)
Neboť mají úplně odlišné starosti. Nejistota v práci, omezené příjmy, další a další zdražování, zvyšování daní... Takže podtrženo a sečteno: dovolené v zahraničí se tento rok zúčastní tak max. 60%, těch, co ještě třeba před 2 lety někam vyjelo.
 Tereza, dcery 5 a 9 
  • 

Pekny clanek, 

(19.1.2010 14:44:55)
doufam, ze detem pobyt nakonec pomohl.

Dovolenou u more jsem kvuli dceri trpici ekzemem a astmatem planovala 8 let. Prevazne kvuli manzelove zaneprazdnenosti se nam to podarilo az letos a ja bohuzel nemam nikoho jineho, s kym bych tu cestu mohla uskutecnit. Odrazoval me od toho, abych s detmi jela sama a nakonec jsem mu musela dat za pravdu, kdyz jsem druhou pulku nasi dovolene stravila v posteli s chripkou. Co bych si tam pocala sama, opravdu nevim. Dceri pobyt u more vyrazne pomohl a doufam, ze budeme moct jezdit pravidelne.

Co se ubytovani tyce, stravila jsem asi mesic shanenim informaci. O kazdem miste jsem se snazila najit reference od lidi, kteri misto navstivili. I tak je to trochu hra naslepo. Nastesti nas apartman odpovidal popisu a majitele byli vstricni a prijemni.

Pobavil me prispevek o tom, jak maji astmatici a alergici jezdit k babickam na vesnici. Bydlime v Britanii a kazde leto travime par tydnu v Cechach u nasich, prevazne na chalupe na Vysocine. Naprava skod zpusobenych pylem, prachem, plisnemi, zvireci srsti trva pak nekolik tydnu.

 magggi synáček z léta09 


Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 15:03:55)
právě s Chorvatskem.
Ne ale kam jet - jezdíme už 10 let rok co rok na Lošinj (jen loni jsme vynechali, neb se zrovna rodil náš chlapeček :o)) a letos bychom tam chtěli v půlce září, až nebudou taková vedra a klukovi bude 14 měsíců.
Bydlet budeme v hotelu u pláže, jako vždy, takže nebudeme mimino tahat kilometry tam a zpět.
Potřebovala bych jen vědět, jaké to je u moře s kojenco-batoletem, čeho se vyvarovat, co dodržovat, jestli to děti v tomto věku už baví, nebo je to jen dřina pro rodiče atd...

Jinak - článek mě lehce nadzvedl. Narodila jsem se a 28let prožila v Praze. Do hor, kde bydlím již 8.rok, jsme se přestěhovali záměrně, navíc sem jezdíme již 25let s rodiči.
Dámy z článku mi dost připomínají "Pražáky" a jiné lufťáky, které člověk žijící na vsi pozná na 1. pohled a jeho pocity nejsou bohužel úplně pozitivní.
Stačí sledovat, jak si takováto partička matek či rodin s různě starými dětmi objednává v restauraci oběd a nápoje. Stačí je sledovat v samoobsluze. Stačí sledovat jejich dobromyslnou bodrost, s níž se sklání k nepatrným, tupým, ale veskrze milým buranům, pardon - domorodcům.
Někdy čekám, kdy začnou vytahovat zrcátka a korále, aby divochy podarovali...
Prince Grigorije oceňuju, ale je to jeho džob - já bych to dělat nemohla...
Nejvíc mi dodalo to gruntování!
 Berdulka & Anja & Alexander 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 15:37:23)
Magggi, v lete 2008 jsme byli na letecke dovolene v Recku. Anji bylo tehdy 11 mesicu, bylo to v pohode. Myslim, ze krome na hygienu a jidlo na nic specialniho koukat nemusis. Me se jeste osvedcilo se predem informovat o lekarske pomoci v miste, se kterou se v pripade potreby domluvim (anglicky ci nemecky). Na dovolene s malyma detma je nejhorsi baleni a v tom pripade je jedno, jestli kam na tu dovolenou jedes, protoze proste musis stejne vsechno vzit sebou. Letos se chystame na podzim na Kretu, prckovi bude v tu dobu taky 14 mesicu. Ja akorat uprednostnuji letadlo, protoze se tam clovek dostane rychleji, ale zase mas ten podtlak v kabince...

Jinak clanek se me taky neoslovil a sice proto, ze pisatlka sama sebe stavi do pozice bezmocne zeny a toho Grigoriho vyzdvihuje jako hrdinu. Proste mi ty ovace pripominaji potlesk pri pristani letadla a ten ja bytostne nesnasim. Ale to je ciste muj nazor...
 magggi synáček z léta09 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 17:18:19)
Díky moc!
Něco podobného jsem potřebovala slyšet.
Do toho hotelu jezdíme léta, - jako bezdětní ~z~ ~v~ - doktor ordinuje přímo v něm a ve městě je nemocnice, jen to asi bude chtít dobrou pojistku, což? ~p~ ~d~
 kosatka2 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 18:59:09)
.....Stačí sledovat jejich dobromyslnou bodrost, s níž se sklání k nepatrným, tupým, ale veskrze milým buranům, pardon - domorodcům...

vždycky jsem chtěla poznat někoho, kdo vidí ostatním do hlavy

Předsudky? Závist? Strach?

Bacha na Lufťáky, jedí děti k večeři a zakusujou je domorodcema!
 štěpánka 
  • 

Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 19:09:04)
Kosatko,
díky, líp bych to nenapsala...~R^~R^~R^
Tyhle hloupé kritiky obyvatel měst fakt miluju.~o~~o~~o~
 Lí 


od autorky 

(19.1.2010 20:49:44)
Milé dámy, já nejsem z Prahy a není odtud ani druhá maminka, jsem z malého města na východní moravě a druhá maminka bydlí v malé vesničce na severu moravy.

Nemám na venkově žádnou babičku kam bych mohla s dětmi odjet na "dovolenou" do čisté přírody. Bohužel. To moře jim opravdu moc pomohlo, můj syn s atopem měl prvně v životě hladkou krásnou kůži. Něco na tom moři asi přeci jen bude. Mně se vyléčil zahnisaný nehet, dcera až do října nepotřebovala na astma žádnou medikaci... byli jsme u moře v červnu. Takže ze zdravotného hlediska má tahle destinace ode mě 1*

Že pějeme chválu na člověka kterého ubytovávání živí. NO ono je mnoho lidí, kteří se tím živí, ale nepoznala jsem nikoho, kdo by se tahle dobře o své "turisty" staral. A nemusel, mohl shrábnout peníze a na prasklé kolečko u kočárku či problémy s úklidem se mohl opravdu vyjkašlat.

Jet pod stan si sama se dvěma dětmi netroufám. Obdivuju všechny kdo mají tuhle náturu, já ji nemám. Na takový výlet prostě potřebuji zázemí.

Článek byl psán jako díky Grigoriov. A jako pomoc všem, kteří v chorvatsku narazili na podobný problém. Za tohohle pána se můžeme zaručit. Takže pokud někdo hledáte jistotu a je vaším cílem střední Dalmácie, můžete se na něj spolehnout.

Umlácení zlatým křížem. No kdyby jste viděli ty scény, kterými jsme si prošli.. já nedramatizuji, já jsme se vážně bála, že vyttáhnou nože. Je to balkán a moc asertivní jednání tam lidé nemají. A že nesplinili, co slibovali, věděli velmi dobře. Myslím, že u nás by se ubytovatel styděl, kdyby nalhal tolik věcí.

Těžko říci. Já tam byla prvně.

Takže tak. Já si tak nějak myslela, že ten článek pomůže pár lidem, kteří se chystají s dětmi k moři a mají špatné zkušenosti. Že jim pomůže naše zkušenost.

Prostě byl článek myšlen jako dobrá rada na koho se obrátit, kdo to nepochopil, tak je to jeho problém.




 štěpánka 
  • 

pro autorku 

(19.1.2010 22:16:59)
Milá autorko!

Jestli tenhle tvůj příspěvek byl na mě, tak je mimo. Mě se naopak tvůj článek líbil a vůbec si nemyslím že ty a tvá kamarádka jste ukňourané. Naopak. S takovou skladbou dětí na takovou cestu - prokázaly jste, že jste více než životaschopné a akční.~;)~;)~;)

Poznámka o invektivách na "městské obyvatel", kteří na venkově vypadají jako exoti byl na maggi, resp. na Kosatku, která to hezky komentovala.~R^~R^~R^

Autorko, ty vydrž a naopak ti přeju spoustu podobných "veselýc" dobrodružství s dobrým koncem....~y~~y~~y~
 Teru 


Re: od autorky 

(19.1.2010 22:42:08)
Zdravím Leu a Míšu,
děkuji za pěkný článek z dovolené v Chorvatsku. Právě sháním informace,kam jet s chlapečkama k moři, a tak se mi Vaše informace moc hodí. Z negativních ohlasů si nic nedělejte,nám jste radost udělali~R^.Mějte se prima,T.
 KatiP 


Re: od autorky 

(23.1.2010 23:45:20)
Milé maminky,

děkuji za článek, Chorvatsko znám jezdívala jsem tam s rodiči jako holka i jako dospělák. S manželem jsme tam byli na společné první dovolené...mimochodem nám jí zařizoval majitel cestovní kanceláře odsud z Prahy náš velmi dobrý kamarád a měli jsme to mnohem horší než jet na blint...

Článek jste napsala s nadsázkou a jako poděkování a to oceňuji. Protože jsem sama prošla v létě očistcem. Vydali jsme se se švagrovou (pozn. těhotnou v 6tém měsíci) její 3,5letou dcerou mou 2letou a ještě 14ti letou dcerou na dovolenou k moři na 14 dní. Moje mrně moře nikdy nevidělo a já už ho kvůli ekzémům a jiným zdravotním problémům taky potřebovala.

Kvůli škole jsme se musely vydat v době letních prázdnin....ještě že naše prozřetelnost byla na místě...tam jsme jeli o den dříve...na noc samozřejmě protože děti mohou spát a my maminy máme klid na řízení....
Kdybychom jeli v den co se tam máme ubytovávat, přijeli bychom minimálně s 24hodinovým zpožděním...takové zácpy byli na dálnicích už ve slovinsku....

Jako super destinaci pro malé děti jsme si vybraly ostrov Rab a městečko Lopar...je tam velikánská přelidněná písečná pláž (ale rozptýlí se to a není to tak strašné)....ideální pro malé dětičky, protože je tam ještě 500m od břehu vody max po stehna.... nechávali jsme malé holčičky v klidu hrát na břehu moře ..... bylo tam spousta jiným maminek různě hovořících a vždy některá alespoň jedním okem hlídala i ostatní děti.... jde vždy jen o přístup a pochopení a společenskou konverzaci i když rukama nohama ...

Ubytovali jsme se v kempu San Marino přes českou cestovku v jejich karavanech se stanovou přístavbou...jako levné ubytování (pro nás 5 na 14 dní 8tisíc) pro nenáročnější klienty super (lednička,vařič) Kemp je pro rodiny s dětmi skvěle vybaven veřejné sprchy a toalety super stav,moderní, čisté, teplá voda, samostatné toalety s dětskými záchodky (dcera se díky tomu ve dvou letech naučila chodit na záchod a zavrhla nočník). Dokonce místnost s pultovou vaničkou pro koupání opravdu maličkých miminek s přebalovákem.... v celém areálu je několik hřišť fungují animace....v centru městečka je i vetší park s atrakcemi trampolínami atd pro děti.....
Je tam i spousta apartmánů a hotely...my zvolily levné ubytování o to více jsme tam pak mohly dětem dopřávat zábavy a sobě taky...na tanečních terasách večer trsaly obě mrňata déle než dospěláci....a my si v klidu mohli dát i pivko, vínko nebo kávičku.

Maminy co tu píšou negativní odezvy mě dost pobuřují a mrzí mě že takhle reagují.....jen jste se snažili ftipným fejetonem poděkovat a poučit a nabídnou srdce na dlani...
Moc vám děkuji za krásný článek, a až zas budete vyrážet na dovolenou, dejte vědět ;o))) víc mamin a víc dětí je vždy větší legrace...třeba zase narazíme na nějakého "prince" v jiné lokalitě...
Mimojiné jsem z velkoměsta, a nikdy jsem nekoukala na burany..nebo domordce jinak než jako na slušné lidi...zato občas jsem se setkala s reakcí opačnou, a to že "domordci" rovnou odsoudili "lufťáky" :o))

Mějte se fajn a vašim všem ratolestem přeju zase hodně záááábavy s akčními a jednoznačně skvělými maminami ...

Katka
 Líza 


Re: od autorky 

(24.1.2010 9:11:55)
A ten očistec spočíval v čem jako?
 Lí 


Re: od autorky 

(25.1.2010 12:51:53)
Díky katko, hezká reakce a také dobrý příspěvek k tématu. Chorvatsko mě okouzlilo. Patřila jsme k těm, kteří nechápali co lidé na chorvatsku vidí - nejsou tam vlny, není tam písek a je tam draho, že??? :-) jejky, jak mě tohle rychle přešlo!!! tak čistou vodu sjem neviděla, děti skály a šutry určitě zabavily víc než písek a i ty památky... jako Omiš je snad to nejhezčí co jsme kdy viděla. je ale fakt, že já toho neviděla až tak moc :-) ještě mě dostal istanbuul, ale to bylo uplně něco jiného. Chorvatsko je pro děti suuper.

I kyž my měli štěstí na počasí :-( často bouřky, v trogiru povodně... ale byl ještě červen. Moře mělo tak 21-23, ale my se stejně nadšeně koupali každý den, voda byla tak parádní. a bylo teplo... hmhm. když mi muž psával teploty tady v ČR byla jsme ráda že jsme kde jsem :-)

 Sisi + 2 + bříško 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 19:15:33)
~R^
 magggi synáček z léta09 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 22:10:54)
vždycky jsem chtěla poznat někoho, kdo vidí ostatním do hlavy

Předsudky? Závist? Strach?

Bacha na Lufťáky, jedí děti k večeři a zakusujou je domorodcema!

Jsem Pražák, takže to, myslím, dokážu posoudit z obou stran. Netvrdím, že jsou takoví všichni, ale některé prvky v článku mi prostě připomněly to, co tu vídám často, neb jsme, bohužel, turistická destinace.
U autorky oceňuju, že jsou si obě vědomy toho, že děti (a někdy i dospělí) mohou rušit.
Co se poslední věty týče, v podstatě souhlasím, jen bych to poopravila - těmi domorodci krmí své děti a sebe ~w~ ~p~

 štěpánka 
  • 

Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 22:22:13)
Maggi
Je pravdou, že někteří lufťáci se chovají jako idioti, přezíravě, pro "domorodce" nepochopitelně,...
Také je pravdou, že někteří vesničani ve městech se chovají přinejmenším podivně a vyslovují podobné unáhlené soudy jako ty (ač Pražák).
V takové diskusi pak vítám přístup, např: Znám jednoho blbce, chová se tak a tak a bydlí v Praze. A taky tam v tý Praze znám jednoho úplně normálního....atd.
Prostě všude bydlí lidé takoví a makoví a dělat jednorázové soudy (což na internetové diskusi tak může vyznít, i když to tak kategoricky není myšleno) by prostě myslící a tolerantní lidé neměli~;)~;)~;)
 Lí 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(19.1.2010 22:47:49)
Jejky, aby to nevyladalo že nám leze sláma z bot a nemáme rádi Pražáci :-) to ne, máme tam obě spoustu dobrých přátel. To já jen že tu pár lidí psalao, že to vypadá že my dvě jsme rozmazlené pražačky. Tak jsem chtěla vysvětlit že to tak není.

 KatiP 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(23.1.2010 23:55:58)
Tak tohle mi jde od srdce...líp bych to taky nedokázala popsat....

Sebelítost?Závist? Strach? .... to jsou přesně ty správná slova

jen dodávám.... domorodci i děti si necháváme servírovat na zlatých podnosech a jíme je se zdviženým malíčkem.

Děkuji ;o))))

P.S. : Jsem rodilá Pražanda, která vyrostla v Krkonoších a takové předsudky tedy opravdu nemám....tak kde je ferou ty "burani a domorodci" ???
 Bumbi&05,08,10 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(20.1.2010 0:59:44)
proč? já co jezdím s dětma, tak ze 4 z 5 hotelů taky musím dogruntovat... jinak mám z batolete po hodině prachovku...
 magggi synáček z léta09 


Re: Potřebovala bych názor či zkušenost 

(20.1.2010 10:12:43)
Sice jsem ještě nikdy s žádným batoletem v hotelu nebyla, ale asi máme na hotely kliku, protože jsme se ještě se špínou a prachem nesetkali...zaplaťpámbu! ~R^ ~t~
 Lí 


s batoletem u moře 

(20.1.2010 12:27:25)
no já bych ti to řekla tak, pokud je dítě vodomil tak se mu tam bude líbit, bude si házet kamínky, přebírat vodu a bude v pohodě. ale znám i případ kamarádky, které se kluk prostě šprajcnul a nevlzl za 14 dnů do vody. Jiná kamarádka zase byla s batoletem v bulharsku, dovolenou strávuili u hotelového bazénu... protože ty vlny to dítě prodstě dycky smetly. Já jsme proto ráda, že jsme mohla poznat chorvatské moře. pro malé děti je lepší klidnější moře, i když vlny tam jsou, menší, mírnější :-) mně to stačilo.

No a ad hotel my jsme prostě neměli tolik penněz, abysme mohli jet na měsíc do hotelu, proto jsme vlili ubytování v soukromí.

ad úklid - v tom novém ubytování paní jaxi nepočítala s hosyt před sezonou, tak tam rok neuklízela. To se nedalo... to jsme si museli prostě uklidit. ale jinak byli ti lidé tak moc fajn. Já si rozhodně nestěžuju na domorodce jako takové, kdepak, tihle byli ohromní. Stěžuju si jen na ty první ubytovatele, protože nám několikrát lhali.
 maracuja 


..... 

(21.1.2010 2:27:37)
Jako velké milovnici Chorvatska a právě klidu na pláži mi to opravdu nedá, abych sem nenapsala své letošní zkušenosti z pobytu tam, já sama s 18 měsíčním batoletem, půlku pobytu ve stanu české cestovky, posléze 14 dnů v apartmánech - nakonec celkem třech .-).
Napíšu tak během dvou dnů, teď už opravdu nevidím, ač sůva...v zimě vlastně medvěd, tj. spát a spát a spát. A zároveň tak poděkuju všem, kdož mi loni v září radou a účastí pomohli :-)
 Lí 


Re: ..... 

(21.1.2010 10:02:47)
Moc se těším na článek. Klid na pláži se totiž hledá opravdu těžko. Tyhle malé přírodní divoké pláže byly fakt super, tohle je ta naše...
http://homeexchangecroatia.com/foto/small/ciovo4.jpg
(není to vidět, ale v levém rohu byl velmi pozvolný vstup do moře - možná tak 2 metry doleva a pak teprve směrem do moře)
a kolem bylo takových zákoutí několikero, vstup do vody všude pozvolný. Je to něco jiného jak velká dlouhá pláž plná slunečníků. každý má rád něco jiného _ to uznám. Já si zamilovala tohle.
 raadka 


Re: ..... 

(21.1.2010 12:08:02)
Milá Lí,

článek pěkný, já tě obdivuji že jsi takhle vyrazila , nemáš to jednoduchý.

Odjet na měsíc do neznáma a zvládnout to tam ~R^

Dětem pobyt prospěl a to je nejdůležitější!


 Klára z HK 


Re: ..... 

(27.1.2010 22:13:12)
Lí, můžeš mi, prosím, prozradit, kde konkrétně jste byly v tom Slatine ubytované (myslím to druhé ubytování). Koukám na nabídku té cestovky Suncokret, ale ve Slatine je tam toho hodně a člověk neví, co si vybrat. Doporučené ubytování je určitě lepší. Díky! Klára
 chatrosa 


chorvatský horor 

(22.1.2010 0:10:15)
My jsme byli taky v chorvatsku, po dvou dnech nás okradli, neměli jsme peníze, doklady od auta, občanky, zůstali nám jen pasy.Na policii se nám jen smáli a dali nám papír o strátě dokladů, ale se slovy, že v jiné zemi než v Chorvatsku neplatí, takže jsme se při jízdě přez rakousko třásli strachy, aby nás nezastavila policie. Druhý den ve městě nám policie odtáhla auto, celkem šok a stejným policistům jsme nemohli vysvětlit, že jsme tam byli včera , a že od otoho odtaženého auta nemáme doklady, protože nám je ukradli, ani ten papír, co nám dali den předtím jim nestačil. Nakonec se to vyřešili, vše dobře dopadlo a dojeli jsme domů. Dovolená nás vyšla dvakrát tolik a do Chorvatska už určitě nejedem.
 Gabča, Adélka 12/02 


PRO magggi synáček z léta09  

(23.1.2010 0:44:22)
S dcerou jezdím od jejích 7 měsíců Chorvatsko každý rok - žije tam sestra. Něco málo vychytávky, když byla mrně (7, 9 a 18 měsíců)

- vem si sebou malý bazének na nafouknutí - když by měl syn strach z vody, bude se cabrat v bazénku s mořskou vodou. Pro takového mrňouse stačí jen ten mini. a taky se ti bude líp vylévat a nalévat voda.

- slunečník, ale lépe takový ten půlstan - slunečník ve větru může uletět a někoho ošklivě zranit - sestře uletěl slunečník a kovový konec rozrazil člověku za ní obočí. Štěstí že to nechytlo nějaké dítě.

- na oplachování do petky čistou vodu (pro jistotu) - někdy dělá na kůži ze začátku ta slaná voda zle a po rozškrabání strašně štípe

- když usne mrňous na pláži, ideální je mít sebou tenkou plínu na zakrytí - líp se mrněti spí

- plenkové osušky jsou ideální i místo ručníků na pláž. Snadno se večer máchá a přes noc rychle uschne a vy se nemusíte tahat s několika těžkými froté ručníky.

- krém s UV faktorem + po opalování, klobouk, obyč triko, kdyby jsi chtěla malého na pláži před sluníčkem hodně chránit - ale než mu to oblečeš spláchni z něj tu slanou vodu - je hnus mít na neopláchnuté slané kůži oblečení ~;((
Jinak si napiš na gabina77@seznam.cz

 lea 
  • 

v chorvatsku je ubytování dost 

(24.1.2010 18:35:58)
tak v Chorvatsku nabídka ubytování převyšuje poptávku,takže by mě nikdy nenapadlo platit zálohu a kupovat tak zajíce v pytli. Nakonec už jezdím jen na jedno osvědčené místo na pláži a s pískem:-), žádný vláčení se přes silnici a podobné chuťovky.
 Evka0 


kontakt na Grigoriho 

(11.2.2010 9:19:23)
Ahoj,váš článek mne nadchnul.Přesně něco takového hledám.Chystáme se na dovolenou do Chorvatska s 1,5 letými dětmi.Hledáme písčitou pláž,klid a příjemné ubytování.Mohla byste mi prosím poslat aspoň mail na Grigoriho?Ráda bych se s ním spojila a prodiskutovala námi vybranou lokalitu nebo si od něj nechala poradit.Děkuji a přeji pěkný den.Eva
 jitka 
  • 

Re: kontakt na Grigoriho 

(12.3.2010 10:52:26)
prosím o kontakt na ubytovatele v chorvatsku děkuji

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.