| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Udrží se miminko na prádelní šňůře?

 Celkem 15 názorů.
 .Žaba 


úchopový reflex 

(14.7.2009 12:29:37)
sa nemusí skúšať tak drasticky, zavesením na šnúru. Dá sa to aj v leze na chrbátiku - do ručičiek sa vloží rúčka od varechy a miminko sa jej chytí. Potom už stačí len nadvihnúť (a samozrejme podopierať hlavička). Sama som to síve neskúšala, ale videla som známych, že to skúšali - naozaj sa miminko udržalo. :-)
 myskaMiska 


sací reflex 

(14.7.2009 21:38:30)
pamatuji si,když byl Ladík miminko(12dni) tak ho drzel deda(nemel triko bylo silene vedro) a Ladik se mu snazil porad prisat na bradavku:-)porad tocil hlavickou a snazil se tam dosahnout~t~
 Šešule 


Pokusy na dětech :-) 

(14.7.2009 12:50:28)
A prý když miminku přejedete po obličeji něčím chlupatým, tak se toho snaží chytit. Prý pozůstatek po opičím předkovi :-)
Než se nám narodil syn, muž vykládal, jak na dítěti všechny tyhle reflexy vyzkouší, až se narodí. Pak si ani nevzpomněl. A dobře tak. Utrhla bych mu hlavu, kdyby se pokoušel věšet novorozeně na prádelní šňůru.
 Winky 
  • 

Re: Pokusy na dětech :-) 

(14.7.2009 13:12:50)
A prý když na malé miminko vypláznete jazyk, bude se to pokoušet napodobit :-) sice jsem to zkoušela ale asi to nebylo moc směrodatné protože se mi zdálo že malý plazí jazyk tak nějak pořád :-)
 Mlada 


Re: Pokusy na dětech :-) 

(14.7.2009 13:13:24)
U prvního dítěte mi úchopový reflex ukazovala dětská doktorka pár dnů po narození - na vlastních prstech. U druhého jsem to zkoušela sama, opět jsem nechala chytit malíčky. (A to věšení na šňůru je mírná varianta, mě děda ponoukal, že prý když se dítě hodí na záclonu, tak se chytí a udrží~t~).
 gabi jasinska 


Re: Pokusy na dětech :-) 

(18.7.2009 12:01:26)
Hrozně nás rozesmála představa že bychom našeho malého (5.týdnů) házeli na záclonu. Jinak je pravdou, že malý čeho se chytí, to nepustí.Při kojení se drží ramínka podprsenky a i když
plný od prsu vyloženě odpadne, podprsenky se drží dál.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Pokusy na dětech :-) 

(14.7.2009 14:31:20)
Šešule, třetí dcera spí od malička na beránčí kožešině a jakmile narazí na něco chlupatého na zemi, hned se na to přitulí :) Komické je to u babičky s psím pelechem ušitým z falešné kožešiny :))
 Šešule 


Re: Pokusy na dětech :-) 

(14.7.2009 14:57:30)
Syn má taky rád chlupaté věci~:-D Holt evoluce~b~
 Hanka 75 


upozornění 

(14.7.2009 15:40:20)
nejsem odborník, jen jsem si vzpomněla, že v knížce od Kiedroňové Něžná náruč rodičů je o reflh a u většiny z nich je připsáno, doma nezkoušet. Nemám ted bohužel čas, zjištovat, které to jsou, ale kdyby to někoho zajímalo. Možná to není žádný z těch co jsou vyjmenované zde. My osobně měli problém s tím, že některé reflex neodeznívaly. Tak jen takové malé varování nepřesné, to se omouvám, ale věřím, že lepší nějaké než žádné.
 Ajanika 


Re: Vzpomínka 

(15.7.2009 18:14:14)
To je hezké,s tímto článkem se mi vybavil příběh ,kdy se můj bratr před 30ti lety stal otcem. Přinesli domů pětidenního chlapečka a první co bylo,bratr ho vzal a šel ho přiložit ke šňůře~p~My ostatní,včetně jeho manželky jsme šíleli,ale nedal si říct,prý ať se nebojíme,bude ho jistit. A taky ano,malinký Honzík se pevně chytil a dobrých pár vteřin visel,samozřejmě s otcovýma rukama pod sebou.Dneska je z kloučka vystudovaný pedagog,jehož největším relaxem je lezení po skalách,takže ty vlohy mu zůstaly~R^~R^
 destenka + 01/09 + 01/11 


Re: upozornění 

(15.7.2009 20:39:08)
Já vím, že se nemá podporovat to svírání ručiček a chodící reflex. Že se mají ručičky naopak uvolňovat (tím hlazením po hřbetu ruky) a na chodidla se vůbec nemá moc sahat.
 Magda  
  • 

Re: upozornění 

(21.7.2009 13:28:14)
Jo, jo, mě dětská lékařka upozorňovala hlavně na to zkoušení postavovat, že udělá jakoby pár kroků. Ona sama to vyzkoušela, aby viděla jak reaguje. A tak je to se všemi reflexy, které jsou vrozené a postupně vymizí.
Když ale takovýto reflex vyzkouším doma jednou dvakrát, a ne třeba obden, vývoj dítěte tím podle mého nenaruším. Mimochodem jak jinak si ověřit, že reflex vymizel, než "pokusem"...
 mamina 
  • 

udrží se, 

(15.7.2009 17:33:43)
já to vyzkoušela až do konce.
 jejda 
  • 

Re: udrží se, 

(25.1.2013 16:12:02)
jejda lidi, nevěšte ty děti! Do roka se nemají vůbec věšet, tahat, držet za ruce ani za nohy, nemají vyvinuté ramena a kyčle!
 Blešule 


Re: udrží se, 

(15.3.2013 22:50:21)
V porodnici při kontrole zdrav.sestra mého syna zvedla, poponesla, položila... a zjistila,že jí sebral propisku, kterou měla zaháknutou na kapse pláště! ~:-D Úchopový reflex byl v pořádku! ~:-D

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.