| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vzdornost organismu

 Celkem 18 názorů.
 Markéta+Patrik 5.3.2005 


Osmiletý chlapec 

(28.11.2005 18:58:41)
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat na jednu věc.Může být dítě postižené,které se neoživí do tří minut?Nebo spomalené?Mám skoro 9 měsíčního syna.Měly jsme také problémový porod.Kleštoví,a ještě měl malej omotanou pupeční šnůru kolem krku.Potom ho musely oživovat,a musel být v inkubátoru.Mě to řekli až po pěti dnech,když jsme odcházely s porodnice.Ani nevím pořádně co se tam stalo.Gyneložka co byla u mého porodu,tak mě říkala,že malýmu nic nebylo,že ho oživovat nemusely,a dětský doktor říkala,že jo.Takže se asi pravdu nikdy nedozvím.Děkuji Vám za odpověd.
 jana 
  • 

Re: Osmiletý chlapec 

(28.11.2005 22:56:41)
"Kelišová"-jestli byl oživovaný,to musíš mít ve zprávě,která se dává dětskému lékaři...tam je všechno napsaný...
 Markéta 
  • 

Re: Re: Osmiletý chlapec 

(29.11.2005 13:22:46)
Mám to psaný všude.To mě asi gynekoložka řekla,abych byla v klidu,a nedělala si s tím nějaké starosti.Podle mě by to měly říci hned po porodu,nebo aspon manželovi,který byl přítomen..Je asi samozřejmé,že u oživování být nemůže,ale nemohli ho oživovat hned,protože nám ho ukazovali.Bude to asi tím,že měl malej omotanou pupeční šnůru kolem krku.Zkusím se zeptat dětské lékařky na to co se tam vlastně stalo.Byla malého prohlížet hned první den z porodnice,ale žádné podrobnosti nám neříkala.Malej se mě zdá být zatím v pořádku.Jen mu zarůstá pomalu fontanela,nebo-li ted vůbec.Dr. nás poslala na oční,a v pátek musíme jet na neurologii(ultrazvuk)hlavičky.Byly jsme už dvakrát na neurologii,a tam nám řekli,že je vše v pořádku,že už jezdit nemusíme.A ted musíme jet znovu.Tak jsem myslela jestli nebude nějak spomalený časem třeba.Mám zprávu do toho brna na tu neurologii.Diagnozu tam mám psanou,ale neropzumím tomu.Můžete mě někdo poradit?Mám tam psané-Těžká porodní asfyxie!?Potom Toxický erytém!?dnes dítě lehce hypotonické s prázdným podkožím,masivní erytém až charakteru strofulu,utahaný,lehce obleněné reflexy,Moroo sym.zvýšeně sledovat-event.oční,neurologie??4/05febrilní infekt s anaemii a tvýšeným CRP.Nevíte někdo,co to je všechno?
 bastien 


Re: Re: Re: Osmiletý chlapec 

(29.11.2005 21:26:10)
Propouštěcí zpráva našeho syna je hodně podobná té vaší. Nechci se pouštět do vysvětlování lékařských termínů, některým rozumím, něco neumím dobře vysvětlit. Určitě by bylo dobré nechat si všechno vysvětlit od dětského lékaře. Já jsem s malým byla po porodu šest týdnů ma JIPu, z toho první tři týdny byl na přístrojích a celou dobu jsem se ptala na jeho zdravotní stav a případné následky, chtěla jsem toho vědět co nejvíc, docela se divím, že jste nechtěli vědět hned, jak probíhal porod nebo spíš to, co bezprostředně následovalo. Náš chlapeček brzy oslaví druhé narozeniny a zdá se být naprosto v pohodě, takže vám držím palce a věřím, že i u vás bude všechno v pořádku.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Osmiletý chlapec 

(30.11.2005 13:36:43)
Ahoj Sarah.Já jsem se na malého ptala každou chvíli jestli je v pořádku.Sestřička mě vždy řekla,at si jdu v klidu lehnout,a ani mě ho nechtěly ukázat.Nemohla jsem za ním,a nemohla jsem dělat vůbec nic.Porod jsme měly hodně těžký.Doktorka nás poslala na oční kvůli pomalému zarůstání fontanely.A ještě na neurologii(ultrazvuk).Jedeme tam v pátek,tak mám hroznej strach co nám řeknou.Jinak děkuji za odpovědi,a za podporu.
 Jana 
  • 

Vysvetleni pojmu ze zpravy 

(30.11.2005 11:09:53)
Marketo, pojmy znamenaji

asfyxie-nedostatek kysliku
erytem-zarudnuti pokozky, toxicky-po nejake latce
reflexy oblenene- zpomalene-to neni v poradku
Moroo-je reflex u malych deti-sym-znamena soumerny coz je v poradku
hypotonie-snizeny svalovy tonus-na to vhodne cvicit dle Vojty! Je to vhodne cviceni pro kazde dite s asfyxii! vyzadejte si ho. V Brne na neurologii vam urcite poradi.
prazdne podkozi je pri hubnuti,nedostatku tekutin- to muze byt i hypotonie
febrilni infekt-je onemocneni s horeckou, zvysen. CRP znamena ,ze bylo zrejme bakterialni, anemie-nedostatek krevniho barviva-lidove zeleza


Kazdopadne se na vse jeste poradne vyptejte, jak sve lekarky, tak v Brne.
Po asfyxii je pravdepodobnost postizeni, ale nemusi byt. je vhodne to cviceni dle Vojty, ktere tomu muze zabranit nebo zmirnit. Hodne zdaru-hlavne se nebat na vse zeptat-vase lekarka vam musi vse vysvetliz, pokud ne zmente ji jde o vase dite musite vedet co je mu a jak mu pomoci-hlavne to cviceni.J
 Markéta 
  • 

Re:Osmiletý chlapec 

(30.11.2005 21:14:24)
Ahoj Jano.Děkuji za vysvětlení.Zítra půjdu s malým na kontrolu,protože je nachlazený.Spíš teda kašle.Ted už tak moc ne,ale minulý týden to bylo hrozné.Na všechno se jí zeptám pořádně,a v pátek na neurologii také.Ta asfixie mě dnes docela dost zarazila.Nevíš jestli by se to projevilo hned,nebo se může postižení projevit až časem?Zatím se mě malej zdá být v pořádku.Má skoro devět měsíců,a všechno po každém opakuje.Paci paci,pápá dělá,tak tak všelijak atd.Jednu chvíli říkal baba,deda,tata,mama,teta,tak si myslím,že je zatím v pořádku.Hýbat se mu moc ale nechce.Zatím se jen překuluje přes celou postel.Lozit nechce a zatím si neumí ještě ani sednout.To si myslím,že to není nějaká závada.Některé děti lezení a sezení přeskočí,a začínají rovnou chodit.Jen se mě nezdá hlavička.Za prvé mu zarůstá pomalu fontanela,a za druhé na jedné straně hlavičky to má takové jako kdyby propadnuté.Doktorka mě říkala,že to má uležené,ale nějak se mě to nezdá.Myslíš,že kdybych poprosila na neurologii doktora aby mu prohlídl celou hlavičku,tak že by ji prohlídnul?Budu končit.Musím se vyspat na zítřek,a na pozítří.Takové nervy jsem v životě neměla.Ještě jednou mockrát děkuji za odpověd.
 Líza 


Re: Re:Osmiletý chlapec 

(1.12.2005 5:44:34)
Ono to může být od ležení, ale vaše paní doktorka jaksi zanedbala, že od toho se můžou potom zkracovat na krku svaly a je nutno to rozcvičit.
Na neurologii se poslat určitě nech a tam vám taky řeknou, jestli to, co vnímáš jako trochu pomalejší vývoj motoriky, je v pořádku, nebo je tam nějaká odchylka. Kvůli tomu všemu by vás mohli poslat na rehabilitaci.
Podle toho, co popisuješ, ale asi není třeba se bát ničeho dramatického.
 kj. 
  • 

Re: Re:Osmiletý chlapec 

(1.12.2005 6:43:30)
Pomalé zarůstání fontanely i "přeležení"- deformace hlavičky může být způsobeno nedostatkem vitamínu D, kosti pomaleji rostou a jsou měkké.

Hypotonie není často patologická, ale je dána konstitucí dítětě. Cvičení je pak zbytečné.

A ty reflexy obleněné... bývají, když je dítě nemocné nebo unavené
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re:Osmiletý chlapec 

(1.12.2005 21:05:09)
Ahoj.Nedostatkem vitamínu AD to asi být nemůže.Dávala jsem malýmu od narození 2 kapky denně.A ted po zjištění velké fontanely nám to doktorka zvýšila na 4 kapky denně.
 veverka 
  • 

Re: Osmiletý chlapec 

(28.11.2005 23:00:10)
a zda se vam syn nejak v neporadku? jestli ano, byt vami vyzadala bych si odpovidajici vysetreni. cim drive se zacne, tim lepe.
 Markéta 
  • 

Re: Osmiletý chlapec 

(1.12.2005 21:01:52)
Tak jsem tady.Dneska jsme byly u doktorky na kontrole,tak jsem se ji ptala na všechno.Říkala,že je malej v pořádku,a že není nějak postižený,nebo spíše to na něm zatím není vydět.Prý může být později nepozorný ve škole atd.Ptala jsem se ji,jestli by malej měl lozit,tak mě říkala,že ano.Prý by to neměl přeskočit,tak po neurologii budeme chodit asi na rehabilitaci.Zítra na té neurologii poprosím doktora aby malému prohlídl celou hlavičku,a né jen fontanelu.Doktorka říkala,že když je zatím fontanela neuzavřená,tak nám udělají ultrazvuk mozku,at něco nezanedbáme.Musím se jít nachystat,at na něco nezapomenu.Držte nám palce,at dopadneme dobře.Pěkný večer.Ahoj.
 Markéta 
  • 

Re: Osmiletý chlapec 

(2.12.2005 21:07:15)
Ahoj všem.Dnes jsme byly na té neurologii.K fontanele nám řekl,že mu to zaroste.Možná později,ale zaroste.Jinak jsem se ptala na to postižení,tak nám říkal,že to postižení tam může opravdu být.Že malej nemusí třeba chodit.Chce na něj dohlížet po dobu dokud malej nepřijde,a neodejde sám z ordinace.Takže za dva měsíce jedeme na kontrolu.Četl si zprávu od dr.,a řekl nám na rovinu,že malej utekl hrobníkovy z lopaty.A né jak doktor z porodnice mě jen řekl,že malého musely oživovat,a nic víc mě k tomu neřekl.Jinak na té hlavičce co se mě nezdálo,ta obleženina je to prý v pořádku,že nemusíme cvičit,a ani chodit na rehabilitace.Půjdu si lehnout,at se z toho všeho vyspím.Má někdo stejné problémy jako máme my?Ráda bych si o tem s někým povídala,třeba bych se dozvěděla více.Mějte se pěkně.Dobrou noc všem.
 kj. 
  • 

Re: Re: Osmiletý chlapec 

(3.12.2005 17:40:45)
To že nemusíte cvičit a ani chodit na rehabilitace asi znamená, že neurolog nezjistil žádnou patologii co se týká psychomotoriky, tak to je fajn. Ty obležení hlavičky a nezarůstající fontanela bývá nejčastji způsobena nedostatkem vitamínu D nebo špatným hospodařením těla s vápníkem, tak jak jsem to už tu říkala.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Osmiletý chlapec 

(3.12.2005 18:52:12)
Může to být nedostatkem vitamínu D,ale také to může být dědičné.To nám bylo řečeno.Mě zarostla fontanela až ve dvou letech.
 Ilseli 


Re: Re: Re: Re: Osmiletý chlapec 

(4.12.2005 11:01:53)
Milá Markéto, vím že neprožíváš zrovna klidné období ale z Tvého e-m je samozřejmé, že jsi v dobrých rukou u svého pediatra, který jistě udělá pro Tvého maličkého to nejlepší. Fontanela zaroste o tom není pochyb, je vhodná pohybová aktivita. Přesto můžeš zkusit i další alternativní medoty, které nejsou zanedbatelné. Určitě Ti všichni budeme přát mnoho úspěchů při léčbě Tvého syna. Zdravím Il.
 Markéta 
  • 

Re: Osmiletý chlapec 

(4.12.2005 20:49:08)
Ještě jednou děkuji všem za podporu,a za vysvětlení pojmů.Za dva měsíce uvydíme co bude dál.Mějte se moc pěkně všichni,a třeba se ještě někde potkáme na diskusi.Ahoj Markéta a patrik.
 Markéta 
  • 

Re: Osmiletý chlapec 

(4.12.2005 20:50:49)
Ještě jednou děkuji všem za podporu,a za vysvětlení pojmů.Za dva měsíce uvydíme co bude dál.Mějte se moc pěkně všichni,a třeba se ještě někde potkáme na diskusi.Ahoj Markéta a patrik.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.