| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je libo chlapečka nebo holčičku?

 Celkem 89 názorů.
 Osamělá 


Hodně štěstí 

(15.10.2009 9:03:02)
Teda já ani nevěděla, že existuje tolik "zaručených" rad :) No ono to stejně většinou vyjde až to nemíň čekáš. Aspoň u nás to tak bylo. A jak píšeš je úplně jedno, jestli je to kluk nebo holka, hlavně když to je. Držím pěstičky.
 Lucie, Anička 2 roky, bříško 27tt 
  • 

Re: Hodně štěstí 

(15.10.2009 9:13:21)
jsem si myslela, že ovulace trvá asi tak 12 hodin, takže milovat se den po ní mi přijde nesmysl, to už je jen pro radost..no a ty ostatní, nevím nevím, třeba ten čínský kalendář početí, podle něj mám mít doma dvouletého chlapečka a teď čekám holčičku..ehm, jenže ten chlapeček se jmenuje Andulka..tak teď nevím, co čekám... :o))))) je to všechno úsměvné, vždyť je člověk hlavně rád, že něco má, když kolem sebe slyší ty strašidelné historky o pěti, sedmi a dvanácti letech čekání na miminko...
 Dobra1 


Re: Hodně štěstí 

(15.10.2009 19:33:53)
ovulace je doba uvolnění vajíčka z vaječníku, k oplodnění musí dojít během dalších cca 48 hod, kdy vajíčko putuje vejcovodem. Když k tomu dpjde moc brzo, hrozí mimoděložní těhotenství- potřeba zahnízdění vznikne dřív, než doputuje do dělohy.
 mima09 


Re: Hodně štěstí 

(15.10.2009 19:51:09)
s tímto nesouhlasím,spermie může na vajíčko až pět dnů počkat, vím o tom své po letech snažení se a lítání po doktorech. k oplození vajíčka dochází vždy ve vejcovodu, pak se peristaltikou řasinek v něm posouvá do dělohy, to trvá několik dnů!!! Zahnízďuje do děložní sliznice cca 6-10dnů po oplození, do té doby se volně vznáší v děloze. Vyšší riziko mimoděložního je akorát u IVF, kdy se oplozené vajíčko zavede rovnou do dělohy, to má genetický program cestovat a tak někdy vycestuje do vejcovodu.
 mima09 


Re: Hodně štěstí 

(15.10.2009 19:54:40)
jo a vajíčko je schopnéoplození cca 12h po ovulaci, 48h je dosti krajní hodnota, vetšinou zanikne dřív. Takže např. po stimulaci pregnylem, kdy se uměle vyvolá ovulace do 36h od injekce, doktoři vyloženě radí sex od injekce jednou denně po dobu tří dnů
 Luky.Huky 


Re: Hodně štěstí 

(18.10.2009 21:29:48)
No nevím, nejsem studovaná tímto směrem, ale já otěhotněla dva dny před menstruací, což si myslím, že tedy v době ovulace to nebylo...
 Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 


Re: Hodně štěstí 

(18.10.2009 22:37:26)
Mimo09, spermie počká pět dní, ale vajíčko ne. A uhnízdění se ve vejcovodu-myslím, že to hrozí nejvíc, když jsou srůsty nebo nějaké zúžení vejcovodu, nebo zkrátka nějaký "zádrhel", o který se vajíčko zachytí a uhnízdí tam.
 Luky.Huky 


Re: Hodně štěstí 

(18.10.2009 21:25:43)
Já mám podle čínského kalendáře početí doma dva kluky - jmenují se Karolínka a Nicolka ~;) Takže je to asi přesně naopak, i když raubíři to jsou ~j~
 Ecim 


test s prstýnkem 

(18.10.2009 23:05:38)
A já jsem si mnohokrát v životě dělala takový ten test s prstýnkem zavěšeným na nitce nebo na řetízku, který se nechá houpat nad dlaní - kroužení znamená holčička, kývání chlapeček. Vyšlo mi to takhle snad miliónkrát, a tak jsem tomu věřila. A test se nepletl ani u ostatních příbuzných a známých, kteří už děti měli. Prostě mi bylo jasné, že první dítě bude holčička a druhé dítě chlapeček. Věřit jsem přestala přesně 24.03.2007 v 8.56, kdy na svět vykoukl můj prvorozený syn. ~t~
 Tereza Burdová 


Hodně štěstí 

(15.10.2009 16:23:41)
Tak tenhle článeček mě upřímně a krásně pobavil...Skvěle a především s lehkou nadsázkou napsané...Sama mám dva super kluky a na to, jak "vyrobit" holčičku jsem ještě nepřišla...Jsem přesvědčená, že při mém "štěstí" by to do třetice byl opět kluk jako buk! :)
Hodně štěstí!!!
 EditaMT 


Re: Hodně štěstí 

(4.11.2009 8:35:35)
hahahahaha

tak já to všechno zkusila a k tomu jsem přidala ještě kopici dalšího - splnila jsem to do puntíku - jistá holka!!!

No a už mám třetího chlapečka~s~

takže - zkoušejte - je to sranda, ale narodí se stejně to co má - miminko :-))))))~j~~t~
 amy 
  • 

hezký závěr 

(15.10.2009 9:08:00)
Než jsme se začali snažit, chtěla jsem 2 kluky. Pak jsme se snažili, nešlo to a mě už bylo fuk, co to bude, hlavně že to vůbec bude a bude to zdravé.

Pak jsem po letech konečně otěhotněla (ne díky babským radám, ale díky medicíně) a nakonec jsme pohlaví ani vědět nechtěli a měli jsme překvápko. I když v našem případě to bylo dost náročné, utz jsme od určitého týdne absolvovali napůl se zavřenýma očima, všude jsme museli hlásit předem, že chceme vědět jen, jestli je to zdravé, ale pohlaví chceme jako překvapení.
 maya+prcek 4 roky+16tt 
  • 

Re: hezký závěr 

(15.10.2009 9:33:21)
Hezký článek, já si taky představovala jak budu svoji holčičku nosit hezky v šátku oblečenou celou do růžova, nakonec se narodil kluk, dokonce jsem to i obrečela. kdybych tenkrát věděla co mě ještě potká, byla bych nejšťastnější máma pod sluncem. V 16tt mi zjistili těžkou infekci, která přechází i na dítě a mi tak o naše druhé miminko přijdeme. Donosit ho zdravé a živé je zcela nemožné. je mi to líto a najednou se každý den modlím za to, aby se stalo všechno jinak, já mohla porodit zdravé dítko¨a bylo by mi šumák jestli chlapečka nebo holčičku.
 Věrka a 3 kluci 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 9:49:23)
To je mi moc líto. Přeji hodně sil!~s~
 kosatka2 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 10:14:05)
Chlapeček se dá také nosit v šátku celý v růžovém. Dokud nezačne protestovat. Jinak mi připadá šáhlý takhle psát o dítěti jako o módní kabelce... Jinak přeju hodně štěstí!
 Lenca_85 + Elinka 3/10 + // 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 10:41:17)
Rady jsou to pěkné, ale nikdo nemůže říct, jak moc pravdivé :-) Ale kdo ví, možná na tom něco bude. Nám vychází podle čínského kalendáře holčička, přestala jsem solit i sladit před početím a i dle dr. budeme mít holčičku, takže kdo ví:-)

Na začátku plánování potomka jsme takovéhle rady taky vyhledávali, ovšem po 4 letech snažení už rezignovali, takže jak byla naše maličká "vyrobena" nemáme potuchy ani jeden :-) Ovšem je fakt, že přišla v době, kdy jsme na to ani jeden nemysleli. Takže touhle radou si jsem stoprocentně jistá. Neupínat se na to, přijde to samo, až to nebudete čekat.
 Petul.a a Babu 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 16:27:46)
Taky přeji hodně sil, ať to zvládnete a ať se brzy podaří donosit zdravé miminko~s~ Opravdu je fuk, jestli je to kluk nebo holka (samozřejmě vyjma případy, kdy je v rodině genetická zátěž, která se váže k jednomu pohlaví).

Upřímně, mně se vždycky příčily úvahy typu "chci radši kluka/holku", natož "vyrobíme si kluka/holku".
 zuzula81+Paťulka09 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 21:27:06)
hezký článek~R^
milá autorko, já dlouho chtěla holčičku, ale jak vám...nešlo nic..... další cyklus po nevydařeném IVF jsme si odjeli na víkend pryč, podle testů jsem věděla, že mám ovulaci, manža se někde dočetl že ze zadu nejlepší vyráběcí technika (mám zakloněnou dělohu a strašně dlouhé hrdlo). 3 dny se jedlo(kokinka), pilo, odpočívalo a pracovalo na mimi a ikdyž jsem s tím vůbec nepočítala (po 6 IUI a 1 IVF) se stal zázrak a za 14 dní jsem objevila //. Dnes mám nádherného 4měsíčního chlapečka a bylo mi upřímně jedno, co to bude (měla jsem dost náročné těhotenství). No manžel si strašně přál holčičku, no ale udělal si kluka, tak má smůlu~t~ jo a jinak já si od začátku myslela, že to bude kluk, protože právě z těch babských rad jsme dělali snad všechno pro kluka~t~
Držím pěsti, aby se na vás také brzo usmálo štěstí~x~
 mima09 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 22:07:34)
tak já první těhu po roce zkoušení a vyšlo to až při braní antibiotik (předčasný porod 17tt), druhé po dalším roce foikulometrií a stimulace pregnylem nakonec po super plese a pár lahvích vína, hooodně divoká noc (předčasný porod 18tt) a teď potřetí zase rok snažení, nevyšlo IVF, totální zoufalství a nakonec // (za pár dnů rodím) nalezeny po horké vaně a vínku s manželem v měsíci, kdy to zaručeně nemohlo jít, protože na té straně nemám vejcovod. Ať zijí zázraky. A vím to přesně, protože už jsme byla ten blázen, co měří bazální teplotu, zkoumá hlen a vyšetřuje čípek ~:-D
Jo a pokaždé to byl kluk ~z~
 Ecim 


Re: hezký závěr 

(16.10.2009 8:25:02)
Svatá pravda, ať žijí zázraky. Trochu mi to připomnělo příběh o jedné známé mé tety, která otěhotněla přirozeným způsobem snad měsíc poté, co jí doktoři řekli, že s největší pravděpodobností děti nikdy mít nebude, protože na jedné straně neměla vaječník a na druhé měla ucpaný vejcovod. A nakonec měla dvě děti. Kéž by se takových zázraků dělo víc.
 mima09 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 18:15:54)
maya,
drž se, je mi to moc líto, já to zažila 2x a musím říct, že teď potřetí bylo to, jestli holka nebo kluk úplně to poslední. Ten měsíc, kdy se rozhodovalo a doufalo, než se pokaždé musel vyvolat porod, to nepřeju největšímu nepříteli. A je mi strašně líto, když vidím, kolik ženských to musí prožívat. Posílám alespoň takhle na dálku pohlazení...
 Ecim 


Re: hezký závěr 

(15.10.2009 11:11:26)
Amy, také jsme nechtěli vědět pohlaví, všude to hlásili předem a zavírali při ultrazvuku chvílemi oči :-). Pokaždé jsem si celé měsíce představovala tu chvíli, kdy se na porodním sále dozvím, jestli máme chlapečka nebo holčičku. Při druhém porodu mi zvědavost pomohla překonat nejtěžší chvíle - porod trval 6 hodin, z toho 5,5 hodiny celkem klídek, pak se strhlo peklo a když jsem dostala za úkol tlačit, tak mi zeslábly kontrakce (pak i ustaly, dostala jsem honem kapačku s oxytocinem) a já si opakovala, že MUSÍM vydržet, aby se miminko nenarodilo udušené (komická obava - nejsem zdravotník) a abych se KONEČNĚ dozvěděla, co to vlastně máme :-)
P.S.Máme 2 kluky - o tom prvním jsem byla celé těhotenství přesvědečná, že to bude holčička, ale napodruhé jsem to "uhodla". :-)
 Vaal 


Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 10:36:51)
Přeji si zdravé dítě, přát si i pohlaví už považuji za rouhání...ač jsem ateista ;-)
 Petul 
  • 

Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 11:17:59)
Souhlas. Je to rouhani... A nejak mi to hlava nebere, jak to nekdo jeste muze obrecet ?! Ach jo, budte rady/radi , ze Vam bylo doprano mimco vubec mit.
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 13:07:04)
Petul, ona to může být i přehnaná reakce způsobená hormonálními změnami. Když si vezmu, kvůli čemu jsem po porodu nebo těhotenství dokázala brečet já... A to se považuju za nadprůměrně optimistického člověka.
P.S. Kvůli pohlaví prvního dítěte jsem ale naopak dostala na porodním sále záchvat smíchu. Podruhé jsem zase hrozně brečela úlevou a štěstím, že miminko nebylo udušené. A manžel mi řekl: "Tak neplakej přece, vždyť vidíš, že je v pořádku!"
 ChristianaC 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 14:14:49)
Petul, znám maminku, která brečela, že bude mít holku ještě před otěhotněním. Cítila jsem se s ní fakt divně. Já čekala druhou holčičku, těšila se a ona to věděla. Přesto dělala scénky (a to otěhotnět docela dobu nemohla), že holku nechce, protože už jednu má. Když mi pak vyprávěla, že mají kluka, tak hrdě prohlašovala, že to věděla celé těhu, ale přesto ještě předstíraně hořekovala, jak to ty lidi dělají, že mají páreček. Mě to hlava nebrala. Chápu lidi, co nechtějí druhým říct pohlaví, ale ve stylu víme, nepovíme, ale takovýhle divadýlko.
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 14:36:34)
ChristianoC, tohle je opravdu otřesný přístup. :-© Také 2 maminky, která brečely, že čekají holku a ne kluka. U obou to přitom bylo první dítě.
Já mám dva chlapečky a celou dobu těhotenství jsem jim říkala, jak se na ně všichni moc těšíme a jak je nám úplně jedno, jestli jsou chlapečkové nebo holčičky. Po prvním dítěti jsem začala tvrdit, že jsem vždycky toužila po holčičce, ale když vidím, jak úžasní jsou chlapečci, tak se k tomu neupínám. Když jsem byla těhotná podruhé, tak jsem říkala, že kdybych měla volit mezi variantami 3 kluci nebo 1 kluk a 1 holčička, zvolím ty 3 kluky - a to jsem se celý život považovala za takovu tu "holčičí" maminku. Počet dětí je pro mě zkrátka důležitější než "složení". Ještě si moc přejeme třetí děťátko a bereme to tak, že holčička by byla sice prima, ale že je to v podstatě jedno. Vlastně jsem po narození druhého synka byla ráda, že snáze manžela přesvědčím, že musíme mít ještě další miminko.
S přístupem "víme, co čekáme, ale neřekneme" jsem se také setkala, ale nevadí mi.
 Petul 
  • 

Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 16:24:29)
Lidi jsou ruzne , :-))
Ja to beru podle sebe (viz moje predchozi reakce). Kdyz jsem na ultrazvuku videla to stvorenicko, tak mi to bylo tak hrozne jedno, jestli kluk nebo holka. Dite mi prislo jako uzasny dar (a dodnes to tak citim). Kolegyne z prace chtela druheho kluka a kdyz se dozvedela, ze to bude holka, tak byla vylozene "nasrana", a to totalne. Misto aby byla rada, ze se jim zadarilo a tehotenstvi je v poradku.
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 16:59:17)
Petul, tak to máme stejně. :-) To, co píšeš o té kolegyni, je fakt smutné. Aby jí to ta holčička jednou třeba nevrátila. ~l~
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 17:07:45)
Musím dodat, že takovéhle na**** reakce mi vadí i jako žert. Jedna známá čekala po dvou klukách vymodlenou holčičku a ty kecy, co ty kluci měli! I manžel si jednou dost blbě přisadil. Jeden z kluků (6 let) udělal v čekárně u doktora scénu, že se bratr zblázní. Nechápala jsem, že to všichni brali s humorem. Udělat to mé dítě, tak mu dám facku. Pak ale z té holčičky byli úplně hotoví a hrozně ji milovali.
A ještě mnohem víc mi vadí, když se rozebírá, jestli bylo dítě plánované nebo ne. Jedna známá - jinak skvělá ženská - před svou dcerou (4.dítě, neplánované) mnohokrát řekla (prostě jako informaci, nijak ve zlém), že váhala, jestli si ji má nechat nebo ne, a divila se, že dcera zuří.
 Markéta, kluci 7 a 1 
  • 

Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 18:01:47)
No tak ony to většinou jsou takové kecy a pak se všichni můžou z děťátka pominout, jedno jakého je pohlaví. Mně takové řeči nevadí, přijdou mi jen směšné, zase na druhou stranu mi vadí, když někdo fackuje děti.
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 18:14:41)
Markéto, v pohodě, já děti nefackuju. :-) (Proto jsem použila podmiňovací způsob a kromě toho nevylíčila detaily, co tam ten chlapeček vyvedl a říkal.) A jsou v životě situace, kdy kecy bolí mnohem víc než facka. Zvlášť kecy od blízkých osob. Já osobně bych raději dostala facku, než bych poslouchala o tom, jak někdo, koho mám ráda a na kom mi záleží, o mě nestál. I kdyby pak v budoucnu svůj názor třeba změnil.
 Markéta, kluci 7 a 1 
  • 

Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 20:15:58)
No můj syn taky vyváděl, když se dozvěděl, že bude mít brášku a ne vysněnou sestřičku, že jsem zírala. A šup, může se z bráchy zjančit. Nabyla jsem dojmu, že diskuse se vede o tom, že má někdo hloupé řeči o pohlaví dítěte předtím, než se narodí, tam mi to opravdu přijde spíš směšné.
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(16.10.2009 8:28:57)
Tak to já jsem pro jistotu chtěla dvojčátka - bráchu i sestřičku. Pak jsem se z bráchy taky mohla zjančit a chtěla ještě další sourozence. Fakt ale je, že ony i ty směšné řeči můžou těhotnou maminu rozhodit. Ale jsem ráda, že jsme si to vyjasnily :-)
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 18:26:39)
Takže když to shrnu, vadí mi takové řeči i fackování dětí. Ale jinak jsem velmi tolerantní :-)
 Radka, 04/06+12/07 
  • 

Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 18:18:14)
Naprostý souhlas. Mám jednu kamarádku, která opakovaně trpí na potraty, ale přesto po podařeném těhu a porodu holčičky prohlásila, že mít kluka, má zkažený život.... Hlava mi to nebere. Ted podruhé má za sebou opět už několik potrtů, nicméně opět by smiřování se s klukem bylo těžké. Lidi jsou holt různí a je fakt, že i přesto, že to byla moje výborná kamrádka, tohle mi na ní hodilo úplně jiné světlo.
 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(15.10.2009 18:21:44)
Tak tohle taky nechápu.
 Mili+2 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(16.10.2009 20:37:06)
Znama zase potratila asi trikrat, a ctvrte tehotenstvi ji tchyne komentovala slovy : At se TO teda uz konecne narodi, i kdyby to byla holka.

 Ecim 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(16.10.2009 20:56:47)
To bych tedy tchyni poslala někam! ~o~:-© Vůbec mě nenapadá žádná slušná odpověď. ~q~:-©
 Radka, 04/06+12/07 
  • 

Re: Ať je hlavně zdravé 

(16.10.2009 22:40:04)
Na to není odpověd, to je jen potvrzení, že "Tchýně" je vskutku diagnoza! Myslím tím tchýně - matky mužů, ty naše snad takové nejsou...??????
 Janinkakol 


Re: Ať je hlavně zdravé 

(18.10.2009 14:28:00)
Tak to mi neco pripomina,prave si uzivam svoje prvni tehotenstvi,bylo nam jedno co to bude i kdyz manzel v hloubi duse doufal ze to bude chlapecek(jako spousta chlapu co ve skrini schovava kopacak)a ja spis jen kvuli mamce chtela holcicku,protoze uz ma 3 vnuky~;)ale hlevne at je to zdrave!!To tchyne byla jineho nazoru a od sameho zacatku vedla reci typu" musite mit holku,mame spoustu ruzovych veci" nebo "holky jsou lepsi"(nechapu v cem?)a i potom co jsme oznamili ze ji tu radost neudelame~j~se nechala slyset ze nic neni 100%,ze se urcite spletli(mimochodem 3x mi to potvrdili)a ze se budem divit az se nam to narodi...docela me to mrzi,ne to, ze za 3tydny privedu na svet chlapecka na ktereho se strasne moc tesime my i moji rodice prestoze to bude 4.vnuk ale to jaky nazor ma matka meho manzela~n~nastesti si rikam ze je to "JEN"tchyne~y~~:-D
 Markéta, kluci 7 a 1 
  • 

Ženská spermie 

(15.10.2009 11:15:26)
Ženská spermie - to je fakt výborný výraz.
 Etraska 
  • 

Re: Ženská spermie 

(15.10.2009 18:19:30)
A proč né, když jsou spermie XX a XY. Já teda nechápu, proč se říka, že, když žena čeká dítě, může např. stravou ovlivnit pohlaví, pohlavní rozdíly se sice vytváří až v jistém průběhu těhotenství, ale o pohlaví rozhoduje už na počátku přece ta spermie, nebo ne?
 mima09 


Re: Ženská spermie 

(15.10.2009 18:36:52)
ano, je to tak, může za to chlap, jestli dorazí spermie XX nebo XY. Akorát ta XY je silnější a rychlejší a dřív chcípne, takže sex cca 2-3 dny před ovulací holka, v den ovulace kluk. Ale jak říkám, hlavně ať je to zdravé ~x~
 illa+2 


Re: Ženská spermie 

(19.10.2009 9:53:08)
malá technická :-)
spermie má jenom jednu sadu chromozómů, je buď X nebo Y. vajíčko je vždycky X, a teprve splynutím sperie s vajíčkem vznik zárodek XX nebo XY ~;)
 Markéta, kluci 7 a 1 
  • 

Re: Ženská spermie 

(15.10.2009 20:20:03)
Ano ano, já vím, jak to funguje. Jen mi termín ženská spermie přijde směšný, něco jako ženské varle.
 KoproFka 


Re: Ženská spermie 

(16.10.2009 14:00:18)
no, to právě není pravda. Sice se to dlouhodou dobu tvrdilo, ale podle nejnovějších výzkumů o pohlaví rozhoduje právě vajíčko - tedy o tom, jakou spermii do sebe nechá proniknout. Myslím, že ani odborníci nejsou přesně zajedno, na základě jakého principu si to vajíčko vybírá. Tuším, že to má souvislosti i s imunitou ženy.

Info mám z odborného dokumentu BBC - tuším Lidská pohlaví, nebo něco takového. Před několika lety to dávali na ČT2. Moc ráda takovéhle dokumenty sleduju - jsou v nich záznamy z "vnitřku těla" pořízené sondami a nejrůznější zřejmě asi počítačové simulace pochodů v těle (tedy asi simulace, vypadá to tak věrohodně, že si to netroufám tvrdit,ale přijde mi, že se to snad ani nedá natočit)- tedy něco, co prostě člověk jinak vůbec nemá šanci vidět...
 Osamělá 


Re: Ženská spermie 

(16.10.2009 20:48:41)
ten dokument mohl být hodně zajímavý. Škoda, že běžel před lety ~n~
 Evka Menclice 


Lunární kalendář 

(19.10.2009 14:54:27)
Mě zaujala Jonášová metoda určení plodného dne podle lunárního kalendáře (žena je plodná v den té fáze měsíce, ve které se narodila). Není to samozřejmě opět stoprocentní, ale většině mých známých vč. mě se to podařilo a dokonce jsem podle toho i předem znala pohlaví :-)
Přesněji - narodila jsem se 7 dní před úplňkem, tudíž vždy 7 dní před každým úplňkem bych měla mít plodný den (nehledě na menstruaci). A jelikož jsme tenkrát na mimču pracovali právě v tento den (či jeden před), narodil se nám kluk (viz "ženské a mužské spermie").
Věřím či nevěřím, příště zkusíme holčičku, a myslím, že budem rádi, když se vůbec něco narodí :-)

Všem krásný den!
 Ecim 


Vědecký postup 

(15.10.2009 11:24:11)
Mí rodiče se shodným vědeckým postupem dobrali různých výsledků.
My s manželem jsme tomu při prvních dvou dětech nechali volný průběh, ale někdy si říkám, že při třetím pokusu bychom se z recese také mohli pokusit o nějaký vědecký postup, abychom si ověřili, jestli to aspoň trochu funguje.
 DENISA 


Re: Vědecký postup 

(15.10.2009 11:36:55)
To vis ze to funguje, s presnosti 50 na 50 ~k~.
 Ecim 


Re: Vědecký postup 

(15.10.2009 12:10:21)
Můj manžel říká, že to "nevědecky" funguje 50:50 a "vědecky" 51:49. Nedávno jsme se na tohle téma dostaly ve společnosti pár maminek. Jedna z nich nadhodila babskou radu, že chlapeček se prý vyrábí s kulichem na hlavě. Bylo nás tam hodně, co mělo chlapečky, ale shodly jsme v tom, že žádná z nás při "výrobě" kulicha na hlavě neměla. ~t~
 Ecim 


Re: Vědecký postup 

(15.10.2009 12:20:42)
Můj manžel říká, že to "nevědecky" funguje 50:50 a "vědecky" 51:49. Nedávno jsme se na tohle téma dostaly ve společnosti pár maminek. Jedna z nich nadhodila babskou radu, že chlapeček se prý vyrábí s kulichem na hlavě. Bylo nás tam hodně, co mělo chlapečky, ale shodly jsme v tom, že žádná z nás při "výrobě" kulicha na hlavě neměla. ~t~
 Hana 
  • 

Re: Vědecký postup 

(15.10.2009 19:08:36)
Když je taková zima, že mám čepici, tak si nedovedu představit, že bych souložila.8-)
 Ecim 


Re: Vědecký postup 

(16.10.2009 8:31:01)
Tak to já taky ne ~t~ Hlavně kdyby tahle blbost fungovala, tak po světě běhají jen samé holky ~t~
 Klerin 


takže tak 

(16.10.2009 10:34:00)
My jsme měli jediný styk za celý cyklus, přesně večer před ovu, orgasmus byl a máme holčičku, tudíž na nás věda nefunguje
 Ecim 


Re: takže tak 

(16.10.2009 11:17:37)
U mých rodičů to bylo 50 na 50 (já jsem "vyšla" podle metody, brácha ne). Jinak já jsem se povedla na JEDINÝ pokus. Byly to prý dost nervy, protože rodiče se předtím několik měsíců neviděli a potom také ne, takže si maminka upravovala cyklus pomocí cvičení a horkých pokliček na břicho. (A ještě do toho kecali příbuzní, ať s tím těhotenstvím rodiče počkají.) Dělám si srandu, že proto mám takovou "plánovací" povahu.
A když si zpětně vezmu, jak jsme postupovali s manželem my, tak mi to připadá jako cílená snaha o smíšená dvojčata ~t~
 pekika 


Re: takže tak 

(17.10.2009 13:35:15)
Přidávám jednu radu na HOLKU :-), která se traduje mezi chlapama u nás na Moravě.
Holky se dělají po tmě, protože : Pi*u vidím, pi*u zrobím! "~f~
Doufám, že jsem nikoho neurazila.
Mám dceru, ale po Tmě to nebylo, takže nemohu teorii potvrdit :-)
 krenkovahana 


Re: Vědecký postup 

(31.10.2009 22:35:36)
Já vyzkoušela metodu pana Eugena Jonase ze Slovenska - metoda plodných a neplodných dní + určení pohlaví - podle data a času narození + data poslední menstruace. Vyšlo to úplně přesně. Nemohla jsem dva roky otěhotnět. Pak jsem si napsala o kalendář a vyšlo to 2 x !!! Chtěla jsem dvě holčičky. Obě vyšly a otěhotněla jsem jako podle programu v den, který určil, že je nejvhodnější.
Přeji vám hodně štěstí :o)~:-D
 Mili+5 


Bod 6 a ještě jeden zaručený postup 

(15.10.2009 15:16:00)
Nejvíc mě pobavil bod 6, už je mi jasné, proč máme skoro samé kluky.:-)

Ještě přidám jeden zaručený postup, který jsem se ale dozvěděla teprve nedávno, takže jsem nedostala šanci vyzkoušet. Prý pro početí chlapečka je důležitá vyšší hladina draslíku a pro početí holčičky zase hořčíku. Je fakt, že já mám celoživotně potíže s nízkou hladinou hořčíku a v době, kdy se mi podařilo počít holčičku, jsem zrovna několik měsíců brala opravdu vysoké dávky hořčíku, protože se u mě předtím projevila tetanie.
 Libor, 3 holky, 1 kluk a snad dalsi kluk na ceste 
  • 

S bodem 5 bych v principu souhlasil 

(15.10.2009 15:30:23)
Teda asi ne az po ovulaci, ale asi takto: "U děvčátka tak 2 až 3 dny před ovulací a u chlapce v den ovulace."
Podle nasich zkusenosti to celkem vychazi.
 Katka +3 


Re: S bodem 5 bych v principu souhlasil 

(17.10.2009 17:07:38)
Nám to s použitím bodu 5 vyšlo třikrát (kluk, kluk, holka).
 Elzina 


Metoda krve 

(17.10.2009 20:57:13)
Neměla jsem nikdy potřebu pohlaví ovlivňovat, ale jedna metoda, jak pohlaví už počatého miminka vypočítat nám vždycky vyšla, i u všech příbuzných. Zní to jako blbost, ale vychází to... Po sedmi letech se prý mění krev, a podle toho, jestli má starší krev tatínek nebo maminka, to pohlaví to bude. Nemusí to ovšem vycházet ve sporných letech, kdy se krev zrovna mění, nebo u skoro stejně starých rodičů. A určitě to není stoprocentní, spíš to berte jako takovou zajímavost. :-)
 Tvoje horší já 


Re: Metoda krve 

(17.10.2009 21:31:56)
no to je teda konina.~:-D
Kámoška má děti v rychlém sledu během necelých šesti let v pořadí kluk -holka - kluk - holka - to by se jim musela "měnit krev" co dva roky.~:-D
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Metoda krve 

(17.10.2009 22:42:00)
Elzino, k tomu můžu říct jen, že je to naprostá pitomost.
 Dajána + 2 
  • 

vlastní zkušenost 

(15.10.2009 18:56:33)
Ne, žebychom to plánovali, ale nám to podle té ovulace vyšlo. U kluka víceméně náhodou, ale otěhotněla jsem přesně v den ovulace, takže ikdyž jsme chtěli mít překvapení, věděla jsem, že to bude kluk. U holky jsme chtěli holku a povedla se. Ono je tam ale taky jistý zádrhel, že chlap musí mít spermie obojí. Jsou totiž chlapi, kteří mají pouze ženské nebo pouze mužské spermie. To pak můžou počítat a zkoušet před nebo po a stejně to budou samé holky nebo samí kluci.Takže jak se tady říká Hlavně, ať je to zdravé!!!
 Ivatema 


Re: vlastní zkušenost 

(15.10.2009 20:18:49)
Já myslím, že je lepší to nechat na náhodě...co kdyby pak všichni chtěli holky(nebo naopak kluky)? Já mám dvě holčičky, ale u druhé jsem si byla jistá, že čekám chlapečka. Ani ultrazvuku jsem nevěřila, protože jsem byla "nad doktory"(jak se říká). Ale brala jsem to spíš jako legraci. Moc jsem se na miminko těšila a když jsem s ním přes bříško "mluvila", vždycky jsem říkala holčiččí i klučičí jméno. A starší ségra svému budoucímu sourozenci říkala..."sestřičko, nebo bratříčku, moc se na tebe těším."
Ale taky se říká, že kluci se hůř drží.....mám za sebou dva potraty a tak si říkám, jestli na tom něco není...jestli to třeba nebyli kluci....
 mima09 


Re: vlastní zkušenost 

(15.10.2009 20:31:58)
asi jemoc dobře, že si nikdo vybírat nemůže ~p~
 Ecim 


Re: vlastní zkušenost 

(16.10.2009 8:39:35)
Ivatemo, to je hezké, to jsme dělaly podobně! Starší syn pak hrdě hlásil, že "nevíme, co to bude, my to nechceme vědět, bude to překvapení". Také jsme se miminka ptali: "Tak copak jsi, chlapeček nebo holčička?" Syna také velmi zajímaly detaily o tom, jak se narodil. Pak jsem čtyři dny před termínem měla pocit, že už budu možná rodit. Syn pak sourozenci v bříšku řekl památnou větu: "Miminko, vysedni, maminka koukne, jestli nepraskla tomu voda." Sourozenec to psychicky nevydržel a do večera byl na světě ~t~
 Kukajs (Mája+Jožka+Tom) 


existuje jen jedna zaručená podmínka 

(15.10.2009 21:59:13)
Nechci tady dělat vlny, ale podle mé zkušenosti existuje jedna jediná nutná a postačující podmínka pro početí potomka, a ta zní: Dítě počnete nejsnáze, když se vám to nejmíň hodí. :-D
Takže zapomeňte na polohy, kyselé prostředí, rychlost spermií a způsob stravy, dejte v práci výpověď, nechte se vyhodit z bytu a vášnivě se několikrát pomilujte s partnerem někde v jahodí nebo pod mostem. :-D
 mima09 


Re: existuje jen jedna zaručená podmínka 

(15.10.2009 22:10:14)
ze srdce souhlasím, dělali jsme oba psí kusy, abychom počali ale pokaždé se povedlo, když jsme se výjměčně na chvíli nesnažili vůbec a prostě si to nesnažení báječně užili ~y~
 Hanka 
  • 

Re: existuje jen jedna zaručená podmínka 

(15.10.2009 22:59:57)
Mně dokonale zafungovalo "furt to nejde, vykašlu se na to, zaplatím si jazykový pobyt v zahraničí". První jsem rušila, gynekolig byl proti, abych se tloukla 24 hodin v autobuse ve 3. měsíci, když jsem měla s početím problémy. Druhé dítě jsem nic netuše vzala na jazykový pobyt s sebou :-)
 Ecim 


Re: existuje jen jedna zaručená podmínka 

(16.10.2009 8:45:37)
Už dvakrát se mi stalo, že jsem dělala vrbu nějaké holce, které se nedařilo otěhotnět. Chápu, že na větu "uvolni se, nemysli na to", byly alergické. Vždy jsem jim radila (a radím to i při většině jiných problémů) ODVÉST SVOJI POZORNOST NĚKAM JINAM. Využít čas, kdy se miminko nedaří, k něčemu jinému, co potenciální rodiče těší a zajímá.
Ale také mám kamarádku, která otěhotněla pár dnů poté, co přišla o práci a pak musela rychle hledat něco nového. Novou práci našla, ale trochu trnula z toho, jak budou v práci reagovat, až zjistí, že je těhotná. Říkala jsem jí tehdy,že kdyby někdo reagoval blbě, tak za tím může být i závist, aby se tím nenechala rozhodit.
 Kamila 
  • 

Re: existuje jen jedna zaručená podmínka 

(16.10.2009 0:33:32)
Zcela souhlas, rozhodnutí jít do práce a nechat partnera na rodičáku, vše domluveno, k tomu poslední ročník studia na VŠ, a další "drobnosti" ...... a jak jsme na tom? Termín máme dva měsíce před závěrečnýma státnicema.

PS: deprese mne už přešla :o)
 Ecim 


Re: existuje jen jedna zaručená podmínka 

(16.10.2009 8:53:08)
Ono je lepší mít dítě za ztížených podmínek než nikdy.
My jsme měli s manželem (tehdy ještě přítelem) jednou málem planý poplach. On byl na pár měsíců v zahraničí a já jsem na nátlak své maminky přestala ze zdravotních důvodů brát hormonální antikoncepci. A když jsem zjistila, že nejsem těhotná, tak jsem byla i malilinko zklamaná.
Kamilo, přeju Ti, aby bylo Tvoje miminko aspoň ty první měsíce hodně spavé, aby ses mohla v klidu učit na státnice. Jedna naše známá maturovala při tříměsíčním mrňousovi (pořídila si ho víceméně cíleně, aby unikla z domova) a libovala si, jaká to byla pohodička, protože holčička skoro pořád jen spinkala.
 withep 


Neměla jsem být holka... 

(16.10.2009 8:12:13)
... táta prý strašně chtěl kluka a jednu holku už měl, ani pro mě neměli vymyšlené holčičí jméno. Nevím, jak moc tu holku nechtěl a jestli se jej spíš máma nesnažila v mých očích snížit, když mi o tom říkala, nebo jestli to spíš podvědomě nebrala jako svoje selhání, že se "jí" ten kluk nepovedl. Protože lepší vztah jsem vždycky měla s tátou.

No a když jsme s přítelem plánovali děti, vlastně už dávno před tím, jsem si přála, aby to nebyly samé holky, takže aby pokud možno hned první bylo kluk a pak už mi na tom nemuselo záležet :-). Možná to zní divně, když jsem takový přístup sama zažila, ale když máte sestru, se kterou si moc nerozumíte, matku, se kterou si moc nerozumíte, táta od vás odešel, máte 6 sestřenic a jediný bratranec se narodí s půlgeneračním zpožděním, a ještě ke všemu zhučíte na gymplu do humanitní třídy (3 kluci a jeden z nich ani nedostudoval), tak se vám může stát, že preferujete klučičí společnost a klučičí činnosti a zájmy.

Kluk se coby prvorozeně povedl ~;). Všechy tyhle rady neznám, ale znám ještě jednu (o mladší krvi), a podlé té nám to (pokud můžu soudit z pouhých dvou případů) vychází - máme podle ní šanci počít kluka jen asi během 6 měsíců ze 7 let, no a druhorozeně bude mladší jen o 2 roky a bude to holka. Každopádně do růžova ji rozhodně oblékat nehodlám, stačí, že kluka nesmírně přitahují růžové věci, doufám, že je to jen proto, že doma žádné nemáme :-).

A tak si myslím, že lze pochopit, když některým rodičům na pohlaví záleží, samozřejmě až po tom, co se dítko podaří a je v pořádku, a pokud jim na tom nezáleží nějak přehnaně. Rozhodně ale nedokážu pochopit, pokud pak mají děti různého pohlaví různě rádi nebo jim jejich pohlaví dokonce vyčítají, to je fakt hnus. Před časem jsem se na to téma bavila s jinou nastávající maminkou na hřišti, měla tam asi 9iletého syna a 2letou dcerku a před nimi prohlašovala, že chce rozhodně další holčičku, že kluci jsou roztomilí jen tak asi do 3 let...

 Ecim 


Re: Neměla jsem být holka... 

(16.10.2009 9:00:08)
Mám jednu velmi netaktní příbuznou, která své o 2 roky mladší sestře při každé příležitosti opakuje toto: "A když ses narodila, tak byl táta tak naštvanej, že má druhou holku, že se na tebe první den ani nešel podívat. A pak tě měl celý život radši než mě." Několikrát jsem se s ní kvůli tomu nepohodla, ať své sestře tak hnusné věci neříká, že jí to musí být velmi líto. Ona je ta sestra dost citlivý člověk. A na můj dotaz, proč jí to sakra pořád opakuje, mi odpovídá: "Říkám jí to, protože to je prostě pravda." Jednak kdo ví, jestli je to vůbec pravda, protože jak si to dvouleté dítě může pamatovat? A pak i kdyby to pravda byla, tak se to snad nemusí rozmazávat.:-©~o~~q~
 Klerin 


zajímavé 

(16.10.2009 16:06:53)
komu to takhle zabralo?
 Klerin 


Re: zajímavé 

(16.10.2009 16:08:38)
omluva- vložila jsem to do jiné diskuze - nechtěně
 beruška3 


Re: Zajímá mě jak to funguje 

(16.10.2009 20:53:24)
Různých článků o plození holčičky nebo kluka jsem přečetla mraky. Jedině čemu jsem byla ochotná uvěřit bylo načasování pohlavního styku.
Určitě je hlavní mít zdravé děti a stále pro spoustu lidí to tak jednoduché není. Ale přesto je mé velké přání mít druhé miminko holčičku. Mám doma hezkého a šikovného 2 a půl letýho klučíka. Ale je to typickej kluk, navíc hodně energickej až hyperaktivní, hodně vzteklej, impulzivní a tvrdohlavej, neustále někdě skáče, leze po vejškách, venku téměř k neuhlídání, takže mě hodně vyčerpává. Přesto je to náš miláček a nedali by jsme ho za nic na světě. Ale s manželem si moc přejeme děvčátko. Jsme oba jedináčci, takže ani holčička v podobě sestřenice nehrozí. Určitě budou holčičky trošku klidnější a u nich hyperaktivita moc častá není. Mám kolem sebe taky hodně maminek s holčičkama a ty když vidí našeho rošťáka, tak říkají, jak jsou rádi, že mají holky a jak jsou lepší apod. To se mi ale nelíbí. Místo, aby byly vděční, že děti mají, tak se takhle rouhají.
Jsem ve 12tt těhotenství a jsem pěkně napjatá, co tu bude. S manželem jsme zkoušeli metodu před ovulací. Měla jsem to štěstí, že byl pravidelnej cyklus a ovulační testy zafungovaly. Důležitý je, aby byl mimísek zdravej, ale přesto bych si holčičku strašně moc přála.
 Radka, 04/06+12/07 
  • 

Re: Zajímá mě jak to funguje 

(16.10.2009 22:50:43)
Barb, ted jsem se upřímně pobavila. Mám dvě dcery a obě jsou přesně takové jako Tvůj syn, hyperaktivita u starší potvrzená není, ale je neskutečně temperamentní, divoká, impulzivní, tvrdohlavá, šplhá po výškách, všude vleze atd. A malá jí už začíná dokonale stíhat, takže si nedělej iluze. MOje dcery mě vyčerpávají totálně a i v našem okolí jsou kluci ti andílci a holky ty uličnice.... Ale držím palce, at se vám splní váš sen a hlavně přeju zdravíčko...
 bobinaxx 
  • 

Re: Zajímá mě jak to funguje 

(17.10.2009 8:10:20)
S tou hodnou holčičkou se my vybavila kamarádka, která měla dva kluky, dost čísla a strašně si přála tu hodnou holčičku. Dočkala se holčičky, proti které byli bráchové andělská stvoření - ve čtyřech letech jí holčička podpálila záclony v kuchyni ! ( Vše dobře dopadlo, nikomu se nic nestalo a z holčičky je dnes už také mamka, ale bylo to éro :))
 beruška3 


Re: Zajímá mě jak to funguje 

(17.10.2009 8:48:13)
Tak jasně i holky dovedou zlobit, o tom žádná. Přesto by jsme si ji přáli. Své druhé dítě ať to bude chlapeček nebo holčička budu mít stejně ráda a nikdy bych chlapečkovi nedávala najevo, jak jsem chtěla holčičku. Ale to, že si přejeme určitě pohlaví a zkoušíme si pomoct babskýma radama myslím nikomu neubližuje. Ať máme každá zdrávé děti!
 Sarimana+Šárka 4/02+Tobík 7/10 


Re: Zajímá mě jak to funguje 

(27.10.2009 14:54:26)
Nedá mi to, abych nereagovala na toho hyperaktivního kluka a klidnou něžnou holčičku.
My jsme hrozně chtěli kluka a já se pak dlouho vyrovnávala s tím, že čekám holčinu. Zato je to úplná dračice - (to máme za to) - jako mimís a batole prakticky nespala, teď v 7,5 letech už naštěstí ano :-), je hyperaktivní, divoká, mazlí se tak "něžně", že nám většinou něco provede, dodnes ji babičky a spol. nechtějí hlídat. ~t~ Tak to jen tak na okraj. ~:-D
 Pavlína, syn 3,5 roku 
  • 

Mhm... 

(17.10.2009 13:11:25)
První dítě jsem chtěla chlapečka, hlavně kvůli manželovi, druhé holčičku - jako většina holek,také jsem se proti své nátuře snažila dodržet podobné "nesmysly", které byly uvedeny v článku. Výsledek - budeme mít druhého chlapečka...Nedá se říct, že je to zklamání, fuj, rouhat se nechci, ano "ušetříme", s kluky to už umíme, důležité je, aby byl zdravý a šTastný, to přeci chceme všechny-všichni, ale...Přeji hodně štěstí (i když jsem založením pragmatička):-) P.
 beruška3 


Re: Mhm... 

(17.10.2009 15:30:23)
Tak určitě to bude 50 na 50%. Něco na načasování asi bude,má to i logiku, ale bude to daný i jinejma okolnostma (výbavy otce, zásadité nebo kyselé prostředí ženy, správného změření ovulace). Nedělám si iluze, že by to vyšlo, ale aspoň jsem to zkusili.
 hrúda 


Držím pěsti... 

(19.10.2009 10:59:25)
Hlavně ať už se zadaří a je jedno, jestli to bude překvapení v modré nebo růžové. Především přejeme s kluky zdravíčko... :-)
 beruška3 


Re: Držím pěsti... 

(19.10.2009 12:51:25)
Děkuju! Kdyby to byla přecijen ta holčička, tak by stejně měla oblečky po našem Tomáškovi.
 Hričinka 


Dvojčata - páreček 

(24.10.2009 11:42:14)
To tedy nevím, jak bych to byla bývala měla dělat já. Mám dvojčata, holčičku a chlapečka:-) A pak jednoho chlapečka v nebi, u toho jsem praktikovala některé babské rady a vyšlo to. Doporučuji respektovat den početí, polohu při souloži, trochu stravu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.