| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pro zdraví a pohodu si dojdu BEZ BOT

 Celkem 56 názorů.
 Zuzuk 


Bosky ano, ne ve městě 

(28.4.2009 9:55:20)
Také chodím bosá, jaro- léto -podzim -zima, ale nikdy ne ve městě, příjdu k lesu nebo k louce poli, tam jdou boty do batohu a já si šlapu cestou necestou . Je to super pocit, ale ve městě, kde si kde kdo odplivne tam šlápneš na žvýkačku, ttamhle na střep ne to nejsem dobrodruh. Ale člověk se narodil bos a svědčí mu chůze naboso.
 Matej 
  • 

Re: Bosky ano, ne ve městě 

(3.5.2013 2:16:40)
Ja chodím bosý aj po meste, a celkom sa mi to páči. To že stúpim do pľuvanca alebo na žuvačku nieje nič hrozné. Dokonca sa mi npodarilo stúpiť bosý do psieho výkalu. Noo, žiadnu vedu som z toho nerobil. Veď to patrí k životu a nohami človek neje, ani si ich bežne nestrká do úst. A keď hej, tak sa nohy proste umyjú. :)
 Lizzie 


Miluju boty 

(28.4.2009 10:15:06)
Takže jsem pro obutí, ať už do kozaček, pantoflí, balerínek, lodiček a dalších - až bude víc peněz, budu jich mít pravděpodobně i víc:))) Chození naboso mi nevadí, v dětství jsem tak občas lítala po vsi, doma pantofle nemusím, ale jinak by mě to nehlo - jednak mám velký problém s mnohými ,,věcmi" na chodníku i obutá a třeba do trávy v parku už si to skoro nelajznu ani v pantoflích.
Ale každému podle jeho gusta...
 brzobohatka 


ve 20ti bosky, ve 40 ti revma... 

(28.4.2009 10:25:39)
je to pěkný chodit bosky, ale nohy jsou hodně citlivé na prochladnutí, spousta žen naopak preferuje tlusté ponožky a dělají dobře :-)
 Nanyna, dcera 9let 


Nejdu bosa ani do postele... 

(28.4.2009 10:33:23)
Nic proti chození bosky, občas si taky dopřeji, ale při čtení, že do kozaček bez ponožek ap. jsem cítila tu velmi známou bolest při prochladnutí močových cest a vaječníků. Bohužel patřím do té skupiny žen, která musí mít ponožky i v létě do postele :(
 brzobohatka 


Re: Nejdu bosa ani do postele... 

(28.4.2009 10:56:24)
jojo, to znám, jak jednou člověka chytne močák nebo ledviny, už se musí nadosmrti opečovávat, nohy&záda v teple... ~R^
 pavla 2 deti 
  • 

Re: Nejdu bosa ani do postele... 

(28.4.2009 14:54:44)
Vsichni se mi smejou,ale kamkoli jedu musim mit s sebou spaci ponozky :)bez nich ani ranu..bosky rada v teplem pisku,ale jinak jsem zimomriva a nohy v teple je u nas doma zasada cislo jedna :)
 Petul 
  • 

Re: Nejdu bosa ani do postele... 

(29.4.2009 13:55:33)
tak tak. Do postele sice ne, ale jinak zanet vajecniku nebo mocak zarucenej :-(
 Helena 
  • 

taky chodíme bosky 

(28.4.2009 10:33:17)
Taky chodíme bosky. Tedy u nás v postatě jen cca 300 metrů než dojdeme na hřiště a zpět. Stejně po hřišti chodíme bosky, tak nevidím důvod, proč se kvůli tomu kousku obouvat. No a po cestě to vezmeme přes obchod a poštu. Mám z toho takový osvobozující pocit. Ani nemám pocit, že by se lidi moc koukali a divili se. Po Praze asi běhá bláznů tolik, že rodinka bez bot už nikoho nezaujme. Anebo si už v okolí zvykli. Je tu takových rodin totiž víc :D
 Helena 
  • 

taky chodíme bosky 

(28.4.2009 10:33:20)
Taky chodíme bosky. Tedy u nás v postatě jen cca 300 metrů než dojdeme na hřiště a zpět. Stejně po hřišti chodíme bosky, tak nevidím důvod, proč se kvůli tomu kousku obouvat. No a po cestě to vezmeme přes obchod a poštu. Mám z toho takový osvobozující pocit. Ani nemám pocit, že by se lidi moc koukali a divili se. Po Praze asi běhá bláznů tolik, že rodinka bez bot už nikoho nezaujme. Anebo si už v okolí zvykli. Je tu takových rodin totiž víc :D
 Annitta 


Paráda:) 

(28.4.2009 10:42:25)
jeeee, jak mi tohle připomnělo dětství!!!! Bosa jsem chodila furt...teď je to už trochu nereální, protože jsem stále jen ve městě... nikd ynezapoměnu na návrat z koupáku na boso za šílenýho slejváku...tenkrát jsem šla bosa i přes celý město a mamka šlápla do rozjetýho ptáka na silnici taky bosou nohou...fuj, ale jinak to nemělo chybu!
no a zjistila jsem, že mi chůzi na boso suplují crocs...jako po mechu...na procházky už ani nic jinýho nenosím...
 Vlastivila, 3 zlobidla 


Re: Paráda:) 

(28.4.2009 16:30:01)
Co je to crocs?
 stará Marie 


Re: Paráda:) 

(28.4.2009 17:12:16)
Vlasti, crocs jsou takové ty velké plastové barevné sandály nebo jak to nazvat - jsou jich všude hromady. Jsou prý velmi pohodlné a ten plast na noze nepůsobí jako plast, ale příjemně. Nezkoušela jsem, od pohledu nejsem s"to do nich vlézt ~d~
 Annitta 


Re: Paráda:) 

(29.4.2009 8:22:40)
Taky jsem je odmítala vzít na nohu...ale těhotenství a řádně nateklý nohy mě přesvědčily o opaku...nevešla jsem se totiž ani do žabek... a jsou to fakt ty nejlepší boty pod sluncem...ale chce to mít ty originály! Koupila jsem je už i mojí mamce k Vánocům(je jí skoro 57) a právě si objednala druhý, aby měla jedny na ven a jedny na doma~t~ a taky je nechtěla navlíct na nohu~;)
 MM, 2 kluci 
  • 

No o těch Crocs mám teda pochybnosti... 

(29.4.2009 10:13:20)
... - všude se propagují, tvrdí se jak je to úžasné (čtu nappř. i na německém webu, tam jsou taky "in") - ale když se to vezme reálně a bez okras, není to nic jiného než PLASTOVÁ bota! A ty se přece rozhodne nedoporučují na běžné nošení. Jasně, k bazénu apod. se hodí, ale někteří lidi v nich chodí furt, dávají je dětem jako bačkůrky do školky nebo místo sandálek, a to mi přijde fakt přehnané a nezdá se mi to OK. Tak zázračné přece být nemůžou, to dá zdravý rozum...
 Annitta 


Re: No o těch Crocs mám teda pochybnosti... 

(29.4.2009 15:27:41)
ať guma nebo ne! Já je fakt nejdřív naprosto hanila...ale po vyzkoušení jsem změnila názor...záda mě přestala bolet, nebolí mě kolena, klendba nohy-jsou ortopedický! Navíc v tom nohy nesmrdí, krásně větrají, ale zároveň dělají takový zvlástní klima, že v tom není zima a nevysušuje se v tom kůže...až mi prcek povyroste, tak jí je koupím taky-nevidím na tom nic nezdravýho...

Doporučuju ozkoušet a teprve pak plyvat jedy~;)~y~
 Zuuz, Luciška 12/05 


Re: No o těch Crocs mám teda pochybnosti... 

(30.4.2009 14:49:59)
ono to myslím nie je plast, ale živica...
citujem:
Tieto neprehliadnuteľné Crocs gumáky sú vyrobené z materiálu, ktorý je utvorený z uzavretých buniek vyplnených živicou, ktorá sa zahrieva teplom vášho tela. Tvaruje sa a vďaka tomu formuje aj vaše chodidlo. Materiál je antibakteriálny, takže zabraňuje vzniku kožných ochorení chodidiel a nepríjemnému zápachu.
 Lizzie 


Re: No o těch Crocs mám teda pochybnosti... 

(1.5.2009 21:03:31)
Nemám to ráda. Připadá mi to nevkusné. A teď to má navíc skoro každý.
 kreditka 


Miluji chození v ranní rose 

(28.4.2009 11:32:19)
Miluji chození v čerstvé ranní rose, to nechávám boty v botníku a lítám po zahradě bosa:)
 Insula 


zánět močových cest 

(28.4.2009 11:42:40)
Také jsem strašně ráda chodila vždycky bosa. Milovala jsem to píchání a šimrání trávy, kamínků apod. Ale od té doby, co jsem měla párkrát zánět močových cest své nohy úzkostlivě chráním ponožkami a botami. Kdo měl, pochopí. Čím jsem starší, tím hůře snáším "nahá" chodidla. I v létě mám skoro pořád ponožky.
 MM, 2 kluci 
  • 

Insulo, to ale vůbec nemusí souviset... 

(29.4.2009 10:05:48)
... s chozením naboso. Já jsem už také měla záněty močáku a souhlasím, je to něco hrozného!

Ale s chozením bez bot bych to do souvisoosti nedávala, alepoň ne tak jednoznačně. U mě to pokaždé bylo v zimě, jednou jsme předtím byli na horách, prochladla jsem "zespodu" na sedačkové lanovce a myslím že tam souvislost je. Ale není to jen jedna příčina, faktorů bývá více. Ten zánět způsobují bakterie, které mohou útočit když je tělo nějak oslabené - což MŮŽE být prochladnutím, ale i nedostatkem spánku, stresem, alkoholem (třeba svařák po lyžování mi nedělá dobřeú). Také vím že jsem tehdy dost málo pila, a to pak ty bakteri nejsou "odtamtud" vyplavovány, mohou se do měchýře snadno dostat...

Jinak - já taky ráda chodím bosa, obzvlášť třeba ráno v rose, ale když vidím konkrétně tady kde bydlíme (okraj Prahy) všude na chodníku ty střepy, vajgly... atd., tak mě ta chuť rychle přejde :-(! Takže je to omezené na pobyty na chalupě, na zahradě, popř. na někde na výletě v poměrně nedotčené přírodě.


Když je někdo otužilý a chození naboso mu nevadí, myslím si že zánět močových cest nedostane.
 brzobohatka 


Re: Insulo, to ale vůbec nemusí souviset... 

(29.4.2009 15:16:49)
no o tom to je, dokud člověk nemá žádný problém, at si bosky chodí...jenže jakmile jednou zánět proděláš (a je jedno, jestli to bylo nachlazení od noh nebo od zad nebo stres nebo kombinace), tak už se musíš opečovávat a vyhýbat se prochladnutí....pak už stačí jen málo a máš to zpátky.
 Matej 
  • 

Re: Insulo, to ale vůbec nemusí souviset... 

(3.5.2013 2:35:08)
Ja chodím bosý aj po snehu. Bez problémov. Samozrejme, nie celý deň.
 16.5Salám&Lajka14 


Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 12:12:49)
ale zajímavý je, že když jsem o tom kdysi psala, tak odezvy byly vesměs negativní. :-)
 stará Marie 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 12:33:38)
Monty, ale teď tu také nečtu jediný hlas pro chůzi bosky po českém městě ~;)
 stará Marie 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 12:38:24)
...akorát Helena chodí bosky na hřiště, a jelikož to má kousek, tak i po Praze. Nicméně tuším, že má-li 300m vzdálené hřiště, na kterém se nevyskytují střepy z lahváčů vobejdů, bydlí v nějakém poměrně bosochodném prostoru...
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 12:47:51)
Já mám za to, že bosochodný je téměř každý prostor.
V botách taky nešlapu do psích exkrementů a na střepy - proč bych měla bez nich?
I když tedy uznávám, že po přestěhování z Prahy 10 na Prahu 4 si taky hodně rozmyslím, jestli jít bosa rovnou od baráku nebo se zout až v MHD. :o)))
 stará Marie 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 13:09:56)
no, exkrementy a střepy (ty větší a čerstvější - oboje) vidím, a vyhnu se. Jsem ale přesvědčena, že prastaré zašlapané rozdrcené tyto plus flusance žvákačky zbytky jídel moči apod. vidět nejsou, a bohužel v nich tedy botama určitě šlapu. Ve špinavějších částech Prahy mám s tím psychický problém i v botách. (v tom smyslu se tuším nesla tehdejší diskuze kolem tvého bosochození)
"Špína" v přírodě mi vůbec nevadí a připojuji se ke zde oslavným projevům stran bosochůze v této.

Monty, trvám na tom, že tvůj podiv nad tím, že teď tu jsou odezvy spíše kladné, je podivný, jelikož tu zas tolik kladných odezev není, a pokud, netýkají se s jednou výjimkou města.

Ale popravdě je to jedno.... ~z~

 stará Marie 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 13:10:00)
no, exkrementy a střepy (ty větší a čerstvější - oboje) vidím, a vyhnu se. Jsem ale přesvědčena, že prastaré zašlapané rozdrcené tyto plus flusance žvákačky zbytky jídel moči apod. vidět nejsou, a bohužel v nich tedy botama určitě šlapu. Ve špinavějších částech Prahy mám s tím psychický problém i v botách. (v tom smyslu se tuším nesla tehdejší diskuze kolem tvého bosochození)
"Špína" v přírodě mi vůbec nevadí a připojuji se ke zde oslavným projevům stran bosochůze v této.

Monty, trvám na tom, že tvůj podiv nad tím, že teď tu jsou odezvy spíše kladné, je podivný, jelikož tu zas tolik kladných odezev není, a pokud, netýkají se s jednou výjimkou města.

Ale popravdě je to jedno.... ~z~

 Nana*81 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 16:16:31)
také jsem vášnivá bosařka. jednou jsem byla na procházce a v trávě jsem šlápla na něco studeného a měkkého... hned jsem věděla že je to buď slimák nebo hovno. vyděsilo mě že bych nohopu rozmázla a zabila slimáka a tak jsem se rychle pomodlila - panebože panebože - ať to není slimák, ať je to hovno prosím.
a měla jsem štěstí. bylo to hovno.
člověk nesmí být tak cimprlich.
~m~
 stará Marie 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 16:53:06)
Nana, v trávě bych měla zřejmě obdobné pocity. Respektive v trávě (v lese, na vřišti, polní cestě...) bosa chodím, a jsem v poho. Na asfaltu a betoně, a dokonce i ve tředoměstském parku v trávě, jsem cimprlich.
 Nana*81 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 17:01:54)
~;)šak jsem nemyslela že bys, Marie, byla cimprlich. jsem se chtěla svěřit s příhodou v trávě. ¨
mimochodem jako by to v botách bylo o tolik lepší. ten pot a vedro, ponožky málokdy ze 100% bavlny, pokud jo tak drahý jaxviňa.. mít nohy na vzduchu je prostě poho.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Taky chodím bosa, 

(1.5.2009 10:32:02)
Já chodim bosa i po městě, ale to bude tim, že naše město a Praha se nedaj srovnávat. Na Žižkově k babičce mého muže mám problém dojít i v botách, protože se bojim do čeho šlápnu... A to jsem bosa tak často, že už jsem vycvičená koukat pod nohy prostě pořád...

A taky mám pocit, že na různých místech jsou lidi různě tolerantní - třeba v Chrudimi se mi za spoustu let nikdy nestalo, že by někdo měl na moje bosý nohy nějaký poznámky, zatimco v Ostravě, kde jsem studovala, jsem si bosa z kolejí na fakultu vyrazila jednou - těch keců, co jsem si vyslechla na ulicích i v tramvajích bylo tolik, že ač jsem to naoko ignorovala a myslela si svoje, vzalo mi to chuť jít tak někam podruhý..

Zánět jsem měla jednou - když jsme byli s mužem stopem ve Skotsku a ke konci se mi rozpadly sandály, takže jsem byla bosa několik dní v kuse ve dne v noci, než jsme dojeli domů. Na stopu mě ještě nic netrápilo, tak jsem nečekala žádnej zádrhel, ale po příjezdu domů se mi rozjely bolesti ledvin, že jsem měla problém dojít na záchod a musela jsem na injekce. Nikdy už se to ale neopakovalo a je to už 8 let.
 Matej 
  • 

Re: Taky chodím bosa, 

(3.5.2013 2:19:35)
Ja tiež milujem chodiť bosý po meste medzi ľuďmi. :)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Taky chodím bosa, 

(29.4.2009 10:58:15)
~t~~t~~t~~t~~t~
bodujes
 Matej 
  • 

Re: Taky chodím bosa, 

(3.5.2013 2:41:30)
S tým sa predsa počíta. Ja som sa tiež už naskákal po hovnách. :)
 Ráchel, 3 děti 


Re: Taky chodím bosa, 

(28.4.2009 19:01:30)
no, a což teprvá Praha 7! tady je to s prominutím samý ho... :-©
 Hanka 75 


a co injekční stříkačky ? 

(28.4.2009 20:49:34)
A co injekční stríkačky, v Praze jsou i na dětském hřišti nebo parku...

V Praze bych si nelajsla jít bosa nikde. Hnus na chodníku mi také vadí, když šlápnu do h... v botě, tak mi to přijde stále mnohem mnohem lepší než naboso. Fujtajksl už se vidím, jak jdu s tou špinavou nohou domů nebo to někde čistím, to teprve musí být pohledy okolojdoucích... ale jinak mě článek nalákal zkusit chodit bosa, už se těším na léto. Já si ale užívám jen chůzi z pláže k hotelu po vyhřátých nebo v léě chladivějších kamenech. Tráva mi připradá moc studená (jsem vychovaná, že nohy mají být v teple). Tak opravdu nevím, zda to není nezdravé, chodit po studenějších podkladech naboso.


 Helena 
  • 

Re: a co injekční stříkačky ? 

(28.4.2009 21:20:28)
Tak třeba u nás je hřiště s plotem a ostrahou. Člověka tam neustále "šmíruje" nějaký chlapík od security. Jsou tam jak ve dne tak v noci, takže stříkačky nepředpokládám. A tak chodím bosky. A cestu na hřiště máme po asfaltovém chodníku, takže přepokládám, že tam by člověk hovínko i stríkačku viděl.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Taky chodím bosa, 

(29.4.2009 10:55:34)
MOnty, ja jsem pred x lety sla pesky na boso z Albertova pres Karlak na I.P. namesti, bylo to v zari a sla jsem z pohovoru na vejsu - takze kostymek, halnka , ohrnuty kalhoty, v ruce diplomatka a sandalky ~t~
Na fakulte sem boty obula, a po prijeti sla bosky zpatky na metro ...
je fakt, ze ve meste mam k chozeni docela odpor, desi mne vsude zvykacky a cigaretove zbytky.
Ale u nas doma (male mesto) - si bosky dojdu klidne nakoupit.
Jo a minuly tyden sem nevydrzela a litaa bosa po zahrade
Kdyz taham kropace voda, pantofle mi silene prekazi~t~
 Gudrun 


Bosé nohy 

(28.4.2009 16:30:29)
Letos mám dojem, že budu taky chodit bosa, ale z nouze. Když se kouknu, co se prodává např. u Bati nebo Deichmanna, není to na chození, ale na zlámání hnátů. Nemluvím o babských botách. Všude mají buď příšerně vysoké podpadky, tvrdé boty, nebo ploché placky, když je něco na klínu, je to taky hrozně vysoký klín. Kdy už konečně výrobci pochopí, že lidé chodí taky pěšky, a nejezdí jen autem.
 Lea 
  • 

Re: Bosé nohy 

(28.4.2009 19:41:24)
ZE? Taky si to myslim. Sehnat boty je umeni. Nejhorsi je, ze vzdycky prijde nejaka "moda" a vsichni vyrobci vyrabi TO SAME.

Ted jsou to tapky s uuuplne kulate, pred par lety to zase byly boty s priserne dlouhou spici (nekdy jsem az cekala, ze se zacne otacet vzhuru - jeste pridelat rolnicku a bylo by to dokonale).

Mam dojem, ze zrovna u bot modu vubec neurcuji zakaznici, ale vyrobci - v necem chodit musim a kdyz jine nejsou k sehnani...
 Hanka 75 


Re: Bosé nohy 

(28.4.2009 20:38:13)
tak až narazíte na vyhovující botu, kupte si více párů do zásoby :-)

obuv je kazdou sezonu jina modní, jednou jak jste psala ty špičky špičaté, pak hranaté, kulaté... měla bych na to každou sezonu mít modni kozačky, jarni obuv atd., ale přijde mi to takové plýtvání, že s obuví prostě bývám mimo modu dost často. Kozačky mi vydrží vždy několik let tj. už druhým rokem jsem "mimo". Na to pořizovat si vždycky modni sezonni obuv, k tomu me ale modni průmysl nedotlačí :-)
A už dávno si kupuju zásadně pohodlnou obuv, žádné podpatky mne nezlákají :-)
 pišišvor 
  • 

Re: Bosé nohy 

(28.4.2009 21:49:41)
presne tak, ja uz par sezon nakupuji boty vyhradne ortopedicke nebo alespon tvarovane ve zdravotni obuvi. daji se sehnat skvele kousky, clovek si nenici nohu a hlavne ty botky vydrzi. :) ale chozeni naboso je vytecna zalezitost, doma skoro porad, venku ve meste ne, taky se bojim strepu, strikacek a vseho moznyho. ale na chate na zahrade je to parada, tesim se uz na leto.
 Žžena 


Re: Bosé nohy 

(29.4.2009 14:39:58)
Haha, tak to jsem out úplně. Kozačky totiž nevlastním, naposledy jsem měla kozačky někdy v první třídě :o)
Mám jenom sandály, v těch chodím celou sezónu, jak je chladno tak v keckách a jak napadne sníh tak v pohorách :o)
 Matej 
  • 

Re: Bosé nohy 

(3.5.2013 2:38:25)
Je mi jedno, čo je práve moderné. U mňa sú to vždy bosé nohy. A na módu som dosť retro.
 Lizzie 


Re: Bosé nohy 

(2.5.2009 8:31:11)
Co baleríny a kecky? V této kombinaci se dá odchodit cokoliv.
 Morrígan_Bójská 


Re: Bosé nohy 

(1.2.2016 12:05:00)
Tak já na baleríny nemám nohu - nemají totiž půlky :-) V létě mi je teplo i v takových sandálech či žabkách, takže mám tendenci si je mám chuť sundat.
 km 
  • 

kozačky naboso 

(29.4.2009 11:14:25)
Do kozaček naboso?? víte, já jsem zdědila hodně po tatínkovi. A mému tatínkovi hodně smrdí nohy :))
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: kozačky naboso 

(29.4.2009 20:41:52)
~:-D~:-D~:-D
 Matej 
  • 

Re: kozačky naboso 

(3.5.2013 2:31:14)
Ja tiež chodím v zime do teplých čižiem bez ponožiek. Nechápem, načo si dávať ponožky, keď tie čižmy sú dosť teplé. Vážne to neviem pochopiť, ako niekto vydrží mať obuté ešte aj ponožky. Ponožky nosím maximálne tak do poltopánok, čo je u mňa veľmi zriedkavé. A najmä teraz, v pekne teplom počasí, už ani mapamätám, kedy som mal naposledy obuté ponožky keď z čižiem sa išlo rvno do sandálov. Ani neviem, či vôbec ešte nejaké schopné ponožky mám. :) V poslednej dobe už neviem zniesť ani tie sandále. Takmer každý deň, keď som vonku, tie sandále nesiem v ruke, než na nohách.
 magggi synáček z léta09 


Chodím bosa od dětství 

(29.4.2009 21:53:42)
a jen co na mě přestali dávat pozor "dospělí", začala jsem chodit bosa téměř všude - tedy i ve městě. Je jen třeba dávat si víc pozor pod nohy a pořádně nožky pak vydrbat.
Zhruba od dubna - května do konce září, někdy října (bydlím 7 let na horách, takže už to není tak snadné, je tu dlouhá zima) lítám bosa, jak jen to jde, výjimkou je snad jen kolo, dlouhý výlet nebo práce. Bosa často i řídím auto.
A kupodivu i tak se dají nohy udržovat hezké ;o)
 Matej 
  • 

Re: Chodím bosa od dětství 

(3.5.2013 2:21:48)
Aj ja rád chodím po meste bosý. Je to úžasný a krásny pocit. :)
 potvurkapodivna2 


leda doma 

(2.5.2009 19:26:32)
vyjít si naboso u nás ve městě,stačilo by jen cestou do práce,jsem tam za deset minut,tak si koleduji o pořezané nožky.Během těch deseti minut než dojdu do práce,projdu kolem čtyř hospod.To by si snad lajsnul leda fakír.
 Lowesa 


Dcera chodí bosa. 

(11.5.2009 22:22:10)
Já na chození bosky ani nic nevidím, ale líbí se to mojí patnáctileté dceři. V létě občas chodila bosa venku, to v zimě nejde to řeší tak že ve škole chodí jen v ponožkách a říká že se jí to líbí a že když má ponožky tak ji zima na nohy není. Já to ráda nevidím, ponožky má špinavý jak boty ale nechci ji to vysloveně zakazovat. Jen nechci aby nosila silonky protože když si je někdy vezme k sukni tak je za den ve škole roztrhá. Asi ji to budu tolerovat dál i když radost z toho nemám.
 Eva Veselá, stepařka 
  • 

bosa do kozaček 

(10.11.2015 13:46:47)
Ráda chodím bosa, doma, na balkon... Ale do kozaček bych to neriskovala. Ze zkušenosti vím, že bych ty kozačky za sezónu mohla tak akorát vyhodit.
Vyzkoušela jsem si to na stepařských botách, bez ponožek se lépe ovládaly. A přestože jsou celokožené, tudíž prodyšné, páchnou tak, že se s nimi už nic nedá dělat. Takže skončily v koši!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.