| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O sousedech a dětech

 Celkem 107 názorů.
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

Nic bych nedělala 

(7.8.2009 10:10:08)
Kašli na to.Prostě jí ignoruj, v případě, že bude řvát na děti či na tebe, důrazně jí oznam, že s ní nemíníš o čemkoliv diskutovat. Pokud vím, tak noční klid začíná ve 22.00, do té doby nemá nárok nic vyžadovat.Děti bych nijak neomezovala, pokud nepovykují na chodbě půl hodiny. Ale chápu, že se takhle bydlí blbě. Člověk je z toho smutný..
 adelaide k. 


Re: Nic bych nedělala 

(7.8.2009 10:13:22)
Souhlas, necht to být a ignoruj ji. Děláš maximum v rámci slušnosti a ohleduplnosti, ale všechno má své meze.
 Pihatka + Lukášek 12/09 


Re: Nic bych nedělala 

(7.8.2009 13:38:37)
Jestli je to jen těch 5 minut, tak bych si myslela něco o pr... a kašlala na sousedku. Však ona to taky pozná, až bude mít dítě větší....
 Evickaaa 


Re: Nic bych nedělala 

(7.8.2009 15:13:00)
tak pokud ona zabouchla dveře s tím,že se o tom s Vámi nebude bavit,tak já bych ji ignorovala.Nechala kluky at si v kočárku povídají a až zase vyletí tak já s mou povahou bych ještě začala dětem zpívat~t~~t~~t~~t~Už na nic bych ji nikdy neodpověděla a at si na chodbě řve ona jak chce,ale měla by si dát pozor aby si to mimčo nevzbudila ona sama~d~
 sally 


Re: Nic bych nedělala 

(7.8.2009 19:24:02)
Já bych jí politovala - prostě něco "a jéje, vidím, že jste zase ve špatné náladě, to asi jak na vás včera ve 23:16 manžel ječel, že dítě rozmazlujete, co? Dejte si panáka a bude to lepší... nebo vemte dítě ven, neseďte furt doma"

Jinak si myslím, že to taky přejde... ono ubrečený mimino a prudivej manžel + porodní hormony - to je děsivá kombinace...

Omezování - nenechala bych děti hrát si na chodbě, lítat, vřískat - ale ven se prostě nějak vypravit musíte... já jsem teda sousedy žádala, aby mezi jednou a třetí odpoledne nesekali trávu (děti mají okno k nim do zahrady a oni extrémně výkonnou a hlučnou sekačku - kluka tak vyděsili, že pak odmítal do pokojíčku i jen vkročit) - ale to je něco, co se dá naplánovat a omezit... spoustu věcí prostě člověk musí vydržet - soused startující v pět ráno do práce - to se dá těžko nějak "odsunout" na lepší hodinu nebo "zakázat"...
 Pole levandulové 


Re: Nic bych nedělala 

(8.8.2009 1:17:36)
Pani je asi trosku na nervy, ale pokud ji vadi i detske zvatlani, nezbyva, nez aby se odstehovala na uplnou samotu a doufala, ze ji pres den nebudou rusit hlucici zvirat z lesa. Kdyz bydli v panelaku, tak holt musi pocitat s ruchy. Vubec bych se s ni uz nezabyvala, naopak bych detem zakoupila nejaka pekna odrazedla s plastovymi kolecky a nechala je drandit s nimi po byte, myslim, ze by ji doslo, ze petiminutove povidani bylo proti hluku z kolcek naprosto banalni.
My se sousedy vychazime zatim velmi dobre, ale ted se pod nas pristehovaly dve zensky, pomerne nejapny, ktere se chovaji dost nestandartne, takze pokud se nesrovnaji, uz se tesim, az nase holcicka zacne chodit - takove odrazedlo v devet vecer...uvidime, jak rychle pak budou pristupne dohode.
 SendyWendy 


Re: Nic bych nedělala 

(8.8.2009 9:37:00)
V žádnym případě neignoruj, nebo tě to sežere, a nakonec se odstěhujete!
 Alena, dve deti 
  • 

Re: Nic bych nedělala 

(8.8.2009 12:54:55)
Taky bych nic moc nepodnikala, ono se nic moc neda ani delat. Detem bych rekla, ze je to citliva pani, ze ji vadi kazde pipnuti, at si z toho tezkou hlavu nedelaji, a ROZHODNE bych deti neobouvala v obyvaku, proboha, to bych musela luxovat pred odchodem ven, po navratu zvenku... furt! Ted bydlime v panelaku, mame stesti na sousedy, i kdyz nase deti obcas breci unisono, obcas kazdy svou, tak se nas jen s usmevem ptaji, jestli rostou zoubky apod. Ale jako svobodna jsem mela smulu na lidi pod sebou, nejdriv to byl asi 50-lety pan, kteremu vadilo po 20. hodine vecer i jen zavrzani zidle na podlaze (no, taky jsem ho asi 2x vytopila, takove jsem byla tele). Jenze pak se do bytu vedle nej nastehovala hlucnejsi a pocetna rodinka, takze na me ihned zapomnel. Potom jsem bydlela nad jednou starou pani, co se lecila s nervy, kdykoli jsem si treba odpoledne pustila radio, slysela jsem zezdola hned jeji stenani. Jednou se prisourala az k mym dverim a mela celkem slusny hystericky zachvat, ale kdyz videla, ze z naseho zachodu couhaji nohy v monterkach (instalater opravoval vodu), tak se se stenanim zase odsourala, od te doby uz jsem ji nevidela (teda doufam, ze neumrela...).
 Gabča 
  • 

Vždyť její dítě taky řve... 

(7.8.2009 10:15:42)
Asi bych paní sousedce doporučila, aby svému novorozenci vysvětlila, ať taky neřve, že to lidi v baráku taky ruší. Nic si z toho nedělej je to prostě protivná ženská, která jen hledá problémy a jak se říka, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Třeba je naštvaná, že tvoje děti jsou veselé a spokojené a to její pořád jenom řve. Ostatně, co by chtěla, když je sama nervozní a taky řve, asi je hold malé po ní :)
 Pavlína, 2 malí kluci 
  • 

My jsme se odstěhovali 

(7.8.2009 10:31:35)
Chápu, že to nebude asi řešení pro vás nebo pro všechny, ale naše problémy v paneláku vyvrcholily tím, že jsme nakonec koupili domek, ačkoliv jsme k tomu NIKDY netíhli a vždy jsme si s manželem říkali, že nejsme ty typy do domku.

A pravda je, že naše děcka neumí být potichu. Někdy, když zrána zajdem pro kamarádku do paneláku, ježí se jí na hlavě všechny vlasy koho všechno pobudíme.
 čičinka+Maty(4m) 
  • 

Pozvala bych si na chodbu školku na exkurzi 

(7.8.2009 10:19:37)
Vím naprosto přesně, jak je protivný, když Mates usne a někdo venku začne tůrovat motorku a Mates se vzbudí.
Nicméně paní je opravdu arogantní káča. Jako chápu, že s uřvánkem je asi na nervy, ale to jí neopravňuje ke lži a vylévání si svého stresu na tobě a dětech. Pokud slyšíš dítě řvát, tak se nijak neomezuj.

Samozřejmě si můžete hrát na bojovku ála kdo první promluví, musí udělat 10 dřepů, ale mě by za to ta paní nestála.

Obouvejte a oblíkejte se tak jak jste zvyklí, jen bych se teda přizpůsobila, kdyby bylo dole ticho.
 Inka 
  • 

Sousedi 

(7.8.2009 10:57:30)
Ignorovala bych to, za pár měsíců se situace obrátí, tvoje děti budou slušně zdravit a to její dupat a vřískat.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Panelák a hluk 

(7.8.2009 10:58:46)
život v paneláku je o hodně velké toleranci... Problém ale je zjistit, kde už ta tolerance je přes míru.
My bydlíme v sedmipatrovém domě, který bohužel nemá od sebe jednotlivá patra oddělená dveřmi - tudíž víme i o tom, že se někdo vypravuje v přízemí (bydlíme v 6. patře). Bouchání výtahu, běžné mluvení, pokud je v bytě ticho, prostě všechno slyšíte. Za normálních okolností to nevadí, začne to vadit v momentě, kdy uspáváte (spí vám) dítě, je vám zle, bolí hlava, atd....
Jelikož mám dvě děťátka, chápu vás obě. Máme 9ti měsíční miminko, které mi právě probudila vrtačka, spinkal asi 10 minut, strašně se vyděsil, už mi samozřejmě neusne - pro mě to znamená spoustu zbytečných problémů navíc.... Druhý rarášek má 3,5 roku a je ten, co "nahlas" mluví, bouchne dveřmi od výtahu (strašně důležitě nám pomáhá je zavírat, když má máma plné ruce s mimčem - zkuste mu to zakázat)...
Děti jsou děti, pokud se nejedná o osmileté parchantíky, kteří by už měli ovládat základy slušnosti, je třeba to brát s rezervou.
Co osobně vytáčí mě jsou hlučné hovory po osmé hodině večer. Vím, že noční klid je od desíti, jenomže děti, které to budí, chodívají spát jaksi dříve... A fakt je nezajímá, že sousedka slaví šedesátiny a její přiožralí příbuzní se dvě hodiny loučí před dveřmi, hulákají, řehtají se apod...
Stejně tak mě nezajímá sousedčin pejsek, který nonstop (a když píšu nonstop, tak myslím nonstop) štěká, protože je doma sám (tolik k milovníkům zvířat, kteří svá neurotická zvířata nechávají celý den sama doma).
Většinou zatnu zuby, když to trvá dlouho, tak prostě jdu, a sousedy, kteří jsou ve věku mých rodičů či dokonce prarodičů, napomínám...
Lidská slušnost se prostě jaksi vytrácí. Nejde říct, bydlíš v paneláku, tak trp. Určitá hladina hluku je pochopitelná, od jistého momentu je to už na vraždu...
Hele, dítko jí trošku povyroste a bude na tom tak, jak jste momentálně vy...
Buďte ráda, že si byt nepronajali nějací mladí, co by propařili každou noc.... anebo takový hluchý důchodce, co má neustále osolenou televizi nebo poslouchá umcaca na gramodeskách (taky máme takového a ten výběr hudby je horší než hlasitost), to je taky někdy požehnání...
Podle hesla, může být hůř... ~y~ ... a taky bude ~t~
 Jednazměsta 


Re: Panelák a hluk 

(7.8.2009 11:29:56)
Martino když se nám v prosinci narodili kluci, tak na začátku února začala stavba nové banky pod naším barákem. denně tak byli bagry, míchače, později zbíječky, pily, vrtačky, do toho začali s rekonstrukcí na protejším paneláku, takže to byla chuťovka. Barák byl plný mimin a nikdo si nešel stěžovat na stavbu ať jsou zticha. Já taky ne. Na chodbě je prostě všechno slyšet a i když se snažíte být zticha sebevíc, tak celý barák ví, že jedete výtahem a otevíráte dveře. Já přesně vím,kdy vstávají, kdy si otevřou skříň, kdy jdou ven z bytu a kdy se vracejí a zase otevírají skříň... Mám to všechno pod ložnicí. Takže i tak. Když se přistěhoval sousedovic dvojčata, kterým jsou 3 a to jsou pěkný roštidla, tak taky hulákali po chodbě a obvykle v době, dky už kluci spali a taky jsem nelítala ke dvěřím. Jsme taky v 7 patráku a my jsme v posledním patře.
 SnowWhite 


Re: Panelák a hluk 

(12.8.2009 14:34:23)
MartinoNov to je zajímavé, že když máte 3,5roku a mimino, osmiletí jsou už vnímáni jako parchanti, kteří mají mít slušné vychování. Najednou heslo "děti jsou děti" neplatí :-)?
 Milena Š., dvojčata 
  • 

Re: Panelák a hluk 

(7.8.2009 14:18:49)
Sousedka přeci neslaví šedesátiny každý týden, že? Tak se snad mohu ovládnout a nechodit vyřvávat na sousedy na chodbě. Děti sice spí už od osmi, některé už před osmou a kolikrát i během dne, ale kdyby mi přišla sousedka, co sama má děti, takže je u nich taky rachot, dělat kázání, nebo snad i napomínat, tak jí pošlu do Prčic. Mě děcka spí během dne, taky bydlíme v bytovce, tak se musí naučit spát i když je kolem nějaký život. Přece nebudu chtít po celém domě, ať jsou zticha, protože mi spí děti po obědě.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Panelák a hluk 

(11.8.2009 21:52:20)
ano, sousedka opravdu neslaví každý týden... Ale oslava, trvající do čtvrté hodiny ráno ve stále se zvyšujícím hluku už jaksi přestává být košer... (a pro všechny snad platí noční klid od 22. hodiny, ne?)
Taky občas slavíme a nemusí to vědět celý obvod.
Umím být hodně tolerantní, právě proto, že vím, že moje dítka také nejsou z těch nejtišších.

Jak jsem psala výše, určité věci jsou pochopitelné, něco už tolerovat nejde. Bohužel, každý z nás má tu hranici jaksi jinde.
Na podnájmu pod námi bydlela madam, které vadilo, že CHODÍM, že nám skřípe skříň... chodila kontrolovat, jestli máme koberce, když to dělá tak strašný hluk (podotýkám, v tom bytě jsem byla sama, občas se šla do kuchyně napít nebo na záchod). Sem tam si na ni vzpomenu, co by asi dělala, bydlet pod námi teď, když máme Davídka, který bubnuje, zpívá o stošest a momentálně pořák "seká trávu" sekačkou (s patřičným vlastním zvukovým doprovodem ~t~).

 Marie 
  • 

Re: Panelák a hluk 

(8.8.2009 10:18:48)
Hodně záleží na typu paneláku. Bydlíme v jednom - dokončeném v roce 1995. Troufám si trvdit, že je postaven kvalitněji, než mnohé současné bytové domy. Samozřejmě, že když dole pod námi synové sousedky zahájili fotbalový zápas, tak je to slyšet :-). Ale na druhou stranu musím říct, že moje děti jsou zvyklé usínat při plném provozu, nikdy jsem kůli nim neztlumovala hudbu, ani jsem nenutila návštěvy šeptat, že mi děti spí. Usnou i kdyby byl vedle mejdan.
Náš panelák je v současné době plný dětí a není snad jedno patro, kde by nebylo malé dítě. Vzájemně se známe, na chodbách se zdravíme a půjčujemi si věcičky po odrostlejších. Je to prostě o lidech. Autorce můžu doporučit, aby se zůčastňovala všech schůzek výboru (družstva)a aby se snažila ona nebo manžel dostat přímo do výboru. To že ve výboru už fungují rodiče sousedky není vůbec překážka.
 adelaide k. 


Re: Panelák a hluk 

(8.8.2009 14:56:13)
Marie, ačkoliv s tebou jinak souhlasím, tak promiň ale jestli ti děti usnou i při tůrování motorky fakt není otázka výchovy ~d~

Mám jedno dítě takové, druhé makové a přístup stejný ~d~ Syn usnul vždycky v jakýchkoliv podmínkách, dceru odmalička probudila i kilometr vzdálená moucha. Buď ráda že máš "praktické" děti a negeneralizuj.
 atisa 


Re: Panelák a hluk 

(8.8.2009 23:37:02)
souhlasím s Adelaide, je sice hezké, že neslaví šedesátiny každý týden, ale co je komu do toho, já taky nikoho neobtěžuji výročím v rodině a je by také nezajímalo, že ráno v 1 stávám, čili třeba za hodinu...
Slušnost a tolerance se nějak vytrácí...Naštěstí jsme z paneláku utekli do domku, tam sice zase každý chalupář myslí, že když má dovolenou, tak každý o tom musí vědět do třech do rána, ale naštěstí přes plastová okna to není tolik slyšet.
 singera 
  • 

Re: Panelák a hluk 

(11.8.2009 21:14:08)
Adelain, ty jsi upjatá. Marie napsala jen svůj názor.
 adelaide k. 


Re: Panelák a hluk 

(12.8.2009 10:23:22)
Singero a já zase svůj ~d~~;)
 Gabriella, 2 děti 


Kdybych měla takhle hlučné děti 

(7.8.2009 11:07:18)
Každé dítě je sem tam hlučné, to je bez debat. Kdybych měla takhle hlučné děti, že to sousedy obtěžuje, asi bych se to v první řadě snažila řešit po dobrém. Omlouvat svoje zlatíčka tím, že křičí protože mají radost, mi nepřijde nejlepší. I ten opilec mi pod okny ve dvě ráno vyřvává, protože má radost ze života, čímž by ovšem nemusel otravovat mně.
V rámci zachování dobrých sousedských vztahů bych se to snažila nějak oboustranně snesitelně řešit, protože i kdyby sousedka byla superblběna, je pro MNĚ příjemnější žít s ní v klidu než muset být ve střehu kdy mi provede jakou drobnou jedovatost - mně by prostě blbé vztahy se sousedy unavovaly.
V první řadě mi pětiminutové šmrdolení po veřejné chodbě připadá úplně zbytečné - autorka popisuje jak otevře dveře od bytu, volá výtah, zavazuje si boty, nakládá děti do kočáru... určitě by to šlo jednoduše zkrátit, boty si člověk nemusí vázat s pištícími dětmi na chodbě, může se komplet vypravit doma, zavolat výtah, zavřít (nemusí děti venku křičet celou dobu než výtah přejede těch 9 pater), nalodit pacholata do kočáru a jet. To je první věc. A druhá - na tu chvilku než děti fakt jen šoupnu do kočáru a vypadnu bych si hledala způsob jak dětem zavřít pusinky. Někde zabere vysvětlení že "pšššt, mimi hajá", a pojmout to jako hru a zábavu jak být potichu jako myš, u autorčiných dětí by třeba mohlo zabrat ucpat dětem na tu chvilku pusu nějakou dobrůtkou - kousek jablíčka, kousek polystyrénového chleba, piškot... co já vím. Každej svoje děti zná a ví co zabere anebo, pokud chce, tak si dá tu trošku práce a najde si řešení které zabere.
Autorka má problém a musí ho řešit. Má dvě cesty - buď bude vstřícná a místo omlouvání svých dětí si dá tu trošku práce a jejich hlučnost omezí... anebo si ušetří nepříjemnosti s "odhlučňováním" dětí, vybodne se na to aby měla klid, ale pak zas bude mít nepříjemnosti se sousedkou, takže si ve výsledku taky nepomůže, spíš naopak.
Já bych volila cestu smírnou, sousedce vyšla ještě o kousek vstříc a zkusila se s ní nějak trochu spřátelit (vždyť jsou nakonec obě v podobné situaci, mohly by najít společná témata). Mít vyhrocené vztahy se sousedy by pro mně bylo únavnější než si dát tu práci vyřešit to v pohodě.
 Jednazměsta 


Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(7.8.2009 11:37:31)
Gabrielo problém je v tom, že mé děti neřvou na chodbě. Oni si povídají, věř mi, že kdyby řvali vypadalo a znělo by to jinak. Nezlob se na mě, ale ty vyzouváš dítě, když jdete z venku domů, po dešti v bytě na koberci? Schválně jsem si stopovala čas i s jejich obutím na chodbě, je to minuta a půl do zavření dveří výtahu, to někomu něco udělá? Myslím, že ne. Jiné děti si ještě berou motorky z kumbálky a taky u toho nadělají rámus. Sousedka o patro níž kouří na chodbě z okna, přímo u jejich bytu a ta malá holčička tam pořád pobíhá a povídá. A pokud paní vadí to, že dítě povídá za bílého dne, když jde na vycházku a přitom ve 23 večer, je z okna slyšet jak na sebe s manželem řvou, ona že ji rozmazluje, když ji drží na rukách, že nebude chtít spát a on že si ji teda uspí sám, tak nebuce chyba až tak v našem vedení. Máme na noc otevřená okna v ložnici a tohle mě taky nebaví. Klukům kvůli tomu zavírám okno. Když se přistěhovali do baráku plnýho malých dětí a bydleli před tím jen o tři vchody dál, kde je to to samé, tak musela počítat s tím, že nebudou všichni chodit po špičkách.
 Tenna /2 


Tak to vždy nefunguje 

(7.8.2009 14:44:24)
Gabrielo, vyhrocené vztahy se sousedy jsou určitě nepříjemné a nechce je asi nikdo. Jenže problém je, když vy se snažíte, ale ten druhý ne. Autorčiny děti podle toho, co píše, nedělají nic nenormálního. Já, přesně jak píšeš, své děti vždycky umravňovala, krotila, dle mého až přehnaně, JEN ABY proboha nerušily okolí! a okolí se odvděčilo mnohdy tím, že nebralo ohledy žádné a na slušnou prosbu odpovědělo sprostě. To je pak těžké.
 lucka 
  • 

Re: Tak to vždy nefunguje 

(27.8.2009 9:15:58)
no ještě nejsem ani v polovině diskuse, ale budu reagovat. nejen na tento příspěvěk, ale tak ty tohoto rázu.
podívala bych se na celou situaci s nadhledem. tedy co nejobjektivněji. trochu se vcítit do situace sousedky. jak někdo již popsal ukňourané dítko, nevyspání, prudící manžel a poporodní deprese či jen nepotvrzené představy o MD udělají své. myslím, že jste udělala v rámcisvých možností snížení hluku maximum, ale pokud to jde zůstala bych u toho. mimimálně do doby než se situace u sousedky trochu uklidní. tedy mimko trochu povyroste. a příští debatu. bych začala ještě jednou s chápajícím přístupem. např: já chápu, že je to mrzuté,když vám nejde uspat mimino,,,ale my se opravdu snažíme naše odchody co nejvíce zrychlyt....mohly by jste se dostat k ujištění,že toto období nebude trvat věčně....bude líp. pokud tedy dostanete sousedku k diskusi. momentálně je ale aasi tak rozladěná, že ani sama diskutovat nemůže, to neznamená že nechce,ale teď na to nemá.
myslím, že dělat naschvály ale není ta nejlepší cesta a kupovat si motorku, aby jste jí to teprve osladila situaci spíše vyhrotí, než aby se zamyslela a litovala jak jí dosud bylo dobře. to tedy by byl za superblbku někdo jiný....nevím už kdo to psal! přeci, když ještě není přístupná dělat kompromisy také je dělat nebudu? zub za zub. to je přístup vedoucí k válce. navíc učíte i své děti příkladem. naučit se brát ohled na druhé není nic špatného i když to té druhé straně nedochází....víte kolikrát já jsem zpězně přehodnocovala situace až v momentě když jsem se sama do podobných teprve dostala...
a mateřství je takových situací plné, ty se musejí prožít to jinak nejde. každý prcek je naprosto jiný a každá mateřská může být tak diametrálně rozdílná.
 Pavla S. + 3berušky a chlap 


Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(7.8.2009 15:02:13)
Gabriello, nevím, jak to vidíš ty, ale mně všechno to, co jsi popisovala, přijde zbytečné. Nevidím jediný důvod, proč by autorka měla bránit svým dětem, aby si na chodbě povídaly - proto, že je sousedka hysterická? Jestli se jí nelíbí dětské žvatlání PĚT MINUT na chodbě, a ještě, co jsem pochopila, o patro výš, může se sebrat a najít si klidný malý domeček na samotě u lesa. Neřeknu, kdyby děti pořvávaly půl hodiny vkuse, dupaly a lítaly po schodišti a podobně, ale proboha, PĚT MINUT? Stejně jako já jsem bydlela v paneláku a brala ohledy na ty tři rodiny, kterým v noci ve dvě začaly řvát dětičky (samozřejmě, štvalo mě to, ale v paneláku s tím člověk musí počítat a navíc jsou to děti, které to v miminkovském věku schválně rozhodně nedělají), tak i já jsem očekávala, že lidi budou mít pochopení, když dcerka bude chtít poslední dva schody na schodišti seskočit nebo když u výtahu hopsá a tleská ručičkama. Vše je o kompromisu, který, aspoň jak to podává autorka, jednoznačně selhává na straně sousedky s miminkem. Navíc - jak by vysvětlovala svým dětem, že "pššt, miminko spinká", když miminko už půl hodiny vříská? A arogantní postoj sousedky by mě rozhodně nemotivoval k nějaké vstřícnosti (třeba že bych dětem zacpala pusinky a přenesla je do zvukotěsného výtahu).

Jako nejlepší možnost vidím ignoraci. Až sousedce miminko odroste a bude z něj malej prevítek (jako v určitém věku snad ze všech dětí ~:-D ), může se autorka tiše smát.

(mimochodem je tady i možnost pořízení zvukového či video záznamu a podání stížnosti na sousedku na správu domu, ale tohle uvádím jen jako možnost, rozhodně nedoporučuju a myslím si, že tohle je ve valné většině případů tohoto typu to nejhorší, co může člověk udělat)
 monikapok1 


Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(7.8.2009 22:19:00)
~:-D~:-D~:-D Co takhle těm dětem dávat do pusinky roubík, aby neobtěžovaly někoho, kdo žádá ohledy a sám se být ohleduplný neobtěžuje....
Nic proti, ale to byl komentář a rada trošku mimo, autorka článku přece jasně psala, že děti jí na chodbě nekřičí a že se vypravuje ani ne pět minut, což dle mého názoru asi není čtyři minuty a padesát pět sekund. Někomu prostě vadí úplně všechno a úplně pořád. Normální člověk, pokud má problém, dokáže o tom mluvit a ne někomu vztekle mlátit dveřma před nosem...~a~
 BlackyCatt 
  • 

To myslíš vážně? 

(8.8.2009 21:15:14)
Nezlob se na mně, ale to co jsi napsala snad nemyslíš vážne?! ~o~ Jak můžeš srovnávat 19-ti měsíční miminka s vyřvávajícím opilcem? A celý tvůj příspěvek je postavený na hlavu, sousedka je evidentně SUPERBLBĚNA, jak jsi napsala a takovým lidem se nezavděčíš. To by jí za chvíli mohlo vadit, i že vůbec přes tu chodbu chodí a dýchají u toho! A co? Budou kvůli ní lést oknem, nebo co? Jedna věc je vyjít vstříc, ale chce o pochopení z obou stran, což zde evidentně asi nepůjde. Jak se říká, kdo chce psa bít...
 sovicka75 


Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(9.8.2009 18:53:43)
NO já nevím,,, bylíme v paneláku též, a nevidím vubec duvod se obouvat v bytě,,, my se třraba obouváme, ale sposta lidí se v bytě neobouvá,přeci si nebude dělat v ybtě nepořádek. To samé se zouváním... Adocela dost by mě zajímalo, obě obyvatalky domu co by dělaly, kdyby bydlely v přízemí naproti výtahu, kde každou chvíli kdedo tříská dveřmi o výtahu, huláká po chodbě a podobné... to ba asi nesnesly obě.Takže nejlepší asi bude když si obě vysvětli o co jim jde...a mimochodem... ne každá maminka asi nacpe prckovi něco do ruky k jídlu do kočáru jen proto aby někdo další v paneláku byl spokojený.
 Janča 77 2 kluci 
  • 

Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(9.8.2009 21:47:21)
Milá Gabrielo, jestli ty máš dvě děti, jak píšeš, tak chudinky lituju. Nevidím nic špatného na tom, když se děti obouvají na chodbě. Dnes když má když druhý v paneláku několik psů, kteří tam štěkají, tak proč okřikovat malé děti, zvláště není-li doba nočního klidu, tedy po 22 hodině. Naši kluci taky dělají cestou ven rachot, ale jsou to děti a naše cesta netrvá věčně.
Autorce bych chtěla napsat, že bych nědala nic, ať si sousedka trhne nohou. Děti bych obouvala na chodbě, a jako bonus bych si pozvala pár kamarádek s dětmi, aby si trošku užila.
 vanda + 1 
  • 

Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(11.8.2009 10:20:09)
asi máš klidné děti. Na mou dceru nic takového nezabírá. Jednak nepovažuju za rozumné do dítěte pořád cpát nějaké jídlo a jednak dcera klidně nabízený kousek vezme a mává s ním kolem sebe a vesele žvatlá dál. A buzerovat někoho za povídání dětí na chodbě, když mi mimino stejně ječí je blbost.
 Jary 
  • 

Re: Kdybych měla takhle hlučné děti 

(17.8.2009 0:59:29)
Ty seš trochu mimo!
Opilec HULÁKÁ ve dvě v noci, v době nočního klidu.
Autorčiny děti si normálně povídají někdy přes den v jejich bytě.
Dále: sousedka nežádá více vstřícnosti atp., ale lže.
Přece autorka nebude vykládat svým dětem, že "mimi hajá," když ho slyší křičet, se vzpamatuj!
Jestli Ty nejseš taková, co by podle ní měly být všechny děti ticho.
 Jednazměsta 


Pokračování 

(7.8.2009 11:21:26)
Holky díky. Ve finále jsem zjistila, že takhle vyjíždí i po dalších sousedech, ovšem všichni si to nechali líbit protože nevěděli z kterého bytu to je. Ona mě už aninepozdraví a soudě dle pozdravu jejího manžela, mu celou situaci vylíčila k obrazu svému. takže zdravím, umravňuji děti, ale rozhodně jim nebudu zakazovat aby si povídali na chodbě, dělají to všechny děti. Mohli by klidně řvát, ale jen si povídají.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Pokračování 

(7.8.2009 13:48:37)
Co tahle zkusit z toho otevřeného okna, až se budou zase v noci hádat, zařvat ať jsou ticho, že budí děti? Pokud tvoje děti neřvou ani se tam nehoní, nebouchají dveřma tak to neřeš - je to kráva (pardon).
 maja 
  • 

Re: Pokračování 

(7.8.2009 14:04:46)
Půjčím na den dva svoje "tiché" děti a to teprve paní uvidí zač je toho loket.
Hluk je nepříjemný na obě strany ,ale prostě občas každý vydává hluk, tak se s tím bude muset paní smířit. Pokusila bych se být nad věcí, nenechat dětí řvát na chodbě to ne , ale naprosto normální hladinu hluku musí jejich mimino vydejchat a čím dřív tím líp, alespoň si zvykne a pak už ho nic nevyruší. Nechala bych paní vykvasit a čekala na dobu tak za půl roku až bude zase řvát to její mimino na chodbě.

Někteří lidé jsou neuvěřitelní, stalo se mi-
- v bance ve frontě, asi tak půl roční syn začal brečet, přišel chlap z ostrahy a povídá " paní, řekněte mu ať neřve" tak jsem chvíli tak koukala a pak povídám " zkuste mu to říct sám". Fakt jsem nevěděla co na to jinýho říct . CHlap odešel a už mě nechal, naštěstí lidi ve frontě to vzali... ovšem dopředu nás nepustil nikdo, radši poslouchali ten řev
- v restauraci v zoo, v zahrádce, jíme, kolem mraky lidí, vedle nás zaparkovala kočárek maminka a babička a babička nám říká, "ticho, budíte nám dítě". Moje máma chtěla vystartovat a říct jí, ať teda jde někam pod stromy a ne do restaurace, když chce mít klid , ale radši jí říkám, pojď nestojí to za to( už jsme měli dojedeno, jinak nevím jak by to dopadlo- no on jim asi pak budil někdo jinej , v zoo v létě, hospoda narvaná)
 kattynka a 2 čertici 


Re: Pokračování 

(18.8.2009 15:49:35)
na to jsem jednomu chytrákovi řekla, jestli na hlavičce vidí tlačítko volume, když mě říkal, že mám dítě ztišit.
 Lizzie 


Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 11:52:18)
a řekla jí slušně, leč důrazně, co si o tom myslím. A jestli se ti nestydí lhát do očí. Do věci nevidím, s vámi nebydlím, ale podle toho, co popisuješ to tak horké nebude.

Možná by na paní zabralo, kdy měla opravdu nějaké hlučné sousedy (jako poslední dobou my. Naprostá hovada, ale ač jsou jen v podnájmu, nic s nimi nehne - majitel bytu je odsud prostě nevystěhuje...). To, že se mimino vzbudí je sice nepříjemné, ale mohla vědět, že nebydlí v bublině s vakuem...

 Jednazměsta 


Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 11:58:21)
Lizzí kluci se ohromně zklidnili v posledních měsících. Dřív prostě řvali když jsem je dávala do kočárku a řvali celou dobu co jsme šli ven a nikdo mi nikdy nic neřekl a nevyletěl. Teď když jsou "normální" prťata, která si jen švitoří mi bude ta paní nadávat. Mě to spíš mrzí než štve. možná si to moc beru, ale přijde mi, že omezovat je kvůli tomu, že se to sousedce nelíbí je blbost.
 Lizzie 


Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 12:17:04)
Elizabeth, jasně, chápu. Ono to působí i dost nedůstojným dojmem, tato konverzace.
Ale určitě bych si nenechala s.át na hlavu a pasovat se do role té špatné. Třeba ti sousedka závidí, že kluci neřvou jako její mimino,-)
 Jednazměsta 


Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 13:06:16)
nedůstojným z mé, její strany či celkově?
 Lizzie 


Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 14:24:10)
Z její strany.
Celkově se přikláním k názoru, že ta žena má úplně jiný problém než hlasové projevy tvých dětí.
 Jednazměsta 


Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 15:12:39)
No já ještě ten den zjistila, že nejsme jedinní kdo jí takhle vadí, ale oni nevěděli ze kterého to je bytu, protože otevře dveře vyhrkne ať je ticho a rychle zavře.
 bravad 


Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 15:29:25)
Vidím to jako Kačislava a další: Tečou jí nervy z mimina, tak peskuje celý barák. Nic bych s ní neřešila (to to podle mě všechno jenom zhorší), nic jí nevysvětlovala (to v jejím stavu stejně nemá cenu) a svoje děti bych nechala se normálně projevovat - pokud se tedy projevujou normálně a nepřekračuje to hranice (což určitě nepřekračuje). Jinak znáš tu pohádku o pacholíčkovi a jeskyňkách? Jenom 2 prstíčky? Nebo to pořekadlo o podání prstu a sebrání celé ruky? Tak proto bych nechala svoje děti normálně se projevovat. Stejně se jí nezavděčíte.
 Andrea 
  • 

Re: Byla bych ostřejší  

(7.8.2009 17:59:17)
Presne tak. To bych chtela videt,kdyby mela jeste druhy dite. to by mu jako zakazovala si hrat a mluvit jo? Ja mam taky 4 letyho syna a maly mimco a ten starsi tady vyvadi furt,mimco si holt na nejaky to vriskani musi zvyknout. Se sousedkou bych bud byla o hodne razantnejsi a nebo se s ni nebavila vubec. Detem bych rekla,ze je to oskliva pani a ze ji nemaji vubec poslouchat a zivot bych si tim nestresovala.
 Myss 


Re: Byla bych ostřejší  

(10.8.2009 22:39:16)
majitel bytu by je mozna i vystehovat chtel,ale oni nechteji a on nic nezmuze.Osobni zkusenost.Podnajemnici byli nejen hlucni,ale jeste prestali platit-to sem nepatri,vim.Precejen mi odpuste.Dostali jsme je ven jen tim,ze jsme jim nasli jiny podnajem,ten i s kauci zaplatili a samozrejme uhradili i stehovani.(soudne by to trvalo dlouho,dluh na najmu by rostl..)Takze nekdy to temi podnajemniky a vyhazovem neni tak jednoduche.
 jary 
  • 

Re: Byla bych ostřejší  

(17.8.2009 1:08:48)
Nechápu. Přijdu, s patřičným doprovodem, vystěhuju, vyměním zámek. Co můžou?
Nic.
Ideálně samozřejmě přijít, vystěhovat, vyměnit zámek, když nejsou doma. Což myslím, že při zmíněných problémech sousedé rádi podpoří a pomohou.
 miri 
  • 

Re: Byla bych ostřejší  

(17.8.2009 1:04:45)
Nahlaš na finančák, že pronajímá byt, jestli platí daně.
 Kačislava 


Panelák a jiné domy 

(7.8.2009 12:13:07)
Myslím, že dohadovat se s paní, které neustále řve mimino, nemá moc cenu - vypadá to, že jí tečou nervy a vy fungujete jako zástupný problém, na který se to dá svést. Nenechte na sebe řvát, to bych jí utřela, ale nemyslím, že ona se v dohledné době bude chovat jinak.
Jinak mě trochu překvapuje, že je to u vás v paneláku takhle všechno slyšet. Já jsem původně prožila 25 let ve zděném předválečném činžovním domě na pražských Vinohradech a náš panelák, do kterého jsem se nastěhovala k manželovi, mi proti tomu domu z hlediska hluku přijde jako ráj (mám srovnání, moje máma v tom činžáku bydlí pořád). Po zateplení a rekonstrukci jednotlivých bytů (většina lidí vyzdila či zrekonstruovala jádra, vyměnila podlahy a okna, máme i nový výtah a topení) neslyším ani mimino, které bydlí pod námi, a že opravdu naplno řve, si uvědomuji jen v noci, když nemám puštěnou televizi a celý dům (a náš byt) spí. A ani tak to není moc slyšet. Takže jsem taky z paneláku (taky 7 pater) a vůbec mi to nepřijde...
 Lizzie 


Re: Panelák a jiné domy 

(7.8.2009 12:20:49)
Kačislavo, také máme udělané jádro, plastová okna - a je to lepší. Dokonce, snad díky těm plasťákům, je i ve vedrech doma lepší klima než v předchozím domě. Ale jestli mají ,,papundekl", tak je to asi horší.
 Kristain 


Re: Panelák a jiné domy 

(7.8.2009 13:01:38)
Přesně tak, paní si našla zástupný problém vás, ale v podtsatě jí asi tečou nervy, páč má ubrečené nespavé dítě-soudě toho, co jsi napsala. Musím říct, že ji chápu, bo starší syn byl to samé, vzbudil ho sebemenší šramot, hovor, auto, co projelo pod oknem...takže ji chápu, že jí nervy tečou. Ale já nikoho teda nebuzerovala:)
Naši kluci taky vždy ty dvě minuty, než dojede výtah, dělají kravál, nějak nejsem schopná to ohlídat, furt jim to vykládam, že nemají ječet atd, ale jak říkáš, mají děsnou radost, že se jde ven, než se vytáhne z komory kolo a motorka, dvakrát přeběhnou chodbu, dupají...naštěstí sousedi jsou všichni super, nikdo si nestěžoval, ani když byli malí a někdy brečeli v noci...
Máme jinak 13patrový panelák, ale buď máme štěstí na sousedy, aneb o to tu není nijak moc slyšetř. O sousedech nevím, člověk třeba slyší kroky na chodbě, nebo bouchnutí dvěří vátahu, zaklapnutí dveří v bytě, ale to je tak vše. Možná je nejvíc slyšet mě, když na ně někdy doma ječím:)
prostě ji ignoruj, popř. dopdoruč, ať si počká, co bude její dítko na chodbě vyvádět za rok...
 maja 
  • 

Re: Panelák a jiné domy 

(7.8.2009 14:12:28)
veliká klika je , že všechny tyhle hluky jsou "konečné" ...já si vždycky říkám, když kluk spí a někdo jde sekat trávu " tak ještě x minut, pojede 10x sem a 10x a je pokoj ", i běhání na chodbě je konečné. Horší je když máš v bytě vedle mláděž co paří do rána.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Poslala bych ji do háje ... 

(7.8.2009 12:35:36)
... nejdříve slušně, kdyby to nepomohlo, tak bych přitvrdila. Taky nám kolikrát někdo vzbudil děti a nikdy jsem nikomu nic neřekla, protože žít v paneláku, to chce prostě toleranci (teď jsem to potřebovala, když jsem pračkou vytopila sousedy tři patra pod námi).
Měli jsme teď jiný a úsměvnější problém s podnájemníky z vedlejšího bytu, paní byla při sexu docela hlučná (tak hlučná, že vzbudila mého tvrdě spícího manžela, kterého nevzbudí většinou ani kanón), když křičela, znělo to jako žalostné štěkání psa a nejraději měli sex po půl osmé večer, kdy jdou naše holky spát a doma je ticho, takže se samozřejmě vyptávaly. Vyřešila jsem to tak, že když si užívali, tak já jsem zpívala :), ale jsem ráda, že se teď odstěhovali a uvidíme, jaké sousedy budeme mít teď
 pajda 
  • 

ignorace - nejlepsi odpoved 

(7.8.2009 13:24:48)
nejlepsi je nechat to plavat, vubec bych se tim netrapila, normalne bych se z bytu vypravila, normalne bych deti nalozila do vytahu a nejake pokrikovani bych si nevsimala. At si trhne nohou. Je to zrejme zenska, ktera hleda konflikt a tim, ze sis to sla s ni vyrizovat, jsi ji vlastne udelala radost.
 Vlastivila, 3 zlobidla 


Ať se odstěhuje.... 

(7.8.2009 13:25:51)
V paneláku bydlím 15 let s 0-3 dětmi:-). Asi bych paní klidně řekla, že není v domě sama a tak se musí taky přozpůsobit. A jestli se jí tu nelíbí, ať se odstěhuje. V našem paneláku slyším, když se pod námi sousedi hádají, nahoře když běhá pes a vedle si pouštějí nahlas rádio... (nebo televizi). Ticho tu není nikdy. Bohužel zateplení ani plastová okna nemáme, pak je to fakt o toleranci a ochotě nechtít slyšet, to by se člověk zbláznil. I když té mamince s miminem tečou nervy, nemůže si to vylévat nespravedlivě na jiných. Jo, a u nás je V DOMĚ noční klid už od 20.00 a venku v 22.00 - četla jsem to tuším na domovním řádu. :-)
 TINA 
  • 

Re: Ať se odstěhuje.... 

(8.8.2009 16:18:16)
i ja bych se priklonila k tvemu nazoru. my bydlime sice v dome, ale i to nevylucuje urcite prace, kteri konaji sousedi v nejnemoznejsich( pro nas)hodinach...kdyz deti spi,nebo tak podobne. Sousedi jsou ale vsichni fajn a vetsina z nich ma taky deti a uplne jiny rytmus, nez my, takze nekomu neco zakazovat, nebo doporucovat je blbost. Vyhoda je, ze v nedeli je v nasem kantonu zakazane pracovat treba se sekackou a jinymi hlucnymi pristroji/ zijeme ve Svycarech /ale pres tyden se musi podridit kazdy kazdymu, jinak si lidi musi hledat bydleni na samote.
Ta Tva sousedka je asi dost primitivni, kdyz ti uprostred rozhovoru triskne s dverma. Kdyz se s tebou odmita bavit,zkusila bych tvuj uhel pohledu vyjadrit pisemne...s tim, jakej delala bordel ona a jeji rodina, kdyz se nastehovaly a ze vam by teoreitcky rev jejiho ditete mohl vadit....a ze lidske byti je spojeno se zvuky a kdyz se ji to nelibi, at se odstehuje na mesic.Samozrejme jsem taky pro to, aby lidi byly k soube ohleduplni, ale v normalnich mezich.
 Tenna /2 


Nic moc nepomůže :-( 

(7.8.2009 14:32:35)
Jojo, něco podobného také znám, s některými lidmi bohužel řeč není. Já své děti vždy a všude peskovala, jen aby někomu náhodou nepřekážely a neobtěžovaly, jsou myslím dost slušně vychované, ale o to smutnější pak je setkání s někým, kdo je naprosto neomalený a k tomu "neprůstřelný". Bohužel, takoví lidé mají svoji pravdu, nehnete s nimi, naopak vás ještě všude pomluví a vy budete ti špatní. Soužití ve velkém domě je holt problematické a chce toleranci, s tím člověk nic neudělá. Ale vím, jak špatné sousedské vztahy zkazí náladu :-( Také už jsme zažili ledacos, vystřídali jsme několik adres, a někdy je nejlepším řešením trpělivost - ona se situace třeba časem nějak vyřeší sama.
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Nic moc nepomůže :-( 

(7.8.2009 14:54:34)
Já, se svojí povahou, bych udělala jednu jedinou věc. Okamžitě, jak by otevřela dveře, bych jí řekla, ať si okamžitě uklidní to dítě, že už mě nebaví to pořád poslouchat a jdu raději s dětmi ven. ~t~~o~
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Asi ti to moc nepomůže, 

(7.8.2009 15:16:40)
ale já to vyřešila jinak. Bydlela jsem kdysi jako svobodná v paneláku v přízemí. Dům vcelku šel, až na moji sousedku - starou drbnu a čarodějnici už napohled. To, že její vnoučata běhala nevím v jakých botách u ní doma, že to byly hrozné rány, jsem nikdy neřešila, stejně tak jsem neřešila randál "umcaca", který si pouštěla téměř neustále na celé sídliště, takže jsem téměř neslyšela ani televizi; mírně jsem řešila, když mi několikrát díky ní doslova pršelo v bytě na chodbičku, kde jsem si nechala položit parkety. Nicméně ani tehdy jsem nijak nevyváděla.
Na oplátku mě tato dáma neustále pomlouvala, šířila o mě zvěsti, že jsem se sama divila. Ale zkrátka stačilo, že jsem byla mladá holka, co bydlí sama a s nikým z baráku se nepaktuje a ani si sousedy nepouští do bytu. Nikdo o mě nic nevěděl, takže příležitost pro příliš bujnou fantazii.
Po čase fakt jsem toho měla už plné zuby a vyskytla se příležitost přestěhovat se jinam. A tak jsem milý "starý" byt vyklidila, uklidila a prodala. Pravda, kupujícím byl mladý pár, kde muž pevně vládl otěžemi. Již napohled poměrně nepříjemný člověk. Nicméně prodej proběhl bez komplikací,
Po čase jsem se dozvěděla, že tento pán na každého v domě řval, když si například "dámy" posedávaly na bidýlku (tedy na lavičce) před domem a drbaly. Řval, když si někdo pod jeho okny zapálil cigaretu atd. atd. atd. atd.
Musím říct, že to bylo pro mě zadostiučinění.
Vadila jim bezproblémová žena, tak si pomohli k problémům skutečným.
Jinak sousedka drbna, která mi znepříjemňovala život se prý kvůli pánovi odstěhovala :-)
 Tenna /2 


Jéé! 

(7.8.2009 16:29:22)
Cindul, tak to je nádherné~:-D Přesně takhle si představuji, že na každého jednou dojde! Vybavují se mi konkrétní osoby, co by si podobný vývoj událostí zasloužily ~:-D
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: Jéé! 

(7.8.2009 20:29:53)
Věř, že skutečně ony boží mlýny melou...nemyslím jen v téhle situaci, ale celkově.
Když někdo udělá nějakou "prasárnu" či podraz, tak se mu to časem vrátí. Já to vidím neustále kolem sebe. Žena, která rozvedla mámu a otčíma, je nyní také rozvedená. Máma je šťastná, že se rozvodem zbavila balvanu, ona paní je nešťastná, že ji opustil muž.
Jiná paní, která se snažila ze všech sil vyštípat kolegyni z práce, nyní sama má problém práci najít a navíc si její muž našel povyražení v jiném hnízdečku. Je toho hodně, když se člověk podívá na jiného po pár letech.
Pravda ovšem také je, že tito "haj...ci", když dojde na ně, tak nechápou, proč se určitá nepříjemnost stala právě jim - často zapomínají, co zlého učinili oni.
A také je pravda, že ne všechny nepříjemnosti v životě má člověk tzv. "za to". Některé jsou zde i proto, aby člověka posílily, posunuly někam dál či nabídly jiný pohled na svět.
Ale to jsme už došli někam dál od tématu ~;)
 Tenna /2 


Boží mlýny 

(8.8.2009 20:12:54)
To ráda slyším. Já se neumím mstít či nějak oplácet zlo, ani obvykle nechci, proto spoléhám, že to ty "boží mlýny" obstarají za mne. A s těmi nevinně postiženými - tam platí "všechno zlé pro něco dobré" - to mám zase vypozorované já:-) Někdy se to projeví s velkým odstupem, ale přece.
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: Boží mlýny 

(10.8.2009 22:52:38)
Tak tak, moje řeč :-)
 Sarus, tři děti 
  • 

vůbec nic 

(7.8.2009 16:29:13)
Já bych na Vašem místě nedělala vůbec nic, to je problém té paní. Vy už jste prostě udělala, co jste mohla. Však ono to její dítko taky za chvíli odroste a pak sama uvidí, jak je to s dětmi ... :))
On to ale není problém jenom paneláků, my bydlíme asi 15 let v domku a sousedy nám byl čert dlužen. Alespoň ty jedny teda. Od jara do podzimu žijí prakticky na zahradě. V podstatě nepracují (žijí ze sociálních dávek a z pronájmu načerno) a tak mají čas se celý den vyvalovat na zahradě, rádio puštěné na plné pecky. Problém je v tom, že my máme prakticky všechna okna otočená k nim do zahrady, takže máme denně tuto nechtěnou produkci. Navíc mají ještě tři psy, na které pořád řvou a i mezi sebou se baví dost hlučně, takže slyšíme každé jejich slovo, což je samozřejmě nepříjemné. Ještě před časem tam probíhaly různé mejdany a pitky třeba do dvou hodin ráno a to i ve všední den. Cloumala mnou zlost, protože moje dvě děti školou povinné měly jedno okno otočené také k nim na zahradu. Nakonec jsme to vyřešili tak, že toto okno jsme nechali zkrátka zazdít a nechali jsme jen okna na jih. Sousedka z druhé strany těchto sousedů mi říkala, že si také přestěhovali ložnici na druhý konec baráku. A když prý na ně v noci šla, ať jsou zticha, tak ji soused poslal do pr.... :(
Takže buďte úplně v klidu, neděláte nic špatného, jenom máte malé děti a normální člověk to pochopí.
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: vůbec nic 

(7.8.2009 18:16:09)

Eliz, je mi líto, co prožíváš. Bydlela jsem v paneláku taky. Malá hodně plakala, i v noci. Naštěstí sousedi mi jen jednou s chápavým úsměvem řekli: Malá hodně pláče, že? Snažím se být nenápadná, nikoho nerušit, neobtěžovat, vždy jsem jí hodně krotila. Ale moc se mi to nevyplatilo. Nejen v sousedských vztazích.
Moc ti neporadím. U nás vždy jen pomohlo počkat, až dítko druhých dorostlo do věku mých dítek a pak jsem se jen bavila tím, že to je u nich stejné (nebo horší).
Hlavu vzhůru.
 kreditka 


NEUSTUPUJ!!! 

(7.8.2009 18:21:26)
V žádném případě sousedce neustupuj, to dělala moje mamka, když jsem byla malá a sousedi si pořád něco vymýšleli. Dokonce ve 2 hodiny odpoledne ječeli na děti na pískovišti co si to dovolujou si povídat a vřískat když oni chtějí spát. To vše dělali proto že nikdy děti neměli, co hůř neměli příbuzné, přátele ba ani toho psa si nepořídili...Pořád si stěžovali že dupu, zpívám si, pouštím si televizi, rádio, bouchám dveřma a hraju si s hlučnými hračkami. Máma pořád ustuppovala, až jednou došla tátovi trpělivost seřval je pohrozil že je schodí ze schodů a byl navždy pokoj...
 atisa 


Re: NEUSTUPUJ!!! 

(8.8.2009 23:52:29)
Asi tak nějak, jenom bych se zeptala, to takhle startuje i na manžela, když jde s dětmi?Jestli by nezabralo, aby jí to důrazně vysvětlil on. Ale v žádném případě neustupovat oni si totiž dnes lidé rádi pletou slušnost se slabostí.
 Hanka 75 


a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 20:02:55)
Mě ten tvůj úvod něpřijde moc vstřícný. Jakou reakci jsi čekala ? Že řekně: "ano já vím, že to nedělají schválně..." po jejích předchozích reakcích je asi divné toto očekávat. Já tedy nemám moc trpělivosti a nervů zvládat podobné situace na jedničku s hvězdičkou, ale osobně bych takhle nezačala, protože jakou protirekaci asi tohle může nastolit.

Zaklepala bych na sousedku někdy jindy, vklidu, bez dětí, a probrala to s ní. Že se snažíš, co jsi proto udělala (ona to neví, že, že se kvůli ní obouváte v bytě a ty tam máš koberce ne ?), zeptala se třeba, kde má dětský pokojíček, no třeba byste ještě pokecaly. Může mít nenormální a nedomluvíš se s ní, ale možná je toho na nic jen moc a pak ten úvod co jsi řekla, to je jasné, že to k ničemu nemůže být.

Takže nedávala bych vlastním dětem roubík, ale osobně si myslím, že ta vstřícnost u tebe v tomhle hodně moc selhala a možná vzájemné vztahy ještě uhoršila. Ty jsi tolerovala jejich klepání a bouchání, ale jí třeba vůbec nepřijde, že to k vám bylo slyšet, že to může vadit. Jí to třeba nevadí - hluk - jen teď, když má miminko a myslí si, ať si dělají kdy co chtějí, ale teď pár měsíců potřebuju, aby mi dítě spalo...

Jen nabízím druhý pohled na věc.
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 20:21:09)
Hani, a nejsi ty ta sousedka? Nic ve zlém...:-)
 Lysil 


asertivní techniky? 

(7.8.2009 21:01:56)
A co zkusit asertivitu? Poměrně účinná je technika, kdy člověk vyslechne rozzuřené výkřiky druhé matky, projeví pochopení, čímž jí vezme vítr z plachet (a rozvztekanec se většinou, když se ním víceméně souhlasí, uklidní), a potom přednese (klidně) svůj pohled na věc. Vypadá to divně, ale fakt to funguje - minimálně se konflikt utlumí. Akorát při tom člověk sám nesmí být rozčilený, jinak nemůže reagovat na vztekání oponenta vstřícně...
Zabrat by mohly věty typu: Chápu, že jste unavená, když vaše miminko pořád pláče. Je hrozné, že vůbec nespí. Dovedu si představit, jak je těžké ho uspávat. Rozumím, že vás potom rozčiluje každý hluk. (verze pro odvážnější - ale ta nemusí vyjít, sousedka se může urazit -, je mi jasné, že je to pro vás těžké, zvlášť když vám manžel moc nepomáhá.)
Pak bych připustila, že děti na chodbě švitoří. Třeba: To víte děti. Snažím se je obléknout v bytě, abychom byli na chodbě co možná nejkratší dobu. Bohužel s tím víc neudělám. Omlouvám se. (Nejde o to, kdo je v právu, je o to, že vzteklina se mezitím uklidní a možná se sama připustí, že to trochu přehnala - kdyby to nevyšlo, vždycky je možné se vrátit ke studené válce a prostě se navzájem ledově ignorovat...)
A mimochodem osobně myslím, že malinké miminko nějaký hluk zcenku nebudí. Některé děti jsou plačtivější, i kdyby se kolem nich chodilo po špičkách. Naopak jeden americký psychiatr doporučuje novorozencům pouštět vysavač nebo aspoň fén, prý je monotónní hluk uspává...
 Hanka 75 


Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 21:17:52)
Já to ve zlém neberu a nejsem, jen mě fascinuje jakou reakce čekala autorka na větu: "myslíte, že to dělám (nebo dělají) schválně...


že sousedka řekne: "to víte, že ne, já vím, že je to dětem přirozené, takže na vás řvu...??? proč asi, tedy řve ??? ......jste moc hodná, že se přezouváte v bytě... atd."
přesně jak radí další příspěvek, to by mohlo mít úspěch, tady cloumali emoce oběma stranami.

Jediné co mám se sousedkou možná společně, že mě děti také vzbudí hodně věcí. Usnou, spí tvrdě, ale po chvíli už ne. Mám dvojčata a fakt nejsem nadšená, když mí zavísknou nadšení turisté nebo stará nahluchlá babča do kočárku a dítě vzbudí. Protože se mi rozjedou a celý den má mnohem náročnější. Necloumají mnou emoce, jen si vždycky povzdychnu a snaším se takovým situacím vyhýbat. Bydlíme v centru Prahy a já otáčím kočárek, když jede sanitka, předvídám, kde začnou kopat, sekat atd, kde kdo zaparkoval a práskne dveřmi od auta, kde kdo skládá zboží a práskne bednami do obchodu jít s dítětem nebo na úřad, tak to nemohou přestát spící. Tuhle jsem mávala na pána v autě, co mu hrála nahlas muzika a jel kolem nás, ať to zlumí. Nebyl mnou nadšený, možná si také myslel, že miminka spí tvrdě :-) A zrovna dneska jsem šla okolo bývalé práce a kolegyně mi nadšeně zahlaholila u kočárku, "přece byste mi je ani neukázala..." no a jedno bylo vzbuzené. Fakt super. Takže možná jsem ta druhá strana, co ví, jak je náročný, když např. nespavé dítě (nebo u nás dvojčata) někdo vzbudí. Jako sousedka v článku bych to neřešila ani náhodou, ale jsem ten tip co bych se tiše netrápila, ale šla bych sousedku-autorku článku slušně poprosit (v tomhle jsem vždycky slušná a jdu na to pomalu, určitě bych poprosila), zda by nemohla nějak omezit hluk dětí na chodbě, že mám miminko co se budí a pro mne problém... atd. atd. - já si říkám (když potřebuju pomoct s kočárkem apod. ale samozřejmě vždy slušně). Předpokládám, že by mne neposlala někam, ale na druhou stranu možná i poslala (že přece hluk je normoš u malých dětí a je to chvíle a chodba je všech) a já bych ostrouhala...:-(
 Jednazměsta 


Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 21:35:13)
Hanko já mám dvojčata s diagnozou extremní lekavosti od narození. Jakýkoli rázný, hlasitý náhlý zvuk je vyleká a jsou hned vzhůru. Taky mi od narození do půl roku spali maximálně hodinu denně a teď když 20 minut, tak je to moc. Dělali mi tu pod barákem novou stavbu, rekonstrukci paneláku za barákem, máme tu dvě mateřské školky za batákem, školku před barákem a školu přes cestu, takže ticho tu opravdu nikdy není. Proto jsem se snažila kluky vybavit v bytě a co nejrychleji přejít do výtahu, protože vím jaké to je. Kdyby si stěžoval ještě někdo tak si řeknu fajn, jsou hluční něco s tím udělám, ale pořád slyším od nájemníků, že o nás ani neví, jak se nám daří. Jsme tichá a nekonfliktní rodina,ale tohle bylo trošku moc.
 Jednazměsta 


Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 21:31:01)
Hanko problém je v tom, že ona to ví. Já jí to říkala, že děti obouvám a oblíkám v bytě kvůli ní. Pořád mě slyší jak je na chodbě i tak nabádám ať jsou tiše. Si to představ. Má doma dvě děti které jsou živé, ale hodné a když jdeš ven tak mají radost, ale nekřičí, nelítají, jen si povídají před výtahem, než si zavážu boty a jdem do výtahu. A pokaždé když jdeš ven a tento proces urychlíš klidně i pod minutu, kdy je prostě z bytu vrhneš do výtahu, tak stejně se dole otevřou dveře a vyhrkne. Jestli by na chodbě nemohlo být konečně ticho. Další den si k tomu přidá, že je mám nechat řádit venku a ne na chodbě. Já reagovala až na ty její poznámky, že je nechávám řádit na chodbě. Mě by nevadilo, kdyby v sobě měla tolik slušnosti a zazvonila a řekla, dítě mi spí od do tak si to nějak prosím naplánujte. Já bych se snažila vyjít maximálně vstříc, ale takhle? Dál děti obouvám v bytě, SEBE taky! Vyzouvám je zase v bytě, kde máme všude koberec, což je po pískovišti nebo dešti opravdu chuťovka. Ještě jim dávám do rukou sušenky než vlezele nebo vylezeme z výtahu aby mleli co nejmíň. Já ji zdravím normálně dál, ona se dívá na druhou stranu a neřekne ani bů. Jak asi budu klukům vysvětlovat, že mají zdravit,když sousedka nepozdraví a ještě dělá, že nás ani nevidí? Nejsem jediná komu takhle vynadala na chodbě, ale nikdy neměla tolik slušnosti, aby pozdravila a řekla to slušně. Vždycky se jen otevřou dveře vyhrkne to a pak s nima bouchne. Kdybych ji neviděla, jak zavírá tak bych taky nevěděla od koho to je. Ostatní se tady v baráku dohodli,že děti omezovat nebudou. Dál tu bude provoz jako doteď. Jsou to prostě děti.
 Hanka 75 


Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 22:07:34)
OK, myslím, že ty sama vlastně víš, že dál už jít nechceš, a podle toho co píšeš, - hlavně mě fascinuje to, že po svém výstupu, ještě přibouchne dveře - aby si to dítě kor vzbudila a zaktivovala... tak jsi narazila na osobu, se kteru se nedomluvíš... jak jsem psala roubík bych dětem nedávala a v rámci svého duševního zdraví a zdvořilé výchovy pro děti, pozdravila nebo možná ji ani po čase nezdravila, a její výstupy ignorovala.. někde jsem četla, že jsou lidé, kteří schválně a rádi vyvolávají podobné konflikty, (a také tam šlo o hluk v domě), a odborník radil ingonorovat. Nesvolávat kvůi tomu schůzi apod. to by také prý k ničemu nevedlo.
Vlastně ruší ticho v domě ona, svými výstupy, že ?

Já jen nadhodila pohled z druhé strany a jak jsem psala, svůj názor, že ten úvod tvůj nebyl nastavený na to, aby následovala nějaká rozumná a vstřícná odpověď a neeskalovalo se to.

Tak přeju hodně štěstí a už se kvůli tomu netrap a zkus jí ignorovat. Obávám se, že je to jediná možná cesta.
A s dvojčátky přeju hodně štěstí, to máš opravdu hodně náročné, když spí jen 20 min denně. To já mám spáče, jen po jisté době spí lehčeji a když se vzbudí už neusnou, no a znáš to, když se rozjedou ... vlastně neznáš, protože se spaním 20min denně, to tak ani nemáš. Tak se drž ~R^


 Jednazměsta 


Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 21:31:19)
Hanko problém je v tom, že ona to ví. Já jí to říkala, že děti obouvám a oblíkám v bytě kvůli ní. Pořád mě slyší jak je na chodbě i tak nabádám ať jsou tiše. Si to představ. Má doma dvě děti které jsou živé, ale hodné a když jdeš ven tak mají radost, ale nekřičí, nelítají, jen si povídají před výtahem, než si zavážu boty a jdem do výtahu. A pokaždé když jdeš ven a tento proces urychlíš klidně i pod minutu, kdy je prostě z bytu vrhneš do výtahu, tak stejně se dole otevřou dveře a vyhrkne. Jestli by na chodbě nemohlo být konečně ticho. Další den si k tomu přidá, že je mám nechat řádit venku a ne na chodbě. Já reagovala až na ty její poznámky, že je nechávám řádit na chodbě. Mě by nevadilo, kdyby v sobě měla tolik slušnosti a zazvonila a řekla, dítě mi spí od do tak si to nějak prosím naplánujte. Já bych se snažila vyjít maximálně vstříc, ale takhle? Dál děti obouvám v bytě, SEBE taky! Vyzouvám je zase v bytě, kde máme všude koberec, což je po pískovišti nebo dešti opravdu chuťovka. Ještě jim dávám do rukou sušenky než vlezele nebo vylezeme z výtahu aby mleli co nejmíň. Já ji zdravím normálně dál, ona se dívá na druhou stranu a neřekne ani bů. Jak asi budu klukům vysvětlovat, že mají zdravit,když sousedka nepozdraví a ještě dělá, že nás ani nevidí? Nejsem jediná komu takhle vynadala na chodbě, ale nikdy neměla tolik slušnosti, aby pozdravila a řekla to slušně. Vždycky se jen otevřou dveře vyhrkne to a pak s nima bouchne. Kdybych ji neviděla, jak zavírá tak bych taky nevěděla od koho to je. Ostatní se tady v baráku dohodli,že děti omezovat nebudou. Dál tu bude provoz jako doteď. Jsou to prostě děti.
 Petra Neomi 
  • 

Re: a co jsi čekala ? 

(7.8.2009 22:59:42)
Proboha, a co je komu do toho, že někdo přes den potřebuje absolutní klid? Zachovávání jistých ohledů je samozřejmé, ale tohle je silně za čárou tolerance a ani by mě nenapadlo omezovat pohyb po domě proto, že někdo má mimino a také by mě nenapadlo po ostatních nic podobného vyžadovat. To je maximální sebestřednost.
 Hanka 75 


Re: a co jsi čekala ? 

(8.8.2009 7:43:05)
tak málo pochopení ?... já se vždycky snažím říkat si, že nevím v jakém náročné a komplikované situaci ten člověk-sousedka je... třeba má holčičku vážně nemocnou, třeba má takový a takový problém...

nedávno mě vytočila kámoška, co mi neustále říkala, jak to má s jedním dítětem náročné, že každé dítě je specifické a ona s jedním má stejný kolotoč, ba větší jako já s dvěma - její teorie - moje praxe, že vím, jaké to je s jedním a se dvěma - její dítě nikdy nemůže chtít současně jíst a potřebovat něco jiného, jako dvě, nebo obě dvě současně chtěli nakojit... ale říkala jsem si, že konečně nevím, jestli dítě nemá vážně nemocné a nechce o tom mluvit a tak jen mluví o téhle praštěné teorii..., která mě ale, když jsem ji slyšela potřetí a asi podesáté, jak i tohle a onohle má ona horší dost vytáčela...
 Petra Neomi 
  • 

Re: a co jsi čekala ? 

(8.8.2009 16:48:34)
I člověk v náročné situaci umí komunitkovat, a požádat o věc slušně. Strávila jsem s dítětem v lednu týden na onkologii, pokud by se tam matky chovaly takhle, sežraly by se.
 Hanka 75 


Re: a co jsi čekala ? 

(9.8.2009 19:35:39)
Nijak nechválím její chování, jen, že někdy je třeba jít za hranici, např. toho, že co si dělám na chodbě je moje věc.., trávník můžu sekat, kdy chci... apod.
 SendyWendy 


Jdi do toho! 

(8.8.2009 9:34:16)
Pravda je na tvý straně, v žádnym případě neustupuj. Všechno co si tu vypsala jí řekni a neber si servítky. Reaguj i na sebemenší náznak, neřikej si, nebudu zbytečně dělat zle, třeba se to změní-nezmění.

Mám sousedku, která kromě ostatního mi třeba byla schopná vynadat, že klapu v botech po chodbě. Skončilo to, až když jsem na ní začala uplatňovat její metody-vynadala jsem jí do krav, bušila na zeď i při hluku, kterej bych u všech ostatních tolerovala. Dneska je to v klidu.

Na některý lidi prostě platí jen jejich vlastní metody.
 hanci neposeda 


Chce to cas... 

(8.8.2009 10:24:27)
Ja bych rekla, ze za takovy rok pani sousedka sama pochopi, o co jde. Ono kdyz ma nekdo prvni dite a jeste v miminkovskem veku, tak se nejak nedokaze vcitit do situace jine matky s vyjimkou matky jineho miminka. I kdyby mela nova maminka nactene stovky knih o vyvoji deti, na rev batolat ji zadne nepripravi. Mluvim z vlastni zkusenosti. Taky jsem hodnotila, vychovavala druhe, rikala si, jak to moje bude jine, a hele - NENI!!!! Takze radim pockat rok, pak se sousedka zklidni a treba se i sama zastydi, zatimco to jeji bude halasit na chodbe ;o)))
 Arzachena + Max 08 + Mia 10 


no jo, sousedi... 

(8.8.2009 20:05:45)
No jo, lide jsou ruzni... My bydlime v rodinnem dome a vedle maji sousedi malyho ustekanyho jorksira - fakt bastard. Ac mam psy rada a sami jednoho mame, tohle je sila. Rano zacne stekat svym hlubokym pronikavym hlasem a vecer konci. Kvuli nemu jsem nemohla davat ani dite spat v kocaru na dvur, protoze ho to hned vzbudilo... Ale nikdy, nikdy jsem sousedce nic nerekla. Rikam si, je to zvire, tak co uz... Tak nevim, jsem divna ja?
 Jana + 2 svišti 
  • 

Eli, zkus jí dostat na svou stranu 

(8.8.2009 23:41:21)
sousedů se zbavujeme velmi obtížně a pokud bych se nechtěla na tvém odstěhovat či nedoufala, že se odstěhuje sama, pokusila bych se ji dostat na svou stranu. Sousedka je nejspíš zamidránková, nevyspalá, problémy v manželství a nenávidí celý svět. Agresivní kritikou nebo jen tím, že jí třeba i objektivně ukážeš, že máš pravdu, se pro vás nic nezlepší.
Co třeba při nějaké vhodné příležitosti se optat na miminko a začít takový ty klasický maminkovský řeči, vyslechnout, politovat, pochovat, nabídnout půjčení knížky... Těch pár investovaných minut by se ti možná vyplatilo. Pak už by byla minimálně k tvým klukům tolerantnější.
Rozhodně bych děti už více neztišovala a dokonce bych se kvůli ní ani neobouvala doma. A dala bych si pozor, aby případné "přátelství" s ní nepřekročilo mnou dané meze :-)
 JankaP 


Hoď to za hlavu 

(9.8.2009 0:23:53)
Hoď to za hlavu a slušně jí ignoruj. Tím myslím: Ona má poznámky - já odpovím v naprostém klidu a slušnosti jen dobrý den a naschledanou.
Prostě jí tečou nervy z mimča a svůj "neúspěch" v péčei o dítě potřebuje na někoho svést :D . Evidentně si představovala, jak bude miminko hodné, jak to bude s přehledem zvládat, ale skutečnost je jiná. No, první dítě...
 Kitka, holky 2 + 10 
  • 

Sousedka 

(9.8.2009 4:48:58)
Na nás chtěla sousedka poslat nejdřív sociálku a pak i policajty, protože malá se občas v noci probudí s křikem a chvíli na sebe nenechá ani sáhnout. Nejhorší to bylo kolem vánoc a Nového roku. Byla jsem s tím dokonce za doktorkou, a ta mi řekla, že s tím nic nenadělám, protože děti to takhle někdy dělají. Když jsem se pak snažila sousedce omluvit a říct, že se s tím nic nedá dělat a že ji chápu, tak se se mnou nějaký čas nebavila. Teď se už zdravíme a občas prohodíme slovo, ale když si na to vzpomenu, tak mi běhá mráz po zádech.
 janavita1 


Re: Sousedka 

(9.8.2009 8:36:05)
Musím se fakt zasmát a rovnou ti říkám neřeš to. Sousedka je zaskočená novou situací a změnou v životě, holt miminka řvou a manžel se cítí odstrčený, tak na ni řve i on. No a ona si to vybíjí na sousdech.
Prostě si jí nevšímej, je to sice od ní hnusný, ale co ty víš, co se jí honí hlavou. Nechci ji tímto omlouvat, ale myslím, že máš navíc, než si znepříjemňovat život hádkami. Někdo tu psal, že má ta paní vyjet s mimčem ven, no a co když v kočáru ječí ještě víc, proto ven moc nechodí.

Jinak pro názornost já bydlím taky v paneláku dole u výtahu, slyším úlně každýho, baby co vykecávaj na chodbě,máme první zvonek, tak furt nám zvoní někdo na otvírání, že jdou s reklamníma letákama. Děcka se tu honí po chodbě, celej rok se rekonstruoval barák,sousedí nám hulej jak na chodně, tak venku pod okny, serou nám tam psi s celýho vchodu, děcka vykecávaj za barákem a hulej,máme dvoj pokojáč a z jednoho pokoje udělali dementní komoušský architekti kolárnu a kotelnu co hučí a naproti máme školku, no co chtít víc ~t~ . To vše ruší bohužel mě a manžela, syn je komaťák ~j~

Tak po pěti letech jsme nuceni stavět barák.

Jo a chtěla jsem dodat, že naše kolikářský dítě, řvoucí od 16 - 01h jim dalo taky zabrat ~2~ a nikdo ani nemuk, tak jsme sousedům nad náma poděkovali.
 Rennka 


Re: Sousedka 

(9.8.2009 10:58:15)
navrhuju následující konverzaci:

neverbální stránka projevu: široký srdečný úsměv

verbální stránka projevu:
zahájení koverzace: Dobrý den.
na jakoukoliv odpověď a jako ukončení konverzace:
Nemám se o čem s Vámi bavit.
 Bbobule 


milá sousedka, 

(9.8.2009 11:51:56)
~z~Pošlete ji do prdele....
 Katka+Tom 
  • 

Re: milá sousedka, 

(9.8.2009 14:53:03)
Ahoj, moc dobre vim, jake to je. Sice pod nama nebydli rodina s ditetem, ale tak 70leta pani s 30letou vnuckou. Kdyz jsme se sem nastehovali, byl to horor, bala jsem se, aby malej nahodou moc nedupal pri uceni se chodit, aby nahodou rychle nelezl po kolenou, aby nahodou nejezdil s autickama...vsechno pro ne byl problem. A nedej boze, kdyz jsme meli navstevu - i kdyz to bylo odpoledne. Pak se pod ne nastehovala jina rodina s ditetem a zacli prudit je, ty to vzdali a sli pryc a ted pod nima bydli rodina slovaku a ti jim fakt davaji zabrat, v klidu je poslou nekam a je fakt, ze od te doby (tuk tuk tuk) na nas taky neprisli, protoze my uz nejsme ti nejhlucnejsi:D
Kazdopadne kdyz jsme na sebe naposledy jeceli na chodbe, tak jsem ji rekla, at to da k soudu, at jim tam rekne, ze si nad nima pres den hraje dite a pokud ji soud da za pravdu, ze pak udelame vse pro to, aby od nas nic neslyseli. Do te doby se s ni nehodlam bavit.
Jinak ramus na chodbe je u nas taky, taky slysim kazde privolani vytahu, kazde odemceni dveri s tim rozdilem, ze u nas se po schodech ty deti honi a jeci a nikomu krome te baby to tady nevadi. Naopak, vsichni tu maji ty deti radi, je tu tak veselo a zivo diky nim...
Jelikoz predtim jsme bydleli v rodinnem domku, tak byl taky maly haklivy na hluk, hned byl vzhuru. Tady se holt musel naucit spat i pri ramusu. Nejdriv se rekonstruoval nas panelak, ted delaji asi tri okolo. Do toho nejake rekonstrukce bytu...takze jinak by to neslo. Par dni se mi holt budil, pak ale obrat a od te doby vzdy vytuhne a spi jak spalek, prijde mi to stejne jako naucit spat dite celou noc ve sve postylce..
 Lili 
  • 

názor 

(9.8.2009 19:00:28)
No ono hodně záleží na tom, jak jsou děti vedené. Samozřejmě, nedá se zabránit tomu, že dítě přeběhne bytem...ale když třeba děti lítají a dupou i večer, nebo se honí... tak u panelových bytů duní strop.

A jsem toho názoru, že odstrkovadlo do bytu nepatří - snad se dá snést to ploché nízké auto, ale motorka a nevhodná podlaha, to musí být masakr. Totéž míč - že dítě sem tam hodí míčem...ale aby vysloveně v bytě provozovalo míčové hry...no nevím.

Jsou hračky, které se do bytu moc nehodí.

 Lili 
  • 

Re: názor 

(9.8.2009 19:04:32)
Jako on to člověk chápe ze svého hlediska - že děti jsou jeho, ale když si na druhé straně představí, že by sám bydlel pod rodinou, kde by se pravidelně konalo dětské rodeo a on neměl možnost odpočinku...asi by byl za chvíli taky na nervy. Ono se to dá snášet chvíli, ale když člověk chodí třeba permanentně utahaný z práce, vystresovaný, dělá na směny...a přijde domů a tam je další permanentní hluk a bordel...ne, vůbec se těmto "hysterickým" sousedům na druhé straně nedivím. Všechno se dá snášet, když má člověk vizi, že to brzo skončí.

Ale než odrostou dvě, tři děti sousedů, tak to může být taky deset let a to je dost dlouhá doba.

 Tajtrdlík 


Re: názor 

(10.8.2009 10:08:06)
Já myslím, že je to všechno o domluvě.~k~ Lze se přece domluvit dítě usíná v tolik a v tolik, tak ven se bude chodit o deset minut dřív, nebo soused spí po práci od tolika do tolika, ale odpoledne většinou není doma, tak děti si můžou hrát bez omezování odpoledne a dopoledne je trochu zkrotit, težko řvát celý den na děti nedupejte. Pohyb, výskání, hlasité štěbetání je pro děti normální, zakazování těchto aktivit by mohlo být kvalifikováno až jako týrání.~o~
Problém je v tom, že se musí chtít domluvit obě strany.~a~
 Jednazměsta 


Re: názor 

(10.8.2009 11:25:53)
Lili já nikde nepsala, že kluci jezdí po bytě na odrážedlech, naopak, je to nezajímá ani venku, jsou v kumbálku na chodbě a berou se ven jen když jsme u toho já i manžel.Balony mají,jsou schované a berou se jen ven. Od starších obyvatel jsme označováni a hodně tichou rodinu. Nevědí kdy jsme doma a kdy jsme venku, takže si nemyslím, že by jsme byli nesnesitelní sousedi co dělají někomu schoválně bordel nad hlavou.
 Liška s banem :) 


Ignorovat 

(9.8.2009 19:02:55)
Ignoruj sousedku, vsak ji ji dite take brzy doroste do veku, kdy bude pri odchodu zvatlat a piskat. Pak ji to muzes vratit.
 Jíťa 
  • 

napadlo tě... ? 

(9.8.2009 20:35:45)
Napadlo tě někdy, že máš vlastně obrovské štěstí, že bydlíš v posledním patře? Máš tam daleko větší klid než ostatní. Víš vůbec jak se žije lidem v nižších patrech?

Jak dlouho ti děti před odchodem řádí v předsíni? Co když sousedka si dává mimčo spát právě do předsíně, protože jinde mu tvoje děti dupou a řvou nad hlavou a skutečně ho ruší?

Souhlasím s názory, že by bylo dobré si se sousedkou promluvit a pokusit se najít nějaké kompromisy.
 jana, dvě děti 
  • 

Re: napadlo tě... ? 

(9.8.2009 23:54:33)
víš co, bydlíme taky v paneláku a moje děti než je obuju, ještě se desetkrát pro něco vrátím, na chodbě ječí a vyvádí nejméně deset minut. a nikdo si nestěžuje, bydlí tu totiž hlavně důchodci:-) ne, vážně, vykašli se na ní, neomezuj děti, nedělej si bordel v bytě kvůli obouvání doma a až zase vyleze, řekni jí:"prosím vás, vy jste neměla mít dítě, když nevíte, že dětí dělají hluk. a jestli si řešíte nějaké komplexy, tak si je řešte doma, nashledanou." a uvidíš, že se stáhne, kráva jedna zakomplexovaná.
 Jednazměsta 


Re: napadlo tě... ? 

(10.8.2009 8:01:22)
Jíťo ano napadlo mně to. Ale kluky oblíkám a obouvám u nich v pokojíčku a u toho mi sedí. Nelítají po celém bytě, protože je všude pozavíráno. Jsou buď v pokojíčku nebo v obýváku, ale oni se ani nehoní nebo že by nějak dupali. Když tu byla na návštěvě kamarádka s dětma, co bydlí v rodinném domku nebo i naši, tak ti dupali a bylo slyšet, ale kluci jsou docela tišší. Jen na té chodbě si prostě povídají. A pokud by jí tak vadilo, že mi děti chodí po bytě tak by měo být i v jejím zájmu vydržet tu chvilku na chodbě, když ví, že jdeme ven na celé odpoledne a že bude mít klid...
 16.5Salám&Lajka14 


Zajímavé, 

(10.8.2009 0:09:32)
jak si někteří diskutující představují slušnost a ohleduplnost.
"My máme dítě/děti a ty někdy řvou, to je OK, ale slavit šedesátiny nebo pracovat s vrtačkou, no to se na mne teda nezlobte, ale to je takřka nemravné!" :o)
 Menza 
  • 

Re: Zajímavé, 

(10.8.2009 2:47:03)
http://cz.iq-test.eu/#3910 Po vyplnění si lze vytisknout oficiální certifikát, který můžete přiložit ke svému životopisu. Také si lze v pohodlí domova přividělat peníze. A snadno!
 sovice 


Re: Zajímavé, 

(10.8.2009 7:54:44)
Monty,

souhlasím, taky mě zaujala ta netolerance ke zcela mimořádnému hluku, způsobenému oslavou; kdyby sousedi slavili 1x do týdne, tak to chápu.

A vůbec, v paneláku vždycky někoho rušíte; dopoledne musí být ticho, protože dva chlapi spí po noční, odpoledne spí malé děti, večer je noční klit posunutý na 20:00, protože děti a důchodci chodí spát dřív... Takže vrtání či opravy se prostě neprovozují, smíte jen (ovšem tiše!) tapetovat ~;((

Bydlela jsem v paneláku řadu let, slyšela jsem sousedy s pračkou a tehdy oddělenou ždímačkou (pravidelně kolem 11 večer), z první ruky jsem měla dělení majetku sousedů pod námi při rozvodu (nábytek hezky půl napůl sekerou)... hluk nikdy nikdo neřešil, protože ten tam prostě byl, neodstranitelný a furt.
 Jednazměsta 


Re: Zajímavé, 

(10.8.2009 8:02:58)
Sovice u nás je po nočních soused a tomu kluci nikterak nevadí. Když tu byla rekonstrukce toho paneláku naproti, nebo stavili banku tak to byl rachot od rána do večera, takže si museli všichni zvyknout.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Zajímavé, 

(10.8.2009 9:13:40)
Sovice,

moje máma také bydlí v paneláku, sama jsem v něm bydlela do 18ti let. Přesně jak píšeš - je tam slyšet všechno a člověku nezbývá, než se s tím srovnat nebo se přestěhovat jinam. Nechápu lidi, kteří se nastěhují do paneláku a očekávají tam ticho jako na horské samotě v lesích.
Zrovna minulý týden jsem u mámy byla na návštěvě. Bylo slyšet i to, jak soused v noci chrápe. A chrápal fakt příšerně. V bytě nad ní bydlí rodina se dvěma malými dětmi a ty zas osm hodin denně běhají a skáčou. Rovněž je to slyšet...i vidět, lustr v pokoji nad jejich pokojíčkem se očas celý třese.
JE TO PANELÁK.
V životě by ani mne ani mámu nenapadlo jít někomu nadávat nebo ho upozorňovat, že je hlučný. I matky rakouský přítel, který ve své domovině žije v RD a panelák viděl do seznámení s matkou jen na obrázku nejde zvonit na sousedy a vytýkat jim, že žijí ve svém bytě a nenechali dětem vyoperovat hlasivky nebo zpřerážet nohy, aby nevytvářeli mluvením či skákáním hluk. Maximálně se na ně kysele tváří, když je potká před výtahem, protože mu už je přes 70 a má rád svůj klid. Jenže jsme lidé různí. Jak vidno i z této diskuse, ne každý zastává filozofii "žij a nechej žít". :-)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Zajímavé, 

(10.8.2009 9:14:10)
Pod jejich pokojíčkem. Dneska teda perlím, asi ještě spím nebo co. ~;)
 Toranoko 
  • 

Re: Zajímavé, 

(22.8.2009 0:48:38)
Jojo, panelak...sousedka si koupila nove klapaci pantofle...to je radost zacina po obyvacku hopsat tak v 11 :-) Jeji manzel zase chodi v noci na zachod curat, a to je taky docela rachot (mam hlavu postele u stupacek). Maji dva psy, a ti drapkuji po celem byte, ale nejvic nad mym pokojem....
Proste je to slyset no...fascinovala me holcina, ktera v tom pokoji bydlela prede mnou, pry premyslela, ze pujde pana pozadat, aby si pri curani sedal :-D Takova predstava rozhovoru me docela pobavila... :-)

Ja sama si myslim, ze jsem celkem ticho, chodim doma bosa, pracku poustim maximalne do 10 - ale i tak povazuju za normalni, ze v panelaku neni ticho.
 Iren 
  • 

Je to divné 

(10.8.2009 9:41:16)
Bydleli jsme v paneláku a zase tak moc jsem z chodby neslyšela, určitě ne tak aby to vzbudilo dítě. Bylo slyšet vrtání, bouchání, ale mluvení na chodbě přece nemůže nikomu vadit. To by si mohla stěžovat i na výtah. Teď bydlíme v novém bytě, v bytovce jen o 7 bytech, navíc ještě v posledním patře a neslyšíme absolutně nic. Sousedi pod náma slyší jen když malý lítá a dupe, ale jsou velmi tolerantní a také měli děti, navíc to není žádný hluk který by obtěžoval. Holt soudruzi nám postavili "super" panelové bydlení, se kterým se ještě hodně z nás musí spokojit a bojovat. Držím palce a přeji ať se vše ustálí.
 Tajtrdlík 


Netolerantní sousedé 

(10.8.2009 9:48:54)
Taková to sousedka je ukázkový přípklad člověka, který bude věčně nespokojený, a ať uděláte cokoliv tak vždycky vám vmete do očí, že to děláte proto, aby jste jí obtěžovala. Máme stejný problém soused k nám stále chodí si stěžovat, že naše děti dupou (např: celý den, přitom my jsme přijeli před dvěma hodinama z chalupy, večer v deset, ale děti spí od osmi hodin, vrchol byl když přišel a děti akorát přišli z venku, ale já jsem si dovolila luxovat).
Přestala jsme děti buzerovat, aby přestali dupat, protože jsem zjistila, že to nemá cenu, on si vždycky nějaký důvod najde, a od té doby nepřišel, akorát nezdraví, výtahem ujede, zabouchne dveře před nosem apod.
Myslím si že by jste se měla vrátik k obouvání na chodbě, protože ona si vždycky nějakej důvod, aby nadávala, najde, a ukázat sousedce, že vy jste měla dobrou vůli, ale nenecháte si s... na hlavu.
Držte se zásady neustupovat, ale dělat kompromisy(normální lidi se vždycky domluví).
"Nejhorší je srážka s blbcem!"
 TerezieK 


Re: Netolerantní sousedé 

(10.8.2009 19:43:34)
Já si myslím, že sousedka dělá ze svého mimina větší problém než je. Panebože, přeci člověk nebude žít jak tichá jeptiška, jenom, protože někoho mimino právě spinká~d~ To, aby se bál člověk jenom uprdnout ne?:))). My máme teda si hodně kvalitní byt, protože tady žádné chrápání prostě nic neslyšíme. Ledatak šoupání nábytku anebo hodně hlučné hádky sousedů pod námi-

Navíc to o tom odpočinku, já teda nevím, ale naše dítě uvádíme do klidového režimu kolem sedmé hodiny, neexistuje, aby tady v osm lítal a něčím mlátil. osobně si myslím, že děti nepotřebují takový klid na spaní, jaký si rodiče myslí. V jedné knize jsem četla, že malé dítě by mělo být schopné usnout kdekoliv:))).

takže na sousedku bych se vyprdla a ignorovala ji.... a kdyžtak politovala. kdyby prudila i dále tak bych se k ní asi vetřela na návštěvu a rekognoskovala terén~;)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.