| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Júúú, podnikatelka

 Celkem 62 názorů.
 7kraska + jedna 


Chci si od Tebe neco koupit... 

(16.11.2009 7:36:37)
...ale jak?
 perdita 


Re: Chci si od Tebe neco koupit... 

(16.11.2009 8:16:02)
Žlababa tam uvádí svůj blog, kde najdeš i obchod:
http://obchod.postizenedeti.cz/
 Ecim 


Re: Chci si od Tebe neco koupit... 

(16.11.2009 20:03:14)
Žlababo, obdivuji Tě a fandím Ti a někdy si od Tebe určitě moc ráda něco objednám. ~x~ Také tak trochu podnikám na živnosťák, ale v jiném oboru. :-)
 JankaP 


Doporučuju knížku od Žlababy 

(16.11.2009 21:08:09)
Já si Žlababinu knížku koupila. Čtu si v ní ráda, přestože zhruba polovinu z ní jsem už četla někde na netu. Vždycky mě povzbudí. A synovi jsem koupila grafické listy k uvolnění ruky, pro prvňáka fakt praktická věc. Jeho to taky baví.
Takže obchůdek autorky můžu jen doporučit.
 Ecim 


Re: Doporučuju knížku od Žlababy 

(16.11.2009 22:10:03)
Na knížku se také chystám :-).
 Petul.a a Babu 


Re: Doporučuju knížku od Žlababy 

(17.11.2009 22:49:28)
Obchůdek Žlababy taky doporučuju. Máme tedy zatím "jen" knížku, ale ta je opravdu suprová - nabízí zamyšlení, pobavení, dojetí... nádhera.
 perdita 


Moc jsi mě potěšila 

(16.11.2009 8:25:17)
Žlababo, super. Moc jsi mne potěšila a pobavila. Jsem na tom velmi podobně, ačkoli syn je až na přísnou celoživotní dietu (a u dcery to patrně nebude jinak), alergie a astma zdravé dítě, taky jsem chtěla spíš být dětem po ruce, a jelikož nemáme a nebudeme mít žádné hlídání, podnikání se nabízelo.
Taky prodávám knihy, ale nekonkuruji! Mám velmi úzký okruh klientů, a musím říct vzdělaných a milých klientů, ale v době vkladu si připadám vážně jako v hospodě na Mítince, tos mě neskutečně rozesmála. Díky za to.
Podnikání je skvělá věc, umožní vám nemít dlouhodobě peníze, místo fitka si zasprintujete na poštu s desetikilovými balíky, můžete se při něm starat o děti, když vám nevadí, že vyřizovat objednávky budete v deset v noci, balit balíky o půlnoci, vkládat ve dvě ráno, pak ještě něco vyžehlíte a ve tři se pomalu prokopáváte horami bince do postele:-))
Naštěstí to pro mne - a pro tebe určitě taky - má ještě jiný rozměr něž jen peníze, je to smysluplná práce, která někomu pomůže a udělá radost, jinak bysme to asi nedělaly. Tak, Žlababo, ještě jednou díky a přeju hodně zdaru!
 Liška s banem :) 


:-) 

(16.11.2009 9:35:49)
Máš hezké stránky, Žlabavo. Jak to všechno stíháš? Nemáš 8 rukou???? :-)
 Insula 


supeeeer 

(16.11.2009 10:06:23)
Už jsem si říkala, ke Žlababa je, že dlouho nic nenapsala. A ona pilně podniká. A třeba se časem dočkáme i pokračování její úžasné knihy. :-)
 VlastaN 


u nás je to podobné 

(16.11.2009 10:22:35)
Já před rokem taky začala podnikat a vypadalo to u nás obdobně. Až na tu lednici, měla jsem to štěstí, že finančně rodina nebyla závislá na mě, ale na manželovi. Ale dneska už vím, že začínat něco bez peněz, je opravdu obtížné. Ale jde to. Podívejte se na www.pobytsdetmi.cz A hlavně, když bych nebyla tak strašně najivní, určitě bych nic takového nezačala. Tak holky, podnikání zdar.
 bleděmodrý vamp 


Re: u nás je to podobné 

(21.11.2009 15:39:02)
Asi když chce člověk něco hodnotného udělat, musí být hodně naivní. Ať už je to podnikání nebo založení rodiny.
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: supeeeer 

(16.11.2009 13:07:16)
Jsem si říkala, proč se dneska tak zvedla návštěvnost Postižených Dětí a on mi tady vyšel článek. Neměla to být vůbec rekama na obchod, spíš jsem se chtěla podělit o to, jaké to je začít podnikat. V mém obchodě je stále mnohem míň věcí ke koupení než bych tam chtěla mít, ale je to o tom, že to zvětšuju pomalu, jen v rámci svých možností. Jsou to ale všechno zase knížky a nějaké věci pro rodiče postižených dětí no a taky moje knížka, co mi vyšla v září (pozor, jak tady někdo trefně podotkl, objednávky vyřizuju opravdu jen v noci).
Jinak 24.11. ve 22.05 budu hostem v pořadu SOS Jany Klusákové Český rozhlas 1 Radiožurnál, mělo by to být o mé knížce Maminko, nezpívej.
Také už jsem udělala tři rozhovory pro časopis Děti a My, Květy a Žena a život, termín jejich vydání ale zatím není určený. Obzvlášť focení pro Ženu a život byl zážitek minimálně na jeden fejeton, ale zatím jsem se nedostala k tomu ho napsat :o) Tak třeba někdy příště.
Díky za přízeň všem!
 perdita 


Re: supeeeer 

(16.11.2009 13:58:50)
Žlababo, a už ten článek v Ž aŽ vyšel? Já ten časopis nekupuju, jen když je tam parfémek~t~

Ono je při podnikání nutné naučit se vidět to dobré, občas to člověk hledá špendlíkem s baterkou v hromadě... ehm slámy, neztratit optimismus a chuť do práce, což se ale dá aplikovat na kde co~t~
 Zuuuza 


Re: supeeeer 

(16.11.2009 17:16:51)
Žlababo, jsi fakt dobrá ~R^ A Tvá knížka je úžasná. Máte s tvým manželem můj obdiv za to, jak to zvládáte a jak moc své kluky milujete a dokážete jim tolik dát.
 Ladasek 


Re: supeeeer 

(16.11.2009 19:34:56)
Žlababo,držím palce v podnikání i osobním životě, moc ráda čtu Vaše články,jste obdivuhodná žena.Díky.~z~
 Ecim 


Re: supeeeer 

(17.11.2009 9:54:18)
Žlababo, prosím Tě, dáš mi vědět, až bude známý termín vydání těch tří časopisů, abych si je kvůli Tobě mohla koupit? Díky.
 Hanka 75 


doporučuju 

(18.11.2009 15:55:51)
Ahojky, doporučuju všem, objednávky jsou vždycky vyřízené rychle, já bych nepoznala, že je dělá pí podnikatelka jen v noci :-)
Moc se mi líbí, že knížky, které nabízíš, za těmi si asi můžeš stát. Zatím se mi vše od vás líbilo. Bohužel sortiment už budeme mít asi celý vyčerpán, tak prosím rozšiřte nebídku, naše rodina ti zůstane věrná :-)

Měj se Hanka
 alyx 


Re: supeeeer 

(21.11.2009 23:14:28)
Žlababo,
Vaše příspěvky jsou ohromě čtivé a psané OPRAVDOVĚ a ze života a moc dobře se čtou..~R^~R^
Člověk si jen pokyvuje!
Obdivuji Vaši vitalitu a optimismus, kterým určitě nakazíte nejednoho truchlíka:-)(ici:-)
Držím moc palce a ráda si poslechnu v úterý Váš příspěvek na Radiožurnálu..věřím, že vydržím ~;)
Jitka
 Amálie P 


Jsi skvělá! 

(16.11.2009 11:06:12)
Na Tvé články Žlababo vždy čekám a s dychtivostí je čtu. Moc Vaší rodince držím palce.
Taky chci začít s podnikání, ale teď nevím nevím~t~
Ať se daří~x~
 Eva + 2 broučci 3 a 6 let 
  • 

Podnikání na RD 

(16.11.2009 12:32:44)
Zdravím všechny podnikající (a podnikavé) maminky. Já podnikala při zaměstnání už před dětmi. Dělám doma na PC účetnictví. Pak přišlo jedno dítě, druhé dítě. A mě nezbylo než pracovat po nocích, kdy už broučci spali. S podnikáním jsem nemohla přestat, protože dát si 6 let pauzu v účetnictví, tak můžu začínat znovu od začátku. A nevím, zda bych na to pak měla sílu. A jak píšete, každá korunka při mateřské je dobrá. Vím tedy, čím vším dámy podnikatelky procházíte a moc vám všem držím palce!!! Mě před 2 dny skončila rodičovská a tak už budu ponikatelka na plný úvazek, abych byla svou paní a měla stále čas na děti. Snad už budu pracovat ve dne :-))
 Ješťa+3 


Re: Podnikání na RD 

(17.11.2009 13:48:12)
Já jsme taky maminka se živnostňákem na RD, mám dvě děti, ale já jsem to už dvakrát přepískla, jednou ten nápor nevydrželo moje tělo fyzicky a podruhé psychicky :-( Jsem člověk, který chce všechno zvládnout, udělat všechno pečlivě (dělám jazykové korektury a redakční práci, momentálně pro jedno menší nakladatelství) a hlavně neumím odmítat, ale musím se to naučit. Takže podnikání na RD ano, ale asi musí být člověk soudnější, než jsem někdy já. Hlavně by si měl najít nějaký čas i na odpočinek - soudím tedy podle svého "mentálního" zaměstnání, možná je to u internetových obchodů trochu jiné, ale podobné to může být, když člověk jen kmitá mezi dětmi a prací, nabalují se spánkové deficity, stres a podrážděnost :-(

Žlababo, děkuji za pěkný čtivý článek a taky obdivuju ~R^
 Brebina, E+M 


Úžasná kniha 

(23.11.2009 7:41:00)
Ahojky Žlababo,
tvá kniha je vážně úžasná!!
Přečetla jsem ji za dva dny a tady v Janských lázních několik dalších maminek a moc ji chválily.
Doporučuju všem maminkám, které mají i nemají postižené dítě, v mnoha situacích jsem se naprosto našla, prostě krásná kniha ze života!!!

Do podnikání ti přeju hodně štěstí, ať se ti daří!!
 Brebina, E+M 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 7:41:45)
Taky se snažím, háčkuju dětské čepičky a prodávám na MMB
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:07:06)
Brebino, zkoušela sis spočítat, kolik si tím háčkováním vyděláš??? Při cenách na MMB to nejspíš nevyjde ani na minimální mzdu. Bohužel, ruční práce se u nás většinou silně podceňuje, i proto, že spousta lidí je ochotná prodávat za pakatel. ~Rv
 Lassie66 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:13:22)
Brebino, zkus je dát na Fler. Lidé tam víc ocení hodnotu ručně dělané věci.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:17:36)
Lassie, ani na Fler. Takovéhle věci se tam prodávají za naprosto směšné ceny - pokud si spočteš, kolik času strávíš výrobou. ~Rv
 Lassie66 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:25:56)
Lído, to je pravda, ale takhle se to počítat nedá, pokud potřebuješ přívýdělek. Jistý příjem to je a pokud to dotyčnou baví, pak je to lepší, než nic.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:29:36)
Lassie, jenže pak zároveň "kazí" ceny pro ty, co se tím zabývají skutečně vážně. Zákazník pak dojde k přesvědčení, že to je vlastně brnkačka a je to hotový za chviličku.
 Lassie66 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:34:45)
Lído, to máš těžký. Když je někdo doma s dětmi a nemá k tomu možnost zkráceného úvazku, musí brát, co je. Pokud něco umí, je to fajn. Pokud naopak někdo řekne, že se mu to a to nevyplatí, pak je to taky špatně. Já to beru tak, že jako přívýdělek to bodne - myslím k RP, ne jako příjem. Hodně lidí bydlí na vesnici, přivydělat si nemá jak - tohle je jedna z cest.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:38:04)
Lassie, na druhou stranu by bylo dobře, kdyby i tihle lidi mohli svou práci prodávat za rozumnou cenu, ne za tu almužnu, co takhle dostanou.
 Lassie66 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:40:58)
To je pravda. Co s tím naděláš? Já bych ale stejně raději háčkovala čepičky, než než někomu žehlila. To tvoření má antidepresivní účinky, u žehlení to samé nepozoruji ~t~.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:43:15)
Jenže ono to kapánek naštve, když ti někdo řekne třeba "ta čepička je za dvě stovky moc drahá, to u Vietnamců to koupím levnějc", a přitom jenom za materiál dáš třeba 70 kaček. ~Rv
 Lassie66 


Re: Úžasná kniha 

(23.11.2009 8:46:13)
Vidíš, to ti ale zrovna na Fleru nikdo nepoví. Alespoň jsem se s tím nesetkala. A mají tam parádní ušanky. Tak jsem koupila vlnu a zkusim taky takovou uplést pro děti. Ale ještě nemám jehlice a min. 15 let jsem nepletla.~t~
 Kohnova 
  • 

Zlababo, 

(16.11.2009 14:23:11)
ty musis byt moc fajn holka, drzim ti vsechny palce.
Bylo by vic nez skvele, kdybys nekam psala pravidelne a za penize, casaky typu Maminka, Betynka a spol bys tim vyzvedla z bahna a byl by to i privydelek. Zkousela jsi Deti a my? Tam je skvela sefka, pokud vim, nejspis by byla tebou nedsena.
 Suza007 


Gratuluju! 

(17.11.2009 21:45:25)
Milá Žlababo,
super článek:-) Moc držím palce, ať se Ti podnikání daří!!!;-)
 Teraza Horáková 


Re: Gratuluju! 

(17.11.2009 22:38:38)
ŽLABABO, DRŽÍM PĚSTI, PŘEJU ŠTĚSTÍ i to je krom nadšení třeba.

myslím, že v málo lidech je uhnízděn pocit a potřeba volnosti a vědomí, že jasně, mám VIZI, TO PŮJDE, někdy to vznikne i náhodně....

Můj začátek podnikání tu byl zmíněn tolikrát, že asi netřeba zmiňovat, - tudíž jen zkratkovitě. Manžel o mnoho let starší, vzdělaný všemozně, a v Praze... ale prostě starší. Já na MD s dvojčaty. Omlazován kolektiv, manželovi nabídnut odchod. No holt chlap, o odstupné se nehrdlil, na Úřadu práce mu bylo sděleno, že mu nebudou hledat práci - nepřijmou ho do evidence, pokud nebude pobírat podporu.....
Na to se netvářil, pro něj prostě TEHDY - skončit na podpoře - znamenalo snad skončit se životem, tudíž hledal sám (p.s. rok 1999, asi to nebylo tak obvyklé nebo je tak staromódní)

Dvojčatům nebyl ani půlrok, když jsem dostala nabídku pracovat, manžel každé ráno prohledával inzeráty, lítal po konkurzech, leckde odevzdal barevné foto .... "zavoláme vám"
rváč nebyl nikdy (asi proto nám funguje vztah) a naopak, pane ing, dr, co byste tu dělal??? NO, POTŘEBUJU PRÁCI A PENÍZE HLAVNĚ prostě neprošlo přes mužskou hrdost. No pořád lepší pár korun než žádné, pro mně - NÁS,

Začala jsem doma, hodin nepočítaně, v pyžamu, teplákách, když děti spaly.... , manžel nastupoval každé ráno do našeho obýváku oblečen v košili i s kravatou.... co kdyby někdo nečekaně. Pak přišel druhý klient, třetí.... manžel kravatu vyměnil za tenisky, ke kočáru na zahradě... víc netřeba. A já jsem si vyrobila z jednoho pokoje kancelář, tehdy výdělek na provoz stačil, dnes je to lepší, přesto přemýšlím o nutných a nedůležitých nákladech.... a to ve mně bude pořád.

Dneska je kancelář v bývalé garáži, pokoj nestačil, garáž na auta stojí nová.
Spočítej ty roky. Klientela je stálá, manžel mi pomáhá, mimoto našel vlastní "parketu" v pojišťování, právu - vymáhání pohledávek, atd... je holt ten dr.... :-)))

K tomuhle ale všechno má své. Máme zaměstnance, hradíme nájem, nepracujeme jako "normální" lidi, oželela jsem mateřskou, na straně druhý, občas vypnu telefon, a mám zapnutý jen fakt NOUZOVÝ, - no máme oba dva dva telefony.

Jistoty nulové - ač oba platíme daně i pojistné, ale SVOBODA NESKUTEČNÁ, prudit můžou jen Úřady, nejen Finanční, máš-li zaměstnance, pak i hromada jiných.....



Přeju, aby se Vám dařilo, aby se to líbilo, vyhovovalo, aby vás to nesežralo, když se bude dařit a moc fandím a dařit se bude, pokud vás to baví. První vydělané zaokrouhlené číslo... 100, 1000 nebo jiné je DŮLEŽITÉ. A spokojení klienti. A aby to bavilo i dál

 Teraza Horáková 


Re: Gratuluju! 

(17.11.2009 22:40:21)
jinak se omlouvám za rozkecanost, to pár slovy nešlo, nic to nemění na podstatnosti sdělení, že chápu, jaký to je.... pocit, že to není to ono..... nadšení i naději. A DRŽÍM TY PALCE ~R^~R^~R^
 18.11Sauni13 


Re: Gratuluju! 

(18.11.2009 10:41:31)
Prima článek-moc mě potěšil,a ten závěr~R^

Já jsem momentálně bez práce,splín mám velikýýý,ale halvně že jsme zdravíííí!!!

Spokojený život s Tvojím chlapečkem!

Žlababo,a teď valím na Tvoje stránky,a jak poputuje objednávka z Bk,tak to bude moje:-)

 zuzkasim 


Re: Gratuluju! 

(18.11.2009 22:48:36)
Je výborné, jaké máte zkušenosti.
Já se také o něco málo pokouším. Dělám to, co dělat umím a můžu při dětech po nocích, šiju dětské hračky a doplňky, tašky. Začala jsem před něco víc jak rokem. Po troškách nakupovala materiál, dnes už ho nemám kde skladovat:-) Pídila se po nezávadných barvách, všechno nejdřív odzkoušela na vlastních dětech a dětech známých. Dnes si už troufnu i na nějaký ten jarmark a sem tam se mi prodá něco přes internet. Doma je podpora všelijaká. Když mám nějakou zakázku, tak se jí věnuju a manžel obstará i něco kolem domácnosti, jinak ale opravdu pracuju jen v poledním klidu dětí a od osmi večer do noci. K tomu klasika - domácnost, mateřské centrum atd. Takže se k šití vůbec nedostanu denně. Nepříjemné jsou ty řeči okolí, kamarádky mají dojem, jak si vydělám (na vydělání to skutečně není, ale naplňuje mě smysl tvorby něčeho s trvalejší hodnotou než je oběd a už se mi splatil veškerý nakoupený materiál), manžel že nic nevydělám, proč to tedy dělám... Momentálně mi to takhle vyhovuje. Horší to bude za pár měsíců, kdy mi rodičák skončí. Budu muset hledat zaměstnání, protože tímhle se skutečně uživit nejde, ač bych ráda.
 Teraza Horáková 


Re: Gratuluju! 

(19.11.2009 17:18:34)
zuzkosim, třeba se to rozjede. Zkus vyhledat po stránkách - kde hledají podnikatele na spolupráci, třeba kdo ušije atd.... zkusím ti to vyhledat. Moc přeju úspěch.
 Teraza Horáková 


Re: Gratuluju! 

(19.11.2009 17:21:19)
http://www.businessinfo.cz/cz/katalog-odkazu/?urlcat_id=277

další lovení už přenechám vám. Hodně štěstí
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Re: Gratuluju! 

(19.11.2009 17:27:09)
Zuzko, máš obrázky těch věcí někde na netu, že bych se koukla, jestli by se mi něco nehodilo pro obchod.
 Placatá kočka 


Podnikatelky 

(19.11.2009 9:13:12)
Žlababo,
děkuji za hezké počtení.
I já jsem letos začala podnikat, protože jsme čekali dcerku, tak "abych se nenudila". Začínala jsem úplně stejně - s nulovým kapitálem. Také mám e-shop (obchod s kojeneckým a dětským zbožím a (nejen) těhotenskou módou) a znám to odbíhání k objednávkám, když dcerka usne a znám i práci v noci. I moje prvotní přesvědčení o sortimentu "vzalo za své", neboť to co se líbí mně se moc neprodává, takže na řadu přišly i "Bárbíny" a jiné obecně obíbené zboží. Do toho dělám školu, domácnost - však to, holky, znáte. :)
Není to lehké, tak nám všem přeji hodně sil a radost z práce a hlavně z našich dětí! Ať už jsou zdravé, či nikoli...
 Jana J. - dva synové 2 a 5 let 
  • 

Také já jsem to rozjela na e-shopu 

(22.11.2009 1:36:44)
Ahojky mamky,
také jsem to zkusila, rozjela jsem e-shop s dětským oblečením z Anglie. Je to fuška a pravda, práce je to hodně, ale věřím tomu, že potenciál tam je, počítat také umím a doufám, že ta námaha ovoce přinese. Bez svého tolerantního a podporujícího partnera by to ale určitě nešlo. Takže nám všem matkám-podnikatelkám držím palce, aspoň nezakrníme a vyvíjíme se. Navíc mám pocit, že vlastně ostatním mamkám pomáhám.
A kdybyste měly chuť, mrkněte na www.coolkids.cz. Třeba jen nakoukněte a dejte mi vědět, jak se Vám to líbí. :-)
Jana J.
 Petra + 2 klučičáci 


tak já jsem zatím ještě bez razítka 

(22.11.2009 13:43:06)
krásný článek. držím palce.
sice jsem "bez razítka", zatím vydělávám na to, co jsem vložila, ale můj syn po roce a kus cvičení vojtovky chodí, lítá, takže co. loni jsem vymyslela spojit dvě věci najednou, fotky a plánovací rodinný kalendář a byla jsem naštvaná, že to hned nebylo na světě a teď vidím, kolik je za tím práce.
taky zvažuju, jestli to má smysl, protože mám pocit, že ochuzuju svýho syna, že nejsem tak čilá(spíš vůbec) přes den. pokud máte zájem, nakoukněte na www.fotokalendar.eu a písněte, co si myslíte o těch stránkách samotných. díky.
 Jankka J. 


Re: tak já jsem zatím ještě bez razítka 

(22.11.2009 14:04:31)
Petro, stránky se mi vcelku líbí, grafika jednoduchá a zajímavá. Jen si mysllím, že je tam příliš mnoho textu. Je lepší méně výstižného textu než mnoho omáčky. Taky máš radši na talíři kus kvalitního masa než kousíček plovoucí v omáčce či tuku? Je to stejný princip. Jinak dobrý, a Tvé kalendáře určitě zvážím. Ať se Ti daří!! Jankka J.
 Jankka J. 


Re: Podnikatelky 

(22.11.2009 1:43:38)
Ahojky mamky,
také jsem to zkusila, rozjela jsem e-shop s dětským oblečením z Anglie. Je to fuška a pravda, práce je to hodně, ale věřím tomu, že potenciál tam je, počítat také umím a doufám, že ta námaha ovoce přinese. Bez svého tolerantního a podporujícího partnera by to ale určitě nešlo. Takže nám všem matkám-podnikatelkám držím palce, aspoň nezakrníme a vyvíjíme se. Navíc mám pocit, že vlastně ostatním mamkám pomáhám.
A kdybyste měly chuť, mrkněte na www.coolkids.cz. Třeba jen nakoukněte a dejte mi vědět, jak se Vám to líbí. :-)
Jana J.
 arantxa 


Taky jsem tak začínala 

(19.11.2009 21:46:41)
Před půl rokem jsem se rozhodla pronajmout si učebnu a učit cizí jazyky ve svém. Už mě nebavilo jezdit celý den po jazykových školách a nemít tak vůbec žádné zázemí. Místo, kde si uvařit kávu, kde se vklidu připravit apod. Zaplatila jsem třímesíční kauci na nájem pořídila si živnostenský list, jeden stůl a šest židlí. Stejně jako Vám mi pak už nic nezbylo. Tabuli mi koupili rodiče na narozeniny a přítel mi jako dárek vymaloval. Sestra koupila nějaké dekorace a bratr papíry do tiskárny. Moje třída sice nebyla moc krásná, ale cítila jsem se tam dobře.
Když se přihlásil první student, měla jsem na zaplacení poloviny prvního nájmu. Vzhledem k tomu, že jsem žačala podnikat před prázdninami klienti se mi moc nehrli. Nakonec jsem učila první tři měsíce zadarmo, neboť všechny peníze, co jsem si vydělala mi stačili akorát na nájem.
Tedˇpo půl roce mám více jak 50 klientů, novou a větší učebnu s moderním vybavením a hlavně místo, kde učím ráda i "zadarmo". Zatím jsem na mateřské, takže celý výdělek dávam na vybavení a na nákup nových knih do knihovny pro studenty. Příští rok už to bude moje hlavní zaměstnání.
 Teraza Horáková 


Re: Taky jsem tak začínala 

(20.11.2009 10:31:51)
~R^~R^~R^ gratuluji !
 Baruschka 


Tak já taky :-) 

(20.11.2009 9:31:38)
Přidávám se do skupiny podnikatelek na RD :-). Jen tak mimochodem - všimli jste si někdy rozdílu, když se řekne podnikatel a OSVČ? U podnikatele okolí automaticky počítá se zlatými kreditkami, několika auty a barákem za Prahou. OSVČ se většinou protlouká co to dá :-)

U mě to byla víc než nutnost, konečně jsem po pěti letech vyhrála soudní spor se zaměstnavatelem o výplatu, takže vrátit se tam by asi nebylo to pravé ořechové.

A začala jsem tím, že jsem hledala nějaké ekologicky šetrné výrobky, které bych používala doma při úklidu a nedusila se mi rodina. Že se mi byznys rozjede jsem na začátku vůbec nepočítala, ale pak mě to hodně začalo bavit a docela ráda jsem tomu obětovalal i spoustu času, protože mě to posouvalo dál.

Občas to těžce snáší okolí, že na ně nemám už čas, apod. Ale to si radši domluvím někde nějakou prezentaci v MC než bych tlachala pořád o tom samém a nadávala na všechno. Naštěstí mám velkou podporu v manželovi, který mi fandí a pomáhá.

Držím palce všem, kteří do toho jdou a nečekají jen s nataženou dlaní. :-)
 Teraza Horáková 


Re: Tak já taky :-) 

(20.11.2009 10:32:53)
Baruschko, kamarádky taky nechápaly. Jakmile ukončily MD a zapluly do pracovního procesu, najednou ten čas nemají samy.

Palce držím.
 Baruschka 


Re: Tak já taky :-) 

(20.11.2009 16:16:59)
Ale já si, na rozdíl od nich, můžu ten čas plánovat podle sebe a potřeb dětí. Neprudí mě žádný šéf, že už jsem ZASE doma, když je ve školce nějaká besídka, není problém na ní jít, můžeme jít na celý den do ZOO, jet někam na výlet atd. atd. Prostě do zaměstnání bych se už nevrátila, protože v dnešní době už tam nejsou ani ty jistoty, co bývaly dříve.
 Teraza Horáková 


Re: Tak já taky :-) 

(20.11.2009 19:20:07)
no, když se to rozjede, tak je to složitý. Mně třeba vadí, že max. urvu týden dovolený vcelku a jednou za pár let, nemoc stíhám za 3 dny a děsím se dne, kdyby bylo něco vážnějšího...a to ještě pořád někdo telefonuje, ano, mám spolupracovníky, ale klienti si zvykli na privátní přístup a asi i proto je vlastně mám.

Takže vlastně pohoda.

obchod je v tomhle trochu jiný, ale taky si určitě nesmíte dovolit zklamat zákazníka nebo něco odkládat na neurčito.....

takže svoboda je fajn, ale všechno má své.... např. sociální jistoty ~:-D

 bleděmodrý vamp 


podnikatelka 

(21.11.2009 15:52:13)
Dříve jsme byla učitelka, pak jsem učila soukromě.
To ani za podnikání nepovažuji. Chtěla jsem poznat život, tak jsme začala podnkat v obchodní činnosti, exportuji stroje do rozvojových zemí.
Nemám k tomu vzdělání ani vlohy k obchodování.
To jen na vysvětlenou. Chtěla jsem napsat jak mě mrzel postoj lidí ke mně. Dokud jsme učila všichni si mě vážili. Jak jsem začala obchodovat, musela jsme spolknout mnoho urážek, ponižování od úředníků, od konkurenčních firem dokonce vyhrůžky, celkově se lidé chovají ke mně mnohem hůř, než když jsem učila.
 Myss 


Re: podnikatelka 

(22.11.2009 22:15:15)
tak proc se nevratis do skoly ucit?Je tam jisty-i kdyz nizky prijem,ale hodne volneho casu,zvlast kdyz jsou deti,tak se to hodi(prazdniny)
 Andy 
  • 

jak na to? 

(21.11.2009 21:43:43)
Při čtení pokyvuju hlavou, než jsem šla psát texty pro svůj pracovní web, uspala jsem děti, nacpala myčku a zkoukla rodinu. Občas si člověk odpustí televizní show či vyrábění po večerech, ale neměnila byhc.
A těším se na vlnu nového nabuzovacího programu pro maminky, který jsem vypsala - koukněte na http://www.imagion.cz/karierove-poradenstvi/ - a třeba přijeďte...
 Kačula+2 


Jako přes kopírák 

(23.11.2009 6:38:36)
Žlababo zdravím, přemýšlím, jestli jsi náhodou nepsala tenhle příspěvek spíše o tom, jak jsme začínali s podnikáním u nás doma. S tím rozdílem, že já nemám ještě ani to razítko. A taky s tím, že mě začíná strašit účetnictví. Jako malopodnikatelka, bez finančních prostředků navíc, bych si ho nejraději udělala sama, ale k tomu mi zas chybí jakékoli zkušenosti s účetnictvím. :)))
U nás byly začátky ještě krušnější, nejen že lednička zela prázdnotou, ale už jsem nad ní stála s pocitem, že jelikož je doma zbytečná, hodím ji asi do frcu. Díky podnikání mi totiž jako matce samoživitelce, která je odkázaná jen a jen na soc. dávky natolik tyhle penízky zkrouhly, že jsem skončila poprvé v životě i na "hmotce". Tam ale taky nikoho nezajímají skutečné příjmy. Započítají vám takové výdělky, že mít tolik ve skutečnosti, tak to auto na leasing klidně beru. Skutečnost nikoho nezajímá.
Systém řádně trestá matky samoživitelky, které ne vlastní vinou, ale z toho důvodu, že musí pečovat o postižené dítě, nemohou chodit do práce a žijí ze soc. dávek. Představa, že si přivyděláte 2 - 3 tisíce měsíčně je naivní.
Jak to dopadlo u nás? Živnostenský list jsem zrušila a pořídil si ho někdo mě hodně blízký a já můžu dál dělat práci, která je snad někomu užitečná a pomáhá dalším postiženým dětem, jejich rodičům i učitelům. A můžu to dělat téměř za náklady a nemusím prodávat za dvojnásobek, abych vytáhla peníze z rodičů postižených dětí.
Kdybych věděla ale už dříve, jak mě bude stát trestat, asi bych si rozmyslela, jestli do toho půjdu.
Nic, jdu si objednat to razítko.
Katrina
 Kačula+2 


Ještě.... 

(23.11.2009 7:04:22)
Teprve teď jsem si přečetla příspěvky k článku Žlababy a opravdu koukám, kolik je tady schopných "podnikatelek".
Strachuju se tady o nějaké účto, když je tady maminka, která tohle ovládá a živí se tím, je tady maminka, která šije a marně přemýšlím, komu zadat zakázku na výrobu speciálních tašek. Tak myslím, že by bylo super, kdybych nechala přivydělat nějakou maminku, která to potřebuje, než nějakou velkou mě neznámou firmu.
Takže pokud mi mi někdo chtěl pomoci s tím účetnictvím, nebo měl zájem o to šití, tak mi můžete holky písnout na:
piktik.havirov@seznam.cz
nebo se mrknout na:
http://piktik.eshop-zdarma.cz/

tam jsou taky kontakty na mě.
 Madlaaaa 


Napiš knížku 

(24.11.2009 12:30:04)
Ahoj, moc ráda čtu tvoje příspěvky, jsou vtipné s trouchou hořkosti, prostě super k zamyšlení. Když to čtu tak mi začíná být jedno, že můj 18-letý syn nenapíše větu bez hrubky, že pravděpodobně nebude mít maturitu z ČJ ani AJ-diagnóza dislexie, digrafie, disortografie, a patnáctiletý mi do sms napíše: "už jsme vijely" nebo "dobro noc" -diagnóza stejná jako starší bratr. Taky mě přestává děsit, že můj třetí skoro tříletý syn sice řekne větu, ale ze slov, kterým rozumí jen sám a do školky ho nevezmou, protože se nepočůrá jen když ho dávám pravidelně na záchod. A kakání- čeká až bude mít na noc nebo na odpolední spaní plínku a pak se vykaká.
Všechny děti nemůžou být jen nadané nebo alespoň průměrné.

Určitě napiš knížku, věřím, že půjde na dračku a nejen v tvém e-shopu:-)
 Žlababa (Postižené Děti cz) 


Už se stalo 

(24.11.2009 16:02:48)
To nevíš? Knížka vyšla na začátku září 2009 a jmenuje se Maminko, nezpívej.
Byl tu na Rodině o tom článek http://www.rodina.cz/clanek7329.htm
 Simča, dvě děti a obchod 


Hledám společnici nebo nástupnici 

(7.5.2010 14:22:11)
Dobrý den milé maminky,

hledám nejlépe aktivní maminku na mateřské, která by převzala mou štafetu - obchod v Praze a webové stránky Topkočárky.cz a hravezdrave.cz
Oba dva obchody jsem vybudovala na mateřské a rodičovské dovolené při svých dvou dětech a postavila je na svých zkušenostech s nimi.
Dnes bych se ráda zase věnovala své původní profesi. Sedět na dvou židlích jsem už zkoušela a opravdu to nejde, odnáší to mí nejmilejší.
Jenže mi rve srdce zavřít něco co funguje, kde jsem vložila mnoho své energie a vybudovala dobrý pracovní tým.
A tak si říkám, že by mohl přijít vhod nějaké další mamince, která nechce být jen doma s dětma, a to jako mé společnici nebo mé nástupnici.

Budu se těšit na odpovědi na simona@topkocarky.cz
 Michaela 
  • 

virtuální asistentka  

(6.3.2015 19:54:15)
Vážení čtenáři,
máme poslední volná místa pro pracovní příležitost práce z domu virtuální asistentky jakok podnikatelky. Nebojte se a přidejte se pod naší společnost do skvělého týmu http://www.newwaveservice.cz/kariera

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.