| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nejkrásnější porod

 Celkem 104 názorů.
 Tulka 


Teda Lněničkovi 

(11.8.2009 9:44:29)
četla jsem jedním dechem a žasla,jací jste dobrodruzi a potom takovéhle rozuzlení.Ale i tak blahopřeju k "miminku".Tak ať se vám daří.
 Amazonka 4D 


Re: Teda Lněničkovi 

(11.8.2009 11:04:12)
Úžasný ~R^
Už jsem si při čtení říkala, že to zase někdo slízne za to, že tam nebyla PA, a "riskuje" po dvou sekcích, a že to skazí dojem z článku, ale závěr nemá chybu ~t~

Tak moc gratuluju Jitce k Aničce (mmch taky jsme měli jerzejku Jitku), a držím palečky v hospodaření~m~
 jana38 


Re: Teda Lněničkovi 

(11.8.2009 11:06:17)
Ano, už se mi ježily chlupy, jaká bude soda za ten neasistovanej PD po dvou sekcích a takováhle pointa~z~
 Veveruše 


Re: Teda Lněničkovi 

(11.8.2009 21:37:54)
Teda rodila jsem sice doma, ale při představě, že autorka rodila doma po dvou sekcích a ještě sama s manželem, mi docela vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. To rozuzlení mě ale příjemně překvapilo a pobavilo~b~
 Insula 


odvaha 

(11.8.2009 12:22:16)
To je tedy odvaha rodit po dvou císařích normálně. V porodnici by se s tebou nikdo nebavil a rovnou by jsi měla další císař.
 Zuuuza 


Re: odvaha 

(11.8.2009 14:19:00)
Insulo, čti pořádně ~t~ Narodilo se telátko. Z.
 Insula 


Re: odvaha 

(11.8.2009 15:45:50)
Já to nedočetla. ~t~~t~~t~ Přijela tchýně na oslavu a já rychle dopisovala. ~t~~t~~t~ I tak gratuluju. Také jsem rodila tele, je to krásný. Byť to bylo ve statku. ~;)
 Tulka 


Re: odvaha 

(11.8.2009 15:51:53)
No,já tu tvoji odpověď právě vůbec nechápala~a~,tak teď už jsem v obraze~:-D
 Zuuuza 


Re: odvaha 

(11.8.2009 20:33:38)
~;)~R^
 Gabča 
  • 

Překvapení 

(11.8.2009 9:58:31)
Teda já si do poslední chvíle myslela, že je to porod dítěte. Mooocinky hezky napsané :)
 Kami, Johanka+Jáchym 


Re: Překvapení 

(11.8.2009 10:29:17)
Moc hezky napsané, při čtení mi běhal mráz po zádech a rozuzlení vyvolalo úsměv na tváři~;)
 changaj 


Krása! 

(11.8.2009 10:25:21)
To je krása! Kdyby takový vztah ke zvířátkům i k lidem měli všichni!
 a+b+c+d 


Re: Krása! 

(11.8.2009 10:38:56)
Teda, už jsem se chtěla pozastavit nad tím, že jste nevolali ani PA, ale těch 34 kg mě dostalo!!! Gratulace šťastné matce i holčičce.
 maky 
  • 

Re: Krása! 

(11.8.2009 10:50:38)
MOoooc hezké. Řákala jsem si, jak riskujete, kyž nezavoláte ani porodní asistentku a nakonec takové rozuzlení. Musea jsem se fakt smát. Přeju moc štěstí
 kreditka 


Článek mě dostal 

(11.8.2009 11:02:09)
Teda už jsem si říkala, kterej cvok rodí po dvou císařích bez PA doma:) Moc pěkný článek
 Astrit 


Fakt dobrý:-) 

(11.8.2009 11:03:03)
Už už jsem si myslela, že píše další maminka - domarodka a začalo se mi vraštit nelibostí čelo...hlavně po tom neštěstí z minulého týdne a ejhle, bylo to telátko, tak se mi ulevilo. Hezky napsané a super poenta:-))
 jana38 


Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 11:12:02)
Zarážející ovšem je, jak když je to tele, tak všechny chápavě přikyvujete, áno, tele se smí narodit doma. A chystáte se kabonit čelo, kdyby to bylo dítě.
A co do toho motáte jeden domporod s komplikacemi, kdyby pisatelka nakonec napsala, že tele po porodu zemřelo, honily byste ji, aby příště nechala krávu rodit v porodnici? A kaboníte čelo u každého popisu porodničního porodu? V porodnici umírají také novorozenci po porodu, že.
 kamča 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 11:13:26)
Přesně řečeno :-)
 jana38 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 11:16:02)
Navíc mám pocit, že autorka spíš chtěla postavit otázku tak, že jaktože je možné, že kráva má právo na nerušený porod a na nepřerušenou blízkost telete po porodu a žena ne, ať už rodí kdekoliv.
Koneckonců nádherný porod by měl být možný i v porodnici, ne? A ne jenom ve chlévě.
 Blanka 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 11:23:44)
Takový krásný článek a vy do toho zase začnete šťourat a řešit porody doma a v porodnici. Zkuste někdy něco neřešit, jenom se tak těšit.
 Astrit 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 11:45:48)
Když při porodu umře tele, je to smůla, ale je to pořád jenom tele. Když při porodu umře dítě, je to tragedie a o to větší, že tomu třeba šlo zabránit. Člověk není tele, mně spíš zaráží stavět na stejnou úroveň tohle...
(jen pro zajímavost, u většiny porodů domácího skotu asistuje zkušený(á) zvířecí PA (veterinář nebo soused sedlák...). Krávě se taky pomáhá, tele se často musí tahat za nohy ven, třeba i lanem. I sedlák často volí asistovaný porod, neb nechce ztratit tele i krávu... Ale krávy jsou domarodky, to je pravda, těžko je přepravit do porodnice.
 Grainne 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 12:08:21)
Astrit, z hlediska globálního stavu celé planety je to celkem jedno, člověk, nebo tele.
Kdepak se v nás bere ten pocit nadřazenosti, že lidská přítomnost na planetě je důležitější, než ta kravská, nebo obecně zvířecí? Tenhle postoj je jenom obyčejná lidská nafrněnost a ani porodnice není zázračný chrám života a ani lékař není Bůh, velící přírodě.
Nepřijímáme život a smrt s pokorou, jak by se slušelo, s povykem, jak máme všechno v rukách, nám příroda stále ukazuje, že je mocnější - s porodnicí i bez ní.
 Astrit 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 12:23:07)
Není nafrněnost to, že člověk lne k člověku. Tak jako kráva lne ke krávě a ne k praseti. Neshazuji existenci zvířat a pardon, že jsou mi bližší lidská mláďata než telata.
Nesnažila jsem se hodnotit globálně z pohledu na planetu odkudsi z Měsíce, hodnotila jsem jako lidská matka.
Pokoj lidem i zvířatům~;)
 Grainne 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 12:45:07)
Tedy logicky lne kráva ke svému teleti. Je to mechanismus přírody, nic víc, stejně, jako u člověka, protože chladným rozumem vzato, je porod a odchov potomka zátěž, která omezuje a vystavuje nebezpečí a nepohodlí.
My lidé máme okolo toho ještě velkou nadstavbu rozumového uvažování, takže dokážeme delegovat nepohodlí do okolí - babičkám, otcům, chůvám, zdravotníkům a ještě si to hezky zdůvodníme, že je to v zájmu dítěte, případně matky.
Proč ne, někdy ano. Někdy ale ne, proč posuzovat a odsuzovat, že někdo má odlišný náhled na věc? Všichni máme omezenou možnost, jak se bránit riziku. Někdo ho deleguje do okolí, někdo ho nese sám.
 Blanka 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 12:45:16)
Vyprávějte matce, která přijde o dítě, že z globálního hlediska je to jedno. To je trochu hnusný ne ?
 Grainne 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 12:59:11)
Je to hnusný a stejně hnusný je vykládat matce, že v porodnici by se to nestalo - možná stalo, možná nestalo, ale použít to jako důkaz vlastního patentu na rozum je hnus.
Jenomže v prvním případě má každý dost soudnosti na to, aby to neudělal. Proč ho nemá v případě druhém?
 Blanka 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 13:08:36)
Koukám zase jedna co reaguje na našlápnutí, tady to není o domácích porodech a těch co si je zuby nehty brání, autorka napsala krásný článek, ale zase se našel někdo, kdo řeší a řeší a řeší.
 myš 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 13:31:10)
no blanko řešíš tady i ty jak divá místo aby ses jen radovala ze šťastného telátka....~:-D
 Blanka 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(12.8.2009 15:32:24)
Ale neřeším, kdo má kde rodit.
 Grainne 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 13:49:47)
No, Blanko, já řeším právě to našlápnutí. Je nádherný asistovat doma v klidu při porodu zvířete. S krávou jsem nerodila, jen s kočkou a s fenou, je nádherné, že si dokážou říct o pomoc, nebo jen o povzbuzení.
To by byl patrně jediný komentář pod článek samotný.

Jen mě zaráží, že někdo by ráčil milostivě povolit rodit doma krávě (nebo feně, či kočce), ale neráčí povolit rodit doma ženám.
Ne každá z nás má povinnost být hodná, ukázněná a věřící ve všemohoucnost a pravdu většiny.
 kili 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 13:56:15)
proč by to měl a kdo povolovat ? Je to snad zakázané ?
 Grainne 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 14:04:21)
kili, není, není, ale kdyby to zakázané být mohlo, zcela jistě bude. Zatím tu trénujeme se slovíčky.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Zarážjící ovšem je 

(12.8.2009 21:54:52)
zakázané? to ne. Ale povolené? to taky ne. Zkuste si jako rh negativní těhule sehnat legálně partobulin v případě, že chcete své dítě přivést na svět doma. Je to téměř nemožné.
 kili 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(13.8.2009 2:45:48)
pro fysickou osobu platí, že co není zakázané, to je dovolené.
 10.5Libik12 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 19:38:07)
ty Grainne, dej pokoj.

Spolu s Kočajdou jste ten fór dost zazdili.

Je-li libo rodit v chlévě, něch sa páči, ale neotravujete.

 Grainne 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 20:10:30)
Libik, mě ten článek tak potěšil, že jsem nechtěla reagovat vůbec. Bohužel připomínka neštěstí z minulého týdne mě tak trochu nadzvedla, obzvlášť v téhle souvislosti, já si nezačala.
 10.5Libik12 


Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 20:21:21)
To promiň, jestli byl někdo takový hovado a začal jsem hrnout chytračiny o bezpečném porodu....

 Jitka-dvě děti 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 12:30:48)
je to fakt,uplně jsem ronila slzičku,za tak pěkný porod,kdyby rodila sama autorka asi bych ji neodsuzovala,i když bych do toho sama nešla-jsem srab.
 Kristina 2 děti 
  • 

Re: Zarážjící ovšem je 

(11.8.2009 20:55:34)
Vůbec nechápu jak můžeš srovnávat děti s telaty.
 Zdenka Lněníčková 
  • 

Omlouvám se 

(11.8.2009 11:33:40)
Lidičky promiňte, připravila jsem si na web fotky a zapomněla je publikovat. Teď už byste snad všichni měli Aničku vidět. Díky za pochopení. Zdenka Lněníčková
 Insula 


ubytování 

(11.8.2009 16:17:17)
Nedá se tam někde poblíž (nebo přímo u vás) ubytovat a pak navštívit vaše hospodářství???? Pro děti by to byl určitě zážitek. ~;)
 Zdenka Lněníčková 
  • 

Re: ubytování 

(12.8.2009 16:38:55)
Ubytování s komfortem zatím neposkytujeme, ale pod stanem se tu dá přespat v pohodě. Náš Martínek stanoval už ve 2 měsících, tak jestli máte děti jen o malinko starší, dalo by se to zvládnout :-).
Kdybyste měla opravdu zájem přijet, můlžeme se domluvit podrobněji co a jak.
Jinak ubytování s postelí je tu nejbližší v Podbořanech (7 km od Nepomyšle), kdysi fungoval i penzion v Buškovicích (5 km od Nepomyšle). Celkově je náš kraj penzionově nezásobený, neb jsme turisty dosud neobjevený kus země české :-).
 petra 
  • 

Re: Omlouvám se 

(12.8.2009 15:31:29)
Zdeni,super článek, než jsem dočetla k pintě, tak jsem přemýšlela, jak může mít miminko hnědá očička, když všechna miminka bez ohledu na jejich pozdější barvu očí mají při narození kukadla modrá. Teď už chápu - tak to mají jenom lidská miminka...
Super článek, přeji hodně dalších radostí ve vašem hospodářství.
 ganga 


moc pěkné 

(11.8.2009 11:35:29)
co k tomu dodat
 ganga 


Re: moc pěkné 

(11.8.2009 11:38:21)
:-):-):-)to jsem chtěla dodat.
 Kádik 


Cha cha cha 

(11.8.2009 12:59:58)
To je psina, ten konec článku. 34 kg mi přišlo jako překlep než jsem si přečetla délku.

Jinak kus diskuze zase bla bla bla... Furt musí někdo šťourat a musí a musí a musí...
 ivana čekám třetí miminko 
  • 

gratuluji ke štěstí 

(11.8.2009 14:05:30)
tak to Vám velice gratuluji a přeji jen samé štěstí..Měli jste štěstí už při porodu,kdyby Vám,ale nastali kplikace jako nám,první syn byl mírně přidušený a musel i při 4050g do inkubátoru a dcera měla v sobě dost plodové vody,kterou muselli ihned odsát..nevím jak bych to zvládla...nyní čekám třetí dítě a moc moc se těšíme..a protože máme strach aby bylo vše v pořádku během porodu i po něm jistě se opět svěříme do péče lékařů ..nikdy bych takhle neriskovala,život mého dítěte a ani můj mám už doma přece dvě děti,které mě potřebují také zdravou.Hodně štěstí
 Tulka 


Re: gratuluji ke štěstí 

(11.8.2009 14:15:19)
Ivano~t~,napsala jsi to moc hezky,taky by mně bylo líto,kdyby se s telátkem něco stalo~;)
 Simča 
  • 

Gratuluji k narození telete! 

(11.8.2009 14:21:12)
Holky, chci se jen zeptat, zda-li je tady ještě pořád někdo, kdo doposavad nepochopil, že se při třetím porodu jednalo o tele, nikoliv o dítě.Pořád se tady směšují termíny porod doma,porod v nemocnici,porod telete,odsuzují se porody doma,porody v porodnici,....

Lněničkovým přeji hodně štěstí, článek ale nekomentuji.
 Grainne 


Re: Gratuluji k narození telete! 

(11.8.2009 14:43:36)
...ale jo, už asi všichni pochopili, že se narodilo tele, jen některé z nás závidí krávě, že si může porodit v teple a klidu domovského chléva, aniž by jí někdo četl litanie o tom, kterak ohrozila sebe, tele, půl světa a bejka navrch svou nezodpovědností, to je všechno.
 10.5Libik12 


joooo 

(11.8.2009 19:28:23)
nejhezčí porodní příběh, který jsem na Rodince četla, jste vtipná duše, škoda, že je to na tomto serveru "alternativa".

 Jana 
  • 

Re: Mooooc hezké! 

(11.8.2009 19:46:58)
Děkuji za krásný článek! Dívala jsem se i na vaše stránky a četla, jak jste honili ovce a kozy a musím říct, že jsem se válela smíchy! Při toliké fyzické práci obdivuji váš smysl pro humor. Ať vám to vaše biohospodářství přináší spoustu radosti!
 Jana 
  • 

Re: joooo 

(11.8.2009 19:48:31)
Pardon, jaksi se mi to napsalo někde jinde, než mělo, tak se omlouvám!
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Ivanko, 

(11.8.2009 16:11:39)
článek je ale o telátku. nikoli o děťátku.
Jinak ti přeji vše dobré, abys měla porod pohodový. Ne jako naše přítelkyně, která jela "zodpovědně" rodit do porodnice, původně zdravá druhorodička. Už jsem to zde psala, ale v rychlosti zopáknu. V porodnici podali vyvolávačku, děťátku se zhoršily ozvy, tak bylo rozhodnuto o císaři. Císař proběhl, žena byla převezena na normální pokoj rodiček (nikoli na JIP); cca 2 hodiny po porodu sestry upozorňovaly primářku, že žena nepřiměřeně krvácí. Ta se ani neuráčila na rodičku podívat, až když tato začala kolabovat a byla cca 1,5 minuty v klinické smrti. Začal frmol, primářka nechala ženu zahřívat horkou vodou v PET lahvích, které kamarádce způsobily rozsáhlé popáleniny 3. stupně, poté byla ještě 3 x operována, při jedné operaci jí vyňali dělohu. Následně jí do popálenin v nemocnici ještě zanesli mrsu. V důsledku nedokrvení mozku došlo k jeho poškození, došlo k ochrnutí na polovinu těla. Nechávali ji v umělém spánku, po vysazení léků se ale neprobírala, následně výjimečně dokázala na okamžik udržet oční kontakt; vyrážela jen neartikulované zvuky. Rodině nikdo nenabídl další možnosti léčby, takže si rodina zajistila sama převoz do Prahy, kde jí skutečně ti správní zdravotníci začali pomali uvádět zpátky do života.
Nyní se rehabilituje ve speciálním ústavu. Pravou ruku stále nedokáže používat funkčně, vysokoškolačka má nyní IQ 60, není schopna se postarat ani o jedno dítě.
Je podáno trestní oznámení na primářku a na nemocnici. Jen se bojím, že opět ruka ruku myje, takže se opět jen ukáže, že vše bylo v pořádku a nic se nezanedbalo...~;((
Doufám a věřím, že jednou se konečně ledy prolomí a někdo konečně zodpovědnosti přijme...
 teta 
  • 

Re: Ivanko, 

(12.8.2009 19:36:41)
Já znám případ, kdy se mladý muž, po narkóze při trhání zubů, již neprobral. Jsem pro domácí trhání zubů :-)
Mimochodem, to musely být odolné PETky, že se jim s vařící vodou dočista nerozjely. Agentura JPP nebo rádio Jerevan?

Jinými slovy - každý zákrok je riziko, ale přece jen je víc případů, kdy život zachrání, než naopak. Proč se každý den nepíše o úspěšných zákrocích?
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: Ivanko, 

(12.8.2009 20:47:31)
nauč se číst, nepsala jsem vroucí vodou, ale horkou vodou. No, když má z toho popáleniny 3. stupně, tak asi příjemně teplá ta voda být nemohla. Navíc, je to zdokumentované, dokazatelné a dokázané.
Můj manžel v tomto případu dělá advokáta rodině, takže žádné rádio Jerevan!!!
A jak by ses tvářila na to, kdyby jezdil profesionální autobusový řidič 15 let bez nehody a pak se mu jednou nebude chtít čekat, až přejede vlak, objede závory a do konce autobusu najede vlak. Co je platné, že jezdil tisíce kilometrů v pohodě, když udělá fatální chybu, kde přijde pár lidí o život. Také bys byla pro to, aby byl osvobozen a aby mohl dál v pohodě řídit autobus?
Ona paní primářka má na svém kontě již několik podobných případů, před 2 lety jí umřela rodička, při jiném porodu nutila paní rodit vaginálně, ač bylo dítě nadprůměrně veliké - tak použila kleště a dítě je mrzáček. Podobných případů je známo více, takže žádné rádio Jerevan, ale bohužel "takébožílékařka".
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


teto 

(12.8.2009 20:56:45)
ale tím nechci říct, že by od nynějška měly všechny ženy rodit jen doma či že jsou lékaři na nic.
To ne, jen mě vadí, že jsou mezi nimi i hrozní packalové, kteří, když se stane průs.r, tak dělají jakoby oni nic neudělali. Houfně nadávají ženám, které se rozhodnou rodit při epidurálu či císařem a mnoho jiného. Bohužel toto je v oné okresní porodnici smutný fakt.
Také jsem psala o naší přítelkyni, že se naštěstí v Praze setkala se zkušenými lékaři, kteří jí opravdu život zachránili.
Poškození kamarádky bude celoživotní, nebude moct pravděpodobně nikdy vykonávat svou předchozí práci a bude velký úspěch, pokud se jednou bude moci postarat o své dva chlapečky (4 měsíčního a 7 letého).
 Veronika 
  • 

Re: gratuluji ke štěstí 

(12.8.2009 8:24:14)
Komplikace pri vasich predchozich porodech nevznikly jiste jen tak samy od sebe, bylo by dobre se zamyslet nad tim, co presne jim predchazelo (odsavani nosanku po porodu se dela kazdemu miminku, je to normalni, zadna komplikace). Jestli byly oba vase porody v terminu, nevyvolavane, bez ruznych urychlovani jako jsou protrzeni vaku blan, oxytocin do zily atd. a bez analgezie a mohla jste se pohybovat volne podle prani a do tlaceni vam nikdo nemluvil, muzeme mluvit o tom, ze je dobre, ze jste byla pod dohledem zdravotnickeho personalu. Jinak bych verila vice sama sobe a tomu, ze priroda veci kolem porodu vymyslela lepe nez clovek a snazila bych se rodit pokud mozno v klidu, i kdyz v porodnici - s porodnim planem a nejlepe i dulou. Pak je teprve porod bezpecny, kdyz je nablizku lekar, ktery zasahne jen v pripade, kdy je treba.
Do cestiny uz byla prelozena kniha Henci Goer Pruvodce premyslive zeny na ceste k lepsimu porodu, kde se lze docist, jake komplikace muze (v nasich porodnicich bezne provadeny) zasah do porodu vyvolat.
 kili 
  • 

Re: gratuluji ke štěstí 

(12.8.2009 8:55:07)
odsavani nosanku po porodu se dela kazdemu miminku ?
 zuzini 


Re: gratuluji ke štěstí 

(12.8.2009 10:25:44)
I Ty průďo ~t~
 Veveruše 


Re: gratuluji ke štěstí 

(12.8.2009 21:56:34)
No jo, jenže to by muselo být víc lékařů ochotných zasahovat, jen když je třeba. Moje zkušenost z porodu v porodnici - nabízení až vnucování různých tabletek, epidurálu (něčemu jsem se ubránila, něčemu ne~;((, při dotazu na možnost zvolit libovolnou polohu přezíravá odpověď "můžete rodit třeba na hlavě" a v závěru, když jsem cítila, že se konečně začíná miminko v kleku s oporou nějak ve mně posunovat, vnucení polohy v polosedu na koze~o~). Člověk pak musí vydat víc sil a energie na to, aby ho nechali na pokoji, což je k zástavě porodu jen krůček. Mám dojem, že bez problémů rodí v porodnicích jen ženy, které podobné knížky naopak vůbec nečtou, jen věří lékařům a jsou v klidu~d~.
 kili 
  • 

Re: gratuluji ke štěstí 

(13.8.2009 2:47:23)
jsou to rozumné ženy
 Tulka 


Re: gratuluji ke štěstí 

(13.8.2009 6:15:56)
To měla být ironie?
 Hohoho 
  • 

Jo 

(11.8.2009 14:46:22)
Moc pěkné, gratuluji ke cvalíkovi.
 mata 
  • 

to je fakt hrubý 

(11.8.2009 20:30:58)
slinty slinty slinty slint a bůůůů navrch
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

zajímavý článek,který... 

(12.8.2009 9:40:06)
zajímavý článek,který je záměrně napsán tak,aby nachytal čtenáře,kteří nepřečtou pořádně celý článek.
 LuciaN, 2 chalani 
  • 

? 

(12.8.2009 12:18:42)
jedno mi ovsem nejde do hlavy, u nás na Slovensku ak má žena dva cisárske za sebou, automaticky a aj kvoli bezpecnosti a zdravotnym rizikam jej urobia aj treti, bez debaty...jeden z dovodov je ten, ze brusna stena namahana viacerymi rezmi, zrastami a zosivaniami nemusi prezit v pohode aj ten treti porod, okrem toho hrozi ruptura maternice...
 PetrusaV 


další co nedočetla :) 

(12.8.2009 12:37:17)
Tohle samé už to jedna paní napsala.... autorka nepíše o svémporodu, ale po porodu telátka!!!! ~;)
 Rapiti 


Re: další co nedočetla :) 

(12.8.2009 21:35:46)
Tady je hezky vidět, kolik ženských nad článkama remcá, aniž by je dočetlo. To se děje i u jiných článků, jen to tam není tak okaté.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: ? 

(12.8.2009 14:01:07)
A myslíš, že té krávě nějak uškodilo, že má za sebou autorka dva císaře?
 Stáňa a dva kluci 


:-) 

(12.8.2009 12:55:36)
Téda:) taky jsem si v průběhu čtení říkala, že to tu zase někdo pěkně schytá:-), super pointa. A musím říct, že to vaše telátko má pěknou kliku, že se narodilo u vás...Teď o víkendu jsme šli kolem jednoho kravína a tam byla čerstvě narozená telátka oddělená od mamin a ještě navíc zavřená v klecích o rozměrech 1,5 krát 3metry i s prostorem na spaní...děs.
 Zuzika 30 


jen reklama na svoji farmu 

(12.8.2009 15:50:36)
je to...
 Radka/04/06+12/07 
  • 

Re: jen reklama na svoji farmu 

(12.8.2009 15:54:17)
I kdyby, tak to nic nezmění na faktu, že se článek líbí a potěší. I kdyby, tak je to reklama nevtíravá a upřímně... já jsem se na ty www ráda podívala i bez ohledu na Aničku, pokud by moje děti návštěva takovéto farmy měla potěšit, ráda se tam zajedu podívat a nic na tom nezmění fakt, jestli jsem jí našla přes vyhledávač nebo v rámci článku!
 Rozzárka 


Re: jen reklama na svoji farmu 

(12.8.2009 19:24:49)
~R^nemůžu jinak než souhlasit ~:-D moooooooooc krásná reklama ~s~ děkuji autorce za krásný článek ~x~
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

Re: jen reklama na svoji farmu 

(13.8.2009 23:04:25)
přeji hodně v pohodě porozených telat,protože i tady se někdy bohužel může stát,že nedopadne vše jak by mělo
 Sara, Nicol 3.8.06 


NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:24:39)
Moc hezké, ale neodpustím si vložit názor!
Po dvou víceméně komplikovaných porodech, zakončených sekcí je dle mého dost velká nezodpovědnost rodit DOMA!!!!
Je to kruté, ale kdyby se něo stalo, nechala bych Vás to vypít do dna - jako úmyslné ublížení. Bohužel, je to tak, že i taćí co riskují nejenom se svým, ale i jiným živote, mezi námi jsou....
 Lída,3 kluci a holka 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:26:52)
Saro, že tys to taky nedočetla až do konce? ~t~~t~~t~
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:42:09)
Nedočetla, to se přiznávám! Protože jsem neměla už sílu...
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:46:12)
SUPER!!!!!! Tak to mě dostalo! No tak hlavně, že tak! S telátkem se orpavdu do nemocnie nemusí :-).
Nicméně nejsem zastánecm domácích porodů. Rodila jsem taky sekcí, díky konci pánevním a už kvůli tomu, že mi málem zachránili žvivot bych neriskovala doma ani spontání přirozený porod. Ať si jde po porodu mamka na reverz, ale ten proces porodu by měla mít lékařský dohled.
Telátko mě dostalo :-)))))), autorce se omlouvám a dokonce i chápu její pocity, že si nemohla vychotnat přirozený porod.....
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:38:13)
Sara, nejenom že je to kruté, ale je to i pitomé.~a~~a~~a~~a~~a~ Doufej, že lidi se kterými se budeš potkávat takhle přemýšlet nebudou. Jinak by ses mohla jednou dost divit.
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:40:59)
jak to myslíš?
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:45:42)
Saro, jak to myslím? Opravdu nikdy neděláš nic, co by někdo jiný mohl považovat za hloupé, riskantní, nezodpovědné??? Tak ti jen přeju, aby si ten někdo nemyslel že by sis to měla vyžrat ~;)
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 10:47:42)
ne opravdu nikdy nedělám schválně nic co by ohrožovalo život můj nebo život ostatních. Dovol abych ti připomněla, že život neni rohlík....
pa
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:04:56)
Sáro, ale na ohrožování života se tě neptám. To věřím že neděláš. Doma rodící ženy taky ne ~d~

Já se ptám na věci, které ty považuješ za o.k. ale někdo jiný to možná vidí jinak.
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:30:49)
Adelaide - no jistě že jo, třeba že jedem na dovolenou a rodiče si myslí, že bychom radši měli ty peníze nacpat do baráku :-).
No ale rodit doma je pro me nězodpovědnost, naštstí pani rodila jen telátko a ne mimino. ZArazil mě totiž i bod 1 - žádnej doktor žádný sestra, to už jsem nevydržela, nedočetla a psala :-).
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:32:20)
Saro, no právě, PRO TEBE je to nezodpovědnost, ale to furt není důvod dávat někomu něco vyžrat ~d~
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:38:43)
Uvést a zveřejnit svůj názor je pro tebe "dávat to někomu vyžtar" ?
Já mám spíš pocit, že tě někdo našval a máš potřebu si někoho vybrat a toho seřvat. Tak si posluž, budu ti naslouchat a budu pak velmi potěšena, že jsem ti pomohla se vyvztekat. Labilnější jedince já chápu...
 Rapiti 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:52:55)
Sáro, takhle nevypadá věcná diskuse.
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:54:15)
Saro, omlouvám ne, špatně jsme si to zapamatovala, nepsalas "vyžrat" ale "vypít do dna". Význam ale zůstává ~d~

Já se cítím v pohodě ~;) ale taková ta skrytá zákeřnost mě vždycky trochu naštve.
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:01:17)
ANo vypít, to jsem napsala. Ale vztahovalo se to k riskování se životem a to není jak ty píšeš "udělání něčeho co ostatní neshledávají OK". Život je prostě život a s tím se riskovat nemá, neboli risovat se životem považuji za nezodpovědné.
 Rapiti 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:03:21)
Problém je v tom, že ty považuješ za riziko a nezodpovědnost něco, co se jinému může jevit jako normální záležitost. Třeba taky děláš naprosto normálně něco, z čeho mně by vstávaly hrůzou vlasy na hlavě. ~a~
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:07:26)
Tulko, ale za riskování se životem to považuješ pouze ty! Není to žádná objektivní ani obecně platná pravda.

Já považuju za velký hazard horolezení, skákání padákem, nebo bungee. Ale rozhodně si nemyslím že by si to měli takoví lidé - kdyby něco- "vypít do dna" jen proto že podstupují něco s čím já nesouhlasím ~d~

Nedělejme jiným co nechceme aby dělali nám, k tomu směřovala moje otázka. Třeba i ty děláš něco, co by jiným mohlo připadat jako hazard a oni by přáli pro změnu tobě, aby sis to vypila až do dna ~d~ Snad budou mít víc rozumu a pokory než ty.
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:08:03)
Omluva Tulce i saře za záměnu. To je tak když člověk píše do víc diskuzí najednou :-)
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:13:42)
Myslím, že jsem asi dostatečně nevysvětlila tu podstatu toho co považuju za "vypití".
Prostě kdyby se nedejbože něco stalo záměrně doma porozenému dítěti (bez lékaže a sestry), tak by za to ona matka měla být zodpovědna v plném rozsahu - neivm nejsem právník, ale jakože ublížení na zdraví....
Jako s tim bungee - když ho budu provozovat, ty si ho u mě zaplatíš, já budu vědět, že jsou zde rizika proto, že mám už stará lana, tak taky budu odpovědna za to, když se ti něco stane. A taky si to vypiju. Takhle to myslím.

At si rodí doma mamina co má před sebou normální třetí porod, ale at je tam aspon ten doktor, ne?
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:21:50)
saro a co by tam ten doktor dělal? Pokud je to jak říkáš normální třetí porod, všechny indikace k PD splněny tak na co by tam statoval dr.?

Tvůj příměr s bungee kulhá. Za prvé (čistě teoreticky, nechce se mi to moc srovnávat, paralelu tam moc nevidím) je matka v pozici spíše toho kdo bungee skáče, ne provozuje a pak pokud už skáču a všechno je správně zajištěno a připraveno a přesto "pánbůh dopustí" tak bych si snad neměl nic vypíjet ne?
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:25:30)
Adelaid - čteš moc rychle, nebo prostě dneska nepatříš k nejbystřejším.
Už nebudu nic vysvětlovat, obzvlášť někomu kdo nechce nic chápat.
Měj se - pá
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:31:19)
Sáro, nj, asi to tak bude. Doufám, že ti vědomí že patříš k té chytřejěí polovině lidstva apoň projasnilo den ~;)
 adelaide k. 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:26:05)
nedokončila jsem ...

a pokud vím že vybavení není nic moc a třeba blbý počasí k tomu tak holt neskáču nebo se pak nedivím,a le to se běžného zajištěného PD s PA netýká ~d~
 Iva+2dcerky+syn 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(16.8.2009 11:34:22)
Myslím, že by nebylo špatné si uvědomit, jak denně ryskujeme všichni!!! např. když jenom vylezeme na ulici, kde jezdí auta....tam denně přichází mnoho lidí o život.
Ženy které rodí doma nebo chtějí rodit určitě nejsou nezodpovědné, naopak se na porod velmi, velmi důkladně připravují...hledají mnoho informací, diskutují o porodech, připravují se i pro případný odjezd do porodnice. Je fakt, že mě osamělý porod doma po sekci také překvapil, ale vím, že přirozený porod po sekci je možný a doktoři bohužel většinou mluví o opaku a lidi jsou jimi tak vystrašeni, že většina se ani nezamyslí, jestli to náhodou nemůže být i jinak.... Mám zkušenost i ze zvířecí říše: moje fenka, když poprvé čekala štěňátka, tak se mnoho lidí divilo, že bude klidně rodit doma...jak jsou lidé už zblblí~a~~a~~a~ Měla už 3x po 8štěňatech, bez asistence porozených a rychle-odborníci se diví jak rychle rodí...asi díky psychycké vyrovnanosti a sebejistitě ~b~ je jako panička~b~
Ještě k tomu vypíjení si něčeho....vždyť už jen to že něco při porodu není tak jak jsem si představovala(a může to být uplná blbost) je "nepříjemná zkušenost" ke které se žena v myšlenká vrací a kdyby to šlo tak by ji jistě změnila. Natož když se stane něco s ní nebo s dítětem...to samotné je přece už jakésy vypití si, obrovská újma(nechce se mi použít-ale až trest -pro někoho srozumitelnější) proč bychom měli ještě hledat v rodičce vyníka? co víc by si mohla ještě vypíjet?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V porodnici lehce přehodíme zodpovědnost na lékaře, ale vždyť zodpovědnost má každý sám za sebe a za své dítě...nechápu lidi co sebe nebo své dítě nechají bez zamýšlení jen klidně v rukách a rozhodování lékařů :-© ...a to mám díky 1.dcerce narozené s roštěpem páteře mnoho zkušeností s nemocničním prostředím.
 Tulka 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 11:55:12)
Sáro,no vzhledem k tomu,že jsi se ani neobtěžovala ten článek dočíst a reagovala hned po té jedné větě,bude labilní možná někdo jiný,co?~;)
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:02:04)
Tulko, také jsem se autorce omluvila a vysvětlila mé jednání.
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:04:39)
Adelaid - a zákeřnost ve mě nebyla, možná si to vycítila z toho jak byl příspěvek napsán, ale určitě ve mě nebyla. Spíš jen zoufalý boj proti domácím porodům, mám k tomuto postoji své důvody...
 Sara, Nicol 3.8.06 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 12:07:21)
Rap. - možná jsem jiného názoru a to díky tomu, že jste možná vy rodily spontáně bez větších problémů.
Jak už jsem řekla - po dvou sekcích a pak porod doma bez lékaře a sestry ~a~
naštěstí to nebyla realita ~2~
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: NEZODPOVĚDNOST!!! 

(14.8.2009 14:47:11)
Realita to byla, jen jiná, než jsi čekala ~;)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.