| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chtěla bych muže, který dovede zkrotiti bujného koně!

 Celkem 16 názorů.
 vendyna (Janinka + Alenka) 


:o) 

(14.9.2009 9:03:27)
Zajímavé čtení k ranní kávě :o).
 Lizzie 


Nejlepší část 

(14.9.2009 9:24:55)
je ta o kráse ženy a pak toto:

Znatel žen, Rochefort, praví: "Je to chronická nemoc lidstva, že muži zbožňují ženy. Kdyby tomu tak nebylo, co pohrom by bývalo lidstvo ušetřeno. Ale je tomu lehká odpomoc: kdyby muži přestali zbožňovat ženy, nastal by hned obrácený poměr, neboť pak by ženy hned začaly zbožňovat muže. Pohleďme na jediné plemeno, jež nezná tohoto kultu: dvořiti se ženám. Jsou to Indiáni. Jenom to je učinilo statečným, rytířským národem, a litovati jest, že tento v pravdě přirozeně žijící národ kráčí vstříc svému vyhubení."

Sufražetky to opravdu neměly jednoduché. Takových (i milostných) úkladů:)
 Šešule 


Re: Nejlepší část 

(14.9.2009 14:01:53)
"kdyby muži přestali zbožňovat ženy, nastal by hned obrácený poměr, neboť pak by ženy hned začaly zbožňovat muže."
Ale tak to nikdy nebudéé~b~~b~~b~
 Gabča 
  • 

:) 

(14.9.2009 10:19:02)
Jakmile pozná žena, že ji bezmezně miluješ, stáváš se jejím otrokem. Jestliže však vidí, že si pohráváš s jejím srdcem, pak tě počne milovati.

Tohle teda platí i opačně! Ale jinak je to velká pravda :)
 silenka 


to byla anketa 

(14.9.2009 10:31:49)
Hloupou se mi jeví ta anketa - zpovídat 16-20ti leté, tedy plné romantického snění + ani zmínka o tom, zda to byli služky či měštky, copak to jde vydávat za nějaký reprezentativní vzorek? Na druhou stranu, že chtěly bohatého - kdo by se divil? nezajištěná, chudá holka se jinak z bídy dostat nemohla.
A ty rady, jak hlavně udržovat ženu v nejistotě, se radívaly i opačnému pohlaví. Kdyby se tím všichni řídili, nemohl by ani žádný vztah vzniknout.
 Gabča 
  • 

Re: to byla anketa 

(14.9.2009 10:40:57)
No já si myslím, že ač byly naivní a romanticky založené, tak jich hodně ve věku 16-20 let vstupovalo do manželství a měly už i děti. Vlastně byly na tu dobu "hotové" ženy :) No a většina si stejně moc vybírat nemohla, rodiče rozhodovali vesměs za ně :(
Jako zpestření to není špatné, škoda, že takových přírůček není více, bylo by to docela zajímavé čtení :)
 Lizzie 


Re: to byla anketa 

(14.9.2009 11:06:14)
Sociologie holt tehdy nebyla na takové úrovni jako dnes~:-D
 Inka 
  • 

Chtěla bych muže, který dovede zkrotiti bujného koně! 

(14.9.2009 10:52:30)
Myslím, že to skoro všechno platí pořád, i když by to člověk popsal jinými slovy.
 Winky 
  • 

Re: Chtěla bych muže, který dovede zkrotiti bujného koně! 

(15.9.2009 14:05:01)
Zejména kapitola o lichocení je báječně propracovaná :-) že ho ženy odmítají ale věří mu :-) a i že je vlastně každá přesvědčená že je krásná :-) hezké, pravdivé ....

 Uliana 


dokonalé 

(14.9.2009 11:22:27)
Takhle už jsem se dlóóóuho nenachechtala. Tomu můžou konkurovat pouze různé zdravovědné příručky zhruba ze stejné doby :)))
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: dokonalé 

(14.9.2009 13:11:54)
... a co že z toho neplatí? Já jsem se u čtení nechectal, ale usmíval... Po 11ti letech šťastného manželství...~;)
 Jaana2 


Re: dokonalé 

(14.9.2009 13:16:17)
Monty klidně, až budeš zas přerovnávat, sem něco dej. Díky za odlehčení na rodině, osobně takové příručky občas s radostí čtu taky
 janna001 


Taky bych chtěla muže, který dovede zkrotit bujného koně! 

(14.9.2009 14:42:32)
A ten můj by to myslím dokázal. Mně se ty "požadavky" na ideálního partnera zdají vcelku normální i dneska. Jenom bohatý být nemusí, ale to bude možná tím, že jednak věkem již převyšuji zkoumanou skupinu, jednak si je dokážu vydělat sama.
 Ananta 


hezké :-) 

(15.9.2009 13:32:36)
Moc hezké a zajímavé počtení, ach ty ženy... . Docela by mě zajímalo, jak by anketa dopadla dnes, ale dnes není v módě přiznávat se k povrchnosti :-). Moc ráda čtu staré knížky právě kvůli vztahům mezi mužem a ženou, zajímá mě jak to bylo dřív.
 Racek 


Pekne - a co druha strana? 

(21.9.2009 10:05:27)
Monty, nejakou prirucku "Jak ziskati srdce muze" bys tam nahodou nemela? Uz jen ta uvodni anketa by jiste stala za to, predpokladam ze muzi ve veku 16-20 let by dbali predevsim uslechtilosti charakteru a jinych vnitrnich hodnot, a vubec by nedali na pozlatko krasy ci vena :o)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Pekne - a co druha strana? 

(21.9.2009 10:06:33)
Podívám se, co knihovna skrývá. ~;)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.