| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rozvoj grafomotoriky nově

 Celkem 4 názorů.
 Míra, neználek 
  • 

Jak vypadá pískovnička a prstový štětec ? 

(6.6.2000 8:25:03)
Po přečtení textu mně začalo vrtat hlavou, jak asi taková pískovnička či prstový štětec vypadají. Protože popis ani foto nejsou přiloženy napadá mě hned několik možností. Zkuste odpovědět na tento kviz:

Pískovnička je:

a) dřevěná ohrádka 200 x 200 x 30 cm, do které děti mohou vstoupit a hrát si tam ("malé pískoviště uvnitř budovy")- pro více dětí

b) krabička s ohrádkou 40 x 40 x 10 cm - každý má svoji vlastní

c) uzavřená krabice z plexiskla s rukávy a ovory pro ruce 70 x 50 x 50 cm(typ inkubátor) - pro dvě děti

d) něco jiného


Prstový štětec je:

a) kroužek (prstýnek) se štětinkami, který se navlékne na prst

b) prst (nejlépe ukazováček) se namáčí přímo do barvy a kreslí se prstem (barva musí být z rukou dobře smyvatelná)

c) štětec ve tvaru prstu

d) něco jiného

Ve všech případech prstového štětce doporučuji používat zástěru (stačí tátova stará košile).

Tak co, jak jste odpověděli ?

Ahoj Míra
 Hanka 
  • 

Re: Jak vypadá pískovnička a prstový štětec ? 

(6.10.2004 13:09:53)
Pískovničku si opravdu také nedovedu dost dobře představit...
Naše školka to zřejmě vyřešila po svém, žádné pískovničky nepořizovala, prostě se dětem na tácek vysypala krupička či hrubá mouka a děti na tácek s moukou kreslily prstem. Zřejmě to svůj účel také splnilo a uvolňovací cviky pro ručičky našich budoucích prvňáčků jsme zvládli i doma při vaření....
 Soňa, děti 6 a 4 roky 
  • 

Pískovnička a prstový štětec 

(6.6.2000 11:06:26)
Přestože jsem jinak zajímavý článek o dětské grafomotorice přečetla dvakrát a pečlivě, stejně jako Míra jsem nepochopila, jak vlastně pískovnička a prstový štětec vypadají. A dají se někde koupit?
 kateřina+9a5 
  • 

Re: Pískovnička a prstový štětec 

(4.3.2004 21:32:47)
Podrobnější informace a dokonce i foto jsem objevila zde...http://www.benjamin.cz/cesky/pomucky.htm

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.